Top Grzegorza Turnaua

Moderatorzy: Yacy, Grycek, jollyroger72, Yacy, Grycek, jollyroger72

Awatar użytkownika
drwycior
Posty: 669
Rejestracja: pt gru 08, 2006 9:57 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: 1984
Lokalizacja: Cieszyn/Norymberga
Kontakt:

Re: Top Grzegorza Turnaua

Post autor: drwycior »

jollyroger72 pisze:Jeśli zagłosowałbym na 1 utwór, to ile punktów otrzyma?
Szczerze, no nie wiem po co robić coś takiego.
Układamy tutaj topy artystów naprawdę wybitnych, mniej lub bardziej dla jednych lub innych, ale nie "onehitwonder" i chęć głosowania na 1 utwór danego artysty, dyskwalifikuje Cię żeby wziać w takim topie udział. Proste. Czyli 0 punktów.
Wymagane jest 20 utworów. To nie jest dużo, biorąc pod uwagę dorobki wykonawców którzy mają conajmniej 100 utworów... Ale jest to adekwatne minimum, żeby odnośne wykonawcy który mnie nawet średnio interesuje, taką 20stkę ułożyć. Ok, ktoś może znać lub uznać za wartościowe tylko 15 i resztę jakoś dokoptuje, i nie robi z tego problemu. Ale ponizej 10 jeśli znam lub lubię, to po prostu nie biorę w takim topie udziału, bo to znaczy że ten artysta mnie mało interesuje. Nie mówiąc już o 1.
Uznając tylko 1 utwór artysty jako warty głosu, dajesz wyraz że cała twórczość tego arysty nie jest warta złamanego głosu. Dlaczego zatem brać w takim topie udział. Wtedy nie biorę udziału prawda? Jest przymus jakiś pod pręgieżem więzienia??
Awatar użytkownika
Yacy
Posty: 22022
Rejestracja: wt gru 27, 2005 11:14 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: not. 67 30.07.1983
Lokalizacja: Elbląg
Kontakt:

Re: Top Grzegorza Turnaua

Post autor: Yacy »

amen.
Awatar użytkownika
jollyroger72
Posty: 19625
Rejestracja: czw lut 02, 2012 12:26 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: not. 176
Lokalizacja: Port Royal!

Re: Top Grzegorza Turnaua

Post autor: jollyroger72 »

drwycior pisze:(...) i chęć głosowania na 1 utwór danego artysty, dyskwalifikuje Cię żeby wziać w takim topie udział.
Hola, hola, mości Panie! Gdzie jest tak zapisane? Co nie jest zabronione, jest dozwolone.
drwycior pisze:Wymagane jest 20 utworów.
Naprawdę?
drwycior pisze:Jest przymus jakiś pod pręgieżem więzienia??
Przymusu nie ma, ale jest chęć wyrażenia swojej aprobaty właśnie dla jednego utworu.
Sorry, drwycior, miałem zagłosować na 20 utworów, ale po twoim wpisie znów poważnie zastanawiam się, czy nie oddać głosu na tylko jeden...

Może więc zamiast atakować mnie, pora podjąć merytoryczną dyskusję i uściślić zasady. Już niejednokrotnie wyszło szydło z worka, że zasady są niezbyt precyzyjne.
Awatar użytkownika
drwycior
Posty: 669
Rejestracja: pt gru 08, 2006 9:57 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: 1984
Lokalizacja: Cieszyn/Norymberga
Kontakt:

Re: Top Grzegorza Turnaua

Post autor: drwycior »

Nie jest zabronione bo nikt chyba nie wpadł na taki pomysł że ktoś może sobie takie kpiny urządzać. Więc wtedy pozostają zasady fair - które jak widać są Ci obce.

Jak były topy wykonawców którzy mnie nie interesują i się nie znam, nie lubię ich muzyki itd, no to nie brałem w nich udziału, żeby nie wypaczać wyników.
Po co mam głosować na dwa utwory... To wypacza wynik, biorąc pod uwagę te zasady, bo wszystkie inne potencjalne utwory na które powinienem zagłosować pozostają z 0 pkt.

Po co mam coś zmyślać!!??? To jest nie fair wobec innych głosujących.
Wszyscy tutaj jak wiem, podchodzą do tych topów, do tej zabawy, bardzo poważnie i rzetelnie. I tylko wtedy ona ma sens.

Zatem jeśli ostentacyjnie chcesz zagłosować tylko na 1 utwór, to znaczy że 1. twórczość tego wykonawcy jest Ci obca i ta muzyka Cię nie interesuje 2. kpisz sobie z wszystkich dla których ta muzyka coś znaczy i którzy układają całą, conajmniej 20stkę, stosując się do zasad.

Miej szacunek dla innych i odpuść sobie top artysty który Cie interesuje złamany głos.
Teraz już przyznałeś się do tego że zmyśliłbyś całą 19stkę tylko po to żeby ten jeden utwór zamieścić na pierwszym. No to jest czysta kpina...
Więc cokolwiek zrobisz nie jesteś wiarygodny w tym głosowaniu.
Jako słuchacz listy Trójki, powinieneś jeśli już chcesz koniecznie wziać udział, zagłosować na single które były na liście, a było sporo.

Ja na pewno nie uznam i nie poprowadzę takiego topu, gdzie na, być może 1. miejscu (zależy jaki to jest utwór na który chcesz oddać 20 pkt) będzie coś, co będzie tam tylko dlatego że ktoś kto nie uznaje/nie zna się/nie lubi jak zwać tak zwać, muzyki Turnaua miał kaprys zagłosować sobie na 1 utwór.
Awatar użytkownika
4989341
Posty: 6628
Rejestracja: pn wrz 16, 2013 1:44 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: 1998

Re: Top Grzegorza Turnaua

Post autor: 4989341 »

była już dyskusja o tym i nie wiem dlaczego to umarło śmiercią.
może warto do tej rozmowy wrócić i ustalić jakieś zasady...
Awatar użytkownika
jollyroger72
Posty: 19625
Rejestracja: czw lut 02, 2012 12:26 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: not. 176
Lokalizacja: Port Royal!

Re: Top Grzegorza Turnaua

Post autor: jollyroger72 »

drwycior pisze:Teraz już przyznałeś się do tego że zmyśliłbyś całą 19stkę tylko po to żeby ten jeden utwór zamieścić na pierwszym. No to jest czysta kpina...
drwycior pisze:Jako słuchacz listy Trójki, powinieneś jeśli już chcesz koniecznie wziać udział, zagłosować na single które były na liście, a było sporo.
Skąd możesz wiedzieć, jak obecnie wygląda ułożona przeze mnie dwudziestka? :wink:
drwycior pisze:Wszyscy tutaj jak wiem, podchodzą do tych topów, do tej zabawy, bardzo poważnie i rzetelnie.
Tym zdaniem sam sobie zaprzeczasz. Albo zabawa, albo powaga. Te dwa określenia nawzajem się wykluczają.
drwycior pisze:Ja na pewno nie uznam i nie poprowadzę takiego topu, gdzie na, być może 1. miejscu (...) będzie coś, co będzie tam tylko dlatego że ktoś kto nie uznaje/nie zna się/nie lubi jak zwać tak zwać, muzyki Turnaua miał kaprys zagłosować sobie na 1 utwór.
A to już jest twój kaprys :roll:
drwycior pisze:(zależy jaki to jest utwór na który chcesz oddać 20 pkt)
I prędko się nie dowiesz...
4989341 pisze:była już dyskusja o tym i nie wiem dlaczego to umarło śmiercią.
może warto do tej rozmowy wrócić i ustalić jakieś zasady...
Należałoby.
gżegoż

Re: Top Grzegorza Turnaua

Post autor: gżegoż »

4989341 pisze:była już dyskusja o tym i nie wiem dlaczego to umarło śmiercią.
może warto do tej rozmowy wrócić i ustalić jakieś zasady...
Była dyskusja: Co w topach należałoby ustalić i chyba nawet coś zostało przegłosowane, ale było to (podobnie jak cała dyskusja) tak zawiłe i niejednoznaczne, że ostatecznie chyba wszystko pozostało po staremu.

Tak więc oficjalnie proszę adamerię, by po zakończeniu głosowania nad zasadami plebiscytów topowych przeprowadził podobne głosowanie, dotyczące właśnie problemów, które poruszane są przy okazji tego topu. Rzeczywiście trzeba to raz na zawsze ustalić, a skoro adameria wzorowo wywiązał się z misji przeprowadzenia tamtej dyskusji i głosowań, to myślę, że byłby najbardziej odpowiednią osobą, by przypilnować i tego tematu :)
gżegoż

Re: Top Grzegorza Turnaua

Post autor: gżegoż »

wwas pisze:
gżegoż pisze:Ciekawe przy której?
Nie wiem, czy powinienem się przyznawać... 16
Tak myślałem. Choć podejrzewałem jeszcze 13, bo to chyba najmniej znany utwór z mojej dwudziestki. A szkoda, bo jest naprawdę bardzo dobry i "chwytliwy".
wwas pisze:Swoją drogą w nowej partii jest pod tym względem jeszcze gorzej - jak widać, zdarzają się teksty spoza płyt studyjnych (21, 26, 46, 48), które kojarzę nieco słabiej...
Tak jest chyba u każdego, że im niżej, tym więcej jest tzw. utworów nieoczywistych :) A 3 ostatnie z wymienionych przez Ciebie poznałem właśnie dzięki temu topowi i chyba min. po to te topy są organizowane - by każdy mógł się zapoznać także tymi najmniej znanymi utworami spoza płyt studyjnych i rozszerzyć swoje horyzonty :)

Ale skoro z całej tej listy cytatów nie skojarzyłeś tylko tych czterech, to znaczy, że i tak jest wybitnym fanem i znawcą twórczości Turnaua! :D
wwas pisze:
gżegoż pisze:I nie wie zwierzchni człek
Czy to celowa parafraza czy nie? :) Jeżeli tak - wygląda ciekawie, jeżeli nie - w oryginale było: "i nie wie zwierz ni człek"
:oops: Przyznam, że nie było to celowe, tylko wydawało mi się, że tak "to gra" :oops: Wydawało mi się to trochę bezsensowne, no ale nieraz teksty piosenek muszą być bezsensowne, by wszystko dobrze grało (zachowane były rymy, rytm etc.). Tak więc mój błąd, że nigdzie tego nie sprawdziłem, jak to naprawdę jest (jak np. zrobiłem przy numerze 27, gdzie ci przysiadalni mi jakoś nie pasowali), tylko wpisałem z "nasłuchu" :oops:

Ale nieraz tak bywa, że w jakimś utworze przez lata słyszy się coś innego, niż naprawdę jest. Najlepszy przykład to "Czarne słońca": Coś tam było. Człowiek! -Może dostoł? - Może! Zawsze myślałem (i gdzieś czytałem, że ni tylko ja, ale wiele innych osób też), iż tam jest doktor, a nie dostoł :wink:
A w "Prosto" zawsze mi się wydaje, że słyszę Stoję przed Kaliszem do zdjęcia (i początkowo nawet się zastanawiałem, czy chodzi o miasto, czy o Ryśka :lol: ), ale dość szybko się okazało, iż zamiast Kalisza jest klawisz (co nie zmienia faktu, że i tak najczęściej słyszę Kalisza) :wink:
kajman
Posty: 64219
Rejestracja: pt wrz 22, 2006 9:00 pm
Lokalizacja: toruń

Re: Top Grzegorza Turnaua

Post autor: kajman »

drwycior pisze:chęć głosowania na 1 utwór danego artysty, dyskwalifikuje Cię żeby wziać w takim topie udział
Moim zdaniem nie.
drwycior pisze:Wymagane jest 20 utworów. To nie jest dużo, biorąc pod uwagę dorobki wykonawców którzy mają conajmniej 100 utworów...
I co z tego? Jeżeli po przesłuchaniu całej dyskografii okaże się, że tylko jeden utwór jest warty głosu? A dopóki nie przesłuchasz to się nie dowiesz. Ja z dyskografii PSB która jest bogatsza od Turnaua znalazłem na upartego tylko 13 utworów.
drwycior pisze:Ok, ktoś może znać lub uznać za wartościowe tylko 15 i resztę jakoś dokoptuje, i nie robi z tego problemu.
A dlaczego ma dokoptować coś co nie jest wartościowe.
drwycior pisze:Jak były topy wykonawców którzy mnie nie interesują i się nie znam, nie lubię ich muzyki itd, no to nie brałem w nich udziału, żeby nie wypaczać wyników.
Co to znaczy wypaczać wyniki? Ja brałem w tych, których nie lubię, zdarzyło mi się że nie zagłosowałem na komplet utworów i nie uważam, żebym wyniki wypaczał. Uważam że bardziej się wypacza kiedy się zamierza tylko
drwycior pisze:zagłosować na single które były na liście, a było sporo
i teoretycznie można byłoby założyć że nie znając całej dyskografii nie powinno się brać udziału w topie, bo potem wygrywają utwory najbardziej popularne lecz niekoniecznie najlepsze.
drwycior pisze:Nie jest zabronione bo nikt chyba nie wpadł na taki pomysł że ktoś może sobie takie kpiny urządzać.
Jak już pisałem powyżej były już takie przypadki. Ja swego czasu de facto zagłosowałem na dwa utwory umieszczając je na miejscu pierwszym i dwudziestym.
drwycior pisze:Ja na pewno nie uznam i nie poprowadzę takiego topu
To być może nie powinieneś prowadzić już żadnego topu na tym forum bo takie niebezpieczeństwo istnieje zawsze.
4989341 pisze:była już dyskusja o tym i nie wiem dlaczego to umarło
Bo może po prostu obecne rozwiązanie jest najmniejszym złem.
gżegoż pisze:Niepewnie idziesz pochyloną drogą co nigdzie nie prowadzi
Sorry że się czepiam ale to on jest pochylony a nie droga.
gżegoż pisze:Tak jest chyba u każdego, że im niżej, tym więcej jest tzw. utworów nieoczywistych
Może u prawie każdego. U mnie faktycznie poniżej 50 miejsca jest ich sporo ale to także dlatego, że te oczywisty w sporej liczbie poodpadały.
gżegoż

Re: Top Grzegorza Turnaua

Post autor: gżegoż »

Jeszcze odnosząc się do kilku wcześniejszych wpisów.
wwas pisze:
jollyroger72 pisze:Jeśli zagłosowałbym na 1 utwór, to ile punktów otrzyma?
Była kiedyś na ten temat dość zażarta dyskusja, która jednak nie doprowadziła do ostatecznego rozstrzygnięcia. Jeżeli zagłosujesz teraz na ten jeden utwór, będzie to dobry sposób, żeby ją wywołać ponownie
Czyżby przewidywanie przyszłości? :wink: Choć w sumie nie do końca, bo... nawet nie zdążył na niego zagłosować, a dyskusję mimo to wywołał.
wwas pisze:jeżeli jednak nie jest to Twoim zamiarem
Chyba jednak właśnie to było jego zamiarem :wink:
wwas pisze:myślę, że dobrym pomysłem będzie, tak jak niektórzy robili to w paru poprzednich topach, podanie tego jednego utworu poza konkursem
No i właśnie. Idealne rozwiązanie jest podane "na tacy", więc po co to całe kruszenie kopii? Ja choćby w topie The White Stripes podałem bodajże tylko 4 utwory, a w topie Katie Meluy wspomniałem, że lubię tylko jeden i wcale nie miałem pretensji o to, że te "głosy" nie zostały zaliczone. Bo... sam o to prosiłem, by ich nie liczyć :wink:
Yacy pisze:tak się składa, że dla niektórych osób topy są ważne, a top Turnaua szczególnie ... a takim działaniem mocno deprecjonujesz ten top.
W pełni się z tym zgadzam!
Yacy pisze:szkoda, że zajmujemy się takim mało znaczącym (...) sposobem wyboru kolejnego topu, a same topy wymagają ustalenia zdrowych zasad
A z tym, że tamte głosowanie nad sposobem wyboru kolejnych topów jest mało znaczące, zdecydowanie się nie zgadzam. Jest równie znaczące jak to, co teraz po raz kolejny wypłynęło. Dlatego też w poprzednim wpisie poprosiłem adamerię, by po zakończeniu tamtych głosowań na podobnej zasadzie zajął się tą kwestią.
kajman pisze:Ale skoro dotychczas był tak liczony to myślę że zmieniać zasad w czasie trwania topu nie powinniśmy.
A może lepiej na razie (dopóki tej kwestii raz na zawsze się nie ustali) trzymać się zasad, które zostały przegłosowane (?) w temacie, który wcześniej przytoczyłem? Choć z drugiej strony w gąszczu tamtej dyskusji rzeczywiscie trudno znaleźć jakieś "czarno na białym" wyłożone konkrety :?
jollyroger72 pisze:
Yacy pisze: (...) tak się składa, że dla niektórych osób topy są ważne, a top Turnaua szczególnie (...)
Sorry, Yacy, ale frekwencja nie powala. Doliczyłem się 7 osób, które do tej pory oddały swe głosy.
Tak zwykle jest, że większość głosów przychodzi w ostatnich dniach. Jedni po prostu zostawiają to na ostatnią chwilę, a drudzy zwyczajnie potrzebują bardzo dużo czasu, by porządnie nad tym popracować, więc chcąc nie chcąc ostateczne wyniki prezentują bardzo późno. Tak więc o frekwencję raczej jestem spokojny :)
Miszon pisze:
jollyroger72 pisze:
Miszon pisze:A ja bez odsłuchu, z tego co znam:
Miszon też się specjalnie do tego Topu nie przykładał, napisał o tym szczerze i co? Jego głosy są mniej wartościowe od głosów innych osób? No chyba nie.
Dawniej niemal na wszystkie topy tak się głosowało i nie było problemu. Teraz jest większy dostęp do źródeł i może dlatego sporo osób boi się tak głosować bez słuchania, bo myśli że trzeba na siłę wszystkiego słuchać. Takie mam wrażenie przynajmniej.
I chyba min. dlatego wprowadzono Re-topy, by osoby, które kiedyś głosowały w taki sposób i się nie przykładały do głosowań, teraz mogły zrobić to porządnie. A przynajmniej taka według mnie jest korzyść z tego, że od jakiegoś czasu są organizowany także topy powtórkowe :) Zresztą dobrze z tym koresponduje opinia piotra1990:
piotr1990 pisze:Podejrzewam, że to się zmieniło nie dlatego, że jest lepszy dostęp do źródeł tylko zmieniło się podejście do topów czyli, żeby wziąć udział w topie to dobrze jest przesłuchać całą dyskografię albo sporą jej część...
Z wpisem drwyciora z godz. 15:48 zgadzam się w zupełności! :) Z tym następnym też, może poza jednym wyjątkiem:
drwycior pisze:Nie jest zabronione bo nikt chyba nie wpadł na taki pomysł że ktoś może sobie takie kpiny urządzać
Niestety niektórzy już wcześniej wpadali, o czym min. przypomniał kajman. W topach Arki Noego czy TPN25 na pewno były głosy tylko na pojedyncze utwory, które niestety zostały zaliczone. Zresztą cała ta sprawa nie dotyczy tylko sytuacji głosowania na jeden utwór. Jak ktoś z bogatej dyskografii jakiegoś wykonawcy wybiera tylko 5 czy 6 najbardziej znanych i układa je w kolejności (a takie sytuacje miały miejsce w topach Pet Shop Boys, Dead Can Dance i chyba jakimś jeszcze), to nosi to znamiona podobnej kpiny.

Dodam, że dla mnie równie irytujące są podobne praktyki w Topach Nowości. Jeżeli ktoś nie chce przesłuchać, ocenić i ewentualnie ułożyć w kolejności wszystkich, tylko głosuje na jedną wybraną i przyznaje mu maksymalną notę, to jest to równie nie fair i wypacza ideę tamtej zabawy. Wydaje mi się, że i tam należałoby urządzić głosowanie nad zasadami i raz na zawsze te kwestie ustalić.
jollyroger72 pisze:
drwycior pisze:Wszyscy tutaj jak wiem, podchodzą do tych topów, do tej zabawy, bardzo poważnie i rzetelnie.
Tym zdaniem sam sobie zaprzeczasz. Albo zabawa, albo powaga. Te dwa określenia nawzajem się wykluczają.
No jednak chyba nie do końca. Ale nie mam siły tego szczegółowo tłumaczyć. Mam nadzieję, że rozumiecie i bez wyjaśnień :wink:
kajman pisze:może po prostu obecne rozwiązanie jest najmniejszym złem.
A według mnie (i przypuszczam, że kilku innych osób też) najmniejszym złem (o ile w ogóle jest to zło) jest rozwiązanie:
Liczymy poczynając od najniższego miejsca liczonego jako jeden punkt do najwyższego za tyle punktów, na ile dana osoba głosowała.
Czyli w tej konkretnej sytuacji:
adameria pisze:...a według zdrowego rozsądku 1 punkt. :know:
jollyroger72 pisze:jest chęć wyrażenia swojej aprobaty właśnie dla jednego utworu
W tym wszystkim pozytywne jest to, że dotąd nie zostało podane, o jaki utwór chodzi i dlatego dyskutujemy o ogólnych zasadach i prezentowane poglądy nie są wypaczone sympatią lub antypatią do danego utworu. :)

I na koniec sugestia: może ktoś z moderatorów przeniósłby tę dyskusję do wątku Co w topach należałoby ustalić, by tu móc się skupić wyłącznie na topie Grzegorza Turnaua?
gżegoż

Re: Top Grzegorza Turnaua

Post autor: gżegoż »

Żeby już nie edytować poprzednich postów, wklejam trzecią część "zagadek dla wwasa" :lol: i jednocześnie kolejne miejsca mojego topu:

51. Coś pół konia - coś pół kota. Jak się zowie ta brzydota?
52. Liczby nie liczą, znaki nie znaczą, a dzień się kończy, zanim się zaczął
53. A na drzewach kormorany w usta pchają mi banany
54. Połknę pytanie niczym Pyteasz: umiłowanie - kiedy się stanie?
55. Niepostrzeżenie chcesz wniknąć do mojej zakutej głowy
56. Jest w książkach coś szczelniej niż książka zamknięte
57. W środku zdarzeń coś czy ktoś mówi nagle: koniec, dość!
58. Zawisł nade mną słoń - jedyny w tym barze mój przyjazny gnom
59. Pochwyciłem nóż i – że to niby dla psot – pierś jej rozciąłem, i już
60. Zamyślę się wieczyście o życiu niewesołym, przez które ze mną szliście
61. Wyschnięta już dzisiaj ta balia co ją przepełniły me łzy
62. Z Krakowa jadą goście, turkocze wóz na moście
63. My na ziemi przejazdem, więc szanujmy dzień każdy
64. Dziś po herosie ni śladu ni ma
65. Ona kołem się nie toczy, ona kołem na amen cię złamie
66. Puść parę w kaloryfer, też to mu nie zaszkodzi
67. Zakochamy się potężnie tam gdzie kiedyś będą tężnie
68. W lustrze cię widzę przed sobą co dzień, za tobą chodzi z kolei mój cień
69. Działo się wszystko albo nic tam albo nie tam
70. Nocą w ruinach dudnią kroki. Co to za duch? To duch epoki!
71. A potem potknie się o mnie ranek i facet, który u ciebie był
72. Cud się zdarzył - diabły mrą, na majstrów klną
73. Gdzie się pejzaż otwiera tam zabieram z sobą Tetmajera
74. Zanim doliczysz do stu, dawno zapomnisz o dniu
75. Tak jak długo się znamy, przecież wciąż rozmawiamy

Miejsca 76-100 mam na razie ułożone bardzo wstępnie, więc prędko ich nie będzie :) No i już na pewno bez cytatów :wink:
Awatar użytkownika
adameria
Posty: 11825
Rejestracja: sob maja 03, 2008 5:12 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: 36/37/38, 1.R.-B.F.
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Re: Top Grzegorza Turnaua

Post autor: adameria »

1. Tak, Jolly już głosował na Arkę Noego na 1 utwór, na "Centralę". Piszę to z pamięci, ale o ile dobrze
pamiętam, to tak było, bo sobie to szczególnie zapamiętałem. Na szczęście ten głos nie miał większego wpływu.
Usprawiedliwieniem niech będzie, że to chyba nie był taki pojedynczy głos i że wszystkie one
nie zmieniły jakoś znacznie wyników.
W Topie TPN to się chyba spotęgowało.
2. Nie możemy odmierzać wszystkiego miarą kajmana!
Fakt, że nie lubi PSB i wybrał 13 utworów nie jest tutaj żadną wykładnią.
Podobnie jak to, że On głosuje na każdy top i przesłuchuje wszystko. Nie musi się wszystkiego przesłuchiwać, to fakt.
Z drugiej strony jeśli szanuję moich kolegów na forum, to nie głosuję na 1 utwór.
Sorry, Jolly, moim zdaniem chodzi o przyzwoitość.
3. Jestem raczej zdania takiego jak drwycior. Na innym forum głosuję na "dziesiątki" wykonawców
i to naprawdę nie jest wielkim problemem pogrzebać sobie po sieci i coś wybrać z repertuaru danego
zespołu. Sorry, kajman, już to pisałem, ale nie rozumiem głosowania na 1 utwór, nie rozumiem
głosowania z dziurami, to jest dla mnie jakieś naciąganie punktacji.
To jest moim zdaniem o wiele gorsze niż pojedyncze głosy fanów na listę. Wiem o tym, że kaliber jest inny,
ale tutaj pojedyncze 20 punktów może całkowicie zmienić wyniki.
4. Sam głosowałem na Top Black Sabbath i ustawiłem 4 utwory na miejscach 17-20, żeby jak najmniej
ingerować w wyniki. No i moim zdaniem to jest jakimś wyjściem z tej sytuacji.
5. Argument Miszona, że dawniej tak się głosowało i było dobrze, też nie jest argumentem,
bo w ostatnich latach dyskusja na temat punktacji wraca jak bumerang co jakiś top.
Sam pamiętam, jak zagłosowałeś na Top The Cure i... sorry, ale odebrałem to jak najbardziej
negatywnie. Takie ostentacyjne pokazanie "jak bardzo mam ten zespół gdzieś... a dokładnie tam".
Przepraszam Cię, jeśli tak nie było, ja tylko napisałem o swoich odczuciach.
6. Jak zasady są złe, to trzeba je zmienić, ale teraz i tutaj wwas zdecyduje co zrobić z głosami-kwiatkami,
jeśli takie się pojawią.
7. Z przyjemnością zajmę się uregulowaniem zasad głosowania na topy. Czy to się uda?
Nie mam pojęcia, ale spróbujemy.

Przepraszam za to, że może czasem walę prosto z mostu, ale chyba na tyle się znamy, że mi wybaczycie.
Awatar użytkownika
jollyroger72
Posty: 19625
Rejestracja: czw lut 02, 2012 12:26 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: not. 176
Lokalizacja: Port Royal!

Re: Top Grzegorza Turnaua

Post autor: jollyroger72 »

Spoko, Adam, nie żywię żadnej urazy :wink: Jedna drobna poprawka - w Topie Arki Noego zagłosowałem na utwór "Super para".
adameria pisze:Z drugiej strony jeśli szanuję moich kolegów na forum, to nie głosuję na 1 utwór.
Co ma piernik do wiatraka czyli szacunek dla innych forowiczów w stosunku do moich muzycznych odczuć?
adameria pisze:Sorry, kajman, już to pisałem, ale nie rozumiem głosowania na 1 utwór, nie rozumiem
głosowania z dziurami, to jest dla mnie jakieś naciąganie punktacji.
Jeśli tak sądzisz, to uściślenie zasad jest jak najbardziej pożądane.

Ja temat uważam za zamknięty (jeśli chodzi o głosowanie na Top Grzegorza Turnaua), więc nie zaprzątajcie już sobie tym głowy :wink:
miszony
Posty: 4750
Rejestracja: ndz cze 26, 2011 4:26 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: 1987
Lokalizacja: wroclove

Re: Top Grzegorza Turnaua

Post autor: miszony »

Pomijając kwetsię jednego głosu jolly'ego smutne jest to że tak mało osób zagłosowało na ten top. Prawdę mówiąc jest to dla mnie niezrozumiałe
kajman
Posty: 64219
Rejestracja: pt wrz 22, 2006 9:00 pm
Lokalizacja: toruń

Re: Top Grzegorza Turnaua

Post autor: kajman »

adameria pisze:Z drugiej strony jeśli szanuję moich kolegów na forum, to nie głosuję na 1 utwór.
Jeżeli szanuję kolegów, ktorzy nie lubią Turnaua i nie głosują na ten top powinienem zrezygnować z głosu a tym bardziej nie wrzucać więcej niż 20 utworów. Wiem, że to absurd, ale Twoje stwierdzenie jest dla mnie rownie absurdalne.
adameria pisze:Sorry, kajman, już to pisałem, ale nie rozumiem głosowania na 1 utwór, nie rozumiem głosowania z dziurami, to jest dla mnie jakieś naciąganie punktacji.
A dla mnie jest to normalne jeżeli się nie lubi większości dorobku zespołu. Gorzej jeżeli się nie zna i nie chce poznać niczego poza tymi utworami.
adameria pisze:naprawdę nie jest wielkim problemem pogrzebać sobie po sieci i coś wybrać z repertuaru danego zespołu.
Jest problemem. Dla mnie było niemożliwością wybrania więcej niż 13 utworów PSB, które mógłbym uznać chociażby za przyzwoite. Ktoś inny miałby takie problemy z Turnauem, Zeppelinami czy Armią.
adameria pisze:Sam głosowałem na Top Black Sabbath i ustawiłem 4 utwory na miejscach 17-20, żeby jak najmniej
ingerować w wyniki.
To jest Twoja prywatna sprawa i Twoja decyzja. Ale narzucanie tej koncepcji innym...
adameria pisze:Takie ostentacyjne pokazanie "jak bardzo mam ten zespół gdzieś... a dokładnie tam".
Skoro ma to ma do tego prawo. I wolno mu o tym mówić i pisać. Możemy głośno zachwycać się wykonawcą a głośno negować nie możemy? Gdzieś już coś takiego poruszano.
adameria pisze:teraz i tutaj wwas zdecyduje co zrobić z głosami-kwiatkami
Takiej decyzji w czasie topu akurat podjąć mu nie wolno. Mógłby coś takiego ogłosić na początku a i wtedy moglibyśmy to przegłosować i wymusić na nim powrót do wprawdzie nie zapisanych ale obowiązujących zasad.
Propozycje takie jak nieliczenie głosów lub liczenie mogą doprowadzić do rezygnacji z poznawania dyskografii wykonawców bo zaczynając słuchać PSB brałem pod uwagę że tych utworów, które przynajmniej jako tako mi się podobają będzie 5 (mogło być też 20 i więcej) i dla 5 punktów dla zwycięzcy miałbym poznawać dorobek zespołu (dla 13 też raczej by mi się nie chciało). I jeszcze taka dygresja: Uda nam się kolejny raz namówić Niedźwiedzia do udziału w topie. Napiszemu mu, że musi zagłosować na 20 utworow bo inaczej zwycięzca nie dostanie kompletu punktow? Czy liczyć jego głosy inaczej a nasze inaczej?
Awatar użytkownika
Miszon
Posty: 15298
Rejestracja: pn lis 13, 2006 12:18 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: 640
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: Top Grzegorza Turnaua

Post autor: Miszon »

1. Nie głosowałem na The Cure "negatywnie", ale jak najbardziej pozytywnie. uznałem, że te utwory są fajne i chciałem dać im swoje wsparcie. Aczkolwiek potem i tak tego żałowałem i przy Iron Maiden (albo przy jakimś innym beznadziejnym dla mnie zespole) nie głosowałem o ile pamiętam w ogóle, mimo że ze 2-3 numery do przełknięcia bym znalazł.
2. natomiast głosowanie na 1 utwór uważam że rzeczywiście jest bez sensu. Nie uważam co prawda, że należy przesłuchiwać całą dyskografię, można zagłosować na to, co się zna i lubi, ale 1 utwór to jest przesada. Sens takiego głosu jest zerowy.
3. jestem stanowczo PRZECIW zapisaniu w zasad twardego NAKAZU głosowania na jakąś liczbę utworów. Zgadzam się absolutnie z drwyciorem, że jeśli komuś się jakiś wykonawca do tego stopnia nie podoba, że z wielkim bólem przesłucha całą dyskografię lub nie przesłucha i zagłosuje na 1 numer, to kłóci się to kompletnie z całą ideą Topu. Myślę, że po prostu trzeba zachować się logicznie i fair, tak jak pisze drwycior i ni. W kodeksie nie ma opisanego każdego możliwego przypadku i nie są wypisane słowa, jakich nie powinno się używać na powitanie, są tylko ogólne zasady za co kogoś można pozwać do sądu, ale jakoś ludzie wiedzą że jak do kogoś idą w gości, to nie mówią "witaj ty buraku beznadziejny razem z najbrzydszą na świecie żoną, której nawet bym kijem nie ruszył i zasmarkanymi dzieciakami, które są chyba niedorozwinięte. Ale macie obsrane mieszkanie".
Sam co prawda głosowałem na 1 numer Dolores, ale po pierwsze głosowało się na 5 kawałków z niewielkiej dyskografii, a po drugie to był taki dodatkowy minitop na przyczepkę do głównego, jako ciekawostka raczej.
Za to jestem ZA tym, aby to PROWADZĄCY top określił, czy i jak będzie liczył różne dziwne głosy.
kajman
Posty: 64219
Rejestracja: pt wrz 22, 2006 9:00 pm
Lokalizacja: toruń

Re: Top Grzegorza Turnaua

Post autor: kajman »

Miszon pisze:Za to jestem ZA tym, aby to PROWADZĄCY top określił, czy i jak będzie liczył różne dziwne głosy.
Ale nawet coś takiego by przeszło to tylko w momencie otwierania topu a nie po nadesłanych głosach. I ciekawi by to wyglądało gdyby w jednym topie było można głosować na 1 utwór a w innym trzeba było na 20.
Miszon pisze:komuś się jakiś wykonawca do tego stopnia nie podoba, że z wielkim bólem przesłucha całą dyskografię lub nie przesłucha i zagłosuje na 1 numer, to kłóci się to kompletnie z całą ideą Topu
Tylko że o tym nie wie biorąc się do przesłuchania dyskografii. Ja na przykład przed topem TPN 24 nie wiedziałem czy znajdę chociaż jeden utwór, a bez problemu znalazłem 20 (uważam że poziom tego topu był wyższy niż topu PSB i Camela).
gżegoż

Re: Top Grzegorza Turnaua

Post autor: gżegoż »

Ponawiam prośbę:
może ktoś z moderatorów przeniósłby tę dyskusję do wątku Co w topach należałoby ustalić, by tu móc się skupić wyłącznie na topie Grzegorza Turnaua?
Awatar użytkownika
konwicki1980
Posty: 5190
Rejestracja: czw wrz 02, 2010 7:55 pm
Lokalizacja: Toruń
Kontakt:

Re: Top Grzegorza Turnaua

Post autor: konwicki1980 »

kajman pisze: Ja na przykład przed topem TPN 24 nie wiedziałem czy znajdę chociaż jeden utwór, a bez problemu znalazłem 20 (uważam że poziom tego topu był wyższy niż topu PSB i Camela).
No ja uważam, że poziom topu TPN 25 był tak niski, że nic go już nie jest w stanie przebić negatywnie.
Awatar użytkownika
drwycior
Posty: 669
Rejestracja: pt gru 08, 2006 9:57 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: 1984
Lokalizacja: Cieszyn/Norymberga
Kontakt:

Re: Top Grzegorza Turnaua

Post autor: drwycior »

kajman pisze:Co to znaczy wypaczać wyniki? Ja brałem w tych, których nie lubię, zdarzyło mi się że nie zagłosowałem na komplet utworów i nie uważam, żebym wyniki wypaczał.


W normalnym głosowaniu typu LP3 gdzie coś się zaznacza, każde zaznaczenie, czyli 1 głos ma taką samą wartość.
Tutaj tak nie jest.

Mamy hierarchię wartości od 1 do 20. I wtedy żeby każdy głos każdego z głosujących miał tą samą wartość WZGLĘDEM wszystkich innych głosów od 1-20, wszyscy muszą stosować tą samą zasadę czyli ułożyć top 20.
Jeśli głosuje 5 osób i 3 z nich na top 20 a dwie na top 10 i top 5, im na mniej tym gorzej, to wyniki będą zawsze inne
niż gdyby wszyscy głosowali na top20.
Pozatym wszystkie utwory które znalazły się na miejscach 6-20 tracą na wartości względem tych które są w top 5 na które wszyscy głosowali.
To jest sytuacja nie fair.

No wybaczcie, ale ja nie wiem nad czym tu wogóle dyskutować...

Jeszcze taki przykład.

Podsumowanie listy Trójki. Składa się z wszystkich notowań gdzie z każdego jest stała hierarchia wartości od pkt 1-20.
No nie miały by sensu końcowe wyniki jeśli z kilku notowań bralibyśmy pod uwagę top 19, z kilku innych tylko top 10 a innych tylko top 1.
Wiadomo że przy tej liczbie notowań, różnice byłyby niewielkie jeśli byłoby to tylko "kilka" notowań.
A tutaj tymbardziej ważny jest każdy głos i równość głosów, jeśli głosujących jest tak mało...
kajman pisze:
drwycior pisze:Ok, ktoś może znać lub uznać za wartościowe tylko 15 i resztę jakoś dokoptuje, i nie robi z tego problemu.
A dlaczego ma dokoptować coś co nie jest wartościowe.
To musi się postarać żeby ułożyć mniej wartościowe.
kajman pisze:Uważam że bardziej się wypacza kiedy się zamierza tylko
drwycior pisze:zagłosować na single które były na liście, a było sporo
i teoretycznie można byłoby założyć że nie znając całej dyskografii nie powinno się brać udziału w topie, bo potem wygrywają utwory najbardziej popularne lecz niekoniecznie najlepsze.
To była tylko rozpaczliwa próba podsunięcia jakiegoś systemu wartości koledze w przyp. Turnaua ;)

Ale każdy z nas inaczej słucha i odbiera muzykę. I tego się nie da unormować.
Jedni bardziej technicznie, inni bardziej emocjonalnie, większość chyba emocjonalnie, słucha dłużej, krócej td.
Do utworów które znamy z radia z list przebojów, czy z własnej listy przebojów czyli jakiejś swojej playlisty mamy stosunek
bardziej emocjonalny w związku z tym ich wartość wzrasta.

I jeśli ktoś przyjmuje że dla niego wszystkie utwory które zna, z radia z tv czy z koncertu na którym jeden utwór mu się najbardziej spodobał bo akurat artysta w tym momencie popatrzył mu w oczy, i on zapamięta to do końca życia, i z tego wyjdzie 20stka, która by się nie zmieniła nawet gdyby posłuchał całej dyskografii jeszcze 20 razy,
to jest to dla niego ten system wartości który on przyjął, za nim stoi i nam nic do tego.

Ważne żeby taki system/sposób miał. Żeby głosował na pro a nie anty.

A jeśli ktoś słucha 20-30 lat muzyki i ma trochę wyrobiony gust muzyczny, nie musi słuchać za każdym razem całej dyskografii ulubionych lub najbardziej ulubionych wykonawców bo już ją kiedyś słuchał, albo w idealnym przypadku zna na pamięć. A jeśli nie (zna tylko 2 płyty z 5) to uzupełnia luki. Ja tak robię, ale i większość myślę tutaj osób tak ma, że dlatego że słucha muzyki kilkadziesiąt lub kilkanaście lat, podświadomie ma takie topy w głowie, zostaje tylko poukładanie tych najwartościowszych najbardziej ulubionych jak zwał tak zwał utworów od 1-20 (conajmniej).

Jeśli ktoś ma taki system wartości definiowany przez wyżej wymienione przykłady, to re-topy nie pomogą.
Bo co to znaczy "przyłożyć" się ... ktoś traktuje poszczególne utwory bardziej emocjonalnie i jak ich wystarczy na 20stkę, to nie można mu tego odbierać.
Tego nie da się unormować żeby wszyscy układali topy w ten sam "idealny" sposób...
kajman
Posty: 64219
Rejestracja: pt wrz 22, 2006 9:00 pm
Lokalizacja: toruń

Re: Top Grzegorza Turnaua

Post autor: kajman »

drwycior pisze:To jest sytuacja nie fair.
Nie fair będzie wtedy, kiedy zagłosuję na swój nr 1 a z pozostałych rzeczy wrzucę jakieś bootlegi, C-saidy, pirackie nagrania koncertowe złej jakości byle to tylko były utwory na które nikt nie zagłosuje. A tak się może stać jeżeli wprowadzi się liczenie na zasadzie 1 punkt za głos oddany na 1 utwór czy 1-4 za cztery utwory.
drwycior pisze:To musi się postarać żeby ułożyć mniej wartościowe.
Umieszczanie w topie utworów które uważa się za beznadziejne, koszmary, gnioty itp moim zdaniem mija się kompletnie z celem. To ma być głosowanie na ulubione/wnaszymodczuciunajlepsze utwory.
drwycior pisze:Jedni bardziej technicznie
Ja technicznie i jeżeli uważam utwór za bezwartościowy to umieszczanie go w topie kłóci się mi ze zdrowym rozsądkiem.
drwycior pisze:No wybaczcie, ale ja nie wiem nad czym tu wogóle dyskutować...
Ja też nie wiem. Dla mnie oczywiste jest że za pierwsze miejsce należy się 20 punktów.
drwycior pisze:Do utworów które znamy z radia z list przebojów, czy z własnej listy przebojów czyli jakiejś swojej playlisty mamy stosunek bardziej emocjonalny w związku z tym ich wartość wzrasta.
Albo wprost przeciwnie jeszcze bardziej je nienawidzimy. Np gdyby Graffiti nie było na LP3 tak długo to miałbym do niego obojętny stosunek uważając go za utwór słaby a teraz go nienawidzę. Podobnie z niektórymi utworami Lao, w których poczucie humoru autora może mi nie przeszkadzać za pierwszym razem, ale za piątym już załamuje.
drwycior pisze:Żeby głosował na pro a nie anty.
Głosowanie na 1 utwór jest jak najbardziej głosowaniem NA.
Tomekk
Posty: 10728
Rejestracja: pt lip 28, 2006 1:06 am
Listy Przebojów Trójki słucham od: 2003
Lokalizacja: Jelenia Góra

Re: Top Grzegorza Turnaua

Post autor: Tomekk »

Mój top piosenek Pana Grzegorza.

1. Bracka
2. Między ciszą a ciszą
3. 11:11
4. Cichosza
5. Naprawdę nie dzieje się nic
6. O Kutno!
7. Na plażach Zanzibaru
8. Soplicowo
9. Bombonierka
10. Liryka, liryka
11. Uno momento mortis
12. Motorek
13. Gdy poezja
14. Pamięć
15. To tu, to tam
16. Przeprowadzka
17. W kawiarence "Sułtan"
18. Ledwie chwila
19. Nie wiem o trawie
20. Niebezpieczne związki
Awatar użytkownika
adameria
Posty: 11825
Rejestracja: sob maja 03, 2008 5:12 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: 36/37/38, 1.R.-B.F.
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Re: Top Grzegorza Turnaua

Post autor: adameria »

Uprzedzam tylko, że o pewnych rzeczach z kolegą kajmanem się nie pogada.
Dlatego spróbujemy ustalić coś konkretnego.

Poza tym, jeśli się czepiać, to w każdym topie jest napisane w jednym z pierwszych zdań:
Głosujemy jak zwykle na 20 utworów i 5 płyt studyjnych
Czy to jest niejasny zapis? Czy jest gdzieś mowa o odstępstwach?
Nie ma zapisu: głosujemy na 20, ale jak zagłosujesz na 1, to też będziemy klaskać uszami, że wziąłeś udział... No, sorry.

Moim zdaniem gospodarz topu ma prawo nie uwzględnić głosu nawet jeśli jest 19 utworów, a nie że 1 albo 5, i...
heloł!!!, to On robi łaskę, że takie niekompletne głosy uwzględnia.

Argument z Niedźwiedziem jest też żaden, bo wiadomo, że Redaktor był, jest i będzie inaczej traktowany.
kajman
Posty: 64219
Rejestracja: pt wrz 22, 2006 9:00 pm
Lokalizacja: toruń

Re: Top Grzegorza Turnaua

Post autor: kajman »

adameria pisze:Argument z Niedźwiedziem jest też żaden, bo wiadomo, że Redaktor był, jest i będzie inaczej traktowany.
Z całym szacunkiem dla redaktora ale nie widzę powodu.
adameria pisze:Czy to jest niejasny zapis? Czy jest gdzieś mowa o odstępstwach?
To może ten zapis trzeba zmienić.
Wprowadzenie zasad nieliczenia utworów jeżeli zestaw jest niekompletny albo niezaliczania tylu punktów za konkretne miejsce jakie wynikają z zasady 1-20 będzie pretextem do oszustw co w efekcie będzie jeszcze większym wypaczeniem wyników.
Dodam tylko że wcale nie podoba mi się jak ktoś głosuje na jeden utwór ale też nie podoba mi się gdy ktoś głosuje na 20 utworów, które zna nie zapoznając się w całości z przynajmniej podstawową dyskografią czyli płyty studyjne i single.
A może wprowadzimy przy topach zasadę, że najpierw wspólnie wypracowujemy kanon czyli to co podałem powyżej plus propozycje uczestników zabawy a potem układamy to wszystko od miejsca 1 do 200 czy 300ileś. Wtedy to dopiero będzie sprawiedliwie.
Ostatnio zmieniony ndz lip 26, 2015 8:24 pm przez kajman, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
jollyroger72
Posty: 19625
Rejestracja: czw lut 02, 2012 12:26 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: not. 176
Lokalizacja: Port Royal!

Re: Top Grzegorza Turnaua

Post autor: jollyroger72 »

Miałem już nie wypowiadać się w tym wątku, ale adameria mnie sprowokował...
adameria pisze:Poza tym, jeśli się czepiać, to w każdym topie jest napisane w jednym z pierwszych zdań:
Głosujemy jak zwykle na 20 utworów i 5 płyt studyjnych
Czy to jest niejasny zapis? Czy jest gdzieś mowa o odstępstwach?
Nie ma zapisu: głosujemy na 20, ale jak zagłosujesz na 1, to też będziemy klaskać uszami, że wziąłeś udział... No, sorry.

Moim zdaniem gospodarz topu ma prawo nie uwzględnić głosu nawet jeśli jest 19 utworów, a nie że 1 albo 5, i...
heloł!!!, to On robi łaskę, że takie niekompletne głosy uwzględnia.
Sorry, Adam, ale jeśli myśleć twoim systemem wedle zapisu, który przywołałeś, to jeśli zagłosuję na 20 utworów a na top płyt nie - moje głosowanie nie powinno być zaliczone.
Poza tym, gdyby ten wpis był treści: "Głosujemy jak zwykle obowiązkowo na 20 utworów i ..." to sprawa byłaby w 100% jasna. A tak? Nie jest.

Howgh! :wink:
ODPOWIEDZ