El-pe-trzy nr 1295. Głosowanie.

Nasza własna, niezależna, wewnątrz-forowa Lista Przebojów, oparta na utworach do głosowania z oficjalnych propozycji LP3 (zasady głosowania, wyniki, podsumowania i inne rankingi)

Moderatorzy: ku3a, Yacy, Mateusz, neon.ka, jollyroger72, ku3a, neon.ka, Yacy, Mateusz, jollyroger72

Awatar użytkownika
Miszon
Posty: 15298
Rejestracja: pn lis 13, 2006 12:18 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: 640
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: Miszon »

Hmm... to może ja wyśle, maila, żeby dać szansę i wrzucić do zestawu "Łydkę" Happysad? (bo chyba to ich simgiel ostatni jest).
Awatar użytkownika
bobby-x
Posty: 9960
Rejestracja: pt lis 11, 2005 5:00 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: czerwiec 1983
Lokalizacja: Powiat Otwocki, Mazowiecki Park Krajobrazowy
Kontakt:

Post autor: bobby-x »

1981 pisze:1. 1984 KRAKOWSKI SPLEEN - Maanam
Fanatyk pisze:1. MIŁY MÓJ - Maria Peszek (-)
Ładnie chłopaki głosujecie. Krakowskiego Spleenu nie spodziewałem sie na pierwszym a w Marysi jest zakochany Niedźwiedź , Fanatyk, Bobby i kto jeszcze ????

Jeśli mógłbym wybrać utwory na 1983 rok do prezentacji to zdecydowanie byłoby to KOCHAM CIE KOCHANIE MOJE lub MOONLIGHT SHADOW a w 1984 roKu OBCY ASTRONOM Republiki. Wydaje mi się że większymi przebojami był własnie Maanam z 83 roku a nie a 84 a Republika z Obcym a nie z Flagą. Ale może Marek wybrał utwory ważniejsze ???
Awatar użytkownika
tadzio3
Posty: 9775
Rejestracja: czw sie 12, 2004 2:17 am
Lokalizacja: Tykocin / Białystok
Kontakt:

Post autor: tadzio3 »

Miszon pisze:Hmm... to może ja wyśle, maila, żeby dać szansę i wrzucić do zestawu "Łydkę" Happysad? (bo chyba to ich simgiel ostatni jest).
Spróbuj! Tak, to jest ostatni singiel z tej płyty- notabene bardzo udany.
Awatar użytkownika
Miszon
Posty: 15298
Rejestracja: pn lis 13, 2006 12:18 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: 640
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: Miszon »

tadzio3 pisze:
Miszon pisze:Hmm... to może ja wyśle, maila, żeby dać szansę i wrzucić do zestawu "Łydkę" Happysad? (bo chyba to ich simgiel ostatni jest).
Spróbuj! Tak, to jest ostatni singiel z tej płyty- notabene bardzo udany.
Jak cała płyta zresztą :).
ku3a
Posty: 20948
Rejestracja: czw lis 10, 2005 8:32 pm
Lokalizacja: 872, 1186

Post autor: ku3a »

koniecznie sprobuj!
btw - ciekawe czy w ogole najblizsze notowanie bedzie na antenie :-/.
dzis juz zamiast Montiego dali mi jakas cholerna orkiestre :evil: .
Awatar użytkownika
tadzio3
Posty: 9775
Rejestracja: czw sie 12, 2004 2:17 am
Lokalizacja: Tykocin / Białystok
Kontakt:

Post autor: tadzio3 »

Miszon pisze:
tadzio3 pisze:
Miszon pisze:Hmm... to może ja wyśle, maila, żeby dać szansę i wrzucić do zestawu "Łydkę" Happysad? (bo chyba to ich simgiel ostatni jest).
Spróbuj! Tak, to jest ostatni singiel z tej płyty- notabene bardzo udany.
Jak cała płyta zresztą :).
Racja! W zasadzie dla mnie dosłownie kazda piosenka mogłaby być singlem i wejśc na listę.

Lista rzeczywiście może się nie odbyć- szkodaby było.
Dzisiaj może być żałoba, ale jutro możnaby już grac normalnie.
Rozumiem tragedię, ale zagranie piosenek z listy nikogo chyba nie urazi
Awatar użytkownika
Piotr
Rzecznik Administratora
Posty: 8003
Rejestracja: pt gru 16, 2005 8:59 am
Listy Przebojów Trójki słucham od: 24.04.1982

Post autor: Piotr »

Zaloba jest do soboty wlacznie. I tak po prawdzie to nie rozumiem tego "szkodaby bylo".
Rozumiem tragedię, ale zagranie piosenek z listy nikogo chyba nie urazi
Mylisz sie
antek
Posty: 1257
Rejestracja: pn wrz 25, 2006 12:45 am
Lokalizacja: z Polski

Post autor: antek »

1. MIŁY MÓJ - Maria Peszek
2. TONACJA - Coma
3. NIE WIEM O TRAWIE - Grzegorz Turnau
4. SNOW ( HEY OH ) - Red Hot Chili Peppers
5. 9 CRIMES - Damien Rice
6. WHEN YOU WERE YOUNG - The Killers
7. TRUDNO MI SIĘ PRZYZNAĆ - Ania
8. I DON'T FEEL LIKE DANCING - Scissor Sisters
9. PSALM DLA CIEBIE - Janusz Radek i Małgorzata Markiewicz
10. IT'S ONLY PAIN - Katie Melua
Awatar użytkownika
tadzio3
Posty: 9775
Rejestracja: czw sie 12, 2004 2:17 am
Lokalizacja: Tykocin / Białystok
Kontakt:

Post autor: tadzio3 »

Piotr pisze:Zaloba jest do soboty wlacznie. I tak po prawdzie to nie rozumiem tego "szkodaby bylo".
Rozumiem tragedię, ale zagranie piosenek z listy nikogo chyba nie urazi
Mylisz sie
Dobrze, mylę sie, może kogoś urazić, nie będę wypowiadał się za innych, ale mnie granie muzyki nigdy nie raziło, nawet w czasie wielkich tragredii osobistych- wręcz mi pomagało. Nawet ta szybsza, weselsza, mocnoejsza. Rozumiem jednak, ze ja jestem wśród nielicznych takich osób.
PS. Lista na pewno się nie odbędzie, bo żałoba jest do soboty. Mam nadzieję, ze przynajmniej podadzą wyniki listy na antenie, bądź szybko umieszczą w internecie.
JaceK
woźny-konserwator
Posty: 10242
Rejestracja: pn lip 21, 2003 11:01 am
Lokalizacja: Kraków, Galicja
Kontakt:

Post autor: JaceK »

Z całą powagą... ale każdy ma swoje racje, i każdy odbiera to po swojemu.
To że Listy nie ma, jest tylko akcentem jakiegoś, zwykle bolesnego wydarzenia. I to nie powinno budzić wątpliwości co do słuszności takiego postępowania Redakcji. Każdy z nas przeżyje to i tak według własnych zasad...

Jednakże nie od dziś wiadomo, że w zastępstwie puszczany jest zestaw ,,Muzyki ciszy'' — spokojne, stonowane, wyciszające nastrój kawałki. I wydaje mi się, ale to tylko moje odczucie, że nie ma co żałować takiej zamiany. Żałosne natomiast jest, i dające do myślenia, że takie utwory wychodzą na antenę, dopiero podczas jakichś doniosłych tragedii i bardzo smutnych okoliczności (np. śmierć Papieża, 11.09, zamachy w Madrycie, Londynie)... dla mnie ten fakt jest przygnębiający.
Awatar użytkownika
Gary
Posty: 12486
Rejestracja: ndz lip 30, 2006 5:42 pm
Lokalizacja: Inowrocław

Post autor: Gary »

Zgadzam się z tym co napisał JaceK, z małą poprawką, że może i można posłuchać, ale faktycznie nie o takiej "ludzkiej" porze i nie w takiej dawce.
A na forum możemy pokomentować te "smakołyki", którymi obdarzy nas Niedźwiedź, no i jeśli pojawią się w internecie wyniki listy to stosownie do sytuacji pokomentować.
Awatar użytkownika
Miszon
Posty: 15298
Rejestracja: pn lis 13, 2006 12:18 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: 640
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: Miszon »

Hmm... a już miałem napisać tu, czy na liście zagrają coś z okazji 24.11.94 i 24.11.91, mam nadzieję, że nikomu nie trzeba tłumaczyć, co znaczą te daty. Pamiętam, że ostatnio jak lista była tego dnia, to na sam koniec oprócz GOlden Life Marek zagrał jeszcze "You take my breath away", któe wtedy mnie oczarowało totalnie, bo wcześniej słąbo to znałem.

Ale w takiej sytuacji to niestety kawałki z okazji tych rocznic jeszcze bardziej będą pasować do nastroju że tak powiem.
Awatar użytkownika
tadzio3
Posty: 9775
Rejestracja: czw sie 12, 2004 2:17 am
Lokalizacja: Tykocin / Białystok
Kontakt:

Post autor: tadzio3 »

JaceK pisze: Jednakże nie od dziś wiadomo, że w zastępstwie puszczany jest zestaw ,,Muzyki ciszy'' — spokojne, stonowane, wyciszające nastrój kawałki. I wydaje mi się, ale to tylko moje odczucie, że nie ma co żałować takiej zamiany. Żałosne natomiast jest, i dające do myślenia, że takie utwory wychodzą na antenę, dopiero podczas jakichś doniosłych tragedii i bardzo smutnych okoliczności (np. śmierć Papieża, 11.09, zamachy w Madrycie, Londynie)... dla mnie ten fakt jest przygnębiający.
Mam taka samą opinię. Tylko jakieś tragedie skłaniają redakcję Trójki do pozwolenia pusczania pięknych piosenek. Tydzień, kiedy zmarł Papież (głupio trochę pisać) ale był najpiękniejszym tygodniem w Trójce (i nie tylko tam) pod względem muzyki, klimatu... Zapowiadanie piosenek spokojne, bez jakiś bezsensownych gadek, piosenki w całości (i to jakie!), nikt się nie spieszył, wiadomosci nadawane bez muzyczki w tle, jak za starych czasów Trójki (których niestety niewiele przeżyłem).
Ostatnio zmieniony czw lis 23, 2006 11:06 pm przez tadzio3, łącznie zmieniany 1 raz.
kajman
Posty: 64221
Rejestracja: pt wrz 22, 2006 9:00 pm
Lokalizacja: toruń

Post autor: kajman »

A mnie na przykład uraża, że nie będzie listy. Dla mnie to tak, jakby innym ludziom w niedziele zakazano iść do kościoła.
Awatar użytkownika
marsvolta
Posty: 4039
Rejestracja: pt wrz 22, 2006 9:01 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: 721
Lokalizacja: Biały Dunajec, Kraków

Post autor: marsvolta »

1.V ROZBIOR POLSKI - Buldog
2.THE SAINTS ARE COMING - U2 & Green Day
3.WHEN YOU WERE YOUNG - The Killers
4.BROKEN BOY SOLDIER - The Raconteurs
5.YOU KNOW MY NAME - Chris Cornell
6.BYLABYM - Hey
7.REVELATIONS - Audioslave
8.SNOW (HEY OH) - Red Hot Chili Peppers
9.HOT KISS - Juliette & The Licks
10.ELEANOR PUT YOUR BOOTS ON - Franz Ferdinand
Awatar użytkownika
Miszon
Posty: 15298
Rejestracja: pn lis 13, 2006 12:18 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: 640
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: Miszon »

kajman pisze:A mnie na przykład uraża, że nie będzie listy. Dla mnie to tak, jakby innym ludziom w niedziele zakazano iść do kościoła.
No wiesz, tu chodzi o to, że jak umiera ktoś w rodzinie, to nie robi się raczej za parę dni hucznej imprezy/nie idzie na koncert rockowy. Bćyć może nikogo z rodziny nie masz na Śląsku, ale uszanuj smutek innych, którzy mają. Zresztą - patrząc szerzej - w przypadku żałoby narodowej itp. rzeczy chodzi raczej o to, że w takim momencie wszyscy Polacy są traktowani jak rodzina tych, którzy zmarli (troche jak w tej piosence discopolo :wink: ).
Dlatego też decyzja wydaje mi się słuszna. Świat się nie zawali, jeśli raz nie będzie listy (w Wielki Piątek tez przeciez nie ma, no nie?), a innym być możę właśnie się zawalił z bardziej poważnych powodów...
kajman
Posty: 64221
Rejestracja: pt wrz 22, 2006 9:00 pm
Lokalizacja: toruń

Post autor: kajman »

Miszon pisze:
kajman pisze:A mnie na przykład uraża, że nie będzie listy. Dla mnie to tak, jakby innym ludziom w niedziele zakazano iść do kościoła.
No wiesz, tu chodzi o to, że jak umiera ktoś w rodzinie, to nie robi się raczej za parę dni hucznej imprezy/nie idzie na koncert rockowy. Być może nikogo z rodziny nie masz na Śląsku, ale uszanuj smutek innych, którzy mają. Zresztą - patrząc szerzej - w przypadku żałoby narodowej itp. rzeczy chodzi raczej o to, że w takim momencie wszyscy Polacy są traktowani jak rodzina tych, którzy zmarli (troche jak w tej piosence discopolo :wink: ).
Dlatego też decyzja wydaje mi się słuszna. Świat się nie zawali, jeśli raz nie będzie listy (w Wielki Piątek tez przeciez nie ma, no nie?), a innym być możę właśnie się zawalił z bardziej poważnych powodów...
Nie chcę się na ten temat zbytnio rozwodzić, bo musiałbym wejść na temat mojej opinii o czymś takim jak żałoba narodowa. A jeżeli chodzi o Wielki Piątek to jest on dla mnie najgorszym dniem w roku, bo to piątek, w którym nie ma listy.
Awatar użytkownika
Artur
Posty: 4972
Rejestracja: sob sty 14, 2006 12:18 pm
Lokalizacja: Opole/Olesno

Post autor: Artur »

1. V ROZBIOR POLSKI - Buldog
2. NOCNOAUTOBUSOWA - Orkiestra Na Zdrowie i Jacek Kleyff
3. SAY AFTER ME - Bic Runga
4. NOCNYM POCIAGIEM AZ DO KONCA SWIATA - Myslovitz
5. ALL GOOD THINGS - Nelly Furtado
6. GOD'S TOP TEN - INXS
7. LEWA STRONA LITERKI M - Kombajn do zbierania kur po wioskach
8. AMERICA - Razorlight
9. BOMBONIERKA - Basia Stepniak-Wilk & Grzegorz Turnau
10. BOMBS - Faithless feat. Harry Collier
Awatar użytkownika
John The Revelator
Posty: 228
Rejestracja: pt sie 11, 2006 6:33 pm
Lokalizacja: ZG

Post autor: John The Revelator »

by and by 8)
joooohny revalator

01. MARTYR - Depeche Mode
02. JOHN THE REVELATOR - Depeche Mode
03. JUMP - Madonna
04. AMERICA - Razorlight
05. STARLIGHT - Muse
06. GOD'S TOP TEN - INXS
07. I DON'T FEEL LIKE DANCING - Scissor Sisters
08. LAND OF CONFUSION - Disturbed
09. HURT - Christina Aguilera
10. DEVIL'S GOT A NEW DISGUISE - Aerosmith
Awatar użytkownika
bobby-x
Posty: 9960
Rejestracja: pt lis 11, 2005 5:00 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: czerwiec 1983
Lokalizacja: Powiat Otwocki, Mazowiecki Park Krajobrazowy
Kontakt:

Post autor: bobby-x »

JaceK pisze:Żałosne natomiast jest, i dające do myślenia, że takie utwory wychodzą na antenę, dopiero podczas jakichś doniosłych tragedii i bardzo smutnych okoliczności (np. śmierć Papieża, 11.09, zamachy w Madrycie, Londynie)... dla mnie ten fakt jest przygnębiający.
Tadzio pisze: Mam taka samą opinię. Tylko jakieś tragedie skłaniają redakcję Trójki do pozwolenia pusczania pięknych piosenek. Tydzień, kiedy zmarł papież (głupio trochę pisać) ale był najpiękniejszym tygodniem w Trójce (i nie tylko tam) pod względem muzyki, klimatu... Zapowiadanie piosenek spokojne, bez jakiś bezsensownych gadek, piosenki w całości (i to jakie!), nikt się nie spieszył, wiadomosci nadawane bez muzyczki w tle, jak za starych czasów Trójki (których niestety niewiele przeżyłem).
Widzę, że też zauważyliście, że Trójka gra niesamowicie!!! od Środy po południu. Trójki nie słucham cały czas i codziennie ale od wczoraj od 12-tej cały czas mam włączone 98,8 FM.

Tadziu, pozwolę sobie napisać, że słowo Papież czy to Jan Paweł II czy Benedykt XVI powinieneś pisać z wielkiej litery - zawsze i bez zastanawiania się. Jakoś znowu kłóóóje mnie w oczy to słowo tak jak kiedyś Matóóóra.
Awatar użytkownika
tadzio3
Posty: 9775
Rejestracja: czw sie 12, 2004 2:17 am
Lokalizacja: Tykocin / Białystok
Kontakt:

Post autor: tadzio3 »

bobby-x pisze: Tadziu, pozwolę sobie napisać, że słowo Papież czy to Jan Paweł II czy Benedykt XVI powinieneś pisać z wielkiej litery - zawsze i bez zastanawiania się.
No bez przesady! Czepiasz się. Jak juz mówimy o gramatyce to słowo "papież" nie jest nazwa własną, więc nie ma obowiązku tak pisać. W sumie jeżeli pisałem o konkretnej osobie to mogłem napisac z dużej litery, ale kurcze... nie zastanawiałem sie nad tym pisząc zupełnie o czymś innym. W kazdym razie jak obraziłem Twoje uczucia religijne to przepraszam i poprawiam na duża literę. 8)
Awatar użytkownika
bobby-x
Posty: 9960
Rejestracja: pt lis 11, 2005 5:00 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: czerwiec 1983
Lokalizacja: Powiat Otwocki, Mazowiecki Park Krajobrazowy
Kontakt:

Post autor: bobby-x »

Tadziu, no bez przesady, wyluzuj trochę :lol: , jesteś zbyt napięty :cry: . Nie obraziłeś moich uczuć religijnych. Każdą religię trzeba szanować i przez małą literę nie trzeba się gniewać. Ale potępiam wszelakich Fanatyków Wszelakich Religii. Fanatyzm trzeba tępić. Oczywiście nie mam tu na myśli Fanatyka z Dębicy (pozdro, pozdro) bo LP3 to nieszkodliwa choroba.
Awatar użytkownika
Yacy
Posty: 22022
Rejestracja: wt gru 27, 2005 11:14 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: not. 67 30.07.1983
Lokalizacja: Elbląg
Kontakt:

Post autor: Yacy »

witam, oto moja 10-tka

1. ZOBACZ JAK PIEKNIE - Mira Kubasinska & After Blues
2. 9 CRIMES - Damien Rice(Warner)
3. BOMBONIERKA - Basia Stepniak-Wilk & Grzegorz Turnau(Fonografika)
4. LEWA STRONA LITERKI M - Kombajn do zbierania kur po wioskach(Polskie Radio)
5. BIRMINGHAM 1982 - Maria Taylor
6. AMERICA - Razorlight(Universal)
7. NOTHING IN MY WAY - Keane
8. BYŁABYM - Hey
9. MILY MOJ - Maria Peszek
10. 1984 KRAKOWSKI SPLEEN - Maanam

nie wiem jaka jest różnica między utworami z Muzyki Ciszy, a np. MILY MOJ, ZOBACZ JAK PIEKNIE... ale tak sobie wymyślili w Trójce aby w takich chwilach nie prezentowac lp3 i ja to szanuję. a właściwie cieszę się na te jutrzejsze 3 godziny - co oczywiste wolałbym aby nie musiało być takiej tragedii!

Czy ktoś wie czemu nie ma Karpia Siódmego Wspaniałego w propozycjach? Przecież premiera już była. Ja się trochę z nim osłuchałem - mam Pocztówkę - i jest parę fajnych momentów :-)
Awatar użytkownika
Piotr
Rzecznik Administratora
Posty: 8003
Rejestracja: pt gru 16, 2005 8:59 am
Listy Przebojów Trójki słucham od: 24.04.1982

Post autor: Piotr »

Yacy pisze:nie wiem jaka jest różnica między utworami z Muzyki Ciszy, a np. MILY MOJ, ZOBACZ JAK PIEKNIE... ale tak sobie wymyślili w Trójce aby w takich chwilach nie prezentowac lp3 i ja to szanuję. a właściwie cieszę się na te jutrzejsze 3 godziny - co oczywiste wolałbym aby nie musiało być takiej tragedii!
No ale taka "skoczna" Bombonierka juz raczej do tego zestawu nie bardzo pasuje (podobnie jak kilka innych utworow)
Awatar użytkownika
Piotr
Rzecznik Administratora
Posty: 8003
Rejestracja: pt gru 16, 2005 8:59 am
Listy Przebojów Trójki słucham od: 24.04.1982

Post autor: Piotr »

kajman pisze:Nie chcę się na ten temat zbytnio rozwodzić, bo musiałbym wejść na temat mojej opinii o czymś takim jak żałoba narodowa. A jeżeli chodzi o Wielki Piątek to jest on dla mnie najgorszym dniem w roku, bo to piątek, w którym nie ma listy.
Sie nie boj. Moge Cie zapewnic, iz przyjdzie kiedys taki dzien, kiedy to dopiero doswiadczysz tego najgorszego dnia i to nie roku, ale zycia. Wtedy zrozumiesz.
ODPOWIEDZ