TOPnowości - notowanie 038 (1642 LP3)

Czyli jak wysoko oceniamy nowości zaproponowane do zestawu do głosowania na bieżące wydania LP3

Moderatorzy: ku3a, Mateusz, neon.ka, ku3a, neon.ka, Mateusz

kajman
Posty: 64242
Rejestracja: pt wrz 22, 2006 9:00 pm
Lokalizacja: toruń

Re: TOPnowości - notowanie 038 (1642 LP3)

Post autor: kajman »

Yacy pisze:Twoja piaskownica i Twoje zabawki, więc możesz się bawić w co chcesz.
Nie, nie jego piaskownica. Wszedł do wspólnej i powinien się bawić według wspólnie obowiązujących zasad. To tak jak ja bym zlikwidował znawcę po wynikach głosowania w sprawie Purpli.
gżegoż pisze:Ale są też mające ponad 300 stron książki, które przez ok. 50-60 pierwszych stron są tak nudne i nieciekawe, że wiele osób zapewne by je od razu odłożyło
Możliwe, ale są też książki, od których cię odrzuca. Ja przy jednej takiej po stronie czułem, że zacznę chodzić po ścianach i suficie, więc ją rzuciłem.
gżegoż pisze:No właśnie też odnoszę nieodparte wrażenie, że niektórym chyba właśnie o to chodzi, a nie o rzetelną ocenę nowych piosenek
Mam wrażenie, że odnosisz bardzo mylne wrażenie. Z takich argumentów na poparcie mojej tezy to po pierwsze proponuję obejrzeć oceny w innych tygodniach, po drugie oceny piosenki Pearl Jam (chyba nie podejrzewasz, że wzięła się stąd, że boją się Sundrajty), po trzecie opinie na temat utworu i zestawu sporej części osób.
gżegoż pisze:Myślę, że najnowszy Sting dużo bardziej mnie zdegustował, niż wielu z Was tegotygodniowe nowości
Może tak, może nie. Ale skoro przyjąłeś, że 1 to jest zero absolutne to już kwestia Twojego sposobu oceny. Dla mnie zero to zero, a jedynka to ocena utworu, w którym czegoś się doszukałem, ale i tak wyjdę z pokoju, w którym taki utwór będzie leciał (chociaż są wyjątki od tej reguły).
Awatar użytkownika
Radzix
Posty: 1480
Rejestracja: pn lis 12, 2012 11:27 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: 2010 r.

Re: TOPnowości - notowanie 038 (1642 LP3)

Post autor: Radzix »

6,5 Franz Ferdinand - LOVE ILLUMINATION
6,0 Janelle Monae - DANCE APOCALYPTIC
6,5 Kings Of Leon - SUPERSOAKER
7,0 Myslovitz - WSZYSTKIE WAŻNE ZAWSZE RZECZY
7,5 Pearl Jam - MIND YOUR MANNERS
5,5 Wild Nothing - DATA WORLD

1. Pearl Jam - MIND YOUR MANNERS
2. Myslovitz - WSZYSTKIE WAŻNE ZAWSZE RZECZY
3. Franz Ferdinand - LOVE ILLUMINATION
4. Kings Of Leon - SUPERSOAKER
5. Janelle Monae - DANCE APOCALYPTIC
Ostatnio zmieniony czw lip 18, 2013 7:54 pm przez Radzix, łącznie zmieniany 1 raz.
temik3
Posty: 17414
Rejestracja: śr gru 31, 2008 6:02 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: 1982
Lokalizacja: DYNÓW

Re: TOPnowości - notowanie 038 (1642 LP3)

Post autor: temik3 »

Dwa dni nie czytałem na forum nic, bo nie dane było mi tu zajrzeć z braku czasu. I co widzę? Znów ktoś próbuje ingerować w czyjeś oceny w czyjś werdykt o takim czy siakim utworze, czy niektórym się wydaję, że tylko oni posiedli wiedzę na temat utworów? I oceny poszczególnych utworów muszą być zbliżone do ich ocen? Aż w pewnej chwili z ust cisną się słowa hasła użytego w Seksmisji w końcowym jej fragmencie. A może ktoś chce doprowadzić do tego, aby zakończyć wątek z ocenianiem utworów, tylko zastanawiam się po co go stworzył (ocenę punktową). Czy ja nie miałem prawa wystawić 7 zer, bo te utwory mi się nie podobały i nic w nich nie znalazłem ciekawego?. równie dobrze mogłem napisać, że oceny innych którzy dali 10 są złe. Nie, nie neguję ocen innych, każdy ma swoje prawo do oceny i z tekstami typu, że głosy z samymi zerami nie będą brane pod uwagę to większej bzdury tu od dawna nie słyszałem, Aro czy Yacy czy ja czy kajman czy ktoś inny oceniają jak im się podoba i nikomu nic do tego. Jak czasem nie zgadzam się z niektórymi wypowiedziami w/w, przy czym ich nie krytykuję, tak teraz zgadzam się w całej rozciągłości z nimi. Podobnie jak inni staram się wysłuchiwać utworów w całości, w większości kilka razy (tak jak to miało miejsce teraz), ale pewnych utworów się nie da, już straszną karą dla mnie było wysłuchanie jednej z piosenek tegotygodniowych pierwszy raz, a zmusiłem się jeszcze dwa razy w całości i trzeci przez 50 sekund, stwierdzając, że mogłem w tym czasie zrobić coś innego. Więc jaką notę miałem dać? 1,0? Chyba nie, przynajmniej w mej ocenie. Nie rozumiem też porównań piosenek do filmów, a potem do książek, może porównajmy je jeszcze do kwiatków, do zapachu smrodu czy innych rzeczy. O tym, jak to się ma do czego to wyjaśnił kajman.
Niech niektórzy zejdą z chmur i zaakceptują zdanie innych. Przepraszam, że tak pojechałem, ale na takie bzdury inaczej nie mogłem zareagować.
Jeżeli znów ktoś coś podobnego wymysli to szerokim łukiem będę opuszczał ten wątek i nie bierzcie tego za jakiś szantaż, tylko za głos sprzeciwu na te pomysły.
romec
Posty: 702
Rejestracja: wt paź 25, 2011 10:44 pm

Re: TOPnowości - notowanie 038 (1642 LP3)

Post autor: romec »

1. 7,5 Kings Of Leon - SUPERSOAKER
2. 6,5 Myslovitz - WSZYSTKIE WAŻNE ZAWSZE RZECZY
3.
4. 4,5 Pearl Jam - MIND YOUR MANNERS
5.

2,0 Franz Ferdinand - LOVE ILLUMINATION
1,5 Wild Nothing - DATA WORLD
0,5 Janelle Monae - DANCE APOCALYPTIC
Ostatnio zmieniony czw lip 18, 2013 3:03 pm przez romec, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
djjack
Posty: 2031
Rejestracja: pn sie 04, 2003 2:08 pm
Lokalizacja: Gdańsk
Kontakt:

Re: TOPnowości - notowanie 038 (1642 LP3)

Post autor: djjack »

1. 5,5 Franz Ferdinand - "LOVE ILLUMINATION"
2. 5,0 Kings Of Leon - "SUPERSOAKER"
3. 4,0 Pearl Jam - "MIND YOUR MANNERS"
4. 3,5 Janelle Monae - "DANCE APOCALYPTIC"
5. 1,0 Wild Nothing - "DATA WORLD"
6. 0,5 Myslovitz - "WSZYSTKIE WAŻNE ZAWSZE RZECZY"
Ostatnio zmieniony czw lip 18, 2013 11:25 am przez djjack, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
Sundrajta
Posty: 6555
Rejestracja: pn sty 03, 2011 8:27 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: 1990 (z Big przerwą)
Lokalizacja: powiat siemiatycki

Re: TOPnowości - notowanie 038 (1642 LP3)

Post autor: Sundrajta »

Aro pisze:
Aro pisze:A jeśli Aro i Yacy piszą, że nie byli w stanie wysłuchać całych piosenek, to jakie to jest ocenianie??
A w którym miejscu jak tak napisałem ? Nigdy nie oceniałem i nie oceniam jeśli nie mam dostępu do jakiegokolwiek utworu. I mam nadzieję, że to się nie zmieni.
I co ja mam powiedzieć... skoro pierwszy odsłuch zaliczam w piątek (ale nie będę drążył tutaj tematu, dlaczego w piątek). Kolejny jest na ogół sobotę. Zdarzają mi się wyjątki, że ten drugi i trzeci odsłuch jest w tygodniu.
Przepraszam forowicza Aro :oops: ale rzeczywiście innych posądzam o nie czytanie postów ze zrozumieniem, a sam postępuję dokładnie tak samo! :shock:
Jakiś strasznie rozkojarzony jestem w tym tygodniu? :idea: Pewnie zbyt wiele osób mnie bulwersuje??? :cwany:
gżegoż pisze:(...)
Sundrajta pisze:Pogoń za rekordem absolutnym w tychże ocenach nie ma najmniejszego sensu...
No właśnie też odnoszę nieodparte wrażenie, że niektórym chyba właśnie o to chodzi, a nie o rzetelną ocenę nowych piosenek :roll: Zresztą podobne odczucia ostatnio mam prawie co tydzień. Myślę, że najnowszy Sting dużo bardziej mnie zdegustował, niż wielu z Was tegotygodniowe nowości, ale mimo to nie dałem mu zera, tylko 1,0 (co i tak u mnie jest praktycznie "zerem absolutnym"). Coraz bardziej dojrzewam do decyzji, aby te noty wystawiać tylko na swój własny użytek, a na forum ograniczać się do "tradycyjnego" modelu głosowania. Ściganie się na ilość zer i na to, aby mieć jak najniższą średnią, chyba jednak nie ma sensu i jest nie dla mnie :?
(...)
Dokładnie o to mi chodziło! :mrgreen:

I dlatego podjąłem ostateczną decyzję, że w zestawach, które mają sześć piosenek lub więcej nie będę brał pod uwagę ocen z samymi zerami i samymi dziesiątkami również, :shock: bowiem uważam że to jest sztuczne i dążące do uzyskania jakiegoś bezsensownego rekordu absolutnej głupoty.
A przy pięciu propozycjach (tak jak jest w tym tygodniu) i mniej będę potrzebował argumentów uzasadniających taki wybór! Wystarczy że już dopuściłem do tego by można przyznawać dowolną ilość zer i dziesiątek w każdym głosie. Ale dowolna nie znaczy, że dotycząca całego zestawu.
Yacy pisze:
Sundrajta pisze:Apel do panów Aro i Yacy o wyedytowanie swych postów (zwłaszcza że pojawił się jeszcze jeden nowy utwór)! [/b]

Wszystkie głosy, w których padną same zera nie będą bowiem przeze mnie uwzględniane w cotygodniowych podsumowaniach.
:roll:

trochę żałuję, że przeczytałem, to po wyedytowniu swoich głosów. pewnie gdybym przeczytał najpierw tobym nie zrobił edycji.
uspokoję Cię przesłuchałem piosenki w całości i to bez Twojego szantażu... po prostu moje muzyczne sumienie nie dawało mi spokoju. nie było to przyjemne ale cóż ...

Twoja piaskownica i Twoje zabawki, więc możesz się bawić w co chcesz.
ale ja nie muszę.
Daremne żale - próżny trud,
bezsilne złorzeczenia...
:STOP:
I po co ciągle maglować negatywne emocje? Czyż w życiu nie mamy nic lepszego do roboty???
Sam widzę że z tego powodu popadam w coraz bardziej przygnębiający nastrój...
A zabawki nie są moje tylko ADDY'ego, mój jest tylko pomysł oceniania piosenek wg skali, którą wypracowaliśmy w toku forumowej dyskusji.
Awatar użytkownika
Sundrajta
Posty: 6555
Rejestracja: pn sty 03, 2011 8:27 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: 1990 (z Big przerwą)
Lokalizacja: powiat siemiatycki

Re: TOPnowości - notowanie 038 (1642 LP3)

Post autor: Sundrajta »

temik3 pisze:Dwa dni nie czytałem na forum nic, bo nie dane było mi tu zajrzeć z braku czasu. I co widzę? Znów ktoś próbuje ingerować w czyjeś oceny w czyjś werdykt o takim czy siakim utworze, czy niektórym się wydaję, że tylko oni posiedli wiedzę na temat utworów? I oceny poszczególnych utworów muszą być zbliżone do ich ocen? Aż w pewnej chwili z ust cisną się słowa hasła użytego w Seksmisji w końcowym jej fragmencie. A może ktoś chce doprowadzić do tego, aby zakończyć wątek z ocenianiem utworów, tylko zastanawiam się po co go stworzył (ocenę punktową). Czy ja nie miałem prawa wystawić 7 zer, bo te utwory mi się nie podobały i nic w nich nie znalazłem ciekawego?. równie dobrze mogłem napisać, że oceny innych którzy dali 10 są złe. Nie, nie neguję ocen innych, każdy ma swoje prawo do oceny i z tekstami typu, że głosy z samymi zerami nie będą brane pod uwagę to większej bzdury tu od dawna nie słyszałem, Aro czy Yacy czy ja czy kajman czy ktoś inny oceniają jak im się podoba i nikomu nic do tego. Jak czasem nie zgadzam się z niektórymi wypowiedziami w/w, przy czym ich nie krytykuję, tak teraz zgadzam się w całej rozciągłości z nimi. Podobnie jak inni staram się wysłuchiwać utworów w całości, w większości kilka razy (tak jak to miało miejsce teraz), ale pewnych utworów się nie da, już straszną karą dla mnie było wysłuchanie jednej z piosenek tegotygodniowych pierwszy raz, a zmusiłem się jeszcze dwa razy w całości i trzeci przez 50 sekund, stwierdzając, że mogłem w tym czasie zrobić coś innego. Więc jaką notę miałem dać? 1,0? Chyba nie, przynajmniej w mej ocenie. Nie rozumiem też porównań piosenek do filmów, a potem do książek, może porównajmy je jeszcze do kwiatków, do zapachu smrodu czy innych rzeczy. O tym, jak to się ma do czego to wyjaśnił kajman.
Niech niektórzy zejdą z chmur i zaakceptują zdanie innych. Przepraszam, że tak pojechałem, ale na takie bzdury inaczej nie mogłem zareagować.
Jeżeli znów ktoś coś podobnego wymysli to szerokim łukiem będę opuszczał ten wątek i nie bierzcie tego za jakiś szantaż, tylko za głos sprzeciwu na te pomysły.
Witam w Klubie Adoracji Malkontentów :mrgreen:
Tylko odpowiedz mi na jedno proste pytanie: co robisz na forum Trójki?
Bo jak czytam Twoje posty, to czuję się sam dokładnie tak jakbym sam był na forum Disco-Polo i próbował oceniać propozycje do ich listy przebojów...
Byłyby identyczne z Twoimi tutaj w 90%! :shock:
Sam uważam że jeśli w coś się angażuję, to tylko w takie rzeczy które kocham!
No i oczywiście rozumiem, że większa cześć zestawu może nam się nie podobać, bo każdy ma swój własny gust, ale już żeby wszystkie się nie podobały???
Dla mnie to już jest deko podejrzane...
I świadczy o braku szacunku dla samej idei Listy Przebojów Programu Trzeciego, a także dla redaktorów ją prowadzących.

Jeśli się nie zgadzacie z tymi propozycjami, to przecież nikt Wam nie broni założyć własne forum i własną Listę... :mrgreen:
Tylko będzie problem ze zdobyciem takiego grona sympatyków. Bo jednak uznanie i pewien posłuch nie osiąga się z dnia na dzień!!!
Awatar użytkownika
Sundrajta
Posty: 6555
Rejestracja: pn sty 03, 2011 8:27 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: 1990 (z Big przerwą)
Lokalizacja: powiat siemiatycki

Re: TOPnowości - notowanie 038 (1642 LP3)

Post autor: Sundrajta »

I proszę mi nie wmawiać, że ingeruję w oceny na konkretne piosenki. Bo to nie ma nic wspólnego z prawdą. :shock:
Chodzi mi tylko i wyłącznie o zasady jakimi się kierujemy przy ocenianiu tychże. :idea:
rafal92
Posty: 1924
Rejestracja: pn kwie 25, 2011 5:33 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: 2010 r.
Lokalizacja: Szklarska Poręba

Re: TOPnowości - notowanie 038 (1642 LP3)

Post autor: rafal92 »

Sundrajta pisze:I dlatego podjąłem ostateczną decyzję, że w zestawach, które mają sześć piosenek lub więcej nie będę brał pod uwagę ocen z samymi zerami i samymi dziesiątkami również, :shock: bowiem uważam że to jest sztuczne i dążące do uzyskania jakiegoś bezsensownego rekordu absolutnej głupoty.
A przy pięciu propozycjach (tak jak jest w tym tygodniu) i mniej będę potrzebował argumentów uzasadniających taki wybór! Wystarczy że już dopuściłem do tego by można przyznawać dowolną ilość zer i dziesiątek w każdym głosie. Ale dowolna nie znaczy, że dotycząca całego zestawu.
Ale dlaczego ktokolwiek miałby się Tobie tłumaczyć ze swoich ocen? Każdy ma inny sposób oceniania nowości: jedni strzelają zerami jeśli coś im się nie podoba, inni dają takim utworom ocenę 0,5 czy 1. Ale co to za różnica i po co w to ingerować?
Jeśli to ma być zabawa przyjemna (a chyba o to przede wszystkim chodzi) to nie widzę sensu w tłumaczeniu się Tobie ze swoich ocen. Widać od samego początku TOPnowości prowadzonych na zasadzie not, że jesteś uczulony na punkcie skrajnych ocen, ale może warto dać każdemu forowiczowi wolną stopę. Dyskusje w stylu "nie stawiać tyle zer", "wyedytować posty bo nie zaliczę" mogą bardzo zniechęcić do udziału w TOPnowościach. A z tego co pamiętam powtarzały się już co najmniej kilkakrotnie.
Ponadto nie widzę zbyt wielu zwolenników Twojego punktu widzenia, a przeciwników jest sporo, więc może zróbmy jakąś ankietę i raz na zawsze rozwiążmy ten problem, żeby nie wracał raz za razem.
Awatar użytkownika
barb42
Posty: 5458
Rejestracja: ndz sty 01, 2012 12:46 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: odkąd pamiętam
Lokalizacja: stela

Re: TOPnowości - notowanie 038 (1642 LP3)

Post autor: barb42 »

Chciałam się przyłączyć do udziału w tej zabawie (bo tak promowano ten wątek), kiedy jeszcze układało się nowości w wybranej przez siebie kolejności, przyznawanie punktów utworom mnie na chwilę zniechęciło, a obecne dyskusje ( "merytoryczne oceny piosenek") utwierdziły mnie w przekonaniu - nie zaczynaj.
Sundrajta pisze: No i oczywiście rozumiem, że większa cześć zestawu może nam się nie podobać, bo każdy ma swój własny gust, ale już żeby wszystkie się nie podobały???
Dla mnie to już jest deko podejrzane...
I świadczy o braku szacunku dla samej idei Listy Przebojów Programu Trzeciego, a także dla redaktorów ją prowadzących.
Ograniczamy się do nowości, tych w tym tygodniu jest 5, zakładając, że żadna z nich się nie podoba, to świadczy tylko o tym, że żadna z nich się nie podoba.

P.S. Gdzie można przeczytać regulamin głosowania na TOP Nowości?
Awatar użytkownika
Neo01
Posty: 10718
Rejestracja: wt sty 01, 2008 5:16 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: 1997
Lokalizacja: Rzeszów

Re: TOPnowości - notowanie 038 (1642 LP3)

Post autor: Neo01 »

Nie wiem czy jest jakikolwiek sens coś tu pisać.
Ja bym prosił tylko każdego forowicza zaglądającego tu o powstrzymanie emocji i próby zrozumienia drugiej strony. Bowiem ja i rozumiem Sundrajtę i zgadzam się z kajmanem i Aro i Yacy'm.
Mam tylko nadzieję, że była to sytuacja wyjątkowa (sezon ogórkowy), gdzie dali nam jakieś badziewia (poza PJ i może FF), a nie solidną, "trójkową" muzykę.
I znów jest jak w przypadku Znawcy i "VP" - kowal zawinił (Trójka), a cygana (forum) powiesili...
bear
Posty: 2323
Rejestracja: sob maja 31, 2008 6:22 pm

Re: TOPnowości - notowanie 038 (1642 LP3)

Post autor: bear »

1. 6,0 Pearl Jam - MIND YOUR MANNERS
2.
3.
4.
5. 0,5 Franz Ferdinand - LOVE ILLUMINATION

0,0 Janelle Monae - DANCE APOCALYPTIC
0,0 Wild Nothing - DATA WORLD
0,0 Myslovitz - WSZYSTKIE WAŻNE ZAWSZE RZECZY
temik3
Posty: 17414
Rejestracja: śr gru 31, 2008 6:02 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: 1982
Lokalizacja: DYNÓW

Re: TOPnowości - notowanie 038 (1642 LP3)

Post autor: temik3 »

Sundrajta pisze: Witam w Klubie Adoracji Malkontentów :mrgreen:
Tylko odpowiedz mi na jedno proste pytanie: co robisz na forum Trójki?
Bo jak czytam Twoje posty, to czuję się sam dokładnie tak jakbym sam był na forum Disco-Polo i próbował oceniać propozycje do ich listy przebojów...
Byłyby identyczne z Twoimi tutaj w 90%! :shock:
Sam uważam że jeśli w coś się angażuję, to tylko w takie rzeczy które kocham!
No i oczywiście rozumiem, że większa cześć zestawu może nam się nie podobać, bo każdy ma swój własny gust, ale już żeby wszystkie się nie podobały???
Dla mnie to już jest deko podejrzane...
I świadczy o braku szacunku dla samej idei Listy Przebojów Programu Trzeciego, a także dla redaktorów ją prowadzących.

Jeśli się nie zgadzacie z tymi propozycjami, to przecież nikt Wam nie broni założyć własne forum i własną Listę... :mrgreen:
Tylko będzie problem ze zdobyciem takiego grona sympatyków. Bo jednak uznanie i pewien posłuch nie osiąga się z dnia na dzień!!!
Nie obrażaj mnie kolego tego typu wypowiedziami bo tylko podsumowujesz swą inteligencję. Jeśli masz ochotę się na forum disco=polo spełniać to sroga wolna nikt Cie tu nie trzyma.
Ja uważam, że żaden z forowiczów, który tutaj piszę angażuje się w to forum dokładnie na 100%, widać, że Ty uważasz inaczej, bo oczywiście Ty masz rację. Jesli rozumiesz, że część zestawu komuś się nie podoba to pogłówkuj jeszcze bardziej i zrozum, że komuś może nie podobać się cały. Jeśli dla Ciebie to podejrzane to brnij w swej podejrzliwości dalej.
I nie wyjeżdżaj z tekstami o szacunku, bo nie zauważyłem, aby ktoś z tego forum do jakiegoś redaktora nie miał.

A o zakładaniu swojego forum to przegiąłeś dokładnie, bo Ty tego forum nie zakładałeś, a i w porównaniu stażu z niektórymi niestety jesteś daleko w tyle.
kajman
Posty: 64242
Rejestracja: pt wrz 22, 2006 9:00 pm
Lokalizacja: toruń

Re: TOPnowości - notowanie 038 (1642 LP3)

Post autor: kajman »

Sundrajta pisze:I dlatego podjąłem ostateczną decyzję, że w zestawach, które mają sześć piosenek lub więcej nie będę brał pod uwagę ocen z samymi zerami i samymi dziesiątkami również, :shock: bowiem uważam że to jest sztuczne i dążące do uzyskania jakiegoś bezsensownego rekordu absolutnej głupoty.
A ja podjąłem decyzję, że w takiej sytuacji będę liczył wszystko samodzielnie i podawał faktyczne wyniki, a nie okrojone. To, że wymyśliłeś system punktowy nie oznacza, że Ty decydujesz o tym, co można uwzględniać, a co nie. To jest nasze wspólne forum i wspólnie ustalamy zasady, które obowiązują w forumowych zabawach.
Sundrajta pisze:I po co ciągle maglować negatywne emocje?
Skoro je prowokujesz, to co mamy robić.
Sundrajta pisze:Bo jak czytam Twoje posty, to czuję się sam dokładnie tak jakbym sam był na forum Disco-Polo i próbował oceniać propozycje do ich listy przebojów...
Jakbym był na forum discopolo, hiphopu lub country to myślę, że jakieś 95% moich ocen to były zera.
Sundrajta pisze:Tylko odpowiedz mi na jedno proste pytanie: co robisz na forum Trójki?
A on jest na forum Trójki? Nie wiedziałem, że tam także się udziela. A tutaj jest forum LP3, a ja Uwielbiam Listę - piosenki niekoniecznie (jak pisuję w innym wątku).
Sundrajta pisze:No i oczywiście rozumiem, że większa cześć zestawu może nam się nie podobać, bo każdy ma swój własny gust, ale już żeby wszystkie się nie podobały???
Wszystkie cztery - ależ to szalona ilość.
Sundrajta pisze:I świadczy o braku szacunku dla samej idei Listy Przebojów Programu Trzeciego, a także dla redaktorów ją prowadzących.
Tutaj to już przegiąłeś.
barb42 pisze:Chciałam się przyłączyć do udziału w tej zabawie (bo tak promowano ten wątek), kiedy jeszcze układało się nowości w wybranej przez siebie kolejności
Ależ możesz to robić. Stawianie punktów nie jest obowiązkowe i są osoby, które tego nie czynią.
Neo01 pisze:Mam tylko nadzieję, że była to sytuacja wyjątkowa (sezon ogórkowy), gdzie dali nam jakieś badziewia (poza PJ i może FF), a nie solidną, "trójkową" muzykę.
Obawiam się, że nie. Mam wrażenie, że Trojka pragnie stać się rozgłośnią jak najbardziej masową i coraz częściej dopuszcza rzeczy, których wcześniej by nie dopuściła.
I jeszcze jedna uwaga do temika3. Mimo że merytorycznie zgadzam się z Twoimi wypowiedziami, to uważam, że forma ostatniego postu jest zdecydowanie przesadzona. Jest dużo ostrzejsza niż post na który odpowiadasz (także zresztą przekraczający granicę).
seblit
Posty: 1973
Rejestracja: pt lut 04, 2011 12:04 am

Re: TOPnowości - notowanie 038 (1642 LP3)

Post autor: seblit »

kajman pisze:[Mam wrażenie, że Trojka pragnie stać się rozgłośnią jak najbardziej masową i coraz częściej dopuszcza rzeczy, których wcześniej by nie dopuściła.
Nie przesadzaj. Popatrz sobie co było na LP3 w latach 80. i 90. To, że po roku 2000 zaczęto pchać się w jakąś niszę i celowo pomijać przeboje a zamiast nich wrzucać do zestawu rozmaite patologie muzyczne, których jedyną "wartością" było to, że nie są komercyjne, wcale nie znaczy, że zrobiono dobrze. Wręcz przeciwnie. Może właśnie czas wycofać się z tej błędnej polityki.

A co do samych ocen. W tym tygodniu utworów jest mało i akurat pięć zer to nie jest jakaś nadzwyczajna ilość. Jeśli ktoś uważa, że dodano wyjątkowe gnioty to dlaczego ma tego nie wyrazić? Jakby dodano naraz Dyjaka, Nohavicę, Muńka, Stinga i Eltona to też bym postawił pięć zer, bo uważam, że żaden nie zasługuje nawet na pół punktu.
Awatar użytkownika
Neo01
Posty: 10718
Rejestracja: wt sty 01, 2008 5:16 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: 1997
Lokalizacja: Rzeszów

Re: TOPnowości - notowanie 038 (1642 LP3)

Post autor: Neo01 »

Ale "na szczęście" nie było ich razem, za to dodali PJ i już nie ma zestawu z samymi zerami. Wobec tego proponuję zakończyć tę dyskusję, bo kolejna zabawa powoli staje się coraz mniej zabawowa.
Może już nie będzie takiej sytuacji, gdzie ktoś stwierdzi, że należą się same zera. A jeśli będzie... to może jakoś wszyscy to przeżyjemy. Liczę, że w kolejnych tygodniach będzie już nieco więcej nowości i automatycznie takie ryzyko bardzo się zminimalizuje. To chyba tyle.
I bardzo chciałbym, żeby to forum nadal było miejscem rozrywki, a nie spięć.

O, 5k mi stuknęło, nawet post wcześniej - fajnie :)
Awatar użytkownika
adameria
Posty: 11826
Rejestracja: sob maja 03, 2008 5:12 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: 36/37/38, 1.R.-B.F.
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Re: TOPnowości - notowanie 038 (1642 LP3)

Post autor: adameria »

Jak dobrze, że nie mam czasu na lekturę. Wiem, że chodziło o noty i tyle.
No to proszę, ja bez not:
1. Myslovitz - WSZYSTKIE WAŻNE ZAWSZE RZECZY
2. Pearl Jam - MIND YOUR MANNERS
3. Franz Ferdinand - LOVE ILLUMINATION
4. Wild Nothing - DATA WORLD
5. Janelle Monae - DANCE APOCALYPTIC
Awatar użytkownika
Yacy
Posty: 22032
Rejestracja: wt gru 27, 2005 11:14 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: not. 67 30.07.1983
Lokalizacja: Elbląg
Kontakt:

Re: TOPnowości - notowanie 038 (1642 LP3)

Post autor: Yacy »

adameria pisze:No to proszę, ja bez not:
:cwany:
rafal92
Posty: 1924
Rejestracja: pn kwie 25, 2011 5:33 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: 2010 r.
Lokalizacja: Szklarska Poręba

Re: TOPnowości - notowanie 038 (1642 LP3)

Post autor: rafal92 »

W międzyczasie mamy kolejną nowość:
Kings Of Leon - SUPERSOAKER
Tutaj link: http://www.youtube.com/watch?v=64a15jJqFDk
kajman
Posty: 64242
Rejestracja: pt wrz 22, 2006 9:00 pm
Lokalizacja: toruń

Re: TOPnowości - notowanie 038 (1642 LP3)

Post autor: kajman »

seblit pisze:Popatrz sobie co było na LP3 w latach 80. i 90.
No patrzę i co widzę? Muzyki disco z przyległościami było zdecydowanie mniej. Jedna Samanta, Sandra gościnnie, Sabriny, Młodych Tłoków i takiej jednej pani na D (chyba), która myliła mi się z Kylie wcale, Kylie zresztą też tylko u Cave'a, z polskich Boltera też nie uświadczyłeś. A to z tych, których pamiętam, a było jeszcze wielu innych.
Awatar użytkownika
Isenor
Posty: 1796
Rejestracja: czw wrz 08, 2011 7:23 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: 2007( Not. 1301)
Lokalizacja: Radomsko/Warszawa

Re: TOPnowości - notowanie 038 (1642 LP3)

Post autor: Isenor »

9,0 Pearl Jam - MIND YOUR MANNERS
7,0 Franz Ferdinand - LOVE ILLUMINATION
2,0 Janelle Monae - DANCE APOCALYPTIC
3,5 Wild Nothing - DATA WORLD
4,5 Myslovitz - WSZYSTKIE WAŻNE ZAWSZE RZECZY
5,5 Kings Of Leon - SUPERSOAKER

1. Pearl Jam - MIND YOUR MANNERS
2. Franz Ferdinand - LOVE ILLUMINATION
3. Kings Of Leon - SUPERSOAKER
4. Myslovitz - WSZYSTKIE WAŻNE ZAWSZE RZECZY
5. Wild Nothing - DATA WORLD
Hodor
Posty: 270
Rejestracja: pt lip 09, 2010 10:03 am

Re: TOPnowości - notowanie 038 (1642 LP3)

Post autor: Hodor »

kajman pisze:
seblit pisze:Popatrz sobie co było na LP3 w latach 80. i 90.
No patrzę i co widzę? Muzyki disco z przyległościami było zdecydowanie mniej. Jedna Samanta, Sandra gościnnie, Sabriny, Młodych Tłoków i takiej jednej pani na D (chyba), która myliła mi się z Kylie wcale, Kylie zresztą też tylko u Cave'a, z polskich Boltera też nie uświadczyłeś. A to z tych, których pamiętam, a było jeszcze wielu innych.
Pamiętam jeszcze jak dziś takie kwiatki jak NKOTB, Numero Uno czy Dead or Alive :)
rafal92
Posty: 1924
Rejestracja: pn kwie 25, 2011 5:33 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: 2010 r.
Lokalizacja: Szklarska Poręba

Re: TOPnowości - notowanie 038 (1642 LP3)

Post autor: rafal92 »

Nowości dodane z opóźnieniem nieco uratowały tegotygodniowy zestaw. Cała reszta daleko w tyle.

1. 6,5 Kings Of Leon - SUPERSOAKER
2. 5,5 Pearl Jam - MIND YOUR MANNERS
3. 3,0 Franz Ferdinand - LOVE ILLUMINATION
4. 3,5 Myslovitz - WSZYSTKIE WAŻNE ZAWSZE RZECZY
5. 2,5 Wild Nothing - DATA WORLD

1,5 Janelle Monae - DANCE APOCALYPTIC
kamil_snk
Posty: 2101
Rejestracja: pt sty 02, 2009 7:27 pm
Lokalizacja: Sanok/Rzeszów

Re: TOPnowości - notowanie 038 (1642 LP3)

Post autor: kamil_snk »

3,5 Franz Ferdinand - LOVE ILLUMINATION
1,0 Janelle Monae - DANCE APOCALYPTIC
3,0 Myslovitz - WSZYSTKIE WAŻNE ZAWSZE RZECZY
1,0 Wild Nothing - DATA WORLD
6,0 Pearl Jam - MIND YOUR MANNERS
4,0 Kings Of Leon - SUPERSOAKER

1. -
2. -
3. Pearl Jam - MIND YOUR MANNERS
4.
5. Kings Of Leon - SUPERSOAKER
Awatar użytkownika
Sundrajta
Posty: 6555
Rejestracja: pn sty 03, 2011 8:27 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: 1990 (z Big przerwą)
Lokalizacja: powiat siemiatycki

Re: TOPnowości - notowanie 038 (1642 LP3)

Post autor: Sundrajta »

Jeszcze muszę się odnieść do całego sensu moich wypowiedzi, bo widzę że niewiele z tego zrozumieliście.
Według mnie przyznawanie samych zer (lub dziesiątek) dla nowości nie ma żadnego sensu dla punktowego ich wyniku, bo tylko zaniża lub zawyża wynik wszystkim o kilka dziesiątych punktu. Zatem do całego głosowania NIC nie wnosi. Co innego gdyby przyznać jedną notę wysoką (9 albo 10) a resztę zer! to by podkreślało według uczestnika zabawy przepaść między piosenkami.
I ja tu nikomu nie zabraniam głosować jak chce, w tym względzie proszę mnie nie podejrzewać o zapędy dyktatorskie. Napisałem tylko, że takich głosów nie będę uwzględniał! 8) Wolno mi? Wszak żyjemy w końcu w demokratycznym kraju...
I to tyle w tym temacie więcej nie zamierzam się wypowiadać, bo jak widzę jest tu zbyt wielu ludzi wyczulonych na punkcie własnej wolności!! :D
Ze mną na czele! :mrgreen:

P. S.: i bardzo dobrze że pojawiła się jeszcze jedna nowość.
ODPOWIEDZ