Uwagi do nowej odsłony Listy

Czy podobało się ostatnie notowanie? Niekoniecznie ostatnie, ale może jakiś utwór szczególnie przypadł do gustu? Chcesz agitować do głosowania na konkretny „numer”? Wyraź tutaj swoją opinię...

Moderatorzy: ku3a, Yacy, Mateusz, neon.ka, ku3a, neon.ka, Yacy, Mateusz

Awatar użytkownika
bobby-x
Posty: 9958
Rejestracja: pt lis 11, 2005 5:00 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: czerwiec 1983
Lokalizacja: Powiat Otwocki, Mazowiecki Park Krajobrazowy
Kontakt:

Uwagi do nowej odsłony Listy

Post autor: bobby-x »

Hej, czy mógłby ktoś zrobić listę w punktach co jest źle i co nie działa i co trzeba pozamieniać (np. kolejność nowości?, lista nowości z boku), bo ja nie dam rady czasowo. To przekaże dzisiaj to do redakcji i informatyków. Za tydzień może będzie już dobrze.

Nie rozumiem jakiegoś ucinania czegoś po lub przed "@" a jak tam z przeglądarkami , działa to? Ja wchodziłem z Foksa, nie wiem która wersja, jakaś w miarę nowa i mam windows10. A jak z innych przeglądarek?

1 - nie działa link do Listy na głównej stronie Trójki.
Awatar użytkownika
Yacy
Posty: 22020
Rejestracja: wt gru 27, 2005 11:14 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: not. 67 30.07.1983
Lokalizacja: Elbląg
Kontakt:

Re: Uwagi do nowej odsłony Listy

Post autor: Yacy »

w win7 (opera, IE, mozilla) link działa - przenosi na stronę z lp3. :roll:

ogólnie jak już mi się udało zalogować to nie mam uwag, bo rozumiem, że powrót do starej wersji jest niemożliwy :-P

jedynie może to, że skoro utwory nie mogą być alfabetycznie, to lepiej gdyby były w odwrotnej kolejności - nowości na górze.
Awatar użytkownika
Yacy
Posty: 22020
Rejestracja: wt gru 27, 2005 11:14 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: not. 67 30.07.1983
Lokalizacja: Elbląg
Kontakt:

Re: Uwagi do nowej odsłony Listy

Post autor: Yacy »

bobby-x pisze: czw sty 02, 2020 1:16 pm Nie rozumiem jakiegoś ucinania czegoś po lub przed "@"
ja w starej wersji miałem zapamiętane login i hasło. login był w formacie: abcdefg@poczta.fm.
teraz loginem jest tylko abcdefg.
Awatar użytkownika
jollyroger72
Posty: 19618
Rejestracja: czw lut 02, 2012 12:26 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: not. 176
Lokalizacja: Port Royal!

Re: Uwagi do nowej odsłony Listy

Post autor: jollyroger72 »

Yacy pisze: czw sty 02, 2020 1:24 pm skoro utwory nie mogą być alfabetycznie
Pewnie mogą. Trzeba to poprawić.. i tyle :wink:
No i brak nowości w odrębnej szpalcie.
Awatar użytkownika
jollyroger72
Posty: 19618
Rejestracja: czw lut 02, 2012 12:26 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: not. 176
Lokalizacja: Port Royal!

Re: Uwagi do nowej odsłony Listy

Post autor: jollyroger72 »

Yacy, przecież:
Yacy pisze: czw sty 02, 2020 1:26 pm abcdefg@poczta.fm.
To adres, nie login.
Przecież może być tak, że ktoś ma login "kowalski" a adres mailowy "r.kowalski@cośtam.pl". Wówczas takie "skracanie" nie da pozytywnego efektu.
I tak np. mój login do starego konta to "metalheart" - zarejestrowany na jakiś adres mailowy "g.fulczynski@cośtam.pl". Zalogowałem się poprzez wpisanie "metalheart".
miszony
Posty: 4750
Rejestracja: ndz cze 26, 2011 4:26 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: 1987
Lokalizacja: wroclove

Re: Uwagi do nowej odsłony Listy

Post autor: miszony »

Dobrze, że jolly napisałeś bo kilka prób i już się zniechęciłem do głosowania ale po Twoim poście udało mi się zalogować. Chaos to jedyne co mi się na razie nasuwa po i przed zalogowaniem na stronę lp3 :D
nokdar
Posty: 519
Rejestracja: ndz kwie 22, 2007 2:51 pm
Lokalizacja: Wrocław

Re: Uwagi do nowej odsłony Listy

Post autor: nokdar »

Krótko: niepodobamisiezupełnie
Mniejsza o wrażenia estetyczne - rzecz subiektywna. Chociaż kafle wielkie, jak w mojej... kuchni.
Nowa formuła jest technicznie niedopracowana, na tę chwilę nie zachęca mnie wcale do głosowania.
Jakoś jednak przebrnąwszy zaznaczyłem 10 utworów. W grafice widnieje, że tym samym zagłosowałem na te 10. Really?
Merytorycznie: Poproszę o rozważania ułatwienia dla wklejających swoje głosy na forum.lp3.pl. Teraz z kafelka kopiuje się dodatkowo pusty wiersz pomiędzy tytułem i wykonawcą. Poprzednio było chyba łatwiej bez tego wiersza.
AmigoVulnerable
Posty: 124
Rejestracja: sob wrz 17, 2016 6:24 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: 2013

Re: Uwagi do nowej odsłony Listy

Post autor: AmigoVulnerable »

Oddzielić top 30 wyraźnie od poczekalni, poczekalnie od szczęśliwej 13.
Poprawić widoczność "awans, spadek, nowość"...
Przywrócić możliwość odznaczenia utworów, czyli kafelek "głosuj"..
Awatar użytkownika
jollyroger72
Posty: 19618
Rejestracja: czw lut 02, 2012 12:26 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: not. 176
Lokalizacja: Port Royal!

Re: Uwagi do nowej odsłony Listy

Post autor: jollyroger72 »

AmigoVulnerable pisze: czw sty 02, 2020 2:48 pm Przywrócić możliwość odznaczenia utworów, czyli kafelek "głosuj"..
Dodałbym tu możliwość oglądania zestawu (bez ikonek "Głosuj") oraz z ikonkami przy głosowaniu po zalogowaniu się. Tak jak było w poprzedniej wersji.
Awatar użytkownika
EVENo
Posty: 5538
Rejestracja: pt mar 20, 2015 9:35 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: 2014
Lokalizacja: Siemianowice Śląskie
Kontakt:

Re: Uwagi do nowej odsłony Listy

Post autor: EVENo »

Sam wygląd strony bardzo mi się podoba, odświeżenie było potrzebne od dawna. Problem polega na tym, że porwali się na zrobienie całkowicie nowej wersji strony, a wciąż widnieją na niej te same, stare i nieaktualizowane zdjęcia! Czemu całkowicie się ich nie pozbyli, skoro cały czas mają problem z ładowaniem nowych zdjęć? Część artystów nie ma foto w ogóle. Zrobili nową stronę, która nie dość, że nie rozwiązuje problemów starej, to jeszcze dorzuca kilka nowych...

Do tego wszystko to, co zostało powiedziane wcześniej - brak oddzielenia listy o poczekalni, brak listy nowości, za mała czcionka tytułów i statystyk.

Również brak komunikatów - problemy z logowaniem to jedno, ale jak już się zalogowałem (dzięki, jolly!) to chciałem też przy okazji zmienić sobie maila i nie wiem czy go zmieniłem, bo po kliknięciu w przycisk "Zatwierdź" nic nie wyskoczyło. Tak samo nic nie wyskoczyło jak chciałem zarejestrować się na nowo. Pewnie powinien się pojawić komunikat "Podany login jest już zajęty", ale nic z tych rzeczy...

Ale jeśli o estetykę chodzi to przede wszystkim te zdjęcia! To była największa wada poprzedniej strony, a tutaj została powielona i powiększona dwukrotnie! Fajnie, że jest dział "Z archiwum LP3 na miejscu pierwszym", ale co z tego, skoro dziś widnieje tam ogromny biały prostokąt?
Awatar użytkownika
wwas
Posty: 2463
Rejestracja: wt paź 13, 2009 2:53 pm

Re: Uwagi do nowej odsłony Listy

Post autor: wwas »

Na początek drobiazg, ale dość denerwujący, kiedy się do niego doszło: po kliknięciu strzałki obok numeru notowania rozwija się lista z dostępnymi numerami; powinna być ukrywana po ponownym kliknięciu strzałki, ewentualnie po kliknięciu gdzie indziej na stronie. Obecnie jedyną możliwością jej ukrycia jest albo odświeżenie strony, albo wybranie konkretnego numeru (co w sytuacji, kiedy jestem w jakimś odległym i chcę w nim pozostać, może nie być takie banalne).

Natomiast duży plus za poprawienie innego drobiazgu, który w poprzedniej wersji denerwował mnie od dawna: w formularzu logowania wreszcie można przejść z pola "login" do pola "hasło" jednym naciścięciem Tab :)
(Edit: Nie zaszkodziłoby jeszcze, gdyby po wypełnieniu loginu i hasła, można było zatwierdzić formularz wciskając enter)
Ostatnio zmieniony czw sty 02, 2020 9:24 pm przez wwas, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
Miszon
Posty: 15298
Rejestracja: pn lis 13, 2006 12:18 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: 640
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: Uwagi do nowej odsłony Listy

Post autor: Miszon »

Na komórce mam tylko baner i napis na nim "nagrania do glosowania" , jak klikam to pojawia się "wróć do listy", nic więcej nie ma.
Opera, Android
Ostatnio zmieniony czw sty 02, 2020 3:38 pm przez Miszon, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
Neo01
Posty: 10710
Rejestracja: wt sty 01, 2008 5:16 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: 1997
Lokalizacja: Rzeszów

Re: Uwagi do nowej odsłony Listy

Post autor: Neo01 »

Patrząc na te rzeczy o których tu piszecie to najbliższe notowanie LPP3 może być dopiero ciekawe...
Awatar użytkownika
EVENo
Posty: 5538
Rejestracja: pt mar 20, 2015 9:35 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: 2014
Lokalizacja: Siemianowice Śląskie
Kontakt:

Re: Uwagi do nowej odsłony Listy

Post autor: EVENo »

Ło matko, głosowanie jest tragiczne, żeby nie powiedzieć SKANDALICZNE! Utwory ładują się z biegiem scrollowania, czyli jeśli chcę wejść i przy pomocy Ctrl+F wyszukać dany utwór, to muszę zjechać na sam dół strony KILKANAŚCIE RAZY aby cała się załadowała i dopiero wtedy mogę szukać piosenek. Już pomijając fakt, że bez pomocy Ctrl+F szukanie piosenek jest karkołomnym zadaniem, bo nie są one alfabetycznie...

Czy zaprojektowanie tego tak, jak należy naprawdę wymaga jakieś ekstremalnej ilości oleju w głowie?
santosz
Posty: 4806
Rejestracja: pt wrz 05, 2014 7:33 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: 1994
Lokalizacja: Czech Republic

Re: Uwagi do nowej odsłony Listy

Post autor: santosz »

EVENo pisze: czw sty 02, 2020 3:59 pm Ło matko, głosowanie jest tragiczne, żeby nie powiedzieć SKANDALICZNE! Utwory ładują się z biegiem scrollowania, czyli jeśli chcę wejść i przy pomocy Ctrl+F wyszukać dany utwór, to muszę zjechać na sam dół strony KILKANAŚCIE RAZY aby cała się załadowała i dopiero wtedy mogę szukać piosenek. Już pomijając fakt, że bez pomocy Ctrl+F szukanie piosenek jest karkołomnym zadaniem, bo nie są one alfabetycznie...

Czy zaprojektowanie tego tak, jak należy naprawdę wymaga jakieś ekstremalnej ilości oleju w głowie?
To moim zdaniem celowy, bardzo dobry zabieg. Przekonalem sie sám na sobie. Tak sobie scrolluje, scrolluje i trafiam na wykonawcow i piosenki, ktorym w ogole bym nie poswiecil uwagi, gdybym wszystko mial poukladane alfabetycznie. Wtedy od razu ide na latwizne i wyszukuje tylko to co znam i lubie. A tu mozna se posiedziec z zestawem, posluchac fragmentow nieoczywistych utworow (choc i tak wiekszosc gowno warta), no i sa obrazki 😁 Na razie nie moge sie tylko zdecydowac czy zestaw nowosci powinien byc wyszczegolniony czy wmieszany w reszte by tzw. oczywiste nowosci oczywistych wykonawcow nie rzucaly sie tak bardzo w oczy. I brak oddzielenia trzydziestki od poczekalni též na plus. Chociaz niewykluczone, že to na razie jakas beta wersja i wszystko wroci do bardziej tradycyjnej formy.
LokiWawa
Posty: 5279
Rejestracja: śr wrz 02, 2015 1:35 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: notowania 1016.
Lokalizacja: Stolica. I to niejedna.

Re: Uwagi do nowej odsłony Listy

Post autor: LokiWawa »

Moje wrażenia bezpośrednio po oddaniu głosu:

1. Brak sortowania pozycji ani pod względem wykonawców ani pod względem tytułów.
2. Po oddaniu dziesiątego głosu kółko informujące o ilości oddanych głosów nie chciało zniknąć i zasłaniało opcję wylogowania.
3. Za mała czcionka opisująca wykonawcę i tytuł.
4. Brak ramki z nowościami i rozdzielenia podstawowego zestawienia od poczekalni i jeszcze niższej poczekalni.
5. Nowości w podstawowym zestawieniu, które wyszły z poczekalni, nie zawierają informacji o pozycji z poprzedniego notowania.
6. W nagłówku strony jest Lista Przebojów Programu Trzeciego, a w tytule karty przeglądarki - lp3.
7. Zamiast opisu zmiany pozycji, wolałbym pozycję z poprzedniego notowania i ewentualnie kolorową strzałkę (zieloną w górę / czerwoną w dół / kwadrat bez zmiany).

Od siebie dodam propozycję, aby nowości wyróżnić w zestawie do głosowania, ewentualnie dać je na sam początek zestawu.

Wizualnie zmiana na plus, jest jaśniej i nie tak "klaustrofobicznie", jak było do tej pory. No i duży plus, że w nagłówku jest Lista Przebojów PROGRAMU TRZECIEGO (a nie Trójki). ;)
Awatar użytkownika
jollyroger72
Posty: 19618
Rejestracja: czw lut 02, 2012 12:26 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: not. 176
Lokalizacja: Port Royal!

Re: Uwagi do nowej odsłony Listy

Post autor: jollyroger72 »

Zestaw do głosowania jest już w kolejności alfabetycznej.
Awatar użytkownika
konwicki1980
Posty: 5189
Rejestracja: czw wrz 02, 2010 7:55 pm
Lokalizacja: Toruń
Kontakt:

Re: Uwagi do nowej odsłony Listy

Post autor: konwicki1980 »

AmigoVulnerable pisze: czw sty 02, 2020 2:48 pm Oddzielić top 30 wyraźnie od poczekalni, poczekalnie od szczęśliwej 13.
Poprawić widoczność "awans, spadek, nowość"...
Przywrócić możliwość odznaczenia utworów, czyli kafelek "głosuj"..
Nic dodać, nic ująć. Zorientowanie się w wynikach listy przy tym obecnym designie "grafik płakał jak projektował" to jest nieliche wyzwanie. Puste okna ze zdjęciami, ogromne puste pola, zwłaszcza jak ktoś ma monitor panoramiczny i sobie przewija, za to tytuły mikroskopijną czcionką, poniżej miejsca 30. w ogóle brak statystyk dotyczących awansów, widać najważniejsze było, aby kolorystyka - agresywna magenta nawiązywała do sponsora listy - firmy Tauron :lol: Ciekawe, kto wziął pieniądze za taką kaszanę, ciekawe też czy jest możliwość sterowania jakoś kadrowaniem tych zdjęć w ramkach, by np. nie ucinało twarzy, czy za każdym razem obsługa będzie musiała odpalać Photoshopa czy inny program i kadrować specjalnie pod to okno.
Z pozdrowieniami:
https://www.youtube.com/watch?v=XC_r3h2GuHA
lady
Posty: 17780
Rejestracja: czw paź 08, 2009 8:55 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: 2007
Lokalizacja: Bieszczady

Re: Uwagi do nowej odsłony Listy

Post autor: lady »

Ok, teraz jest lepiej, ale mam takie pytanie: czy w zestawie jest gdzieś Louis Berry ? To nowość z piątku, która była na starej stronie wśród innych nowości, a po wprowadzeniu nowej strony gdzieś tajemniczo zniknęła. Wczoraj jak głosowałam, myślałam że może przez pomyłkę jest gdzieś wyżej niż reszta nowości, ale teraz spojrzałam na kolejność alfabetyczną i dalej Louisa nie ma. Szkoda by było gdyby ten utwór przepadł przez problemy z nową stroną, bo chciałam na niego głosować.
Awatar użytkownika
jollyroger72
Posty: 19618
Rejestracja: czw lut 02, 2012 12:26 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: not. 176
Lokalizacja: Port Royal!

Re: Uwagi do nowej odsłony Listy

Post autor: jollyroger72 »

lady pisze: czw sty 02, 2020 7:39 pm czy w zestawie jest gdzieś Louis Berry ?
Wczoraj w wyniku zmian zniknął z zestawu.
lady
Posty: 17780
Rejestracja: czw paź 08, 2009 8:55 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: 2007
Lokalizacja: Bieszczady

Re: Uwagi do nowej odsłony Listy

Post autor: lady »

Czyli też go nie widzisz. Cóż, mam nadzieję że naprawią ten błąd. No i jeszcze by się przydało wprowadzić możliwość odznaczania głosów. W końcu każdy się może tak fatalnie pomylić jak ja wczoraj :mrgreen:
Mam nauczkę na przyszłość - przed każdym kliknięciem dwa razy się zastanów :lol:
Awatar użytkownika
tadzio3
Posty: 9773
Rejestracja: czw sie 12, 2004 2:17 am
Lokalizacja: Tykocin / Białystok
Kontakt:

Re: Uwagi do nowej odsłony Listy

Post autor: tadzio3 »

No ale po co wciąż są numery przy piosenkach w zestawie do głosowania? :know:
gżegoż

Re: Uwagi do nowej odsłony Listy

Post autor: gżegoż »

Jak się już zaznaczy 10 utworów, to nie trzeba tego w żaden sposób zatwierdzać, tylko po prostu wyjść ze strony? :know: :roll:
Awatar użytkownika
barb42
Posty: 5458
Rejestracja: ndz sty 01, 2012 12:46 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: odkąd pamiętam
Lokalizacja: stela

Re: Uwagi do nowej odsłony Listy

Post autor: barb42 »

gżegoż pisze: pt sty 03, 2020 12:42 am Jak się już zaznaczy 10 utworów, to nie trzeba tego w żaden sposób zatwierdzać, tylko po prostu wyjść ze strony? :know: :roll:
Tak.
kajman
Posty: 64210
Rejestracja: pt wrz 22, 2006 9:00 pm
Lokalizacja: toruń

Re: Uwagi do nowej odsłony Listy

Post autor: kajman »

lady pisze: czw sty 02, 2020 7:45 pmby się przydało wprowadzić możliwość odznaczania głosów.
+
ODPOWIEDZ