TOPnowości - notowanie 285 (1892 LP3)

Czyli jak wysoko oceniamy nowości zaproponowane do zestawu do głosowania na bieżące wydania LP3

Moderatorzy: ku3a, Mateusz, neon.ka, ku3a, neon.ka, Mateusz

seblit
Posty: 1973
Rejestracja: pt lut 04, 2011 12:04 am

Re: TOPnowości - notowanie 285 (1892 LP3)

Post autor: seblit »

0,0 Agata Karczewska - PRINCE HARRY
0,0 Andrzej Dąbrowski - ZIELONO MI
2,5 Bad Wolves - ZOMBIE
6,0 Bela Komoszyńska - DZIWNY WEEKEND (LIVE FILHARMONIA SZCZECIN)
3,0 Buslav - LICZĘ DO 10
2,5 Courtney Barnett - CITY LOOKS PRETTY
5,5 Don Airey - LOST BOYS
5,0 Flasher - PRESSURE
4,0 George Ezra - SHOTGUN
0,0 Judith Owen - HOT STUFF
2,5 Nosowska - JA PAS!
5,0 Piotr Zioła - NIE MAMY SKRZYDEŁ
6,5 Poligon Nr 4 - FLASHBACK
0,0 Prince - NOTHING COMPARES 2 U
5,0 Teenage Wrist - STONED ALONE
3,0 Thorsteinn Einarsson - GALAXY
1,5 Tom Speight - I WANNA DANCE (WITH SOMEBODY WHO LOVES ME)

Tyle jest dobrej muzyki to wolą dodać covery. Żeby one chociaż były dobre, ale są wyjątkowo nędzne.
Awatar użytkownika
Sundrajta
Posty: 6535
Rejestracja: pn sty 03, 2011 8:27 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: 1990 (z Big przerwą)
Lokalizacja: powiat siemiatycki

Re: TOPnowości - notowanie 285 (1892 LP3)

Post autor: Sundrajta »

Wczoraj nie miałem czasu by zająć swoimi cotygodniowymi sprawami, to teraz muszę nadrabiać.
W tym tygodniu wyjątkowo silny zestaw nowości i faktycznie w dużej mierze oparty jest na coverach. Z nich w głównej mierze pochodzi jego siła. Bo choćby taki BW z prawie niezmienioną wersją "Zombie"! Jednak męski wokal sprawia, że ten utwór tutaj zyskuje niesamowity wydźwięk i energię. 8) W oryginale kapitalnie zaśpiewany przez Dolores, z zębem i drapieżnością i tą jej niesamowitą delikatnością.
W przypadku (chyba pierwotnej?) wersji Prince'a już tak porażającego wrażenia nie odczuwam, ale to wciąż świetny numer. :twisted: TS wziął na warsztat taneczny kawałek Whitney i przerobił na balladę. Na szczęście aż tak bardzo nie sknocił całego klimatu tej piosenki, ba on ją "uzmysłowił". :cwany:
Jeśli chodzi o "Hot Stuff" nie ma już tego efektu, bo ponownie śpiewa ją kobieta, jednak ta wersja też jest zupełnie inna i ma swoje atuty. Piotrek Z. i Bela K. też podobno wykonują covery ale skoro nie znam oryginałów, to nie mam porównania, a tylko oceniam obecne wykonania. :lol:
Zupełnie inną bajką jest nowa piosenka Kasi N. początkowo raziła mnie ta jej elektroniczność, jednak z czasem dałem się wciągnąć w jej intymny świat...
Jeszcze słówko o panu Dąbrowskim, kompletnie nie wiedziałem jak ugryźć ten utwór (początkowo nie zamierzałem oceniać!), ostatecznie potraktowałem bardzo surowo. :wink:
A w ogóle to cieszę się, że tym razem jest więcej typowo rockowych brzmień w tym gronie nowości. :mrgreen:

1. [10*] Bad Wolves - ZOMBIE
2. [8,5] Prince - NOTHING COMPARES 2 U
3. [8,0] Nosowska - JA PAS!
4. [7,5] Thorsteinn Einarsson - GALAXY
5. [7,5] Poligon Nr 4 - FLASHBACK

-----------------------------------------------
[7,0] Piotr Zioła - NIE MAMY SKRZYDEŁ
[7,0] Tom Speight - I WANNA DANCE (WITH SOMEBODY WHO LOVES ME)
[6,5] Courtney Barnett - CITY LOOKS PRETTY
[6,5] Judith Owen - HOT STUFF
[6,0] Buslav - LICZĘ DO 10
[6,0] George Ezra - SHOTGUN
[6,0] Teenage Wrist - STONED ALONE
[5,5] Bela Komoszyńska - DZIWNY WEEKEND (live in Filharmonia Szczecin)
[4,0] Agata Karczewska - PRINCE HARRY
[4,0] Don Airey - LOST BOYS
[3,5] Andrzej Dąbrowski - ZIELONO MI
[3,0] Flasher - PRESSURE


* Typer Osobisty *
NN' Andrzej Dąbrowski - ZIELONO MI
45. Bad Wolves - ZOMBIE
NN' Bela Komoszyńska - DZIWNY WEEKEND (live in Filharmonia Szczecin)
56. Buslav - LICZĘ DO 10
NN' Courtney Barnett - CITY LOOKS PRETTY
NN' Don Airey - LOST BOYS
NN' Flasher - PRESSURE
52. George Ezra - SHOTGUN
NN' Judith Owen - HOT STUFF
18. Nosowska - JA PAS!
59. Piotr Zioła - NIE MAMY SKRZYDEŁ
47. Poligon Nr 4 - FLASHBACK
30. Prince - NOTHING COMPARES 2 U
NN' Teenage Wrist - STONED ALONE
NN' Thorsteinn Einarsson - GALAXY
NN' Tom Speight - I WANNA DANCE (WITH SOMEBODY WHO LOVES ME)

santosz pisze: czw maja 03, 2018 8:36 am (...) jak można dać Nothing Compares 2U w wykonaniu samego Prince'a zero, no jak???!!!
No właśnie jak??? :shock:
kajman
Posty: 64026
Rejestracja: pt wrz 22, 2006 9:00 pm
Lokalizacja: toruń

Re: TOPnowości - notowanie 285 (1892 LP3)

Post autor: kajman »

Przez tego snookera wszystko mi się miesza w czasie. No ale teraz już ogarniam.
Jest tylko jeden koszmar, ale za to jaki. Nosowska się nie popisała. Nie tak dużo do tego miana brakuje Ziole, a poza tym jest już całkiem przyzwoicie. Są trzy średniaki w wykonaniu Buslava, Courtney i nieznanego mi Toma, który wycisnął co się dało z fatalnego kawałka Whitney.
Dobre rzeczy zaczynają Agata (wyjątkowo dobrze brzmiące country) i Thorstein, zaraz potem Teenage, potem rock'n'rollowo próbuje nas zauroczyć Flasher. A potem jest jeszcze lepiej, a zaczyna George, który jednak odstaje od pierwszej szóstki, w której ocena 10 nie wystarcza na punktowane w tym topie miejsce.
Zombie rozczarowuje jako cover chociaż jest na tyle dobrym utworem, żeby załapać się na 10. Na porównywalnym poziomie stoją Flashback i Boys. Nothing jak dla mnie porównywalny z wersją Sinead, Stuff natomiast miażdży pierwowzór. A zwycięzca coraz bardziej przekonuje co jest trudne przy cudownym oryginale z 70A.
1. 10,0 Bela Komoszyńska - DZIWNY WEEKEND
2. 10,0 Judith Owen - HOT STUFF
3. 10,0 Prince - NOTHING COMPARES 2 U
4. 10,0 Don Airey - LOST BOYS
5. 10,0 Poligon Nr 4 - FLASHBACK
6. 10,0 Bad Wolves - ZOMBIE
7. 9,0 George Ezra - SHOTGUN
8. 7,5 Flasher - PRESSURE
9. 7,5 Teenage Wrist - STONED ALONE
10. 6,0 Agata Karczewska - PRINCE HARRY
11. 6,0 Thorsteinn Einarsson - GALAXY
12. 5,0 Tom Speight - I WANNA DANCE (WITH SOMEBODY WHO LOVES ME)
13. 5,0 Courtney Barnett - CITY LOOKS PRETTY
14. 4,5 Buslav - LICZĘ DO 10
15. 3,0 Piotr Zioła - NIE MAMY SKRZYDEŁ
16. 0,0 Nosowska - JA PAS!
7,0 Andrzej Dąbrowski - ZIELONO MI
santosz
Posty: 4800
Rejestracja: pt wrz 05, 2014 7:33 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: 1994
Lokalizacja: Czech Republic

Re: TOPnowości - notowanie 285 (1892 LP3)

Post autor: santosz »

wracając jeszcze raz do tematu tygodnia czyli coverów, to tutaj młodziaki pokazały jak świetnie da się to zrobić https://www.youtube.com/watch?v=Cicfrw5 ... suzXaAx5uA
Awatar użytkownika
Sundrajta
Posty: 6535
Rejestracja: pn sty 03, 2011 8:27 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: 1990 (z Big przerwą)
Lokalizacja: powiat siemiatycki

Re: TOPnowości - notowanie 285 (1892 LP3)

Post autor: Sundrajta »

Czas coverów nadszedł. Wygrywa przeróbka BW, chociaż trudno tak do końca nazwać ją inną niż oryginał wersją. :twisted: Druga jest wokalistka i tekściarka Heya w solowej produkcji, a podium zamyka nieznany mi wcześniej P№4 (a całkiem ciekawie grają). :shock: Jeszcze dosyć wysoko (i z niewielką stratą do drugiej lokaty) są GE i wokalistka Sorry Boys w nagraniu koncertowym (oczywiście coverze). :wink: A zdecydowanie na końcu autocover AD.

01. [5,25] Bad Wolves - ZOMBIE
02. [4,75] Nosowska - JA PAS!
03. [4,63] Poligon Nr 4 - FLASHBACK
04. [4,59] George Ezra - SHOTGUN
05. [4,56] Bela Komoszyńska - DZIWNY WEEKEND (live in Filharmonia Szczecin)

--------------------------------------------------------------------------------------------------
06. [4,41] Don Airey - LOST BOYS
07. [4,28] Prince - NOTHING COMPARES 2 U
08. [4,22] Courtney Barnett - CITY LOOKS PRETTY
09. [3,94] Piotr Zioła - NIE MAMY SKRZYDEŁ
10. [3,75] Teenage Wrist - STONED ALONE
11. [3,72] Thorsteinn Einarsson - GALAXY
12. [3,63] Judith Owen - HOT STUFF
13. [3,50] Buslav - LICZĘ DO 10
14. [3,50] Tom Speight - I WANNA DANCE (WITH SOMEBODY WHO LOVES ME)

----------------------------------------------------------------------------------------------
15. [3,28] Agata Karczewska - PRINCE HARRY
16. [3,00] Flasher - PRESSURE
17. [2,11] Andrzej Dąbrowski - ZIELONO MI


Po kres skrajnych not tym razem sięgnęły: "Nothing Compares 2 U" (3/5), "Zombie" (4/2), "Ja pas!" (2/4), "Hot Stuff" (1/5), "Flashback" i "Lost Boys" (obie po 2/3) oraz "Dziwny weekend" (1/3).
Zaszalał z dziesiątkami kajman, tym razem wręczając ich sześć, za to FOXD dobił do szesnastu zer! :!: Tendencja okazała się pozytywna (8/5) a największą różnicę oczywiście na plus (1,89) osiągnął miszony, a np. Tomekk miał największą na minus (1,12).
Zabrakło ocen od ADDY'ego, a pod wpływem burzliwej dyskusji :mrgreen: powrócili: Krzysiek1996 (po opuszczonym jednym notowaniu), dannar (po czterech) i wreszcie Neo01 (po dwustu trzydziestu ośmiu)! :o Trochę się musiałem w notatkach naszukać, by odnaleźć te dane. :lol:

frekwencja wyniosła 16 osób (+2) [ średnia wszystkich ocen - 3,97 pkt. ]
Przyznaję, że tym razem noty temika3 nie były tak jednoznaczne jak poprzednio i odrobinę więcej ruchów pośród miejsc wywołały. :roll:
T
01. [4,94] Bad Wolves - ZOMBIE
02. [4,59] Bela Komoszyńska - DZIWNY WEEKEND (live in Filharmonia Szczecin)

--------------------------------------------------------------------------------------------------------------
03. [4,47] Nosowska - JA PAS!
04. [4,35] Poligon Nr 4 - FLASHBACK
05. [4,35] George Ezra - SHOTGUN
06. [4,21] Don Airey - LOST BOYS
07. [4,15] Courtney Barnett - CITY LOOKS PRETTY
08. [4,03] Prince - NOTHING COMPARES 2 U
09. [3,76] Teenage Wrist - STONED ALONE
10. [3,71] Piotr Zioła - NIE MAMY SKRZYDEŁ
11. [3,56] Thorsteinn Einarsson - GALAXY

----------------------------------------------------------
12. [3,41] Judith Owen - HOT STUFF
13. [3,29] Buslav - LICZĘ DO 10
14. [3,29] Tom Speight - I WANNA DANCE (WITH SOMEBODY WHO LOVES ME)
15. [3,09] Agata Karczewska - PRINCE HARRY
16. [2,85] Flasher - PRESSURE

------------------------------------------------------------
17. [1,97] Andrzej Dąbrowski - ZIELONO MI

(średnia wszystkich ocen - 3,78 pkt.)
Awatar użytkownika
Sundrajta
Posty: 6535
Rejestracja: pn sty 03, 2011 8:27 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: 1990 (z Big przerwą)
Lokalizacja: powiat siemiatycki

Re: TOPnowości - notowanie 285 (1892 LP3)

Post autor: Sundrajta »

santosz pisze: pt maja 04, 2018 6:37 pm wracając jeszcze raz do tematu tygodnia czyli coverów, to tutaj młodziaki pokazały jak świetnie da się to zrobić https://www.youtube.com/watch?v=Cicfrw5 ... suzXaAx5uA
Dorobek Dziemiana i jego kolegów śledzę od jakiegoś czasu, i miewa on lepsze i gorsze próby, ale w tej piosence rzeczywiście mu się udało. :arrow: Widocznie najbliższe są mu klimaty R&B, chociaż mocno się angażuje w disco-polo. :lol:
Na inne przykłady już dziś czasu nie mam... ;)
Awatar użytkownika
4989341
Posty: 6606
Rejestracja: pn wrz 16, 2013 1:44 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: 1998

Re: TOPnowości - notowanie 285 (1892 LP3)

Post autor: 4989341 »

wyniki punktowe

cover Zombie wygrwa
Nosowska na miejscu #02, Bela na miejscu #03

notowanie #285

01. Bad Wolves - ZOMBIE 2+5+4+2+5+3+4+5=30
02. Nosowska - JA PAS! 5+5+5+5+5+3=28
03. Bela Komoszyńska - DZIWNY WEEKEND (LIVE FILHARMONIA SZCZECIN) 5+5+5+2+4+5=26
04. Don Airey - LOST BOYS 4+4+1+1+4+2=16
05. Prince - NOTHING COMPARES 2 U 3+4+4+3=14
06. Piotr Zioła - NIE MAMY SKRZYDEŁ 4+1+2+1+5=13
07. Poligon Nr 4 - FLASHBACK 3+3+3+1+1=11
08. Courtney Barnett - CITY LOOKS PRETTY 1+3+4+3=11
09. George Ezra - SHOTGUN 1+1+3+4=09
10. Judith Owen - HOT STUFF 2+1+1+4=08
11. Buslav - LICZĘ DO 10 2+2+3=07
12. Thorsteinn Einarsson - GALAXY 2+2+2=06
13. Teenage Wrist - STONED ALONE 2+4=06
14. Tom Speight - I WANNA DANCE (WITH SOMEBODY WHO LOVES ME) 3+3=06
15. Agata Karczewska - PRINCE HARRY 01
15. Flasher - PRESSURE 01
17. Andrzej Dąbrowski - ZIELONO MI 00

głosów 14 (+2)
Awatar użytkownika
Neo01
Posty: 10698
Rejestracja: wt sty 01, 2008 5:16 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: 1997
Lokalizacja: Rzeszów

Re: TOPnowości - notowanie 285 (1892 LP3)

Post autor: Neo01 »

Sundrajta pisze: sob maja 05, 2018 12:22 am Neo01 (po dwustu trzydziestu ośmiu)! :o Trochę się musiałem w notatkach naszukać, by odnaleźć te dane. :lol:
Nie trzeba było, naprawdę :mrgreen:
kajman
Posty: 64026
Rejestracja: pt wrz 22, 2006 9:00 pm
Lokalizacja: toruń

Re: TOPnowości - notowanie 285 (1892 LP3)

Post autor: kajman »

Rozrzut 4,695, średnia rozpiętość 0,901, a notowanie ocenione 0,483 gorzej niż zwykle.
1,709 kajman
1,101 Sundrajta
0,485 Isenor
0,425 Neo01
0,219 lady
0,079 Radzix
-0,212 Artur
-0,455 4989341
-0,497 seblit
-0,564 jollyroger72
-0,784 FOXD
-1,049 miszony
-1,344 Yacy
-1,858 Tomekk
-1,990 dannar
-2,986 temik3
Awatar użytkownika
Sundrajta
Posty: 6535
Rejestracja: pn sty 03, 2011 8:27 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: 1990 (z Big przerwą)
Lokalizacja: powiat siemiatycki

Re: TOPnowości - notowanie 285 (1892 LP3)

Post autor: Sundrajta »

Neo01 pisze: sob maja 05, 2018 1:04 pm Nie trzeba było, naprawdę :mrgreen:
Ale to przecież ponad cztery lata! Myślę więc, że naprawdę trzeba było. :wink:
Awatar użytkownika
dannar
Posty: 4102
Rejestracja: pt maja 02, 2014 10:42 am
Listy Przebojów Trójki słucham od: 2012
Lokalizacja: Szczecin

Re: TOPnowości - notowanie 285 (1892 LP3)

Post autor: dannar »

Neo01 pisze: śr maja 02, 2018 1:15 pm Dlaczego dla niektórych osób kower = ocena 0? Rozumiem, że jest nadmiar tego zjawiska na LPP3, ale czy naprawdę wszystko trzeba wrzucać do tego samego wora :?:
Albo takie podejście: kower, który akceptuję - normalnie ocenię, a reszta 0. Dla mnie to chore.
Raz zdarzy mi się sypnąć zerami, a już trzeba się tłumaczyć. Inni mają średnią ocen 0,0006 co tydzień i wszystko jest ok. :mrgreen:
Były (niedawno) na liście covery, które oceniałem wysoko - teraz na szybko do głowy przychodzą mi Wielki mały człowiek, Króliczek i Gorzki płacz. Te trzy od tych ocenianych w tym tygodniu wyróżnia jednak pomysł (ciekawa aranżacja lub genialny przekład tekstu na język polski).

Mam nadzieję, że nie muszę się tłumaczyć z niskiej oceny dla Prince'a, Dąbrowskiego czy ryczącego bez sensu Bad Wolves (och, Cranberries, jakie to symboliczne, chyba się popłaczę). Piotr Zioła w każdym utworze brzmi tak samo, Judith to "klasyczny" cover jakich powstały już tysiące - czyli zwalniamy, dodajemy rytmiczne klawisze i grzechotkę. Jest nawet chyba taki kanał na Youtube, który się w tego typu coverach specjalizuje od KILKU lat, ale w tej chwili nie przypomnę sobie nazwy. Toma Speighta nie byłem w stanie dosłuchać do końca, a to zdarza mi się baardzo rzadko.

Co do Beli - smutno mi, bo Sorry Boys to jeden z moich ulubionych polskich zespołów. A ostatnio coraz więcej mamy coverów Breakoutu. Serio, nie ma innych polskich zespołów do scoverowania? Nie można nagrać czegoś własnego. Ja wiem, Breakout fajnie brzmi i wiele osób go lubi...
I błagam, nie piszcie o tym, że ktoś nie zna Breakoutu i zarazem słucha tej skostniałej listy. Oczywiście nie trzeba znać wszystkich utworów zespołu pana Nalepy (ja do niedawna Dziwnego Weekendu nie kojarzyłem), ale po pierwszych trzech sekundach tego coveru można się domyślić, gdzie szukać oryginalnego wykonawcy. To brzmienie jest zbyt charakterystyczne.

Musiałem odpisać, bo w milczeniu przyjmuję te zera, które co tydzień dostają prawie wszystkie piosenki, które nie brzmią jak metal/blues/prog (zależnie od użytkownika 8) ), a jedynym, co zasługuje na obronę okazały się covery.
kajman
Posty: 64026
Rejestracja: pt wrz 22, 2006 9:00 pm
Lokalizacja: toruń

Re: TOPnowości - notowanie 285 (1892 LP3)

Post autor: kajman »

Może i ja się w tej kwestii wypowiem. Trafiło na Twój post, ale część uwag dotyczy także innych piszących tu wcześniej.
dannar pisze: ndz maja 06, 2018 10:50 pm Raz zdarzy mi się sypnąć zerami, a już trzeba się tłumaczyć.
Nic nie trzeba. Ale moim zdaniem warto.
dannar pisze: ndz maja 06, 2018 10:50 pm Inni mają średnią ocen 0,0006 co tydzień i wszystko jest ok.
Taka średnia jest możliwa przy jakiś 90 piosenkach w tygodniu, a tak dużego zestawu to jeszcze nie widziałem. Mi się to też nie podoba, ale to jest zupełnie inna sprawa.
dannar pisze: ndz maja 06, 2018 10:50 pm Były (niedawno) na liście covery, które oceniałem wysoko - teraz na szybko do głowy przychodzą mi Wielki mały człowiek, Króliczek i Gorzki płacz. Te trzy od tych ocenianych w tym tygodniu wyróżnia jednak pomysł (ciekawa aranżacja lub genialny przekład tekstu na język polski).
Ale jedna rzecz to wysokie oceny dla niektórych coverów, które z jakiś powodów Ci podeszły, inna stawiania z założenia zer dla wszystkich pozostałych.
dannar pisze: ndz maja 06, 2018 10:50 pm Mam nadzieję, że nie muszę się tłumaczyć z niskiej oceny dla Prince'a, Dąbrowskiego czy ryczącego bez sensu Bad Wolves
Nie musisz, ale te oceny mnie dziwią. Co do Prinsa to sorry, nie rozumiem. Jeżeli mamy coś potępiać w czambuł, to uczyńmy to z Sinead, bo przecież ona ten utwór coverowała (wprawdzie nie z wersji autora, ale jednak) i jakoś jej wersja zbytnio się od tej nie różni. To co robisz to nie jest ocena utworu, ale ocena postępowania wydawców. W przypadku Dąbrowskiego też chyba nie oceniasz utworu tylko fakt dodania go do zestawu, bo jakoś nie chce mi się wierzyć, że uważasz go za beznadziejny. W przypadku Wolves to moje odczucie jest takie, że jest to wersja mocno podobna do pierwowzoru w której chyba trudno doszukać się jakiś poważnych wad. No chyba że piosenkę Cranberries oceniasz na góra dwa punkty, to jestem w stanie zrozumieć.
dannar pisze: ndz maja 06, 2018 10:50 pm Piotr Zioła w każdym utworze brzmi tak samo
To Twoja opinia z którą polemizować nie będę. Zapytam tylko czy wszystkie utwory Piotra oceniałeś na zero lub tylko minimalnie wyżej?
dannar pisze: ndz maja 06, 2018 10:50 pm Judith to "klasyczny" cover jakich powstały już tysiące - czyli zwalniamy, dodajemy rytmiczne klawisze i grzechotkę
Ja jakoś na tysiące takich nie natrafiłem. Dla mnie to bardzo ciekawa, lekko swingująca wersja słabiutkiego utworu Donny.
dannar pisze: ndz maja 06, 2018 10:50 pm Toma Speighta nie byłem w stanie dosłuchać do końca, a to zdarza mi się baardzo rzadko.
Mnie też nie zachwycił, ale i tak z kiczu Whitney wyciągnął bardzo wiele. Ale tutaj jest pierwsze uzasadnienie zera, które mnie przekonuje.
dannar pisze: ndz maja 06, 2018 10:50 pm Co do Beli - smutno mi, bo Sorry Boys to jeden z moich ulubionych polskich zespołów. A ostatnio coraz więcej mamy coverów Breakoutu. Serio, nie ma innych polskich zespołów do scoverowania? Nie można nagrać czegoś własnego. Ja wiem, Breakout fajnie brzmi i wiele osób go lubi...
I błagam, nie piszcie o tym, że ktoś nie zna Breakoutu i zarazem słucha tej skostniałej listy. Oczywiście nie trzeba znać wszystkich utworów zespołu pana Nalepy (ja do niedawna Dziwnego Weekendu nie kojarzyłem), ale po pierwszych trzech sekundach tego coveru można się domyślić, gdzie szukać oryginalnego wykonawcy. To brzmienie jest zbyt charakterystyczne.
No cóż, mistrzu, ja nie wpadłbym, na to, że to utwór Breakout, gdybym go nie znał (i do tego jest jednym z ulubionych w ich dorobku). Pochodzi on z psychodelicznego okresu działalności grupy, a bluesa zaczęli grać tak na poważnie dopiero na kolejnej płycie. I dopiero (przynajmniej dla mnie) wtedy dopiero się wytworzył ich charakterystyczny styl. Wersja wprawdzie nie jest odkrywcza, ale moim zdaniem bardzo dobrze wykonana i cieszy, że się przypomina mniej znane utwory zespołu, które w moim odczuciu są tego przypomnienia warte. A dodajmy do tego, że jest to pierwszy singiel z płyty, na której przypominane są mniej lub bardziej znane przeboje rockowe sprzed około 50 lat. Co akurat dla mnie nie jest złym pomysłem.
dannar pisze: ndz maja 06, 2018 10:50 pmMusiałem odpisać, bo w milczeniu przyjmuję te zera, które co tydzień dostają prawie wszystkie piosenki, które nie brzmią jak metal/blues/prog (zależnie od użytkownika 8) ), a jedynym, co zasługuje na obronę okazały się covery.
Po pierwsze nie zauważyłem, żeby któraś z tych osób szczególnie wyróżniała covery. Po drugie to co napisałeś o tych użytkownikach to jest spore uproszczenie. Jeden z nich ocenia sporą liczbę piosenek na więcej niż zero i to z różnych gatunków, pod warunkiem, że nie ma w nich elektroniki (na którą ma alergię), drugi potrafi ocenić wysoko dyskotekowe nagrania, chociaż faktycznie częściej ocenia wysoko metal, a trzeci chyba też nie jest tak jednoznaczny.
I tak ogólnie chyba każdy z nas ma coś, co mu w muzyce się podoba a co nie. Sposób skomponowania utworu, instrumenty, typ wokalu i to ma wpływ na jego oceny. Ale właśnie na oceny, a nie przyjęcie, że coś jest złe nie dlatego, że nie podoba się muzycznie, ale dlatego, że nie wypełnia jakiś formalnych założeń. No sorry, ale wydaje mi się, że powinniśmy tutaj oceniać utwory, a nie postępowanie producentów czy redaktorów układających zestaw, do czego się to w przypadku niektórych to się sprowadza.
Mnie też nie przekonuje taka ilość coverów czy odgrzewanych kawałków w zestawie, a także uważam, że wiele utworów dodawanych do zestawu nie pasuje do LP3. I nie chodzi mi tylko o disco, ale na przykład takie Hrabi czy Młynarski-Masecki, ale oceniałem utwory a nie mój stosunek do dodania ich do zestawu (w przypadku kawałków MM nawet dałem 10); teraz też pewnie dam wysoką ocenę odgrzewanemu kawałkowi Gunsów, chociaż sens dodania uważam za zdecydowanie mniejszy niż zdecydowanej większości coverów.
Awatar użytkownika
jollyroger72
Posty: 19442
Rejestracja: czw lut 02, 2012 12:26 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: not. 176
Lokalizacja: Port Royal!

Re: TOPnowości - notowanie 285 (1892 LP3)

Post autor: jollyroger72 »

kajman pisze: pn maja 07, 2018 7:32 pm W przypadku Wolves to moje odczucie jest takie, że jest to wersja mocno podobna do pierwowzoru w której chyba trudno doszukać się jakiś poważnych wad.
Nie zapominajcie, że ten utwór miała wspomóc wokalnie Dolores. Nie zdążyła...
W obliczu zaistniałej sytuacji wydanie singla z tym utworem stało się szczególnym hołdem.
kajman pisze: pn maja 07, 2018 7:32 pm (...) drugi potrafi ocenić wysoko dyskotekowe nagrania, chociaż faktycznie częściej ocenia wysoko metal (...)
Chyba dotyczy to mojej skromnej osoby :lol:
Kajman, potwierdzam - wolałbym na Liście usłyszeć Miłość w Zakopanem niż Mr Browna czy Abduł Beya (o Sklepie nie wspomnę) :wink:
kajman
Posty: 64026
Rejestracja: pt wrz 22, 2006 9:00 pm
Lokalizacja: toruń

Re: TOPnowości - notowanie 285 (1892 LP3)

Post autor: kajman »

jollyroger72 pisze: pn maja 07, 2018 10:38 pm Nie zapominajcie, że ten utwór miała wspomóc wokalnie Dolores. Nie zdążyła...
No to byśmy się naczytali gdyby jednak zdążyła.
jollyroger72 pisze: pn maja 07, 2018 10:38 pm Chyba dotyczy to mojej skromnej osoby
Że Twojej to fakt, ale czy skromnej? :wink:
jollyroger72 pisze: pn maja 07, 2018 10:38 pm wolałbym na Liście usłyszeć Miłość w Zakopanem
Tego parodysty?
Awatar użytkownika
dannar
Posty: 4102
Rejestracja: pt maja 02, 2014 10:42 am
Listy Przebojów Trójki słucham od: 2012
Lokalizacja: Szczecin

Re: TOPnowości - notowanie 285 (1892 LP3)

Post autor: dannar »

1. Przyznaję, że mam tendencje do wyolbrzymiania i koloryzowania, dlatego nie bierzcie liczb jakie podaje za koniecznie prawdziwe. Chodzi mi o to że inni sypią zerami co tydzień i ich średnie są bardzo niskie. Ja staram się tego nie robić. A cover Judith wcale pomysłowy nie jest i "tysiąca" też nie trzeba brać na serio.

2. O obecności Prince'a na liście już mam dosyć dyskusji.

3. Pierwszą rzeczą jaką oceniam w Topie Nowości jest to czy mam do czynienia z nowością. Jeśli utwór nowością nie jest, to ma trudniej żeby mnie przekonać.

4. Oczywiście że moje oceny zawierają moje prywatne opinie.
ODPOWIEDZ