TOPnowości - notowanie 391 (1998 LP3)

Czyli jak wysoko oceniamy nowości zaproponowane do zestawu do głosowania na bieżące wydania LP3

Moderatorzy: ku3a, Mateusz, neon.ka, ku3a, neon.ka, Mateusz

Awatar użytkownika
Artur
Posty: 4962
Rejestracja: sob sty 14, 2006 12:18 pm
Lokalizacja: Opole/Olesno

Re: TOPnowości - notowanie 391 (1998 LP3)

Post autor: Artur »

8,0 Red Box - SAY YOU WILL
6,0 Edyta Bartosiewicz - TEN MOMENT
5,5 Kasai/Y (Bokka) - RITE OF PASSAGE
5,0 Agnes Obel - WON'T YOU CALL ME
5,0 Badly Drawn Boy - I NEED SOMEONE TO TRUST
5,0 Paul Weller - VILLAGE
5,0 Jonatha Brooke - TASTE OF DANGER
4,5 Spring Rolls - NA ZAWSZE
4,5 Rolling Blackouts Coastal Fever - FALLING THUNDER
4,0 Krakowscy Artyści - NAUCZYMY SIĘ ŻYĆ OBOK SIEBIE, CZYLI RAZEM BYĆ - NA NASZE DZIŚ
4,0 Jacek Bończyk - ZAMKNIĘCI
4,0 Jessie Ware - SAVE A KISS
4,0 Jason Mraz - WISE WOMAN
4,0 Linia Nocna - WYSZŁAM Z CIAŁA ZARAZ WRACAM
4,0 Deep Purple - MAN ALIVE
3,0 Kazik - TWÓJ BÓL JEST LEPSZY NIŻ MÓJ
3,0 Bob Dylan - FALSE PROPHET
3,0 Ray LaMontagne - WE'LL MAKE IT THROUGH
0,0 Edyta Górniak - DOTYK (2020 Remaster)

1 Red Box - SAY YOU WILL
2 Edyta Bartosiewicz - TEN MOMENT
3 Kasai/Y (Bokka) - RITE OF PASSAGE
4 Agnes Obel - WON'T YOU CALL ME
5 Badly Drawn Boy - I NEED SOMEONE TO TRUST
Awatar użytkownika
Radzix
Posty: 1480
Rejestracja: pn lis 12, 2012 11:27 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: 2010 r.

Re: TOPnowości - notowanie 391 (1998 LP3)

Post autor: Radzix »

Dodano:
Hooverphonic - RELEASE ME - oceniamy w przyszłym tygodniu
LokiWawa
Posty: 5279
Rejestracja: śr wrz 02, 2015 1:35 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: notowania 1016.
Lokalizacja: Stolica. I to niejedna.

Re: TOPnowości - notowanie 391 (1998 LP3)

Post autor: LokiWawa »

Okiem zoila - wydanie 8.
- - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - -
1. 8.0 Kazik - TWÓJ BÓL JEST LEPSZY NIŻ MÓJ
2. 7,0 Agnes Obel - WON'T YOU CALL ME
3. 6,5 Bob Dylan - FALSE PROPHET
4. 6,0 Rolling Blackouts Coastal Fever - FALLING THUNDER
5. 5,5 Linia Nocna - WYSZŁAM Z CIAŁA ZARAZ WRACAM

- - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - -
5,0 Ray LaMontagne - WE'LL MAKE IT THROUGH
4,5 Edyta Bartosiewicz - TEN MOMENT
4,5 Jonatha Brooke - TASTE OF DANGER
4,0 Badly Drawn Boy - I NEED SOMEONE TO TRUST
4,0 Edyta Górniak - DOTYK (2020 Remaster)
4,0 Krakowscy Artyści - NAUCZYMY SIĘ ŻYĆ OBOK SIEBIE, CZYLI RAZEM BYĆ - NA NASZE DZIŚ
3,5 Red Box - SAY YOU WILL
3,0 Deep Purple - MAN ALIVE
2,5 Jacek Bończyk - ZAMKNIĘCI
2.0 Jason Mraz - WISE WOMAN
0,0 Jessie Ware - SAVE A KISS
0,0 Kasai/Y (Bokka) - RITE OF PASSAGE
0,0 Paul Weller - VILLAGE
0,0 Spring Rolls - NA ZAWSZE

- - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - -
Zwycięzcą niniejszego zestawienia okazał się Kazik, co wcale nie było dla mnie zaskoczeniem. Piosenka jest świetna i gdy tylko zwolni się miejsce w dziesiątce moich cotygodniowych głosów, najprawdopodobniej będzie miał jeden z nich. Jest jednak jedno 'ale' - czegoś mi w tej kompozycji brakuje, czego nie potrafię nazwać. Edytę słyszałem w poprzednim notowaniu Listy i mnie nie porwała, a do "Cyrku" to już w ogóle nie ma porównania. Owszem, jest to solidny średniak, niemniej osobiście wolę ją w bardziej żywszym repertuarze. Jessie Ware w dyskotekowym 'umc umc' i z tragicznym tekstem. Agnes Obel w swoim klimacie, czyli nastrojowo. Szkoda, że nie jest to drugie "Familiar" (które już od pierwszego przesłuchania miało mój głos), ale dla mnie i tak jest to jedno z jej lepszych nagrań. Badly Drawn Boy już chyba nie nagrają drugiego "Something To Talk About", a ich najnowsze dzieło jest bardzo średnie i niczym szczególnym się nie wyróżnia. Bob Dylan pozytywnie zaskoczył, intryguje klimatem i brzmieniem. Czekamy na 19. czerwca. Oby cała nowa płyta była pełna takich miłych niespodzianek. Deep Purple z kolei rozczarował. Po bardzo dobrym "Throw My Bones", tym razem mamy słaby kawałek, który niczego istotnego nie wnosi do ich twórczości. Nowy (i ponoć lepszy) "Dotyk" Edyty Górniak został dodany do zestawu do głosowania dokładnie (i co do dnia) w 25. rocznicę ukazania się jej debiutanciego krążka. A jako że słuch mam słaby, jakby słoń nadepnął mi na ucho, to jakiejś wielkiej różnicy w porównaniu z oryginałem nie słyszę i tu ocena jest tożsama z oceną pierwowzoru. Lekko regałowy Jason Mraz jest z lekka denerwujący. Jonatha Brooke w piosence, w której wszystko jest niby zwykłe (tak to w balladach bywa), ale o dziwo to wszystko składa się w jedną, w miarę spójną całość, która nawet nienajgorzej brzmi. Zestaw krakowskich artystów, w skład którego weszły uznane i (w większości) szanowane przeze mnie postacie w kolejnej piosence z kategorii "jak mamy żyć w tych czasach". Jak to bywa w takich przypadkach, oprócz samej piosenki, oceniam też skład. I w tej kategorii z dotychczasowych piosenek tylko Domatorzy byli wyżej. Niemniej na razie jest to kandydat na koszmarną, bo mam dosyć tego typu twórczości. Linia Nocna w pierwszej chwili skojarzyła mi się z Nocnym Kochankiem (oczywiście pod względem nazwy), który nieznienne jest jednym z najbardziej hejtowanych i znienawidzonych polskich zespołów. Na szczęście mamy tu do czynienia z pełną uroku i wręcz minimalistyczną brzmieniowo kompozycją, w której wszystko do siebie pasuje. Tego ostatniego nie można powiedzieć o piosence Paula Wellera. "Village" to istna słabizna. Ray LaMontagne w nostalgicznym klimacie, niby nic wielkiego, ale jednak całkiem nieźle się tego słuchało. Przy Rolling Blackouts Coastal Fever odetchnąłem z ulgą; całkiem solidnie zagrana piosenka z okolic tego, co zwykłem lubić. Spring Rolls już od pierwszych dźwięków brzmi koszmarnie. Po Jacku Bończyku spodziewałem się więcej. "Zamknięci" okazało się dosć niestrwanym muzycznym daniem, jednym słowem - nudnym. Red Box nie było złe, ale biorąc pod uwagę wcześniejsze pozycje z ostatniego krążka "Say You Will" jest zdecydowanie najsłabsze. Natomiast duet Kasai & Y nie zasługuje nawet na słowa krytyki. To jest tak fatalne, że nie da się tego opisać słowami.

Podsumowując: niniejszy zestaw jest o wiele lepszy od poprzedniego i trochę mniej balladowy.

ŚREDNIA OCEN: 3,684.

W porównaniu z poprzednim tygodniem: +2,434.
Awatar użytkownika
Sundrajta
Posty: 6535
Rejestracja: pn sty 03, 2011 8:27 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: 1990 (z Big przerwą)
Lokalizacja: powiat siemiatycki

Re: TOPnowości - notowanie 391 (1998 LP3)

Post autor: Sundrajta »

Wszyscy tak źle oceniają Górniaczkę, że choć miałem zamiar jej nie oceniać, to poza konkursem wystawiam notę, ale miejsca nie daję!
"Nauczymy się żyć..." i co to ma być? Kazik pojechał po panu Nadprezesie i puścili to w Trójce. :mrgreen: A zatem jeszcze ta nie ze szczętem sczezła? Tekst kontrowersyjny, muzyka wręcz weselna (jak dosadnie to opisał nasz debiutant) ale w sumie wyszedł numer więcej niż spoko.
Ujmę to tak Bończyk ma naprawdę porywające momenty w tym numerze lecz to coś pomiędzy... :roll: Linia Nocna wyszła zdecydowanie poza wykres. Kolega Mraz zmienił stylistykę i widzę, że wyszło mu to zdecydowanie na zdrowie. 8)
Mam dylemat co z tym Rayem, bo niby tak smęci, do tego w tak przewidywalny sposób, a jednak trochę na zachętę daję mu przyzwoitą notę, bo jakoś wciągnął do swej gry. Z Wellerem podobnie, lubię jego głos, chociaż akurat w tym utworze nie do końca wykorzystał swoje walory. Bartosiewiczka (bo muszę jakoś Edyty odróżniać :wink: ) wraca niemal do korzeni, wreszcie ma coś w swym repertuarze co i mnie chwyta za serce! Jonatha gdy pierwszy raz jej słuchałem w tej piosence nieodparcie przypominała mi Alanis. I do tego muszę przyznać, że udźwignęła ten kawałek! I bardzo dobrze, że wcześniej go nie znałem, bo postąpiłbym tak samo jak z "Dotykiem"?
Jessie rzeczywiście jest w nie najlepszej formie, ale żeby od razu koszmarzyła? :shock: Kasai i Bokka też nieźle przygrzały w kociołek, choć faktycznie muzycznie jest dużo lepiej. Spring Rolls utrzymuje poziom poprzedniczek?
Ach ta Agnes ma taki nieziemski głos i słuchając jej zdaje mi się że odlatuję w kosmos, tylko że ten statek nie ma paliwa! Przy tych wszystkich mniejszych lub większych niewypałach DP wygląda jak lej po atomówce! Tu wszystko nie pasuje, wokaliza czy jak nazwać ten mówiony fragment to kolejny blamaż i może dobrze że nie oglądałem teledysku, bo jeżeli jest tak dobry jak ktoś wcześniej napisał, to zgrzyt byłby jeszcze większy!
Niemalże brzmiący jak elektronika BDB o dziwo zrobił to tak dobrze, że ręce same składają się do oklasków. Starszy bard przeżywa chyba drugą (a maże już nawet trzecią) młodość. Wcześniej Jagger, a teraz Dylan potwierdzają, że nie ma co artyście do metryki zaglądać. :lol: RBCF brzmi naprawdę zwiewnie, tyle że już jutro nic nie zapamiętam z tej melodii? Red Box jak za dawnych lat, dokładnie tak kojarzą się wspomnienia gdy wymawiam tę nazwę, tylko żeby dziś wygrać trzeba dać nutkę oryginalności...

[9,0] Edyta Górniak – DOTYK (2020 Remaster)
1. [8,5] Edyta Bartosiewicz – TEN MOMENT
2. [8,0] Jason Mraz – WISE WOMAN
3. [8,0] Red Box – SAY YOU WILL
4. [7,5] Jonatha Brooke – TASTE OF DANGER
5. [7,5] Kazik – TWÓJ BÓL JEST LEPSZY NIŻ MÓJ

-----------------------------------------------------------
[7,0] Bob Dylan – FALSE PROPHET
[6,5] Badly Drawn Boy – I NEED SOMEONE TO TRUST
[6,0] Ray LaMontagne – WE'LL MAKE IT THROUGH
[6,0] Rolling Blackouts Coastal Fever – FALLING THUNDER
[5,5] Jacek Bończyk – ZAMKNIĘCI
[5,5] Kasai, Y (Bokka) – RITE OF PASSAGE
[5,0] Agnes Obel – WON'T YOU CALL ME
[5,0] Paul Weller – VILLAGE
[4,5] Jessie Ware – SAVE A KISS
[4,5] Spring Rolls – NA ZAWSZE
[4,0] Linia Nocna – WYSZŁAM Z CIAŁA ZARAZ WRACAM
[3,5] Krakowscy Artyści – NAUCZYMY SIĘ ŻYĆ OBOK SIEBIE, CZYLI RAZEM BYĆ - NA NASZE DZIŚ
[1,5] Deep Purple – MAN ALIVE


* Typer Osobisty *
NN' Agnes Obel – WON'T YOU CALL ME
NN' Badly Drawn Boy – I NEED SOMEONE TO TRUST
NN' Bob Dylan – FALSE PROPHET
50. Deep Purple – MAN ALIVE
40. Edyta Górniak – DOTYK (2020 Remaster)
NN' Jason Mraz – WISE WOMAN
NN' Jonatha Brooke – TASTE OF DANGER
39. Kazik – TWÓJ BÓL JEST LEPSZY NIŻ MÓJ
NN' Krakowscy Artyści – NAUCZYMY SIĘ ŻYĆ OBOK SIEBIE, CZYLI RAZEM BYĆ - NA NASZE DZIŚ
NN' Linia Nocna – WYSZŁAM Z CIAŁA ZARAZ WRACAM
NN' Paul Weller – VILLAGE
NN' Ray LaMontagne – WE'LL MAKE IT THROUGH
NN' Rolling Blackouts Coastal Fever – FALLING THUNDER
NN' Spring Rolls – NA ZAWSZE
55. Jacek Bończyk – ZAMKNIĘCI
44. Red Box – SAY YOU WILL
NN' Kasai, Y (Bokka) – RITE OF PASSAGE
NN' Hooverphonic – RELEASE ME


Wyniki TO sprzed tygodnia:
Notowanie 1997 [52, -20 / max. 96 pkt. = 33,3%]
(mój typ * zdobycz punktowa * faktyczne osiągnięcie * wykonawca * tytuł)
NN' (-4) 48. Queen & Adam Lambert – YOU ARE THE CHAMPIONS
NN' (3) NN' 1One – BAD DOG
44. (5, -2) 20. Adam Sztaba i Orkiestra on-Line – CO MI PANIE DASZ
NN' (3) NN' 58. Editors – FROM THE OUTSIDE
NN' (3) NN' Gorczyca oraz P. Gamble, M. Manninen – LOCKDOWN FUNK
NN' (3) NN' Gregory Porter – PHOENIX
NN' (-2) 61. Grubson – UMYSŁ
56. (-2) NN' James Blunt – THE GREATEST
NN' (3) NN' Klub Komediowy oraz Radek Łukasiewicz – ZAWIESZONY
NN' (3) NN' Live Lounge Allstars – TIMES LIKE THESE (BBC Radio 1 Stay Home Live Lounge)
31. (9, -2) 26. Matt Dusk i Zbigniew Wodecki – MY WAY / SZCZĘŚCIE JEST WE MNIE
61. (-2) NN' Michael Buble, Barenaked Ladies, Sofia Reyes – GOTTA BE PATIENT
NN' (3) NN' Misia Furtak – ENERGIA
27. (8, -2) 33. Quebonafide oraz Daria Zawiałow – BUBBLETEA
NN' (3) NN' Remme – HUNGER
NN' (3) NN' Shinedown – ATLAS FALLS
NN' (3) NN' Tim Burgess – LAURIE
50. (-4) NN' Welshly Arms – STAND


Gdybym Quebo i Darcię zamienił z Mattem i Zbychem byłoby miodzio, a tak jest prawie lipa. Jeszcze Edzia weszła, ale gdy (i tak późno) wrzucałem podsumowanie tamtego tygodnia, to zdaję się nie było jej w nowościach (no własnie, to kiedy ona zdobyła te głosy, skoro głosujemy do południa)?
Sprawdziłem (na forumowym głosowaniu) i jednak dodano ją przed południem. :oops:
Awatar użytkownika
Sundrajta
Posty: 6535
Rejestracja: pn sty 03, 2011 8:27 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: 1990 (z Big przerwą)
Lokalizacja: powiat siemiatycki

Re: TOPnowości - notowanie 391 (1998 LP3)

Post autor: Sundrajta »

temik3 pisze: wt maja 12, 2020 9:25 am (...)
0,0 (9,0) Edyta Górniak - DOTYK (2020 Remaster)
W tym przypadku rozumiem to tak, że ocena w nawiasie jest prawdziwa, a ta pierwsza to wyraz protestu przeciwko dodawaniu takich rzeczy na LPPT? :cwany:
Czyli podsumowując, podejście podobne do mojego.
Awatar użytkownika
dannar
Posty: 4102
Rejestracja: pt maja 02, 2014 10:42 am
Listy Przebojów Trójki słucham od: 2012
Lokalizacja: Szczecin

Re: TOPnowości - notowanie 391 (1998 LP3)

Post autor: dannar »

miszony pisze: śr maja 13, 2020 10:55 pm Jaki wykonawca, taki teledysk.
Dla mnie jest niepojęte jak można zbiorczym hasłem określić całą twórczość wykonawcy. Dla mnie nawet Queen i Nirvana mają dobre utwory, natomiast mój ulubiony zespół ma kilka płyt, których nawet nie przesłuchałem w całości z powodu ich poziomu. ;)
Natomiast ten wątek uświadamia mnie, że jednak można. Że każda piosenka Morrisseya zasługuje na 10, że Rolling Stones to 0 z automatu, że Deep Purple zawsze słabe, a Daria Zawiałow zawsze co najmniej dobra...

Sorry za dygresję, to dotyczy całego wątku, nie tylko cytowanego.
Pozdrawiam serdecznie.
Awatar użytkownika
4989341
Posty: 6606
Rejestracja: pn wrz 16, 2013 1:44 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: 1998

Re: TOPnowości - notowanie 391 (1998 LP3)

Post autor: 4989341 »

dannar pisze: pt maja 15, 2020 9:40 am
miszony pisze: śr maja 13, 2020 10:55 pm Jaki wykonawca, taki teledysk.
Dla mnie jest niepojęte jak można zbiorczym hasłem określić całą twórczość wykonawcy. Dla mnie nawet Queen i Nirvana mają dobre utwory, natomiast mój ulubiony zespół ma kilka płyt, których nawet nie przesłuchałem w całości z powodu ich poziomu. ;)
Natomiast ten wątek uświadamia mnie, że jednak można. Że każda piosenka Morrisseya zasługuje na 10, że Rolling Stones to 0 z automatu, że Deep Purple zawsze słabe, a Daria Zawiałow zawsze co najmniej dobra..
bo piosenki to coś więcej niż trochę nut i kilka zdań.
za nimi stoją artyści z krwi i kości. ich indywidualisty styl, wrażliwość muzyczna, tembr głosu i sposób interpretacji...
albo ktoś jest nam bliski, łapie za serce/mózg/nogi*
albo nie ma chemii...

*niepotrzebne skreślić

też pozdrawiam :mrgreen:
miszony
Posty: 4742
Rejestracja: ndz cze 26, 2011 4:26 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: 1987
Lokalizacja: wroclove

Re: TOPnowości - notowanie 391 (1998 LP3)

Post autor: miszony »

dannar pisze: pt maja 15, 2020 9:40 am
miszony pisze: śr maja 13, 2020 10:55 pm Jaki wykonawca, taki teledysk.
Dla mnie jest niepojęte jak można zbiorczym hasłem określić całą twórczość wykonawcy. Dla mnie nawet Queen i Nirvana mają dobre utwory, natomiast mój ulubiony zespół ma kilka płyt, których nawet nie przesłuchałem w całości z powodu ich poziomu. ;)
Natomiast ten wątek uświadamia mnie, że jednak można. Że każda piosenka Morrisseya zasługuje na 10, że Rolling Stones to 0 z automatu, że Deep Purple zawsze słabe, a Daria Zawiałow zawsze co najmniej dobra...

Sorry za dygresję, to dotyczy całego wątku, nie tylko cytowanego.
Pozdrawiam serdecznie.
Akurat Rolling Stones nagrali świetny kawałek i chętnie na nich będę głosował na liście. Natomiast Deep Purple...no cóż chemii nie ma i pewno już nie będzie.
Awatar użytkownika
4989341
Posty: 6606
Rejestracja: pn wrz 16, 2013 1:44 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: 1998

Re: TOPnowości - notowanie 391 (1998 LP3)

Post autor: 4989341 »

temik3 pisze: wt maja 12, 2020 9:25 am 000000. 10000000000,0 Andrzej Duda - Nie pytają Cię o imię (#Hot16Challenge2) :STOP: :STOP: :STOP: :STOP: :STOP: :STOP:
ostry cien mgly :lol: :lol: :lol: masakra roku #NieMojPrezydent

10,0 Edyta Górniak - DOTYK (2020 Remaster)

01. 10,0 Edyta Bartosiewicz - TEN MOMENT
02. 0,0 Kazik - TWÓJ BÓL JEST LEPSZY NIŻ MÓJ / 0,0 to nie błąd :twisted:
03. 8,5 Kasai/Y (Bokka) - RITE OF PASSAGE
04. 8,0 Jessie Ware - SAVE A KISS
05. 7,0 Linia Nocna - WYSZŁAM Z CIAŁA ZARAZ WRACAM
5,0 Jonatha Brooke - TASTE OF DANGER
4,5 Spring Rolls - NA ZAWSZE
4,0 Jason Mraz - WISE WOMAN
3,0 Badly Drawn Boy - I NEED SOMEONE TO TRUST
2,0 Rolling Blackouts Coastal Fever - FALLING THUNDER
1,5 Paul Weller - VILLAGE
1,0 Ray LaMontagne - WE'LL MAKE IT THROUGH
0,0 Agnes Obel - WON'T YOU CALL ME
0,0 Bob Dylan - FALSE PROPHET
0,0 Deep Purple - MAN ALIVE
0,0 Krakowscy Artyści - NAUCZYMY SIĘ ŻYĆ OBOK SIEBIE, CZYLI RAZEM BYĆ - NA NASZE DZIŚ
0,0 Jacek Bończyk - ZAMKNIĘCI
0,0 Red Box - SAY YOU WILL
Awatar użytkownika
dannar
Posty: 4102
Rejestracja: pt maja 02, 2014 10:42 am
Listy Przebojów Trójki słucham od: 2012
Lokalizacja: Szczecin

Re: TOPnowości - notowanie 391 (1998 LP3)

Post autor: dannar »

miszony pisze: pt maja 15, 2020 11:14 am Akurat Rolling Stones nagrali świetny kawałek i chętnie na nich będę głosował na liście. Natomiast Deep Purple...no cóż chemii nie ma i pewno już nie będzie.
4989341 pisze: pt maja 15, 2020 10:26 am bo piosenki to coś więcej niż trochę nut i kilka zdań.
za nimi stoją artyści z krwi i kości. ich indywidualisty styl, wrażliwość muzyczna, tembr głosu i sposób interpretacji...
albo ktoś jest nam bliski, łapie za serce/mózg/nogi*
Dziękuję za te komentarze. :) Rzeczywiście jest to obce mi podejście, ale dobrze, że się różnimy. ;)
seblit
Posty: 1973
Rejestracja: pt lut 04, 2011 12:04 am

Re: TOPnowości - notowanie 391 (1998 LP3)

Post autor: seblit »

0,5 Agnes Obel - WON'T YOU CALL ME
5,0 Badly Drawn Boy - I NEED SOMEONE TO TRUST
2,5 Bob Dylan - FALSE PROPHET
5,0 Deep Purple - MAN ALIVE
6,5 Edyta Górniak - DOTYK (2020 Remaster)
6,5 Hooverphonic - RELEASE ME
0,5 Jacek Bończyk - ZAMKNIĘCI
1,5 Jason Mraz - WISE WOMAN
4,0 Jonatha Brooke - TASTE OF DANGER
5,0 Kasai / Y (Bokka) - RITE OF PASSAGE
5,5 Kazik - TWÓJ BÓL JEST LEPSZY NIŻ MÓJ
4,5 Krakowscy Artyści - NAUCZYMY SIĘ ŻYĆ OBOK SIEBIE, CZYLI RAZEM BYĆ - NA NASZE DZIŚ
4,0 Linia Nocna - WYSZŁAM Z CIAŁA ZARAZ WRACAM
4,5 Paul Weller - VILLAGE
3,0 Ray LaMontagne - WE'LL MAKE IT THROUGH
0,5 Red Box - SAY YOU WILL
5,5 Rolling Blackouts Coastal Fever - FALLING THUNDER
4,5 Spring Rolls - NA ZAWSZE
5,0 Edyta Bartosiewicz - TEN MOMENT
7,0 Jessie Ware - SAVE A KISS
kajman
Posty: 64026
Rejestracja: pt wrz 22, 2006 9:00 pm
Lokalizacja: toruń

Re: TOPnowości - notowanie 391 (1998 LP3)

Post autor: kajman »

dannar pisze: pt maja 15, 2020 12:42 pm Rzeczywiście jest to obce mi podejście, ale dobrze, że się różnimy.
Mi w zasadzie też, ale są artyści, u których nie natrafiłem na nic dobrego.
TStudent
Posty: 11607
Rejestracja: sob sty 13, 2018 9:48 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: nr 1856
Lokalizacja: zmienna ;)

Re: TOPnowości - notowanie 391 (1998 LP3)

Post autor: TStudent »

4989341 pisze: pt maja 15, 2020 11:48 am 02. 0,0 Kazik - TWÓJ BÓL JEST LEPSZY NIŻ MÓJ / 0,0 to nie błąd
Mamy z Sundrajtą policzyć zero? :STOP:
temik3
Posty: 17353
Rejestracja: śr gru 31, 2008 6:02 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: 1982
Lokalizacja: DYNÓW

Re: TOPnowości - notowanie 391 (1998 LP3)

Post autor: temik3 »

TStudent pisze: pt maja 15, 2020 3:27 pm
4989341 pisze: pt maja 15, 2020 11:48 am 02. 0,0 Kazik - TWÓJ BÓL JEST LEPSZY NIŻ MÓJ / 0,0 to nie błąd
Mamy z Sundrajtą policzyć zero? :STOP:
Wyraźnie napisał, że to nie błąd, więc liczcie zero.
temik3
Posty: 17353
Rejestracja: śr gru 31, 2008 6:02 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: 1982
Lokalizacja: DYNÓW

Re: TOPnowości - notowanie 391 (1998 LP3)

Post autor: temik3 »

Sundrajta pisze: czw maja 14, 2020 11:28 pm W tym przypadku rozumiem to tak, że ocena w nawiasie jest prawdziwa, a ta pierwsza to wyraz protestu przeciwko dodawaniu takich rzeczy na LPPT? :cwany:
Czyli podsumowując, podejście podobne do mojego.
Gdyby na płycie było 10 utworów, które były już na liście to rozumiem, ale mając pole do popisu to dodaje się coś co już było i to bez zmian. Piosenka naprawdę znakomita, ale sorry, nie podobają mi się takie zabawki. A czy to protest? Nie raczej, choć w jakimś sensie można to tak odbierać, nie popieram auto czy ogólnie coverów, które już na liście były, ale zdzierżę jeśli są choć trochu zmienione.
TStudent
Posty: 11607
Rejestracja: sob sty 13, 2018 9:48 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: nr 1856
Lokalizacja: zmienna ;)

Re: TOPnowości - notowanie 391 (1998 LP3)

Post autor: TStudent »

temik3 pisze: pt maja 15, 2020 3:44 pm Wyraźnie napisał, że to nie błąd, więc liczcie zero.
Toteż policzyłem, ale ten młoteczek był swego rodzaju wyrazem zaskoczenia. ;)
Notowanie na lekki plus, bo 0,122 powyżej przeciętnej, fajny rozrzut, bo nie za duży (choć spory), wynosi 3,046, za to do dużych raczej należy średnia rozbieżność 0,623. No i pragnę pogratulować LokiemuWawie, który powtórzył mój wyczyn sprzed przeszło półtora roku i w pierwszym notowaniu, w którym Go uwzględniam, jest zdecydowanie najbardziej zadowolony. :D Kibicuję kacprowi94, który w tym notowaniu po raz pierwszy ocenił nowości, aby Jemu też się to udało. ;) Natomiast najmniej zadowolony jest kbc, ale "walka" o przedostatnie miejsce toczyła się pomiędzy czterech.

1,789 LokiWawa
1,285 Yacy
0,960 Seadra
0,705 Sundrajta
0,635 Artur
0,428 seblit
0,405 Radzix
0,367 dannar
0,355 Isenor
0,214 obserw99
-0,042 mr.pusiak
-0,050 temik3
-0,306 kajman
-0,310 lady
-0,691 4989341
-0,700 miszony
-0,717 Tomekk
-0,749 TStudent
-1,257 kbc
Awatar użytkownika
dannar
Posty: 4102
Rejestracja: pt maja 02, 2014 10:42 am
Listy Przebojów Trójki słucham od: 2012
Lokalizacja: Szczecin

Re: TOPnowości - notowanie 391 (1998 LP3)

Post autor: dannar »

kajman pisze: pt maja 15, 2020 2:21 pm Mi w zasadzie też, ale są artyści, u których nie natrafiłem na nic dobrego.
Nie wątpię. Jednak myślę, że nigdy ich nie skreślisz jeszcze przed słuchaniem.
lady
Posty: 17730
Rejestracja: czw paź 08, 2009 8:55 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: 2007
Lokalizacja: Bieszczady

Re: TOPnowości - notowanie 391 (1998 LP3)

Post autor: lady »

dannar pisze: pt maja 15, 2020 5:41 pm
kajman pisze: pt maja 15, 2020 2:21 pm Mi w zasadzie też, ale są artyści, u których nie natrafiłem na nic dobrego.
Nie wątpię. Jednak myślę, że nigdy ich nie skreślisz jeszcze przed słuchaniem.
Szkoda tylko że Sinatra i Elvis już nigdy nic nowego nie nagrają (pomijam oczywiście różne remixy które mogą się pojawić :mrgreen: ), bo ich kajman nie lubi szczególnie :wink:
kajman
Posty: 64026
Rejestracja: pt wrz 22, 2006 9:00 pm
Lokalizacja: toruń

Re: TOPnowości - notowanie 391 (1998 LP3)

Post autor: kajman »

dannar pisze: pt maja 15, 2020 5:41 pm Jednak myślę, że nigdy ich nie skreślisz jeszcze przed słuchaniem.
Zależy co rozumiesz pod słowem skreślisz. Z własnej woli raczej po nic nowego od nich nie sięgnę. Ale jeżeli sięgnę to ocenę dam taką jakbym nie wiedział, kto to wykonuje.
Awatar użytkownika
dannar
Posty: 4102
Rejestracja: pt maja 02, 2014 10:42 am
Listy Przebojów Trójki słucham od: 2012
Lokalizacja: Szczecin

Re: TOPnowości - notowanie 391 (1998 LP3)

Post autor: dannar »

Właśnie o coś takiego mi chodzi.
Awatar użytkownika
Sundrajta
Posty: 6535
Rejestracja: pn sty 03, 2011 8:27 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: 1990 (z Big przerwą)
Lokalizacja: powiat siemiatycki

Re: TOPnowości - notowanie 391 (1998 LP3)

Post autor: Sundrajta »

temik3 pisze: pt maja 15, 2020 3:44 pm Wyraźnie napisał, że to nie błąd, więc liczcie zero.
Faktycznie intrygujące podejście, bo w punktacji miejscowej będą 4 oczka dla Kazika. :shock:
***************************************************************************************************************
Wygrywa kolejny singiel Red Boxów i to z najwyższą średnią u nas (jeśli chodzi rzecz jasna o ostatnią płytę), a na drugim Edyta B. też lepiej oceniona niż za pierwszym razem ("Lovesongu" nie liczę, bo to było dawno) i trzeci jest Bob D. ale pewnie by przegrał z Kazikiem gdyby ten dostał "normalną" ocenę od Michała. :wink:
Na końcu krajowe towarzystwo, a zamyka je (niemal dosłownie) Jacek B.

01. [6,39] Red Box – SAY YOU WILL
02. [6,03] Edyta Bartosiewicz – TEN MOMENT
03. [5,80] Bob Dylan – FALSE PROPHET
04. [5,73] Kazik – TWÓJ BÓL JEST LEPSZY NIŻ MÓJ

--------------------------------------------------------------
05. [5,38] Jonatha Brooke – TASTE OF DANGER
06. [5,33] Deep Purple – MAN ALIVE
07. [4,70] Linia Nocna – WYSZŁAM Z CIAŁA ZARAZ WRACAM
08. [4,60] Badly Drawn Boy – I NEED SOMEONE TO TRUST
09. [4,58] Rolling Blackouts Coastal Fever – FALLING THUNDER

-----------------------------------------------------------------------------
10. [4,40] Agnes Obel – WON'T YOU CALL ME
11. [4,33] Ray LaMontagne – WE'LL MAKE IT THROUGH
12. [4,00] Jason Mraz – WISE WOMAN
13. [3,82] Krakowscy Artyści – NAUCZYMY SIĘ ŻYĆ OBOK SIEBIE, CZYLI RAZEM BYĆ - NA NASZE DZIŚ
14. [3,78] Jessie Ware – SAVE A KISS
15. [3,72] Kasai/Y (Bokka) – RITE OF PASSAGE
16. [3,63] Paul Weller – VILLAGE

---------------------------------------------------------------
17. [3,45] Edyta Górniak – DOTYK (2020 Remaster)
18. [3,25] Spring Rolls – NA ZAWSZE
19. [3,16] Jacek Bończyk – ZAMKNIĘCI


Po kres skrajności sięgnęły: "Dotyk" (1/8), "Zamknięci" (1/5), "Nauczymy się żyć obok siebie..." (1/4), "Man Alive" oraz "We'll Make it Through" (obie 2/1), "Twój ból jest lepszy niż mój" i "Ten moment" (także obie po 1/2), "Say You Will" oraz "False Prophet" (obie także po 1/1). Końcowy bilans dziesiątek i zer wyniósł 12/52, czyli te pierwsze nadal stanowią przeciętne 18,8% ogółu.
Tendencja okazała się wyraźnie rosnąca, bowiem 13 osób oceniło zestaw wyżej, a tylko sześć niżej. Tym pierwszym rzecz jasna przewodzą temik3 +2,86 i LokiWawa +2,43 pkt. Tym drugim TStudent -1,24 pkt. Najbliżej ŚWO uplasował się także TStudent, będąc aż o 22 setne powyżej tej wartości.
Zabrakło ocen od Nicoletty, za to mamy kolejnego (w ostatnim czasie) debiutanta kacpra94, którego witam bardzo serdecznie w naszym gronie i mam nadzieję, że pójdzie on w ślady LokiegoWawy i będzie regularnie z nami postował? A nie jak pozostali, którzy okazali się niestety jednorazowymi efemerydami. :roll:

frekwencja wyniosła 20 osób (0) [ średnia wszystkich ocen ^ 4,54 pkt. (+0,5) ]
Awatar użytkownika
Nicoletta
Posty: 1931
Rejestracja: czw sty 01, 2015 11:57 am
Lokalizacja: ... if you want my address its number one at the end of the bar ...

Re: TOPnowości - notowanie 391 (1998 LP3)

Post autor: Nicoletta »

TStudent pisze: pt maja 15, 2020 4:02 pm

1,789 LokiWawa
1,285 Yacy
0,960 Seadra
0,705 Sundrajta
0,635 Artur
0,428 seblit
0,405 Radzix
0,367 dannar
0,355 Isenor
0,214 obserw99
-0,042 mr.pusiak
-0,050 temik3
-0,306 kajman
-0,310 lady
-0,691 4989341
-0,700 miszony
-0,717 Tomekk
-0,749 TStudent
-1,257 kbc
dlaczego mnie nie ma? przecież głosowałam!
4989341 pisze: pt maja 15, 2020 11:48 am
temik3 pisze: wt maja 12, 2020 9:25 am 000000. 10000000000,0 Andrzej Duda - Nie pytają Cię o imię (#Hot16Challenge2) :STOP: :STOP: :STOP: :STOP: :STOP: :STOP:
ostry cien mgly :lol: :lol: :lol: masakra roku #NieMojPrezydent
to forum apolityczne, proszę swoje fascynacje obnażać gdzie indziej :evil:
Awatar użytkownika
Nicoletta
Posty: 1931
Rejestracja: czw sty 01, 2015 11:57 am
Lokalizacja: ... if you want my address its number one at the end of the bar ...

Re: TOPnowości - notowanie 391 (1998 LP3)

Post autor: Nicoletta »

Sundrajta pisze: pt maja 15, 2020 10:46 pm
Zabrakło ocen od Nicoletty, za to mamy kolejnego (w ostatnim czasie) debiutanta kacpra94, którego witam bardzo serdecznie w
:nie: hej co się stało z moim postem z głosami? :know: :know: :know: przecież go wysyłałam!
temik3
Posty: 17353
Rejestracja: śr gru 31, 2008 6:02 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: 1982
Lokalizacja: DYNÓW

Re: TOPnowości - notowanie 391 (1998 LP3)

Post autor: temik3 »

Gdybyś wysłała to by był. Być może ktoś równo z Tobą dodał post a tego nie zauważyłaś i zamiast opublikować raz jeszcze wyszłaś. Ja też tak miałem na forumowej, ale się kapnąłem w miarę szybko. A co do apolityczności to piszę to może uważam za słuszne, Pan Prezydent nagrał utwór więc go oceniłem, mam prawo. Sorry jeśli Ci to przeszkadza.
Awatar użytkownika
Nicoletta
Posty: 1931
Rejestracja: czw sty 01, 2015 11:57 am
Lokalizacja: ... if you want my address its number one at the end of the bar ...

Re: TOPnowości - notowanie 391 (1998 LP3)

Post autor: Nicoletta »

temik3 pisze: pt maja 15, 2020 10:57 pm Gdybyś wysłała to by był. Być może ktoś równo z Tobą dodał post a tego nie zauważyłaś i zamiast opublikować raz jeszcze wyszłaś. Ja też tak miałem na forumowej, ale się kapnąłem w miarę szybko.
możliwe :shock: dziwne.
A co do apolityczności to piszę to może uważam za słuszne, Pan Prezydent nagrał utwór więc go oceniłem, mam prawo. Sorry jeśli Ci to przeszkadza.
był utwór w nowościach na liście LP3? Jeśli nie był to nie jest to miejsce na jego ocenę.
ODPOWIEDZ