TOPnowości (notowanie 001)

Czyli jak wysoko oceniamy nowości zaproponowane do zestawu do głosowania na bieżące wydania LP3

Moderatorzy: ku3a, Mateusz, neon.ka, ku3a, neon.ka, Mateusz

Awatar użytkownika
adameria
Posty: 11783
Rejestracja: sob maja 03, 2008 5:12 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: 36/37/38, 1.R.-B.F.
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Re: TOPnowości (notowanie 001)

Post autor: adameria »

ADDY pisze:Głosowanie zakończone, zaczynam liczyć głosy
A szkoda... bo ja zazwyczaj za głosowanie biorę się w czwartek przed pójściem spać albo w piątek rano. No ale na ustalone reguły nic nie poradzę. Raczej nie będę miał szans na udział w tej zabawie. Na ślepo - na pewno podoba mi się Big Day, słabiej Kasia Kowalska. Oba kawałki już słyszałem, ale tylko tyle - reszty nie znam.
Awatar użytkownika
ADDY
Posty: 3971
Rejestracja: sob lip 23, 2011 10:06 am
Listy Przebojów Trójki słucham od: 2004
Lokalizacja: Poznań
Kontakt:

Re: TOPnowości (notowanie 001)

Post autor: ADDY »

Za tydzień przedłużę termin do piątku o 12, ale z powodu szkoły będę podliczał głosy dopiero po południu
rafal92
Posty: 1924
Rejestracja: pn kwie 25, 2011 5:33 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: 2010 r.
Lokalizacja: Szklarska Poręba

Re: TOPnowości (notowanie 001)

Post autor: rafal92 »

gżegoż pisze:Co ciekawe, prawie wszyscy zgodnie potwierdzili, że zestaw nowości był bardzo słaby i ewentualnie tylko pojedyncze utwory wybijają się ponad przeciętność :| Oj, Panowie z Trójki, powinniście się poprawić i bardziej się starać dobierając nowości!
To był pierwszy tydzień z tak słabymi nowościami od bardzo dawna więc niech nic nie zmieniają bo przynajmniej ten raz nie ma problemu z wciśnięciem nowych utworów do głosowania :)
Awatar użytkownika
ADDY
Posty: 3971
Rejestracja: sob lip 23, 2011 10:06 am
Listy Przebojów Trójki słucham od: 2004
Lokalizacja: Poznań
Kontakt:

Re: TOPnowości (notowanie 001)

Post autor: ADDY »

Oto pierwsze notowanie TOPnowości. Dziękuję wszystkim zaangażowanym w projekt.
Wygrywa Placebo, różnicą 5 punktów nad Rival Sons. Nie jest to dużo punktów, możemy więc powiedzieć, że oba utwory mają podobną wartość muzyczną. Placebo jednak ma wyrobioną markę w Trójcę i z pewnością możemy spodziewać się jego debiutu na Liście, co w wypadku RS jest dużo mniej prawdopodobne.
Na ostatnim miejscu Kasia Kowalska, co potwierdza, że covery podobne do oryginałów mają małą siłę przebicia w LP3


01. Placebo - B3 5+4+5+3+1+4+1+3+1+2+5+2+4=40
02. Rival Sons - UNTIL THE SUN COMES 2+3+4+4+4+2+5+1+2+3+5=35
03. Vaccines, The - I ALWAYS KNEW 2+2+4+3+1+2+1+4+4+1+3+3=30
04. Pink - TRY 4+5+5+5+2+5=26
05. Angus Stone - WOODEN CHAIR 3+5+3+4+5+4=24
06. Kamp! - DISTANCE OF THE MODERN HEARTS 5+3+1+5+2+1=17
07. Big Day - JEDEN DZIEŃ DALEJ 5+5+4=14
08. Dinosaur Jr. - DON'T PRETEND YOU DIDN'T KNOW 1+2+1+1+4=9
09. Eros Ramazzotti - UN ANGELO DISTESO AL SOLE 1+3+3=7
10. Kasia Kowalska - KWIATY WE WŁOSACH 2+1+2=5

piosenek: 10
osób: 17
kajman
Posty: 64025
Rejestracja: pt wrz 22, 2006 9:00 pm
Lokalizacja: toruń

Re: TOPnowości (notowanie 001)

Post autor: kajman »

gżegoż pisze:Co ciekawe, prawie wszyscy zgodnie potwierdzili, że zestaw nowości był bardzo słaby i ewentualnie tylko pojedyncze utwory wybijają się ponad przeciętność :|
Tylko że prawie dla każdego co innego było tym co jest dobre. No i była to (przynajmniej u części osób) opinia, że akurat w tym tygodniu. Zobaczymy jakie opinie będą za tydzień.

Na ostatnim miejscu jest Kowalska tylko dlatego, że zapomniałem wyedytować mój głos, a byłaby na 3 miejscu. Akurat brzmi bardzo przyjemnie i mam nadzieje, że przynajmniej do poczekalni się załapie. Swoją drogą nadal pozostaje zagadką dlaczego nie załapał się do zestawu któryś ze świetnych coverow z płyty Kowalska Ciechowski.
ku3a
Posty: 20933
Rejestracja: czw lis 10, 2005 8:32 pm
Lokalizacja: 872, 1186

Re: TOPnowości (notowanie 001)

Post autor: ku3a »

ADDY pisze:Na ostatnim miejscu Kasia Kowalska, co potwierdza, że covery podobne do oryginałów mają małą siłę przebicia w LP3
szczególnie denne Acid Drinkers...
seblit
Posty: 1973
Rejestracja: pt lut 04, 2011 12:04 am

Re: TOPnowości (notowanie 001)

Post autor: seblit »

Ja akurat nie narzekałbym na zestaw. Z wyjątkiem beznadziejnego Angusa wszystko było co najmniej na poziomie akceptowalnym.
kamil_snk
Posty: 2101
Rejestracja: pt sty 02, 2009 7:27 pm
Lokalizacja: Sanok/Rzeszów

Re: TOPnowości (notowanie 001)

Post autor: kamil_snk »

Jeśli można, to prosiłbym o przedłużenie terminu przyszłych głosowań do piątku do 12 - tak jak na forumową oraz (chyba) koszmarlistę. Jeśli to jest problemem - cóż, pewnie będę musiał skończyć z głosowaniem w ostatniej chwili ;)
Awatar użytkownika
adameria
Posty: 11783
Rejestracja: sob maja 03, 2008 5:12 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: 36/37/38, 1.R.-B.F.
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Re: TOPnowości (notowanie 001)

Post autor: adameria »

kajman pisze:Swoją drogą nadal pozostaje zagadką dlaczego nie załapał się do zestawu któryś ze świetnych coverow z płyty Kowalska Ciechowski.
Dla mnie to jest "Z archiwum X" a nie zagadka.
kajman
Posty: 64025
Rejestracja: pt wrz 22, 2006 9:00 pm
Lokalizacja: toruń

Re: TOPnowości (notowanie 001)

Post autor: kajman »

kamil_snk pisze:oraz (chyba) koszmarlistę.
Na koszmarlistę to minimum do 17.30, ale często dłużej.
Awatar użytkownika
marsvolta
Posty: 4039
Rejestracja: pt wrz 22, 2006 9:01 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: 721
Lokalizacja: Biały Dunajec, Kraków

Re: TOPnowości (notowanie 001)

Post autor: marsvolta »

1. Kamp! - DISTANCE OF THE MODERN HEARTS 3+8+8+9+7+6=41
2. Placebo - B3 2+4+6+7+6+5+4+6=40
3. Big Day - JEDEN DZIEŃ DALEJ 10+1+9+3+5+2+1+3+2=36
4. Angus Stone - WOODEN CHAIR 7+1+5=13
5. Vaccines, The - I ALWAYS KNEW 5+5=10
6. Rival Sons - UNTIL THE SUN COMES 5+3=8
7. Pink - TRY 4+1=5
8. Eros Ramazzotti - UN ANGELO DISTESO AL SOLE 5=5
9. Kasia Kowalska - KWIATY WE WŁOSACH 1=1
10. Dinosaur Jr. - DON'T PRETEND YOU DIDN'T KNOW 0=0

Nie ważne co się komu podoba, ważne by oddać na to głos.
Nowości są słabe bo przegrały w tym tygodniu na całej linii, tylko dwa miejsca w pięćdziesiątce i to dwa ostatnie. :D
Awatar użytkownika
konwicki1980
Posty: 5165
Rejestracja: czw wrz 02, 2010 7:55 pm
Lokalizacja: Toruń
Kontakt:

Re: TOPnowości (notowanie 001)

Post autor: konwicki1980 »

kajman pisze:Swoją drogą nadal pozostaje zagadką dlaczego nie załapał się do zestawu któryś ze świetnych coverow z płyty Kowalska Ciechowski.
"Świetnych"? Dla mnie to gnioty wszech czasów. Poważnie mówię, a covery lubię. Jednak tej płyty wysłuchać więcej niż 1 raz nie byłem w stanie. Zresztą, nie wyjaśnia to zagadki, bo przecież to słuchacze powinni zdecydować, czy utwór nadaje się do listy, czy nie. Nowy utwór K.K. równie żałosny. Zresztą już na pierwszej płycie Kasia zaczynała z coverami i widać, że jej się nie znudziło. Tyle że wolałbym usłyszeć więcej jej własnej twórczości, a nie kolejne odgrzewane kotlety.
seblit
Posty: 1973
Rejestracja: pt lut 04, 2011 12:04 am

Re: TOPnowości (notowanie 001)

Post autor: seblit »

Sundrajta pisze:I to byłoby najlepsze rozwiązanie, żeby forowicze mogli obligatoryjnie dodawać co tydzień do zestawu jedną lub nawet dwie piosenki!
Jest nas tutaj już ponad sto osób i jakieś większe prawa powinniśmy posiadać, a nie tak że zestaw nowych piosenek jest całkowicie uzależniony od panów redaktorów Trójki:D
marsvolta pisze:Akceptuje przecież, że na liście nie ma disco papli z innych rozgłośni, ale nie zaakceptuje, że odwracają się plecami od artystów, których piosenki swego czasu stanowiły siłę tego radia. Taki jestem |#%@&| i co mi zrobią, przecież mówię prawdę, ale co to kogo obchodzi jak się widzi tylko czubek własnego nosa. Lista jest teraz audycją autorską, a słuchacze tylko wybierają w jakiej kolejności puszczą dziś utwory.
Święte słowa. Szkoda tylko, że opinie z forum mało kogo tam obchodzą.
kajman
Posty: 64025
Rejestracja: pt wrz 22, 2006 9:00 pm
Lokalizacja: toruń

Re: TOPnowości (notowanie 001)

Post autor: kajman »

Gdyby nas było 10 tysięcy to moglibyśmy ewentualnie coś sugerować. 100 osób to bardzo mało. Uważam, że mają prawo nie przejmować się naszymi opiniami.
Poza tym zdecydowanie wolę żeby wybierali utwory redaktorzy niż żeby w zestawie było to, co dyktują wytwórnie. Nie podobają się ich niektóre wybory, a jeszcze częściej ich brak, jednak uważam, że w sumie proponują muzykę na przyzwoitym poziomie i odrzucają większość badziewia.

A co do Kasi, to słuchałem niektórych utworów po kilkadziesiąt razy i mógłbym słuchać z dziesięć razy tyle. Pomijając wartość tych utworów (chociaż spora część była co najmniej tak dobra jak oryginał) to za plus trzeba uznać, że nie było to powielanie, lecz twórcze przetworzenie materiału.
ODPOWIEDZ