Glosowanie do 1279 notowania LP3

Nasza własna, niezależna, wewnątrz-forowa Lista Przebojów, oparta na utworach do głosowania z oficjalnych propozycji LP3 (zasady głosowania, wyniki, podsumowania i inne rankingi)

Moderatorzy: ku3a, Yacy, Mateusz, neon.ka, jollyroger72, ku3a, neon.ka, Yacy, Mateusz, jollyroger72

Awatar użytkownika
tadzio3
Posty: 9775
Rejestracja: czw sie 12, 2004 2:17 am
Lokalizacja: Tykocin / Białystok
Kontakt:

Post autor: tadzio3 »

ku3a pisze:
tadzio3 pisze:Ja identycznie jak ty sądzę, bo tez wolałbym wprowadzenia takiej zasady, ale dla osób, którym jest za mało mozna stworzyć oddzielna listę
u mnie w dziesiatce jest 9 piosenek ktore sa na elpetrojce (spodobalo mi sie to slowo :-) ), wiec tak naprawde inna lista nie jest mi potrzebna. Oczywiscie nie zawsze tak jest, ale czesto.
Dla mnie nie jest wcale potrzebna inna lista, bo mi wysatrczy swoja prywatna, a tutaj głosuję tylko na piosenki z zestawu na Lp3. U mnie w 10 są tylko trzy piosenki z LP3, ale mi to nie przeszkadza aby głosować na piosenki z zestawu, bo i tam z łatwością znajdę 10 ulubionych.
ku3a
Posty: 20948
Rejestracja: czw lis 10, 2005 8:32 pm
Lokalizacja: 872, 1186

Post autor: ku3a »

mascha pisze:(...)
To by było na tyle na temat nie na temat :wink:
mysle, ze to znakomite podsumowanie dyskusji.
mascha pisze:bo moje głosowanie będzie jutro :)
btw - no wlasnie, glosowac, GLOSOWAC! ;-)
Awatar użytkownika
tadzio3
Posty: 9775
Rejestracja: czw sie 12, 2004 2:17 am
Lokalizacja: Tykocin / Białystok
Kontakt:

Post autor: tadzio3 »

trzpaw pisze:
tadzio3 pisze:To moze zrobimy sonde, kto za, kto przeciw
Po co sondować, chcesz, to rób alternatywną listę o innym zakresie piosenek do głosowania
Ale mi nie chodzi o robienie alternatywnej listy, tylko o głosowanie tylko i wyłącznie na piosenki z zestawu do głosowania na LP3
A propozycja alternatywnej listy nie wyszła ode mnie, ale poparłbym ją bo była to by lista dla ludzi którzy nie chcą ograniczeń
Awatar użytkownika
Yacy
Posty: 22022
Rejestracja: wt gru 27, 2005 11:14 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: not. 67 30.07.1983
Lokalizacja: Elbląg
Kontakt:

Post autor: Yacy »

trzpaw pisze: Nie mnóżmy tych list, bo sami się w nich nie połapiemy. Dwie całkowicie wystarczą
cieszę się że myślisz tak samo jak ja. ja nawet myślę że taka lista nie pasuje do tego forum które zwie się Archiwum ... itd. ale z kolei nie rozumiem Twego wcześniejszego - zachęcającego - postu:
Myślę,że warto wykorzystać dużą aktywność na forum prz-rulez
no i tego:
A może by jeszcze podzielić każdą listę na dwa topy piosenek polskich i zagranicznych jak to był chyba w liście P. Kaczkowskiego
wydaje mi się że jeśli ktoś chce przedstawić swoją listę to może to zrobić na forum ale żeby zaraz sumować takie listy.? przecież w skrajnych przypadkach, przy takim rozrzucie gustów to nr 1 może składać się z dwóch, trzech utworów :-)

mam pytanie-prośbę do ku3a:
nie mam tu długiego stażu ale wydaje mi się że za listę forumowiczów Ty odpowiadasz - w tym sensie że jesteś właściwie adminem (przynajmniej ja tak to odbieram. - i proszę Cię o ankietę w temacie zasad głosowania: na utwory z lp3 czy na inne też. myślałem że coś takiego się pojawi ... jeśli okaże się że tylko utwory ze strony Trójki to super, a jeśli nie - byłoby szkoda - to chyba nie będzie tematu odrębnej listy. wtedy jednak porównania do LP3 będą niemozliwe. bardzo proszę o Twoją wypowiedź w tym temacie. przepraszam za chaotyczny post, ale siedzę nad pracą którą musze wykonać na jutro - pewnie skończę przy MANNIAKU :-) itrochę ciężko mi poukładać swoje przemyślenia.
trzpaw
Posty: 3540
Rejestracja: pt cze 30, 2006 3:21 pm
Lokalizacja: stolica

Post autor: trzpaw »

Jak ktoś chce niech zakłada nowe listy. Podałem nawet sposób mnożenia list. Mnie wystarczą tylko dwie lp3 i forumowiczów
Awatar użytkownika
tadzio3
Posty: 9775
Rejestracja: czw sie 12, 2004 2:17 am
Lokalizacja: Tykocin / Białystok
Kontakt:

Post autor: tadzio3 »

yacy pisze:proszę Cię o ankietę w temacie zasad głosowania: na utwory z lp3 czy na inne też. myślałem że coś takiego się pojawi ... jeśli okaże się że tylko utwory ze strony Trójki to super, a jeśli nie - byłoby szkoda - to chyba nie będzie tematu odrębnej listy. wtedy jednak porównania do LP3 będą niemozliwe. bardzo proszę o Twoją wypowiedź w tym temacie
To ja juz takową ankietę zrobiłem
ku3a
Posty: 20948
Rejestracja: czw lis 10, 2005 8:32 pm
Lokalizacja: 872, 1186

Post autor: ku3a »

Yacy pisze:mam pytanie-prośbę do ku3a:
nie mam tu długiego stażu ale wydaje mi się że za listę forumowiczów Ty odpowiadasz - w tym sensie że jesteś właściwie adminem (przynajmniej ja tak to odbieram. - i proszę Cię o ankietę w temacie zasad głosowania: na utwory z lp3 czy na inne też. myślałem że coś takiego się pojawi ... jeśli okaże się że tylko utwory ze strony Trójki to super, a jeśli nie - byłoby szkoda - to chyba nie będzie tematu odrębnej listy. wtedy jednak porównania do LP3 będą niemozliwe. bardzo proszę o Twoją wypowiedź w tym temacie.
Adminem jest JaceK, ja jestem moderatorem w tym dziale. Swoja opinie na temat glosowania wyglaszalem juz nie raz. Najwiecej na ten temat napisalismy przy okazji glosowania na 1276 i nic co teraz bym napisal nie byloby nowym, bo zdania nie zmienilem.
prz_rulez
Posty: 7363
Rejestracja: pt cze 16, 2006 3:48 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: *1999 - †2020
Lokalizacja: Dziura
Kontakt:

Post autor: prz_rulez »

Uuu... przez moja jedna propozycje taka dyskusja? u....widac jestem niezle kontrowersyjnym forumowiczem :D

a co do tych konstytucji to nie wiem ile razy powtarzac - NIE JESTEM WIELKIM FANEM KONSTYTUCJI, nawet nie były u mnie w Top 50, po prostu sie odrozniaja, sa czyms nowym, a poza tym dosyc odwazny tekst, piosenka doszla do nr 1 na Lp3, to znaczy, ze ludzie czekaja na zmiany...ale po tym forum tego nie widac.

no coz, ja nie chce byc powodem sporow czy klotni - po prostu dalem alternatywna propozycje. moze, w dalekiej przeszlosci, lista bylaby alternatywa dla niestety dosyc sztywnego zestawu trojkowego i moze kiedys pan marek wzialby ta liste pod uwage? :D :D
prz_rulez
Posty: 7363
Rejestracja: pt cze 16, 2006 3:48 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: *1999 - †2020
Lokalizacja: Dziura
Kontakt:

Post autor: prz_rulez »

Co do tego komentarza maschy... ja nie mam pretensji do całej trójki, widzę tylko pewne coraz bardziej uwidaczniające się wady Lp3. Naprawdę, pan Marek przestaje nadążać za tym co się dzieje na rynku muzycznym i chyba twórcy playlist także... To już nie jest czas, gdy, jak śpiewa Sandi Thom "Radio was king", teraz jest taki nasyp, ze... no coz... chyba nawet nie warto miec pretensji. Gatunki się coraz bardziej mieszają i ciezko juz okreslic co sie "nadaje do trójki" a "co się nie nadaje".

Ech... pozostaja nam prywatne zestawy muzyczne ;)

Ale i tak Trójka to na razie najlepsza stacja muzyczna, lepszej chyba nie będzie, a że w dobie internetu mamy dostępną muzykę z całego świata...
ku3a
Posty: 20948
Rejestracja: czw lis 10, 2005 8:32 pm
Lokalizacja: 872, 1186

Post autor: ku3a »

prz_rulez pisze:Naprawdę, pan Marek przestaje nadążać za tym co się dzieje na rynku muzycznym i chyba twórcy playlist także...
no nie wiem czy nie nadazaja. Jeszcze by tego brakowalo, zeby na Liscie bylo jakies dicho. Zreszta takiej muzyki sluchacze Trojki po prostu nie sluchaja i nawet jak sie pojawia na playliscie to nie robi zadnej kariery na LP3 (np. Britney), a skoro nie robi kariery to po to grac itd.
prz_rulez pisze:To już nie jest czas, gdy, jak śpiewa Sandi Thom "Radio was king"
no pewnie, "video killed the radio star" :-). Dzis jest idealny dzien, zeby to napisac ;-).
prz_rulez
Posty: 7363
Rejestracja: pt cze 16, 2006 3:48 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: *1999 - †2020
Lokalizacja: Dziura
Kontakt:

Post autor: prz_rulez »

Nie... video tez juz nie kreci, skoro likwiduje sie takie hity jak Top Of The Pops, czy nasze polskie 30 Ton. Dzis jest jak kazdy wie ERA INTERNETU. No i to on decyduje tak naprawdę, co się sprzedaje.

A co do disco... hm... ja myślę, że to po części przez złą promocję :P Kiedyś było dużo disco w muzycznej poczcie UKF...O-Zone, Atb itd. itp... Prydz w kazdy weekend :D
mascha
Posty: 15
Rejestracja: czw cze 08, 2006 11:33 pm

Post autor: mascha »

prz_rulez pisze:Uuu... przez moja jedna propozycje taka dyskusja? u....widac jestem niezle kontrowersyjnym forumowiczem :D

no coz, ja nie chce byc powodem sporow czy klotni - po prostu dalem alternatywna propozycje. moze, w dalekiej przeszlosci, lista bylaby alternatywa dla niestety dosyc sztywnego zestawu trojkowego i moze kiedys pan marek wzialby ta liste pod uwage? :D :D
A co chciałbyś, żeby nie traktować poważnie tego co piszesz? Jeżeli temat był wart rozważenia, a był, bo jak sam zauważyłeś p. Marek nie wychwytuje wszystkich godnych przesłuchania propozycji z rynku muzycznego, porozmawialiśmy na ten temat (ja zatraz dorzucę coś od siebie), ale żadnej kłótni czy sporu nie zauważyłam.
Moim zdaniem lepiej głosować tylko na pozycje z zestawienia LP3. Oczywiście szkoda byłoby nie podzielić się z innymi prywatnym odkryciem perełki muzycznej, niezauważonej przez p. Marka, ale można to zrobić w innej formie, np. jako dopisek, podobnie jak wypisujemy płyty najchętniej słuchane w danym tygodniu, albo w oddzielnym poście – Tematy kołolistowe – Polecamy, bo nie każdy prowadzi prywatną listę w necie, do której zawsze można zajrzeć, jak np. Tadzio :)
Tak będzie dobrze :wink:
prz_rulez
Posty: 7363
Rejestracja: pt cze 16, 2006 3:48 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: *1999 - †2020
Lokalizacja: Dziura
Kontakt:

Post autor: prz_rulez »

mascha pisze:
prz_rulez pisze:Uuu... przez moja jedna propozycje taka dyskusja? u....widac jestem niezle kontrowersyjnym forumowiczem :D

no coz, ja nie chce byc powodem sporow czy klotni - po prostu dalem alternatywna propozycje. moze, w dalekiej przeszlosci, lista bylaby alternatywa dla niestety dosyc sztywnego zestawu trojkowego i moze kiedys pan marek wzialby ta liste pod uwage? :D :D
A co chciałbyś, żeby nie traktować poważnie tego co piszesz? Jeżeli temat był wart rozważenia, a był, bo jak sam zauważyłeś p. Marek nie wychwytuje wszystkich godnych przesłuchania propozycji z rynku muzycznego, porozmawialiśmy na ten temat (ja zatraz dorzucę coś od siebie), ale żadnej kłótni czy sporu nie zauważyłam.
Moim zdaniem lepiej głosować tylko na pozycje z zestawienia LP3. Oczywiście szkoda byłoby nie podzielić się z innymi prywatnym odkryciem perełki muzycznej, niezauważonej przez p. Marka, ale można to zrobić w innej formie, np. jako dopisek, podobnie jak wypisujemy płyty najchętniej słuchane w danym tygodniu, albo w oddzielnym poście – Tematy kołolistowe – Polecamy, bo nie każdy prowadzi prywatną listę w necie, do której zawsze można zajrzeć, jak np. Tadzio :)
Tak będzie dobrze :wink:
No wlasnie, jakby tak kazdy umieszczal swoje listy co tydzien tak jak na mycharts.forumer.pl to bym nawet tej listy chyba nie proponował ;)
Awatar użytkownika
Yacy
Posty: 22022
Rejestracja: wt gru 27, 2005 11:14 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: not. 67 30.07.1983
Lokalizacja: Elbląg
Kontakt:

Post autor: Yacy »

prz_rulez pisze:A co do disco... hm... ja myślę, że to po części przez złą promocję :P Kiedyś było dużo disco w muzycznej poczcie UKF...O-Zone, Atb itd. itp... Prydz w kazdy weekend :D
n i e w i e r z ę. atb w UKF???? Prydza owszem w Trójce słyszałem - niestety... fakt że w soboty wieczór raczej nie słucham radia i teraz widzę że dobrze robię :-) jednak wolałbym powrotu starej dobrej poczty nie z nowymi kawałkami z playlisty tylko z naprawdę rzadko słyszanymi utworami...

a jeśli chodzi o promocję disco to tak trzymać. tzn. nie promować albo jeszcze lepiej źle promować dicho :-) :-) :-)
prz_rulez
Posty: 7363
Rejestracja: pt cze 16, 2006 3:48 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: *1999 - †2020
Lokalizacja: Dziura
Kontakt:

Post autor: prz_rulez »

Yacy pisze:
prz_rulez pisze:A co do disco... hm... ja myślę, że to po części przez złą promocję :P Kiedyś było dużo disco w muzycznej poczcie UKF...O-Zone, Atb itd. itp... Prydz w kazdy weekend :D
n i e w i e r z ę. atb w UKF???? Prydza owszem w Trójce słyszałem - niestety... fakt że w soboty wieczór raczej nie słucham radia i teraz widzę że dobrze robię :-) jednak wolałbym powrotu starej dobrej poczty nie z nowymi kawałkami z playlisty tylko z naprawdę rzadko słyszanymi utworami...

a jeśli chodzi o promocję disco to tak trzymać. tzn. nie promować albo jeszcze lepiej źle promować dicho :-) :-) :-)
ale kazdy styl muzyczny jest dobry, nawet w naszym starym poczciwym Disco Polo byly ciekawe propozycje, zreszta do dzisiaj cos takiego graja w Rosji i te pioseneczki sa calkiem, calkiem... ;)
prz_rulez
Posty: 7363
Rejestracja: pt cze 16, 2006 3:48 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: *1999 - †2020
Lokalizacja: Dziura
Kontakt:

Post autor: prz_rulez »

swoja droga, to ludzie lubia taka muzyke, bo msuza sie przy czyms odstresowac i zapomniec o problemahc zycia codziennego, bo przy naszej kochanej Katie Melui czy Depeszach raczej im sie to nie uda - wrecz przeciwnie.

Dlatego dobrze, ze powstaja takie utwory jak "Explosion" :lol: . W ogole Kalwi & Remi moga stac sie znani w calej Europie... przy odrobinie szczęścia ;)
trzpaw
Posty: 3540
Rejestracja: pt cze 30, 2006 3:21 pm
Lokalizacja: stolica

Post autor: trzpaw »

tadzio3 pisze:
yacy pisze:proszę Cię o ankietę w temacie zasad głosowania: na utwory z lp3 czy na inne też. myślałem że coś takiego się pojawi ... jeśli okaże się że tylko utwory ze strony Trójki to super, a jeśli nie - byłoby szkoda - to chyba nie będzie tematu odrębnej listy. wtedy jednak porównania do LP3 będą niemozliwe. bardzo proszę o Twoją wypowiedź w tym temacie
To ja juz takową ankietę zrobiłem
Ankieta nie rozwiąże problemu, bo głosy są podzielone
Awatar użytkownika
tadzio3
Posty: 9775
Rejestracja: czw sie 12, 2004 2:17 am
Lokalizacja: Tykocin / Białystok
Kontakt:

Post autor: tadzio3 »

trzpaw pisze:
tadzio3 pisze:
yacy pisze:proszę Cię o ankietę w temacie zasad głosowania: na utwory z lp3 czy na inne też. myślałem że coś takiego się pojawi ... jeśli okaże się że tylko utwory ze strony Trójki to super, a jeśli nie - byłoby szkoda - to chyba nie będzie tematu odrębnej listy. wtedy jednak porównania do LP3 będą niemozliwe. bardzo proszę o Twoją wypowiedź w tym temacie
To ja juz takową ankietę zrobiłem
Ankieta nie rozwiąże problemu, bo głosy są podzielone
Na pewno głosy nigdy nie będą jednoznaczne, bo to już by było dziwne, dlatego właśnie robię ankiete, która pokaże ile osób jest takiego zdania, a ile przeciwnego.
mascha
Posty: 15
Rejestracja: czw cze 08, 2006 11:33 pm

Post autor: mascha »

Przyjeżdżam ekspresem i zostawiam mój tygodniowy rozkład jazdy, od piątku do piatku :wink:

1. BYŁABYM - Hey
2. INFRA-RED – Placebo
3. ATAKUJĄ KLONY - Big Cyc
4. STEROWANY JEST TEN ŚWIAT - Kobranocka
5. S.O.S. (MESSAGE IN THE BOTTLE) - Filterfunk
6. WRACAJ, BO TAK CHCĘ - Kobranocka
7. TALK - Coldplay
8. BĄDŹ ZE MNĄ - Martyna Jakubowicz
9. ZOBACZ JAK PIEKNIE - Mira Kubasinska & After Blues
10. SAEGLOPUR - Sigur Ros

Początkowo na 9 miejscu miałam LIFE IS WONDERFUL , ale po przeczytaniu apelu oddania głosów na Mire, z szacunku do niej niniejszym to czynię.
trzpaw
Posty: 3540
Rejestracja: pt cze 30, 2006 3:21 pm
Lokalizacja: stolica

Post autor: trzpaw »

mascha pisze: 3. ATAKUJĄ KLONY - Big Cyc

.
Cieszę się, że ktoś przekonał się do tej przyjemnej piosenki, powinna już się znaleźć w top20
Awatar użytkownika
1981
Posty: 4205
Rejestracja: czw sty 26, 2006 11:27 pm
Lokalizacja: Hangzhou

Post autor: 1981 »

A to juz piatek, czas najwyzszy na glosy (bardzo typowe...)

1. LIFE IS WONDERFUL - Jason Mraz
2. MANEATER - Nelly Furtado
3. NO TOMORROW - Orson
4. IS IT ANY WONDER? - Keane
5. SUPER MASSIVE BLACK HOLE - Muse
6. SAEGLOPUR - Sigur Ros
7. GET TOGETHER - Madonna
8. BYLABYM - Hey
9. SLABOSC CHWILOWA - Pustki
10. NEW YORK - Eskimo Joe

Chetnie posluchalbym Pustek... niestety jedyna wersja "Slabosci" jaka mam, to ta z nagrania Grycka. No i skad wziac wynalazek Eskimo Joe?
Awatar użytkownika
Campari
Posty: 2484
Rejestracja: pt lut 24, 2006 10:56 pm
Kontakt:

Post autor: Campari »

no cóż zasady są zasadami. skoro nie da się przeniesc moich głosów z poprzedniego notowania to udaje sie do kawiarenki internetowej i podaje pełną 10, bo mój komputer nadal u zaprzyjaźnionych informatyków.

1. HARROWDOWN HILL - Thom Yorke (+1)
2. SAEGLOPUR - Sigur Ros (+1)
3. SUPER MASSIVE BLACK HOLE - Muse (-2)
4. BYŁABYM - Hey (+2)
5. INFRA-RED - Placebo (-)
6. IN THE MORNING - Razorlight (N)
7. THERE'S NO WAY TO TELL A LIE - James Dean Bradfield (N)
8. TALK - Coldplay (-4)
9. YOU ONLY LIVE ONCE - The Strokes (N)
10.FALS FLAGS - Massive Attack (N)

p.s.
mam nadzieje. ze w przyszlym tygodniu bede juz mogl sie przylaczyc do glosowania i w ogole poudzielac sie troche na forum ;-)
ku3a
Posty: 20948
Rejestracja: czw lis 10, 2005 8:32 pm
Lokalizacja: 872, 1186

Post autor: ku3a »

Campari pisze:mam nadzieje. ze w przyszlym tygodniu bede juz mogl sie przylaczyc do glosowania i w ogole poudzielac sie troche na forum ;-)
my tez mamy taka nadzieje :-)
trzpaw
Posty: 3540
Rejestracja: pt cze 30, 2006 3:21 pm
Lokalizacja: stolica

Post autor: trzpaw »

Podziwiam tych, którzy w swoich notowaniach wysoko stawiają Sigur Rosa. Sam umieściłem go na miejscu 10, ale widzę/słyszę, że cięzko mi jest już słuchać tej piosenki
ku3a
Posty: 20948
Rejestracja: czw lis 10, 2005 8:32 pm
Lokalizacja: 872, 1186

Post autor: ku3a »

glosowanie zakonczone
ODPOWIEDZ