zasady głosowania na listę przebojów forowiczów

Nasza własna, niezależna, wewnątrz-forowa Lista Przebojów, oparta na utworach do głosowania z oficjalnych propozycji LP3 (zasady głosowania, wyniki, podsumowania i inne rankingi)

Moderatorzy: ku3a, Yacy, Mateusz, neon.ka, jollyroger72, ku3a, neon.ka, Yacy, Mateusz, jollyroger72

ku3a
Posty: 20928
Rejestracja: czw lis 10, 2005 8:32 pm
Lokalizacja: 872, 1186

Post autor: ku3a »

spozniona aktualizacja punktu nr 2. Od dzis ma on postac: "tak jakos wyszlo, ze co tydzien glosy podsumowuje ja. Mam nadzieje, ze gdy z jakichs powodow nie bede tego mogl w ktoryms tygodniu zrobic, to znajdzie sie jakis zastepca. Zakonczenia glosowania mozna sie spodziewac od godziny 22.00 w piatek. Osoby glosujace pozniej ryzykują, ze nie zdążą i ze ich glosy nie zostana zaliczone. Osoba podajaca wyniki naszego glosowania moze przed podaniem wynikow wyslac post, ze glosowanie zostalo zakonczone".
ku3a
Posty: 20928
Rejestracja: czw lis 10, 2005 8:32 pm
Lokalizacja: 872, 1186

Post autor: ku3a »

w punkcie 2 zmienilem z "Osoba podajaca wyniki naszego glosowania moze przed podaniem wynikow wyslac post, ze glosowanie zostalo zakonczone" na "Osoba podajaca wyniki naszego glosowania wysyła post, ze glosowanie zostalo zakonczone, a następnie podaje wyniki".
ku3a
Posty: 20928
Rejestracja: czw lis 10, 2005 8:32 pm
Lokalizacja: 872, 1186

Re: zasady głosowania na listę przebojów forowiczów

Post autor: ku3a »

w punkcie 2 zmieniłem na: "Zakonczenia glosowania mozna sie spodziewac od godziny 20.00 w piatek". Poprzednio było tak samo, tylko że była godzina 22.00.
ku3a
Posty: 20928
Rejestracja: czw lis 10, 2005 8:32 pm
Lokalizacja: 872, 1186

Re: zasady głosowania na listę przebojów forowiczów

Post autor: ku3a »

Dokonałem dwóch zmian:

1. Zdanie: "Rowniez jako ciekawostke mozna podawac piosenki ktore nie zmiescily sie do naszych dziesiatek" zamieniłem na "Również jako ciekawostkę można podawać piosenki które nie zmieściły się do naszych dziesiątek, ale po wyraźnym oddzieleniu ich od dziesiątki".

i przede wszystkim:
2. Punkt "glosujac podajemy piosenki w nastepujacym formacie: TYTUŁ PIOSENKI - Nazwa wykonawcy. Wazne sa wszystkie elementy: najpierw tytul potem wykonawca, tytul duzymi literami, myslnik, wykonawca normalnymi literami. Glosy ktore nie beda w tym formacie moga nie zostac zaliczone! Ulga bedzie obowiazywac tylko tych ktorzy glosuja po raz pierwszy (ale i do nich serdeczna prosba, zeby sie stosowali do formatu)"
jest teraz w postaci:
"głosując podajemy piosenki w następującym formacie:
1. Nazwa Wykonawcy - TYTUŁ PIOSENKI
1. 2. Nazwa Wykonawcy - TYTUŁ PIOSENKI
1. 2. 3. Nazwa Wykonawcy - TYTUŁ PIOSENKI
1. (2.) Nazwa Wykonawcy - TYTUŁ PIOSENKI
To znaczy: miejsce w głosowaniu, kropka, spacja, nazwa wykonawcy pisana normalnie, spacja, myślnik, spacja, tytuł piosenki dużymi literami. Ważny jest _każdy_ z tych elementów! Po miejscu w głosowaniu można podać miejsce w poprzednim głosowaniu i ew. liczbę tygodni (z kropką i spacją). Miejsce w poprzednim głosowaniu można podawać w nawiasie. Głosy które nie będą w tym formacie mogą nie zostać zaliczone! Ulga będzie obowiązywać tylko tych, którzy głosują po raz pierwszy (ale i do nich serdeczna prośba, żeby się stosowali do formatu)
".
ku3a
Posty: 20928
Rejestracja: czw lis 10, 2005 8:32 pm
Lokalizacja: 872, 1186

Re: zasady głosowania na listę przebojów forowiczów

Post autor: ku3a »

w punkcie 2 zmieniłem na: "Zakończenia głosowania można się spodziewać od godziny 12.00 w piątek". Poprzednio było tak samo, tylko że była godzina 20.00.
ku3a
Posty: 20928
Rejestracja: czw lis 10, 2005 8:32 pm
Lokalizacja: 872, 1186

Re: zasady głosowania na listę przebojów forowiczów

Post autor: ku3a »

Przy okazji piątej rocznicy istnienia forumowej, wprowadziłem kilka małych uściśleń do regulaminu.

W punkcie trzecim, dotyczącym edytowania swoich głosów dopisałem kilka zdań:
"Wyjątkiem jest sytuacja, gdy przy którejś z piosenek w zestawie z głosami był błąd i został on wskazany. W takiej sytuacji brak poprawienia tego błędu może spowodować nieuznanie głosu na tę piosenkę. Osoba głosująca jest zobowiązana sprawdzać czy w jej zestawie z głosami nie został wskazany żaden błąd."

W punkcie czwartym dopisałem zdanie: "Nazwę wykonawcy i tytuł piosenki najlepiej kopiować z trójkowej strony z zestawem do głosowania."

Dodałem 2 nowe punkty, obecnie jako piąty i szósty:
[*] jeśli ktoś głosując podaje miejsca z poprzedniego głosowania (czy inne wartości liczbowe), to informację o tym, że piosenka jest nowością w zestawie można zapisać na następujące sposoby:
1. (-) Nazwa Wykonawcy - TYTUŁ PIOSENKI
1. (--) Nazwa Wykonawcy - TYTUŁ PIOSENKI
1. (N) Nazwa Wykonawcy - TYTUŁ PIOSENKI
1. (NN) Nazwa Wykonawcy - TYTUŁ PIOSENKI
1. (N.) Nazwa Wykonawcy - TYTUŁ PIOSENKI
1. (NN.) Nazwa Wykonawcy - TYTUŁ PIOSENKI
1. N. Nazwa Wykonawcy - TYTUŁ PIOSENKI
1. NN. Nazwa Wykonawcy - TYTUŁ PIOSENKI
Inne sposoby nie są dopuszczone. W szczególności nie można pisać pojedynczych albo podwójnych myślników jeśli nie są umieszczone w nawiasach.
[*] zestaw z głosami musi być napisany domyślną czcionką o domyślnej wielkości;[/i]

Usunąłem zdanie: "Ulga będzie obowiązywać tylko tych, którzy głosują po raz pierwszy (ale i do nich serdeczna prośba, żeby się stosowali do formatu)."
kajman
Posty: 63972
Rejestracja: pt wrz 22, 2006 9:00 pm
Lokalizacja: toruń

Re: zasady głosowania na listę przebojów forowiczów

Post autor: kajman »

ku3a pisze:Nazwę wykonawcy i tytuł piosenki najlepiej kopiować z trójkowej strony z zestawem do głosowania.
Mam wrażenie, że to zdanie powinno ulec zmianie.
ku3a
Posty: 20928
Rejestracja: czw lis 10, 2005 8:32 pm
Lokalizacja: 872, 1186

Re: zasady głosowania na listę przebojów forowiczów

Post autor: ku3a »

To zdanie jest poprawne i na razie nie ulegnie zmianie. Zarówno tytuł piosenki, jak i wykonawcę można kopiować ze strony trójkowej.

Dopisałem jeden punkt:
  • swoje głosy należy podawać w kolejnych linijkach, bez pustych linii pomiędzy głosami;
Awatar użytkownika
jollyroger72
Posty: 19401
Rejestracja: czw lut 02, 2012 12:26 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: not. 176
Lokalizacja: Port Royal!

Re: zasady głosowania na listę przebojów forowiczów

Post autor: jollyroger72 »

ku3a pisze:To zdanie jest poprawne i na razie nie ulegnie zmianie.
To zdanie nie jest poprawne.
ku3a pisze:Zarówno tytuł piosenki, jak i wykonawcę można kopiować ze strony trójkowej.
Po skopiowaniu ze strony trójkowej otrzymujemy przykładowo:
Andrzej Piaseczny O SOBIE SAMYM

Czy ten format dla potrzeb podliczenia Forumowej jest wg Ciebie poprawny?
ku3a
Posty: 20928
Rejestracja: czw lis 10, 2005 8:32 pm
Lokalizacja: 872, 1186

Re: zasady głosowania na listę przebojów forowiczów

Post autor: ku3a »

To zdanie jest poprawne.
jollyroger72 pisze:Czy ten format dla potrzeb podliczenia Forumowej jest wg Ciebie poprawny?
oczywiście, że nie jest. czy napisałem, że całość trzeba kopiować? nie, napisałem, że zarówno tytuł, jak i wykonawcę. czyli możesz skopiować tytuł i on będzie poprawny. możesz skopiować wykonawcę i on będzie poprawny.
Awatar użytkownika
neon.ka
Posty: 4312
Rejestracja: pt sie 03, 2007 8:00 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: not. 436, 30.06.1990
Lokalizacja: warszawa

Re: zasady głosowania na listę przebojów forowiczów

Post autor: neon.ka »

Niestety jak wczoraj kopiowałam ze strony trójkowej, to zarówno wykonawca, jak i tytuł, były wielkimi literami.
ku3a
Posty: 20928
Rejestracja: czw lis 10, 2005 8:32 pm
Lokalizacja: 872, 1186

Re: zasady głosowania na listę przebojów forowiczów

Post autor: ku3a »

u mnie w firefoxie wykonawców widać wielkimi literami, ale kopiują się "normalnie".
z jakiej przeglądarki korzystasz?
Awatar użytkownika
Yacy
Posty: 21947
Rejestracja: wt gru 27, 2005 11:14 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: not. 67 30.07.1983
Lokalizacja: Elbląg
Kontakt:

Re: zasady głosowania na listę przebojów forowiczów

Post autor: Yacy »

ani z opery ani z chroma nie można dobrze skopiować, dlatego ja kopiuję z IE.
jakoś z firefoxem się nie polubiliśmy. ale próbujemy, może w końcu przełamiemy lody :-)
Awatar użytkownika
tadzio3
Posty: 9754
Rejestracja: czw sie 12, 2004 2:17 am
Lokalizacja: Tykocin / Białystok
Kontakt:

Re: zasady głosowania na listę przebojów forowiczów

Post autor: tadzio3 »

Ja teraz ręcznie wpisuję wykonawców, bo używam Chroma i po kopiowaniu mam same wielkie litery.
Awatar użytkownika
TomaszBr
Posty: 2945
Rejestracja: sob gru 18, 2010 5:45 pm
Lokalizacja: Dolny Śląsk

Re: zasady głosowania na listę przebojów forowiczów

Post autor: TomaszBr »

Ja w Chromie mam tak samo. Piszę ręcznie i potem sprawdzam, czy na pewno format mi się zgadza.
Awatar użytkownika
tadzio3
Posty: 9754
Rejestracja: czw sie 12, 2004 2:17 am
Lokalizacja: Tykocin / Białystok
Kontakt:

Re: zasady głosowania na listę przebojów forowiczów

Post autor: tadzio3 »

Ja nie zawsze sprawdzałem czy dobrze format wpisałem. Może się kilka razy zdarzyło, że głos został niezaliczony. Chociaż mam nadzieję, że nie. Nie mniej jednak teraz kwestia głosowania jest troszkę bardziej uciążliwa.
ku3a
Posty: 20928
Rejestracja: czw lis 10, 2005 8:32 pm
Lokalizacja: 872, 1186

Re: zasady głosowania na listę przebojów forowiczów

Post autor: ku3a »

Tak, zdaję sobie sprawę. Będę chciał to jakoś rozwiązać.
Wcześniej nie wiedziałem, że w innych przeglądarkach kopiowanie wygląda inaczej niż w firefoxie.
ralfik
Posty: 938
Rejestracja: czw sie 12, 2010 11:05 am
Listy Przebojów Trójki słucham od: not. 65/66
Lokalizacja: Kraków

Re: zasady głosowania na listę przebojów forowiczów

Post autor: ralfik »

Takie pytanko:
Jeśli oddam głos na forumową na utwór, który:
1) w chwili wysłania postu nie był w zestawie do głosowania
2) w chwili zamykania głosowania był już w zestawie
to czy taki głos zostanie zaliczony?
Zakładam, że tak.

Pytanie z pozoru jest "od czapy", ale podam przykład:
Na antenie jest podana informacja, że utwór X będzie piosenka dnia w piątek. Oddaję głos w czwartek wieczorem (utworu nie ma jeszcze w zestawie do głosowania), ponieważ ze względu na wyjazd nie wiem, czy będę miał możliwość zagłosowania w piątek rano.
Oczywiście trochę ryzykuję, bo utwór może nie zostać dodany w piątek rano, bywały takie przypadki.

Na lp3.polskieradio.pl taki numer nie jest możliwy, a na forumowej?
ODPOWIEDZ