Gotye vs Queen vs Guns N'Roses

Wszelkie dyskusje na temat statystycznego widzenia Listy Przebojów Trójki — podsumowania, zestawienia, komentarze, interpretacje i wszelkie inne w tym temacie...

Moderatorzy: Piotr, Piotr

Awatar użytkownika
Artur
Posty: 4969
Rejestracja: sob sty 14, 2006 12:18 pm
Lokalizacja: Opole/Olesno

Gotye vs Queen vs Guns N'Roses

Post autor: Artur »

Nurtuje mnie pytanie czy Gotye jest w stanie pobić rekord punktów Queen na liście (szczególnie, że ostatnio się lekko zagotował) albo zagrozić pozycji Guns N’Roses w podsumowaniu wszechczasów LP3. A jak mnie coś nurtuje to zaczynam grzebać, a w tym przypadku liczyć punkty. No i wyszło mi, że na chwile obecną, tzn. po 28 tygodniach pobytu na liście Gotye ma nadal 17 pkt przewagi na Queen i aż? 46 nad G N’R. Jednak największym zaskoczeniem całej tej mojej wyliczanki było porównanie ilości pkt zdobywanych przez Queen i G N’R w poszczególnych tygodniach listy (sumowanie ich).Stąd ten znak zapytania przy aż? Okazało się bowiem, że Queen po 35 tygodniach na liście miał aż 45 pkt przewagi nad G N’R by w 41 tygodniu być na minusie. W 47 tyg. G N’R nadal był lepszy niż Queen. W 48 wypadł z punktowanej dwudziestki, a za dwa tygodnie już go nie było i wtedy dopiero Queen wyszedł na pozycję lidera głównie dzięki podwójnemu notowanie 568/569 kiedy to zdobył 30 pkt.
Awatar użytkownika
jollyroger72
Posty: 19569
Rejestracja: czw lut 02, 2012 12:26 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: not. 176
Lokalizacja: Port Royal!

Re: Gotye vs Queen vs Guns N'Roses

Post autor: jollyroger72 »

Moim skromnym zdaniem w najbliższy piątek Gotye podniesie się z poz. 9 o jakieś 4-5 oczek...
Awatar użytkownika
Artur
Posty: 4969
Rejestracja: sob sty 14, 2006 12:18 pm
Lokalizacja: Opole/Olesno

Re: Gotye vs Queen vs Guns N'Roses

Post autor: Artur »

Moim skromnym zdaniem będzie ciężko podnieść się chociażby o jedno oczko, teoretycznie możliwe jest nawet o 2. Więcej jest niemożliwe ze względu na zbyt duże różnice punktowe (pamiętając o tym że za miejsce pierwsze jest 20 pkt.).
Awatar użytkownika
jollyroger72
Posty: 19569
Rejestracja: czw lut 02, 2012 12:26 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: not. 176
Lokalizacja: Port Royal!

Re: Gotye vs Queen vs Guns N'Roses

Post autor: jollyroger72 »

He He :P Zbieżność pozycji nr 9 - w bieżącym topie i ogólnym podsumowaniu :!:
Miałem na myśli awans w 1574 notowaniu do pierwszej piątki :roll:
Awatar użytkownika
Miszon
Posty: 15288
Rejestracja: pn lis 13, 2006 12:18 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: 640
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: Gotye vs Queen vs Guns N'Roses

Post autor: Miszon »

Myślę, i to od stycznia jakoś, że Gotye nie ma szans na pobicie Gunsów i Queen. Już nie wróci powyżej piątki, a poza tym nie będzie na liście rok. A nawet 40 tygodni będzie ciężko.
Awatar użytkownika
jollyroger72
Posty: 19569
Rejestracja: czw lut 02, 2012 12:26 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: not. 176
Lokalizacja: Port Royal!

Re: Gotye vs Queen vs Guns N'Roses

Post autor: jollyroger72 »

By zostać liderem w podsumowaniu, musi zebrać jeszcze dokładnie 250 punktów... Mało prawdopodobne, ale...
W LPMN utwór Depeche Mode - Wrong powrócił na pozycję nr 1 po 36 tygodniach (not. 75 - not. 111). Wiem, że słuchacze Trójki mają inne gusta , ale...
Miszon pisze:Myślę, i to od stycznia jakoś, że Gotye nie ma szans na pobicie Gunsów i Queen.
A może by tak jakąś ankietę kolega założył?
ODPOWIEDZ