Co zrobić z Ceezem?

Moderatorzy: Yacy, Grycek, jollyroger72, Yacy, Grycek, jollyroger72

Awatar użytkownika
adameria
Posty: 11784
Rejestracja: sob maja 03, 2008 5:12 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: 36/37/38, 1.R.-B.F.
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Re: Co zrobić z Ceezem?

Post autor: adameria »

Przeklejam mój post z mycharts:
Najsmutniejsze jest to, że są w stanie skutecznie obrzydzić wykonawcę nawet bez jednej nutki.
Miejscem dla niego, jest Lista Top Orbit i inne niszowe listy przebojów,
postaranie się o recenzję w jakimś czasopiśmie muzycznym, itp. itd.
Ja o tym wykonawcy nie wiem nic, poza tym, że napsuł krwi na obu forach... a nic nie osiągnął.
Żeby chociaż, no nie wiem, musnął poczekalnię LP3 albo nieszczęśliwą.
Była jakakolwiek emisja jakiegokolwiek utworu w Trójce albo innej stacji ogólnopolskiej?
https://www.odsluchane.eu/wyszukaj.php?q=The+Ceez
Widzę, że jest Jedynka...
Dodam jedynie, że ja to odbieram jako coś typu "nieważne jak mówią, byleby gadali".

Nie wiem nadal co z tym zrobić formalnie, bo nie ma na to przepisu, ale z drugiej strony,
to staje się niezwykle dokuczliwe i ze szkodą dla wszystkich, łącznie z wykonawcą o nazwie The Ceez.
Szkoda, że oni o tym nie pomyślą...
kajman
Posty: 64025
Rejestracja: pt wrz 22, 2006 9:00 pm
Lokalizacja: toruń

Re: Co zrobić z Ceezem?

Post autor: kajman »

Podejrzewam, że oni czerpią z tego jakieś profity, bo nie wierzę, że jest jakikolwiek inny powód, dla którego by tak postępowali. Nie wiem, może są w stanie komuś zaszpanować liczbą wyświetleń nazwy, miejscem na jednej czy drugiej liście, na której się pojawiają, komuś, kto może ich zasponsorować czy coś ułatwić.
temik3
Posty: 17352
Rejestracja: śr gru 31, 2008 6:02 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: 1982
Lokalizacja: DYNÓW

Re: Co zrobić z Ceezem?

Post autor: temik3 »

Ja tak tylko formalnie do adameria. Z tego co pamietam to Ceez byli w nieszczęśliwej chyba przez dwa tygodnie i nie wnikam jakim sposobem, bo jak szybko się pojawili tak szybko zniknęli. A wg. mnie bez sensu jest ciąganie tego tematu, bo i tak pewnie z W(N)aszej gadaniny nic nie wyniknie, a cieszą się "czterej jeźdźcy". Święta Panowie, więc Wesołych Świąt życzę wspólnie z Bożeną dla wszystkich.
kajman
Posty: 64025
Rejestracja: pt wrz 22, 2006 9:00 pm
Lokalizacja: toruń

Re: Co zrobić z Ceezem?

Post autor: kajman »

temik3 pisze: ndz gru 24, 2017 10:05 am byli w nieszczęśliwej chyba przez dwa tygodnie i nie wnikam jakim sposobem
Bo to w sumie jest całkiem przyzwoity kawałek (w przeciwieństwie do tego, który teraz jest w zestawie) i ktoś mógł na to głosować, a jak doszli wszyscy krewni i znajomi Królika, których udało się zmobilizować (być może nie na długo) to się uzbierało.
temik3 pisze: ndz gru 24, 2017 10:05 am pewnie z W(N)aszej gadaniny nic nie wyniknie
Ja uważam, że powinno, bo uważam, że powinniśmy i jesteśmy w stanie tępić nieetyczne i szkodliwe działania.
miszony
Posty: 4742
Rejestracja: ndz cze 26, 2011 4:26 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: 1987
Lokalizacja: wroclove

Re: Co zrobić z Ceezem?

Post autor: miszony »

kajman pisze:
Bo to w sumie jest całkiem przyzwoity kawałek (w przeciwieństwie do tego, który teraz jest w zestawie) i ktoś mógł na to głosować, a jak doszli wszyscy krewni i znajomi Królika, których udało się zmobilizować (być może nie na długo) to się uzbierało.
A tam, szit jeden lepszy od drugiego a ta akcja z wysyłaniem głosów przez tą " nieszczęśliwą" czwórkę pogłębia jeszcze zły odbiór tych piosenek. Na marginesie jestem za tym aby " odciąć łeb hydrze" i nie podliczać ich głosów.
Awatar użytkownika
adr
Posty: 5005
Rejestracja: sob sie 19, 2006 6:59 pm
Lokalizacja: Białystok

Re: Co zrobić z Ceezem?

Post autor: adr »

Jako podliczający wyniki powinienem się wypowiedzieć, ale nic nowego i mądrego do dodania nie mam.

Te osoby głosują na forumową, nie tylko na Ceeza, więc ja podliczam głosy. Co innego mam zrobić? Czy ich głosy są zmanipulowane? Moim zdaniem tak, ale nie jestem w stanie tego udowodnić. I nie mogę zakazać głosowania na tego czy innego artystę. Sytuacja bez wyjścia? :know:

Ze swojej strony mogę jedynie apelować do zdrowego rozsądku tych osób, by myślały nie tylko o sobie, ale i o innych głosujących na listę płyt.

Jeśli jednak będzie konkretna propozycja, którą poprze większość wypowiadających się tutaj, to się oczywiście dostosuję.
krzychu78
Posty: 3722
Rejestracja: wt sty 01, 2008 3:08 pm
Lokalizacja: Tychy

Re: Co zrobić z Ceezem?

Post autor: krzychu78 »

a swoją drogą ciekawe jak długo zamierzają głosować na ten album ? rok , dwa , pięć , dłużej ?

dobrze , że w forumowej liście przebojów jest to ograniczone obecnością danego utworu w zestawie
kajman
Posty: 64025
Rejestracja: pt wrz 22, 2006 9:00 pm
Lokalizacja: toruń

Re: Co zrobić z Ceezem?

Post autor: kajman »

krzychu78 pisze: śr gru 27, 2017 11:23 amdłużej ?
Obawiam się, że ta opcja jest najbardziej prawdopodobna.
adr pisze: śr gru 27, 2017 2:50 am Jeśli jednak będzie konkretna propozycja
To ja spróbuję.
I. Podjąć działania mające na celu ukrócenie tego procederu.
1. Nie zaliczać głosów oddanych na płytę zespołu ... ....
1a. Kasować z głosów osób głosujących na tą płytę głosy na nią oddane*
2a. Nie wliczać głosów tych osób do wyników.
2b. Wliczać tylko głos pierwszego głosującego z tej grupy.
II. Nie podejmować żadnych działań.
*1a. Wiem, że to może zrobić tylko moderator dlatego odpowiedź na ten punkt to tylko wyraz naszej aprobaty dla tego pomysłu, a decyzja będzie należała i tak do moderatora. Zgłaszam tą propozycję, bo uważam, że właśnie na pojawianiu się tej nazwy im zależy (dlatego też zamiast nazwy wykonawcy piszę tylko ... .... - nie chcę robić im dodatkowej reklamy).
*2b. To o tyle jest niedogodne, że prowadzący i tak podaje w wynikach płyty, które w poszczególnych indywidualnych głosowaniach wygrały więc nazwa wykonawcy i tak się tam pojawi, co chyba jest im na rękę.
Odpowiedzi proponuję do 4 stycznia (żeby w kolejnym notowaniu już obowiązywały).
kajman
Posty: 64025
Rejestracja: pt wrz 22, 2006 9:00 pm
Lokalizacja: toruń

Re: Co zrobić z Ceezem?

Post autor: kajman »

Moje odpowiedzi to:
I.1. oraz I.1a.
Awatar użytkownika
Sundrajta
Posty: 6534
Rejestracja: pn sty 03, 2011 8:27 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: 1990 (z Big przerwą)
Lokalizacja: powiat siemiatycki

Re: Co zrobić z Ceezem?

Post autor: Sundrajta »

Tutaj sytuacja jest bardziej skomplikowana niż na forum MyCharts! Bo tam na większości list sami zgłaszamy wykonawców (i albumy), i dlatego też nasze działania przynoszą pożądany efekt, a i tak wymagało to sporo zaangażowania i czasu.
Tutaj panują inne zasady. Płyty mogą sobie wracać ile razy zechcą! To trochę przypominać mogłoby (jeśli nawet podejmiemy jakieś kroki) obcinanie głowy smokowi. Bowiem na jej miejsce szybko mogą pojawić się nowe! :shock:
Chociaż nie liczę na sukces tychże działań, poprę radykalne cięcie (już to gdzieś pisałem?) i wybiorę punkt - I. 2a.
Awatar użytkownika
jollyroger72
Posty: 19439
Rejestracja: czw lut 02, 2012 12:26 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: not. 176
Lokalizacja: Port Royal!

Re: Co zrobić z Ceezem?

Post autor: jollyroger72 »

Wystraszyliście chyba towarzystwo :shock: :lol:
Jak dotąd, nikt z "czwórki" nie zagłosował... :wink:
Awatar użytkownika
Yacy
Posty: 21971
Rejestracja: wt gru 27, 2005 11:14 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: not. 67 30.07.1983
Lokalizacja: Elbląg
Kontakt:

Re: Co zrobić z Ceezem?

Post autor: Yacy »

wg mnie się nie "wystraszyli", a "doszli do wniosku, że może już dosyć".

i to najlepsze wyjście z tej sytuacji.
o ile to nie jest "świąteczna przerwa" :-)
ku3a
Posty: 20933
Rejestracja: czw lis 10, 2005 8:32 pm
Lokalizacja: 872, 1186

Re: Co zrobić z Ceezem?

Post autor: ku3a »

właśnie, nie chwalmy dnia...
może po prostu jeden użytkownik nie zagłosował i dziwny trafem przeniosło się to też na pozostałych.
krzychu78
Posty: 3722
Rejestracja: wt sty 01, 2008 3:08 pm
Lokalizacja: Tychy

Re: Co zrobić z Ceezem?

Post autor: krzychu78 »

Kajmanie ten Twój założony temat chyba rozwiązał sprawę :)
kajman
Posty: 64025
Rejestracja: pt wrz 22, 2006 9:00 pm
Lokalizacja: toruń

Re: Co zrobić z Ceezem?

Post autor: kajman »

Chyba konkretnie ankieta, bo dopóki nie było konkretnych działań to niewiele sobie z tego robili.
Awatar użytkownika
jollyroger72
Posty: 19439
Rejestracja: czw lut 02, 2012 12:26 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: not. 176
Lokalizacja: Port Royal!

Re: Co zrobić z Ceezem?

Post autor: jollyroger72 »

kajman pisze: pt sty 05, 2018 6:44 pm Chyba konkretnie ankieta, bo dopóki nie było konkretnych działań to niewiele sobie z tego robili.
No ale... dzięki temu nikt z nas dwóch nie odchodzi z tego działu :wink:
kajman
Posty: 64025
Rejestracja: pt wrz 22, 2006 9:00 pm
Lokalizacja: toruń

Re: Co zrobić z Ceezem?

Post autor: kajman »

I uznam to za dobre rozwiązanie.
Awatar użytkownika
tadzio3
Posty: 9758
Rejestracja: czw sie 12, 2004 2:17 am
Lokalizacja: Tykocin / Białystok
Kontakt:

Re: Co zrobić z Ceezem?

Post autor: tadzio3 »

Ja dopiero niedawno zauważyłem, że jest sprawa związana z tym zespołem i tymi użytkownikami, albo i jednym, co jest najbardziej prawdopodobne. Przeglądając Waszą listę płyt, a konkretniej podsumowanie, rzuciło mi się w oczy wysoka pozycja tego zespołu. Sądziłem, że nie znam jakiegoś świetnego bandu, któy tutaj trafia na szczty list. Potem dopiero zorientowałem się o co biega zarówno na tej jak i piosenkowej liście.
Sytuacja sama się rozwiązała. A to, że nagle w magiczny sposób przestała głosować cała "czwórka" "osób" mówi wszystko. Z resztą obejrzenie postów tych "użytkowników", gdzie nie udzielają się nigdzie indziej potwierdziła moje przekonanie. Oprócz Melomaniaka, który faktycznie jest kila lat na forum, pozostali "użytkownicy" są fałszywymi kontami.
Zresztą pamiętam kilka lat temu sprawę z wstawianiem tych samych głosów na głosowanie lp3, gdzie też okazało się, że są to fikcyjne konta.
Pozostaje mieć nadzieję, że ten problem już nie wróci.
Ostatnio zmieniony wt sty 16, 2018 10:41 pm przez tadzio3, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
1981
Posty: 4205
Rejestracja: czw sty 26, 2006 11:27 pm
Lokalizacja: Hangzhou

Re: Co zrobić z Ceezem?

Post autor: 1981 »

tadzio3 pisze: wt sty 16, 2018 12:38 pmZ resztą
Przepraszam, jeśli poczujesz się urażony, ale "z resztą" i "zresztą" to nie to samo.
Awatar użytkownika
tadzio3
Posty: 9758
Rejestracja: czw sie 12, 2004 2:17 am
Lokalizacja: Tykocin / Białystok
Kontakt:

Re: Co zrobić z Ceezem?

Post autor: tadzio3 »

Luzik, poprawiłem :)
ODPOWIEDZ