Brainstorm - French Cartoon

Wszelkie dyskusje na temat statystycznego widzenia Listy Przebojów Trójki — podsumowania, zestawienia, komentarze, interpretacje i wszelkie inne w tym temacie...

Moderatorzy: Piotr, Piotr

Awatar użytkownika
Gary
Posty: 12486
Rejestracja: ndz lip 30, 2006 5:42 pm
Lokalizacja: Inowrocław

Brainstorm - French Cartoon

Post autor: Gary »

Nie wiem gdzie to napisać, więc piszę tutaj

Zastanawiam się z jakiej okazji na liście pojawia się "French Cartoon" zespołu Brainstorm z płyty wydanej w czerwcu 2006 roku i po 114 notowaniach, od momentu wypadnięcia poprzedniego singla z tej płyty. Dodatkowo dwa poprzednie single wypadły marniutko, kończąc w dolnych rejonach poczekalni.

W związku z tym mam pytanie do statystyków. Czy był już kiedyś taki przypadek tak długiej przerwy między piosenkami z tej samej płyty? (oczywiście nie licząc tzw. dysków bonusowych vide "Running up that hills" Placebo z dysku bonusowego "Sleeping with ghosts")

PS. Osobiście to nie mam pretensji, że się to znalazło. :wink:
Awatar użytkownika
Kaczy1993
Posty: 1123
Rejestracja: sob sty 17, 2009 8:01 pm
Lokalizacja: Piotrków Trybunalski

Re: Brainstorm - French Cartoon

Post autor: Kaczy1993 »

Gary pisze:W związku z tym mam pytanie do statystyków. Czy był już kiedyś taki przypadek tak długiej przerwy między piosenkami z tej samej płyty? (oczywiście nie licząc tzw. dysków bonusowych vide "Running up that hills" Placebo z dysku bonusowego "Sleeping with ghosts")
Czy chociażby Love Will Tear Us Apart ;) A ten Brainstorm to rzeczywiście śmieszny przypadek...
Awatar użytkownika
djjack
Posty: 2010
Rejestracja: pn sie 04, 2003 2:08 pm
Lokalizacja: Gdańsk
Kontakt:

Brainstorm - French Cartoon

Post autor: djjack »

Gary pisze:(...)
Zastanawiam się z jakiej okazji na liście pojawia się "French Cartoon" zespołu Brainstorm z płyty wydanej w czerwcu 2006 roku (...)
Stało się tak dlatego, ponieważ utwór "French Cartoon" zespołu Brainstorm znalazł się na liście singli polecanych przez Warner Music do grania w rozgłośniach radiowych od 15 grudnia 2008 r.

Tak prezentowała się cała czwórka propozycji na wspomniany tydzień:
1/ Basshunter - Miss You;
2/ Mans Zelmerlow - Dreaming;
3/ Maciej Maleńczuk - Andromantyzm;
4/ Brainstorm - French Cartoon.

P.S. Wszystkie single dostępne w formie elektronicznej.
Awatar użytkownika
tadzio3
Posty: 9758
Rejestracja: czw sie 12, 2004 2:17 am
Lokalizacja: Tykocin / Białystok
Kontakt:

Re: Brainstorm - French Cartoon

Post autor: tadzio3 »

A mi się przypomniał niedawny przypadek piosenki Davida Gilmoura "Take A Breath" z płyty "On An Island". Też dłuuugo po wypadnięciu poprzedniego singla ("Smile" wypadło w międzyczasie) "On An Island" w not 1288 "Take A Breath" pojawiło się w wydaniu 1409, czyli 121 tygodni!
Awatar użytkownika
Miszon
Posty: 15265
Rejestracja: pn lis 13, 2006 12:18 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: 640
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: Brainstorm - French Cartoon

Post autor: Miszon »

A czy "Take a breath" to nie było przytpadkiem z płyty "Live in Gdańsk"?
Awatar użytkownika
abd3mz
Posty: 7751
Rejestracja: wt mar 20, 2007 1:56 pm
Lokalizacja: Kraków nieaktualny ;-)

Re: Brainstorm - French Cartoon

Post autor: abd3mz »

Było.
Awatar użytkownika
tadzio3
Posty: 9758
Rejestracja: czw sie 12, 2004 2:17 am
Lokalizacja: Tykocin / Białystok
Kontakt:

Re: Brainstorm - French Cartoon

Post autor: tadzio3 »

W notowaniu zagrany był fragment z płyty "On An Island". Po za tym fragment na stronie też był w wersji studyjnej, no i zapis w zestawie do głosowania nie miał dopisku "live"
Awatar użytkownika
abd3mz
Posty: 7751
Rejestracja: wt mar 20, 2007 1:56 pm
Lokalizacja: Kraków nieaktualny ;-)

Re: Brainstorm - French Cartoon

Post autor: abd3mz »

'A Great Day for Freedom' chyba też nie miał dopisku 'live', co do reszty się nie odniosę, bo fragmentów na stronie nie mogę słuchać, a co poleciało w notowaniu nie pamiętam.
Awatar użytkownika
tadzio3
Posty: 9758
Rejestracja: czw sie 12, 2004 2:17 am
Lokalizacja: Tykocin / Białystok
Kontakt:

Re: Brainstorm - French Cartoon

Post autor: tadzio3 »

Macie rację abd3mz i Miszon!
Przed chwilą dokładnie wsłuchałem się w ten fragment, kóry został puszczony w czasie listy i rzeczywiście była to wersja z Gdanska. Przepraszamz a pomyłkę! :oops:
Wtedy na żywo nie słuchałem listy, tylko nagranie, a fragment, który był w zestawie do głosowania wydawał mi się studyjny. teraz już tego nie zweryfikuję, ale na liscie na bank został zagrany utwór z Gdańska.
Co do zapisów to trzeba w takim razie ujednolicić wpis z piosenki "A great Day..." i "Take A Breath". Przy pierwszym jest zapis: David Gilmour with the Polish Baltic Philharmonic Orchestra, conducted by Zbigniew Preisner, przy drugim tylko David. Chodzi mi oczywiście o naszą stronę archiwum.
ODPOWIEDZ