Plebiscyt topowy 11

Moderatorzy: Yacy, Grycek, jollyroger72, Yacy, Grycek, jollyroger72

Awatar użytkownika
adameria
Posty: 11781
Rejestracja: sob maja 03, 2008 5:12 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: 36/37/38, 1.R.-B.F.
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Re: Plebiscyt topowy 11

Post autor: adameria »

Nooo! I to jest męska decyzja. :D Cieszę się, że się podejmujesz. :D
Co do minitopów, to nie ma co się nastawiać, dzikich tłumów nie będzie, ale ja obiecuję, że zagłosuję.
Zarówno w przypadku Spiętego, jak i Koli proponuję, żeby głosować na 7 utworów,
ale może jeszcze inni się wypowiedzą. Mój argument jest taki, że podobnie było kiedyś,
kiedy prowadziłem top zespołu Breakout i był mini-top zespołu Blackout.
Gdyby był top tekstów, to również zagłosuję.
piotr1990
Posty: 1655
Rejestracja: pn cze 18, 2012 9:22 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: not. 1039

Re: Plebiscyt topowy 11

Post autor: piotr1990 »

adameria pisze:Nooo! I to jest męska decyzja. :D
Zgadzam się. :D
Tak właściwie to prowadzenie topu na forum ogranicza się do przedstawienia dyskografii w jednym poście oraz podliczenia wyników, więc jeżeli się zna twórczość to z pierwszym nie powinno być problemu, a co do podliczania to nawet jak się nie za bardzo ogarnia Excela to można liczyć ręcznie z pomocą kalkulatora. W topach nie głosuje nie wiadomo jak duża liczba osób, więc nie zajmuje to jakoś okropnie dużo czasu. Chyba, że o czymś nie wiem. ;)
Awatar użytkownika
Neo01
Posty: 10688
Rejestracja: wt sty 01, 2008 5:16 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: 1997
Lokalizacja: Rzeszów

Re: Plebiscyt topowy 11

Post autor: Neo01 »

Co do topu textów Lao, to ja się piszę.
I zdecydowanie wpierw wolałbym właśnie ich.
Awatar użytkownika
EVENo
Posty: 5538
Rejestracja: pt mar 20, 2015 9:35 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: 2014
Lokalizacja: Siemianowice Śląskie
Kontakt:

Re: Plebiscyt topowy 11

Post autor: EVENo »

Jaram się topem Oasis :D Choć z tego co widzę, trochę sobie na niego poczekam :P
miszony
Posty: 4740
Rejestracja: ndz cze 26, 2011 4:26 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: 1987
Lokalizacja: wroclove

Re: Plebiscyt topowy 11

Post autor: miszony »

Już jakiś czas temu zaoferowałem że mogę poprowadzić top Kate Bush i potwierdzam że mogę ale teraz zgłupiałem bo nie wiem kiedy. Czyli co, najpierw Lao Che jak chciał kajman czy "robimy" Kate?
Awatar użytkownika
1981
Posty: 4205
Rejestracja: czw sty 26, 2006 11:27 pm
Lokalizacja: Hangzhou

Re: Plebiscyt topowy 11

Post autor: 1981 »

Moim skromnym zdaniem, jeśli na Kate Bush zagłosowało aż 20 osób (z dużą przewagą nad pozostałymi wykonawcami), to powinniśmy zacząć od jej topu.
Awatar użytkownika
EVENo
Posty: 5538
Rejestracja: pt mar 20, 2015 9:35 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: 2014
Lokalizacja: Siemianowice Śląskie
Kontakt:

Re: Plebiscyt topowy 11

Post autor: EVENo »

Ja doprawdy nie rozumiem jaki jest problem w przeprowadzeniu Topu i Naszej Listy w tym samym czasie.
Awatar użytkownika
konwicki1980
Posty: 5161
Rejestracja: czw wrz 02, 2010 7:55 pm
Lokalizacja: Toruń
Kontakt:

Re: Plebiscyt topowy 11

Post autor: konwicki1980 »

Najpierw głosy tajne.
adameria pisze: 1. Armia
2. Kate Bush
3. TSA
4. Lao Che
5. Coldplay
barb42 pisze:1. Kate Bush
2. TOTO
3. raz Da Trzy
4. a-ha
5. INXS
Hodor pisze:Witam serdecznie. Druga tura więc oddaję głos tajny.
1. Kate Bush
2. a-ha
3. TOTO
4. Kazik
5. Bon Jovi
Pozdrawiam
4989341 pisze:01. Coldplay
02. Oasis
03. a-ha
04. INXS
05. Bon Jovi
Awatar użytkownika
konwicki1980
Posty: 5161
Rejestracja: czw wrz 02, 2010 7:55 pm
Lokalizacja: Toruń
Kontakt:

Re: Plebiscyt topowy 11

Post autor: konwicki1980 »

Widzę, że tu różne bardzo dziwne dyskusje trwają. W sumie nie mam nawet czasu z czymkolwiek polemizować, w każdym razie moje zdanie jest takie, że topy powinny być przeprowadzane w kolejności według wyników, co jest logiczne i potwierdzone dotychczasową praktyką. To, czy zrobić Naszą Listę wcześniej czy później, to już jest inna para kaloszy. Natomiast zdecydowanie trzymałbym się kolejności według wyników.

Potencjalni (3) i już potwierdzeni (2) prowadzący:
Kate Bush - miszony
a-ha - obserw99
Lao Che - gżegoż
Coldplay - mariusz72
Oasis - EVENo

To tyle co mam do DODAnia
Awatar użytkownika
jollyroger72
Posty: 19401
Rejestracja: czw lut 02, 2012 12:26 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: not. 176
Lokalizacja: Port Royal!

Re: Plebiscyt topowy 11

Post autor: jollyroger72 »

konwicki1980 pisze:To tyle co mam do DODAnia
To może minitop DODY :?: :wink:
kajman
Posty: 63972
Rejestracja: pt wrz 22, 2006 9:00 pm
Lokalizacja: toruń

Re: Plebiscyt topowy 11

Post autor: kajman »

EVENo pisze:Ja doprawdy nie rozumiem jaki jest problem w przeprowadzeniu Topu i Naszej Listy w tym samym czasie.
Ale z tego co wiem to sporo osob widzi problem. Przede wszystkim chodzi o czas.
konwicki1980 pisze:To, czy zrobić Naszą Listę wcześniej czy później, to już jest inna para kaloszy.
No mto dobra, wcześniej robimy Naszą Listę, a pierwszy top za jakieś dwa miesiące. Pasuje Ci? W sumie to chyba więcej osób bierze udział w NL niż w topach. Mi się wydaję, że powinniśmy się starać zadowolić i jednych i drugich. A nie da się zrobić topu Kate i NL wiosną. No chyba że na top Kate przeznaczymy jakieś 4 miesiące, a Naszą Listę zrobimy w trakcie. Ale jakoś mnie ta koncepcja nie przekonuje.
konwicki1980 pisze:co jest logiczne
Akurat związku tego z logiką to jakoś dostrzec nie potrafię.
konwicki1980 pisze:potwierdzone dotychczasową praktyką
Mam wrażenie, że nie zawsze ta zasada była ściśle przestrzegana.
Awatar użytkownika
konwicki1980
Posty: 5161
Rejestracja: czw wrz 02, 2010 7:55 pm
Lokalizacja: Toruń
Kontakt:

Re: Plebiscyt topowy 11

Post autor: konwicki1980 »

Oczywiście NL może być jak najbardziej teraz, jeśli decyzja większości taka będzie - można przecież jakąś ankietę rozpisać. Łączenie NL i topu raczej jest niemożliwe. Ja z uwagi na brak czasu i zmęczenie materiału w ogóle zastanawiam się nad rezygnacją z udziału w topowaniach, bo zajmuje to strasznie dużo czasu, a ja po łebkach raczej nie słucham :)
kajman
Posty: 63972
Rejestracja: pt wrz 22, 2006 9:00 pm
Lokalizacja: toruń

Re: Plebiscyt topowy 11

Post autor: kajman »

NL była całkiem niedawno i wydaje mi się, że nie należy przesadzać z częstotliwością.
No i podejrzewam, że tak od razu by nie ruszyła, chociażby dlatego, że nie wiadomo, kto by ją poprowadził.
Awatar użytkownika
adameria
Posty: 11781
Rejestracja: sob maja 03, 2008 5:12 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: 36/37/38, 1.R.-B.F.
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Re: Plebiscyt topowy 11

Post autor: adameria »

Podtrzymuję zdanie i jestem za Lao Che teraz. Potem NL. Tak jak napisał Kajman.
Czy jest gdzieś zapisane, jakoś w regulaminie, że wykonawcy MUSZĄ być po kolei?
Uważam, że to topy są dla nas, a nie my dla topów, NL też jest dla nas, a nie my dla NL.
Nie można być takim niewolnikiem... Zwłaszcza, że sytuacja tego od nas nie wymaga.
Nie jesteśmy w wojsku. Sorry...
miszony
Posty: 4740
Rejestracja: ndz cze 26, 2011 4:26 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: 1987
Lokalizacja: wroclove

Re: Plebiscyt topowy 11

Post autor: miszony »

Chciałem tylko zgłosić że jestem gotowy do przeprowadzenia topu Kate Bush i dodam od siebie że nie widzę logicznego wyjaśnienia dla którego Lao ma być przed Kate . W takim razie jaki sens miało to głosowanie ... Adamerio?
piotr1990
Posty: 1655
Rejestracja: pn cze 18, 2012 9:22 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: not. 1039

Re: Plebiscyt topowy 11

Post autor: piotr1990 »

Chodzi o to że niektórzy chcą kolejnej NL przed wakacjami, a jak teraz będzie top Kate Bush to się to nie uda.
Mi tam wszystko jedno czy najpierw będzie Kate Bush czy Lao Che. Może być i tak i tak. Top tego pierwszego wykonawcy mam już ułożony, a top drugiego powstanie w najbliższych dniach bo udało mi się nabyć drogą kupna wszystkie albumy, więc dobrze by było je teraz przesłuchać. :)
Hodor
Posty: 270
Rejestracja: pt lip 09, 2010 10:03 am

Re: Plebiscyt topowy 11

Post autor: Hodor »

To na cholerę było robić teraz głosowanie na Plebiscyt Topowy? Trzeba było poczekać kilka miesięcy skoro NL jest ważniejsza.
Awatar użytkownika
konwicki1980
Posty: 5161
Rejestracja: czw wrz 02, 2010 7:55 pm
Lokalizacja: Toruń
Kontakt:

Re: Plebiscyt topowy 11

Post autor: konwicki1980 »

adameria pisze:Czy jest gdzieś zapisane, jakoś w regulaminie, że wykonawcy MUSZĄ być po kolei?
Uważam, że to topy są dla nas, a nie my dla topów, NL też jest dla nas, a nie my dla NL.
Nie można być takim niewolnikiem... Zwłaszcza, że sytuacja tego od nas nie wymaga.
Nie jesteśmy w wojsku. Sorry...
Czy jest gdzieś napisane, że trzeba naginać wszystkie reguły? I bez sensu ciągle truć, gdy tego nie trzeba. Dać komuś palec, a weźmie całą rękę. :wink: Ja najchętniej zawiesiłbym na miesiąc wszelkie plebiscyty, ale nie proponuję tego, bo tak mi się podoba.
kajman
Posty: 63972
Rejestracja: pt wrz 22, 2006 9:00 pm
Lokalizacja: toruń

Re: Plebiscyt topowy 11

Post autor: kajman »

Hodor pisze:To na cholerę było robić teraz głosowanie na Plebiscyt Topowy? Trzeba było poczekać kilka miesięcy skoro NL jest ważniejsza.
Chociażby po to, żeby zrobić teraz top.
konwicki1980 pisze:Czy jest gdzieś napisane, że trzeba naginać wszystkie reguły?
Gdzie masz zapisane te reguły? Przyjęliśmy kilka razy, że kolejność jest od topu z najwyższego miejsca, ale jak już pisałem nie zawsze tak było. Kiedyś (o ile dobrze pamiętam) przesuwaliśmy top żeby mogła się ukazać płyta wykonawcy.
miszony pisze:W takim razie jaki sens miało to głosowanie ...
Żeby wybrać pięć kolejnych topów, które będziemy przeprowadzać.
Ale możemy zrobić teraz top Kate z terminem zakończenia 1 maja. A co nas obchodzi, że ktoś nie będzie mógł wziąć udziału, bo się nie wyrobi? Pierwsze topy trwały tyle, ale terminy zostały przedłużone żeby chętni mogli się w czasie wyrobić (akurat ja należałem do tych, którzy woleliby żeby czas trwania był krótszy).
Awatar użytkownika
adameria
Posty: 11781
Rejestracja: sob maja 03, 2008 5:12 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: 36/37/38, 1.R.-B.F.
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Re: Plebiscyt topowy 11

Post autor: adameria »

Nie no, mnie tam też wszytko jedno. I Kate i Lao znam na tyle, że rach-ciach i układam oba topy.
Płyty leżą na mojej półce. Jak trzeba to możemy nawet w Lany Poniedziałek zakończyć oba... :lol: Dam radę. :lol:
Jak miałbym egoistycznie patrzeć na siebie, to zróbmy oba topy do 01.04., tak na Prima Aprilis, a potem od razu przejdźmy do NL. :know: :cwany:

Przeczytajcie może jeszcze raz ze zrozumieniem o czym napisał Kajman, może załapiecie o co chodzi i jakie są intencje tej naprawdę małej zmiany.
Kate ma obszerną dyskografię i na lato czy jesień będzie jak znalazł.

Konwicki, przyjacielu z Torunia, sorry, ale na forum w kwestii głosowań chyba panuje demokracja, ale może o czymś nie wiem.
Zatem nie pisz o rękach i palcach, bo to nie przystoi tak zacnej osobie jak Ty. :wink:
gżegoż

Re: Plebiscyt topowy 11

Post autor: gżegoż »

[ANKIETA] Co najpierw - top Kate Bush, top Lao Che czy Nasza Lista?

Miałem dzisiaj ruszać z topem Lao Che, ale widzę, że nie można dojść do porozumienia, czy rzeczywiście Lao ma być topowane jako pierwsze, czy jednak pierwsza ma być Kate Bush, a więc wstrzymuję się z rozpoczynaniem topu i proponuję, aby wszyscy zainteresowani użytkownicy wypowiedzieli się poprzez ankietę, od którego plebiscytu należy zacząć. Wśród opcji dodałem także Naszą Listę, bo widziałem, iż część osób tęskni za nią i pragnęłaby, aby jej nowa edycja rozpoczęła się jak najprędzej.

Czas trwania głosowania: 3 dni (do środy wieczorem).

Do osób, które brały udział w plebiscycie topowym, zostanie wysłana wiadomość prywatna z prośbą o udział w ankiecie. Jeśli komuś nie robi różnicy, który plebiscyt ma zostać zorganizowany jako pierwszy, to niech nie zaznacza żadnej opcji (czyli nie bierze udziału w ankiecie) :)

Ja sam nie zagłosuję, bo mi to nie robi wielkiej różnicy ;)
Awatar użytkownika
obserw99
Posty: 4561
Rejestracja: pn lis 23, 2009 4:43 pm

Re: Plebiscyt topowy 11

Post autor: obserw99 »

konwicki1980 pisze: Potencjalni (3) i już potwierdzeni (2) prowadzący:
Kate Bush - miszony
a-ha - obserw99
Lao Che - gżegoż
Coldplay - mariusz72
Oasis - EVENo
OK. Przyjmuję wyzwanie... 8)
Podajcie tylko od kiedy do kiedy będą organizowane Topy poszczególnych wykonawców. Czy na każy Top będzie 2 miesiące czy 1,5 tak by zdążyć do końca roku?
Na forum gorąca dyskusja czy Kate czy Lao... Czy to ma znaczenie? Ważne, że w ogóle będzie Top Kate czy Lao.... czy a-ha. :D
Moim zdaniem forumowicze ustalili już kolejność poszczególnych Topów wykonawców swoim głosowaniem w 2 turze i tak będzie chyba sprawiedliwie, chociaż to słowo jak widzimy ostatnio w Polsce ma różne interpretacje i znaczenia... niestety. :roll:
Awatar użytkownika
EVENo
Posty: 5538
Rejestracja: pt mar 20, 2015 9:35 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: 2014
Lokalizacja: Siemianowice Śląskie
Kontakt:

Re: Plebiscyt topowy 11

Post autor: EVENo »

Chociaż powstał już osobny temat do dyskusji na temat kolejności, to jednak trochę zrobił się tutaj bałagan, więc kiedy już dojdziecie do tego jaki jest harmonogram i na jaki termin wypadnie Top Oasis, to bardzo proszę, napiszcie mi PW z tą informacją :lol: Oczywiście potwierdzam swoją osobę na prowadzenie.
Awatar użytkownika
obserw99
Posty: 4561
Rejestracja: pn lis 23, 2009 4:43 pm

Re: Plebiscyt topowy 11

Post autor: obserw99 »

A może tak to poustawiać czasowo, zachowując kolejność głosowania w 2 turze?

1. Top Kate Bush – 24.03-12.05 (głosowanie 7 tygodni)
2. Top a-ha – 13.05-01.07 (głosowanie 7 tygodni)
3. Top Lao Che – 02.07 – 20.08 (głosowanie 7 tygodni) – tu można by np. wydłużyć głosowanie o 2 tygodnie z uwagi na okres wakacyjny
4. Top Coldplay – 21.08-09.10 (głosowanie 7 tygodni) – ewentualne przesunięcie początku głosowania o 2 tygodnie do przodu z uwagi na wydłużenie głosowania na Lao Che do 9 tygodni
5. Top Oasis – 10.10-28.11 (głosowanie 7 tygodni)– ewentualne przesunięcie początku głosowania o 2 tygodnie do przodu z uwagi na wydłużenie głosowania na Lao Che do 9 tygodni i koniec zabawy wypadłby 12.12.16

No ale administratorzy niech coś narzucą....
kajman
Posty: 63972
Rejestracja: pt wrz 22, 2006 9:00 pm
Lokalizacja: toruń

Re: Plebiscyt topowy 11

Post autor: kajman »

Ostatnio standardowy czas trwania topu to było 9-10 tygodni i mam wrażenie że dla wielu osób to optymalny czas trwania. Przy czym ostatnio robiliśmy je na zakładkę.
Więc myślę, że top Kate to tak gdzieś do 25 maja, a około 20 można ruszać z topem a-ha. A potem na Lao faktycznie jakieś 7 tygodni (wprawdzie to okres wakacyjny ale dyskografia niewielka). I w połowie września ruszyć z Naszą Listą, a po niej dwa ostatnie topy.
ODPOWIEDZ