A nowości coraz mniej...

Wszelkie dyskusje na temat statystycznego widzenia Listy Przebojów Trójki — podsumowania, zestawienia, komentarze, interpretacje i wszelkie inne w tym temacie...

Moderatorzy: Piotr, Piotr

pbd2
Posty: 1294
Rejestracja: pn lut 23, 2004 6:35 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: ...września 1982
Lokalizacja: Lublin

A nowości coraz mniej...

Post autor: pbd2 »

I rok 2005 był niestety najsłabszy w całej historii listy. Ilośc nowości w podstawowych zestawieniach (tzn. top 30 z wyjątkiem lat 1982 - 1983, gdy było to top 20, roku 1984, gdy było to top 40, oraz przełomu lat 1989 - 1990, gdy było to równiez top 40) wygląda następująco (nie wliczając tych kilku piosenek, które powracały na listę, bo ktos się zagapił):
1982 - 141
1983 - 191
1984 - 286
1985 - 222
1986 - 200
1987 - 187
1988 - 192
1989 - 204
1990 - 191
1991 - 196
1992 - 187
1993 - 199
1994 - 183
1995 - 188
1996 - 181
1997 - 138
1998 - 170
1999 - 177
2000 - 157
2001 - 128
2002 - 125
2003 - 121
2004 - 121
2005 - 118
Czyli w zeszłym roku po raz pierwszy zeszliśmyy poniżej 120 utworów wprowadzonych na listę. Póki co w tym roku sytuacja wygląda podobnie, jak w zeszłym, czyli znowy możemy liczyć na ok.120 nowości do końca roku... Na czym to polega? gdy w 1997 roku zanotowano ledwie 138 nowości, to wydawało się, że jest to bardzo mało, ale następny rok pokazał, ze ludzie jeszcze chcą słuchać nowej muzyki - 170 nowości to był wynik przyzwoity. Niestety, teraz widoków na przełamanie kryzysu nie widać, a przeciez sam Pan Marek powtarza, że lista bez nowości jest martwa... Może powinno się ograniczyć dopuszczalny czas przebywania utworu w poczekalni - bo mam wrażenie, że to nieruchawa od paru lat poczekalnia trochę blokuje wymianę piosenek na liście podstawowej? A może powinno się zmienić system głosowania, tzn. może powinno się umożliwic słuchaczom samodzielne wpisywanie tytułów, bez konieczności wyszukiwania ich w formularzu (albo wprowadzić oba tryby wyboru jako alternatywne), bo wydaje mi się że słuchacze są nieco leniwi i z formularza wybieraja stale te same piosenki...
Chyba, że po prostu muzyka psieje i nie ma z czego wybierać?
Ostatnio zmieniony sob paź 14, 2006 4:29 pm przez pbd2, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
Piotr
Rzecznik Administratora
Posty: 8003
Rejestracja: pt gru 16, 2005 8:59 am
Listy Przebojów Trójki słucham od: 24.04.1982

Post autor: Piotr »

Cos w tym i masz racje wynieniajac takie a nie inne przyczyne takiego stanu rzeczy. Ale to nie jedyne. Jest ich zdecydowanie wiecej. Wg jedna z nich jest ta, iz teraz Trojka nie jest juz stacja "opiniotworcza" jak to mialo miejsce ladnych pare lat temu, kiedy to w eterze krolowaly: Jedynka na falach dlugich, dwojka bardziej dla melomanow, czworka z marnym zasiegiem, rozglosnie regionalne i Trojka wlasnie. Teraz mamy stacji od koloru do wyboru, a dzisiejsza mlodziez woli muzyke na topie grana w stacjach komercyjnych. Bardziej ambitna do nich nie trafia bo trzeba troche myslec. Listy sluchaja juz raczej "weterani", a mlodziezy zaledwie maly procencik. A moze Trojka gra zbyt ambitnie i powinna zmienic nieco swoj format i ukierunkowac go na mlodego sluchacza. Takie jest moje zdanie, ale pto nie jest jak juz wsponialem jedyna przyczyna takiego stanu rzeczy.
JaceK
woźny-konserwator
Posty: 10242
Rejestracja: pn lip 21, 2003 11:01 am
Lokalizacja: Kraków, Galicja
Kontakt:

Post autor: JaceK »

Ja mam przypuszczenie, że gdyby, na formularzu do głosowania, obok tytułu, wykonawcy i nazwy wytwórni... dołożyć jeszcze jeden ,,dżinks'' — możliwość odsłuchania 30 sekundowego fragmentu nagrania, coś by w rzeczonym temacie drgnęło. Dla wytrwałych słuchaczy i starych wyjadaczy taki bajer nie jest pewnie potrzebny, ale dla młodszych — TAK! Dla nich wiele tytułów i nazw jest tylko anglosaskim bełkotem. Niektóre nazwy są mało sugestywne, i nie tak szybko zapadają w pamięć jak usłyszana melodia.
Zaobserwowałem to po swojm 12 letnim potomku (tfu! po-Jacku!), którego przez pewien czas intensywnie oduczałem słuchać stacji nadających plastikowy bełkot, rap i inne hip-hopotamowo-techno-rąbanki... Po wejściu na trójkową stronę do głosowania był w stanie rozpoznać po tytułach tylko kilka utworów, mimo że od pewnego czasu słucha tylko Trójki. No a jak w takim przypadku wymagać, by jeszcze zagłosował na nowości?
Jeśli Trójka walczy o młodych słuchaczy, to niech zwróci uwagę na taki drobny niuans... może to jest przypadek odosobniony, ale mam wrażenie, że takie niekosztowne usprawnienie (sample utworów dostępne w sieci) polepszyło by i słuchalność Listy, i odświeżyło jej zawartość.

Pozdrawiam,
ku3a
Posty: 20948
Rejestracja: czw lis 10, 2005 8:32 pm
Lokalizacja: 872, 1186

Post autor: ku3a »

Tym bardziej, ze kiedys taki ficzer byl.
Ale z drugiej strony - zalozmy, ze szukasz konkretnego kawalka, piosenka ci sie podoba, ale nie wiesz co to jest. Wiec co sobie myslisz? Uff, wystarczy przesluchac sample ok. 200 utworow i juz bedzie wiadomo? Mysle, ze to tez by nie zachecilo. A dodatkowo jest jeszcze taki problem, ze piosenke najlatwiej rozpoznac po refrenie, a te sample to zwykle pierwsze 30 sekund.
Awatar użytkownika
Piotr
Rzecznik Administratora
Posty: 8003
Rejestracja: pt gru 16, 2005 8:59 am
Listy Przebojów Trójki słucham od: 24.04.1982

Post autor: Piotr »

A to moze wzorem innych stacji wprowadzic dodatkowo internetowy RDS online i wtedy jak ktos slucha Trojki i spodoba mu sie jakis utwor to bedzie sie mogl od razu dowiedziec kto to gra i jak sie to cos nazywa.
Awatar użytkownika
Artur
Posty: 4972
Rejestracja: sob sty 14, 2006 12:18 pm
Lokalizacja: Opole/Olesno

Post autor: Artur »

problem moze rowniez wynikac z tego ze po nadaniu utoworu w radio nie jest podawane kto jest jego wykonawca, czesto łapie sie na tym ze slysze piosenke po raz pierwszy podoba mi sie slucham jej do konca, chetnie bym na nia zaglosowal ale i tak sie nie dowiaduje kto ja wykonuje, wlasciwie to glosuje na piosenki z 50 listy bo tylko tam moge powiazac konkretny utwor z wykonawca, dlatego tak trudno przebic sie na liste wykonawca mało albo prawie nie znanym
JaceK
woźny-konserwator
Posty: 10242
Rejestracja: pn lip 21, 2003 11:01 am
Lokalizacja: Kraków, Galicja
Kontakt:

Post autor: JaceK »

Piotr pisze:A to moze wzorem innych stacji wprowadzic dodatkowo internetowy RDS online i wtedy jak ktos slucha Trojki i spodoba mu sie jakis utwor to bedzie sie mogl od razu dowiedziec kto to gra i jak sie to cos nazywa.
Pomysł z RDS-em w internecie jest przedni, tylko gdzie by to miało funcjonować? Na stronach Trójki? Oni nawet w ,,normalnym'' RDS, tym który się wyświetla w okienku tunera nie mają informacji o utworze! Tylko godzina, nazwa stacji, telefonik i jakiś slogan reklamowy... Prawdopodobnie nie ma komu trgo robić, a efekty i słychać, i widać.

Piotr w swoim module na tutejszym forum zrobił taką zajawkę RDS-u, informujacą o tym, co aktualnie leciało podczas piatkowej Listy Przebojów... :lol:
Awatar użytkownika
Piotr
Rzecznik Administratora
Posty: 8003
Rejestracja: pt gru 16, 2005 8:59 am
Listy Przebojów Trójki słucham od: 24.04.1982

Post autor: Piotr »

JaceK pisze:Pomysł z RDS-em w internecie jest przedni, tylko gdzie by to miało funcjonować? Na stronach Trójki? Oni nawet w ,,normalnym'' RDS, tym który się wyświetla w okienku tunera nie mają informacji o utworze! Tylko godzina, nazwa stacji, telefonik i jakiś slogan reklamowy... Prawdopodobnie nie ma komu trgo robić, a efekty i słychać, i widać.
Dokladnie tak jak piszesz Jacku, na stronach Trojki, a jakby udostepnili SDK to i mogloby pojawic sie i na tym i innych forach o tematyce Trojki. Kto to ma zrobic? No przeciez maja od tego ludzi, problem w tym, ze im sie za bardzo nie chce bo po co? Ciagle mysla, ze zmiana leanera wystarczy, a podobno obecna kampania reklamowa skierowana jest do sluchaczy w przedziale wiekowym 20-40, wyksztalconych,prowadzacych aktywny tryb zycia i ceniacych dobra muzyke.
ku3a
Posty: 20948
Rejestracja: czw lis 10, 2005 8:32 pm
Lokalizacja: 872, 1186

Post autor: ku3a »

JaceK pisze:Piotr w swoim module na tutejszym forum zrobił taką zajawkę RDS-u, informujacą o tym, co aktualnie leciało podczas piatkowej Listy Przebojów... :lol:
fajne to bylo :-)
moze by to rozszerzyc dodajac np. bezposredni link do strony z glosowaniem?
Awatar użytkownika
zbyszu
Posty: 9904
Rejestracja: sob gru 31, 2005 5:03 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: lat 80-tych
Lokalizacja: Warmia / Mazury
Kontakt:

Post autor: zbyszu »

Pomysły na ożywienie Listy:

1) Internetowy RDS - jak najbardziej wskazany. Dzieki temu mielibyśmy informację na bieżąco.

Tradycyjny RDS z nazwą wykonawcy raczej mało prawdopodobny. Jednak Trojka w porównaniu do Radia Zet ma znacznie bogatszą bazę utworów i wykonawców (przynajmniej tak mi się wydaje)

2) Nowe utwory w zestawieniu warto wklejać na samym początku (resztę utworów w kolejnosci alfabetycznej). Po tygodniu wskakuja do szeregu (czyli wg. alfabetu) a zastępują je kolejne z bieżącego tygodnia

3) Konieczna jest na stronie LP3 publikacja obok "nieszczesliwej 7" takze "szczesliwej 7". Pisałem o tym do Niedziwedzia 2x - bez odpowiedzi i bez efektów.

4) Od niedawna Trojka wprowadziła tzw. "piosenkę dnia -nowośc w Trójce" w akcji "Najblizej Muzyki". Niestety trudno jest doklikać do szczeg. Warto chyba na stronie głownej Trojki, nad tym banerem promocyjnym uczynić link z info kogo dziś Trojka gra

5) Prowadzący audycje w tzw. paśmie towarzyszącym, lub w audycjach z playlistą (godz. 4.00-20.00) bardzo rzadko zapowiadają, kogo akurat słuchamy. Czesto też, grane sa dwie a nawet trzy (o zgrozo) piosenki jedna po drugiej - bez zapowiedzi.

Kiedyś, np. za czasów Kaczkowskiego świętą zasadą byla zapowiedz piosenki. Utwór nie zapowiedziany nie miał prawa wybrzmieć!

Ot, takie moje luźne refleksje...

Do nasłuchania
JaceK
woźny-konserwator
Posty: 10242
Rejestracja: pn lip 21, 2003 11:01 am
Lokalizacja: Kraków, Galicja
Kontakt:

Post autor: JaceK »

ku3a pisze:(...) moze by to rozszerzyc dodajac np. bezposredni link do strony z glosowaniem?
W którym miejscu? Na stronie głównej Archiwum jest taki link... może nie WYBIJAJĄCY SIĘ, ale jest: Głosowanie na Listę Przebojów Trójki — masz na myśli jakieś inne miejsce?
Awatar użytkownika
Piotr
Rzecznik Administratora
Posty: 8003
Rejestracja: pt gru 16, 2005 8:59 am
Listy Przebojów Trójki słucham od: 24.04.1982

Post autor: Piotr »

zbyszu pisze:4) Od niedawna Trojka wprowadziła tzw. "piosenkę dnia -nowośc w Trójce" w akcji "Najblizej Muzyki". Niestety trudno jest doklikać do szczeg. Warto chyba na stronie głownej Trojki, nad tym banerem promocyjnym uczynić link z info kogo dziś Trojka gra
To juz bylo:
27.04 Keane - Is It Any Wonder?
28.04 Andrzej Piaseczny - ...i jeszcze
01.05 Prince feat. Tamar - Beautiful, Loved & Blessed
02.05 Daniel Powter - Lie To Me
03.05 Reni Jusis - Magnes
04.05 Ringside - Struggle
05.05 Bic Runga - Say After Me
08.05 Madonna - Get Together
09.05 Raconteurs - Steady, As She Goes
10.05 Cesaria Evora & Dorota Miskiewicz - Um Pincelada
ku3a
Posty: 20948
Rejestracja: czw lis 10, 2005 8:32 pm
Lokalizacja: 872, 1186

Post autor: ku3a »

JaceK pisze:W którym miejscu? Na stronie głównej Archiwum jest taki link... może nie WYBIJAJĄCY SIĘ, ale jest: Głosowanie na Listę Przebojów Trójki — masz na myśli jakieś inne miejsce?
chodzilo mi o to miejsce gdzie pojawialo sie "wlasnie trwa LP3, w tej godzinie (...)". Tam moznaby dodac cos w stylu "jesli chcesz zaglosowac wejdz tutaj: link".
JaceK
woźny-konserwator
Posty: 10242
Rejestracja: pn lip 21, 2003 11:01 am
Lokalizacja: Kraków, Galicja
Kontakt:

Post autor: JaceK »

ku3a pisze:chodzilo mi o to miejsce gdzie pojawialo sie "wlasnie trwa LP3, w tej godzinie (...)". Tam moznaby dodac cos w stylu "jesli chcesz zaglosowac wejdz tutaj: link".
Piotrze! zapewne da się zrobić takie podlinkowanie? Prawda...
Awatar użytkownika
Piotr
Rzecznik Administratora
Posty: 8003
Rejestracja: pt gru 16, 2005 8:59 am
Listy Przebojów Trójki słucham od: 24.04.1982

Post autor: Piotr »

Oczywiscie, ze sie da. I juz sie nawet zrobilo.
Awatar użytkownika
zbyszu
Posty: 9904
Rejestracja: sob gru 31, 2005 5:03 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: lat 80-tych
Lokalizacja: Warmia / Mazury
Kontakt:

Post autor: zbyszu »

To juz bylo:
27.04 Keane - Is It Any Wonder?
...

Tak, ale chodzi mi, aby od razu na pierwszej stronie widać bylo tytuł, zdjecie wykonawcy, 2-3 zdania o utworze i dopiero wtedy odesłanie do dalszych informacji.

Teraz musimy wejśc w zakladkę "najblziej muzyki" i tam dopiero - po regulaminie konkursu sms - mozemy dowiedzieć sie kogo dziś Trojka promuje jako piosenkę dnia.
JaceK
woźny-konserwator
Posty: 10242
Rejestracja: pn lip 21, 2003 11:01 am
Lokalizacja: Kraków, Galicja
Kontakt:

Post autor: JaceK »

Zgoda, ale zauważ że tam jest więcej reklamy audycji jako produktu promujacego Trójke, niż samej treści merytorycznej — a skoro muzyka jest do słuchania, to ten minimalny sampling, nawet 30-sekundowy początek, jest niezbędny, żeby słuchacz zainteresował się danym ,,kawałkiem'' czy wykonawcą. Co mi z opisu, że wokalistka śpiewa od 9 roku życia, bo o jej edukację zadbali rodzice? Jak jestem uparty, to szukam po interśmietnisku czegos co jest sygnowane nazwiskiem tego wykonawcy i słucham — ale to powinno być dostepne bezpośrednio ze wzmiankowanych stron. Nawet tak prosta rzecz jak home-page wykonawcy nie jest podawane za każdym razem! Muzyka jest do słuchania, a nie do opisywania...

My, ,,starzy wyjadacze'' (przepraszam, jeśli ktoś to opatrznie pojmuje, ja oceniam tylko swój odcień czupryny w lustrze, przy świetle dziennym) mamy jeszcze niekiedy tyle samozaparcia, że odszukamy to, co nas interesuje. Odszukamy, bo nasze (przynajmniej moje!) doświadczenia sięgają czasów, gdzie ulubionego wykonawcę ,,trzeba było upolować'', kiedy podstawowym narzędziem kolekcjonowania nagrań był ZK140TM (potem Aria), a Trójka kończyła się... hymnem państwowym o godz. 24.00.

Młodzież potrzebuje teraz ,,podania na tacy'', więc nie wymagajmy zbyt wiele, bo takie a nie inne, czasy nastały — Trójka stara się przechwycić młodsze pokolenie, ale takim podejściem, chyba niewiele osiągnie... a my tu dysputujemy nad brakiem nowości na Liście! To nam chyba bardziej zależy nad słuchalnościa Trójki, niż samej rozgłośni?!
Awatar użytkownika
Piotr
Rzecznik Administratora
Posty: 8003
Rejestracja: pt gru 16, 2005 8:59 am
Listy Przebojów Trójki słucham od: 24.04.1982

Post autor: Piotr »

Jacku! Proponuje Twoja kandydature na szefa Trojki. W koncu cos sie bedzie dzialo pozytywnego ;)
JaceK
woźny-konserwator
Posty: 10242
Rejestracja: pn lip 21, 2003 11:01 am
Lokalizacja: Kraków, Galicja
Kontakt:

Post autor: JaceK »

Trójka obchodzi wprawdzie swoje urodziny 1 kwietnia... ale z tym żartem spóźniłeś się przeszło miesiąc — lepiej róbmy swoje! Trzeba znać własne miejsce w szeregu, i nie wyskakiwać przed jego czoło.

STOP! zaczyna się robić off-topicznie...
Awatar użytkownika
Piotr
Rzecznik Administratora
Posty: 8003
Rejestracja: pt gru 16, 2005 8:59 am
Listy Przebojów Trójki słucham od: 24.04.1982

Post autor: Piotr »

No to teraz na temat. @pbd2 przedstawil statystyke, z ktorej jasno wynika, ze z roku na rok mamy nowosci na liscie jak na lekarstwo. Ale za to wzrasta srednia pobytu utworow w takiej poczekalni. W sumie w czolowce podsumowania zaczynaja krolowac utwory z ostatnich 2, 4 lat. Moze warto prowadzic podsumowania poczekalni niz zasadniczych topow. Jest o wiele ciekawiej. Sa rowniez i inne rozwiazania, bardziej radykalne. Zlikwidowac poczekalnie, ale to raczej nie wplynie na wieksza ilosc nowosci na liscie, lub stworzyc TOP50 zamiast TOP30. Teraz to tak wyglada jakby sztucznie, na sile do kazdego notowania dokladano 2 nowosci do TOP30. Jest jeszcze jedna moja propozycja. Jesli juz steruje sie odgornie lista utworow, na ktore mozna glosowac, to moze nalezaloby ja w jakis sposob ograniczyc do mniejszej ilosci pozycji. Moze wtedy bedzie to mialo jakies przelozenie na ozywienie listy. To takie moje gdybanie.
Awatar użytkownika
tadzio3
Posty: 9775
Rejestracja: czw sie 12, 2004 2:17 am
Lokalizacja: Tykocin / Białystok
Kontakt:

Post autor: tadzio3 »

zbyszu pisze:Pomysły na ożywienie Listy:

1) Internetowy RDS - jak najbardziej wskazany. Dzieki temu mielibyśmy informację na bieżąco.

Tradycyjny RDS z nazwą wykonawcy raczej mało prawdopodobny. Jednak Trojka w porównaniu do Radia Zet ma znacznie bogatszą bazę utworów i wykonawców (przynajmniej tak mi się wydaje)

2) Nowe utwory w zestawieniu warto wklejać na samym początku (resztę utworów w kolejnosci alfabetycznej). Po tygodniu wskakuja do szeregu (czyli wg. alfabetu) a zastępują je kolejne z bieżącego tygodnia

3) Konieczna jest na stronie LP3 publikacja obok "nieszczesliwej 7" takze "szczesliwej 7". Pisałem o tym do Niedziwedzia 2x - bez odpowiedzi i bez efektów.

4) Od niedawna Trojka wprowadziła tzw. "piosenkę dnia -nowośc w Trójce" w akcji "Najblizej Muzyki". Niestety trudno jest doklikać do szczeg. Warto chyba na stronie głownej Trojki, nad tym banerem promocyjnym uczynić link z info kogo dziś Trojka gra

5) Prowadzący audycje w tzw. paśmie towarzyszącym, lub w audycjach z playlistą (godz. 4.00-20.00) bardzo rzadko zapowiadają, kogo akurat słuchamy. Czesto też, grane sa dwie a nawet trzy (o zgrozo) piosenki jedna po drugiej - bez zapowiedzi.

Kiedyś, np. za czasów Kaczkowskiego świętą zasadą byla zapowiedz piosenki. Utwór nie zapowiedziany nie miał prawa wybrzmieć!

Ot, takie moje luźne refleksje...

Do nasłuchania
Co tu dużo mówić- zgadzam sie w 100%.
Najbardziej boli mnie punkt 5, tzn nie że sie nie zgadzam, tylko to, że niestety faktycznie tak jest. Pamiętam czasy kiedy zapowiadało sie każdy utwór, co bylo naprawdę dobrym pomysłem, odróżniało to od innych stacji i wiedzialo sie co sie słucha, a granie 3 utworów pod rząd to jest po prostu niewybaczalne. Już na sławetnej poczcie UKF granych jest kilka utwrów pod rząd, a dedykacje są mówione za jednym zamachem dla kilku zamówień (i to ostro selekcjonowanych).
Mam jeszcze jedną przyczynę stanu rzeczy jakim jest mała ilość nowości i to podejrzanie przeważnie 2 (1, albo zero prawie nigdy, a więcej tez rzadko- maksymalnie 3). Za mało jest granych piosenek w paśmie dziennym piosenek z zestawu do głosowania. Puszczanych jest kilka i to mało ambitnych, a do tego bardzo często, a o innych się zapomina. Jakim sposobem na listę może wejść np (jeden z wielu) piosenka "No Pasaran" grupy Blade Loki, skoro nigdy nie słyszałem jej ani razu w radio i żebym nie miał jej wcześniej nigdy nie dowiedziałbym sie jaka ona jest fajna- przy podobnej dawce puszczania jak "Załoga G" mogłaby stać sie podobnym przebojem. Ale to jest jeden z wielu przykładów piosenek, które mimo że są w zestawie są martwe i praktycznie mało prawdopodobne, ze kiedykolwiek wejda na listę.
Smutna prawda.
ku3a
Posty: 20948
Rejestracja: czw lis 10, 2005 8:32 pm
Lokalizacja: 872, 1186

Post autor: ku3a »

Niestety to prawda. Co z tego, ze jest tyle piosenek na ktore mozna glosowac. Co prawda teraz nie slucham Trojki w pracy, ale rok temu byl dlugi okres kiedy sluchalem i przez kilka miesiecy pewnych piosenek nie uslyszalem ani razu.
prz_rulez
Posty: 7363
Rejestracja: pt cze 16, 2006 3:48 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: *1999 - †2020
Lokalizacja: Dziura
Kontakt:

Post autor: prz_rulez »

JaceK pisze: Zaobserwowałem to po swojm 12 letnim potomku (tfu! po-Jacku!), którego przez pewien czas intensywnie oduczałem słuchać stacji nadających plastikowy bełkot, rap i inne hip-hopotamowo-techno-rąbanki...
Ale to jego sprawa co slucha. na sile nic nie wejdzie. poza tym hip-hop i techno to tez muzyka, a jej ignorowanie tylko poglebi dystans miedzy fanami roznych gatunków...
prz_rulez
Posty: 7363
Rejestracja: pt cze 16, 2006 3:48 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: *1999 - †2020
Lokalizacja: Dziura
Kontakt:

Post autor: prz_rulez »

no a teraz koknretnie w temacie. Niestety musze przyznac, ze albo Marek N., jest sztywny albo wladze programowe sa sztywne i w ogole nie licza sie ze zdaniem sluchaczy. Uważam, że poczekalnia powinna póki co pozostać, ale powinno zlikwidowac sie tzw. podwojne pozycje - chyba ze ktos mi wyjasni na jakiej podstawie one sie pojawiaja. bo mam watpliwosci ze to zawsze rowna liczba glosow. w takim przypadku gdy np. jedna piosenka ma 299 glosow i druga ma 299 glosow to ta ktora byla nizej lub jest nowoscia powinna byc wyzej - dla zachety. a jesli juz chca te pozycje podwojne miec to takze w przypadkach gdy sa takowe w 1-szej 30-tce. no.
co do tego ze mlodziez musi miec wszystko na tacy, to moze ja jako przedstawiciel sie wypowiem. mlodziez nie musi miec,ale lubi miec na tacy. dlugotrwale szukanie czegokolwiek po prostu nudzi, a czasami nawet frustruje. mnie np. wkurza to ze nie moge dorwac muzyki Dela Dap. no wiec musze nagrywac ripy z radia, niestety najczesciej z ostra gadka na poczatku i na koncu. no i to dowiadywanie sie "co to jest?" pol biedy jesli to jest np. na letssingit.com (tekst). ale co jak go nie ma? lipa.
Naprawdę, świetnym pomysłem byłoby wywalenie tych wszystkich propozycji, one sa bez sensu. bo nawet jak sluchacze prosza o jakis kawalek to i tak go raczej nie ma.
aha, w poczcie ukf pamietam ze byly "Oczy szeroko zamkniete", ATB i "Dragostea din tei". ale od roku to rzeczywiscie tendencyjnie...
sam nie wiem co o tym myslec, mam nadzieje, ze szykuja sie jakies zmiany. nie wiem dlaczego, ale czuje ze duzo sie bedzie dzialo w roku 2010. czyzbym byl jasnowidzem? :>
JaceK
woźny-konserwator
Posty: 10242
Rejestracja: pn lip 21, 2003 11:01 am
Lokalizacja: Kraków, Galicja
Kontakt:

Post autor: JaceK »

prz_rulez pisze:Ale to jego sprawa co slucha. na sile nic nie wejdzie. poza tym hip-hop i techno to tez muzyka, a jej ignorowanie tylko poglebi dystans miedzy fanami roznych gatunków...
Ależ tak! Z tym, że słuchając tego bełkotu (ustalmy jedno: w przeważającej mierze to bełkot! prawdziwe perełki tych nurtów są puszczane bardzo rzadko) nie trafi na prawdziwie wartościową muzykę. Zwłaszcza, że sam zaczyna ,,plumkać'' sobie i ,,brzdakać'' na tym co ma w dyspozycji... a miłość dzieci do tego typu muzyki ma swoje podłoże bardziej w warstwie tekstowej (zwykle używającej słownictwa niespotykanego na lekcjach j.polskiego), a nie w warstwie muzycznej.

Ale... chyba zbouczyliśby-letko z tematu.
ODPOWIEDZ