Antylista od nowego roku?

Koszmarki z LP3 — wedle subiektywnej oceny użytkowników Forum

Moderatorzy: ku3a, Mateusz, neon.ka, ku3a, neon.ka, Mateusz

kajman
Posty: 64231
Rejestracja: pt wrz 22, 2006 9:00 pm
Lokalizacja: toruń

Antylista od nowego roku?

Post autor: kajman »

Wiele osób narzeka (szczególnie podczas komentowania listy) na poszczególne piosenki na niej się znajdujące. Ja sam zaliczam się do takich osób. Uważam, że ciekawe byłoby stworzenie takiej antylisty czyli listy piosenek naszym zdaniem najgorszych, takich, które na liście niepotrzebnie zajmują miejsce. Każdy głosowałby na kilka utworów (sądzę, że z kolejnością miejsc), a potem byłoby podsumowanie.
Jeżeli wam się pomysł spodoba, to podważam pod rozwagę dwie propozycje:
1. Podajemy piosenki:
a) z kolejnością miejsc
b) bez kolejności miejsc
2. Ilość piosenek, na które się głosuje:
a) 3
b) 5
c) 10
3. Głosujemy na piosenki:
a) z zestawu do głosowania
b) 30 i poczekalnia
c) top 30
Ja uważam, że najlepiej byłoby:
1a - dla mnie to oczywiste.
2b - 3 to napewno za mało, 10 mogłoby już sprawić trudność, bo lista w sumie zawiera piosenki, które np. ja lubię, ale i 10 bym znalazł.
3b - myślę, że top 30 to zbędne ograniczenie, a głosowanie na cały zestaw po pierwsze będzie się mijało z założeniem, bo będziemy oceniali piosenki grame w trójce, a nie będące na liście, po drugie, wielu piosenek z zestawu do głosowania nie znam i raczej nie chciałbym poznać, bo po ich wykonawcach nic dobrego się nie spodziewam.
Awatar użytkownika
tadzio3
Posty: 9777
Rejestracja: czw sie 12, 2004 2:17 am
Lokalizacja: Tykocin / Białystok
Kontakt:

Post autor: tadzio3 »

Miałem identyczny pomysł na anty-listę, czyli listę koszmarków 2006.
Z podpunktami zgadzam się z Tobą.
kajman
Posty: 64231
Rejestracja: pt wrz 22, 2006 9:00 pm
Lokalizacja: toruń

Post autor: kajman »

tadzio3 pisze:Miałem identyczny pomysł na anty-listę, czyli listę koszmarków 2006.
Z podpunktami zgadzam się z Tobą.
Co do antylisty roku to też niezły pomysł (ale tutaj można byłoby głosować na 10 utworów), ale moja propozycja dotyczy cotygodniowych antylist.
Przy okazji myślałem, ale to już temat na oddzielny wątek, żeby stworzyń nasz własny top 2006 (z głosowaniem nawet na 20 lub 30 najlepszych utworów).
Awatar użytkownika
tadzio3
Posty: 9777
Rejestracja: czw sie 12, 2004 2:17 am
Lokalizacja: Tykocin / Białystok
Kontakt:

Post autor: tadzio3 »

Ale najpierw spróbujmy stworzyć taką anty-listę roku.
kajman
Posty: 64231
Rejestracja: pt wrz 22, 2006 9:00 pm
Lokalizacja: toruń

Post autor: kajman »

Można to robić równolegle. Ale myślę, że dopiero od nowego roku, no może od piątku wieczór, bo kto wie, może jakiś tragiczny utwór pojawi się (oby nie) w tej ostatnim notowaniu.
Robinson
Posty: 8049
Rejestracja: pt wrz 22, 2006 10:58 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: 1984 r.
Lokalizacja: Krosno

Post autor: Robinson »

kajman, tryskasz pomysłowością.
1. A
2. B
3. B, ewentualnie C

PS. O, widzę, że zarejestrowaliśmy się w tym samym dniu, a było to bodajże po tym, jak Marek powiedział w trakcie listy o istnieniu tego forum. :)
Awatar użytkownika
zbyszu
Posty: 9904
Rejestracja: sob gru 31, 2005 5:03 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: lat 80-tych
Lokalizacja: Warmia / Mazury
Kontakt:

Post autor: zbyszu »

Pomysł oczywiście świetny, ale odgrzewany. Jeszcze w dawnej Rozgłośni Harcerskiej była Bubloteka, czyli Lista koszmarnych utworów. Również tutaj na forum (i na innych) co jakiś czas pojawial sie ten wątek.

Po cichu co jakiś czas oglaszalem swój prywatny top Bubloteki (np. top 3) ale zazwyczaj (szczeg. tutaj na forum) mi się dostawało ;-)

1. A
2. A
3. B

Do nasłuchania
kajman
Posty: 64231
Rejestracja: pt wrz 22, 2006 9:00 pm
Lokalizacja: toruń

Post autor: kajman »

Robinson pisze:PS. O, widzę, że zarejestrowaliśmy się w tym samym dniu, a było to bodajże po tym, jak Marek powiedział w trakcie listy o istnieniu tego forum. :)
Tylko, że ja potem przez półtora miesiąca milczałem, czego żałuję z wielu powodów.
Awatar użytkownika
tadzio3
Posty: 9777
Rejestracja: czw sie 12, 2004 2:17 am
Lokalizacja: Tykocin / Białystok
Kontakt:

Post autor: tadzio3 »

A ja jestem jednym z pierwszych udzielajacych się forumowiczów. Pamietam poczatki- na jakies posty czekało się tygodniami...
kajman
Posty: 64231
Rejestracja: pt wrz 22, 2006 9:00 pm
Lokalizacja: toruń

Post autor: kajman »

zbyszu pisze:Pomysł oczywiście świetny, ale odgrzewany. Jeszcze w dawnej Rozgłośni Harcerskiej była Bubloteka, czyli Lista koszmarnych utworów. Również tutaj na forum (i na innych) co jakiś czas pojawial sie ten wątek.
To nie jest istotne czy pomysł stary czy nowy tylko czy się przyjmie.
Zapytam Cię z ciekawości, czy na Bublotece głosowano na utwory z listy RH czy na wszystkie słyszalne w radio?
Awatar użytkownika
zbyszu
Posty: 9904
Rejestracja: sob gru 31, 2005 5:03 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: lat 80-tych
Lokalizacja: Warmia / Mazury
Kontakt:

Post autor: zbyszu »

kajman pisze:
zbyszu pisze:Pomysł oczywiście świetny, ale odgrzewany. Jeszcze w dawnej Rozgłośni Harcerskiej była Bubloteka, czyli Lista koszmarnych utworów. Również tutaj na forum (i na innych) co jakiś czas pojawial sie ten wątek.
To nie jest istotne czy pomysł stary czy nowy tylko czy się przyjmie.
Zapytam Cię z ciekawości, czy na Bublotece głosowano na utwory z listy RH czy na wszystkie słyszalne w radio?
Chyba na wszystkie, bo na Liście RH nie było granych kaszenek typu Kaoma itp. Ale szczeg. nie podam, bo nie słuchałem. Chyba byłem wtedy za mały...;-)
Awatar użytkownika
djjack
Posty: 2031
Rejestracja: pn sie 04, 2003 2:08 pm
Lokalizacja: Gdańsk
Kontakt:

Wszystkie piosenki

Post autor: djjack »

kajman pisze: (...)
Zapytam Cię z ciekawości, czy na Bublotece głosowano na utwory z listy RH czy na wszystkie słyszalne w radio?
Można było głosować na wszystkie polskie słyszane w radiu!
W tamtym okresie głównie Jedynka grała np. piosenkę "Nie domykajmy drzwi" Skaldów skomentowaną podczas emisji w tej czwórkowej audycji jako "Piosenka wspomagająca pracę włamywaczy" czy też "Spójrz z dwóch stron" Eleni z bublotekowym podtytułem "Piosenka dla zezowatego".
Grycek
Posty: 3701
Rejestracja: sob lis 12, 2005 1:49 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: 1111
Lokalizacja: Zurych/Santa Cruz/Saarbrücken/Myslovitze/KATowice/Wroclove

Post autor: Grycek »

1a
2a
3b
Awatar użytkownika
jotem3
Posty: 3468
Rejestracja: wt maja 23, 2006 6:09 pm
Lokalizacja: Świeszyno

Post autor: jotem3 »

1a
2a
3b
Awatar użytkownika
tadzio3
Posty: 9777
Rejestracja: czw sie 12, 2004 2:17 am
Lokalizacja: Tykocin / Białystok
Kontakt:

Post autor: tadzio3 »

kajman pisze:Przy okazji myślałem, ale to już temat na oddzielny wątek, żeby stworzyń nasz własny top 2006 (z głosowaniem nawet na 20 lub 30 najlepszych utworów).
Jeżeli chodzi o ten wątek to myślełem nad tym juz od dłuższego czasu i od 1 stycznia założe takowy.
Robinson
Posty: 8049
Rejestracja: pt wrz 22, 2006 10:58 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: 1984 r.
Lokalizacja: Krosno

Post autor: Robinson »

kajman pisze: Zapytam Cię z ciekawości, czy na Bublotece głosowano na utwory z listy RH czy na wszystkie słyszalne w radio?
Głosowało się na różne zasłyszane utwory.
Pamiętam jak królował tam zespół Bolter. :lol:
mrsap
Posty: 1597
Rejestracja: pt lip 14, 2006 11:29 pm
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: mrsap »

1 A
2 B
3 B
Awatar użytkownika
Gary
Posty: 12486
Rejestracja: ndz lip 30, 2006 5:42 pm
Lokalizacja: Inowrocław

Post autor: Gary »

Ciekawy pomysł. Jestem za głosowaniem na 5 ponumerowanych piosenek będących na liście i w poczekalni.
Awatar użytkownika
tadzio3
Posty: 9777
Rejestracja: czw sie 12, 2004 2:17 am
Lokalizacja: Tykocin / Białystok
Kontakt:

Post autor: tadzio3 »

No to ja robię swój anty-top 20 roku 2006. Na początku miał to być top 10, ale nazbierało się ich trochę. Uwzględniałem tylko top 30 LP3, uznając że piosenki, które nie weszły do zasadniczego zestawienia nie zaszkodziły liście tak bardzo.
O kolejności decyduje również to jak dobrze radzili sobie na liście, czyli jak (za) długo męczyli moje uszy i napawały niesprawiedliwością listy. Oczywiście ranking jak najbardziej subiektywny i na pewno kontrowersyjny dla wielu.

20. Na dysku C i D - Hurt
19. Patrzę w ciebie - De Mono
18. Tower Of Song - Leonard Cohen feat. U2
17. Tripping - Robbie Williams
16. Pięknie jest - Ramona Rey
15. Maneater - Nelly Furtado
14. Crazy - Gnarls Barkley
13. Trudno mi się przyznać - Ania
12. Love Generation - Bob Sinclar
11. Get Together - Madonna
10. One - Mary J. Blige feat. U2
9. Znam cię na pamięć - Brodka
8. Suffer Well - Depeche Mode
7. Moje miasto - Maria Peszek
6. Kiedy nie ma miłości - Maria Sadowska
5. Na kolana - Kasia Cerekwicka
4. A Pain That I'm Used To - Depeche Mode
3. Konstytucje 2006 - Lech Janerka&sidney Polak&Junior Stress
2. Sorry - Madonna
1. Między nami - Button Hackers

Gdybym uwzględniał tylko i wyłącznie wstręt do danych utworów lista wyglądałaby trochę inaczej, ale nr jeden chyba by pozostał...
Awatar użytkownika
adr
Posty: 5019
Rejestracja: sob sie 19, 2006 6:59 pm
Lokalizacja: Białystok

Post autor: adr »

Buble roku 2006:
- Życie takie jest - Mafia
- Patrzę w Ciebie - De Mono
- Psalm dla Ciebie - Markiewicz, Radek

Tylko trójka (ale za to "najlepsza") i bez kolejności, bo to zbyt okrutne zadanie by się jeszcze zastanawiać i czas tracić.
Awatar użytkownika
Gary
Posty: 12486
Rejestracja: ndz lip 30, 2006 5:42 pm
Lokalizacja: Inowrocław

Post autor: Gary »

adr pisze:Buble roku 2006:
- Życie takie jest - Mafia
- Patrzę w Ciebie - De Mono
- Psalm dla Ciebie - Markiewicz, Radek

Tylko trójka (ale za to "najlepsza") i bez kolejności, bo to zbyt okrutne zadanie by się jeszcze zastanawiać i czas tracić.
:lol: :lol: :lol: mam podobne odczucia.
bartekp
Posty: 120
Rejestracja: sob lis 25, 2006 4:34 pm
Lokalizacja: Łódź

Post autor: bartekp »

kajman pisze: Zapytam Cię z ciekawości, czy na Bublotece głosowano na utwory z listy RH czy na wszystkie słyszalne w radio?
Na wszystko co szło. Była walka pomiędzy LP a Republiką. Bublotekę prowadzili Grzegorz Miecugow i Andrzej Paweł Wojciechowski. Było bardzo zabawnie. Prezentowali 5 piosenek z wieloma komentarzami.
Obok Bolteru królował też Papa Dance i czasem Kombi. Wierszyk jaki pamiętam do dziś to "zagraj dupa kombi grupa".
ku3a
Posty: 20948
Rejestracja: czw lis 10, 2005 8:32 pm
Lokalizacja: 872, 1186

Post autor: ku3a »

pomysl fajny, juz tu sie od czasu do czasu przewijal, ale nigdy nie dostal swojego stalego, cotygodniowego kącika.

moje glosy:
1. zapewne A, zeby byla wieksza roznorodnosc w punktacji
2. 3 za malo, 10 za duzo, wiec zostaje 5.
3. tu decydowanie B
Awatar użytkownika
jackal
Posty: 617
Rejestracja: ndz paź 08, 2006 1:14 am
Lokalizacja: Poznań

Post autor: jackal »

1.a
2.b
3.a

Świetny pomysł, w 2006 moje uszy nie wytrzymywały tworów wielu wykonawców ale jednego szczególnie - chodzi mi o pewnego blondwłosego polskiego kompozytora...
Awatar użytkownika
Piotr
Rzecznik Administratora
Posty: 8003
Rejestracja: pt gru 16, 2005 8:59 am
Listy Przebojów Trójki słucham od: 24.04.1982

Post autor: Piotr »

A ja wloze kij w mrowisko i zaryzykuje stwierdzenie, ze jestescie nietolerancyjni. Jesli sie komus podoba cos czego Wy nie lubicie to juz jest be. A nie daj Boze skrytykuje to co Wy lubicie. A podobno muzyka lagodzi obyczaje?!
ODPOWIEDZ