Plebiscyt topowy 12

Moderatorzy: Yacy, Grycek, jollyroger72, Yacy, Grycek, jollyroger72

Awatar użytkownika
konwicki1980
Posty: 5161
Rejestracja: czw wrz 02, 2010 7:55 pm
Lokalizacja: Toruń
Kontakt:

Re: Plebiscyt topowy 12

Post autor: konwicki1980 »

Miszon pisze:Na dobrą sprawę wystarczyło abym zostawił te 5 pozycji jak było a ty byś uznal tylko 2-4 i nikt by nie miał pretensji.
Tak jest. Ale może z pomocą kajmana sobie przypomnisz.
jollyroger72 pisze:To jest ŁAMANIE a nie naciąganie Regulaminu.
W jednej z poprzednich edycji sam się przyznałeś, że go nie czytałeś, więc tym bardziej się nie wypowiadaj, by nie robić, jak zwykle zresztą, niepotrzebnego zamieszania. :wink:
Awatar użytkownika
jollyroger72
Posty: 19401
Rejestracja: czw lut 02, 2012 12:26 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: not. 176
Lokalizacja: Port Royal!

Re: Plebiscyt topowy 12

Post autor: jollyroger72 »

I nadal go nie przeczytałem ;)
Awatar użytkownika
Miszon
Posty: 15261
Rejestracja: pn lis 13, 2006 12:18 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: 640
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: Plebiscyt topowy 12

Post autor: Miszon »

Myślę że najlepiej abyśmy wszystkie posty od mojego niedoszłego głosu uznali za niebyłe, skasowali je najlepiej i rozeszli się w zgodzie na pozycje wyjściowe.
Przynajmniej tak mi najwygodniej.
kajman
Posty: 63972
Rejestracja: pt wrz 22, 2006 9:00 pm
Lokalizacja: toruń

Re: Plebiscyt topowy 12

Post autor: kajman »

Zobaczyłem regulamin i uważam, że punkt 7 powinien ulec zmianie, bo pomyłki się zdarzają i powinniśmy dawać możliwość poprawy błędów a nie od razu unieważniać głos lub co gorsza zaliczyć nieprawidłowy.
Natomiast koniecznie należy zmienić punkt 12, bo w tym przypadku mogę teraz zagłosować na mojego faworyta umieszczając go na pierwszym miejscu, a na kolejnych czterech wykonawców nie branych pod uwagę i głos będzie ważny.
Miszon pisze:W życiu by mi nie przyszło że miejsce 6 mam wstawić na 1.
Mi też, że ktoś coś takiego mógłby brać pod uwagę.
adameria pisze:Konwicki chyba interpretował to w ten sposób, że uzupełniasz głos tylko tymi złymi miejscami
Jeżeli sam zasugerował edycję to jego decyzja. Ale na pewno nie może narzucać w jaki sposób edytować post.
konwicki1980 pisze:skoro już czwarty raz w jednej rundzie będziemy ten regulamin naciągać
Jeżeli trzy razy wcześniej była zgoda na naciągnięcie (ja pamiętam jeden, ale pewnie coś zgubiłem) i w czwartym dana to cofanie tej zgody tylko dlatego, że został on edytowany w najbardziej oczywisty sposób moim zdaniem jest nieporozumieniem.
Teraz doczytałem, że to dotyczy nie tylko tej edycji. Czyli mam prawo jednego przypadku nie pamiętać.
konwicki1980 pisze:(może nie tak dosłownie)
Na pewno nie dosłownie i z wydaje mi się już po edycji postu (ale tu pewności już nie mam).
konwicki1980 pisze:żeby wstawił jeszcze raz to, co było na miejscach 2-4 najlepiej już w kolejnym poście, a czy będzie to uzupełnione o miejsca 1 i 5
No to już jest paranoja. Uznajesz głosy na pozycjach 2-4, a w poprzedniej edycji nie uznałeś na 1-3.
konwicki1980 pisze:niemniej jednak pozostawienie tylko miejsc 2-4 wydaje się logiczne i sensowne
To widocznie posługujemy się inną logiką bo dla mnie to rozwiązanie kompletnie nielogiczne i bezsensowne. Jedynym rozwiązaniem jest przesunięcie ich o miejsce wyżej i uzupełnienie 2 ostatnich czyli to, co zrobił Miszon. Także rozwiązanie z dosaniem pierwszego i piątego miejsca jest na bakier z logiką i moją i jak można przeczytać także Miszona. I piszę to wbrew swojemu interesowi, bo takie rozwiązanie na 1 miejscu daje utwór, którego awansu pragnę, a ja walczę o jego zrzucenie na 4.
konwicki1980 pisze:Tego, że w ogóle skasuje swój głos, nie brałem pod uwagę.
Ja mu się nie dziwię, gdy alternatywa ma być taka dziwaczna.
konwicki1980 pisze:uznając w rundzie 1. głos, gdzie tylko jedno miejsce było poprawnie wpisane
To już w ogóle było kuriozum. I jak już pisałem powyżej prowokuje do nadużyć (chociaż w regulaminie taki głos jest prawidłowy).
konwicki1980 pisze:No to nie usuwaj i wpisz jeszcze raz Stereolab i coś tam jeszcze na 5.
No nie. Jak idziemy w tym kierunku to moja propozycja jest taka: unieważniamy drugą turę, poprawiamy regulamin, ponownie głosujemy w drugiej rundzie, a tymczasem (nim wszystko się uporządkuje) zaczniemy kolejną edycję Naszej Listy.
Miszon pisze:Na dobrą sprawę wystarczyło abym zostawił te 5 pozycji jak było a ty byś uznal tylko 2-4 i nikt by nie miał pretensji.
Ja miałbym bardzo duże pretensje, bo dochodzimy do jakiejś totalnej paranoi.
konwicki1980 pisze:Ale może z pomocą kajmana sobie przypomnisz.
Ja mam tylko poprawioną wersję, więc nie wiem, co pierwotnie było na 5. No i zachowam się po chamsku, ale jeżeli tak ma to wyglądać to sobie nie przypomnę.
konwicki1980 pisze:więc tym bardziej się nie wypowiadaj, by nie robić, jak zwykle zresztą, niepotrzebnego zamieszania
Nawet z tą buźką ta wypowiedź jest w moim odczuciu bardzo nieelegancka.
Miszon pisze:Myślę że najlepiej abyśmy wszystkie posty od mojego niedoszłego głosu uznali za niebyłe
A może także wszystkie od zakończenia pierwszej rundy i jak już pisałem powyżej poprawili regulamin.
Awatar użytkownika
konwicki1980
Posty: 5161
Rejestracja: czw wrz 02, 2010 7:55 pm
Lokalizacja: Toruń
Kontakt:

Re: Plebiscyt topowy 12

Post autor: konwicki1980 »

kajman pisze: Ale na pewno nie może narzucać w jaki sposób edytować post.
Sugerowałem jego zgodność z regulaminem.
kajman pisze:No i zachowam się po chamsku, ale jeżeli tak ma to wyglądać to sobie nie przypomnę.
Ta wypowiedź jest w moim odczuciu bardzo nieelegancka. :)
kajman pisze:w poprzedniej edycji nie uznałeś na 1-3.
No bo ktoś zrezygnował z uzupełnienia. I jeśli Miszon wywiesił białą flagę, nie będę robił dalszego zamieszania, gdyż głosu nie zdążyłem policzyć.
kajman pisze:Natomiast koniecznie należy zmienić punkt 12, bo w tym przypadku mogę teraz zagłosować na mojego faworyta umieszczając go na pierwszym miejscu, a na kolejnych czterech wykonawców nie branych pod uwagę i głos będzie ważny.
No po tej wypowiedzi niekoniecznie uznałbym za sensowne Twoje prace nad regulaminem. :) I może na tym skończę dyskusję, bo nie ma ona większego sensu. Gdyby ode mnie coś zależało, szedłbym w stronę upraszczania zasad, a nie komplikowania :)
Awatar użytkownika
jollyroger72
Posty: 19401
Rejestracja: czw lut 02, 2012 12:26 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: not. 176
Lokalizacja: Port Royal!

Re: Plebiscyt topowy 12

Post autor: jollyroger72 »

kajman pisze:Ja mam tylko poprawioną wersję, więc nie wiem, co pierwotnie było na 5. No i zachowam się po chamsku, ale jeżeli tak ma to wyglądać to sobie nie przypomnę.
Na piątym była Coma :)
Awatar użytkownika
konwicki1980
Posty: 5161
Rejestracja: czw wrz 02, 2010 7:55 pm
Lokalizacja: Toruń
Kontakt:

Re: Plebiscyt topowy 12

Post autor: konwicki1980 »

jollyroger72 pisze:Na piątym była Coma :)
Fakt.
kajman
Posty: 63972
Rejestracja: pt wrz 22, 2006 9:00 pm
Lokalizacja: toruń

Re: Plebiscyt topowy 12

Post autor: kajman »

Ja uważam, że powinien być zaliczony głos poprawiony w pierwotnej edycji Miszona.
konwicki1980 pisze:Ta wypowiedź jest w moim odczuciu bardzo nieelegancka.
Po pierwsze sam to napisałem po drugie nie napisałem, że jak zwykle coś mieszasz tylko że w przypadku tak szalonego rozwiązania wolę sobie nie przypominać. A nieelegancki okażę się dopiero jak zagłosuję. W zgodzie z regulaminem, ale w sprzeczności z zasadami zdrowego rozsądku.
konwicki1980 pisze:No bo ktoś zrezygnował z uzupełnienia.
A tym razem sam sugerujesz opcję albo nieuzupełnioną albo uzupełnioną wbrew logice z Voo Voo na pierwszym i Kazikiem na czwartym.Jeszcze to:
konwicki1980 pisze:No po tej wypowiedzi niekoniecznie uznałbym za sensowne Twoje prace nad regulaminem.
Czyli mam zagłosować na jeden podmiot ważny i cztery nieważne? W myśl obecnego regulaminu będziesz musiał mi to zaliczyć.
konwicki1980 pisze:Gdyby ode mnie coś zależało, szedłbym w stronę upraszczania zasad, a nie komplikowania
A ja do tego, żeby regulamin po pierwsze nie był ponad potrzebę restrykcyjny, a po drugie żeby nie prowadził do absurdów i nadużyć.
Awatar użytkownika
konwicki1980
Posty: 5161
Rejestracja: czw wrz 02, 2010 7:55 pm
Lokalizacja: Toruń
Kontakt:

Re: Plebiscyt topowy 12

Post autor: konwicki1980 »

kajman pisze:Ja uważam, że powinien być zaliczony głos poprawiony w pierwotnej edycji Miszona.
No dobrze, że tak uważasz, każdy ma prawo uważać, co chce. Ale zgodne z regulaminem na pewno by to nie było.
kajman pisze:Czyli mam zagłosować na jeden podmiot ważny i cztery nieważne?
Nie wiem, dlaczego miałbyś to robić. Wszystkie przypadki dotychczasowych błędnych głosowań wynikały z nieuwagi.
kajman
Posty: 63972
Rejestracja: pt wrz 22, 2006 9:00 pm
Lokalizacja: toruń

Re: Plebiscyt topowy 12

Post autor: kajman »

konwicki1980 pisze:Ale zgodne z regulaminem na pewno by to nie było.
A dopuszczenie do pozostawienia w wersji pierwotnej by było?
konwicki1980 pisze:Wszystkie przypadki dotychczasowych błędnych głosowań wynikały z nieuwagi.
A czy to ma znaczenie? Motywacja jest nieważna, ważna jest zgodność lub niezgodność z regulaminem. Jeżeli tamte były, to ten też powinien.
Patrząc na regulamin, to zgodnie z punktem 11 głos, który oddał LokiWawa jest nieważny, a zgodnie z punktem piątym ten, który oddał Miszon. W świetle punktu 7 tegoż regulaminu nie można edytować głosów, nie można ich też usuwać.
Istnieje 5 opcji:
1. Post pozostaje usunięty czyli praktycznie uznany za niebyły (sprzeczne z p. 7)
2. Post zostaje przywrócony w wersji pierwotnej i zostają uznane miejsca 2-4 (sprzeczne z p. 5)
3. Post zostaje przywrócony w wersji pierwotnej i nie zostaje uznany (zgodne z regulaminem)
4. Post zostaje przywrócony, ale na miejscu pierwszym i piątym zostaną dodane nowe podmioty wykonawcze (sprzeczne z p. 7)
5. Post zostaje przywrócony w wersji przez Miszona czyli utwory z miejsc 2-4 przesunięte na 1-3 i dodane miejsca 4 oraz 5 (sprzeczne z p. 7)
Uwaga: W punkcie czwartym po pierwsze Miszon musi się zgodzić na taką wersję, po drugie trzeba ustalić czy Miszon może ustawić na 1 i 5 dowolne dwa podmioty wykonawcze czy na 5 co dał w wersji poprawionej na 5, a na 1 to co dał na 4.
Powinniśmy to przegłosować do wtorku i przyjąć przegłosowaną wersję. Powinniśmy także przegłosować zmiany w regulaminie, żeby takie sytuacje się więcej nie pojawiały.
Awatar użytkownika
Geephard
Posty: 698
Rejestracja: pt wrz 04, 2009 11:13 am
Listy Przebojów Trójki słucham od: czerwiec 2003
Lokalizacja: Pomorze Zachodnie

Re: Plebiscyt topowy 12

Post autor: Geephard »

konwicki1980 pisze:No dobrze, że tak uważasz, każdy ma prawo uważać, co chce. Ale zgodne z regulaminem na pewno by to nie było.
Posługujesz się jakimś innym regulaminem niż ten który jest zapisany na początku? Sam wywołałeś burzę, a teraz jeszcze dodatkowo to komplikujesz. Punkt 7 mówi, że nie można głosu edytować i tyle. Więc chcąc być zgodnym z regulaminem głos Miszona w ogóle nie powinien być edytowany. Ze zrozumiałych względów zgodziłeś się na jego edycję, ale kompletnie nie rozumiem skąd wziąłeś zasadę mówiącą, ze:
konwicki1980 pisze:Głos Miszona będzie uznany, jeśli przywróci pozycje 2-4 tak jak były poprzednio. Inaczej uznać raczej się nie da.
Przecież tego w regulaminie nie ma. Jak sam stwierdziłeś punkt 7 pojawił się po to aby nie mieszać liczącemu głosy i nie wprowadzać go w błąd edycjami głosów po czasie. W momencie kiedy pierwotny głos Miszona był błędny i jeszcze go nie policzyłeś zezwalając na edycje, jakie ma znaczenie to czy zachowa sztywną kolejność utworów czy nie? Nie ma takiego zapisu który by mówił o tym w jaki sposób głos może być edytowany, więc w momencie kiedy upierasz się przy swoim nie powołuj się na regulamin, tylko przyznaj, że jest to Twój indywidualny nakaz jako prowadzącego plebiscyt.
Awatar użytkownika
djjack
Posty: 2002
Rejestracja: pn sie 04, 2003 2:08 pm
Lokalizacja: Gdańsk
Kontakt:

Re: Plebiscyt topowy 12

Post autor: djjack »

1. Orchestral Manoeuvres in The Dark
2. New Order
3. Armia
4. The Smiths
5. Modern Talking
Awatar użytkownika
konwicki1980
Posty: 5161
Rejestracja: czw wrz 02, 2010 7:55 pm
Lokalizacja: Toruń
Kontakt:

Re: Plebiscyt topowy 12

Post autor: konwicki1980 »

Geephard pisze:Nie ma takiego zapisu który by mówił o tym w jaki sposób głos może być edytowany
Więc wypadałoby go może wprowadzić. Tutaj zgodzę się z kajmanem. Ale to już od przyszłej edycji.
Awatar użytkownika
Geephard
Posty: 698
Rejestracja: pt wrz 04, 2009 11:13 am
Listy Przebojów Trójki słucham od: czerwiec 2003
Lokalizacja: Pomorze Zachodnie

Re: Plebiscyt topowy 12

Post autor: Geephard »

Tylko, że ja nie rozumiem po co? Piszesz, że jesteś za upraszczaniem zasad, a z drugiej strony jesteś za tym żeby wprowadzić dodatkowy, niczym nie uzasadniony zapis. Czy naprawdę taka wielka tragedia się stanie, jeśli ktoś, kto wcześniej wysłał przez nieuwagę błędny głos zmieni kolejność wykonawców w edytowanym głosie? Wypaczy to w jakiś sposób wyniki? Ja to widzę tak, ze skoro ktoś oddał błędny głos i dostaje możliwość jego poprawki to wysyła NOWY, w dowolny sposób skonstruowany głos, tym razem zgodny z zasadami. Zresztą, zrobicie jak chcecie, tylko potem nie pisz, że jesteś zwolennikiem upraszczania zasad.
Awatar użytkownika
saferłel
Posty: 3240
Rejestracja: wt lis 21, 2006 5:31 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: czasu do czasu
Lokalizacja: Dąbrowa Górnicza

Re: Plebiscyt topowy 12

Post autor: saferłel »

1. New Order
2. The Smiths
3. Louane
4. Modern Talking
5. Orchestral Manoeuvres in The Dark
kajman
Posty: 63972
Rejestracja: pt wrz 22, 2006 9:00 pm
Lokalizacja: toruń

Re: Plebiscyt topowy 12

Post autor: kajman »

obserw99 pisze:Jak MT jednak przejdzie dalej w 2 etapie to jestem bardzo ciekawy jak np Kajman, słynący z tego, że głosuje na każdy Top (za co wielki szacun! na marginesie) przebrnie przez dyskografię Modern Talking? :shock:
Mam nadzieję, że jednak nie przejdzie i chyba się na to na razie nie zanosi. Ale i tak być może będę miał do przebrnięcia całą dyskografię New Order i nie wiem czy to nie jest trudniejsze zadanie.
Awatar użytkownika
konwicki1980
Posty: 5161
Rejestracja: czw wrz 02, 2010 7:55 pm
Lokalizacja: Toruń
Kontakt:

Re: Plebiscyt topowy 12

Post autor: konwicki1980 »

Podsumowanie plebiscytu jutro przed północą. :D
Awatar użytkownika
Dx2
Posty: 1518
Rejestracja: sob kwie 25, 2009 8:59 pm
Kontakt:

Re: Plebiscyt topowy 12

Post autor: Dx2 »

Witam,

1. Modern Talking
2. New Order
3. OMD
4. Kazik
5. Riverside

Pozdrawiam
Dx2
Awatar użytkownika
aaktt
Posty: 9
Rejestracja: wt sie 11, 2009 9:23 pm
Kontakt:

Re: Plebiscyt topowy 12

Post autor: aaktt »

1. New Order
2. The Smiths
3. Modern Talking
4. OMD
5. Louane

Dyskotekowo :O
The Smiths też -- na smutne dyskoteki Saferłela xD
Awatar użytkownika
adameria
Posty: 11781
Rejestracja: sob maja 03, 2008 5:12 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: 36/37/38, 1.R.-B.F.
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Re: Plebiscyt topowy 12

Post autor: adameria »

kajman pisze:1. Mam nadzieję, że jednak nie przejdzie i chyba się na to na razie nie zanosi. 2. nie wiem czy to nie jest trudniejsze zadanie.
@1. Każdy bywa omylny. @2. Nie bluźnij.

Dyskotekowy odłam (sebastosa) skutecznie zaatakował plebiscyt... załamka...
Awatar użytkownika
konwicki1980
Posty: 5161
Rejestracja: czw wrz 02, 2010 7:55 pm
Lokalizacja: Toruń
Kontakt:

Re: Plebiscyt topowy 12

Post autor: konwicki1980 »

adameria pisze:Dyskotekowy odłam (sebastosa) skutecznie zaatakował plebiscyt... załamka...
Adam, lubię Cię bardzo, ale daruj sobie takie słowa, bo serio nie są to słowa, które warto publikować na forum.
Awatar użytkownika
Yacy
Posty: 21947
Rejestracja: wt gru 27, 2005 11:14 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: not. 67 30.07.1983
Lokalizacja: Elbląg
Kontakt:

Re: Plebiscyt topowy 12

Post autor: Yacy »

no ja niestety zgadzam się z Adamem...
chodzi mi tylko o to, że widać że jest to akcja.
podobna do tych znanych z fb :-P
chociaż nie, bo tamte raczej nie są robione dla beki ;-)

sorki, ale nie uwierzę, że aaktt / AKT! tak uwielbia francuską piosenkarkę, żeby specjalnie wejść na Forum i oddać na nią głos. ;-)
(przy okazji - tylko siedem postów? :shock: )
albo, że safer woli ją od OMD...

oczywiście mogę się mylić. jeśli tak to przepraszam.
a z drugiej strony nie trzeba argumentować swoich wyborów, więc jeśli chcą się powygłupiać to ich sprawa.
Awatar użytkownika
adameria
Posty: 11781
Rejestracja: sob maja 03, 2008 5:12 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: 36/37/38, 1.R.-B.F.
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Re: Plebiscyt topowy 12

Post autor: adameria »

Tak czy owak, może się okazać, że będę miał w tym roku spore wakacje od topowania na forum LP3,
a frekwencja raz po raz będzie niska.
Awatar użytkownika
jollyroger72
Posty: 19401
Rejestracja: czw lut 02, 2012 12:26 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: not. 176
Lokalizacja: Port Royal!

Re: Plebiscyt topowy 12

Post autor: jollyroger72 »

adameria pisze:Dyskotekowy odłam (sebastosa) skutecznie zaatakował plebiscyt... załamka...
Yacy pisze:no ja niestety zgadzam się z Adamem...
chodzi mi tylko o to, że widać że jest to akcja.
podobna do tych znanych z fb :-P
chociaż nie, bo tamte raczej nie są robione dla beki ;-)

sorki, ale nie uwierzę, że aaktt / AKT! tak uwielbia francuską piosenkarkę, żeby specjalnie wejść na Forum i oddać na nią głos. ;-)
(przy okazji - tylko siedem postów? :shock: )
albo, że safer woli ją od OMD...
Jeśli będzie Top Lułejn, to proponuję na to dwa tygodnie i styknie. Bez przedłużania.
Za to z chęcią ułożę topik MT. A co :!: :lol:
Awatar użytkownika
Geephard
Posty: 698
Rejestracja: pt wrz 04, 2009 11:13 am
Listy Przebojów Trójki słucham od: czerwiec 2003
Lokalizacja: Pomorze Zachodnie

Re: Plebiscyt topowy 12

Post autor: Geephard »

adameria pisze:Tak czy owak, może się okazać, że będę miał w tym roku spore wakacje od topowania na forum LP3,
a frekwencja raz po raz będzie niska.
Tak niska jak na Arce Noego? :P Żebyś się czasem nie zdziwił... :wink:
Nie wiem dlaczego zakładasz, ze będzie niska. Póki co, oprócz Ciebie, obserw99 i Yacego nikt inny nie narzeka. Kajmana nie liczę, bo on prawie zawsze narzeka, a w ewentualnym topie MT i tak udział pewnie weźmie.
ODPOWIEDZ