Jakie śledzicie inne listy przebojów?

Dyskusje wszelakie na temat innych zestawień, czyli nie samą Listą Przebojów Trójki człowiek żyje... ;-)

Moderatorzy: jollyroger72, jollyroger72

Awatar użytkownika
tadzio3
Posty: 9758
Rejestracja: czw sie 12, 2004 2:17 am
Lokalizacja: Tykocin / Białystok
Kontakt:

Jakie śledzicie inne listy przebojów?

Post autor: tadzio3 »

Wszyscy odwiedzający to forum słuchają Listy Przebojów Programu Trzeciego, ale czy ktoś słucha, bądź ogląda, albo czyta inne listy przebojów?
Jeżeli o mnie chodzi, to już dziś jest tego niewiele. Kiedyś drugą listą po trójkowej była Lista Przebojów Radia Białystok (kiedyś nazywała się "Hits Stock Top 20)- zapisywałem ją długo, ale chyba już od 5 lat nie słucham jej, bo stwierdziłem, że jest zbyt kiczowata. Może wcześniej tez była, ale potem bardziej to zauważyłem. Jednak ogólnie była nawet fajna. Teraz jest już wydanie osiemset któreś. A pamiętam początki z Gunsami, pierwsze ONA, Vangelis...
Listę, którą przez długi czas oglądałem była 30 ton na Dwójce. Szkoda, zę ją zdjęli z anteny. Ostatnio już jej za często nie oglądałem, ale kiedyś nie mogłem przegapić żadnej i tez zapisywałem ją. Pamiętam ją od pierwszego wydania. Podobała mi się, bo była taka uniwersalna.
Przez chwilkę słuchałem w Radio Zet kiedyś "Komputerowej Listy Przebojów" za czasów początku tej stacji. Słuchałem prawie codziennie, tylko w piątek opuszczałem, bo zaczynała sie trójkowa :) Też po czasie mi się znudziła, bo repertuar zaczął odbiegac od moich upodoban- z reszta po jakimś czasie padła.
Był okres, kiedy oglądałem na jedynce "Kolejkę" listę przebojów.
A dzisiaj zaglądam i czasem słucham Rockowej Listy Przebojow w radiowej Jedynce, bo puszczają tam taka muzykę, której raczej nigdzie indziej nie usłyuszy się i dodam- dobrej muzyki!
Rzadko, ale czasem załapię sie na Listę "Dekarock" w Antyradio, albo Listę w radio Sfera.
No i zaglądam na listę OLIS- sprzedarzy płyt.
prz_rulez
Posty: 7363
Rejestracja: pt cze 16, 2006 3:48 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: *1999 - †2020
Lokalizacja: Dziura
Kontakt:

Post autor: prz_rulez »

mam Ci dac cala liste? :D musze sie zastanowic a pozniej spisze- ale ostrzegam, duzo tego bedzie :P
JaceK
woźny-konserwator
Posty: 10241
Rejestracja: pn lip 21, 2003 11:01 am
Lokalizacja: Kraków, Galicja
Kontakt:

Post autor: JaceK »

ja dam tylko dwie... słucham ich od czasu do czasu: Lista Niezapomnianych Przebojów oraz Alternatywna Lista Przebojów... niekiedy dobrze posłuchać rozgłośni z własnego podwórka!
Ostatnio zmieniony wt sie 08, 2006 10:30 pm przez JaceK, łącznie zmieniany 1 raz.
Kiefer
Posty: 266
Rejestracja: sob sie 05, 2006 10:47 pm
Lokalizacja: Wroclaw

Post autor: Kiefer »

Kiedys podsluchiwalem Komputerowa w Zetce, takze lokalne publiczne - w Lodzi i Wroclawiu. Podgladalem tez Countdown Top20 w MTV, ale kieeeedy to bylo 8-)

Teraz slucham PopListy w RMFie, glownie ze wzgledu na Maciborka; takze Hitparada w Ceskym Rozhlase 1 [radio publiczne, leci wlasnie teraz, do 23ej], poniewaz bardzo lubie cestine;

Zagladam na rozne krajowe listy - zeby wyszukiwac ciekawe wynalazki; no i przede wszystkim Domowa Lista Przebojow, juz 539 razy 8-)

Pozdrowienia
ku3a
Posty: 20933
Rejestracja: czw lis 10, 2005 8:32 pm
Lokalizacja: 872, 1186

Post autor: ku3a »

Ciekawy temat.
Pamietam jak kiedys jak konczyla sie Lista przelaczalem sie na radio Wawa, zeby posluchac ostatniej godziny "Z-Rock 50" prowadzonej przez Roberta Kilena. Kawal porzadnej muzyki! Pearl Jam, Offspring (jeszcze nieznany, sprzed czasow "Pretty Fly"), Soundgarden, Stone Temple Pilots, Faith No More, Alice In Chains, Bush, Alanis Morissette (tez jeszcze u nas nieznana) i dziesiatki innych znakomitych wykonawcow. Jak zaczynalem tego sluchac to chyba z dziesiaty raz na pierwszym bylo "Better Man" Pearl Jamu, a potem jeszcze z kilka tygodni sie utrzymalo na szczycie. Kiedys lubilem tez "30 Ton". Byl okres, ze staralem sie co tydzien ogladac, ale potem zaczelo mnie wkurzac. Zaczeli mieszac plyty z piosenkami i juz nie wiedzialem o co tam w ogole chodzi. Dawno temu ogladalem tez "European Top 20" na MTV, ale to chyba ze 12 lat temu. I cos takiego jak "Dial MTV". Chyba ze 2 miesiace prawie codziennie na pierwszym miejscu bylo "Babe" - Take That i w ogole kazda piosenka TT wlazila na pierwsze i siedziala tam nie wiadomo ile. Chyba z okazji tego "Babe" wymyslili zasade, ze jedna piosenka moze byc tylko 50 razy na pierwszym, a potem sie zegna z lista, czy cos takiego :P . Przez jakis czas sluchalem tez Komputerowej w Radio Zet, ale to ze wzgledu na formule tej listy, ktora mnie zainteresowala - ze wyniki danego notowania wlasciwie sa juz znane, a w trakcie notowania poznaje sie wyniki nastepnego notowania. Teraz bardzo lubie przegladac OLIS, ale tam kompletnie nic sie nie dzieje. Ludzie w Polsce w ogole nie kupuja oryginalnych plyt, a jesli juz to jakies skladanki na imprezy. Chyba stosunkowo najwiecej skrupulow maja ci ktorzy sluchaja muzyki powaznej i chyba stad ciagle wysoka pozycja Rubika. Btw - nie pamietam czy juz tu wczesniej pisalem o takiej fajnej sytuacji. W styczniu nasza firma miala bal noworoczny i z tej okazji byl koncert T.Love, a na koniec tej imprezy kazdy dostal ich plyte "T.Live", wiec kilkaset egzemplarzy na raz sie sprzedalo. Nie sadze jednak, zeby po tak dlugim czasie od wydania ktos inny to kupowal, jesli juz to pojedyncze egzemplarze. Ogladam sobie potem OLIS, patrze a tu nowosc czy tez powrot na liste na miejsce podajze 35. - "T.Live" - T.Love :lol: . Oczywiscie tydzien pozniej juz tego w 50-ce nie bylo. A wracajac do list - od jakiegos czasu co tydzien przegladam liste niejakiego tadzio3 ;-).
prz_rulez
Posty: 7363
Rejestracja: pt cze 16, 2006 3:48 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: *1999 - †2020
Lokalizacja: Dziura
Kontakt:

Post autor: prz_rulez »

no widzisz ku3a, wychodzi na to, ze brales udzial w historii listy :P
Awatar użytkownika
1981
Posty: 4205
Rejestracja: czw sty 26, 2006 11:27 pm
Lokalizacja: Hangzhou

Post autor: 1981 »

pierwsza moja lista to MTV's European Top 20 - pierwsze notowanie 25 maja 1991 (na pierwszym Zucchero i Paul Young "Senza Una Donna", drugie Roxette "Joyride", dalej nie pamietam dokladnie, ale na przyklad na dziesiatym De La Soul "Ring Ring Ring", a na dwudziestym The KLF "Last Train To Trancentral" - BARDZO MI SIE TO PODOBALO, PARE TYGODNI POZNIEJ NR 1 ).
Zapisywalem to do 1995 roku, kiedy to zakodowano MTV.

30 ton - pod koniec dzialalnosci nie bardzo mnie przekonaywala.

Hitlist UK - regularnie. Stamtad czerpie wiekszosc nowosci. Niezawodna.

Oczywiscie LP3. Ostatnio glownie "slucham" za posrednictwem forum.

No i od 12 marca 2001 moja prywatna, juz prawie 300 notowan. Pierwszy nr 1 to Crazy Town "Butterfly"...
hit 2001: "Don't Panic" Coldplay
hit 2002: "She Hates Me" Puddle Of Mudd
hit 2003: "Spirit In The Sky" Gareth Gates & The Kumars
hit 2004: "Everybody's Changing" Keane
hit 2005: "Bad Day" Daniel Powter......
Awatar użytkownika
tadzio3
Posty: 9758
Rejestracja: czw sie 12, 2004 2:17 am
Lokalizacja: Tykocin / Białystok
Kontakt:

Post autor: tadzio3 »

JaceK pisze:Alternatywna Lista Przebojów
Kiedyś zaglądałem do niej, ale krótko.
1981 pisze:hit 2001: "Don't Panic" Coldplay
U mnie też był jednym z hitów
ku3a pisze:Ciekawy temat.
Dzięki. Już jakiś czas zastanawiałem sie nad założeniem takiego wątku, bo mnie też ciekawił. Tylko czy się rozwinie.
ku3a pisze:od jakiegos czasu co tydzien przegladam liste niejakiego tadzio3 .

Fajnie, ze zaglądasz, bo czasem zastanawiam sie nad przerwaniem pisania bloga, gdy stwiedzam, ze to jest bezcelowe.
Awatar użytkownika
Artur
Posty: 4960
Rejestracja: sob sty 14, 2006 12:18 pm
Lokalizacja: Opole/Olesno

Post autor: Artur »

Ja osobiscie sledze regularnie: Billboard (single i albumy) oraz liste singli w UK, Niemczech i Holandii czasami uda sie wychwycic duzo wczesniej cos co na trojce bedzie kilka tygodni pozniej albo wogole.
Awatar użytkownika
stavanger
Posty: 3398
Rejestracja: wt cze 06, 2006 5:36 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: not. 683
Lokalizacja: Poznań

Post autor: stavanger »

Ja słuchałem kiedyś (lata 97-98 ) listy przebojów rozgłośni harcerskiej (zanim się przemianowali na Radiostację). Szczególnie utkwił mi w pamięci utwór zespołu Heroes del silencio - Entredostierras (czy ktoś to pamięta :?: )
poza tym listy z rozgłośni lokalnych z Poznania: Radia Merkury i Radia Afery (Aferzasta)
Teraz regularnie to w zasadzie słucham tylko LP3.
Warto słuchać innych list, bo na każdej możemy znaleść utwory których na innych stacjach nie usłyszymy (szczególnie jeśli chodzi o lokalnych artystów)

Kilka przykładów:
Lalka - Ukryte słowa, Żądaj
Kryształek - Dusiołki
Nefili - Pajęczyna http://www.sendspace.com/file/gfslqr*

* utwór został udostępniony przez artystę i jest ogólnie dostępny w internecie.
prz_rulez
Posty: 7363
Rejestracja: pt cze 16, 2006 3:48 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: *1999 - †2020
Lokalizacja: Dziura
Kontakt:

Post autor: prz_rulez »

No dobra, w koncu sie zbiore, ale ostrzegam, dlugie to bedzie.

Pierwsza moja lista, jaka widzialem, byla ta na TVP1... nie pamietam jak sie nazywala, ale pamietam 2 utwory: Edyta Bartosiewicz - Szał i Edyta Górniak - Dotyk. Później było pierwsze notowanie "30 ton", pamiętam, że na drugim była "Makumba" stojąc na drugim, a na pierwszym "Orła cień". Następnie przyszła pora na Komputerową Listę Przebojów Radia Zet, to była świetna lista, nawet mam kasetę (oryginalną!) "Hity Komputerowej Listy Przebojów Radia Zet '97", świetne. Bardzo długo była tam jedna z piosenek Kelly Family. W między czasie była lista przebojów Disco Relax :lol: i Disco Polo live, z której doskonale pamiętam takie "Hity", jak "Bierz co chcesz" Shazyy czy "Ani be, ani me, ani kukuryku" Bohdana Smolenia... pamiętam, że 2 razy zagłosowałem na tę piosenkę i 2 razy spadała wtedy z pierwszego na drugiego :) Disco Polo Live było nudne do czasów "Szalonej" :D Tyle tygodni na liście, a to przecież chyba z 7 czy 8 pozycji było, więc nieźle. Później już się słuchało tego okazjonalnie. W tym samym czasie, co komputerową, odkryłem "World Chart Show" - 36 najlepszych pozycji na świecie. Pamiętam, jak kibicowałem "Barbie Girl" Aquy i "Spice Up Your Life" Spice Girls, później "Believe" Cher, "Pretty Fly (For A White Guy)" The Offspring (To był hicior, nawet z kolegą to śpiewaliśmy :D) i "...Baby One More Time" Britney Spears. Niestety po podsumowaniu '99 zdjęli z anteny. I to była ich największa pomyłka, podobnie jak usnięcie póxniej Maxa i Nautiriusa. Dlatego RMF ich wyprzedził.
Pierwszy raz trójki słuchałem w 1998 roku, bo akurat leciała w radiu mojego wujka ze Śląska, jak już wyjeżdzaliśmy do domu. Pamiętam, że była tam Celine Dion, chyba na szczycie... jeśli była na szczycie. Możliwe, że była niżej, nie pamiętam ;) Ale taki pierwszy, poważny raz... To było podczas podsumowania roku 1998. Słuchałem wtedy na stacji z ogłoszeniami w lokalnej telewizji... Pamiętam,że wysoko była "Stokrotka", pan Marek dziwił się, czemu tak nisko Celina, a na czele była Madonna... Parę tygodni później zainteresowałem się audycją trójkową, wtedy dla mmnie to radio było przedziwne, takie... inne (bo to był Masdamer :wink: ) jakieś reportaże w środku... to było jak magia. A wtedy jeszcze Trójka nie była tak popowa, jeszcze była "Trójka pod ksiezycem"... Lolowo po prostu :D Pamiętam, że kibicowałem Madonnie, niestety wypadła... Pamiętam piosenkę z melodyjką jak Wielka Orkiestra świątecznej pomocy. No i w ogóle pamiętam, że było świetnie :D Ale Cher ze "Strong Enough" nie weszła do trzydziestki :( Druga trójkowa fala była w 2000 roku (mocniejsza, nawet przez pare notowan zapisywalem miejsca), trzecia w 2002 i trwa do dzis. Choć przyznaję, czasem nie chce mi się słuchać, tak jak dziś, gdy słuchałem tylko przy obiadokolacji. W 1999 roku, dzięki temu, że wtedy właśnie na telegazecie Polsatu było notowanie Hop-Bęc, włączyłem RMF-FM, byli wtedy jeszcze na liście Britney Spears i The Offspring. (Baby i Pretty), ale na serio zasłuchałem się w tej liście pod koniec 99 roku. W '98 oglądałem "Chartsurfer" na Vivie przez kilka notowań, pamiętam, że "Pretty Fly" było bardzo wysoko w Niemczech, a Brit była na każdej z list (USA, Niemcy i Wielka Brytania) w Top 5. A na pierwszym w UK było... "Flat Beat" Mr. Oizo :D. Oczywiście przez lata fascynacja 30 Ton trwała, mniej lub bardziej, lubiłem wycinać notowania z Anteny, Popcornu i Bravo :) W 2000 roku znów wróciłem na Vivę, ale doszło MTV Germany. Zacząłem zapisywać MTV European Top 20, listę trójki, 30 TON i UK Chart. Wtedy MTV ET20 było czymś innym niż teraz... Było ciekawsze. Pamiętam jedno notwanie listy Atomic TV, było tam Cypres Hill z "Superstar" ;) A później to już MTV Polska. Jak się miało satelitę, to się oglądało. Czasem była też "Polska lista MTV" albo dosyć zabawne US Top 20... Miałem też przez krótki czas na satelicie MTV UK & Ireland i MTV France... MTV France było super, dzięki niemu przez parę tygodni miałem cały top 20 UK, bo telegazeta nawalała ;) Od 30 czerwca 2000 roku prowadziłem swoją listę, obecnie ma ponad 300 notowań. Ale listy lubiłem już prowadzić wcześniej. Co dalej... Lista Pif-Pafu w jedynce. No, ją to średnio lubiłem. Ale nie było takie złe. W 2001 roku wróciłem do UK Chart, no ale wiadomo, internet.. .wtedy zaczęła się moja pasja listami przebojów, w 2001 poznałem też stronę WWW.LANET.LV/MISC/CHARTS - i korzystam z niej do dziś. Co potem? Chyba lista przebojów Radia Rzeszów, która jednak miała dziwną strukturę... I ma właściwie do dzisiaj. Od końca roku 2004 mam internet no i wiadomo co się zaczęło... :D Wchodzenie na wiele list, przytoczę najważniejsze jeszcze niewymienione: JPOP Top 40, Top 50 Netherlands, Top 60 Sweden, Top 100 France, Top 20 Spain, Top 100 Brasil, Top 50 Australia, Top 40 New zealand, Top 50 Greek Singles, Top 50 Ireland, Top 50 Italy, Gibraltar's Live Music Society, Top 100 Argentina, lista Kanady, która jest komedią - 3 lata Sigur Rós na liście! I podwójne pozycje. Kiedyś to było Top 100, teraz ledwie Top 13. No i wiele innych, np. lista Konrada z WWW.MYCHARTS.FORUMER.PL ...
Pamiętam też różne specjalne listy, np. na przebój lat 90-tych w RMF-FM, milenium w Radiu Bis (Muzyka poważna, The Beatles i utwór z "Mrocznego widma" w czołówce), hity wszechczasów w roku 2003 na Vivie (wśród ktorych Kaliber 44 z "+ i -", "Get Busy" Seana Paul'a i "Bring Me To Life" Evanescence) no i Trójkowe Topy :D w których zawsze kibicuję Madonnie. Niedawno stosunkowo zauważyłem "Listę radia Szczecin". Zawsze mówię, że posłucham i nigdy tego nie robię ;) Może się uda jutro ;) No i "Rockowa Lista Przebojów Programu Trzeciego". Nie wiem nawet, czy wysłuchałem jej więcej niż 10 razy, ale jest świetna. Szkoda, że teraz większość utworów to skróty i nie mogę ich nagrać, buuuuu ;(. Ale jak jeszcze nie było Top 10 Wszechczasów (Co swoją drogą świetny pomysł, Omega i Metallica są super) to nagrałem parę piosenek na kasetę, a później, Jack Jackiem, na kompicka ;) Zresztą tak robiłem też parę razy w audycji pana Metza i w ogóle w trójkowych audycjach.
Reasumując, na listach się rzeczywiście znam ;) Ale wciąż pozostają obszary nieodkryte dla moich brudnych muzycznych macek... :roll:
prz_rulez
Posty: 7363
Rejestracja: pt cze 16, 2006 3:48 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: *1999 - †2020
Lokalizacja: Dziura
Kontakt:

Post autor: prz_rulez »

Stavanger, a te utworki swieze? I z jakich stacji jak można wiedzieć?
Awatar użytkownika
stavanger
Posty: 3398
Rejestracja: wt cze 06, 2006 5:36 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: not. 683
Lokalizacja: Poznań

Post autor: stavanger »

Nefili to rok 2003, Lalka i Kryształek 2005r, zespoły są z Wielkopolski a piosenki były swego czasu na liście przebojów Radia Merkury w Poznaniu
Pajęczyna - Nefili było ponad 20 tygodni na tej liście.
Jak chcesz to prześlę ci parę piosenek tych zespołów.
Awatar użytkownika
Artur
Posty: 4960
Rejestracja: sob sty 14, 2006 12:18 pm
Lokalizacja: Opole/Olesno

Post autor: Artur »

stavanger pisze:Ja słuchałem kiedyś (lata 97-98 ) listy przebojów rozgłośni harcerskiej (zanim się przemianowali na Radiostację). Szczególnie utkwił mi w pamięci utwór zespołu Heroes del silencio - Entredostierras (czy ktoś to pamięta :?: )
mam cała ich płyte właśnie z tą piosenką, kapitalna i ten teledysk z wybuchającą żarówką :)
Awatar użytkownika
stavanger
Posty: 3398
Rejestracja: wt cze 06, 2006 5:36 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: not. 683
Lokalizacja: Poznań

Post autor: stavanger »

Artur pisze:
stavanger pisze:Ja słuchałem kiedyś (lata 97-98 ) listy przebojów rozgłośni harcerskiej (zanim się przemianowali na Radiostację). Szczególnie utkwił mi w pamięci utwór zespołu Heroes del silencio - Entredostierras (czy ktoś to pamięta :?: )
mam cała ich płyte właśnie z tą piosenką, kapitalna i ten teledysk z wybuchającą żarówką :)
Jakbyś przesłał mi linka do tej jednej piosenki, bo mam ją tylko na kasecie, byłbym bardzo wdzięczny.
prz_rulez
Posty: 7363
Rejestracja: pt cze 16, 2006 3:48 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: *1999 - †2020
Lokalizacja: Dziura
Kontakt:

Post autor: prz_rulez »

A w jakim stylu ta piosenka z rozglosni harcerskiej?
Awatar użytkownika
bobby-x
Posty: 9891
Rejestracja: pt lis 11, 2005 5:00 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: czerwiec 1983
Lokalizacja: Powiat Otwocki, Mazowiecki Park Krajobrazowy
Kontakt:

Post autor: bobby-x »

stavanger pisze:Ja słuchałem kiedyś (lata 97-98 ) listy przebojów rozgłośni harcerskiej (zanim się przemianowali na Radiostację). Szczególnie utkwił mi w pamięci utwór zespołu Heroes del silencio - Entredostierras (czy ktoś to pamięta :?:
Czy zachowały Ci się może przypadkiem jakieś notowania Rozgłośni z tamtego okresu ???

bobby
Awatar użytkownika
bobby-x
Posty: 9891
Rejestracja: pt lis 11, 2005 5:00 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: czerwiec 1983
Lokalizacja: Powiat Otwocki, Mazowiecki Park Krajobrazowy
Kontakt:

Post autor: bobby-x »

ku3a pisze:Ciekawy temat.
Pamietam jak kiedys jak konczyla sie Lista przelaczalem sie na radio Wawa, zeby posluchac ostatniej godziny "Z-Rock 50" prowadzonej przez Roberta Kilena. Kawal porzadnej muzyki! Pearl Jam, Offspring (jeszcze nieznany, sprzed czasow "Pretty Fly"), Soundgarden, Stone Temple Pilots, Faith No More, Alice In Chains, Bush, Alanis Morissette (tez jeszcze u nas nieznana) i dziesiatki innych znakomitych wykonawcow. Jak zaczynalem tego sluchac to chyba z dziesiaty raz na pierwszym bylo "Better Man" Pearl Jamu, a potem jeszcze z kilka tygodni sie utrzymalo na szczycie.
Tak Z-ROCK 50 był wyśmienity ale wszystko co wyśmienite w polskim eterze zostaje co jakiś czas zdjęte z anteny, bo nie jest popularne lub komercyjne (znaczy nie przyciąga rzeszy słuchaczy i nie podbija sł€pków). Z-rock był mocno rockowy, hard-rockowy i metalowy. Dorzuciłbym do tej listy wykonawców jeszcze parę utworów MEGADETH, JACKYL (utwór lumberjack lub odwrotnie) i świetną przeróbkę a właściwie opowiedzianą na sposób metalowy bajkę o "trzech małych świnkach" w wykonaniu GREEN JELLY. Tak, ta lista to był miodzio na uszy dla prawdziwych facetów a nie la, la, la LIFE IS WONDERFUL.....
Awatar użytkownika
stavanger
Posty: 3398
Rejestracja: wt cze 06, 2006 5:36 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: not. 683
Lokalizacja: Poznań

Post autor: stavanger »

prz_rulez pisze:A w jakim stylu ta piosenka z rozglosni harcerskiej?
hiszpański rock

Z innych list pamiętam jeszcze listę przebojów radia lawina która była emitowana w radiu "S" w Poznaniu w niedziele wieczorem (zanim jeszcze wszystkie lokalne "eski" nie połączyły się i zmieniły profil stacji) w której gościły głównie metalowe zespoły ale nie tylko (mój ulubiony utwór z tej listy to "Jasiek, malarz pokojowy" w wykonaniu Janusza Reichela)

Kolejna pozycja to Lista przebojów "Hit za kierownicą" nadawana w innym poznańskim Radiu RMI FM ( rok 96 albo 97), prowadzili ją Krzysztof Kalwat i Remigiusz Pospiech znani teraz jako Kalwi & Remi z Explosion
Wiedziałeś o tym prz_rulez?

Do tego oczywiście wspomniane wyżej 30 ton (swój początek miało chyba około 95 roku) komputerowa lista przebojów na zetce, no i wspomniana Lista przebojów Radia Merkury (wśród lokalnych rozgłośni Polskiego Radia ma najwięcej wydań bo ponad 830, szkoda tylko że na stronie internetowej nie ma archiwalnych list) której słucham od 1995 roku.

Listy trójkowej słucham od końca 94 roku a na liście królowało wtedy Zombie.
Awatar użytkownika
stavanger
Posty: 3398
Rejestracja: wt cze 06, 2006 5:36 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: not. 683
Lokalizacja: Poznań

Post autor: stavanger »

bobby-x pisze:
stavanger pisze:Ja słuchałem kiedyś (lata 97-98 ) listy przebojów rozgłośni harcerskiej (zanim się przemianowali na Radiostację). Szczególnie utkwił mi w pamięci utwór zespołu Heroes del silencio - Entredostierras (czy ktoś to pamięta :?:
Czy zachowały Ci się może przypadkiem jakieś notowania Rozgłośni z tamtego okresu ???

bobby
mam tylko pojedyncze piosenki nagrane na kasetę, ale poszukam bo kiedyś jakieś notowanie zapisałem.
prz_rulez
Posty: 7363
Rejestracja: pt cze 16, 2006 3:48 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: *1999 - †2020
Lokalizacja: Dziura
Kontakt:

Post autor: prz_rulez »

stavanger pisze: Kolejna pozycja to Lista przebojów "Hit za kierownicą" nadawana w innym poznańskim Radiu RMI FM ( rok 96 albo 97), prowadzili ją Krzysztof Kalwat i Remigiusz Pospiech znani teraz jako Kalwi & Remi z Explosion
Wiedziałeś o tym prz_rulez?
Nie :shock: Ale jak widać oni też musieli się wspinać - od prezenterów do gwiazd, które mają mieć kontrakt w Stanach ;)

A masz jakieś notowania zapisane? :)
prz_rulez
Posty: 7363
Rejestracja: pt cze 16, 2006 3:48 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: *1999 - †2020
Lokalizacja: Dziura
Kontakt:

Post autor: prz_rulez »

Nie no, bobby, Jason nie jest zły, ale o co innego mi chodzi. Z Wawy zostało zdjęta zagraniczna muzyka, bo zmienili profil i grają tylko polską muzyke. Nie próbowałem, bo nie mam linka do słuchania w sieci... oczywiście moim sposobem, czyli w Winampie ;) Szkoda mi trochę, że zmienili profil, chociaz akurat Wawy słuchałem raz w zyciu, bylem akurat u kuzynki w Rzeszowie, bo u nas to dziura dechami zabita i nic ni ma :) pamietam ze bylo N*Sync - This I Promise You, nie było grane ani w zetce ani w 3-ce ani w rmf-ie. kuzynka pwoeidziala mi tez wtedy o detektywie-inwektywie, ktorej lubila sluchac. no coz, ale chyba od czasow 2000 roku Wawa stracila wielu fanow. oczywiscie wciaz jest to jedna z 5 najwiekszych stacji, ale z tego co wiem to chyba na tym ostatnim miejscu... swoja droga jakbyscie mieli w lapkach ranking sluchalnosci roznych stacji, to prosze podrzucic.

a ktos z was sluchal listy radia rzeszow? to tam pierwszy raz mozna bylo uslyszec Skangur-a, Veer, Jupę czy The Calog. Dlatego zawsze byłem z tymi zespołami na bieżąco i cieszyłem się z ich sukcesów ;) Co prawda Rzeszowianie nas nie lubią generalnie, ale my nie odwzajemniamy na szczęście tej niechęci.

O, przypomniała mi się jeszcze lista lokalnego radia HOT, które już nie istnieje, bo niestety 1.5 roku temu "zjadła" go Eska. Przez 10 lat chyba była główna lista Hot Top 40 w piątki chyba od 17 do 20 albo 21 jeśli dobrze pamiętam, no coz, przegrywala z Trójką zazwyczaj ;) Bo piosenki tam nie tyle za ldugo byly, co wchodzily za pozno. Ale gdzies od 2003 roku była tez lista Top 20 od poniedziałku do czwartku... i zgadnijcie kto tam gościł? Dna & Gal z utworem "Spocona" z pierwszego nielegala. A później był utwór "Zapał" z drugiego nielegala. W obu utworach śpiewała Kasia Węgrzyn, a był czas, że oba utwory były w Top 20 jednocześnie. No, a teraz Dna & Gal są grani w Esce i zajęli 3 miejsce w koncercie Trendy ;) Czy wiedzieliście o tym drodzy użytkownicy stavanger i bobby-x? :D
prz_rulez
Posty: 7363
Rejestracja: pt cze 16, 2006 3:48 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: *1999 - †2020
Lokalizacja: Dziura
Kontakt:

Post autor: prz_rulez »

wybaczcie to ciagle powtarzanie slowa utwory, nawet nie zauwazylem ;)
Awatar użytkownika
stavanger
Posty: 3398
Rejestracja: wt cze 06, 2006 5:36 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: not. 683
Lokalizacja: Poznań

Post autor: stavanger »

prz_rulez pisze:
stavanger pisze: Kolejna pozycja to Lista przebojów "Hit za kierownicą" nadawana w innym poznańskim Radiu RMI FM ( rok 96 albo 97), prowadzili ją Krzysztof Kalwat i Remigiusz Pospiech znani teraz jako Kalwi & Remi z Explosion
Wiedziałeś o tym prz_rulez?
Nie :shock: Ale jak widać oni też musieli się wspinać - od prezenterów do gwiazd, które mają mieć kontrakt w Stanach ;)

A masz jakieś notowania zapisane? :)
Niestety nie mam zapisanych (pamiętam tylko że liczba utworów na liście była nietypowa bo 13 :) ,
PS: właśnie poszukałem w necie http://radiopolska.pl/portal/article.ph ... 6212731302
że tą listę razem z Remim Pospiechem prowadził Jacek Jabłoński a nie Kalwi co nie zmienia faktu że teź zaczynał swoją "karierę" w radiu RMI FM
Awatar użytkownika
stavanger
Posty: 3398
Rejestracja: wt cze 06, 2006 5:36 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: not. 683
Lokalizacja: Poznań

Post autor: stavanger »

stavanger pisze:
bobby-x pisze:
stavanger pisze:Ja słuchałem kiedyś (lata 97-98 ) listy przebojów rozgłośni harcerskiej (zanim się przemianowali na Radiostację). Szczególnie utkwił mi w pamięci utwór zespołu Heroes del silencio - Entredostierras (czy ktoś to pamięta :?:
Czy zachowały Ci się może przypadkiem jakieś notowania Rozgłośni z tamtego okresu ???

bobby
mam tylko pojedyncze piosenki nagrane na kasetę, ale poszukam bo kiedyś jakieś notowanie zapisałem.
Znalazłem jakieś notowanie (zapewne podsumowanie) bo przy niektórych mam punkty dopisane) daty nie ma ale chyba rok97 i było to albo podsumowanie roku albo półrocza listy

1. Ashes to ashes - Faith No More 334-18-1/2
2. Last cup of sorrow - Faith No More 268-19-2
3. Bittersweet symphony - The Verve 256-20-1/2
4. 12 groszy - Kazik
5. Man in black - Will Smith 225-16-1/2

Chyba że już masz to notowanie?
Jak chcesz to przepiszę tu cała 40stkę.
ODPOWIEDZ