TOPnowości - notowanie 038 (1642 LP3)

Czyli jak wysoko oceniamy nowości zaproponowane do zestawu do głosowania na bieżące wydania LP3

Moderatorzy: ku3a, Mateusz, neon.ka, ku3a, neon.ka, Mateusz

Awatar użytkownika
ADDY
Posty: 3971
Rejestracja: sob lip 23, 2011 10:06 am
Listy Przebojów Trójki słucham od: 2004
Lokalizacja: Poznań
Kontakt:

Re: TOPnowości - notowanie 038 (1642 LP3)

Post autor: ADDY »

Sundrajta pisze:
kajman pisze:Nie ujmując nic 95 punktom zwycięzcy warto jednak zauważyć, że mogły mieć na to wpływ: mała ilość piosenek i duża uczestników.
Dlatego bardziej miarodajny jest system oceniania wg. średniej punktowej! Bo w tym przypadku akurat im więcej uczestników tym wynik jest bardziej odzwierciedlający faktyczne gusta głosujących. :D
Jeśli ktoś mi powie, że w tradycyjnym sposobie punktacji, im mniej osób zagłosuje, tym "wynik jest bardziej odzwierciedlający faktyczne gusta głosujących", to go wyśmieję.

System oceniania jest na pewno bardziej przydatny w perspektywie czasu, gdy mamy porównać np. dwa utwory Hey.
Dlatego w mojej wersji, informacje o różnych rekordach itp. podaje sporadycznie, bo nie ma to większego znaczenia.
Liczy się tylko to, która nowość w danym tygodniu jest lepsza, zdaniem głosujących.
Awatar użytkownika
ADDY
Posty: 3971
Rejestracja: sob lip 23, 2011 10:06 am
Listy Przebojów Trójki słucham od: 2004
Lokalizacja: Poznań
Kontakt:

Re: TOPnowości - notowanie 038 (1642 LP3)

Post autor: ADDY »

barb42 pisze: P.S. Gdzie można przeczytać regulamin głosowania na TOP Nowości?
Regulamin znajduje się tutaj:
http://forum.lp3.pl/viewtopic.php?f=6&t ... 39#p338403
temik3
Posty: 17404
Rejestracja: śr gru 31, 2008 6:02 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: 1982
Lokalizacja: DYNÓW

Re: TOPnowości - notowanie 038 (1642 LP3)

Post autor: temik3 »

Sundrajta pisze:Oczywiście nie brałem pod uwagę majstra, który ocenił tylko jedną piosenkę. :o
Rozumiem, że nie brałeś jego średniej not do najwyżej oceniających, ale do średniej danej piosenki, tak?.
kajman pisze:Nie ujmując nic 95 punktom zwycięzcy warto jednak zauważyć, że mogły mieć na to wpływ: mała ilość piosenek i duża uczestników.
Zdecydowanie trzeba się z Tobą zgodzić, szczególnie z drugą częścią, co do pierwszej oczywiście też, ale mogłoby się też zdarzyć tak, że mogłaby być spora ilość nowości i byłyby zbliżone one poziomem szczególnie do trzech utworów z tych nowości i wtedy też utwór PJ osiągnąłby podobny wynik punktowy.
Sundrajta pisze:Dlatego bardziej miarodajny jest system oceniania wg. średniej punktowej! Bo w tym przypadku akurat im więcej uczestników tym wynik jest bardziej odzwierciedlający faktyczne gusta głosujących.
Tutaj akurat się nie zgodzę, bo np. ktoś oceni tylko 3 piosenki, które mu się podobają i da wysoką punktację, a nie oceni reszty, którą mógłby ocenić bardzo nisko i średnia jednych rośnie drugich w tym wypadku nie spada, a zdecydowanie mogłaby, gdyby zostały ocenione nisko. Dlatego punktacja tradycyjna jest zdecydowanie trafniejsza. Ale to tylko moje zdanie.
gżegoż

Re: TOPnowości - notowanie 038 (1642 LP3)

Post autor: gżegoż »

seblit pisze:Czepiacie się tego zestawu a on całkiem do rzeczy :)
Ano właśnie :wink: Moim zdaniem najlepszy od dawien dawna :P
Neo01 pisze:Możliwe, że trochę ta dyskusja wpłynęła mobilizująco na innych, a też skromna liczba nowości bardziej zachęca do przesłuchania całości.
Mi się wydaje, że zdecydowanie większy wpływ miał drugi czynnik. Sądzę, że gdyby kiedyś były tylko dwie lub trzy nowości, to oceniających osób mogłoby być nawet ok. 40 :mrgreen:
Sundrajta pisze:Trzecie i czwarte miejsca zdobyły rodzime propozycje jednak z dużo niższymi notami!
3. [ 4,39 ] Franz Ferdinand - LOVE ILLUMINATION
Że co? :shock: :twisted:
kajman pisze:Nie ujmując nic 95 punktom zwycięzcy warto jednak zauważyć, że mogły mieć na to wpływ: mała ilość piosenek i duża uczestników.
Dość rzadko zgadzam się z kajmanem, ale tym razem tak. I dla odmiany wydaje mi się, że w tym przypadku pierwszy czynnik odegrał znacznie większą rolę.
Awatar użytkownika
Sundrajta
Posty: 6553
Rejestracja: pn sty 03, 2011 8:27 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: 1990 (z Big przerwą)
Lokalizacja: powiat siemiatycki

Re: TOPnowości - notowanie 038 (1642 LP3)

Post autor: Sundrajta »

gżegoż pisze:(...)
Sundrajta pisze:Trzecie i czwarte miejsca zdobyły rodzime propozycje jednak z dużo niższymi notami!
3. [ 4,39 ] Franz Ferdinand - LOVE ILLUMINATION
Że co? :shock: :twisted:
(...)
Cóż za czujność! :oops:
A to Szkocja nie leży w Królestwie Polskim? :twisted:
Nazwa brzmiała mi tak swojsko, że nawet nie pofatygowałem się sprawdzić faktów!
temik3 pisze:
Sundrajta pisze:Oczywiście nie brałem pod uwagę majstra, który ocenił tylko jedną piosenkę. :o
Rozumiem, że nie brałeś jego średniej not do najwyżej oceniających, ale do średniej danej piosenki, tak?.
(...)
Oczywiście że tylko do średniej oceny piosenki brałem tę notę pod uwagę. Nikt dotąd nie miał zastrzeżeń do takiego sposobu oceniania. :?:
temik3
Posty: 17404
Rejestracja: śr gru 31, 2008 6:02 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: 1982
Lokalizacja: DYNÓW

Re: TOPnowości - notowanie 038 (1642 LP3)

Post autor: temik3 »

Sundrajta pisze: Oczywiście że tylko do średniej oceny piosenki brałem tę notę pod uwagę. Nikt dotąd nie miał zastrzeżeń do takiego sposobu oceniania. :?:
I ja nie mam.
Awatar użytkownika
Sundrajta
Posty: 6553
Rejestracja: pn sty 03, 2011 8:27 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: 1990 (z Big przerwą)
Lokalizacja: powiat siemiatycki

Re: TOPnowości - notowanie 038 (1642 LP3)

Post autor: Sundrajta »

Jeszcze sprawdźmy jak naszym nowościom powiodło się w ogólnym głosowaniu na forumowej! :D
Dosyć wysoko debiutuje PJ, co było raczej do przewidzenia i jednak niespodziewanie szkocki zespół FF, który uplasował się tuż za nimi.
I jak widać późne dodanie KoL nie dało szansy wielu forowiczom, by się z tą piosenką zapoznać i w czas na nią zagłosować...
Za to trzeba przyznać, że tym razem chłodno została przez nas przyjęta propozycja grupy Myslovitz. :o
ku3a pisze:389. notowanie naszej listy przebojów
Głosowanie na 1642. notowanie Listy
(...)
24. NN. 01. Pearl Jam - MIND YOUR MANNERS 5+10+3+10+5+3+9+5+2+2+4+10=68
(...)
28. NN. 01. Franz Ferdinand - LOVE ILLUMINATION 2+1+5+2+8+1+2+4+8+8+4+1=46
(...)
84. NN. Myslovitz - WSZYSTKIE WAŻNE ZAWSZE RZECZY 6+8=14
(...)
125. NN. Wild Nothing - DATA WORLD 2=2
(...)
Czyli tym razem bez punktów:
Janelle Monae - DANCE APOCALYPTIC
Kings Of Leon - SUPERSOAKER
Awatar użytkownika
Sundrajta
Posty: 6553
Rejestracja: pn sty 03, 2011 8:27 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: 1990 (z Big przerwą)
Lokalizacja: powiat siemiatycki

Re: TOPnowości - notowanie 038 (1642 LP3)

Post autor: Sundrajta »

ADDY pisze:
Sundrajta pisze:
kajman pisze:Nie ujmując nic 95 punktom zwycięzcy warto jednak zauważyć, że mogły mieć na to wpływ: mała ilość piosenek i duża uczestników.
Dlatego bardziej miarodajny jest system oceniania wg. średniej punktowej! Bo w tym przypadku akurat im więcej uczestników tym wynik jest bardziej odzwierciedlający faktyczne gusta głosujących. :D
Jeśli ktoś mi powie, że w tradycyjnym sposobie punktacji, im mniej osób zagłosuje, tym "wynik jest bardziej odzwierciedlający faktyczne gusta głosujących", to go wyśmieję.
(...)
W tej znowuż wypowiedzi miałem bardziej na myśli fakt, że jedna osoba przy większej liczbie głosujących ma mniejszy wpływ na końcową ocenę danego utworu! Ale jak zwykle wyraziłem się mało precyzyjnie. :?
Awatar użytkownika
ADDY
Posty: 3971
Rejestracja: sob lip 23, 2011 10:06 am
Listy Przebojów Trójki słucham od: 2004
Lokalizacja: Poznań
Kontakt:

Re: TOPnowości - notowanie 038 (1642 LP3)

Post autor: ADDY »

...ale to też zależy od ilości ocenianych utworów.
Ja się cieszę, że są 2 sposoby oceniania, bo każdy może wybrać, który mu bardziej odpowiada.
A wyniki w gruncie rzeczy są zawsze podobne.
Ale o tym akurat decyduje to ile osób zagłosuje.
Awatar użytkownika
barb42
Posty: 5458
Rejestracja: ndz sty 01, 2012 12:46 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: odkąd pamiętam
Lokalizacja: stela

Re: TOPnowości - notowanie 038 (1642 LP3)

Post autor: barb42 »

Addy, dzięki za namiary na regulamin.
ODPOWIEDZ