Plebiscyt topowy 15

Moderatorzy: Yacy, Grycek, jollyroger72, Yacy, Grycek, jollyroger72

TStudent
Posty: 11596
Rejestracja: sob sty 13, 2018 9:48 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: nr 1856
Lokalizacja: zmienna ;)

Re: Plebiscyt topowy 15

Post autor: TStudent »

kajman pisze: ndz mar 14, 2021 3:21 pmJeden jest raczej pewny, ale tylko raczej.
No też na niego w pewnym sensie czekam, gdyż większość mojego typu raczej nie przejdzie (chyba że pojawi się jakieś nieoczekiwane wsparcie ;))
kajman pisze: ndz mar 14, 2021 3:21 pmDrugi ma szansę tylko jeżeli pojawi się wsparcie (ja wolałbym, żeby nie).
Ja chyba też nie. Wykonawca ewidentnie nie mój (chociaż kilka utworów słyszałem i nie brzmiały jakoś źle, no ale raczej się mijamy ze sobą...)
Awatar użytkownika
jollyroger72
Posty: 19401
Rejestracja: czw lut 02, 2012 12:26 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: not. 176
Lokalizacja: Port Royal!

Re: Plebiscyt topowy 15

Post autor: jollyroger72 »

kajman pisze: ndz mar 14, 2021 3:21 pm Drugi ma szansę tylko jeżeli pojawi się wsparcie (ja wolałbym, żeby nie).
Zamiast bić pianę tutaj, zagłosuj w plebiscycie retopowym, który sam prowadzisz.
I jako prowadzący - powinieneś postępować fair :evil:
Awatar użytkownika
konwicki1980
Posty: 5161
Rejestracja: czw wrz 02, 2010 7:55 pm
Lokalizacja: Toruń
Kontakt:

Re: Plebiscyt topowy 15

Post autor: konwicki1980 »

Widzę, że niektórym się spieszy, że komentują wyniki jeszcze przed ich ukazaniem się...
Ja przebiegu plebiscytu komentować nie będę, dziękuję wszystkim za udział, na przyszłość tylko zwrócę uwagę, że oddając głosy tajne najlepiej o tym nie informować publicznie :)

Głosy tajne - w kolejności ich zgłaszania
konwicki1980
1. Papa Dance
2. Nena
3. Luxtorpeda
4. Phil Collins
5. Riverside

gżegoż
1. Maria Peszek
2. Alanis Morissette
3. Sztywny Pal Azji
4. Dido
5. Papa Dance

Martyr
1. TOTO
2. Nena
3. Phil Collins
4. Dido
5. Alanis Morissette

PriapMusic
01 - Alanis Morissette
02 - Dido
03 - Maria Peszek
04 - Nena
05 - Phil Collins

gaja6
1. Tilt (z najpiękniejszym Tak jak Ja...)
2. Sztywny Pal Azji (z cudownymą Wieżą)
3. Phil Collins (wzruszający In the air...)
4. Papa dance (urocza Pocztówka)
5. Nena (i piękne 99)

A oto wyniki plebiscytu topowego nr 15:
1. Alanis Morissette 48 13 1
2. Dido 46 13 1
3. Sztywny Pal Azji 44 16 1
4. Phil Collins 43 18 1
5. Luxtorpeda 35 10 1
-----------------------
6. TSA 34 11 1
7. Papa Dance 33 9 1
8. TOTO 32 10 1
9, Nena 31 13 1
10. Riverside 31 10 1
11. Tilt 30 10 1
12. Armia 27 9 1
13. Maria Peszek 16 6 1

Będę teraz negocjował z chętnymi prowadzenie topów, a jak pojawi się komplet chętnych, to poinformuję w wątku.

Prywatnie cieszę się, że przeszła Luxtorpeda, a szkoda, że nie Papa Dance (który przez chwilę nawet prowadził) oraz Nena.
Trzymajcie się ciepło kochani! Kolejny plebiscyt topowy już za jakieś około półtora roku.
Ostatnio zmieniony ndz mar 14, 2021 6:30 pm przez konwicki1980, łącznie zmieniany 2 razy.
miszony
Posty: 4740
Rejestracja: ndz cze 26, 2011 4:26 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: 1987
Lokalizacja: wroclove

Re: Plebiscyt topowy 15

Post autor: miszony »

Dziękuję za wyniki , które pozwolę sobie skomentować. Cieszę się, że Alanis przeszła- ubiegły rok "był jej" i niejako miałem wrażenie, że jej popularność " przeżyła drugą młodość" więc ten Top jej się po prostu należy. Na Dido czekam od 13 lat, wtedy padła propozycja jej topu chyba po raz pierwszy. Phil Collins i Sztywny Pal Azji mieli spore " zasługi" na lp3 więc czemu nie no a Luxtorpeda ma swoich wiernych fanów więc nie dziwi ich zwycięstwo. Pewno wolałabym aby przeszedł Tilt ale może następnym razem.
TStudent
Posty: 11596
Rejestracja: sob sty 13, 2018 9:48 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: nr 1856
Lokalizacja: zmienna ;)

Re: Plebiscyt topowy 15

Post autor: TStudent »

Tak jak się spodziewałem, przeszło dwóch bardziej moich wykonawców. Myślę że Phila także z chęcią posłucham. Oby Riverside i Toto za rok się udało. ;)
A swoją drogą o to piąte miejsce bardzo długo toczyła się bardzo interesująca walka, cieszę się że mogłem oglądać tak wyrównany top! :D
kajman
Posty: 63972
Rejestracja: pt wrz 22, 2006 9:00 pm
Lokalizacja: toruń

Re: Plebiscyt topowy 15

Post autor: kajman »

Obstawiłbym TSA na pierwszym to byłoby zamiast Luxtorpedy. No ale trudno. Collins też nie zachwyca, ale może być.
Awatar użytkownika
Neo01
Posty: 10688
Rejestracja: wt sty 01, 2008 5:16 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: 1997
Lokalizacja: Rzeszów

Re: Plebiscyt topowy 15

Post autor: Neo01 »

Fajnie, że Luxtorpeda przeszła, będzie na co głosować ;)
Spróbuję też zaatakować Phila, ale nie wiem, co z tego wyjdzie. Na Szpala pewnie też oddam głosy.
santosz
Posty: 4798
Rejestracja: pt wrz 05, 2014 7:33 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: 1994
Lokalizacja: Czech Republic

Re: Plebiscyt topowy 15

Post autor: santosz »

A będą boczne projekty Collinsa? Bo taki Big Band Collinsa to creme de la creme w jego dyskografii i pewnie takie utwory byłyby u mnie najwyżej https://www.youtube.com/watch?v=R9eQkTJZlNk
gżegoż

Re: Plebiscyt topowy 15

Post autor: gżegoż »

Bardzo dobrze, że aż 5 osób zagłosowało tajnie! :) Gdyby w każdym plebiscycie było z góry wiadomo, że będzie minimum tyle tajnych głosów, to wszelkie kombinacje i podliczanie z góry byłyby skazane na niepowodzenie. Mieliście niedawno problem z tym przy ocenianiu nowości, więc gdyby podobne sytuacje się powtarzały, to przenieście tam to rozwiązanie! :wink:
gioconda2
Posty: 5686
Rejestracja: ndz maja 24, 2020 10:27 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: świadomie od 1986
Lokalizacja: Poznań

Re: Plebiscyt topowy 15

Post autor: gioconda2 »

Tak się zastanawiam skąd u tylu osób fascynacja Dido :know: ? Dla mnie to wykonawczyni 1 przeboju. Ze swojej strony wezmę udział tylko w topie Luxtorpedy i Sztywnego Pala Azji. A żałobę po Papa Dance odbiję sobie w PTWC.
AlekOb
Posty: 2874
Rejestracja: czw lip 16, 2020 11:18 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: 2011
Lokalizacja: Szczecin

Re: Plebiscyt topowy 15

Post autor: AlekOb »

gioconda2 pisze: pn mar 15, 2021 12:42 am Tak się zastanawiam skąd u tylu osób fascynacja Dido :know: ? Dla mnie to wykonawczyni 1 przeboju.
Ciekawe, który masz na myśli, bo ja kojarzę co najmniej kilka jej przebojów, głównie z dwóch pierwszych płyt.
Ja z kolei na pewno wezmę udział w tych, których Ty nie wymieniłaś, to się wymienimy :D
Bo za Luxtorpedą jakoś nigdy nie przepadałem, a SzPAl kojarzę głównie z jednym dużym przebojem i paroma pomniejszymi.
miszony
Posty: 4740
Rejestracja: ndz cze 26, 2011 4:26 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: 1987
Lokalizacja: wroclove

Re: Plebiscyt topowy 15

Post autor: miszony »

gioconda2 pisze: pn mar 15, 2021 12:42 am Tak się zastanawiam skąd u tylu osób fascynacja Dido :know: ? Dla mnie to wykonawczyni 1 przeboju. Ze swojej strony wezmę udział tylko w topie Luxtorpedy i Sztywnego Pala Azji. A żałobę po Papa Dance odbiję sobie w PTWC.
To prawie tak jak ja- nigdy nie zrozumiem fascynacji Papa Dance. :wink:
Awatar użytkownika
jollyroger72
Posty: 19401
Rejestracja: czw lut 02, 2012 12:26 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: not. 176
Lokalizacja: Port Royal!

Re: Plebiscyt topowy 15

Post autor: jollyroger72 »

gioconda2 pisze: pn mar 15, 2021 12:42 am Tak się zastanawiam skąd u tylu osób fascynacja Dido :know: ? Dla mnie to wykonawczyni 1 przeboju.
Też się zastanawiam... Dla mnie to wykonawczyni dwóch przebojów - Thank You i White Flag.
gioconda2 pisze: pn mar 15, 2021 12:42 am Ze swojej strony wezmę udział tylko w topie Luxtorpedy i Sztywnego Pala Azji.
I ja również.
miszony pisze: pn mar 15, 2021 8:31 am To prawie tak jak ja- nigdy nie zrozumiem fascynacji Papa Dance.
Bo to nasza wczesna młodość była.
Michał18
Posty: 106
Rejestracja: pn gru 30, 2019 3:34 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: tylko TWC
Lokalizacja: Tczew

Re: Plebiscyt topowy 15

Post autor: Michał18 »

W Topie Collinsa na pewno wezmę udział, wszak był to nr. 1 w moim głosowaniu.
Co do reszty to zależy od ilości wolnego czasu i obfitości dyskografii poszczególnych artystów. Na pewno nikogo nie skreślam na starcie.
Awatar użytkownika
4989341
Posty: 6592
Rejestracja: pn wrz 16, 2013 1:44 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: 1998

Re: Plebiscyt topowy 15

Post autor: 4989341 »

wygrana Alanis bardzo mnie cieszy :) rok 2020 to był jej rok i jak miszony uważam, że ten top się Jej należał.
Dido, Phil to również dobre propozycje. z przyjemnością sobie przypomnę ich dyskografię
na Luxtorpedę też znajdę czas...
gioconda2
Posty: 5686
Rejestracja: ndz maja 24, 2020 10:27 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: świadomie od 1986
Lokalizacja: Poznań

Re: Plebiscyt topowy 15

Post autor: gioconda2 »

AlekOb pisze: pn mar 15, 2021 1:23 am Ciekawe, który masz na myśli, bo ja kojarzę co najmniej kilka jej przebojów
Thank You - innych nie kojarzę.
kajman
Posty: 63972
Rejestracja: pt wrz 22, 2006 9:00 pm
Lokalizacja: toruń

Re: Plebiscyt topowy 15

Post autor: kajman »

gioconda2 pisze: pn mar 15, 2021 12:26 pm Thank You - innych nie kojarzę.
A gdybym ja sobie pomyślał o znanych utworach Dido to ten pewnie wśród pierwszych dziesięciu się nie znalazł. A pierwsze skojarzenie to dla mnie zdecydowanie White Flag.
gżegoż pisze: pn mar 15, 2021 12:39 am wszelkie kombinacje i podliczanie z góry byłyby skazane na niepowodzenie
No nie do końca. Może gdyby było dwa razy więcej...
gioconda2 pisze: pn mar 15, 2021 12:42 am Ze swojej strony wezmę udział tylko w topie Luxtorpedy i Sztywnego Pala Azji.
Ja żadnego jeszcze nie opuściłem i skoro brałem udział w topach OMD, New Order, PSB (ten chyba był z nich najbardziej strawny) i a-ha to i w topie Luxtorpedy wezmę, chociaż zdecydowanie jest najmniej interesujący. Nawet Collinsa od LT wolę, chociaż niewiele ciekawego zaprezentował.
AlekOb pisze: pn mar 15, 2021 1:23 am SzPAl kojarzę głównie z jednym dużym przebojem i paroma pomniejszymi
Moimi ulubieńcami nie byli nigdy, ale na ostatniej płycie kilka znakomitych utworów się pojawiło (kilka beznadziejnych także).
miszony pisze: pn mar 15, 2021 8:31 am nigdy nie zrozumiem fascynacji Papa Dance
Ja także.
jollyroger72 pisze: pn mar 15, 2021 8:38 am Bo to nasza wczesna młodość była.
Moja akurat niekoniecznie. No ale do pełnoletniości praktycznie muzyki nie słuchałem i może dlatego ominęła mnie fascynacja wieloma wykonawcami. Pierwszym zagranicznym wykonawcą, którego kojarzę, że lubię to King Crimson.
Michał18 pisze: pn mar 15, 2021 9:51 am obfitości dyskografii poszczególnych artystów
To chyba największe szanse masz na Dido i LT.
TStudent
Posty: 11596
Rejestracja: sob sty 13, 2018 9:48 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: nr 1856
Lokalizacja: zmienna ;)

Re: Plebiscyt topowy 15

Post autor: TStudent »

gioconda2 pisze: pn mar 15, 2021 12:42 amA żałobę po Papa Dance odbiję sobie w PTWC.
Ja z kolei będę tak czy tak robił prywatny top Riverside i to przed pierwszą edycją prywatnego topu wszech czasów, a jeśli się załapie w następnym plebiscycie - to wprawdzie przypuszczalnie upłynie z półtora roku, ale jeśli nie będzie nowinek (w co wątpię, w przyszłym roku pewnie będzie już nowy album, nad którym w tym roku mają pracować) to po prostu przepiszę wyniki na głosowanie.
AlekOb pisze: pn mar 15, 2021 1:23 ama SzPAl kojarzę głównie z jednym dużym przebojem i paroma pomniejszymi.
Ja miałem szczęście poznać trochę SzPala przy przesłuchaniach top 500 z 13. FPTWC, i wprawdzie tylko jeden utwór się łapie do mojego topu, ale wiążę z nim duże nadzieje, bo jeszcze przy poznaniu Pocałunku w Rzymie w 2017 przekonałem się, że grają sympatycznie. Powtórzyli to jeszcze w Kurarze, która zapewne w moim topie ale dopiero w drugiej jej edycji planowanej gdzieś na przełom 2023/24.
4989341 pisze: pn mar 15, 2021 11:47 amwygrana Alanis bardzo mnie cieszy :)
Mnie również. Jakoś od Niej nie znam nic poza ostatnim albumem i Ironic. Ostatnio jeszcze pojawił się singiel-niespodzianka ale o tem potem.
kajman pisze: pn mar 15, 2021 6:30 pm
gioconda2 pisze: pn mar 15, 2021 12:26 pmThank You - innych nie kojarzę.
A gdybym ja sobie pomyślał o znanych utworach Dido to ten pewnie wśród pierwszych dziesięciu się nie znalazł. A pierwsze skojarzenie to dla mnie zdecydowanie White Flag.
U mnie też White Flag jest pierwszy z brzegu. Ale jeszcze kilka singli z ostatniego albumu znam, znam też dwa single z albumu (?) z 2013, kilka starszych z początku wieku. Najlepszy to dla mnie jednak Hunter. Co do cytowanego Thank You - nie pamiętam do końca moich odczuć, wiem że autocover z Eminemem to dla mnie koszmar.
kajman
Posty: 63972
Rejestracja: pt wrz 22, 2006 9:00 pm
Lokalizacja: toruń

Re: Plebiscyt topowy 15

Post autor: kajman »

kajman pisze: pn mar 15, 2021 6:30 pm na ostatniej płycie kilka znakomitych utworów się pojawiło (kilka beznadziejnych także)
TStudent pisze: pn mar 15, 2021 8:25 pm przy poznaniu Pocałunku w Rzymie w 2017 przekonałem się, że grają sympatycznie
A to dla mnie jeden z tych beznadziejnych.
TStudent
Posty: 11596
Rejestracja: sob sty 13, 2018 9:48 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: nr 1856
Lokalizacja: zmienna ;)

Re: Plebiscyt topowy 15

Post autor: TStudent »

kajman pisze: pn mar 15, 2021 9:27 pmA to dla mnie jeden z tych beznadziejnych.
A dla mnie to jest granie w stylu Sztywnego Palu Azji. W swoim stylu. Po prostu. ;)
gżegoż

Re: Plebiscyt topowy 15

Post autor: gżegoż »

gioconda2 pisze: pn mar 15, 2021 12:42 amTak się zastanawiam skąd u tylu osób fascynacja Dido :know: ? Dla mnie to wykonawczyni 1 przeboju
I to takiego, w którym tylko towarzyszy Eminemowi ;) Ale ode mnie i tak punkty dostała, bo po prostu w tym zestawie pozostali z mojego punktu widzenia byli jeszcze słabsi :(
kajman pisze: pn mar 15, 2021 6:30 pm
gżegoż pisze: pn mar 15, 2021 12:39 amwszelkie kombinacje i podliczanie z góry byłyby skazane na niepowodzenie
No nie do końca. Może gdyby było dwa razy więcej...
Z czystej ciekawości mógłbyś rozwinąć? Mi się wydaje, że przy pięciu tajnych głosach żadne kombinowanie nie ma szans, bo nawet jeden takowy może zmienić kolejność na kluczowych miejscach, a co dopiero tyle. I nie wiem, czy dobrze zrozumiałem, że dałeś TSA "tylko" na piątym miejscu, bo z podliczeń wynikało Ci, iż mają tak dużą przewagę, że i tak by się załapali? A jednak okazało się, że z piątki tajnie głosujących nikt ich nie obstawił i dlatego wypadli poza premiowane miejsce.
TStudent pisze: pn mar 15, 2021 8:25 pmJa z kolei będę tak czy tak robił prywatny top Riverside
Robienie prywatnych topów jest jak najbardziej wskazane - w razie czego ewentualnie w przyszłości wyniki się przeklei na forum lub tylko nieco zmodyfikuje. Jest tylko jedno "ale" - na takie coś trzeba mieć dużo czasu, a nie każdy go tyle ma :( A terminy na forum mobilizują, by jednak za topy się brać.
AlekOb pisze: pn mar 15, 2021 1:23 ama SzPAl kojarzę głównie z jednym dużym przebojem i paroma pomniejszymi.
Ja mam dokładnie tak samo, tyle że dla mnie tym dużym przebojem jest "Przepraszam". Tylko do dzisiaj szlag mnie trafia z powodu tego, jakie jaja sobie robiono w Trójce podczas jego puszczania :evil: Przez co nie mogłem go nagrać na kasetę (bo to były jeszcze takie czasy) :|
TStudent pisze: wiem że autocover z Eminemem to dla mnie koszmar.
Dość kuriozalna wypowiedź, bo to nie był żaden autocover, tylko wykorzystanie przez Eminema motywów z jej utworu, który zresztą wcześniej nie był znany, a popularność zdobył właśnie dopiero dzięki tej współpracy! Nawet pamiętam, że jak "Stan" był w poczekalni LP3, to prowadzący (któryś z druhów zastępowych) powiedział coś w stylu "Eminemie, dziękuję Ci, że pomogłeś się wybić tej utalentowanej Dido" czy jakoś tak :) Może ktoś ma w jakimś archiwum to nagrane, to można byłoby sprawdzić, jak to dokładnie wybrzmiało :) A co do koszmarności, to całkowicie się nie zgadzam - "Stan" to dla mnie przebój godny topu wszech czasów, a "Thank You" jest tylko przeciętne.
TStudent pisze: pn mar 15, 2021 8:25 pm Najlepszy to dla mnie jednak Hunter
Hunter to tylko Björk :twisted:

No i jeszcze smutna konstatacja, że niestety widać, iż na top Marii nie ma szans, bo nawet jak do drugiej rundy się dostaje, to w finale jest na szarym końcu :( No chyba, że nagra nową płytę, która okaże się dużym sukcesem i na fali jej popularności forowicze jednak zechcą jej topu - dokładnie tak, jak było w tym roku z Alanis.
TStudent
Posty: 11596
Rejestracja: sob sty 13, 2018 9:48 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: nr 1856
Lokalizacja: zmienna ;)

Re: Plebiscyt topowy 15

Post autor: TStudent »

gżegoż pisze: pn mar 15, 2021 9:56 pmA terminy na forum mobilizują, by jednak za topy się brać.
Ja kieruję się nie tylko motywacją zewnętrzną - w kontekście forum, ale również wewnętrzną. Jeżeli mam zamiar zrobić jakąś namiastkę topu wszech czasów, warto poznać przynajmniej lubianych wykonawców. ;)
gżegoż pisze: pn mar 15, 2021 9:56 pm
TStudent pisze: wiem że autocover z Eminemem to dla mnie koszmar.
Dość kuriozalna wypowiedź, bo to nie był żaden autocover, tylko wykorzystanie przez Eminema motywów z jej utworu, który zresztą wcześniej nie był znany, a popularność zdobył właśnie dopiero dzięki tej współpracy!
Tu Ci przyznam rację. Może gdybym użył słowa remix to byłoby to bardziej adekwatne. A to słowo mi się zgubiło ;)
Awatar użytkownika
Neo01
Posty: 10688
Rejestracja: wt sty 01, 2008 5:16 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: 1997
Lokalizacja: Rzeszów

Re: Plebiscyt topowy 15

Post autor: Neo01 »

No remix to zdecydowanie też nie jest to słowo.
kajman
Posty: 63972
Rejestracja: pt wrz 22, 2006 9:00 pm
Lokalizacja: toruń

Re: Plebiscyt topowy 15

Post autor: kajman »

gżegoż pisze: pn mar 15, 2021 9:56 pm nawet jeden takowy może zmienić kolejność na kluczowych miejscach
Ale taki głos na Peszek i pewnie na Nenę nie dałby im awansu, więc można na nie bezpiecznie głosować zamiast na kogoś, kto jest groźniejszy.
gżegoż pisze: pn mar 15, 2021 9:56 pm nie wiem, czy dobrze zrozumiałem, że dałeś TSA "tylko" na piątym miejscu, bo z podliczeń wynikało Ci, iż mają tak dużą przewagę, że i tak by się załapali?
Dałem na trzecim, bo liczyłem na dwa tajne głosy i nie wpadłem na to, że ktoś z tej dwójki zagłosuje na LT. Ale jakbym chciał zagrać bezpiecznie to dałbym na pierwsze. Ale jedyny nieco taktyczny głos ode mnie był na Peszek. Nieco bo była u mnie na 5-7.
gżegoż pisze: pn mar 15, 2021 9:56 pm dla mnie tym dużym przebojem jest "Przepraszam"
Chyba chodzi o to, że lubisz. Bo jednak Wieża w ogólnym pojęciu chyba jest największym. A ulubiony utwór to dla mnie coś innego, co kogoś innego coś jeszcze.
gżegoż pisze: pn mar 15, 2021 9:56 pm "Stan" to dla mnie przebój godny topu wszech czasów, a "Thank You" jest tylko przeciętne
TY dla mnie jest dobre, a Stan straszny. Czyli jestem po drugiej stronie.
gżegoż pisze: pn mar 15, 2021 9:56 pm Hunter to tylko Björk
Świetna rzecz, ale ten Dido też bardzo dobry.
TStudent
Posty: 11596
Rejestracja: sob sty 13, 2018 9:48 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: nr 1856
Lokalizacja: zmienna ;)

Re: Plebiscyt topowy 15

Post autor: TStudent »

kajman pisze: wt mar 16, 2021 12:08 amChyba chodzi o to, że lubisz. Bo jednak Wieża w ogólnym pojęciu chyba jest największym.
Co do Wieży to dla mnie najsłabszy z kilku poznanych utworów, powiedziałbym że nawet poniżej przeciętności. Ale przynajmniej tekst bardzo mi się podoba ;)
ODPOWIEDZ