Przedlista - Lista Przebojów Studia Gama - rok 1981

Dyskusje wszelakie na temat innych zestawień, czyli nie samą Listą Przebojów Trójki człowiek żyje... ;-)

Moderatorzy: jollyroger72, jollyroger72

kajman
Posty: 64161
Rejestracja: pt wrz 22, 2006 9:00 pm
Lokalizacja: toruń

Przedlista - Lista Przebojów Studia Gama - rok 1981

Post autor: kajman »

Podejrzewam, że jest to niemożliwe, ale jednak spróbuję. W 1981 r. Marek Niedźwiecki razem z Bogdanem Fabiańskim prowadzili listę przebojów jedynki, na której znajdowały się takie utwory jak In The Air Tonight, Friends Of Mr Cairo, I Turned To Stone, Szał niebieskich ciał, Nie mogę ci wiele dać, Paw, Blues o zużytych butach i szczęśliwym końcu dalekiej drogi, Fabryka keksów (praktycznie zapomniany rewelacyjny utwór Turbo) i wiele innych. Miała inną konwencję - 10 utworów polskich i 10 zagranicznych. Niestety wiele lat temu zaginęły mi jej notowania. Jeżeli ktoś je ma lub ma do nich dojście, to proszę o kontakt. Z tego co mi wiadomo (dane sprzed kilku lat) Marek Niedźwiecki ich nie ma, a Bogdan Fabiański próbował szukać z mizernym skutkiem. Warto byłoby je mieć, bo sądzę, że bez tej listy nie zaistniałaby lista Trójki.
pbd2
Posty: 1293
Rejestracja: pn lut 23, 2004 6:35 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: ...września 1982
Lokalizacja: Lublin

Post autor: pbd2 »

Czy to się nazywało "Studio Gama?" Bo pamiętam, że jako pięciolatek słuchałem takiego czegoś z rodzicami... Ale notowań z wiadomych względów niestety nie mam. Tak przy okazji: jaka szkoda, że lista Trójki nie zaczęła się wcześniej - tyle wspaniałych utworów by się załapało...
Awatar użytkownika
bobby-x
Posty: 9940
Rejestracja: pt lis 11, 2005 5:00 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: czerwiec 1983
Lokalizacja: Powiat Otwocki, Mazowiecki Park Krajobrazowy
Kontakt:

Post autor: bobby-x »

Masz rację pbd2 mogła by przynajmiej w 1952 jak UK lub w 1936 jak US (obecny Hot 100 od 1958) lub 1890 !! jak w stanach bo takie mam pierwsze zestawienia i podsumowania.
Tyle wspaniałych utworów by się... :lol: :lol: :lol:
JC
Posty: 1170
Rejestracja: pn lis 14, 2005 7:26 pm
Lokalizacja: Warszawa

Re: Przedlista - prośba o pomoc

Post autor: JC »

kajman pisze:Podejrzewam, że jest to niemożliwe, ale jednak spróbuję. W 1981 r. Marek Niedźwiecki razem z Bogdanem Fabiańskim prowadzili listę przebojów jedynki, na której znajdowały się takie utwory jak In The Air Tonight, Friends Of Mr Cairo, I Turned To Stone, Szał niebieskich ciał, Nie mogę ci wiele dać, Paw, Blues o zużytych butach i szczęśliwym końcu dalekiej drogi, Fabryka keksów (praktycznie zapomniany rewelacyjny utwór Turbo) i wiele innych. Miała inną konwencję - 10 utworów polskich i 10 zagranicznych. Niestety wiele lat temu zaginęły mi jej notowania. Jeżeli ktoś je ma lub ma do nich dojście, to proszę o kontakt. Z tego co mi wiadomo (dane sprzed kilku lat) Marek Niedźwiecki ich nie ma, a Bogdan Fabiański próbował szukać z mizernym skutkiem. Warto byłoby je mieć, bo sądzę, że bez tej listy nie zaistniałaby lista Trójki.
A ja myślałem, że "Blues o zużytych butach" Pani Martyna nagrała dopiero w 1983 r.
Awatar użytkownika
djjack
Posty: 2027
Rejestracja: pn sie 04, 2003 2:08 pm
Lokalizacja: Gdańsk
Kontakt:

Martyna Jakubowicz

Post autor: djjack »

JC pisze:
kajman pisze: (...)
W 1981 r. Marek Niedźwiecki razem z Bogdanem Fabiańskim prowadzili listę przebojów jedynki, na której znajdowały się takie utwory jak
(...)
Blues o zużytych butach i szczęśliwym końcu dalekiej drogi,
(...)
A ja myślałem, że "Bles o zużytych butach" Pani Martyna nagrała dopiero w 1983 r.
Na Liście Propozycji miesięcznika "Non Stop" wspomniane nagranie Martyny Jakubowicz pojawiło się w notowaniu z sierpnia 1981 r. debiutując na pozycji dziesiątej wśród piosenek polskich.
kajman
Posty: 64161
Rejestracja: pt wrz 22, 2006 9:00 pm
Lokalizacja: toruń

Post autor: kajman »

pbd2 pisze:Czy to się nazywało "Studio Gama?" Bo pamiętam, że jako pięciolatek słuchałem takiego czegoś z rodzicami... Ale notowań z wiadomych względów niestety nie mam. Tak przy okazji: jaka szkoda, że lista Trójki nie zaczęła się wcześniej - tyle wspaniałych utworów by się załapało...
Lista przebojów Studio Gama była wcześniej i znajdowały się na niej tylko piosenki polskie. Natomiast lista przebojów Jedynki trwała od bodajże lipca 1981 do stanu wojennego i składała się z części polskiej i zagranicznej. Muzycznie przypominała w znacznym stopniu Listę Przebojów Trójki na tyle, że podczas jakiejś rocznicy dwóch wykonawców je pomyliło: Grzegorz Markowski mówił, że na Liście Trójki było (i tu właśnie nie pamiętam) albo Nie płacz Ewka albo Nie mogę ci wiele dać (napewno mówił o jednej z nich, bo obie były na pierwszym miescu tamtej listy, a poza tym było jeszcze trochę niżej Chcemy być sobą i Obracam w palcach złoty pieniądz), a Kora mówiła o Szale niebieskich ciał (też numer 1 na tamtej liście, która ta sztuka nie udała się Tej nocy do innej niepodobnej i cykadom na cykladach). Prawię zacytuję Twoje słowa: Tyle wspaniałych utworów się tam załapało.
kajman
Posty: 64161
Rejestracja: pt wrz 22, 2006 9:00 pm
Lokalizacja: toruń

Re: Martyna Jakubowicz

Post autor: kajman »

djjack pisze:
JC pisze:
kajman pisze: (...)
W 1981 r. Marek Niedźwiecki razem z Bogdanem Fabiańskim prowadzili listę przebojów jedynki, na której znajdowały się takie utwory jak
(...)
Blues o zużytych butach i szczęśliwym końcu dalekiej drogi,
(...)
A ja myślałem, że "Bles o zużytych butach" Pani Martyna nagrała dopiero w 1983 r.
Na Liście Propozycji miesięcznika "Non Stop" wspomniane nagranie Martyny Jakubowicz pojawiło się w notowaniu z sierpnia 1981 r. debiutując na pozycji dziesiątej wśród piosenek polskich.
I jak wspominałem był także na tej liście nie dochodząc zbyt wysoko (na pewno nie był w pierwszej piątce). Pod koniec pojawiło się też kolejne nagranie Martyny: Kretyni i osły.
azdam
Posty: 40
Rejestracja: pn sty 01, 2007 7:36 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: 1982 (sierpień)

Re: Przedlista - prośba o pomoc

Post autor: azdam »

O ile mnie pamięć nie myli, to tę listę prowadził Bogdan Fabiański nie z panem Markiem, ale z Tomaszem Beksińskim.
kajman
Posty: 64161
Rejestracja: pt wrz 22, 2006 9:00 pm
Lokalizacja: toruń

Re: Przedlista - prośba o pomoc

Post autor: kajman »

azda pisze:O ile mnie pamięć nie myli, to tę listę prowadził Bogdan Fabiański nie z panem Markiem, ale z Tomaszem Beksińskim.
Pamięć Cię myli, bo Marek Niedźwiecki osobiście ten fakt mi potwierdził.
choroszcz
Posty: 613
Rejestracja: czw mar 17, 2005 10:33 pm
Lokalizacja: choroszcz

Post autor: choroszcz »

a ja mam wszystkie 19 wydan tej listy,(od 19.08.81 do 12.12.81) osobiscie przeslal mi je ,,niedzwiedz '' kilka lat temu tylko nie wiem jak je wrzucic- cos sprobuje
a moze ma ktos liste przebojow pr 1 ktora wystartowala 2 tygodnie przed trojkowa lista
kajman
Posty: 64161
Rejestracja: pt wrz 22, 2006 9:00 pm
Lokalizacja: toruń

Post autor: kajman »

choroszcz pisze:a ja mam wszystkie 19 wydan tej listy,(od 19.08.81 do 12.12.81) osobiscie przeslal mi je ,,niedzwiedz '' kilka lat temu tylko nie wiem jak je wrzucic- cos sprobuje
a moze ma ktos liste przebojow pr 1 ktora wystartowala 2 tygodnie przed trojkowa lista
A jednak Marek je odnalazł. Wspaniale! A jak rozmawiałem z nim ostatnio (na podsumowaniu lata w LP3 w 2005 r.) to zapomniałem o to zapytać.
Postaram się przekopać stosy moich papierów, bo kiedyś miałem notowania listy jedynki, ale podejrzewam, że zaginęły mi razem z tamtymi listami.
P.S. Fabiański miał wsystkie wydania tej list. Może by dotrzeć do niego?
choroszcz
Posty: 613
Rejestracja: czw mar 17, 2005 10:33 pm
Lokalizacja: choroszcz

Post autor: choroszcz »

nie wiem czy teraz odnalzl , mi osobiscie wyslal to w 1999 z wynikami topu wszechczasow z 99roku- jezeli bede mial problem ze skanem postaram sie zamieszczac co jakis czas
jeszcze jedno- tytuly zagraniczne sa po polsku np g.harisson -wszystkie tamte lata
choroszcz
Posty: 613
Rejestracja: czw mar 17, 2005 10:33 pm
Lokalizacja: choroszcz

Post autor: choroszcz »

ZANIM SKANER ZACZNIE DZIALAC PIERWSZA PREZENTACJA-DWOCH NOTOWAN
NOTOWANIE 2 - 15.08 1981( not 1 8.08.81)
polska
1.SZAL NIEBIESKICH CIAL-MAANAM (z 1)
2.badz wsrod nas -krajewski (4)
3.piesn o cegle -I.Trojanowska (2)
4.nie placz Ewka- Perfect (3)
5.chcemy byc soba- Perfect (5)
6.chlopcy radarowcy -Rosiewcz (6)
7.nie taki znow wolny -Budka suflera (7)
8.och ten hollywod-maanam( nowosc
9.ostatnie safari -kombi (nowosc)
10.memu miastu n dowidzenia- budka suflera( now)
wypadły
z 8.sen o wodzie -kombi
9.jestem automatem -exodus
10.kino nocne trwa -_P.schultz


PIOSENKI ZAGRANICZNE
1.WSZYSTKIE TAMTE LATA -G.HARRISON (2)
2. kochaj tylko mnie -ABBA (1)
3.HEY YOU-PINK FLOYD (6)
4.spacer po kruchym...-YOKO ONO (4)
5.ja bez ciebie-A.GIBB (3)
6.CZAS PAMIECI -budgie (8)
7.marzenia blizniat-MOODY BLUES (5)
8.W powietrzu dzis wieczorem-P.COLLINS (10)
9.nie porzucaj marzen-ELO (-)
10.glos-MOODY BLUES (-)
Spadly
-,,wygrywajac''-SANTANA (z 7)
-,,ona ma oczy""-KIM CARNES (z 9)

pisownia tytulow po polsku -nie podejmuje sie doslownych tlumaczen,ale pewnie wiekszosc wie o jaki tytul chodzi, KIM CARNES- zapewne chodzi o BETTIE DAVIES EYES-ale moze byl inna posenka
kolejne notowania za kilka dni
Ostatnio zmieniony wt gru 27, 2011 2:11 am przez choroszcz, łącznie zmieniany 1 raz.
kajman
Posty: 64161
Rejestracja: pt wrz 22, 2006 9:00 pm
Lokalizacja: toruń

Post autor: kajman »

Wielkie dzięki!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Nim ta lista powstała, słuchacze i experci wybierali piosenkę miesiąca. Myślałem, że przełoży się to na listę, a tutaj pojawiły się piosenki w zupełnie innym stylu. Lista była zdecydowanie bardziej rockowa niż można było przypuszczać i podejrzewam, że i dla radiowców była zaskoczeniem. I trzeba przyznać, że przyczyniła się do pokazania szerszej publiczności polskiego rocka. Świadczy o tym pewnie i to, że Kora i Markowski tak utożsamiali tą listę z listą trójki, że na jednej z list wspominali pierwsze miejsce na liście Trójki Szału niebieskich ciał i Nie mogę Ci wiele dać (tu nie mam pewności czy nie mówił o Ewce). Pamiętam tamte listy doskonale - szperając w głowie i notatkach przypomniałbym sobie większość piosenek (przy niektórych tylko wykonawców). Oczywiście nie wszystkie - część przypomniała mi się dopiero teraz, innych nigdy bym z tą Listą nie skojarzył (np. Krajewskiego czy Rosiewicza).
Zaraz dopiszę bardziej szczegółowy komentarz, bo to moja pierwsza ulubiona lista, a słuchałem i notowałem przedtem co najmniej 2 inne: Listę przebojów studia Gamma (Nasza lista przebojów smutki pędzi precz, słuchajmy jej, w tym cała rzecz czy jakoś podobnie) i bardzo ciekawą nocną listę Radia Lublin, nawet kiedyś miałem spisane wszystkie notowania (zaległe spisywałem siedząc tam przez cały dzień, a bodajże Jerzy Janiszewski puszczał mi dwa nowe nagrania Budki Suflera - było to w lipcu 1981 i twierdził, że jedno z nich będzie wielkim przebojem; wprawdzie mnie nie zachwyciło, ale faktycznie jesienią było hitem; był to Za ostatni grosz).
Robinson
Posty: 8049
Rejestracja: pt wrz 22, 2006 10:58 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: 1984 r.
Lokalizacja: Krosno

Post autor: Robinson »

kajman pisze: Zaraz dopiszę bardziej szczegółowy komentarz, bo to moja pierwsza ulubiona lista, a słuchałem i notowałem przedtem co najmniej 2 inne: Listę przebojów studia Gamma (Nasza lista przebojów smutki pędzi precz, słuchajmy jej, w tym cała rzecz czy jakoś podobnie) i bardzo ciekawą nocną listę Radia Lublin, nawet kiedyś miałem spisane wszystkie notowania (zaległe spisywałem siedząc tam przez cały dzień, a bodajże Jerzy Janiszewski puszczał mi dwa nowe nagrania Budki Suflera - było to w lipcu 1981 i twierdził, że jedno z nich będzie wielkim przebojem; wprawdzie mnie nie zachwyciło, ale faktycznie jesienią było hitem; był to Za ostatni grosz).
Tak przy okazji zapytam, czy notowałeś też Listę Trójki od not. nr 1? Bo sądząc po tym co piszesz, to w 1982 r. byłeś już naprawdę zaawansowanym "notowaczem" wszelkich list.
Chyba już niewiele jest osób, które mają notatki z pierwszego roku listy. Ja się do nich też niestety nie zaliczam.
kajman
Posty: 64161
Rejestracja: pt wrz 22, 2006 9:00 pm
Lokalizacja: toruń

Post autor: kajman »

1.SZAL NIEBIESKICH CIAL-MAANAM (z 1)
Doskonale pamiętam, że to było na pierwszym miejsców w jednym z początkowych notowań. Przyznam, że wtedy mi się to zupełnie nie podobało i długo się do tego przekonywałem a obecnie to jest mój nr 1 w ich dorobku.
2.badz wsrod nas -krajewski (4)
3.piesn o cegle -I.Trojanowska (2)
Pamiętałem, że Iza była w zestawie, ale nie pamiętam co. A tak pół na pół wydaje mi się, że jeszcze coś będzie z jej piosenek w zestawie.
4.nie placz Ewka- Perfect (3)
A byłem prawie pewien, że dotarło to do pierwszego miejsca.
5.chcemy byc soba- Perfect (5)
Perfect był chyba obecny we wszystkich zestawieniach (podobnie jak Maanam i miał w nim co najmniej 4 piosenki)
6.chlopcy radarowcy -Rosiewcz (6)
7.nie taki znow wolny -Budka suflera (7)
Akurat tego nie kojarzyłem - wydawało mi się, że sporo czasu w zestawie spędziło to, co właśnie wypadło (patrz nieco niżej).
8.sen o wodzie -kombi (nowosc)
Kombi podobnie jak iza kojarzyło mi się z listą i może, gdybym zajrzał do ich dyskografii, to skojarzyłbym, że to była także ta piosenka.
9.jestem automatem -exodus( nowosc)
Mało exodusowy Exodus, ale cieszy.
10.kino nocne trwa -_P.schultz ( nowosc)
Pamiętałem, że Piotr Schulz był na tej liście z bardzo dziwnego powodu - bo inna jego piosenka była na 30 miejscu w pierwszym zestawieniu LP3.
wypadly
och ten hollywod-maanam( z8)
Maanamów to będzie mnóstwo - chyba nawet jeden instrumentalny.
ostatnie safari -kombi z9
A tego utworu to zupełnie nie kojarzę.
memu miastu n dowidzenia- budka suflera z 10
O tym właśnie pisałem wyżej.
PIOSENKI ZAGRANICZNE
1.WSZYSTKIE TAMTE LATA -G.HARRISON (2)
All those years ago.
Ach jak mnie ucieszyło, kiedy zastąpiło to ABBĘ na pierwszym miejscu. ABBY nigdy nie lubiłem, a to jedno z moich ulubionych nagrań Gearge'a.
2. kochaj tylko mnie -ABBA (1)
Na 93% Lay on your love on me.
Chyba tylko najwierniejsi wielbiciele szwedzkiej czwórki pamiętają tą piosenkę. Ja w każdym razie nie.
3.HEY YOU-PINK FLOYD (6)
Sam to przetłumaczyłeś, jak widzę! :D :)
A to już chyba wyżej nie zaszło.
4.spacer po kruchym...-YOKO ONO (4)
Walking on thin ice.
5.ja bez ciebie-A.GIBB (3)
Na 96% Me (without you)
Tej piosenki w ogóle nie kojarzyłem, bo zapomniałem praktycznie o istnieniu tego pana.
6.CZAS PAMIECI -budgie (8)
Time to remember.
Fajny kawałek i pójdzie wyżej, ale Budgie pojawili się jeszcze na tej liście z czymś znacznie lepszym.
7.marzenia blizniat-MOODY BLUES (5)
Gemini dreams.
8.W powietrzu dzis wieczorem-P.COLLINS (10)
In the air tonight.
Pierwszy kawałek Collinsa solo, jeden z jego największych i moim zdaniem, najlepszych przebojów. Moim zdaniem pokazał się tutaj jako genialny perkusista z piekielnym wyczuciem. Na tej liście zajdzie bardzo wysoko.
9.nie porzucaj marzen-ELO (-)
Hold On Tight - to chyba pełny tytuł, ale w texcie jest jeszcze To Your Dreams.
Elektrycy byli zagranicznym odpowiednikiem Maanamu i Perfectu - byli jeszcze z 3 piosenkami - ta akurat mi się nie podobała.
10.glos-MOODY BLUES (-)
The Voice.
Spadly
-,,wygrywajac''-SANTANA (z 7)
Winning.
Może się komuś narażę, ale to świetne nagranie pochodzi moim zdaniem z jednej z najlepszych płyt Santany. Przedtem przez ponad pięć lat nie nagrał nic równie dobrego; potem przez prawie 20.
-,,ona ma oczy""-KIM CARNES (z 9)
KIM CARNES- zapewne chodzi o BETTIE DAVIES EYES-ale moze byl inna posenka
Dokładnie o tą. Mam nadzieję, że się nie obrazisz, jeżeli poprawię pisownię - Bette Davis eyes.
kolejne notowania za kilka dni
Oczekuję z niecierpliwością.
kajman
Posty: 64161
Rejestracja: pt wrz 22, 2006 9:00 pm
Lokalizacja: toruń

Post autor: kajman »

Robinson pisze:Tak przy okazji zapytam, czy notowałeś też Listę Trójki od not. nr 1? Bo sądząc po tym co piszesz, to w 1982 r. byłeś już naprawdę zaawansowanym "notowaczem" wszelkich list.
Chyba już niewiele jest osób, które mają notatki z pierwszego roku listy. Ja się do nich też niestety nie zaliczam.
Notowałem, tylko pewnie niewiele z tych notatek mi pozostało. Wszystko (właściwie tylko pierwsze 20) przenosiłem do zeszytów w formie przypominającej tabelkę.
JC
Posty: 1170
Rejestracja: pn lis 14, 2005 7:26 pm
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: JC »

kajman pisze: 6.chlopcy radarowcy -Rosiewcz (6)

Maanamów to będzie mnóstwo - chyba nawet jeden instrumentalny.
Tym Andrzejem Rosiewiczem jestem zaskoczony.

A co do Maanamu - obstawiam, że to pewnie będzie "Miłość jest cudowna" - dla mnie pierwsza 5 w zestawie ulubionych Maanamów.
choroszcz
Posty: 613
Rejestracja: czw mar 17, 2005 10:33 pm
Lokalizacja: choroszcz

Post autor: choroszcz »

sporo kojarzysz ,bedzie tego troche,co do pisowni to w takiej nietlumaczonej formie otrzymalem to kiedys od ,,NIEDZWIEDZIA''
a teraz zeby zaspokoic ciekawosc kolejne dwa notowania

NOTOWANIE 4 z 29.08.81 ( miejsce w not.3 z 22.08)

piosenki polskie
1.NIE PLACZ EWKA -PERFECT (2)
2.SZAL NIEBIESKICH CIAL-MAANAM (1)po 3 tyg panowania
3.NIE TAKI ZNOW WOLNY -BUDKA SUFLERA (5)
4.BADZ WSROD NAS-KRAJEWSKI (3)
5.PIESN O CEGLE-TROJANOWSKA(4)
6.MEMU MIASTU NA DOWIDZENIA -BUDKA SUFLERA (8)
7.PAW -DZEM (10)
8.OSTATNIE SAFARI -KOMBI (9)
9.CHLOPCY RADAROWCY -ROSIEWICZ(6)
10.ZAL PROSTYCH SLOW -BAJM (nowosc)
SPADEK
CHCEMY BYC SOBA -PERFECT z 7

zagraniczne
1.HOLD ON TIGHT -ELO (3)
2.in the air tonight...-P.COLLINS (4)
3.ALL THOSE YEARS AGO- G.HARRISON (1)
4.Kochaj tylko mnie-ABBA (2)
5.TIME TO REMEBER -BUDGIE (6)
6.THE VOICE- THE MOODY BLUES (8)
7.WALKING ON THIN ICE -Y.ONO (7)
8.HEY YOU- PINK FLOYD (5)
9.Niepodlegle panstwo- JON i VANGELIS (-)
10.GHOST TOWN- SPECIALS(-)
spadly
ja bez ciebie-A.GIBB z 9
gemini dreams-MOODY BLUES - z 10

NIEBAWEM NOT 6 I 5
kajman
Posty: 64161
Rejestracja: pt wrz 22, 2006 9:00 pm
Lokalizacja: toruń

Post autor: kajman »

choroszcz pisze:sporo kojarzysz ,bedzie tego troche,co do pisowni to w takiej nietlumaczonej formie otrzymalem to kiedys od ,,NIEDZWIEDZIA''
a teraz zeby zaspokoic ciekawosc kolejne dwa notowania
Przyznam się, że zaskoczyłeś mnie bardzo pozytywnie. Myślałem, że będę skręcał się z ciekawości jeszcze długo, a tutaj już kolejne dwa wspaniałe notowania.
NOTOWANIE 4 z 29.08.81 ( miejsce w not.3 z 22.08)
piosenki polskie
1.NIE PLACZ EWKA -PERFECT (2)
Czyli jednak pamięć mnie nie zawiodła. Nie płacz Ewka było jednak na pierwszym miejscu.
2.SZAL NIEBIESKICH CIAL-MAANAM (1)po 3 tyg panowania
3.NIE TAKI ZNOW WOLNY -BUDKA SUFLERA (5)
No i popatrz! Tego akurat z listy nie pamiętałem, a tym bardziej nie tak wysoko.
4.BADZ WSROD NAS-KRAJEWSKI (3)
5.PIESN O CEGLE-TROJANOWSKA(4)
6.MEMU MIASTU NA DOWIDZENIA -BUDKA SUFLERA (8)
To z kolei dobrze kojarzyłem, bo wydawało mi się, że to jednak było dłużej i wyżej na liście. Nie wiedziałem, że tam dopuszczano powroty.
7.PAW -DZEM (10)
Wtedy pierwszy raz usłyszałem Dżem i przyznam się, że nie zrobił na mnie specjalnego wrażenia. Bardziej spodobała mi się Whisky, które też się tu pojawiła, ale później i zaszła niżej niż Paw,
8.OSTATNIE SAFARI -KOMBI (9)
9.CHLOPCY RADAROWCY -ROSIEWICZ(6)
10.ZAL PROSTYCH SLOW -BAJM (nowosc)
Bajm znany ze słodkich balladek Piechotą do lata i Rano (ta druga moim zdaniem znacznie lepsza) pokazał zupełnie inne, bardziej drapieżne oblicze i zrobił (czego na razie nie widać) całkiem zasłużenie furorę. Potem pojawił się, o ile mnie pamięć nie myli z jednym z najgorszych swoich nagrań w karierze.
SPADEK
CHCEMY BYC SOBA -PERFECT z 7

zagraniczne
1.HOLD ON TIGHT -ELO (3)
2.in the air tonight...-P.COLLINS (4)
Jak mówiłem, ta piosenka i na tej liście zaszła bardzo wysoko, ale o ile pamiętam...
3.ALL THOSE YEARS AGO- G.HARRISON (1)
4.Kochaj tylko mnie-ABBA (2)
5.TIME TO REMEBER -BUDGIE (6)
A myślałem, że to było wyżej, ale (i tu przebłysk) to chyba bardzo wolno wchoidziło w górę, więc pewnie było wyżej.
6.THE VOICE- THE MOODY BLUES (8)
7.WALKING ON THIN ICE -Y.ONO (7)
8.HEY YOU- PINK FLOYD (5)
9.Niepodlegle panstwo- JON i VANGELIS (-)
State of independence.
Piosenka potem gościła na liście Trójki w wersji Donny Summer (moim zdaniem znacznie lepszej od oryginało, ale jeżeli w chórkach śpiewają Wonder, Warwick i M Jackson to musi dawać efekt, nawet jeżeli Anderson jest przeze mnie uznawany za jednego z lepszych wokalistów w historii muzyki). Ale ten duet pojawi się jeszcze raz w tytułowym nagraniu płyty, ciekawszym od tego.
10.GHOST TOWN- SPECIALS(-)
Muszę sobie to przypomnieć, bo to mi się chyba podobało, ale akurat z tą listą to mi się zupełnie nie kojarzy.
spadly
ja bez ciebie-A.GIBB z 9
Ale pewnie już niedługo pojawili się jego bracia i jako że we trzech raźniej zaszli znacznie wyżej.
gemini dreams-MOODY BLUES - z 10
NIEBAWEM NOT 6 I 5
Oczekuję z niecierpliwością.
kajman
Posty: 64161
Rejestracja: pt wrz 22, 2006 9:00 pm
Lokalizacja: toruń

Post autor: kajman »

JC pisze:
kajman pisze: 6.chlopcy radarowcy -Rosiewcz (6)
Maanamów to będzie mnóstwo - chyba nawet jeden instrumentalny.
Tym Andrzejem Rosiewiczem jestem zaskoczony.
A co do Maanamu - obstawiam, że to pewnie będzie "Miłość jest cudowna" - dla mnie pierwsza 5 w zestawie ulubionych Maanamów.
Ja jestem bardziej zaskoczony Krajewskim i jakoś nie pamiętałem w ogóle tego nagrania (teraz też nie mogę sobie przypomnieć, jak leci).
Co do Maanamu napisałem prawdopodobnie, natomiast na pewno będzie jeszcze co najmniej jeden utwór (drugi prawie) nie pochodzący z płyty Maanam (oczywiście poza tym, który wypadł po pierwszym notowaniu.
kajman
Posty: 64161
Rejestracja: pt wrz 22, 2006 9:00 pm
Lokalizacja: toruń

Post autor: kajman »

Takie 2 spostrzeżenia. Jednego nie widać na 1 rzut oka, ala porównując listy wynika, że w 3 notowaniu nie było żadnej nowości.
No a polska część staje się znacznie bardziej rockowa niż zagraniczna. Wypadł Rosiewicz i Schulz, w dół idzie Krajewski i o ile pamiętam, to raczej popowych kawałków to chyba zbytnio nie będzie. Maanam, Perfect, Dżem, Budka, najbardziej rockowy Bajm. Później chyba było to widać jeszcze wyraźniej.
bartekp
Posty: 120
Rejestracja: sob lis 25, 2006 4:34 pm
Lokalizacja: Łódź

Post autor: bartekp »

Panowie, jestem pod wrażeniem Waszej pamięci i stażu :-)
W 81 roku nie miałem pojęcia co to jest muza, dopiero 83 sprawił, że rock i okolica zaistniał w mojej świadomości.
Fantastyczne odkurzenie nieznanych mi obszarów. Kto by pomyślał, że w jedynce był Dżem i pierwszy Maanam !!! Raczej spodziewałem się Rosiewicza, Krajewskiego, Sośnickiej, Jantar, German, Majewskiej itd ... (z całym szacunkiem dla ww. wykonawców)
kajman
Posty: 64161
Rejestracja: pt wrz 22, 2006 9:00 pm
Lokalizacja: toruń

Post autor: kajman »

choroszcz pisze:sporo kojarzysz ,bedzie tego troche,co do pisowni to w takiej nietlumaczonej formie otrzymalem to kiedys od ,,NIEDZWIEDZIA''
A na iście na pewno padały, a przynajmniej TEŻ padały tytuły oryginalne. Część z nich pamiętam, ale część teraz szukałem w internecie. Sam zresztą też zapisywałem kiedyś tytuły w polskiej wersji językowej (z Radia Lublin) i do dzisiaj pamiętam piosenkę o tytule Niecenzuralny.
kajman
Posty: 64161
Rejestracja: pt wrz 22, 2006 9:00 pm
Lokalizacja: toruń

Post autor: kajman »

bartekp pisze:Fantastyczne odkurzenie nieznanych mi obszarów. Kto by pomyślał, że w jedynce był Dżem i pierwszy Maanam !!! Raczej spodziewałem się Rosiewicza, Krajewskiego, Sośnickiej, Jantar, German, Majewskiej itd ... (z całym szacunkiem dla ww. wykonawców)
Dla mnie to też było wielkie zaskoczenie. I jestem pewien, że to efekt magii Niedźwiedzia. Nie podejrzewam oszustwa, tylko za nim Krajewski i Rosiewicz, a tym bardziej Sośnicka i Majewska nie chodziły.
No i sądzę, że ta lista i utwory na niej się znajdujące miały duży wpływ na niesamowitą popularność polskiego rocka.
I jeszcze jrdna dygresja. Na wcześniej istniejącej liście przebojów studia Gama o ile pamiętam śladu rocka nie uświadczyłeś (w każdym razie tego nie ugładzonego). Na pierwszym miejscu były tam natomiast prawie na pewno Nie spoczniemy, Odpływają kawiarenki i Jak się masz kochanie.
ODPOWIEDZ