Lista Przebojów Rozgłośni Harcerskiej - lata '60 i '70

Dyskusje wszelakie na temat innych zestawień, czyli nie samą Listą Przebojów Trójki człowiek żyje... ;-)

Moderatorzy: jollyroger72, jollyroger72

Awatar użytkownika
marekjarek5
Posty: 502
Rejestracja: ndz kwie 08, 2012 2:24 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: od zawsze
Kontakt:

Re: A Lista Przebojów Rozgłośni Harcerskiej od 1965 roku?

Post autor: marekjarek5 »

bobby-x pisze:
sigi49 pisze:Panowie dajcie sobie spokój z panem bobb,y jak sama nazwa wskazuje a on pewnie się czuje jak amerykanin - żądny sukcesu i sławy ale nic od siebie. Ta osobowość po prostu tak ma i dajmy sobie spokój.
Dzięki za dobre słowo.
Tak może powiedzieć ktoś kto nigdy nie "grzebał" w tego rodzaju archiwaliach, nie wie więc ile to pracy, a przed wszystkim, czasu zabiera.
Awatar użytkownika
bobby-x
Posty: 9891
Rejestracja: pt lis 11, 2005 5:00 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: czerwiec 1983
Lokalizacja: Powiat Otwocki, Mazowiecki Park Krajobrazowy
Kontakt:

Re: A Lista Przebojów Rozgłośni Harcerskiej od 1965 roku?

Post autor: bobby-x »

W Bibliotece Narodowej w al. Niepodległości spędziłem bardzo dużo czasu, to samo na Koszykowej bo jest (była - teraz nie wiem) otwarta też w niedziele. Bardzo dużo czasu zabiera szukanie czegoś jesli nie wiesz gdzie tego szukać a jeszcze trochę irytujące jest czekanie na zamówione woluminy, tomy, itp od 30 do 50 minut. Tak to wygląda. W SM trzeba szukać rubryki "MUzyka nie-poważna" redagowana była Romana Waschko, chyba nie ma Go już wśród nas. Może sigi49 wie ile to czasu a może akurat właśnie nie wie.
Awatar użytkownika
gregpol
Posty: 1536
Rejestracja: czw lut 16, 2012 6:14 pm

Re: LPRH

Post autor: gregpol »

bobby-x pisze: (...) były ponoć drukowane też w Billboardzie! chyba tylko top 10 (...)
Rzeczywiście w tygodniku "Billboard" była drukowana jakaś lista przebojów z Polski (nie w każdym numerze) ... i ja też kiedyś słyszałem że była to lista Rozgłośni Harcerskiej, ale przejrzałem ten temat i notowania RH kompletnie nie zgadzają się z tymi, które drukował "Billboard". Natomiast znalazłem w tym wątku, takie oto notowanie :
rocznik1952 pisze:Jak już wspominałem, w tejże rubryce p.Waschko zamieszczał również Ogólnopolską Listę Przebojów Rady Koordynacyjnej Klubów Piosenki (równolegle z adresami tychże klubów w różnych miastach Polski). Oto próbka tej listy:

Ogólnopolska Lista Przebojów Rady Koordynacyjnej Klubów Piosenki (z 6 czerwca): 1. MONEY – Lennon (Ono with Plastic Band) (1, 11). 2. EVERYBODY GET TOGETHER – Dave Clark Five (3, 15). 3. LET IT BE – Beatles (2, 1). 4. ŻYJ MÓJ ŚWIECIE (LP) – Maryla Rodowicz (6, 42). 5. HOUSE OF THE RISIN’ SUN – Frijid Pink (7, 2). 6. SPIRIT IN THE SKY – Norman Greenbaum (5, 7). 7. KNOCK KNOCK WHO’S THERE – Mary Hopkin (4, 3). 8. NEVER HAD A DREAM COME TRUE – Stevie Wonder (8, 31). 9. GIMME DAT DING – Pipkins (78, –). 10. BACK HOME – Englan World Cup Squad (41, 95). 11. BRZYDAL – Trubadurzy (10, 12). 12. I CAN’T TELL THE BOTTOM FROM THE TOP – Hollies (26, 81). 13. QUESTION – Moody Blues (62, 67). 14. YOUNG, GIFTED AND BLACK – Bob Andy and Marcia Griffiths (9, 8 ). 15. GOOD MORNING FREEDOM – Blue Ming (18, 38). 16. LUDZIE WŚRÓD LUDZI – Trzy Korony (11, 6). 17. SYMPATHY – Rare Bird (12, 5). 18. MIGHTY JOE – Shocking Blue (13, 30). 19. TWARZE (LP) – Niebiesko-Czarni (23, 29). 20. YOU KNOW MY NAME – Beatles (–, –).

Czy ktoś z Szanownego Towarzystwa o czymś takim wie/pamięta?
P.S. Nie zamierzam plątać wątek, to taki jednorazowy wybryk :wink:
Wydaje mi się, że to właśnie tą listę przedstawiał amerykański "Billboard" - znalazłem najbardziej odpowiadające notowanie (temu z powyższego cytatu). Oba notowania trochę się różnią, bo mają inną datę, a tak to wyglądało w "Billboardzie" :

Obrazek Obrazek
Awatar użytkownika
marekjarek5
Posty: 502
Rejestracja: ndz kwie 08, 2012 2:24 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: od zawsze
Kontakt:

Re: A Lista Przebojów Rozgłośni Harcerskiej od 1965 roku?

Post autor: marekjarek5 »

bobby-x pisze: Bardzo dużo czasu zabiera szukanie .
Ba. :-)
W Bibliotece Narodowej w al. Niepodległości spędziłem bardzo dużo czasu, to samo na Koszykowej bo jest (była - teraz nie wiem) otwarta też w niedziele.
To jedna z bibliotek, która miała i ma, status egzemplarza obowiązkowego - zainteresowani doczytają sobie w google co to oznacza.
Dopowiem, że takich bibliotek było, i jeszcze jest w Polsce około 10. W których można znaleźć bardzo obszerne archiwa.
Bardzo dużo czasu zabiera szukanie czegoś jeśli nie wiesz gdzie tego szukać
No ba, to jak szukanie igły w stogu siana. :D :D
A jeszcze trochę irytujące jest czekanie na zamówione woluminy, tomy, itp od 30 do 50 minut. Tak to wygląda.
Różnie pewnie jest, w różnych źródłach, w źródle z którego korzystam trwa to do 30 minut, skracam sobie czas oczekiwania, wizytą w zbiorach specjalnych - płyty winylowe, kasety magnetofonowe itp.
W SM trzeba szukać rubryki "Muzyka nie-poważna" redagowana była Romana Waschko, chyba nie ma Go już wśród nas
Zacznę od nieprzyjemniej wiadomości, Roman Waschko to był obrzydliwy donosiciel na kolegów, do służby bezpieczeństwa, etatowy współpracownik SB. Niestety. Niestety również, ze nie ma go już wśród nas.

Dziękuję za informację o tym, że danych na temat list przebojów w Sztandarze Młodych należy szukać w rubryce "muzyka niepoważna"
Ale to nie do końca szczegółowa informacja. Przeglądając Sztandar Młodych z lat 1968-1969, - swoją drogą obrzydliwe pismo z nachalną, prostacką komunistyczną propagandą, tak obrzydliwą, że aż wierzyć się nie chce - okazało się, że:
- prowadzący rubrykę "muzyka niepoważna" prowadził ją, jeśli nie niepoważnie, to co najmniej chaotycznie, publikował bez składu i ładu różne notowanie list przebojów - ale też na usprawiedliwienie, należy zauważyć, że był to okres pionierski, publikowanie list przebojów Polsce, przynajmniej na taką skalę.
- notowanie list przebojów pojawiają się również poza tą rubryką, też chaotycznie, czasem na pierwszej stronie pisma! :) w poniedziałek, a czasem we wtorek, i nie na pierwszej stronie ale gdzieś w środku danego dziennika.

- Bywa też tak, że notowania pojawiają w rubryce "Roman Waschko odpowiada czytelnikom"
Na ogół redaktor odpowiadał w czwartkowym wydaniu, ale nie w każdy czwartek, i nie zawsze ta rubryka była w tym samym miejscu na stronie. A czasem w ogóle jej nie było.
Awatar użytkownika
marekjarek5
Posty: 502
Rejestracja: ndz kwie 08, 2012 2:24 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: od zawsze
Kontakt:

Re: A Lista Przebojów Rozgłośni Harcerskiej od 1965 roku?

Post autor: marekjarek5 »

W 1967 roku w Sztandarze Młodych również pojawiają się notowanie "Harcerskiej", w 1966 roku też się pojawiają notowania , w 1965 pojawia się regularnie Lista Przebojów Nastolatków - jeszcze nie wiem co to za lista , ale jak doczytam to napiszę.
W 1970 roku oprócz "Harcerskiej" regularnie jest publikowana "Ogólnopolska Lista Przebojów Rady Koordynacyjnej Klubów Piosenki"
Pytanie brzmi: w jakim innym czasopiśmie mogłaby być jeszcze publikowana "Harcerska". Może było jakieś "harcersko młodzieżowe" wydawnictwo?
Awatar użytkownika
marekjarek5
Posty: 502
Rejestracja: ndz kwie 08, 2012 2:24 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: od zawsze
Kontakt:

Re: LPRH

Post autor: marekjarek5 »

Od 16 lat w każdą niedzielę Rozgłośnia Harcerska publikuje zestawienie najpopularniejszych przebojów (polskich i zagranicznych)
Powinno być od 11 lat. Ale, rzeczywiście, tak błędnie to wydrukowano. :)
Awatar użytkownika
jollyroger72
Posty: 19440
Rejestracja: czw lut 02, 2012 12:26 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: not. 176
Lokalizacja: Port Royal!

Re: A Lista Przebojów Rozgłośni Harcerskiej od 1965 roku?

Post autor: jollyroger72 »

marekjarek5 pisze:
Dlatego następne wydanie LPRH w moim „archiwum” jest dopiero z końca sierpnia, kiedy wróciłem w strony bardziej :- ) ucywilizowane... Liczę wszak na to, że znajdzie się kiedyś ktoś, kto wypełni luki w wydaniach LPRH,
10 czerwca 1974 "Sztandar Młodych"
Notowania w tym okresie były publikowane, na ogół regularnie (...)
Zaprezentowałeś notowanie o numerze 449, to pociągnąłbyś temat trochę dalej...
Awatar użytkownika
marekjarek5
Posty: 502
Rejestracja: ndz kwie 08, 2012 2:24 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: od zawsze
Kontakt:

Re: A Lista Przebojów Rozgłośni Harcerskiej od 1965 roku?

Post autor: marekjarek5 »

Zaprezentowałeś notowanie o numerze 449, to pociągnąłbyś temat trochę dalej
Przecież wiesz gdzie pytać :)
Awatar użytkownika
marekjarek5
Posty: 502
Rejestracja: ndz kwie 08, 2012 2:24 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: od zawsze
Kontakt:

Podsumowanie 10 lat

Post autor: marekjarek5 »

Grzebiąc dziś w archiwach, lub stosie makulatury - jak chcą niektórzy - wyczerpały mi się baterie w aparacie fotograficznym, którym archiwizuję sobie takie archiwa. Czas wolny jeszcze miałem, więc "grzebałem" dalej.
Pod koniec dnia dobrnąłem do podsumowania notowań "Harcerskiej" od 17 października 1965 do 17 października 1975. Podsumowanie, z okazji 10 lat istnienia tej listy. Nie wiem, czy takie zestawienie było tutaj prezentowane? Jeśli nie, to wiem gdzie jest. :)
Żeby zabawa była, to proszę o odgadnięcie , jakie nagranie znalazło się na pozycji numer 1.

pozdrawiam szperaczy
Breugnon
Posty: 160
Rejestracja: sob lip 09, 2011 8:55 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: 24.04.1982
Lokalizacja: Olsztyn

Re: A Lista Przebojów Rozgłośni Harcerskiej od 1965 roku?

Post autor: Breugnon »

Może Ten Years After - I'd Love to Change the World ?
Awatar użytkownika
jollyroger72
Posty: 19440
Rejestracja: czw lut 02, 2012 12:26 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: not. 176
Lokalizacja: Port Royal!

Re: A Lista Przebojów Rozgłośni Harcerskiej od 1965 roku?

Post autor: jollyroger72 »

marekjarek5 pisze:Żeby zabawa była, to proszę o odgadnięcie , jakie nagranie znalazło się na pozycji numer 1.
Jeśli w nagrodę za dobrą odpowiedź wkleisz tu to zestawienie, to napiszę, że jest to ...
Awatar użytkownika
marekjarek5
Posty: 502
Rejestracja: ndz kwie 08, 2012 2:24 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: od zawsze
Kontakt:

Re: A Lista Przebojów Rozgłośni Harcerskiej od 1965 roku?

Post autor: marekjarek5 »

jollyroger72 pisze:
marekjarek5 pisze:Żeby zabawa była, to proszę o odgadnięcie , jakie nagranie znalazło się na pozycji numer 1.
Jeśli w nagrodę za dobrą odpowiedź wkleisz tu to zestawienie, to napiszę, że jest to ...
nie jest to co napisałeś na PW.

Poczekam z podaniem prawidłowej odpowiedzi, może jeszcze ktoś zechce wziąć udział w zabawie.
Dodam, że zestawienie obejmuje 10 nagrań, wśród których jest jedno nagranie Budki Suflera, i nie jest to nagranie którego można by się spodziewać :-)
Oprócz 10 nagrań, podsumowano również najpopularniejsze zespoły - również w formie Top-10. Zaskoczeń na ogół niema, poza jednym wykonawcą z Polski, który jest aktywny po dziś dzień. Może kto zgadnie? :-)
Awatar użytkownika
marekjarek5
Posty: 502
Rejestracja: ndz kwie 08, 2012 2:24 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: od zawsze
Kontakt:

Re: A Lista Przebojów Rozgłośni Harcerskiej od 1965 roku?

Post autor: marekjarek5 »

Breugnon pisze:Może Ten Years After - I'd Love to Change the World ?
Brawo, to najpopularniejsze nagranie na Liście Przebojów Rozgłośni Harcerskiej, w okresie 1965 - 1975. - 405 punktów, 33 tygodnie na liście, w tym 9 tygodni na miejscu pierwszym.
Całe zestawienie pojawi się za czas jakiś - jak wszystko dobrze pójdzie.
Awatar użytkownika
jollyroger72
Posty: 19440
Rejestracja: czw lut 02, 2012 12:26 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: not. 176
Lokalizacja: Port Royal!

Re: A Lista Przebojów Rozgłośni Harcerskiej od 1965 roku?

Post autor: jollyroger72 »

marekjarek5 pisze:
Breugnon pisze:Może Ten Years After - I'd Love to Change the World ?
Brawo, to najpopularniejsze nagranie na Liście Przebojów Rozgłośni Harcerskiej, w okresie 1965 - 1975. - 405 punktów, 33 tygodnie na liście, w tym 9 tygodni na miejscu pierwszym.
Całe zestawienie pojawi się za czas jakiś - jak wszystko dobrze pójdzie.
1. Nie najpopularniejsze, tylko najlepsze pod względem punktowym.
2. Wprowadziłeś mnie w błąd. Breugnon pierwszy dał odpowiedź, a Ty się do niej nie odniosłeś. Ale to tak tylko na marginesie.
Awatar użytkownika
marekjarek5
Posty: 502
Rejestracja: ndz kwie 08, 2012 2:24 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: od zawsze
Kontakt:

Re: A Lista Przebojów Rozgłośni Harcerskiej od 1965 roku?

Post autor: marekjarek5 »

1. Nie najpopularniejsze, tylko najlepsze pod względem punktowym.
Najdłużej notowane na liście, z sukcesami, nie w ogonie listy, ale na czołowych miejscach, co ważnie, wtedy popularne najdłużej.
Dziś w Polsce nagranie trochę zapominane, na ogół, próżno tego nagrania szukać w zestawieniach popularnych nagrań z tamtych lat.
Ale też prawdą jest, że nie było na pierwszym miejscu tyle tygodni, jak numer dwa w tym zestawieniu, czyli Czesław Niemen i nagranie "Bema żałobny.... " Oba nagrania bardzo dobre, choć z zupełnie innej bajki. Co to oznacza? Nie wiem ;-) Każdy niech sam sobie wyciągnie wnioski.
2. Wprowadziłeś mnie w błąd. Breugnon pierwszy dał odpowiedź, a Ty się do niej nie odniosłeś. Ale to tak tylko na marginesie
Pomysł był taki, aby dać szansę wszystkim. Jaki to miałoby sens, gdybym zamknął zabawę po pierwszej poprawnej odpowiedzi, nie dając szansy innym, którzy, przecież, zaglądają tutaj raz na jakiś czas?
Pozostają jeszcze do rozwiązania, dwie zagadki. Które zadałem. O nagranie Budki Suflera, oraz, o polskiego wykonawcę, aktywnego do dziś.
Awatar użytkownika
jollyroger72
Posty: 19440
Rejestracja: czw lut 02, 2012 12:26 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: not. 176
Lokalizacja: Port Royal!

Re: A Lista Przebojów Rozgłośni Harcerskiej od 1965 roku?

Post autor: jollyroger72 »

marekjarek5 pisze:Pozostają jeszcze do rozwiązania, dwie zagadki. Które zadałem. O nagranie Budki Suflera, oraz, o polskiego wykonawcę, aktywnego do dziś.
Co w Twoim rozumieniu oznacza "polskiego wykonawcę"? Bo zespół to też "wykonawca". A jeśli tak, to odpowiedź brzmi: Budka Suflera.
Awatar użytkownika
marekjarek5
Posty: 502
Rejestracja: ndz kwie 08, 2012 2:24 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: od zawsze
Kontakt:

Re: A Lista Przebojów Rozgłośni Harcerskiej od 1965 roku?

Post autor: marekjarek5 »

jollyroger72 pisze:
marekjarek5 pisze:Pozostają jeszcze do rozwiązania, dwie zagadki. Które zadałem. O nagranie Budki Suflera, oraz, o polskiego wykonawcę, aktywnego do dziś.
Co w Twoim rozumieniu oznacza "polskiego wykonawcę"? Bo zespół to też "wykonawca". A jeśli tak, to odpowiedź brzmi: Budka Suflera.
Nie.
W zestawieniu "Najpopularniejsi wykonawcy" Top-10 z lat 65-75 widnieje kilku polskich wykonawców, nie ma wśród nich Budki Suflera.

Dobrze kombinujesz z nazewnictwem :D Gdybym ściśle nazwał, zagadka byłaby zbyt prosta - przyjąłem określenie z tytułu zestawianie "Najpopularniejsi wykonawcy"
Dodam, że nie chodzi o Czerwone Gitary, które grają do dziś, w bardzo księżycowym składzie, podobnie jak Boney M, czy Modern Talking.
Żeby ułatwić to wykonawca w tamtym czasie, chyba częściej był członkiem jakiegoś zespołu, niż występował pod swoim imieniem i nazwiskiem. W tym zestawieniu jest wymieniony pod imieniem i nazwiskiem.

Spróbuj zgadnąć nagranie Budki Suflera, o które pytam. W tamtym czasie nie mieli zbyt dużo przebojów, na pewno znasz to nagranie.
Awatar użytkownika
jollyroger72
Posty: 19440
Rejestracja: czw lut 02, 2012 12:26 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: not. 176
Lokalizacja: Port Royal!

Re: A Lista Przebojów Rozgłośni Harcerskiej od 1965 roku?

Post autor: jollyroger72 »

1. Cień wielkiej góry
2. Seweryn Krajewski
Awatar użytkownika
marekjarek5
Posty: 502
Rejestracja: ndz kwie 08, 2012 2:24 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: od zawsze
Kontakt:

Re: A Lista Przebojów Rozgłośni Harcerskiej od 1965 roku?

Post autor: marekjarek5 »

jollyroger72 pisze:1. Cień wielkiej góry
2. Seweryn Krajewski

Dwa razy nie :)

1. Napisałem, że w przypadku nagrania Budki Suflera jest niespodzianka, zaskoczenie :) Też bym obstawił "Cień wielkiej góry" i też bym nie trafił
Podpowiedź, na pewno znasz to nagranie - ale nie wersji gdy wtedy było przebojem.

2. Podpowiedź, ów wykonawca, płeć piękna. :-)
Awatar użytkownika
jollyroger72
Posty: 19440
Rejestracja: czw lut 02, 2012 12:26 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: not. 176
Lokalizacja: Port Royal!

Re: A Lista Przebojów Rozgłośni Harcerskiej od 1965 roku?

Post autor: jollyroger72 »

marekjarek5 pisze:Dwa razy nie :)
Wobec tego czekam na prezentację wyników.
Awatar użytkownika
marekjarek5
Posty: 502
Rejestracja: ndz kwie 08, 2012 2:24 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: od zawsze
Kontakt:

Re: A Lista Przebojów Rozgłośni Harcerskiej od 1965 roku?

Post autor: marekjarek5 »

jollyroger72 pisze:
marekjarek5 pisze:Dwa razy nie :)
Wobec tego czekam na prezentację wyników.
O całość wiesz gdzie pytać - dodam, nie jest to ostatnie takie zestawienie jakie posiadam. :)

1.Notowany na miejscu 9 utwór Budku Suflera to...... "Memu miastu na dowiedzenia" Oczywiście w zapomnianej, trochę, dziś wersji:
http://www.youtube.com/watch?v=TozNVM6_spg

Proszę zwrócić uwagę, że w innych wersjach tej piosenki brak ostatniej zwrotki. Co zmienia zasadniczo, o czym jest to nagranie. To nie jest piosenka "na dobranoc" To jest piosenka o samobójstwie.

2. Ów "wykonawca" to..... Halina Frąckowiak. Tak, tak ta sama. Była wtedy bardzo popularna. Bardzo!
Awatar użytkownika
jollyroger72
Posty: 19440
Rejestracja: czw lut 02, 2012 12:26 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: not. 176
Lokalizacja: Port Royal!

Re: A Lista Przebojów Rozgłośni Harcerskiej od 1965 roku?

Post autor: jollyroger72 »

marekjarek5 pisze:O całość wiesz gdzie pytać - dodam, nie jest to ostatnie takie zestawienie jakie posiadam. :)
Akurat w takiej sprawie nie chcę być pośrednikiem. Po prostu, mógłbyś to tu wkleić dla całego świata.
marekjarek5 pisze:Ów "wykonawca" to..... Halina Frąckowiak.
Czy ona jest aktywna do dziś? Tu bym polemizował... Równie dobrze można powiedzieć, że aktywny muzycznie jest Wojtek Gąssowski.
Awatar użytkownika
marekjarek5
Posty: 502
Rejestracja: ndz kwie 08, 2012 2:24 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: od zawsze
Kontakt:

Re: A Lista Przebojów Rozgłośni Harcerskiej od 1965 roku?

Post autor: marekjarek5 »

Czy ona jest aktywna do dziś? Tu bym polemizował... Równie dobrze można powiedzieć, że aktywny muzycznie jest Wojtek Gąssowski.
Tu nie ma z czym polemizować kolego:

http://www.youtube.com/watch?v=GeWuiop4RtY

http://www.youtube.com/watch?v=Zagql8FxdqI

Wojtek nie dalej jak dwa lata temu nową płytę nagrał. Oboje kiedyś śpiewali razem w jednym zespole.
Awatar użytkownika
gregpol
Posty: 1536
Rejestracja: czw lut 16, 2012 6:14 pm

Re: A Lista Przebojów Rozgłośni Harcerskiej od 1965 roku?

Post autor: gregpol »

Rzeczywiście w 1967 roku tygodnik "Billboard" rozpoczął prezentację (Top-10) "Listy Przebojów Rozgłośni Harcerskiej". Na razie nie wiem jak długo to trwało, ale pierwsze notowanie, do którego udało mi się dotrzeć zostało opublikowane w numerze "Billboardu" z 02.09.1967 roku - tak to wyglądało :

Obrazek Obrazek

02.09.1967 (wg Billboardu) :

1 . ( 1 ) " Dziwny jest ten świat " - Czesław Niemen & Akwarele
2 . ( 2 ) " A Whiter Shade Of Pale " - Procol Harum
3 . ( 5 ) " The Night Of The Long Grass " - The Troggs
4 . ( 3 ) " Waterloo Sunset " - The Kinks
5 . ( 7 ) " Alternate Title " - The Monkees
6 . ( 4 ) " Studnia bez wody " - Blackout
7 . ( 10 ) " Finchley Central " - The New Vaudeville Band
8 . ( 6 ) " Zaśpiewam Ci tak " - Mira Kubasińska & Blackout
9 . ( - ) " Okay " - Dave Dee, Dozy, Beaky, Mick & Tich
10 . ( 9 ) " New York Mining Disaster 1941 " - Bee Gees

Kolejne notowanie pojawi się w numerze z 30 września 1967 roku. A tak przy okazji, kolejny polski akcent pochodzący z tego właśnie roku (luty 1967) :

Obrazek
darewski
Posty: 370
Rejestracja: wt kwie 24, 2007 2:38 pm
Lokalizacja: STĄPORKOW

Re: A Lista Przebojów Rozgłośni Harcerskiej od 1965 roku?

Post autor: darewski »

Mam pytanie w jakich latach lista rozgłośni harcerskiej była drukowana w Sztandarze Młodych, w Na Przełaj oraz w Gazecie Młodych. Wiemy ile było notowań, ale czy wszystkie notowania zostały zaprezentowane w w/w czasopismach. Czy listę drukowano już w 1965 roku czy też dopiero później, czyli od kiedy.
ODPOWIEDZ