OLIS- Oficjalna Lista Sprzedaży

Dyskusje wszelakie na temat innych zestawień, czyli nie samą Listą Przebojów Trójki człowiek żyje... ;-)

Moderatorzy: jollyroger72, jollyroger72

Awatar użytkownika
marekjarek5
Posty: 502
Rejestracja: ndz kwie 08, 2012 2:24 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: od zawsze
Kontakt:

OLIS- Oficjalna Lista Sprzedaży

Post autor: marekjarek5 »

http://olis.onyx.pl/listy/index.asp?lang=
OLiS – istniejąca od 23 października 2000 Oficjalna Lista Sprzedaży Związku Producentów Audio Video (ZPAV).

Jest to lista najlepiej sprzedających się nośników muzycznych na polskim rynku wśród wydawców zrzeszonych w ZPAV, obejmująca 50 pozycji. Zestawienie to kompilowane jest na podstawie danych pochodzących z 233 punktów sprzedaży: 227 sklepów największych sieci handlowych w Polsce: EMPiK (121 sklepów), Real (53 sklepy), Media Markt (38 sklepów) i Saturn (15 sklepów), 2 największych polskich sklepów internetowych Merlin.pl i Rockserwis.pl oraz 4 sklepów detalicznych. Informacje gromadzi i kompiluje Instytut Pentor.
Znany fakt.
Dużo ciekawsze byłoby, aby ktoś pokusił się o zestawienia roczne, rok po roku, tej listy sprzedaży. Wiem, że są na forum fani takich zestawień. Chylę czoła. :D Ciekawi mnie, jak w takich zestawieniach, notowane są wydawnictwa z polskimi wykonawcami. Jak są notowane wydawnictwa z poza wydawnictw wydanych przez ogólnoświatowe koncerny. Takie zestawienia dałyby obraz rzeczywistości, co było popularne, na co Polacy wydali kasę, lub jak chcą inni, na co dali się naciągnąć. Bez urazy "lista Trójki" to pobożne życzenia, w tym względzie.
Awatar użytkownika
bobby-x
Posty: 9958
Rejestracja: pt lis 11, 2005 5:00 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: czerwiec 1983
Lokalizacja: Powiat Otwocki, Mazowiecki Park Krajobrazowy
Kontakt:

Re: OLIS- Oficjalna Lista Sprzedaży

Post autor: bobby-x »

Z tym 23 października jest coś nie tak, lista datowana na 13 lis 2000 zawiera sprzedaż w okresie 23.10.2000 - 29.10.2000 ale jest to raczej notowanie nr 2, nadal brak jest notowania pierwszego w linku który podałeś.
Awatar użytkownika
marekjarek5
Posty: 502
Rejestracja: ndz kwie 08, 2012 2:24 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: od zawsze
Kontakt:

Re: OLIS- Oficjalna Lista Sprzedaży

Post autor: marekjarek5 »

bobby-x pisze:Z tym 23 października jest coś nie tak, lista datowana na 13 lis 2000 zawiera sprzedaż w okresie 23.10.2000 - 29.10.2000 ale jest to raczej notowanie nr 2, nadal brak jest notowania pierwszego w linku który podałeś.
Ja na to nie mam wpływu :) , ale nawet bez pierwszego notowania, wygenerowanie takich podsumowań, o jakim napisałem, będzie bardzo interesujące.
Awatar użytkownika
marekjarek5
Posty: 502
Rejestracja: ndz kwie 08, 2012 2:24 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: od zawsze
Kontakt:

Re: OLIS- Oficjalna Lista Sprzedaży

Post autor: marekjarek5 »

Tutaj jest podsumowanie roczne, ale obejmuje, tylko 3 lata wstecz:

http://www.zpav.pl/rankingi/listy/top10 ... on=getArch
ODPOWIEDZ