Przeboje LP3 w różnych językach

Wszelkie dyskusje na temat statystycznego widzenia Listy Przebojów Trójki — podsumowania, zestawienia, komentarze, interpretacje i wszelkie inne w tym temacie...

Moderatorzy: Piotr, Piotr

Awatar użytkownika
Artur
Posty: 4962
Rejestracja: sob sty 14, 2006 12:18 pm
Lokalizacja: Opole/Olesno

Przeboje LP3 w różnych językach

Post autor: Artur »

Słuchając propozycji do LP3 przyszło mi do głowy pytanie, jaki był największy przebój na liście śpiewany po francusku i tu przyszły następne pytania, a po niemiecku, hiszpańsku, czesku, rosyjsku? Można by stworzyć takie zestawienie największych przebojów śpiewanych w danych językach. I tu naszło mnie kolejne pytanie bo nie koniecznie zespół np. niemiecki musiał śpiewać po niemiecku więc alternatywą jest stworzenie zestawienia z największymi przebojami z lp3 z danego kraju, nie koniecznie śpiewanymi w języku ojczystym lub wręcz instrumentalnymi.
Awatar użytkownika
Miszon
Posty: 15265
Rejestracja: pn lis 13, 2006 12:18 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: 640
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: Przeboje LP3 w różnych językach

Post autor: Miszon »

Był tu kiedyś temat, gdzie były zebrane wszystkie (?) języki obecne na Liście. No i jak to znajdziesz, to będzie mógł z tego wyciągnąć największe przeboje ;-) .
Awatar użytkownika
Artur
Posty: 4962
Rejestracja: sob sty 14, 2006 12:18 pm
Lokalizacja: Opole/Olesno

Re: Przeboje LP3 w różnych językach

Post autor: Artur »

Przy okazji szukałem najwyższej pozycji utworu instrumentalnego na liście i o ile nic nie przegapiłem znalazłem dopiero na miejscu 1081 podsumowania DAVID FOSTER — Winter Games.
Awatar użytkownika
Artur
Posty: 4962
Rejestracja: sob sty 14, 2006 12:18 pm
Lokalizacja: Opole/Olesno

Re: Przeboje LP3 w różnych językach

Post autor: Artur »

No i jeszcze znalzłem najwiekszy przebój na lp3 którego tytuł nie jest po polsku ani po angielsku: COLDPLAY — Viva la vida miejsce 108.
Robinson
Posty: 8049
Rejestracja: pt wrz 22, 2006 10:58 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: 1984 r.
Lokalizacja: Krosno

Re: Przeboje LP3 w różnych językach

Post autor: Robinson »

Artur pisze:Przy okazji szukałem najwyższej pozycji utworu instrumentalnego na liście i o ile nic nie przegapiłem znalazłem dopiero na miejscu 1081 podsumowania DAVID FOSTER — Winter Games.
O ile mnie pamięć nie myli, to ten utwór był częściej grany w wersji z tekstem.
Awatar użytkownika
Julia
Posty: 1331
Rejestracja: pt maja 07, 2010 7:11 pm
Lokalizacja: Zamość/Kraków

Re: Przeboje LP3 w różnych językach

Post autor: Julia »

Miszon pisze:Był tu kiedyś temat, gdzie były zebrane wszystkie (?) języki obecne na Liście. No i jak to znajdziesz, to będzie mógł z tego wyciągnąć największe przeboje ;-)
Dobrze, że powiedziałeś, bo miałam taki temat właśnie zakładać :D Ciekawiło mnie, jakie języki znalazły się na Liście i ile ich było. Poszukam wątku :wink: .
ODPOWIEDZ