Radiowa Piosenka Miesiaca

Dyskusje wszelakie na temat innych zestawień, czyli nie samą Listą Przebojów Trójki człowiek żyje... ;-)

Moderatorzy: jollyroger72, jollyroger72

StarszyPan75
Posty: 67
Rejestracja: śr wrz 07, 2011 4:34 pm

Re: Radiowa Piosenka Miesiaca

Post autor: StarszyPan75 »

Jeszcze jeden puzzel do układanki RPM
Na podstawie wspomnień Urszuli Sipińskiej zawartych w jej książce „Hodowcy lalek” można wywnioskować, [???] że w lipcu 1967 roku laureatką plebiscytu Radiowa Piosenka Miesiąca był utwór „Zapomniałam” [Elżbieta Sipińska, Urszula Sipińska / Inka Korniszewska] w wykonaniu Urszuli Sipińskiej.

Tak o tym pisze autorka”
Wszystko prze OPOLE i „Zapomniałam”. Z dnia na dzień stałam się własnością publiczną. [...Trwały zawody o I miejsce na listach przebojów. Redakcję w Warszawie zasypało kilkadziesiąt tysięcy kart pocztowych i głosów na „Zapomniałam”. [U.Sipińska „Hodowcy lalek”, Zysk i S-ka Wydawnictwo 2005, s.13-14]

V Krajowy Festiwal Piosenki Polskiej w Opolu odbył się 22 – 25 czerwca 1967. Piosenka otrzymała nagrodę przewodniczącego MRN w Opolu: Jerzy Herman – za aranżację. W czerwcu nie mogła być laureatką, gdyż inne źródła [m.in. EMR - Rock-Serwis]podają, że w tym miesiącu wygrały:
1. Jesteś Tu - Piotr Szczepanik 5. Gwiazdy – Danuta Rosołowska i W-Wskie Kuranty
Wynika z tego, że piosenka "Zapomniałam" po festiwalu zdobyła popularność - I miejsce w plebiscycie Radiowa Piosenka Miesiąca Lipca 1967 r.

Pozdrawiam: SP 75
marcinparys11
Posty: 2345
Rejestracja: pt kwie 01, 2011 10:01 pm

Re: Radiowa Piosenka Miesiaca

Post autor: marcinparys11 »

Dziękuję za cenną informację. I to by się zgadzało! Jak dotychczas nie znaliśmy piosenek miesiąca z 1967 roku tylko lipca i listopada, więc możemy przyjąć za pewnik.
Tym bardziej, że wielokrotnie zestaw plebiscytowy z lipca obejmował piosenki z festiwalu opolskiego.
Od razu się zastanowiłem - skoro kontrowersyjny megahit otwierający Urszuli Sipińskiej drogę do kariery znalazł się również w zestawie Telewizyjnej Giełdy Piosenki (zapewne wygrał), a ów program miał wakacyjną przerwę, to... kiedy właściwie był w tym zestawie? Szóstego czerwca czy pod koniec września owego 1967 roku? Obstawiałbym ten pierwszy termin.
marcinparys11
Posty: 2345
Rejestracja: pt kwie 01, 2011 10:01 pm

Re: Radiowa Piosenka Miesiaca

Post autor: marcinparys11 »

Zbigniew Adrjański "Kalejdoskop estradowy 1944-1989" Dom Wydawniczy Bellona r. 1993, strona 343,
w tekście poświęconym Włodzimierzowi Patuszyńskiemu znalazłem informację o piosenkach Autora:
Radiowymi Piosenkami Miesiąca stały się:
"To niby takie proste" (W.Kolankowski)
"Erotyk Op.1" (R.Poznakowski)
"Gdybym" (R.Poznakowski)

Pierwsza z tych trzech piosenek - slowfox w wykonaniu Reny Rolskiej wydany został na płycie Polskich Nagrań i drogą dedukcji doszliśmy, że była to Piosenka Czerwca 1960.
Trzecią z nich, w wykonaniu Haliny Kunickiej pamiętam bardzo dobrze z jesieni 1973 (na płycie SX 1086 jest wersja nieco inna niż radiowa) i że był to listopad. Więc jest pewne, że w tym miesiącu wygrała.
Natomiast "Erotyk Op.1" śpiewała Stenia Kozłowska na pierwszej płycie SX 0446 wydanej około 1968 roku. Co ciekawe, spośród dwunastu piosenek, (które, nie powiem, dobrze się słucha, nawet po tylu latach), akurat ten utwór mało "chodził" w radiu. Znalazłbym częściej odtwarzane przeboje, chociażby "Czy to walc" "Gdybym Ciebie nie poznała" czy "Prócz nas nie mamy nic" spółki Krajewski/Dzikowski. Więc w grę wchodzą "nieobstawione" miesiące - XII 66, XI 67, I, II, VII, IX 68.
Pozdrawiam przedświątecznie!
StarszyPan75
Posty: 67
Rejestracja: śr wrz 07, 2011 4:34 pm

Re: Radiowa Piosenka Miesiaca

Post autor: StarszyPan75 »

Witam serdecznie Panie Marcinie!
Zaglądam często na to Forum i ciągle nic nowego...
A dzisiaj prawdziwy prezent pod choinkę. Cieszy, że ktoś jeszcze zajmuje się tym tematem. Wspaniała wiadomość, kolejne puzzle do naszej wspólnej układanki.Dziękuję serdecznie.
Piosenka Reny Rolskiej to Piosenka Czerwca 1960 - to już ustaliliśmy.
Natomiast w swoich zapisach odnośnie RPM listopada 1973 mam odnotowane trzy utwory bez podania kolejności zajmowanych miejsc. Są to: "Do końca świata" H.Frąckowiak
"Gdybym" H.Kunickiej i "Odpowiednia dziewczyna" M.Wróblewskiej. Nie odnotowałem źródeł tych informacji. Zapisuję więc jako wiarygodne źródło "Zbigniew Adrjański "Kalejdoskop estradowy 1944-1989" Dom Wydawniczy Bellona r. 1993, strona 343," Mam książkę "Świat nie jest taki zły", wywiad-rzekę z Haliną Kunicką i jeszcze raz ją przewertuję.
Doskonale pamiętam te utwory i mam je w swoich zbiorach. Być może "Erotyk" Steni Kozłowskiej był na cenzurowanym w PR ze względu na tematykę. Nie znałem tej piosenki z radia, jedynie z płyt. Ale jeśli można było usłyszeć "Daj" Jerzego Połomskiego ... W zestawieniu Piosenek Miesiąca brakuje mi właśnie przebojów Steni Kozłowskiej, która to wykonawczyni cieszyła się w latach '60 wielką popularnością i nie sądzę, aby takie piosenki, jak "Ja nie tęsknię za nikim", "Gdybym Ciebie nie poznała, "Czy to walc" i wiele innych, nie kandydowały w plebiscycie.
A propos RPM, napisałem maila do red. Dariusza Michalskiego, by ze swojego bogatego archiwum wygrzebał informacje o laureatkach RPM. Nie wiem, czy jako odzew na moją prośbę, ale w swoich audycjach "Muzyczny Wehikuł Czasu" [ PR p.1, sobota 20.10] odniósł się do przebojów miesiąca lat 60 w Polsce i za granicą. Jednak podane informacje nie wniosły nic nowego. Wertuję regularnie ukazujące się biografie muzyczne. Jest jeszcze szansa na informacje z archiwalnych czasopism, ale nie mam do takowych dostępu. Mam nadzieję mimo wszystko, że uda się to nam "with a Little Help from My Friends".
Panu oraz wszystkim Miłośnikom polskiej piosenki życzę wspaniałych Świąt Bożego Narodzenia oraz dedykuję piękną piosenkę Steni Kozłowskiej "Pora kartek świątecznych". Nie można tu chyba wstawiać linków, więc tylko zacytuję"

"Popatrz w okno, już grudzień
Drzewa w śniegu peruce
I do szyby mróz cicho
Kwiatem szronu zapukał
Przechyliła się znowu
Czasu waga odwieczna
Pora świeczek i kolęd
Pora kartek świątecznych"


Do siego roku...
marcinparys11
Posty: 2345
Rejestracja: pt kwie 01, 2011 10:01 pm

Re: Radiowa Piosenka Miesiaca

Post autor: marcinparys11 »

Dziękuję za miłą dedykację. Kontynuując przegląd "Kalejdoskopu..." (nie powiem, bardzo się ucieszyłem, gdy tę pozycję wypatrzyłem w antykwariacie) zamieszczę jeszcze jedną znalezioną informację.
Nie mam przy sobie książki, więc nie mogę podać numeru strony.
"Piosenka dla Beaty" (S.Musiałowski-J.Krynicz) kandydowała do RPM w 1963 r.

Poszukując w tym temacie znalazłem na różnych stronach w internecie w ostatnich latach informacje, z których wynika, że
"Będziesz moją panią" - Marek Grechuta zajęła pierwsze miejsce, ale nie wiadomo, w którym miesiącu, prawdopodobnie w 1968, bo z tego okresu brak pełnej listy zwycięzców
"17 milionów" - Toni Keczer i Czerwono-Czarni - kandydowała do RPM w 1968 roku, ale nie wiadomo, w którym miesiącu, na pewno nie zajęła pierwszego miejsca
"Zielono mi" - Andrzej Dąbrowski - kandydowała do RPM w 1970 roku, prawdopodobnie jeszcze przed Opolem, nie zajęła pierwszego miejsca
"Ja się w tobie nie zakocham" - Filipinki - kandydowała do RPM w kwietniu 1971
"Złota polska jesień" - Framerowie - kandydowała do RPM jesienią 1972
"Twoje oczy" (kompozytor Antoni Kopff) - Krystyna Zdzitowiecka - zajęła w RPM pierwsze miejsce, nie wiadomo w którym miesiącu, prawdopodobnie w 1972
"Mówiłeś tyle dobrych słów" (kompozytor Antoni Kopff) - Elżbieta Igras - zajęła w RPM drugie miejsce, nie wiadomo w którym miesiącu ani roku, pewnie 1972-1973

Pozdrawiam!
Awatar użytkownika
djjack
Posty: 2009
Rejestracja: pn sie 04, 2003 2:08 pm
Lokalizacja: Gdańsk
Kontakt:

Rok 1964

Post autor: djjack »

"Panorama Śląska"
Rok 1964
Numer 1 - Nie było piosenki.
Numer 2 - "Lalele". Muzyka - Temistacle Pape, słowa polskie - Amelia Lisicka.
Numer 3 - "Bardzo lubię". Muzyka - Ali Krauzowicz, słowa - Jacek Korczakowski.
Numer 4 - "Batumi". Muzyka - G. Ajwazjan, słowa polskie - Ola Obarska.
Numer 5 - Nie było piosenki.
Numer 6 - "Pójdę wszędzie z tobą". Muzyka - E. Czerny, słowa - A. Tylczyński.
Numer 7 - "Ja i mój cień". Muzyka - Piotr Figiel, słowa - J. Kondratowicz (bossa nova z repertuatu Marii Koterbskiej].
Numer 7 - "Wala-Twist". Muzyka - J. Janikowski, słowa - W. Patuszyński. W tym numerze były dwie piosenki
Numer 8 - Brak danych
Numer 9 - "Nie powinnam wierzyć". Muzyka - Wojciech Piętowski, słowa - Jacek Korczakowski (slow-duina z repertuaru Katarzyny Bovery).
Numer 10 - Nie było piosenki
Numer 11 - "Siedzieliśmy jak w kinie". Muzyka - Melodia rosyjska, słowa - A. Osiecka (z repertuaru Krystyna Sienkiewicz).
Numer 12 - Brak danych.
Numer 13 - "Uśmiechnij się". Muzyka - Romuald Żyliński, słowa - Kazimierz Winkler (śpiewa Barbara Krafftówna).
Numer 14 - "Szczęścia nie szukaj daleko". Muzyka - Jerzy Wasowski, słowa - Jery Miller (z repertuaru Violety Villas).
Numer 15 - "Kaziu zakochaj się". Muzyka - Jerzy Wasowski, słowa - Jeremi Przybora (piosenka z Kabaretu Starszych Panów - śpiewa: Zofia Kucówna).
Numer 16 - "Piosenka jest dobra na wszystko". Śpiewają "Starsi" Panowie - dwaj.
Numer 17 - Brak danych.
Numer 18 - "Na wszystko jeszcze przyjdzie czas". Muzyka - Piotr Figiel, słowa - Janusz Kondratowicz (Fokstrot).
Numer 19 - "Gdzie są kwiaty". Muzyka - Peter Seeger, słowa polskie - A. Osiecka (piosenka z repertuaru Marleny Dietrich).
Numer 20 - "Gdy ten ktoś". Muzyka - Peter Myers, słowa polskie - A. Osiecka ("When The Girl..." - piosenka z filmu "Chcemy się bawić" w wykonaniu Cliffa Richarda).
Numer 21 - "Ballada cygańska". Muzyka - Mateusz Święcicki, słowa - Jerzy Ficowski (z repertuaru Michaja Burano).
Numer 22 - "Na deszczowej fali". Muzyka - Jerzy Herald, słowa - E. Wnukowska i S. Werner.
Numer 23 - "Jaki śmieszny jesteś pod oknem". Muzyka - Zygmunt Konieczny, słowa - Wincenty Faber (z repertuaru Zofii Kucówny).
Numer 24 - "Ona ma 20 lat". Muzyka - Marek Sart, słowa - Janusz Odrowąż.
Numer 25 - "Może ktoś przyjdzie". Muzyka - Romuald Żyliński, słowa - Jadwiga Dumnicka.
Numer 26 - "Jedziemy autostopem". Muzyka - Mateusz Święcicki, słowa - Juliusz Głowacki (Twist).
Numer 27 - "To już nie ty". Muzyka - Henryk Klejne, słowa - J. Kondratowicz, Z. Szczęsny (Slow-duina).
Numer 28 - "Piosenka z przedmieścia". Muzyka - Jerzy Matuszkiewicz, słowa - Janusz Kondratowicz (melodia z filmu "Dwa żebra Adama").
Numer 29 - "Do słońca". Muzyka - Henryk Swolkien, słowa - Henryk Gaworski (piosenka wyróżniona w konkursie na piosenkę zlotową).
Numer 30 - "O mnie się nie martw". Muzyka - Józef Krzeczek, słowa - Kazimierz Winkler (I nagroda na Festiwalu w Opolu).
Numer 31 - "Powracająca melodyjka". Muzyka - H. Klejne, słowa - A. Bianusz.
Numer 32 - "Gałązka czeremchy". Muzyka - A. Markiewicz, słowa - A. Rymkiewicz (z repertuaru Sławy Przybylskiej).
Numer 33 - "Pocałuj mnie choć jeden raz". Muzyka - Romuald Żyliński, słowa - Roman Sadowski.
Numer 34 - "Znad białych wydm". Muzyka - Marek Sart, słowa - Andrzej Tylczyński (I nagroda w konkursie na piosenkę festiwalową - II Krajowy Festiwal Piosenki Polskiej w Opolu).
Numer 35 - nie było albo brakuje mi tej kartki.
Numer 36 - "Ben Akiba". Muzyka - Zygmunt Karasiński, słowa - Janusz Odrowąż.
Numer 37 - "Karolinka, ta z piosenki". Muzyka - Lesław Lic, słowa - Zbigniew Biegański (piosenka wyróżniona na festiwalu w Opolu).
Numer 38 - "Rozdaję kosze". Muzyka - Filip Nowak, słowa - Lech Konopiński (z repertuaru Krystyny Boreckiej).
Numer 39 - "Eurydyki tańczące". Muzyka - K. Geartner, słowa - E. Rzemieniecka (piosenka nagrodzona na Festiwalu Piosernki w Opolu i w Sopocie).
Numer 40 - "Drugi brzeg". Muzyka - Ryszard Sielecki, słowa - Andrzej Bianusz.
Numer 41 - "Ballada bieszczadzka". Muzyka - M. Radzik, słowa - E. Fiszer.
Numer 42 - "Idę sam". Muzyka - Jan Czekalla, słowa - Zbigniew Kaszkur, Zbigniew Zapert.
Numer 43 - "Nie otworzę drzwi nikomu". Muzyka - Piotr Figiel, słowa - Janusz Kondratowicz.
Numer 44 - "Intymny świat". Muzyka - Zbigniew Rudziński, słowa - Ryszard Wojtyłło.
Numer 45 - "Koci twist". Muzyka - Piotr Marczewski, słowa - Wiesław Machejko.
Numer 46 - "Co mówi wiatr". Muzyka - A. Mundkowski, słowa - L. Stawecki.
Numer 47 - "Babunia z portretu". Muzyka - Jan Janikowski, słowa - Z. Zapert i Z. Wawrzyniak (z repertuaru Filipinek).
Numer 48 - "Z kim tak ci będzie źle jak ze mną". Muzyka - Roman Orłow, słowa - Wojciech Młynarski.
Numer 49 - "Osiemnaście lat". Muzyka - Mieczysław Stawicz, słowa - Mieczysław Stawicz.
Numer 50 - "Andriusza". Muzyka - Bogusław Klimczuk, słowa - Tadeusz Urgacz.
Numer 51 - "Dziewczyna wopisty". Muzyka - Leopold Kozłowski, słowa - Tadeusz Śliwiak.
Numer 52 - "Czy pamiętasz ten dom". Muzyka - R. Żyliński, słowa - J. Dumnicka.
StarszyPan75
Posty: 67
Rejestracja: śr wrz 07, 2011 4:34 pm

Re: Radiowa Piosenka Miesiaca

Post autor: StarszyPan75 »

Witam świątecznie!
Lista piosenek, których teksty publikowano w tygodniku "Panorama Śląska"mogą sugerować ich popularność w roku 1964.
Trudno jednak ustalić ich kolejność
Na podstawie różnych publikacji dotychczas ustaliłem [niewiele], że wyglądało to tak:
Rok 1964
m-c II 1 miejsce: "Diabelska zabawa" - Helena Majdaniec
m-c IV 1 miejsce: "Szukaj mnie – wołaj mnie" - Marek Tarnawski/Urszula Dudziak
m-c VIII 2 miejsce: "Nie otworzę drzwi nikomu - Helena Majdaniec
Piosenka roku:1964 "O mnie się nie martw" - Katarzyna Sobczyk i Czerwono-Czarni

A więc dużo białych plam. Djjack-u, dziękuję za post. Potwierdza on częściowo zgodność notowań, które mamy.
Szukajmy dalej!
Panu oraz wszystkim Miłośnikom polskiej piosenki życzę wspaniałych Świąt Bożego Narodzenia.
marcinparys11
Posty: 2345
Rejestracja: pt kwie 01, 2011 10:01 pm

Re: Radiowa Piosenka Miesiaca

Post autor: marcinparys11 »

Bardzo dziękuję za żmudne dotarcie do rocznika '64 "Panoramy".
Ze swojej strony muszę przyznać, że moja wiedza w kończącym się roku nie wzbogaciła się o żadne istotne odkrycia.
Nadchodzący Nowy Rok będzie miał identyczne terminy niedziel jak ów 1964. Tylko święta ruchome były wówczas o dwa tygodnie wcześniej. Tak więc odtwarzany do tej pory utwór "Uśmiechnij się" znalazł się w numerze wielkanocnym.
Za to cover "Gdzie są kwiaty" (nie powiem, mocno chwytający za serce) to piosenka akurat do numeru na Dzień Zwycięstwa.
Brak piosenek w numerze 5 związany był jak zwykle z Zimowymi Igrzyskami Olimpijskimi.
Inne zestawienie przepisane z książki o zespole Filipinki (wydanej kilka lat temu), być może już je zamieściłem, ale nie chce mi się szukać. Więc przypomnę.
"Klub Przebojów" Wrocław Czerwiec 1964
1. O mnie się nie martw - Katarzyna Sobczyk
2. Wala twist - Filipinki
3. Batumi - Filipinki
4. Koci twist - Fryderyka Elkana
5. Bal Arlekina - Filipinki
6. Gdy odlatują bociany - Niebiesko-Czarni
7. Orzechowy świat - Zofia Kucówna
8. Niewinny złodziej - Wojciech Korda
9. Wiem, że nie wrócisz - Czesław Niemen
10. Dwudziestolatki - Maciej Kossowski
marcinparys11
Posty: 2345
Rejestracja: pt kwie 01, 2011 10:01 pm

Re: Radiowa Piosenka Miesiaca

Post autor: marcinparys11 »

Odgrzebałem temat, gdyż przypomniało mi się o publikacjach Państwowego Wydawnictwa Muzycznego zatytuowanego "rewia przebojów". Były to książeczki z nutami i tekstami piosenek, które wówczas znajdowały się na topie. Udało mi się kupić w latach 80. części nr 13, 14, 15 i 16, które się wtenczas ukazały. Po latach w antykwariacie nabyłem nr 7 zawierający piosenki z sezonu 1972/73. To jest bardzo ciekawe! Na ten numer siódmy natknąłem się przy przedświątecznych porządkach. Na stronie w internecie znalazłem spisy piosenek z innych śpiewników.
Pierwszy z nich ukazał się prawdopodobnie późnym latem 1968 i zawiera 40 piosenek. Trzydzieści z nich zostało odnotowanych w istniejących wówczas listach przebojów, o których jest wzmianka na w/w forum. Jest to zarówno Radiowa Piosenka Miesiąca, jak i Plebiscyt 17 rozgłośni, Lista Studia Rytm, Rozgłośni Harcerskiej oraz tygodnika Panorama.
Jeżeli byliby zainteresowani, to w wolnej chwili mogę wrzucić tytuły, które znalazłem w sieci.
marcinparys11
Posty: 2345
Rejestracja: pt kwie 01, 2011 10:01 pm

Re: Radiowa Piosenka Miesiaca

Post autor: marcinparys11 »

Nr 1
Wspomnienie (M.Sart-J.Tuwim) Czesław Niemen
Wszystko mi mówi, że mówi że mnie ktoś pokochał (A.Zieliński-W.Młynarski) Skaldowie
Nie całuj mnie pierwsza (A.Zieliński-A.Osiecka) Skaldowie
Trochę dobrze trochę źle (H.Zomerski-K.Dzikowski) Jacek Lech i Czerwono-Czarni
Opowiedz mi swoją historię ((P.Figiel-M.Głogowski, J.Kondratowicz) Kasia Sobczyk i Czerwono-Czarni
Krajobrazy (R.Poznakowski-J.Kondratowicz) Trubadurzy
Napiszę do ciebie z dalekiej podróży (A.Korzyński-J.Kondratowicz) Henryk Fabian i Czerwono-Czarni
Jak cię miły zatrzymać (J.A.Marek-A.Kreczmar) Teresa Tutinas
Znamy się tylko z widzenia (R.Poznakowski-M.Głogowski) Trubadurzy
Takie ładne oczy (S.Krajewski-M.Dagnan) Czerwone Gitary
Gondolierzy znad Wisły (S.Krajewski-K.Dzikowski) Irena Jarocka
Wakacje z blondynką (J.Loranc-J.Kofta) Maciej Kossowski
Po ten kwiat czerwony (J.Wasowski-B.Brok) No To Co
Za trzydzieści parę lat (A.Skorupka-J.Pietrzak) Jan Pietrzak
Rodzi się ptak (A.Sławiński-A.Osiecka) Skaldowie
Niebieskooka (H.Klejne-R.Sadowski) Czerwone Gitary
To ziemia (J.Loranc-J.Kofta) Stan Borys i Bizony
Czy to walc (W.Kruszyński,A.Skorupka-J.Zalewski) Stenia Kozłowska
Przyjedź mamo na przysięgę (H.Klejne-E.Fiszer) Trubadurzy
Anna Maria (S.Krajewski-K.Dzikowski) Czerwone Gitary
Zdradziło cię niejedno spojrzenie (R.Poznakowski-M.Głogowski) Trubadurzy
Płonąca stodoła (C.Niemen-M.Bellan) Czesław Niemen i Akwarele
Biały krzyż (K.Klenczon-J.Kondratowicz) Czerwone Gitary
Kasia (mel.ludowa, opr.R.Poznakowski-J.Kleyny) Trubadurzy
Gdzie ta harmoszka (S.Rembowski-R.Sadowski) Jarema Stępowski
Medytacje wiejskiego listonosza (A.Zieliński-L.A.Moczulski) Skaldowie
Wieczór na dworcu w Kansas City (A.Zieliński-A.Osiecka) Skaldowie
Luba, Luboczka (K.Krawczyk-M.Bellan) Trubadurzy
Nie przynoś mi kwiatów dziewczyno (R.Poznakowski-W.Patuszyński) Trubadurzy
Piosenka o sąsiedzie (W.Potiomkin-Z.Stawecki) Irena Santor
Jest bałałajka (H.Klejne-T.Urgacz) Jerzy Połomski
Spokojnie chłopie (K.Paszek-J.Pietrzak) Jan Pietrzak
Za horyzontem (H.Klejne-A.Bianusz) Rena Rolska
Taksówkarz warszawski (T.Suchocki-W.Młynarski) Jarema Stępowski
Lepiej późno niż wcale (Z.Bizoń-M.Głogowski) Stan Borys i Bizony
Niech no tylko zakwitną jabłonie (W.Hajdun-J.Afanasjew) Halina Kunicka
Skąd te dziurki w serze (B.Kezik-J.Odrowąż) Kwartet Warszawski
Do woja marsz (E.Pałłasz-M.Terlikowska) Kwartet Warszawski
Odmieniec (K.Grześkowiak,K.Gaertner-K.Grześkowiak) Kazimierz Grześkowiak
Ostatnio zmieniony sob maja 02, 2020 5:07 pm przez marcinparys11, łącznie zmieniany 1 raz.
marcinparys11
Posty: 2345
Rejestracja: pt kwie 01, 2011 10:01 pm

Re: Radiowa Piosenka Miesiaca

Post autor: marcinparys11 »

Nr 2
Tego w internecie nie znalazłem. Jest tylko zdjęcie okładki z Sewerynem Krajewskim. Wyszczególniono tytuły:
Hipopotam - Kasia Sobczyk i Czerwono-Czarni
Ene due rabe - Alibabki
Tajemnica pamiętnika - Trubadurzy
cała jesteś w skowronkach - Skaldowie
Przeliczna wiolonczelistka - Skaldowie
Awatar użytkownika
djjack
Posty: 2009
Rejestracja: pn sie 04, 2003 2:08 pm
Lokalizacja: Gdańsk
Kontakt:

Rewia Przebojów nr 2 - 1969 rok

Post autor: djjack »

marcinparys11 pisze: wt kwie 14, 2020 3:52 pm Nr 2
Tego w internecie nie znalazłem. Jest tylko zdjęcie okładki z Sewerynem Krajewskim. Wyszczególniono tytuły:
Hipopotam - Kasia Sobczyk i Czerwono-Czarni
Ene due rabe - Alibabki
Tajemnica pamiętnika - Trubadurzy
cała jesteś w skowronkach - Skaldowie
Przeliczna wiolonczelistka - Skaldowie
Proszę - tutaj spis piosenek z numeru 2 "Rewii Przebojów"

Obrazek
marcinparys11
Posty: 2345
Rejestracja: pt kwie 01, 2011 10:01 pm

Re: Radiowa Piosenka Miesiaca

Post autor: marcinparys11 »

Serdeczne dzięki! Tego właśnie mi brakowało!

Nr 3 - na okładce Alibabki
Ballada o kataryniarzu - No To Co
Bezmiar wód - Stan Borys i Bizony
Było kiedyś - Marek Grechuta
Chłopak z Woli - Jarema Stępowski
Czekam tu - Halina Frąckowiak i ABC
Czereśnie wiśnie - Jacek Lech
Daj mi świat - Stenia Kozłowska
Do widzenia mamo - Jacek Lech
Dzień się budzi - Jolanta Borusiewicz
Jedź na urlop Romeo - Magda Umer
Jesień idzie przez park - Czerwone Gitary
Jest Warszawa - Trubadurzy (była też wersja Reginy Pisarek)
Już lat 25 - Wojciech Gąssowski i ABC
Kazaczok - Wiślanie 69
Kwiat jednej nocy - Alibabki
Lubię patrzeć w twe oczy - No To Co
Mówiły mu - Maryla Rodowicz i Jej Gitarzyści
Na drugim brzegu tęczy - Breakout
Napisz proszę - Halina Frąckowiak i ABC
Niepewność - Marek Grechuta i Anawa
Nie tęsknię za nikim - Stenia Kozłowska
Nie traćmy ani chwili - Irena Santor
Nikifor - No To Co
Po co ja za tobą biegam - Trubadurzy
Poszłabym za tobą - Breakout
Powiedz stary gdzieś ty był - Czerwone Gitary
Pod jesień - Trubadurzy
Ptakom podobni - Stanisława Celińska
Rok z kapryśną dziewczyną - Czerwone Gitary
Sady w obłokach - Skaldowie
Srebrne wesele - Wiktor Zatwarski
Tobie i mnie - Trubadurzy
To nie o to nam chodziło - Halina Kunicka
Trzymając się za ręce - Urszula Sipińska (była też wersja Czerwonych Gitar)
Uśmiechajcie się dziewczęta - Trubadurzy
Wciąż ci trzeba podpowiadać - Amazonki
Wesele - Marek Grechuta i Anawa
Wiatr wiosenny gitarzysta - Liliana Urbańska (było też więcej wersji)
Zabrońcie kwitnąć kwiatom - Skaldowie
Z cyganami w świat - Maciej Kossowski
StarszyPan75
Posty: 67
Rejestracja: śr wrz 07, 2011 4:34 pm

Re: Radiowa Piosenka Miesiaca

Post autor: StarszyPan75 »

Panowie: marcinparys11 & djjack
Dziękuję za wygrzebane archiwalne zestawienia. Nie zetknąłem się z tymi wydawnictwami. Czekam na kolejne lata. Pozdrawiam i życzę zdrowia.
SP75
marcinparys11
Posty: 2345
Rejestracja: pt kwie 01, 2011 10:01 pm

Re: Radiowa Piosenka Miesiaca

Post autor: marcinparys11 »

Wydawnictwa PWM (śpiewniki "Rewia przebojów", czasopismo "Śpiewamy i tańczymy" oraz śpiewniki z festiwali) rozchodziły się na pniu. Trzeba było mieć dużo szczęścia, żeby trafić w księgarni.

Nr 4
Ach, co to był za ślub - Quorum
Ach, Franka, Franka - No To Co
Andrea Doria - Wojciech Korda i Niebiesko-Czarni
Ballada o malinach - Wojciech Młynarski
Ballada wagonowa - Maryla Rodowicz i Jej Gitarzyści
Ballada o pancernych - Edmund Fetting
Chodzi diabeł opłotkami - Skaldowie
Cóż wiemy o miłości - Trubadurzy
Czy moja - Jerzy Połomski
Czy nawet kilku dni nie chcesz mi podarować - Elżbieta Żakowicz i Wiślanie 69
10 w skali Beauforta - Krzysztof Klenczon
Dzięcioł i dziewczyna - Maryla Rodowicz i Jej Gitarzyści
Gdy nadejdzie taki czas - Irena Santor
Kwiaty ojczyste - Czesław Niemen
Lepiej nie wracaj - Klaudiusz Maga i Czerwono-Czarni
Mateusz IV - Skaldowie
Moja miła, moja cicha, moja śliczna - Jerzy Połomski
Nie chodź do parku sama - Piotr Szczepanik
Nie mówię żegnaj - Maciej Kossowski (także Jacek Lech)
Nie pytaj już - Edward Hulewicz
Od wschodu do zachodu słońca - Skaldowie
Oj, czekam, ja czekam - Halina Frąckowiak i ABC
Orkiestry dęte - Halina Kunicka
Polskie wiatraki - Wiatraki
Przychodzisz do mnie - Partita
Słońce w chmurach łazi - Alibabki
Weź pan siekierkę - Wojciech Młynarski
W stepie szerokim - ballada z filmowej serii telewizyjnej "Przygody Pana Michała"
W takim wielkim mieszkasz mieście - Ala Eksztajn i Edward Hulewicz
Zabiorę ci ę ze sobą - Halina Frąckowiak i ABC
Za górami - Maryla Rodowicz i Jej Gitarzyści
Zakochali się Trubadurzy - Trubadurzy
Za mną nie oglądaj się - Halina Frąckowiak i ABC
Zanim mi odpowiesz - Czerwono-Czarni
Zawieja - Skaldowie
Zielono mi - Andrzej Dąbrowski
Żyj mój świecie - Maryla Rodowicz i Jej Gitarzyści
Awatar użytkownika
djjack
Posty: 2009
Rejestracja: pn sie 04, 2003 2:08 pm
Lokalizacja: Gdańsk
Kontakt:

Re: Radiowa Piosenka Miesiaca

Post autor: djjack »

marcinparys11 pisze: sob maja 02, 2020 5:03 pm
Nr 4
(...)
Ballada o malinach - Wojciech Młynarski
(...)
Weź pan siekierkę - Wojciech Młynarski
W stepie szerokim - ballada z filmowej serii telewizyjnej "Przygody Pana Michała"
W takim wielkim mieszkasz mieście - Ala Eksztajn i Edward Hulewicz
(...)
Zanim mi odpowiesz - Czerwono-Czarni
Awatar użytkownika
djjack
Posty: 2009
Rejestracja: pn sie 04, 2003 2:08 pm
Lokalizacja: Gdańsk
Kontakt:

Re: Radiowa Piosenka Miesiaca

Post autor: djjack »

marcinparys11 pisze: śr kwie 15, 2020 2:25 pm
Nr 3 - na okładce Alibabki
(...)
Było kiedyś - Marek Grechuta
(...)
marcinparys11
Posty: 2345
Rejestracja: pt kwie 01, 2011 10:01 pm

Re: Radiowa Piosenka Miesiaca

Post autor: marcinparys11 »

Bardzo dziękuję za uzupełnienie. Tam, gdzie nie wpisałem całości, to było niewyraźne zdjęcie.
"W stepie szerokim" zna chyba każdy. Ów utwór, który doczekał się wielu wersji, w tym z pokazywaniem, a także parodii, to kompozycja samego Wojciecha Kilara, śpiewana przez popularnego wówczas aktora Leszka Herdegena.
Osobiście pamiętam ten serial, którym się pasjonowała cała Polska pół wieku temu, przez trzynaście piątkowych wieczorów poczynając od 21 listopada 1969. W czterotysięcznym mieście powiatowym (w którym wówczas mieszkałem z rodzicami i dwuletnim bratem) właśnie podczas kulminacyjnej sceny porwania...zabrakło prądu! Na cały wieczór i noc. Takie wyłączenia w całej okolicy, szczególnie w porze zimowej zdarzały się wtedy dość często. W najbliższą niedzielę po południu telewizja powtarzała odcinek z piątku. I podczas tego powtórzenia również wyłączyli światło, prawie w tym samym momencie filmu. Na szczęście tym razem po kilku minutach włączyli, więc po ponownym rozgrzaniu się telewizora zdążyłem obejrzeć sceny, jak jednego konia rozszarpały wilki, a drugi utonął w przerębli.
Pamiętać takie rzeczy po tylu latach - to dopiero patologia!
Pozdrawiam
P.S. Gdy tylko skończyły się "Przygody pana Michała", w telewizji nastąpiła premiera nowej serii "Pancernych" - odcinki 9-21. Tak, aby ostatni odcinek wypadł w tym samym tygodniu co Dzień Zwycięstwa - okrągła rocznica!
marcinparys11
Posty: 2345
Rejestracja: pt kwie 01, 2011 10:01 pm

Re: Radiowa Piosenka Miesiaca

Post autor: marcinparys11 »

Nr 5 - na okładce Magda Umer
Cygańska letnia noc - Zdzisława Sośnicka
Dni, których jeszcze nie znamy - Marek Grechuta
Dobra miłość między nami - Andrzej i Eliza
Dom, który mam - Zdzisława Sośnicka
Dziewczyna jest niebezpieczeństwem - Jerzy Połomski
Fantazja warszawska - Rena Rolska
Gdy piosenka szła do wojska - Maryla Rodowicz
Jadą wozy kolorowe - Maryla Rodowicz
Jak harnaś umierał - Maryla Rodowicz
Jak nie pokochać tego miasta
Jeszcze nie raz - Halina Kunicka
Już szumią kasztany - Magda Umer
Koncert jesienny na dwa świerszcze i wiatr w kominie - Magda Umer
Korowód - Marek Grechuta
Krajobrazy zimy - Trubadurzy
Lipowa łyżka - Czesław Niemen
Listów pożółkła biel - Stan Borys
Ma miła - Quorum
Nieproszony gość - Joanna Rawik
Nie zmogła go kula - 2+1 (albo Andrzej Rybiński, Jerzy Grunwald i Partita)
Nocami i dniami - Irena Santor
O miłości, o młodości - Dana Lerska
Płoną góry, płoną lasy - Czerwone Gitary
Podróż poślubna do Kutna - Andrzej Rosiewicz
Renata - Andrzej Rosiewicz
Słońce w kapeluszu - Tadeusz Ross
Szlifierz warszawski - Jarema Stępowski
Takiemu to dobrze - Józef Nowak
Tak długo was chłopcy nie było - Regina Pisarek
To oni szli - Dana Lerska
Ty - Skaldowie
Uczę się żyć - Czerwone Gitary
Uwierz mi, Lili - Czerwone Gitary
W drogę - Czerwone Gitary
Wstawanie wczesnym rankiem - Andrzej i Eliza
Zaczekajmy z tą miłością - Irena Santor
Zapiszemy naszą miłość - Halina Kunicka
Zobacz, zobacz, co się dzieje - ABC
Z tobą tak dobrze mi jest - Trubadurzy
Z tobą w górach - Maryla Rodowicz
marcinparys11
Posty: 2345
Rejestracja: pt kwie 01, 2011 10:01 pm

Re: Radiowa Piosenka Miesiaca

Post autor: marcinparys11 »

Nr 6 - na okładce Andrzej i Eliza
Anna M - Czerwone Gitary
Antonina - Test
A tak pięknie grała orkiestra - Urszula Sipińska
Będziesz ty - Trubadurzy
Chodź, pomaluj mój świat - 2+1
Co wy o nas wiecie, chłopcy - Partita
Codziennie pomyśl o mnie chociaż raz - Zdzisława Sośnicka
Daj mi słowo - Halina Kunicka
Dam ja tobie - Andrzej Dąbrowski
Do zakochania jeden krok - Andrzej Dąbrowski
Do zobaczenia - Test
Drzewa nad Wisłą - Trubadurzy
Dziewczyny, kochajcie nas - Ptaki
Gonią wilki za owcami - Maryla Rodowicz
Jestem przy tobie, kiedy się śmiejesz - Trubadurzy
Jesteś blisko - Zdzisława Sośnicka
Kiedy człowiek sam na świecie - Andrzej i Eliza
Kogo szukasz, kogo wołasz - Trubadurzy
Lecą sowy - Stan Borys
Mimo woli zaplątałam się - Teresa Tutinas i Magda Umer
Na chorobowem - Tropicale Thaitii Granda Banda
Na deszczowe dni - Zdzisława Sośnicka
Nie na zawsze - Andrzej i Eliza
Nie zapomnisz nigdy - Jerzy Połomski
Ocalić od zapomnienia - Marek Grechuta
O zachodzie - Jerzy Grunwald i En Face
Pejzaż miasta - Czerwone Gitary
Po prostu wybacz mi - Urszula Sipińska
Po ulicy chodzę - Irena Santor
Pozdrowienia z różnych stron - Zofia i Zbigniew Framerowie
Samba wanna blues - Andrzej Rosiewicz i Hagaw
Sam sobie żeglarzem - Test
Smak i zapach pomarańczy - Tadeusz Woźniak
Takiego szczęścia nie na nikt - Teresa Tutinas
Wierzę w człowieka - Tadeusz Woźniak
W starym domu ciotki Emilii - Andrzej i Eliza
W sześć lat po ślubie - Andrzej i Eliza
Wszystko przeminie, wszystko przepadnie - Zdzisława Sośnicka
Zaloty jesienne Anno Domini 1971 - Andrzej i Eliza
Znów stanie Zamek - Trubadurzy
marcinparys11
Posty: 2345
Rejestracja: pt kwie 01, 2011 10:01 pm

Re: Radiowa Piosenka Miesiaca

Post autor: marcinparys11 »

Nr 7 - na okładce 2+1
Z tobą na zawsze (M.Sewen-Z.Stawecki) Irena Santor
To był świat w zupełnie starym stylu (U.Sipińska, P.Figiel-J.Kondratowicz) Urszula Sipińska
Do szczęścia blisko (W.Kruszyński, A.Skorupka-J.Zalewski) Stenia Kozłowska
Czerwone słoneczko (J.Mart-M.Łebkowski, S.Werner) 2+1
Znajdziesz mnie znowu (P.Figiel-W.Mann) Zbigniew Wodecki
Ludzie mówią (B.Bajer, L.Bogdanowicz-Z.Stawecki) Zdzisława Sośnicka
Kocham listy od ciebie (A.Hetman-A.Jastrzębiec-Kozłowski) Waldemar Kocoń
Nie jest źle, jak na początek (J.Tyszkowski-A.Jastrzębiec-Kozłowski) Regina Pisarek
A bodaj to (T.Woźniak-B.Chorążuk) Tadeusz Woźniak
Jestem cała w twoich rękach (A.Piechowska-I.Iredyński) Liliana Urbańska
Jeszcze za wcześnie, jeszcze nie teraz (J.Szczygieł-R.Czubaczyński) Jadwiga Strzelecka
Gdzie są te łąki (K.Gaertner-E.Bryll) Maryla Rodowicz
Zakochani czekają na maj (J.Kępski-A.jastrzębiec-Kozłowski) Irena Santor
Byleś nie zapomniał, że mnie kochasz (W.Kolankowski-A.Bianusz) Danuta Rinn
Wyznania najcichsze (J.Woy-A.Kozłowska) Waldemar Kocoń
Uralska stal (J.Mart-J.Gałkowski) Regina Pisarek
Taki dzień się zdarza raz (B.Bajer, L.Bogdanowicz-J.Urbanowicz) Zdzisława Sośnicka
Małgośka, szkoda łez (K.Gaertner-A.Osiecka) Maryla Rodowicz
Do lipowych lasów przyjedź (K.Sadowski-M.Głogowski) Liliana Urbańska
Deszcz i wiatr (W.Krasicki-Mockałło-A.Jastrzębiec-Kozłowski) Daniel
Płynę na wyspy szczęśliwe (J.Grunwald-W.Leliwa) Jerzy Grunwald i En Face
Tango "Czarny czar" (H.Wojciechowski-B.Chorążuk) Alibabki
Jeszcze tylko jeden dzień (A.Rybiński-K.Szemioth) Andrzej i Eliza
Popędzimy w dal saniami (J.Grunwald-L.Konopiński) Jerzy Grunwald i En Face
Czerwone lata (A.Korzyński-A.Tylczyński) Andrzej i Eliza (także: Wiślanie)
Oddaleni, ale bliscy (J.Grunwald-W.Leliwa) Jerzy Grunwald i En Face
Autostrada nr 8 (S.Kowalewski, R.Poznakowski, M.Lichtman-J.Kondratowicz) Trubadurzy
Mija rok (S.Krajewski-K.Dzikowski) Czerwone Gitary
Hej, dogonię lato (J.Kruk-W.Szperl) 2+1
Po horyzontu kres (D.Kozakiewicz-B.Olewicz) Test
Nie bójmy się wiosny (A.Bem, P.Figiel-E.Horbaczewska) Bemibek
Droga, którą idę (S.Krajewski-J.Kondratowicz) Czerwone Gitary
Na placu, gdzie był kiedyś Zamek (W.Rynkiewicz-J.Szczepkowski) Regina Pisarek
Z Warszawą na ty (A.Januszko-M.Głogowski) Krzysztof Cwynar
Tak jak mama nie gotuje nikt (A.Januszko-M.Łebkowski) Wiktor Zatwarski
Kominiarz Johnny (M.Sewen-T.Rzymski) Bractwo Kurkowe 1791 (także Blues and Rock Wojciecha Skowrońskiego)
Po złocie, po zieleni (C.Majewski-R.Czubaczyński) Zofia i Zbigniew Framerowie
Zegarmistrz światła (T.Woźniak-B.Chorążuk) Tadeusz Woźniak
Jaka jesteś, Mario (P.Figiel-J.Kondratowicz) Urszula Sipińska i Piotr Figiel
Takiego szczęścia nie ma nikt (R.Siwy-S.Mrowiński) Teresa Tutinas
marcinparys11
Posty: 2345
Rejestracja: pt kwie 01, 2011 10:01 pm

Re: Radiowa Piosenka Miesiaca

Post autor: marcinparys11 »

Nr 8 - na okładce Irena Jarocka
A gdzie jest siódme morze (K.Gaertner-J.Kleyny) Maryla Rodowicz
Bądź gotowy dziś do drogi (K.Gaertner-M.Dutkiewicz) Halina Frąckowiak
Bądź słoneczny (A.Kopff-J.Świąć) Partita
Blues to zawsze blues jest (J.Wasowski-B.Perkun) Blues and Rock Wojciecha Skowrońskiego
Brak mi kogoś (A.Skorupka-J.Korczakowski) Zdzisława Sośnicka (także: Ewa Śnieżanka)
Co ja zrobię, że cię lubię (R.Poznakowski-W.Patuszyński) Jadwiga Strzelecka
Co jej mogłeś dać (K.Gaertner-W.Filipowski) Jacek Lech i Nowa Grupa
Co mnie w tobie zachwyciło (W.Stroiński-Z.Stawecki) Irena Jarocka
Drzewa ruszają w drogę (W.Domagała-B.Choiński, M.Dagnan) Homo Homini
Diabeł i raj (K.Gaertner-A.Osiecka) Maryla Rodowicz
Dopóki w oczach tylko ty (B.Klimczuk-A.Kudelski) Jolanta Kubicka
Dwa razy dwa (A.Kopff-J.Kleyny) Partita
Tort na 30 świec (M.Sart-J.Urbanowicz, J.Szczerbiński)
Dziewczyny takie są (A.Skorupka-A.Bianusz) Jerzy Połomski
Gdzie ci mężczyźni (W.Korcz-J.Pietrzak) Danuta Rinn
Hej, przyjacielu (S.Krajewski-J.Kondratowicz, S.Halny) Czerwone Gitary
Kochaj mnie tak, jak ja ciebie (U.Rzeczkowska-J.T.Stanisławski) Ewa Śnieżanka
Kochajmy orkiestry wojskowe (A.Brzozowski, B.Sołtysik-W.Machejko) Pro Contra
Kto kocha, ten wie (W.Żukowska-A.Zaniewski) Irena Santor
Leśna warta (J.Koźbielski-P.Łosowski) Marta Gorgoń
Miłość to raz (W.Korcz-A.Osiecka) Jadwiga Strzelecka
Ja to się cieszę byle czym (A.D.ąbrowski, J.Milian-B.Perkun) Blues and Rock Wojciecha Skowrońskiego
Mamy tylko siebie (A.Kopff-A.Kuryło) Partita
Najtrudniejszy pierwszy krok (J.Kukulski-W.Leliwa) Anna Jantar
Najlepiej wiosną (R.Poznakowski-A.Kłodzki) Urszula Sipińska
Na Wisłostradzie kwitnie bez (A.Leleń-K.Logan, L.Sęk) Jarema Stępowski
Nie wrócą te lata (L.Bogdanowicz-J.Kondratowicz) Irena Jarocka
Odpowiednia dziewczyna (J.Tramer-J.Miller) Marianna Wróblewska
Papierowe ptaki (J.Koman-J.Szczepkowski) Krystyna Prońko
Piosenka naszej pierwszej wiosny (S.Rembowski-W.Maksymkin) Irena Santor
Na granicy dnia (A.Zieliński-L.A.Moczulski) Skaldowie
Sposób na czekanie (M.Zimiński-J.Kofta) Andrzej Dąbrowski
Zabrałaś mi lato (A.Markiewicz-W.Chotomska) Roman Gerczak
Po co ci to, chłopcze (J.Koman-J.Szczepkowski) Krystyna Prońko
Tobie, Karolino (A.Nowacki-M.Dagnan) Homo Homini
To dla nas nowy most Łazienkowski (J.Kępski-K.Szemioth) Jarema Stępowski
Żeby szczęśliwym być (J.Kukulski, J.Sławiński-A.Kudelski) Anna Jantar
To nie był nasz ostatni walc (U.Rzeczkowska-A.Bianusz) Ewa Śnieżanka
Staropolskim obyczajem (W.Kruszyński, A.Skorupka-J.Odrowąż) Zofia i Zbigniew Framerowie
Zakochani, bo młodzi (A.Leleń-K.Logan) Tadeusz Ross (także Barbara Dunin i Zbigniew Kurtycz)
marcinparys11
Posty: 2345
Rejestracja: pt kwie 01, 2011 10:01 pm

Re: Radiowa Piosenka Miesiaca

Post autor: marcinparys11 »

A ja wierzyłam ci - Zofia Borca
Bądź ze mną zawsze - Aneta Łastik
Bella blonda - Witold Antkowiak
Chłopcy których kocham - Grupa Wokalna Izabelli
Co robić gdy mgła - Jerzy Połomski
Dobrze pamiętam - Bogdan Czyżewski
Dzień bez happy endu - Anna Jantar
Gwiazda dnia - 2+1
Jak trafić do celu - Waldemar Kocoń
Jasne że przyjdziesz - Eden
Kapitańskie tango - Alibabki
Kochaj ile sił - Waldemar Kocoń
Kochaj mnie dziewczyno - Jacek Lech
Moja Julio - Partita
Moja miłość moja gwiazda - Maja Macielińska
Mój świat zawsze ten sam - Anna Jantar
Nasza miłość jak wiatr halny - Skaldowie
Nasze pierwsze słowa - Alicja Majewska
Niewielka miłość
Nie wszystko przeminie - Irena Santor
Niech moje serce kołysze ciebie do snu - Krystyna Prońko
Nim zgaśnie dzień - Krzysztof Krawczyk
Oko za oko - Eden
Porzuceni narzeczeni - Halina Kunicka
Po tamtej stronie marzeń - Anna Jantar
Rozpoczniemy nowe dni - Irena Woźniacka
Różowe miasto - Edward Hulewicz
Rysunek na szkle - Krzysztof Krawczyk
Słomiane trąbki - Lucyna Owsińska
Staruszek świat - Anna Jantar
Tak zbierałam świat - Lucyna Owsińska
Ta wielka miłość - Irena Santor
Ten ptak srebrzysty - Jerzy Grunwald
Twój mały kapelusik - Witold Antkowiak
Walc nie przemija - Ewa Śnieżanka
Wszystko kwitnie wkoło - Skaldowie
Za górą za dniem - Homo Homini
Z miłością trzeba w zgodzie żyć - Zofia Borca
Życzenia z całego serca - Skaldowie

Na stronie było tylko zdjęcie spisu treści. z kontekstu wynika, że to Nr 10, ale może być też 9.
Chyba muszę się uśmiechnąć do dijjack'a o uzupełnienie jednego zestawu, o ile to możliwe...
Następny mam numer 11.
Ostatnio zmieniony śr lip 01, 2020 7:57 pm przez marcinparys11, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
djjack
Posty: 2009
Rejestracja: pn sie 04, 2003 2:08 pm
Lokalizacja: Gdańsk
Kontakt:

Re: Radiowa Piosenka Miesiaca

Post autor: djjack »

marcinparys11 pisze: pt cze 26, 2020 4:35 pm (...)

Na stronie było tylko zdjęcie spisu treści. z kontekstu wynika, że to Nr 10, ale może być też 9.
Chyba muszę się uśmiechnąć do dijjack'a o uzupełnienie jednego zestawu, o ile to możliwe...
Następny mam numer 11.
Niestety - nie posiadam numeru 9.
Ale potwierdzam - to jest numer 10. Z 1977 roku ze Zdzisławą Sośnicką na okładce.

Znalazłem jednak tę 9 - z Anną Jantar

Obrazek
marcinparys11
Posty: 2345
Rejestracja: pt kwie 01, 2011 10:01 pm

Re: Radiowa Piosenka Miesiaca

Post autor: marcinparys11 »

Bardzo dziękuję - właśnie o ten zestaw chodziło.
Teraz będzie pierwszy numer, który w przeszłości kupiłem.

Nr 11 - na okładce Happy End
Jak się masz kochanie (Z.Nowak-M.Mikulin) Happy End
Ballada o butach (A.Rybiński-J.M.Pop) Andrzej i Eliza
Księżycowe dziewczyny (P.Figiel-I.Iredyński) Alicja Majewska
Jaki jesteś taki jesteś (J.Szczygieł-J.Korczakowski) Jadwiga Strzelecka
Kochaj właśnie mnie (A.Skorupka-Z.Stawecki) Jerzy Połomski
Małomówny Bill (S.Musiałowski-I.Buczek) Skaldowie
A ty się z tego śmiej (M.Sart-A.Tylczyński) 2+1
Myśmy są wojsko (B.Konowalski-J.Przymanowski) Daniel
Nadaj do mnie S.O.S. (Z.Nowak-M.Mikulin) Happy End
Należy nam się taki dzień (J.Szczygieł-Z.Stawecki) Zdzisława Sośnicka
Na pozór (M.Siejka-P.Howil) Bogusław Mec
Niebo z moich stron (S.Krajewski-K.Dzikowski) Czerwone Gitary
Oddam wszystko co mam (A.Januszko-W.Jagielski) Lucyna Owsińska i Jacek Lech
Od nocy do nocy (W.Kazanecki-A.Osiecka) Halina Kunicka
Odpływają kawiarenki (W.Trzciński-J.Kleyny) Irena Jarocka
Dziś prawdziwych Cyganów już nie ma (A.Zieliński-A.Osiecka) Maryla Rodowicz i Stan Borys
Sto tysięcy złotych (A.Zieliński-A.Jastrzębiec-Kozłowski) Skaldowie
Pali się (A.Kopff-A.Bianusz) Partita
Parostatek (K.Krawczyk, J.Milian-T.Drozda) Krzysztof Krawczyk
Port piratów (S.Krajewski-A.Osiecka) Czerwone Gitary
Bliska moim myślom (A.Tenard-A.Tenard) Andrzej Tenard
Bilardzista (A.januszko-T.Urgacz) Alicja Majewska
Pozwól mi się pocałować (Z.Apostoł-M.Głogowski) Waldemar Kocoń
Byle było tak (W.Trzciński-J.Kleyny) Krzysztof Krawczyk
Byle łza (P.Figiel-W.Jagielski) Krzysztof Krawczyk i Trubadurzy
To żywioł uczuć - tango (Z.Apostoł-A.Bianusz) Ewa Śnieżanka
To co zdarza się raz (S.Krajewski-J.Kondratowicz) Irena Jarocka
Uśmiechnij się mamo (B.Konowalski-J.J.Emir, J.Sęk) Waldemar Kocoń
Sing Sing (J.Mikuła-A.Osiecka) Maryla Rodowicz
Ślubne prezenty (J.Matuszkiewicz-R.Maklakiewicz) Irena Jarocka
Zbyt długo byłem sam (P.Figiel-J.Kondratowicz) Jacek Lech
Złote wspomnienia (A.Hetman-J.Czerwińska) Zofia Borca
Taki jest świat (Z.Nowak-M.Mikulin, K.Drzewiecki) Happy End
Przyleciała miłość ptakiem (J.Matuszkiewicz-R.Maklakiewicz) Irena Santor
Chłopak z drewna (K.Gaertner-A.Osiecka) Urszula Sipińska
Damą być (J.Mikuła-A.Osiecka) Maryla Rodowicz
Wielki romans (A.Skorupka-A.Barska) Waldemar Kocoń
Wszystko dobre co się dobrze kończy (B.Hardy-J.Urbanowicz) Bene Nati
Zgadzam się na ten świat (A.Zieliński-A.jastrzębiec-Kozłowski) Skaldowie
Zenek blues (A.Rosiewicz-A.Rosiewicz) Andrzej Rosiewicz

Zestaw obejmował piosenki z ostatniego sezonu istnienia ówczesnej listy przebojów radiowej Jedynki. Bardzo dobrze pamiętam, jak owa lista przestała istnieć. Może nie w tak skandaliczny sposób, jak obecnie Lista Trójki, ale okres zawieszenia trwał półtora miesiąca.
ODPOWIEDZ