nasza cotygodniowa lista najlepszych płyt

Moderatorzy: Yacy, Grycek, jollyroger72, Yacy, Grycek, jollyroger72

prz_rulez
Posty: 7363
Rejestracja: pt cze 16, 2006 3:48 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: *1999 - †2020
Lokalizacja: Dziura
Kontakt:

Post autor: prz_rulez »

1981 pisze:
kajman pisze:P.S. Zastanawiam się czy ten skrót nie oznacza: Mało Intelygętna Artstka :?
no comments... :? nawet jak się czegoś nie lubi.. ech, szkoda gadać.
M.I.A. - My Ideal Artist :D
Kajman, widze, że pod nieobecność Campariego stajesz się powoli czołowym krytykiem forum :D
Awatar użytkownika
jackal
Posty: 617
Rejestracja: ndz paź 08, 2006 1:14 am
Lokalizacja: Poznań

Post autor: jackal »

kajman pisze:P.S. Zastanawiam się czy ten skrót nie oznacza: Mało Intelygętna Artstka :?
Oj, M.I.A. to akurat bardzo inteligentna jest. Polecam teksty z ostatniej płyty "Kala"
kajman
Posty: 64228
Rejestracja: pt wrz 22, 2006 9:00 pm
Lokalizacja: toruń

Post autor: kajman »

prz_rulez pisze:
1981 pisze:
kajman pisze:P.S. Zastanawiam się czy ten skrót nie oznacza: Mało Intelygętna Artstka :?
no comments... :? nawet jak się czegoś nie lubi.. ech, szkoda gadać.
M.I.A. - My Ideal Artist :D
Kajman, widze, że pod nieobecność Campariego stajesz się powoli czołowym krytykiem forum :D
To był ewidentny żart i nie miałem zamiaru nikogo obrażać. Nota bene podoba mi się Twoje rozwinięcie skrót. Ja wymyśliłem jeszcze jeden - mocno abstrakcyjny: Małej Igły Amplituda :wink:
Awatar użytkownika
adr
Posty: 5019
Rejestracja: sob sie 19, 2006 6:59 pm
Lokalizacja: Białystok

Post autor: adr »

Yacy - płyty, z których utwór jest w formularzu do głosowania na dane notowanie lp3

ku3a - wszystkie płyty bez wyjątku

tadzio3 - wszystkie płyty bez wyjątku; W DRUGIEJ KOLEJNOŚCI - płyty, z których utwór jest w formularzu do głosowania na dane notowanie lp3 płyty, z których utwór jest w formularzu do głosowania na dane notowanie lp3

Robinson - płyty, z których utwór jest w formularzu do głosowania na dane notowanie lp3 plus płyty, które ukazały się po rozpoczęciu zabawy

Aro - płyty, z których utwór jest w formularzu do głosowania na dane notowanie lp3 plus płyty, które ukazały się po rozpoczęciu zabawy

prz_rulez - wszystkie płyty

Miszon - wszystkie płyty

adr - płyty, z których utwór jest w formularzu do głosowania na dane notowanie lp3

retry2 - płyty, z których utwór jest w formularzu do głosowania na dane notowanie lp3

kajman - najbardziej odpowiada mi opcja z płytami z zestawu do LP3, ale może coś takiego: Wchodzą w rachubę płyty, z których piosenki pojawiły się w zestawie do głosowania nie później niż rok temu?

abd3mz - bez żadnych ograniczeń

jackal - na wszystko


PODSUMOWANIE:
wszystkie płyty - ku3a, tadzio3, prz_rulez, Miszon, abd3mz, jackal
ograniczenie płyt - Yacy, Robinson, Aro, adr, retry2, kajman

Wtedy jest remis 6:6. Natomiast jeśli zwolenników ograniczenia płyt podzielić ze względu na pewne różnice co do szczegółów to jasne jest, że więcej będzie osób, które opowiadają się za opcją "Wszystkie płyty".

Nie mam pomysłu co z tym zrobić. :? :?:
Robinson
Posty: 8049
Rejestracja: pt wrz 22, 2006 10:58 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: 1984 r.
Lokalizacja: Krosno

Post autor: Robinson »

adr pisze:Robinson - płyty, z których utwór jest w formularzu do głosowania na dane notowanie lp3 plus płyty, które ukazały się po rozpoczęciu zabawy
No to akurat była moja druga (rezerwowa) propozycja. Pierwsza była taka: płyty, z których utwór jest w formularzu do głosowania na dane notowanie lp3.
Dowód jest tutaj: http://www.forum.lp3.pl/viewtopic.php?p=59388#59388 :)
kajman
Posty: 64228
Rejestracja: pt wrz 22, 2006 9:00 pm
Lokalizacja: toruń

Post autor: kajman »

adr pisze:Wtedy jest remis 6:6. Natomiast jeśli zwolenników ograniczenia płyt podzielić ze względu na pewne różnice co do szczegółów to jasne jest, że więcej będzie osób, które opowiadają się za opcją "Wszystkie płyty".
Tylko że każdy chcący ograniczenia podaje płyty z piosenkami z zestawu do Lp3 plus ewentualnie ustalenia dodatkowe. Czyli jest to czysty remis.
Robinson
Posty: 8049
Rejestracja: pt wrz 22, 2006 10:58 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: 1984 r.
Lokalizacja: Krosno

Post autor: Robinson »

No w każdym razie za ograniczeniami dla mnie najważniejsze są 2 argumenty, które przeważają nad argumentami dotyczącymi wszystkich płyt:
1. Ta zabawa powinna mieć jednak powiązanie z LP3.
2. Wyniki byłyby bardzo rozstrzelone, gdyby każdy mógł sobie wybierać zupełnie dowolne płyty bez ograniczeń czasowych.
Pozdrawiam.
prz_rulez
Posty: 7363
Rejestracja: pt cze 16, 2006 3:48 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: *1999 - †2020
Lokalizacja: Dziura
Kontakt:

Post autor: prz_rulez »

Robinson pisze:No w każdym razie za ograniczeniami dla mnie najważniejsze są 2 argumenty, które przeważają nad argumentami dotyczącymi wszystkich płyt:
1. Ta zabawa powinna mieć jednak powiązanie z LP3.
2. Wyniki byłyby bardzo rozstrzelone, gdyby każdy mógł sobie wybierać zupełnie dowolne płyty bez ograniczeń czasowych.
Pozdrawiam.
1. powiązanie będzie mieć, bo wpływ Lp3 na gusta jest niebagatelny
2. na mycharts.pl każdy tworzy listy personalne jak chce, a jednak wyniki nie są bardzo rozstrzelone - są wręcz bardzo stabilne.
Robinson
Posty: 8049
Rejestracja: pt wrz 22, 2006 10:58 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: 1984 r.
Lokalizacja: Krosno

Post autor: Robinson »

prz_rulez pisze:
Robinson pisze:1. Ta zabawa powinna mieć jednak powiązanie z LP3.
2. Wyniki byłyby bardzo rozstrzelone, gdyby każdy mógł sobie wybierać zupełnie dowolne płyty bez ograniczeń czasowych.
Pozdrawiam.
1. powiązanie będzie mieć, bo wpływ Lp3 na gusta jest niebagatelny
2. na mycharts.pl każdy tworzy listy personalne jak chce, a jednak wyniki nie są bardzo rozstrzelone - są wręcz bardzo stabilne.
Ad 1. Ja dużo częściej słucham utworów ze starszych płyt. Raczej żadne nowe płyty nie są w stanie wygrać u mnie z płytami sprzed kilku / kilkunastu / kilkudziesięciu lat.
Ad 2. Czy na mycharts obliczane są sumaryczne wyniki spośród poszczególnych zgłoszeń? Jeśli tak, i jeśli wyniki są dość zbieżne, to może wynika to z faktu, że jest tam więcej miłośników najnowszej muzyki albo może mają większą samodyscyplinę. :P
Aro
Posty: 6086
Rejestracja: pt lip 13, 2007 11:08 am
Listy Przebojów Trójki słucham od: 25.08.1984

Post autor: Aro »

adr pisze:
PODSUMOWANIE:
wszystkie płyty - ku3a, tadzio3, prz_rulez, Miszon, abd3mz, jackal
ograniczenie płyt - Yacy, Robinson, Aro, adr, retry2, kajman

Nie mam pomysłu co z tym zrobić. :? :?:
Jak dla mnie niezły skład na mecz siatkowki. Zwyciezcy podejmują decyzję :lol: :wink:
Awatar użytkownika
Miszon
Posty: 15299
Rejestracja: pn lis 13, 2006 12:18 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: 640
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: Miszon »

Ja szczerze mówiąc mógłbym zmienić decyzję, że głosujemy tylko na nowości, ale tylko raz na miesiąć - byłaby to Forumowa Płyta Miesiąca. Dlaczego? Proste - ile można nowych płyt słuchać w ciągu tygodnia? Trzeba by tak naprawdę co kilka tygodni kupować kolejną, a także co najważniejsze mieć czas na przesłuchanie ich dogłębne. A jeśli się nie jest recenzentem jakiegoś czasopisma muzycznego, to myślę, że to niewykonalne. Przykładowo ja kupiłem na początku września 2 nowe płyty (przy czym w tym wypadku nowe znaczy też, że były to nowości, ale dla kogoś "nowa płyta" to moze być płyta sprzed kilkudziesięciu lat, którą dopiero poznał), ale w najbliższym czasie, przynajmniej do Świąt, raczej nie przewiduje bym coś kupił. Po pierwsze - nie bardzo wiem co, po drugie - dobrze jeszcze tamtymi płytami się nie nasyciłem, po trzecie - miałem ostatnio spore wydatki komputerowe (nowy dysk i pamięć, czesne) i na nadmiar kasy nie narzekam.
Rzekłem.
Robinson
Posty: 8049
Rejestracja: pt wrz 22, 2006 10:58 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: 1984 r.
Lokalizacja: Krosno

Post autor: Robinson »

Ja mam nadzieję, że można by było głosować także, gdy zna się tylko 2-3 nagrania z danej płyty (np. z mp3, z radia, z koncertów, itd.) i nie byłoby obowiązku zapoznania się z całą płytą, żeby na nią zagłosować. ;)
Awatar użytkownika
Miszon
Posty: 15299
Rejestracja: pn lis 13, 2006 12:18 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: 640
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: Miszon »

Ale czy miałoby to sens?? Bo na utwór głosujemy na Forumową przecież.
Robinson
Posty: 8049
Rejestracja: pt wrz 22, 2006 10:58 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: 1984 r.
Lokalizacja: Krosno

Post autor: Robinson »

Miszon, jeżeli zaczniesz sprawdzać każdego głosującego, czy zapoznał się dokładnie z każdą płytą, na którą głosuje, to obawiam się, że okroisz ilość uczestników do 3-4 osób. ;)
prz_rulez
Posty: 7363
Rejestracja: pt cze 16, 2006 3:48 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: *1999 - †2020
Lokalizacja: Dziura
Kontakt:

Post autor: prz_rulez »

moja lista będzie pewnie wyglądać tak przez pare najbliższych tygodni:
1. M.I.A. - Kala

1. M.I.A. - Kala

1. M.I.A. - Kala

:lol:
Awatar użytkownika
Miszon
Posty: 15299
Rejestracja: pn lis 13, 2006 12:18 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: 640
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: Miszon »

Robinson pisze:Miszon, jeżeli zaczniesz sprawdzać każdego głosującego, czy zapoznał się dokładnie z każdą płytą, na którą głosuje, to obawiam się, że okroisz ilość uczestników do 3-4 osób. ;)
Nie to mialem na mysli.Po prostu uwazam,ze nie widze sensu by ktos glosowal na plyty,ktorych nie zna,bo to tak jakby glosowal na piosenke,ktorej nie slyszal,co podwaza sens istnienia na tym forum takiej listy plyt(chyba).
Ostatnio zmieniony pn paź 22, 2007 11:55 am przez Miszon, łącznie zmieniany 2 razy.
Awatar użytkownika
Miszon
Posty: 15299
Rejestracja: pn lis 13, 2006 12:18 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: 640
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: Miszon »

Dodam jeszcze,ze ja osobiscie nie wyobrazam sobie,bym glosowal na plyte,ktorej nie slyszalem w min2/3. By nie szukac daleko przykladu-w minimaxie lecialy 2kawalki Dolores,1swietny,1bardzo dobry.Tymczasem single jak dotad sa conajwyzej srednie.I jak mialbym zaglosowac w takiej sytuacji?OK,czy be? Zwiezle piszac-nie oceniam rzeczy,ktorych nie znam i glosowanie na plyty raz na tydzien to dla mnie za czesto(inni moga myslec inaczej).
kajman
Posty: 64228
Rejestracja: pt wrz 22, 2006 9:00 pm
Lokalizacja: toruń

Post autor: kajman »

Ja zamierzam głosować na płyty. Znam ich tyle i w takim stopniu (część w całości, część w większości), że jestem w stanie 5 płyt wybrać. I pewnie przez kilka tygodni w moim zestawie nic się nie zmieni i podejrzewam, że gdybym poznał jescze z 20-30 płyt, to też by się nie zmieniło.
Awatar użytkownika
jackal
Posty: 617
Rejestracja: ndz paź 08, 2006 1:14 am
Lokalizacja: Poznań

Post autor: jackal »

Jeśli przejdzie opcja "wszystko", wówczas praktycznie co tydzień moja lista wyglądałaby inaczej. Dlatego tak bardzo nie znoszę sytuacji, gdy ktoś pyta się mnie o ulubiony album :)
Awatar użytkownika
Miszon
Posty: 15299
Rejestracja: pn lis 13, 2006 12:18 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: 640
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: Miszon »

Robinson pisze:Miszon, jeżeli zaczniesz sprawdzać każdego głosującego, czy zapoznał się dokładnie z każdą płytą, na którą głosuje, to obawiam się, że okroisz ilość uczestników do 3-4 osób. ;)
Ale przecież nikt nie sprawdza ludzi, czy znają piosenki, na które głosują na Forumową...
Tyle tylko, ze zakładamy, że znają.
A tak w ogóle, to rozważania, że to jest forum LP3, więc głosujmy na płyty z których piosenki są na LP3 (a na dowolne płyty głosujmy np. na mycharcie) kryje w sobie pewną pułapkę. Bo LP3 jest audycją, na której prezentowane są piosenki, a nie płyty.
Zresztą - nie wiem, jak w końcu zostanie ustalone, ale moim zdaniem lepiej, by w coś bawiło się 15 osób, a nie 5 i przy braku ograniczeń nie tylko będzie więcej osób mogło regularnie się udzielać, ale też będziemy mieli szansę polecić innym więcej płyt (a chyba też o taką propomocję tutuaj chodzi?).
Awatar użytkownika
adr
Posty: 5019
Rejestracja: sob sie 19, 2006 6:59 pm
Lokalizacja: Białystok

Post autor: adr »

Jestem w dobrym humorze :wink: , więc dla dobra sprawy wstrzymuję się od głosu. W związku z tym wygrywa opcja "wszystkie płyty, bez ograniczeń". Jeśli nikt nie ma już zastrzeżeń to wieczorem zakładamy nowy temat z głosowaniem do pierwszego notowania naszej listy płyt.
mrsap
Posty: 1597
Rejestracja: pt lip 14, 2006 11:29 pm
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: mrsap »

Nie rozumiem dlaczego moja opinia nie została uwzględniona w podsumowaniu. Jestem zdecydowanie za ograniczeniem.
Awatar użytkownika
adr
Posty: 5019
Rejestracja: sob sie 19, 2006 6:59 pm
Lokalizacja: Białystok

Post autor: adr »

mrsap pisze:Nie rozumiem dlaczego moja opinia nie została uwzględniona w podsumowaniu. Jestem zdecydowanie za ograniczeniem.
Przepraszam, że Cię pominąłem :oops: . Mój błąd spowodował, że teraz z głosem mrsapa znowu jest remis 6:6, bo ja w swoim poprzednim poście wstrzymałem się od głosu... :x :?

Pomocy!
Awatar użytkownika
1981
Posty: 4205
Rejestracja: czw sty 26, 2006 11:27 pm
Lokalizacja: Hangzhou

Post autor: 1981 »

help is coming..

jestem za nieograniczonym głosowaniem.

Pozdrowienia
Tomekk
Posty: 10729
Rejestracja: pt lip 28, 2006 1:06 am
Listy Przebojów Trójki słucham od: 2003
Lokalizacja: Jelenia Góra

Post autor: Tomekk »

a ja za ograniczeniem 8) :)
ODPOWIEDZ