Co zrobić z Ceezem?

Moderatorzy: Yacy, Grycek, jollyroger72, Yacy, Grycek, jollyroger72

kajman
Posty: 64025
Rejestracja: pt wrz 22, 2006 9:00 pm
Lokalizacja: toruń

Co zrobić z Ceezem?

Post autor: kajman »

Raczej nie da się zaprzeczyć, że w głosowaniu na listę płyt mamy do czynienia z ewidentną ustawką. Cztery osoby z uporem głosują na tą samą płytę. Z czego trzy z tych osób pojawiły się na tym forum (nota bene nie jest to jedyne forum, na którym to czynią), żeby głosować wszędzie gdzie tylko można na płytę lub utwory z niej pochodzące. Przy czym o ile w głosowaniu na forumową listę utworów wiele szkody nie czynią to tutaj przy niezbyt dużej liczbie głosujących efekt jest taki jak każdy widzi. Szczególnie że nie oddają głosy na płyty realnie mogące zawalczyć o wyprzedzenie Ceez, a jak ktoś zauważył początkowo to robili, ale się zorientowali, że działają na własną niekorzyść i zaprzestali.
Cała ta sytuacja bardzo mi się nie podoba i z tego co mi wiadomo nie jestem jedynym, który tak uważa. Wydaje mi się, że należy znaleźć jakieś wyjście z tej sytuacji. I pewnie rozwiązanie, jeżeli je znajdziemy będzie drastyczne. Ale sytuacja jest chora i dla uzdrowienia sytuacji na forum warto podjąć radykalne działania.
Co możemy zrobić? Wydaje mi się, że jedyne sensowne to nie liczyć głosów oddanych przez te osoby. Teoretycznie moglibyśmy zwiększyć liczbę płyt na które głosujemy do 30 czy nawet 40 ale obawiam się, że takie rozwiązanie niewiele zmieni. Moglibyśmy zmobilizować krewnych i znajomych Królika, ale mnie to nie przekonuje.
Być może ktoś napisze, że moja propozycja jest nieetyczna. Ale czy to, co robi ta czwórka osób jest etyczne? Moim zdaniem zdecydowanie nie. Formalnie ciężko jest się do tego co czynią przyczepić, nawet jeżeli głosują z jednego IP (wszyscy bądź część) to nie musi oznaczać, że to jedna i ta sama osoba, ale niewątpliwie jest to manipulacja.
Awatar użytkownika
Miszon
Posty: 15265
Rejestracja: pn lis 13, 2006 12:18 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: 640
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: Co zrobić z Ceezem?

Post autor: Miszon »

A co to za zespół?
ku3a
Posty: 20933
Rejestracja: czw lis 10, 2005 8:32 pm
Lokalizacja: 872, 1186

Re: Co zrobić z Ceezem?

Post autor: ku3a »

"Co zrobić ze Sleepytime Gorilla Museum?"
"Co zrobić z Hypnos 69?"
"Co zrobić z Voo Voo?"
Zdajesz sobie mam nadzieję, kajman, sprawę z tego, że swego czasu zapewne niemało osób zadawało sobie takie pytania?...
Natomiast oczywiście ja zdaję sobie sprawę z tego, że to są jednak na pewnych płaszczyznach mocno różniące się sytuacje. Przede wszystkim chodziło o to, że coś, czym niektórzy mogli już rzygać na sam widok nazwy wykonawcy, innym podobało się straaasznie długo. Ale się podobało. A nie że głosujemy, bo tak. Po drugie dotyczyło osób, co do których nie ma wątpliwości, że nie mają ze sobą nic wspólnego (nie mówię o powiązaniach koleżeńskich) i że są realnymi osobami.
No i ogromnie ważne - wtedy normalnie głosowano na inne płyty, a nie że odstawiano taką szopkę jak teraz.

Na razie nie mam zdania co zrobić w tym przypadku, ale może ono się wyklaruje w wyniku dyskusji w tym wątku.
I liczę, że zainteresowane osoby(?) też się wypowiedzą.
kajman
Posty: 64025
Rejestracja: pt wrz 22, 2006 9:00 pm
Lokalizacja: toruń

Re: Co zrobić z Ceezem?

Post autor: kajman »

Miszon pisze: wt gru 05, 2017 9:02 pm A co to za zespół?
A to chyba nie ma znaczenia dla sytuacji. Polski. A to oznacza możliwość, że są to przyjaciele członków zespołu, a może nawet sami członkowie.
ku3a pisze: wt gru 05, 2017 10:22 pm Zdajesz sobie mam nadzieję, kajman, sprawę z tego, że swego czasu zapewne niemało osób zadawało sobie takie pytania?...
Zdaję. Ale jak sam napisałeś sytuacja jest nieco inna. Poza tym co już napisałeś, te płyty (można jeszcze dodać Myśli) nie zawsze były u głosujących na miejscu pierwszym (nawet w okresie największych sukcesów), poza tym początkowo głosowało na nie bardzo dużo osób. I chyba najistotniejsze jest to, co napisałeś:
ku3a pisze: wt gru 05, 2017 10:22 pm wtedy normalnie głosowano na inne płyty, a nie że odstawiano taką szopkę jak teraz
bo owszem, głosują też na inne płyty ale żeby swojemu faworytowi krzywdy nie uczynić.
Awatar użytkownika
konwicki1980
Posty: 5165
Rejestracja: czw wrz 02, 2010 7:55 pm
Lokalizacja: Toruń
Kontakt:

Re: Co zrobić z Ceezem?

Post autor: konwicki1980 »

Jestem za otwarciem wątku "Co zrobić z FOXD?". Nie mam więcej uwag.
kajman
Posty: 64025
Rejestracja: pt wrz 22, 2006 9:00 pm
Lokalizacja: toruń

Re: Co zrobić z Ceezem?

Post autor: kajman »

Ostatnio bardzo rzadko się zapędza i przegina.
Awatar użytkownika
dannar
Posty: 4102
Rejestracja: pt maja 02, 2014 10:42 am
Listy Przebojów Trójki słucham od: 2012
Lokalizacja: Szczecin

Re: Co zrobić z Ceezem?

Post autor: dannar »

kajman pisze: wt gru 05, 2017 8:20 pm Formalnie ciężko jest się do tego co czynią przyczepić, nawet jeżeli głosują z jednego IP (wszyscy bądź część) to nie musi oznaczać, że to jedna i ta sama osoba
Mamy takie coś jak grupa na facebooku. Osoby podejrzewane o oszustwo powinny nie mieć żadnego problemu, żeby się tam "zameldować".
Piszę tak, bo łatwiej mi uwierzyć w to, że kajmany chodzą na rzęsach niż w to, że głosy te pochodzą od więcej niż jednej osoby. Jeżeli przekonają mnie, że się mylę, to chylę czoła - znaleźli strategię wygrywającą i nic nie można im zrobić. Nikt nie zabroni im głosować tak, żeby ich własne głosy nie wyprzedziły The Ceez.
kajman pisze: wt gru 05, 2017 11:44 pm Ostatnio bardzo rzadko się zapędza i przegina.
Bo mało kto na niego nie reaguje. Kilkoro (przynajmniej od kiedy ja jestem) wartościowych forowiczów przestało pisać lub w ogóle opuściło forum. Jemu też przydałoby się pochwalenie swoją realną tożsamością, bo jedyne co go napędza i daje poczucie bezkarności, to właśnie anonimowość.
ku3a
Posty: 20933
Rejestracja: czw lis 10, 2005 8:32 pm
Lokalizacja: 872, 1186

Re: Co zrobić z Ceezem?

Post autor: ku3a »

dannar pisze: wt gru 05, 2017 11:54 pmznaleźli strategię wygrywającą i nic nie można im zrobić. Nikt nie zabroni im głosować tak, żeby ich własne głosy nie wyprzedziły The Ceez.
strategią wygrywającą jest wypaczenie idei zabawy, w której się oddaje głosy? Forowa lista płyt to nie łamigłówka jak poskładać dziesiątkę, żeby jak najmniej sobie zaszkodzić, tylko zestawienie płyt, które najbardziej się w danym tygodniu podobały.
dannar pisze: wt gru 05, 2017 11:54 pmBo mało kto na niego nie reaguje. Kilkoro (przynajmniej od kiedy ja jestem) wartościowych forowiczów przestało pisać lub w ogóle opuściło forum. Jemu też przydałoby się pochwalenie swoją realną tożsamością, bo jedyne co go napędza i daje poczucie bezkarności, to właśnie anonimowość.
[moderator_mode]bez względu na to czy się z powyższym zgadzam, czy nie - proszę nie mieszać tutaj dwóch wątków. jeśli jest potrzeba podyskutować na temat jakiegoś użytkownika, proszę założyć osobny wątek[/moderator_mode].
temik3
Posty: 17352
Rejestracja: śr gru 31, 2008 6:02 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: 1982
Lokalizacja: DYNÓW

Re: Co zrobić z Ceezem?

Post autor: temik3 »

kajman pisze: wt gru 05, 2017 8:20 pm Raczej nie da się zaprzeczyć, że w głosowaniu na listę płyt mamy do czynienia z ewidentną ustawką. Cztery osoby z uporem głosują na tą samą płytę. Z czego trzy z tych osób pojawiły się na tym forum (nota bene nie jest to jedyne forum, na którym to czynią), żeby głosować wszędzie gdzie tylko można na płytę lub utwory z niej pochodzące. Przy czym o ile w głosowaniu na forumową listę utworów wiele szkody nie czynią to tutaj przy niezbyt dużej liczbie głosujących efekt jest taki jak każdy widzi. Szczególnie że nie oddają głosy na płyty realnie mogące zawalczyć o wyprzedzenie Ceez, a jak ktoś zauważył początkowo to robili, ale się zorientowali, że działają na własną niekorzyść i zaprzestali.
Cała ta sytuacja bardzo mi się nie podoba i z tego co mi wiadomo nie jestem jedynym, który tak uważa. Wydaje mi się, że należy znaleźć jakieś wyjście z tej sytuacji. I pewnie rozwiązanie, jeżeli je znajdziemy będzie drastyczne. Ale sytuacja jest chora i dla uzdrowienia sytuacji na forum warto podjąć radykalne działania.
Co możemy zrobić? Wydaje mi się, że jedyne sensowne to nie liczyć głosów oddanych przez te osoby. Teoretycznie moglibyśmy zwiększyć liczbę płyt na które głosujemy do 30 czy nawet 40 ale obawiam się, że takie rozwiązanie niewiele zmieni. Moglibyśmy zmobilizować krewnych i znajomych Królika, ale mnie to nie przekonuje.
Być może ktoś napisze, że moja propozycja jest nieetyczna. Ale czy to, co robi ta czwórka osób jest etyczne? Moim zdaniem zdecydowanie nie. Formalnie ciężko jest się do tego co czynią przyczepić, nawet jeżeli głosują z jednego IP (wszyscy bądź część) to nie musi oznaczać, że to jedna i ta sama osoba, ale niewątpliwie jest to manipulacja.
Jak dla mnie jedynym rozwiązaniem jest mobilizacja do oddawania głosów na płyty innych forumowiczów, którym też ta sytuacja się nie podoba. Ja to zrobiłem, choć troszkę za późno. I tyle w temacie. W tej akurat sytuacji mógłbym poprosić gaję o choćby jeden głos i tyle. Gdyby nam zależało by Lady Pank powalczyło o płyty to by głosowała, ale po co? Po to byś mógł to samo napisać? Im widocznie zależy. Kiedyś im się znudzi.
Awatar użytkownika
adameria
Posty: 11784
Rejestracja: sob maja 03, 2008 5:12 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: 36/37/38, 1.R.-B.F.
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Re: Co zrobić z Ceezem?

Post autor: adameria »

ku3a pisze: wt gru 05, 2017 10:22 pm "Co zrobić ze Sleepytime Gorilla Museum?"
"Co zrobić z Hypnos 69?"
"Co zrobić z Voo Voo?"
Co na to fani MRWZ? ;-) Powinni chyba się obrazić, że nie wymieniłeś nazwy tego zespołu. :lol:

Moim zdaniem nic z tym nie zrobimy.
I tak jak Kajman ma prawo do tego, żeby jakaś płyta była 300 tygodni (co u mnie przekracza wyobraźnię nawet w snach,
znaczy się fizjonomom się o tym nie śmie śnić), tak samo grupa naszych wirtualnych "przyjaciół" ma prawo ceezować listę płyt.
Co nie jest zabronione... i tak dalej...
Sorry, to mimo wszystko tylko lista płyt kilkunastu osób. Gdyby choć połowa, ba jedna trzecia, głosujących w wiadomym wątku,
udzielała się także tutaj, to wszystkie Goryle z Muzeum, Hypnosy, eMWueRZety i inne Ceezy nie miałyby prawa racji bytu w podsumowaniu.
Swoją drogą, ja sobie głosuję na ANN i będę tak jeszcze dłuuuugo... ale do trzystu nie dojdę... bez obaw.
piotr1990
Posty: 1655
Rejestracja: pn cze 18, 2012 9:22 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: not. 1039

Re: Co zrobić z Ceezem?

Post autor: piotr1990 »

dannar pisze: wt gru 05, 2017 11:54 pmMamy takie coś jak grupa na facebooku.
Poda ktoś link na PW? W sumie chętnie bym dołączył. :)
Awatar użytkownika
jollyroger72
Posty: 19439
Rejestracja: czw lut 02, 2012 12:26 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: not. 176
Lokalizacja: Port Royal!

Re: Co zrobić z Ceezem?

Post autor: jollyroger72 »

piotr1990 pisze: ndz gru 17, 2017 7:35 pm Poda ktoś link na PW? W sumie chętnie bym dołączył. :)
Nie wiem, czy dannarowi o to chodziło: https://www.facebook.com/groups/1318672868172134/
Awatar użytkownika
Yacy
Posty: 21971
Rejestracja: wt gru 27, 2005 11:14 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: not. 67 30.07.1983
Lokalizacja: Elbląg
Kontakt:

Re: Co zrobić z Ceezem?

Post autor: Yacy »

poniższy post jest odpowiedzią na podobną sytuację na forum mycharts.pl.
dlatego niektóre zdania mogą nie pasować do tego co zostało napisane tu powyżej,
ale nie bardzo mam czas na przeredagowanie tego wpisu.
zaznaczyłem co dotyczy mycharts.pl
generalnie to co jest najważniejsze, chyba jest jasne.


długo zwlekałem z napisaniem tego posta, ale już nie bardzo mam czas czekać.
właściwie to chciałem go wkleić już wtedy gdy pojawił się pomysł o napisaniu na fb do The Ceez ;-)(na mycharts.pl)
jeśli odebrałaby to osoba odpowiedzialna za kontakt z mediami, to właściwie napisalibyście do ... Melomaniaka :-P

wysłałem kilka dni temu pw. do Melomaniaka takiej mniej więcej treści:

"właśnie się dowiedziałem, że jesteś związany z projektem The Ceez.
koordynator projektu czy osoba do kontaktu z mediami ze strony TC.
to prawda?
w sumie mi nic do tego ale jeśli tak jest to ta informacja powinna pojawić się na forach."

poprosiłem o informację w tej sprawie.
pw. napisałem na dwóch forach.
na flp3 dostałem wczoraj pw., że wieczorem dostanę pw zwrotne.
nie dostałem do dziś nic.
a dziś kajman chce podjąć decyzję co dalej (na mycharts.pl), dlatego piszę.
co prawda pisałem do niego o tym już wcześniej,
ale wydaje mi się, że na Forum ta informacja też powinna się pojawić.

The Ceez ma co najmniej dwie strony i na jednej Melomaniak widnieje jako koordynator projektu, na drugiej jako "prasa/media".
na wszelki wypadek zaznaczę, że nie piszę tu nic poufnego, bo Melomaniak od lat na forum.lp3.pl opisuje swoje audycje w Radio Świdnik.
a na stronie RŚ występuje również pod nickiem Melomaniak.
znalezienie powiązania między nim, a TC to kwestia 2-3 minut.

wydawało mi się, że to nie ma zasadniczego wpływu na te ich głosowania, ale jednak zostałem przekonany, że to ma znaczenie.
w każdym razie tak to wygląda.
Awatar użytkownika
jollyroger72
Posty: 19439
Rejestracja: czw lut 02, 2012 12:26 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: not. 176
Lokalizacja: Port Royal!

Re: Co zrobić z Ceezem?

Post autor: jollyroger72 »

Yacy, ale co z tego wynika? NIc.
Póki nie będzie dowodów, że głosy są dziełem jednej osoby, to wszystko jest zgodne z normami.
Nawet gdyby zarejestrowali się tu członkowie zespołu The Ceez i głosowali na swoją płytę, to (niestety) wszystko jest w porządku...
kajman
Posty: 64025
Rejestracja: pt wrz 22, 2006 9:00 pm
Lokalizacja: toruń

Re: Co zrobić z Ceezem?

Post autor: kajman »

Z tego wynika, że jest to ewidentna machlojka i nieczysta gra. Że wykorzystują to forum do sobie tylko znanych celów i że przypuszczalnie traktują nas instrumentalnie.
jollyroger72 pisze: sob gru 23, 2017 5:46 pmwszystko jest zgodne z normami
Jakimi normami? Współżycia w społeczeństwie na pewno nie. Etycznymi także.
jollyroger72 pisze: sob gru 23, 2017 5:46 pmNawet gdyby zarejestrowali się tu członkowie zespołu
Być może już jest zarejestrowany, bo faktycznie grupa ... .... to jeden muzyk używający tej nazwy.
jollyroger72 pisze: sob gru 23, 2017 5:46 pmwszystko jest w porządku
Nic nie jest w porządku.
To jest forum LP3 a nie tuba propagandowa zespołu ... .... i akurat to my tworzymy tą listę, więc możemy pewne rzeczy ustalić. I jesteśmy władni żeby nie liczyć głosów oddanych na płytę (lub w ogóle ich głosów) do podsumowania i my możemy zgłosić do administracji prośbę o zablokowaniu możliwości głosowania na listę płyt i może także utworów. Tylko musimy to przegłosować.
W każdym razie to co się dzieje to dla mnie jest cyrk i od nowego roku nie zamierzam przykładać do tego ręki. Będę wrzucał tutaj swoje płyty ale bez miejsc, żeby nie były liczone.
... .... używam dlatego, że im zależy przypuszczalnie także na tym, żeby nazwa pojawiała się jak najczęściej w internecie i ja nie zamierzam im w tym pomagać.
Awatar użytkownika
jollyroger72
Posty: 19439
Rejestracja: czw lut 02, 2012 12:26 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: not. 176
Lokalizacja: Port Royal!

Re: Co zrobić z Ceezem?

Post autor: jollyroger72 »

Kajman, chcesz cokolwiek ocenzurować?
Przecież te osoby swoim głosowaniem nie łamią regulaminu.
Wiem, że to nieciekawa sytuacja.
kajman pisze: sob gru 23, 2017 6:50 pm my możemy zgłosić do administracji prośbę o zablokowaniu możliwości głosowania na listę płyt i może także utworów. Tylko musimy to przegłosować.
Nie przyłożę do tęgo ręki. W przypadku wprowadzenia jakichkolwiek represji, przestanę wklejać swoje typy.
kajman
Posty: 64025
Rejestracja: pt wrz 22, 2006 9:00 pm
Lokalizacja: toruń

Re: Co zrobić z Ceezem?

Post autor: kajman »

jollyroger72 pisze: sob gru 23, 2017 7:07 pm Przecież te osoby swoim głosowaniem nie łamią regulaminu.
Regulamin zawsze można zmienić. W moim (i jak sądzę nie tylko w moim) ich zachowanie jest skrajnie nieetyczne. Swego czasu Admin zablokował podpisy, bo uznał, że zawierają treści reklamowe. Zachowanie tych osób też jest formą reklamy wykonawcy i przypuszczalnie tylko temu służy.
jollyroger72 pisze: sob gru 23, 2017 7:07 pm przestanę wklejać swoje typy
Czyli ktoś przestanie. Pytanie tylko czy Ty czy ja.
Awatar użytkownika
jollyroger72
Posty: 19439
Rejestracja: czw lut 02, 2012 12:26 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: not. 176
Lokalizacja: Port Royal!

Re: Co zrobić z Ceezem?

Post autor: jollyroger72 »

kajman pisze: sob gru 23, 2017 7:21 pm Zachowanie tych osób też jest formą reklamy wykonawcy i przypuszczalnie tylko temu służy.
Przypuszczalnie masz rację.
Ale twardych dowodów brak.
kajman
Posty: 64025
Rejestracja: pt wrz 22, 2006 9:00 pm
Lokalizacja: toruń

Re: Co zrobić z Ceezem?

Post autor: kajman »

Ale są uzasadnione przypuszczenia oraz poszlaki. A na podstawie poszlak sądy też skazują.
ku3a
Posty: 20933
Rejestracja: czw lis 10, 2005 8:32 pm
Lokalizacja: 872, 1186

Re: Co zrobić z Ceezem?

Post autor: ku3a »

jak dla mnie walkowerem jest to, że żadna z czterech osób przez tyle czasu nie napisała tu ani jednego zdania.
ja to odbieram tak: "cóż, zauważyli wszystko, nie mamy nic na swoją obronę".
kajman
Posty: 64025
Rejestracja: pt wrz 22, 2006 9:00 pm
Lokalizacja: toruń

Re: Co zrobić z Ceezem?

Post autor: kajman »

A może tak: Mamy ich w (wielkim poważaniu) i tak nam nic nie zrobią.
Awatar użytkownika
jollyroger72
Posty: 19439
Rejestracja: czw lut 02, 2012 12:26 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: not. 176
Lokalizacja: Port Royal!

Re: Co zrobić z Ceezem?

Post autor: jollyroger72 »

ku3a pisze: sob gru 23, 2017 9:09 pm (...) żadna z czterech osób przez tyle czasu nie napisała tu ani jednego zdania.
A może pomyśleli tak: tylko winny się tłumaczy?
ku3a
Posty: 20933
Rejestracja: czw lis 10, 2005 8:32 pm
Lokalizacja: 872, 1186

Re: Co zrobić z Ceezem?

Post autor: ku3a »

w taki sposób to wszystko by można wytłumaczyć.
jak w sądzie oskarżony nie powie ani słowa, to znaczy, że jest niewinny, tak? bo tylko winni się tłumaczą.
a tutaj jest wyraźny problem i konkretne osoby zostały poproszone o wytłumaczenie. zostało to totalnie zlane. więc ja nie widzę powodów, żeby nie zachować się tak samo w ich stronę.
Awatar użytkownika
konwicki1980
Posty: 5165
Rejestracja: czw wrz 02, 2010 7:55 pm
Lokalizacja: Toruń
Kontakt:

Re: Co zrobić z Ceezem?

Post autor: konwicki1980 »

ku3a pisze: sob gru 23, 2017 9:52 pm zostało to totalnie zlane. więc ja nie widzę powodów, żeby nie zachować się tak samo w ich stronę.
True.

Smutne to tylko, że zamiast składać sobie teraz życzenia, musimy zajmować się tak dziwnymi sprawami.
Awatar użytkownika
Yacy
Posty: 21971
Rejestracja: wt gru 27, 2005 11:14 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: not. 67 30.07.1983
Lokalizacja: Elbląg
Kontakt:

Re: Co zrobić z Ceezem?

Post autor: Yacy »

kajman pisze: sob gru 23, 2017 7:21 pm Czyli ktoś przestanie. Pytanie tylko czy Ty czy ja.
obawiam się, że jeśli nic się nie zmieni to niedługo nie będzie gdzie wklejać swoich głosów...
ODPOWIEDZ