Radiowa Lista Przebojów Programu I

Dyskusje wszelakie na temat innych zestawień, czyli nie samą Listą Przebojów Trójki człowiek żyje... ;-)

Moderator: jollyroger72

marcinparys11
Posty: 1698
Rejestracja: pt kwie 01, 2011 10:01 pm

Re: Radiowa Lista Przebojów Programu I

Post autor: marcinparys11 » czw sty 31, 2013 5:02 pm

Jestem pod wrażeniem! Spisałem i muszę trochę przemyśleć.
Skoro notowanie 24 jest datowane na 16 marca 1975, to idąc tym tropem powinno nie być listy tylko w dwie niedziele. Typowałem dotychczas Wielkanoc (30 marca 1975) i Centralne Dożynki (7 września).
Przynajmniej tak wygladało w następnym, 1976 roku.
Jeden wycinek z gazety (teraz już wiem, że był to "Kurier Polski") z wydaniem 58 już znalazł się w sieci na stronie poświęconej Annie Jantar "Bursztynowa dziewczyna".
Natomiast notowania z jesieni 1975 pamiętam z autopsji - wszystko można sobie przypomnieć. Kompletnie nie kojarzę piosenki "Będzie tak jak jest" J.Strzeleckiej (nie mylić z Anną Jurksztowicz z 1988 roku).
Piosenkę Roku 1975 rozstrzygnieto prawdopodobnie w Nowy Rok albo przy innej okazji, na pewno nie praktykowano podsumowań.
Jeszcze raz dziękuję!

Przemek
Posty: 83
Rejestracja: czw maja 05, 2011 1:26 pm

Re: Radiowa Lista Przebojów Programu I

Post autor: Przemek » sob lut 02, 2013 10:27 am

Cieszę się, że te notowanie wywołują tyle pozytywnych emocji. :)
Wycinek z notowaniem 58 ze strony o Annie Jantar nie ma daty. Pochodzi on z przywoływanego "Kuriera Polskiego".

Awatar użytkownika
jollyroger72
Posty: 10467
Rejestracja: czw lut 02, 2012 12:26 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: not. 176
Lokalizacja: Port Royal!

Re: Radiowa Lista Przebojów Programu I

Post autor: jollyroger72 » sob lut 02, 2013 11:55 am

Przemek pisze:Cieszę się, że te notowanie wywołują tyle pozytywnych emocji. :)
:D
Jako że dzięki zdobytemu notowaniu nr 65, rocznik 1976 jest kompletny, sporządziłem podsumowanie punktowe. Wygląda ono następująco:

1. 182 20 1 12 Irena Jarocka - Odpływają kawiarenki
2. 171 21 1 8 Partita - Moja Julio
3. 168 22 1 8 Anna Jantar - Staruszek świat
4. 158 18 1 9 Jacek Lech - Dwadzieścia lat , a może mniej
5. 142 22 2 - Irena Jarocka - Sto lat czekam na twój list
6. 120 18 2 - Krzysztof Krawczyk - Rysunek na szkle
7. 113 13 1 4 Czerwone Gitary - Port piratów
8. 104 17 2 - Maryla Rodowicz & Seweryn Krajewski - Ludzkie gadanie
9. 99 17 1 1 Anna Jantar - Za każdy uśmiech
10. 81 13 1 1 Edward Hulewicz - Różowe miasto

11. 81 11 2 - Jacek Lech - Zbyt długo byłem sam
12. 80 19 4 - Daniel - Bezpańska miłość
13. 71 14 3 - Waldemar Kocoń - Kochaj ile sił
14. 63 9 1 1 Urszula Sipińska - Świat moich kilku lat
15. 63 11 2 - Daniel - Myśmy są wojsko
16. 59 10 3 - Jacek Lech - Kochaj mnie dziewczyno
17. 52 10 2 - Partita - Moja miłość śpiewa forte
18. 51 11 2 - Maryla Rodowicz - Damą być
19. 50 10 4 - Jerzy Grunwald - Ten ptak srebrzysty
20. 48 5 1 3 Czerwone Gitary - Niebo z moich stron

21. 47 6 1 2 2 plus 1 - Miłość Narcyza
22. 46 9 3 - Skaldowie - Sto tysięcy złotych
23. 42 11 2 - Andrzej Rosiewicz - Zenek blues
24. 37 8 3 - Alibabki - Kapitańskie tango
25. 35 5 3 - Irena Jarocka - To co zdarza się raz
26. 33 8 4 - Irena Jarocka - W świetle nocy , w mroku dnia
27. 27 6 4 - Edward Hulewicz - Za to wszystko co przed nami
28. 23 4 2 - Waldemar Kocoń - Uśmiechnij się mamo
29. 23 6 4 - Budka Suflera - Z dalekich wypraw
30. 23 6 5 - Happy End - Nadaj do mnie S.O.S.

31. 20 6 4 - Anna Jantar - Cygańska jesień
32. 20 5 5 - Happy End - Taki jest świat
33. 20 6 6 - Krzysztof Krawczyk - Byle łza
34. 18 4 4 - Maryla Rodowicz - Sing sing
35. 16 3 3 - Nina Urbano - Wszystkie barwy lipca
36. 16 5 5 - Witold Antkowiak - Twój mały kapelusik
37. 16 8 6 - Anna Jantar - Mój , tylko mój
38. 15 4 6 - 2 plus 1 - Odpłyniesz wielkim autem
39. 14 3 6 - Skaldowie - Szanujmy wspomnienia
40. 13 3 3 - Happy End - Żyj , aby kochać

LEGENDA:
1 - miejsce zajęte w podsumowaniu
2 - liczba zdobytych punktów w podstawowym zestawieniu
3 - ilość tygodni w podstawowym zestawieniu (TOP10)
4 - najwyższa osiągnięta pozycja
5 - ilość tygodni na pozycji nr 1
6 - wykonawca i tytuł

Ciekawostką jest fakt, że tylko 10 utworów dotarło do miejsca 1!

marcinparys11
Posty: 1698
Rejestracja: pt kwie 01, 2011 10:01 pm

Re: Radiowa Lista Przebojów Programu I

Post autor: marcinparys11 » ndz lut 03, 2013 9:43 pm

Bardzo dziękuję za podsumowanie - jest niezwykle interesujące.
Po wpisaniu odkrytych przez Przemka notowań do starego zeszytu, pokusiłem się o kilka spostrzeżeń :
- Piosenka Jacka Lecha "Kochaj mnie dziewczyno" pojawiła się, gdy wszelkie rekordy pobijało "Dwadzieścia lat, a może mniej". Wszystko wskazuje, że w notowaniu 65 był to "wypadek przy pracy", bo ten utwór cały czas znajdował się w czołówce. Zadebiutował w wydaniu 63 lub 64.
- W notowaniu 66 była tylko jedna nowość na pozycji 7 (zespół Kram), a reszta to powroty.
- Nie przypuszczałem, że zespół Partita "Zanim luną deszcze" tak długo oscylował na granicy pierwszej i drugiej dziesiątki.
- "Żyj aby kochać" Happy Endu w notowaniu 67 to też powrót, więc debiut wypadł na jedno z notowań okołoświątecznych. Jeżeli wypadło kilka dni wolnych to zapewne wolniej dochodziły kartki pocztowe (nie było wtedy systemów audiotele ani internetu!) stąd duże wahania na liście.
- Słuchacze odrzucili nowe nagranie Anny Jantar "Jak w taki dzień deszczowy" z propozycji z wydania 58 (zdjęcie wycinka z gazety), gdyż zreanimowali okropnie osłuchany przebój "Mój tylko mój".
- Ponieważ w/w przebój Anny Jantar zajął pierwsze miejsce cztery razy, to wszystko wskazuje na czternaście triumfów przeboju Ireny Jarockiej "By coś zostało z tych dni" (notowania 40-53) po zdetronizowaniu Czerwonych Gitar.
- Wspomniana w propozycjach z wydania 58 piosenka Haliny Kunickiej nosiła tytuł "Porzuceni narzeczeni".
- Jeżeli piosenka Magdy Bieleckiej (debiutantki z Opola'75) miała tekst "Nie przychodź do mnie w piątek bo piątek to feralny dzień" to chyba kojarzę ten utwór.
Jeszcze raz dzięki za wykopaliska. Swoją drogą ostatnio też odkryłem trochę swoich zapisków sprzed lat, które sprobuję ujawnić.
Pozdrawiam.

Przemek
Posty: 83
Rejestracja: czw maja 05, 2011 1:26 pm

Re: Radiowa Lista Przebojów Programu I

Post autor: Przemek » śr lut 06, 2013 11:18 pm

Byłem ostatnio w bibliotece i wypożyczyłem cały rocznik 1975 "Sztandaru Młodych". Niestety, nie znalazłem w nim brakujących notowań RLP pr. I. Były za to wydania Harcerskiej Listy Przebojów i... "Billboard'u". Czy ktoś ma pomysł, gdzie mogły być jeszcze drukowane?

Awatar użytkownika
marekjarek5
Posty: 502
Rejestracja: ndz kwie 08, 2012 2:24 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: od zawsze
Kontakt:

Re: Radiowa Lista Przebojów Programu I

Post autor: marekjarek5 » czw lut 07, 2013 6:22 pm

Przemek pisze:Byłem ostatnio w bibliotece i wypożyczyłem cały rocznik 1975 "Sztandaru Młodych". Niestety, nie znalazłem w nim brakujących notowań RLP pr. I. Były za to wydania Harcerskiej Listy Przebojów i... "Billboard'u". Czy ktoś ma pomysł, gdzie mogły być jeszcze drukowane?
Może Kurier Polski?

Awatar użytkownika
jollyroger72
Posty: 10467
Rejestracja: czw lut 02, 2012 12:26 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: not. 176
Lokalizacja: Port Royal!

Re: Radiowa Lista Przebojów Programu I

Post autor: jollyroger72 » pt lut 08, 2013 6:13 pm

marekjarek5 pisze:
Przemek pisze:Byłem ostatnio w bibliotece i wypożyczyłem cały rocznik 1975 "Sztandaru Młodych". Niestety, nie znalazłem w nim brakujących notowań RLP pr. I. Były za to wydania Harcerskiej Listy Przebojów i... "Billboard'u". Czy ktoś ma pomysł, gdzie mogły być jeszcze drukowane?
Może Kurier Polski?
Przemek pisze:Poniższe notowania znalazłem w "Kurierze Polskim" - drukowano je od połowy października 1975 r. do mniej więcej końca lutego 1976 r.

marcinparys11
Posty: 1698
Rejestracja: pt kwie 01, 2011 10:01 pm

Re: Radiowa Lista Przebojów Programu I

Post autor: marcinparys11 » sob lut 09, 2013 1:47 pm

"Kurier Polski" wydrukował także kilka notowań Listy Przebojów Programu Pierwszego wiosną 1984 roku (w moich wycinkach zachowało się notowanie 112 z 26 maja). Szkoda, że zaprzestali - może rubryka nie zwiększyła czytalności gazety?
Chyba pozostaje liczyć na szalonych zapisywaczy z tamtej epoki. Może ktoś jeszcze się ujawni?

P.S. Swoją drogą, skoro "Sztandar Młodych" drukował Listę Rozgłośni Harcerskiej, to warto brakujące notowania wrzucić. W odpowiednim wątku (może się nie doliczyłem) prezentacja notowań zakończyła się na wydaniu pięćsetnym z czerwca 1975.

marcinparys11
Posty: 1698
Rejestracja: pt kwie 01, 2011 10:01 pm

Re: Radiowa Lista Przebojów Programu I

Post autor: marcinparys11 » sob lut 16, 2013 4:01 pm

Ten wycinek się nie zachował, ale jego treść w dawnych czasach przepisałem i przez jakiś czas lat uznawałem jako pierwsze notowanie listy przebojów. Teraz już wiem, jak wyglądało notowanie pierwsze z 6.10.1974, a także dwadzieścia kilka następnych. Może być to opcja notowania "zerowego" (bo jako początek listy prowadzący redaktor podał datę 29 września 1974) lub prywatna dziesiątka redaktorów "Świata Młodych" podana jednorazowo.
Kolorowy wycinek pochodził z sobotniego wydania "Świata Młodych" z października 1974 (od ostatniego kwartału 1974 gazeta zmieniła szatę graficzną i ukazywała się w kolorze trzy razy w tygodniu).

1. Pytasz mnie co ci dam - Partita
2. Radość o poranku - Grupa I
3. Motylem jestem - Irena Jarocka
4. Na luzie - 2+1
5. Tarantella na niedzielę - Halina Kunicka
6. Czas relaksu - Andrzej i Eliza
7. Piosenka przeciwko zasypianiu - Maryla Rodowicz
8. Wymyśliłam cię - Irena Jarocka
9. Tyle słońca w całym mieście - Anna Jantar
10. Którędy do ciebie - Ptaki

W następnych sobotnich wydaniach zamieszczana była co tydzień jakaś aktualna piosenka (z nutami i z tekstem).

Awatar użytkownika
jollyroger72
Posty: 10467
Rejestracja: czw lut 02, 2012 12:26 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: not. 176
Lokalizacja: Port Royal!

Re: Radiowa Lista Przebojów Programu I

Post autor: jollyroger72 » sob lut 16, 2013 5:03 pm

marekjarek5 pisze: Przeglądnąłem całą dekadę Gierka, wszystkie notowania podesłałem, i chyba wszystkie są na forum.
Tak, po 500-nym notowaniu LPRH zaprzestano ich drukowania w Sztandarze Młodych :(

Awatar użytkownika
marekjarek5
Posty: 502
Rejestracja: ndz kwie 08, 2012 2:24 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: od zawsze
Kontakt:

Re: Radiowa Lista Przebojów Programu I

Post autor: marekjarek5 » sob lut 16, 2013 8:07 pm

jollyroger72 pisze:
marekjarek5 pisze: Przeglądnąłem całą dekadę Gierka, wszystkie notowania podesłałem, i chyba wszystkie są na forum.
Tak, po 500-nym notowaniu LPRH zaprzestano ich drukowania w Sztandarze Młodych :(
To było, chyba, jakieś szersze zjawisko, zaprzestanie publikowania list przebojów w ówczesnych tygodnikach. Albo ja mam, tylko takie wrażenie. Bo, przeglądnąłem ledwie kilka tygodników i gazet codziennych, np Sztandar Młodych, Na przełaj, Razem, Magazyn Muzyczny JAzz?
A jak nie mam, to jakie były tego przyczyny? Nie było zainteresowania wśród czytelników takimi listami? Czy też powód był inny.
Kolejny boom list przebojów, po boomie przełomu lat 60/70 nastąpi dopiero na początku lat 80.

korek121970
Posty: 17
Rejestracja: śr maja 11, 2011 11:03 pm
Lokalizacja: SANOK

Re: Radiowa Lista Przebojów Programu I

Post autor: korek121970 » czw lut 21, 2013 6:18 pm

http://www.youtube.com/watch?v=_3ww_W5FE68
pytales marcinparys o piosenke strzeleckiej ''bedzie tak jak chcesz'' od 18:05 tego filmiku

marcinparys11
Posty: 1698
Rejestracja: pt kwie 01, 2011 10:01 pm

Re: Radiowa Lista Przebojów Programu I

Post autor: marcinparys11 » śr lut 27, 2013 1:53 am

Dzięki!

Skoro napomknąłem o "Kurierze Polskim" z roku 1984, to wypada kontynuować archiwum propozycji do listy.

2-6.I.1984 oceniał Wojciech Trzciński
Przemija uroda w nas (S.Krajewski-J.Cygan) Seweryn Krajewski [7.I]
Biała krew - Jan Hilton
Sceny z życia artystek (A.Maliszewski-J.Cygan) Zdzisława Sośnicka
Pozdrów swe wspomnienie (Z.Wodecki-L.Długosz) Zbigniew Wodecki
Dla przegranego w pięknym stylu (A.Maliszewski-W.Młynarski) Maryla Rodowicz [14.I]
Jaka jestem dziś - Krystyna Giżowska
Kradzież nie popłaca (G.Stróżniak-M.Dutkiewicz) Lombard [7.I]
Istny cyrk - Zbigniew Gniewaszewski
Dom w dolinie mgieł (M.Biliński) Marek Biliński [7.I]
Gdy grali dla nas Rolling Stones (J.Kruk-A.Mogielnicki) 2+1 [7.I]

9-13.I.1984 Jacek Korczakowski
Córka mazura (R.Schubert-R.Schubert) Wały Jagiellońskie [14.I]
Tankowanie nocą (A.Korzyński-A.Spol) Franek Kimono [14.I]
Następnym razem pójdzie jak z nut (J.Skubikowski-J.Skubikowski) Jacek Skubikowski [21.I]
Gdzie ci artyści szaleni - Alicja Majewska
Wielka moc (B.Kozidrak-B.Kozdrak) Bajm

16-20.I.1984 Antoni Kopff
Szparka sekretarka (A.Korzyński-J.Wołek) Maryla Rodowicz [21.I]
Jest taki samotny dom (R.Lipko- A.Sikorski) Budka Suflera [21.I]

23-27.I.1984 Krzysztof Sadowski
Sahara, o tak - Casus [28.I]
Zawsze przyjdzie co ma przyjść (P.Birula - M.Maliszewska) Exodus [28.I]
Taniec z cieniem - Bank
Ty, a obok ja - Wrak [28.I]

marcinparys11
Posty: 1698
Rejestracja: pt kwie 01, 2011 10:01 pm

Re: Radiowa Lista Przebojów Programu I

Post autor: marcinparys11 » sob mar 02, 2013 1:05 am

30.I-3.II.1984 Marek Skolarski
Dwa słowa, dwa światy (G.Stróżniak-M.Ostrowska) Lombard [4.II]
To tylko tango (M.Jackowski-O.Jackowska) Maanam [4.II]
Ale Magda mówi (A.Rutkowski-A.Kuryło) Grażyna Świtała

6-10.II.1984 Zbigniew Wodecki
Przed siebie (W Trzciński-A.Kosmala) Krystyna Giżowska
Miło was widzieć (Z.Namysłowski-J.Cygan) Music Market
Pocieszanka (A.Rybiński-M.Dagnan) Andrzej Rybiński [25.II]
Tylko taką mnie (R.Lubelski-M.Wojtaszewska) Anna B. [11.II]

13-17.II.1984
Obcy raj, obce niebo (W.Krakus-M.Wojtaszewska) Ozzy [18.II]
Leć, leć, leć - Taxi
Drzewo stąd - Keys [3.III]
Czy my to my (I.Trzaskowska-J.Has) Irena Jarocka [25.II]

20-24.II.1984 Janusz Sławiński
Nie ma zysku (W.Tkaczyk-W.Tkaczyk) Kombi [25.II]
Gdzie muzyką zbawiasz świat (J.Arnal-J.Arnal) Jolanta Arnal

27.II-2.III.1984 Andrzej Korzyński
Ja lubię mieć luz (M.Trojan-A.Karsz, J.Ekler) Gang Marcela
Sound ciężkie brzmienie (A.Korzyński-A.Spol) Franek Kimono [3.III]
Sułtan - Aki-Rock [3.III]

5-9.III.1984
Dopóki jeszcze grasz - RSC [10.III]
Szukam drogi do szczęśliwych wysp (A.Nowacki-M.Dagnan) Aleksander Nowacki [10.III]
Zabiorę cię Magdaleno (R.Rynkowski-M.Wojtaszewska) Vox [10.III]
Życzę ci wszystkiego najlepszego (J.Kołodziej-J.Kołodziej) Mezzoforte

12-16.III.1984
Ja ruchomy cel (B.Sołtysik-J.Kondratowicz) Gayga [17.III]
Małpa i ja (J.Kozidrak-B.Kozidrak, A.Pietras) Bajm [17.III]
Ucieczka z tropiku (M.Biliński) Marek Biliński [17.III]

19-23.III.1984
Kto by chciał kupić coś takiego - Ewa Bem i Andrzej Zaucha [24.III]
Każdego wciąga poker - Universe [24.III]
Beatlemania story (J.Kukulski-J.Kondratowicz) Irena Jarocka [24.III]

26-30.III.1984
Zimne kino (B.Gajkowski-A.Mogielnicki) Kapitan Nemo [7.IV]
Aku-Hara kraj ze snu (G.Stróżniak-M.Ostrowska) Lombard [31.III]
Tin Pan Alley (J.Kukulski-J.Kondratowicz) Halina Frąckowiak [31.III]
Lotniskowiec - Five

2-6.IV.1984
Gejsza nocy (A.Korzyński-K.Gradowski) Maryla Rodowicz [7.IV]
China boy (C.Szlązak-A.Mogielnicki) 2 + 1 [14.IV]
Koncert na światło i cień (Z.Górny-J.Kondratowicz) Krystyna Giżowska [7.IV]

9-13.IV.1984 Edmund Fetting
Ojciec żył tak jak chciał (M.Trojan-A.Fala) Gang Marcela [28.IV]
Źródła naszych rzek - Grażyna Świtała i Lonstar [14.IV]

16-20.IV.1984
Tupot rock - Argus [28.IV]
Kochaj mnie miły (W.Trzciński-A.Sobczak) Banda i Wanda [21.IV]
Smak ciszy (A.Hoffmann-A.Sobczak) Turbo [6.V]

24-27.IV.1984
Jej wspomnienie (G.Skawiński-G.Skawiński) Kombi [28.IV]
Wszystko lub nic - Bogusław Mec [12.V]

30.IV-4.V.1984 Jacek Korczakowski
Super para (K.Czarnecki-J.Pajda) L-4
Jestem kobietą (M.Jackowski-O.Jackowska) Maanam [5.V]
Mam tyle siły (J.Arnal-J.Arnal) Jolanta Arnal

7-11.V.1984
Bez słów na wiatr (A.Rybiński-M.Wojtaszewska) Andrzej Rybiński [12.V]
Kołysanka dla Misiaków (A.Nowak, M.Jakubowicz-A.Jakubowicz) Martyna Jakubowicz [12.V]
Nieśmiały champion - Andrzej Rosiewicz [19.V]

14-18.V.1984 Andrzej Kosmala
Wielkie jajo z małym żółtkiem (A.Korzyński-K.Gradowski) Maryla Rodowicz [19.V]
Break dance (A.Korzyński-A.Spol) Franek Kimono [19.V]
Tylko ty w marzeniach (J.Wojdak-B.Minkacz) Wawele
Ostatnio zmieniony czw mar 07, 2013 2:27 am przez marcinparys11, łącznie zmieniany 1 raz.

marcinparys11
Posty: 1698
Rejestracja: pt kwie 01, 2011 10:01 pm

Re: Radiowa Lista Przebojów Programu I

Post autor: marcinparys11 » sob mar 02, 2013 2:16 am

21-25.V.1984 Ryszard Sielicki
Deszcz nad jeziorem - Marcus [26.V]
Deszczowy wielbiciel (S.Krajewski-J.Cygan) Zdzisława Sośnicka [26.V]
Posłuszna jak automat (R.Kniat-M.Dutkiewicz, A.Sobczak) Klincz [2.VI]

28.V-1.VI.1984
To tylko rock (M.Stefankiewicz-J.Kondratowicz) Grażyna Trela-Stawska [2.VI]
Nie mów że nie - Anna B.
A kiedy cię spotkam (M.Debich-A.Nawrocka) Elżbieta Jagiełło
Melodia dla Zuzi - Marek i Wacek [9.VI]

4-8.VI.1984 Krzysztof Sadowski
Poranny blues (M.Stefankiewicz-J.Kondratowicz) Krystyna Janda [16.VI]
Przed wielką podróżą (M.Stefankiewicz-J.Has) Ewa Konstanciak
Vie privee (W.Tkaczyk-M.Czapińska) Hanna Banaszak
Kochać cię za późno (S.Łosowski-W.Tkaczyk) Kombi [9.VI]

11-15.VI.1984
Co powie tata (J.Kukulski-J.Kondratowicz) Natalia Kukulska [16.VI]
Rycz mała rycz - Vox [16.VI]
Pod piegowatą datą (A.Szczawiński-J.Kołodziej) Mezzoforte
Daleki świat - Wrak [23.VI]

18-20.VI.1984
Ewa - Halina Frąckowiak i Iwona Trzaskowska [30.VI]

25-29.VI.1984
Królowa dysko (A.Korzyński-A.Spol) Franek Kimono [7.VII]
Zamienię na ciebie - Anna B. [7.VII]
Niech żyje bal (S.Krajewski-A.Osiecka) Maryla Rodowicz [30.VI]

marcinparys11
Posty: 1698
Rejestracja: pt kwie 01, 2011 10:01 pm

Re: Radiowa Lista Przebojów Programu I

Post autor: marcinparys11 » czw mar 07, 2013 2:19 am

2-6.VII.1984
Stan gotowości (G.Stróżniak-J.Skubikowski) Lombard
To nie koniec (W.Pieregorólka-J.Cygan) Beata Molak
Kolejka do jutra - Universe [14.VII]
Malinowy król (R.Lipko-M.Dutkiewicz) Urszula [7.VII]
Małe pół godziny - Urszula Sipińska [14.VII]

9-13.VII.1984
Koncert na 15 świec (A.Nowacki-J.Kondratowicz) Aleksander Nowacki [28.VII]
Jaka róża taki cierń (W.Korcz-J.Cygan) Edyta Geppert [23.III]
Piramidy na niby (J.Kozidrak-B.Kozidrak) Bajm [21.VII]

16-20.VII.1984
Twoja Lorelei (B.Gajkowski-A.Mogielnicki) Kapitan Nemo [28.VII]
To jest tylko rock and roll (J.Borysewicz-A.Mogielnicki) Lady Pank [21.VII]
Małolat - Wrak [28.VII]

23-27.VII.1984
Jakoś będzie (S.Sokołowski-A.Sobczak) Spirituals and Gospels Singers
Lato raz - Wiesława Gutowska
Moja wielka chwila - Krystyna Prońko [28.VII]
Uczymy się żyć bez końca (W.Trzciński-J.Cygan) Zdzisława Sośnicka
Nie pytaj skąd się wzięłam - Jolanta Arnal

30.VII-3.VIII.1984
Ty masz to czego nie mam ja (M.Breguła-B.Olewicz) Universe [4.VIII]
Kto jeśli nie ty (M.Trojan-A.Tara) Gang Marcela [18.VIII]
Paskuda - Edward Hulewicz
W moich ramionach - Quo vadis [11.VIII]

6-10.VIII.1984
I ty któregoś dnia (R.Poznakowski-G.Orlińska) Ryszard Poznakowski [11.VIII]
Plaża fok (Z.Foryś-J.Skubikowski) Lombard [18.VIII]
Wielki mały człowiek (J.Kruk-A.Mogielnicki) 2+1 [11.VIII]

13-17.VIII.1984 oceniała Elżbieta Dmoch
Bez pilnych dat - Jolanta Arnal
Księżna R (W.Korcz-J.Wołek) Alicja Majewska
Muzyka twoje imię ma (J.Kukulski-A.Kuryło) Eleni
Podwórkowa kalkomania (R.Lipko-M.Dutkiewicz) Urszula [18.VIII]
Bossa nova na otarcie łez - Alibabki

20-24.VIII.1984 Wojciech Karolak
Blue box (A.Maliszewski-J.Kondratowicz) Krystyna Giżowska [25.VIII]
Kuźka z Hajnówki (A.Janeczko-A.Janeczko) Trzeci Oddech Kaczuchy [25.VIII]
Pierwszy siwy włos - Grażyna Świtała

27-31.VIII.1984
Samosierra (M.Januszko-J.Kondratowicz) Mech
Nie jest to ważne - Anna B [1.IX]
Weszłam w szkodę (I.Trzaskowska-J.Has) Iwona Trzaskowska [22.IX]

3-7.IX.1984
Martwa woda (J.Kozidrak-B.Kozidrak) Bajm
Niebiosa dały nam - Cosmos [15.IX]
Latarnik (R.Kniat, L.Michalak) Klincz [8.IX]
Zwykły tramp - Turbo [8.IX]
Ja jestem menago (A.Korzyński-A.Spol) Franek Kimono [15.IX]

10-14.IX.1984
Szczypta nonsensu - Krystyna Prońko
Powracający żywioł - Mikołaj Hertel
Mężczyzna i łzy - Gang Marcela

17-21.IX.1984
Niech lato spełni sny (A.Marko-J.Wegiera) Eleni
Nie budź we mnie bestii (R.Lipko-M.Dutkiewicz) Małgorzata Panecka [29.IX]
Na wszystko jest jeden czas - Zbigniew Wodecki

24-28.IX.1984 Jacek Skubikowski
Gram melodramat (A.Korzyński-J.Kofta) Zdzisława Sośnicka [29.IX]
Ja tu tylko śpię (J.Skubikowski-J.Skubikowski) Jacek Skubikowski
Dla ciebie staczam się (R.Kniat-M.Dutkiewicz) Klincz [29.IX]
Ostatnio zmieniony sob mar 09, 2013 2:36 pm przez marcinparys11, łącznie zmieniany 1 raz.

marcinparys11
Posty: 1698
Rejestracja: pt kwie 01, 2011 10:01 pm

Re: Radiowa Lista Przebojów Programu I

Post autor: marcinparys11 » sob mar 09, 2013 1:55 pm

1-5.X.1984
Dwa serca jak pociągi dwa (A.Rutkowski-W.Młynarski) Grażyna Świtała
Para goni parę (W.Kwietniewska-J.Cygan) Banda i Wanda [6.X]
Poranna wiadomość (G.Ciechowski) Republika [6.X]
Kiedy skończy się sezon (R.Sygitowicz-M.Wojtaszewska) Stanisław Wenglorz [13.X]

8-12.X.1984 Andrzej Mogielnicki
Cały mój zgiełk (R.Lipko-T.Zeliszewski) Budka Suflera [13.X]
List do mgły (A.Nowacki-Z.Szopa) Aleksander Nowacki
Czas goi rany - Jolanta Arnal
Perfidny walc (A.Mrożek-B.Łuszczyńska) Jan Kowalski

15-19.X.1984 Krzysztof Sadowski
Wciąż się ze mnie śmiejesz - Joanna Morska
Czas na mały blues (J.Borysewicz-A.Mogielnicki) Lady Pank [20.X]
Twoje zdrowie mała (R.Lipko-M.Dutkiewicz) Urszula [20.X]

22-26.X.1984
W drodze do Fointembleau (Z.Górny-J.Kondratowicz) Krystyna Giżowska i Bogusław Mec [27.X]
Luciola (M.Jackowski-O.Jackowska) Maanam [27.X]
Tylko nie pal (J.Woy-A.Osiecka) Maryla Rodowicz [3.XI]
Nie chcę ci mówić nic (T.Klimonda-W.Jagielski) Iwona Trzaskowska

29-31.X.1984
Mów mi prawdę (K.Gaertner-J.Kleyny) Gang Marcela
Kto by chciał wyważać drzwi (J.Słota-M.Czubaszek) Vox [10.XI]

5-9.XI.1984
Lot nad bocianim gniazdem (R.Lipko-T.Zeliszewski) Budka Suflera [24.XI]
Ucz się ucz (J.Kozidrak-B.Kozidrak) Bajm [17.XI]
Mały i zły (A.Nowacki-M.Dagnan] Aleksander Nowacki [10.XI]
Zostań, zaczekaj (S.Sokołowski-A.Sobczak) Bolter Band
Ja w pierwszej dorosłej sukience (J.Derfel-E.Bryll) Halina Kunicka
Szara maść ((G.Stróżniak-J.Skubikowski) Lombard

12-16.XI.1984 Roman Washko
Ostatnia stacja metra - Katarzyna Szlenk i Zbigniew Wodecki
Au sza la la la (I.Dudek-D.Dusza) Shakin' Dudi [17.XI]
Romans za jeden grosz (W.Parzyński-J.Kondratowicz) Eleni [1.XII]
Marynara łubudubu (A.Korzyński-A.Spol) Franek Kimono [8.XII]
Bal moich lalek (J.Kukulski-JA.Wojciechowska, J.Dąbrowski) Natalia Kukulska

19-23.XI.1984 Bogusław Mec
Do zobaczenia, baj baj - Vox
Księżycowy krok (I.Czerniawski, P.Kukiz-J.Lach) Aya R.L. [24.XI]
Plamy na słońcu (R.Kniat-M.Duykiewicz) Klincz [1.XII]

26-30.XI.1984 Jerzy Woy-Wojciechowski
Jak uwierzyć (S.Sokołowski-A.Sobczak) Bolter Band [15.XII]
Białe konie życia (J.Wojdak-A.Jaspis) Wawele
Brake dance - Five

3-7.XII.1984
Porachunki z bliźniakami (M.Biliński) Marek Biliński [15.XII]
Chłopcy z naszej ulicy (W.Korcz-W.Młynarski) Piotr Fronczewski [22.XII]
Nie wierzę w powroty (S.Krajewski-J.Kofta) Irena Jarocka
Romantyczna gra (E.Młynarczyk-E.Młynarczyk) ZOO
Z tobą chcę oglądać świat (Z.Wodecki-J.Kofta) Zdzisława Sośnicka i Zbigniew Wodecki

10-14.XII.1984
Kuszący wir (zesp.)- Rezerwat [22.XII]
W kaźni wyobraźni (A.Mrożek-B.Łuszczyńska) Jan Kowalski
Czeski film (G.Stróżniak-J.Skubikowski) Lombard

17-21.XII.1984
Wielki odlot (R.Lipko-M.Dutkiewicz) Urszula [22.XII]

Bilans 1984 roku : 180 propozycji, 116 awansowało do pierwszej dziesiątki (w tym jedna w roku następnym).

marcinparys11
Posty: 1698
Rejestracja: pt kwie 01, 2011 10:01 pm

Re: Radiowa Lista Przebojów Programu I

Post autor: marcinparys11 » ndz mar 10, 2013 10:10 am

31.XII.1984 - 1985.01.04 oceniała Elżbieta Dmoch
W moim znaku Waga (A.Sikorowski-A.Sikorowski) Pod Budą
Cudzy ogień nie grzeje (J.Kruk-M.Wojtasewska) 2 + 1 [5.I]
Aerobik (A.Korzyński-A.Spol) Franek Kimono [5.I]
Dom w Alei Róż (R.Szeremeta-A.Mogielnicki) Krystyna Prońko
Stań przy mnie, stań (W.Chróst-J.Cygan) Alicja Majewska

7-11.I.1985 Szymon Kobyliński
Wiem, że jesteś lwem (M.Stefankiewicz-J.Cygan) Zdzisława Sośnicka
Mamy czas (komp. zesp.-J.Cygan) Banda i Wanda [19.I]
Świat fantazji - Jolanta Arnal
Piosenka o odłożonej łyżce (J.Suchocki-K.Celichowska) Mieczysław Czechowicz
Ile mamy czasu (A.Nowacki-K.Łojan) Aleksander Nowacki

14-18.I.1985 Jan Ptaszyn Wróblewski
Wielki hipnotyzer (G.Ciechowski-G.Ciechowski) Republika [2.II]
Szał sezonowej mody (R.Lipko-T.Zeliszewski) Urszula *[12.I]

21-25.I.1985 Piotr Fronczewski
Anna (Z.Kosmowski-A.Stańczak, Z.Kosmowski) Rendez-vous [26.I]
Raport z N. (J.Borysewicz-A.Mogielnicki) Lady Pank
Firma ja i ty (R.Szeremeta-A.Mogielnicki) Krystyna Prońko i Janusz Panaseicz * [19.I]

28.I.-1.II.1985 Janusz Sent
Niepoprawna Królewna Śnieżka - Elżbieta Adamiak
Pogoda ducha (R..Rynkowski-M.Czapińska) Hanna Banaszak [16.II]
Pamiętnik manekina (W.Jagielski-M.Zabrodzki) Jot
168 godzin - Magda Umer
Los stonogi (J.Skubikowski-J.Skubikowski) Jacek Skubikowski
Nasza rodzinka - Anna Chodakowska i Emilian Kamiński

4-8.II.1985 Jacek Skubikowski
A ona tańczy (komp.zesp.-M.Wojeński) Roxa *[2.II]
A ja się śmieję w głos (W.Miszczor-R.Chalasz) Mr Z'oob [9.II]

11-15.II.1985 Irena Santor
Noc w tańcu - Taxi 3032 [16.II]
Wszystko mnie potwierdza - Marcus

18-22.II.1985 Andrzej Korzyński
Papierowy men (M.Jeżowska-J.Cygan) Majka Jeżowska [23.II]
Zakochany musi grać (J.Słota-M.Czubaszek) Vox [23.II]
Może właśnie Sybilla (komp.zesp.-R.Gawliński) Madame
Póki nic nikt nie wie o nas (J.Włodarek-J.Włodarek) Kantry
Jednodniowe obietnice (P.Birula-M.Wojtaszewska) Irena Jarocka [2.III]
A może tak odstukać (R.Sygitowicz-M.Maliszewska) Stanisław Wenglorz

25.II-1.III.1985
Chcę wrócić do Tokio (W.Chróst-W.Jagielski) Ewa Bem
Bezpłatny kurs (C.Szlązak-M.Wojtaszewska) Cezary Szlązak [2.III]

4-8.III.1985 Andrzej Mogielnicki
Na twojej orbicie (M.Ałaszewski,J.Dobrzyński-M.Skolarski) Mad Money [9.III]
Video ((J.Suchocki-M.Zembaty) 2 + 1 [9.III]
Sztuka latania (J.Borysewicz-A.Mogielnicki) Lady Pank [9.III]

11/14-15.III.1985 (tylko czwartek i piątek)
Moje twoje moje (J.Konrad-A.Sobczak) Urszula Sipińska [16.III]
Sól na twarzy (M.Stefankiewicz-J.Cygan) Halina Frąckowiak
Jaka róża taki cierń - Edyta Geppert /ponownie/ [23.III]
Pro-test-song (R.Sygitowicz-J.Cygan) Krzysiek i Rysiek [16.III]
Alain Delon (J.Koman-J.Wołek) Grażyna Łobaszewska

18-22.III.1985 Jacek Cygan
Czas upływa, lat przybywa (S.Krajewski-J.Strzelecki) Maryla Rodowicz [30.III]

25-29.III.1985 Zdzisława Sośnicka
Opakowanie I klasa (I.Dudek-D.Dusza) Shakin' Dudi *[23.III]
Jak lodu bryła (R.Kniat-J.Sławko) Klincz [30.III]
Wołam znów przez sen (R.Lipko-T.Zeliszewski) Urszula [30.III]

*W każdy czwartek przedstawiano notowanie z ostatniej soboty i pełen zestaw propozycji z bieżącego tygodnia. Jednocześnie przedpremierowo anonsowano piosenkę z zestawu na nadchodzący tydzień - czasmi zdarzało się, że ów utwór awansował, zanim został poddany ocenie. Takie anonsowane piosenki oznaczyłem gwiazdką.
Ostatnio zmieniony ndz kwie 21, 2013 12:44 pm przez marcinparys11, łącznie zmieniany 2 razy.

marcinparys11
Posty: 1698
Rejestracja: pt kwie 01, 2011 10:01 pm

Re: Radiowa Lista Przebojów Programu I

Post autor: marcinparys11 » ndz mar 24, 2013 2:19 pm

1-5.IV.1985 Roman Washko
Znajdę cię (A.Rybiński-M.Wojtaszewska) Andrzej Rybiński [20.IV]
Kobieta wschodu (K.Dębski-J.Cygan) Hanna Banaszak i Krzesimir Dębski {6.IV}
Życie jak hazard - Stanisław Wenglorz
Sen o fruwającym wielorybie - ...
Spisek owadów - Majka Jeżowska
Moja Alabama (R.Lipko-M.Dutkiewicz) Budka Suflera [6.IV]
Zabierz mnie do piekła (B.Sołtysik-J.Kondratowicz) Gayga i DIN {6.IV} [27.IV]
Będę gwiazdą - Krystyna Giżowska
List do świata (A.Sikorowski-A.Sikorowski) Pod Budą {6.IV} [13.IV]

9-12.IV.1985 Andrzej Stankiewicz
Realia (K.Dębski-J.Cygan) Zdzisława Sośnicka *
Wielki targ (W.Korcz-W.Młynarski) Alicja Majewska
Płynie w nas gorąca krew (J.Kozidrak, B.Kozidrak-A.Pietras) Bajm [13.IV]
Czy ty lubisz to co ja (A.Patoh-W.Filipowski) Papa Dance

15-19.IV.1985 Bohdan Łazuka
Wakacje w Amsterdamie (S.Krajewski-A.Osiecka) Seweryn Krajewski {20.IV} [27.IV]
Nieznany wiek (S.Sokołowski-A.Sobczak) Bolter Band
Gdyby Zenek (A.Kleszczewski-A.Osiecka) Maryla Rodowicz {20.IV}
Przeciwne drogi (M.Sart-J.Pietrzak) Pod Budą {4.V}

22-26.IV.1985 Andrzej Kosmala
Jak głupia (W.Chróst-M.Czubaszek, M.Drozdowska) Marlena Drozdowska [11.V]
Leniwy diabeł (W.Korcz-W.Młynarski) Andrzej Zaucha
Żegnaj na sen - Marcus {27.IV}
Śmierć w księgarni - Stanisław Wenglorz
Gdybyś tak dziś - Gang Marcela {27.IV}

29-30.IV i 2-3.V Jacek Cygan
Jeszcze raz wabank - Jacek Chmielnik i Bill Street Band [18.V]
Zastanów się co robisz (I.Dudek-D.Dusza) Shakin' Dudi
Bez grawitacji (H.Baron-J.Cygan) Banda i Wanda [4.V]

6-10.V.1985 Marek Sart
I po co (J.Porter-M.Zembaty) Maryla Rodowicz [11.V]
Moja muzyka - Jolanta Kaczmarek
Mały nikt - Jabelin
Do niej - Casus
Wąwóz Kolorado (G.Stróżniak-J.Skubikowski) Lombard
Jedyna sprawa - Jerzy Rybiński {11.V}
Po czterdziestce - Jerzy Połomski [25.V]
Ostatnio zmieniony śr kwie 03, 2013 12:12 am przez marcinparys11, łącznie zmieniany 1 raz.

marcinparys11
Posty: 1698
Rejestracja: pt kwie 01, 2011 10:01 pm

Re: Radiowa Lista Przebojów Programu I

Post autor: marcinparys11 » wt kwie 02, 2013 11:40 pm

13-17.V.1985 Krzysztof Drzewiecki
Umówmy się - Joanna Morska
Chory na smutek (S.Krajewski-J.Cygan) Seweryn Krajewski
Chiny (M.Breguła - H.Czich) Universe [25.V]
Samo życie (J.Kruk-M.Zembaty) 2 + 1 [18.V]
Naga noc (S.Krajewski-J.Cygan) Zdzisława Sośnicka {1.VI}

20-24.V.1985 Aleksander Nowacki
Nocny dyżur (S.Krajewski-J.Has) Edyta Geppert * [1.VI]
Kamikadze wróć (A.Patoh-W.Filipowski) Papa Dance [25.V]
Całe życie - Andrzej Zaucha
Czuję się tak staro - Taxi 3032
Mały Szu - Bogusław Mec [8.VI]

27-31.V.1985 Krystyna Gucewicz
Nie wierzę w powroty - Irena Jarocka (ponownie){15.VI}
Szejk i Stevens - Emi
Smak rajskich jabłek - Aleksander Nowacki
Prywatka w rabatkach, Kicia i ja - Trzeci oddech Kaczuchy * {8.VI}
Banalna rzecz, c'est la vie (J.Borysewicz-A.Mogielnicki) Lady Pank [8.VI]
Bez gniewu i scen - Cezary Szlązak

3-5 i 7.VI.1985 Jonasz Kofta
To zmyje byle deszcz - Izabela Zając
Raczej - Majka Jeżowska [15.VI]
Czego się gapisz - Mr Z'oob

10-14.VI.1985 Antoni Kopff
Miłość ma humory złe - Cezary Szlązak
Kochaj namiętnie - Nova i Kosmos
Już nie ma dzikich plaż (R.Szeremeta-K.Logan) Irena Santor [6.VII]
Nocne imperium - Anna Treter [6.VII]
Szminka na szklance (M.Jackowski-O.Jackowska) Maanam [22.VI]

17-21.VI.1985 Małgorzata Maliszewska
Po co sieć autostrad - Iwona Niedzielska
Kobieta to jest sekret - Ewa Bem
Kukuły (I.Trzaskowska-M.Skolarski) Mad Money {6.VII}
Co ja narobiłem - Mr Incognito
Tir - Grażyna Świtała
Lato lato - Andrzej Rybiński [13.VII]
Taniec norek - Andrzej Dylewski

24-29.VI.1985 - Studio Festiwalowe z Opola, propozycji ani notowania nie było

1-5.VII.1985 Urszula Sipińska
Dwa serca, dwa smutki (J.Kozidrak-B.Kozidrak) Bajm [6.VII]
Podróż w krainę baśni - Małgorzata Ostrowska
Więcej słońca (S.Sokołowski-A.Sobczak) Bolter [13.VII]
Music man - Krystyna Giżowska

8-12.VII.1985 Andrzej Stankiewicz
Diamentowy kolczyk (K.Dędski-J.Cygan) Anna Jurksztowicz [20.VII]
Papierowy księżyc (J.Kukulski-J.Kondratowicz) Halina Frąckowiak [9.XI]
Plakatowy tygrys (R.Kniat-J.Sławko) Jerzy Różycki
Taki wstyd - Fiesta
To nie byłem ja (A.Rybiński-M.Dagnan) Andrzej Rybiński [17.VIII]

15-19.VII.1985 Janusz Sławiński
Marzenia za grosz (M.Trojan-A.Sobczak) Gang Marcela [27.VII]
Dokąd, po co i jak (R.Kniat-J.Sławko) Klincz *
Och życie, kocham cię nad życie (W.Korcz-W.Młynarski) Edyta Geppert * [13.VII]
Mały Piccolo (M.Jeżowska-J.Cygan) Majka Jeżowska
Proste wzruszenia (S.Krajewski-J.Cygan) Seweryn Krajewski
Ballada z filmu "Halo Szpicbródka" - Krystyna Prońko

23-26.VII.1985 Andrzej Kosmala
Daj mi tę noc (S.Sokołowski-A.Sobczak) Bolter [27.VII]
Do siebie wracam (A.Rutkowski-A.Kuryło) Grażyna Świtała

29.VII-2.VIII.1985 Aleksander Nowacki
Liryczny taniec - Bogusław Mec
Giganci tańczą (R.Lipko-M.Dutkiewicz) Budka Suflera [3.VIII]
Mam dość (G.Stróżniak-M.Ostrowska) Lombard [10.VIII]
Program 85 (J.Konrad-A.Sobczak) Urszula Sipińska
Czas by zabrzmiał begin - Hand Made
Hej, heja, hej (M.Raduli-J.Cygan) Banda i Wanda
Ale czy kochamy tych, którzy nas kochają - Leszek Długosz
Fortepian i ja - Wojciech Skowroński

5-9.VIII.1985 Wojciech Trzciński
Pocztówka z wakacji (A.Patoh-W.Filipowski) Papa Dance [10.VIII]
Gwiezdna podróż (M.Breguła-H.Czich) Universe [24.VIII]
Mały dworzec w deszczu - Alicja Majewska
Noc budzi nadzieje - Nova i Kosmos
Wyznania sanitariuszki - Magdalena Urbańska-Jasik
Nieczułość - Elżbieta Jagiełło

12-16.VIII.1985 W.Krasicki
Subtelna gra (K.Prońko-B.Olewicz) Krystyna Prońko

19-23.VIII.1985 Jacek Bukowski
Zwiń w kłębek wełnę (W.Korcz-W.Młynarski) Elżbieta Starostecka
Pij moje łzy (J.Kruk-M.Dutkiewicz) 2 + 1 [24.VIII]
Pragnę twoją być Isaurą - Hanna Banaszak
Słynne gładkie eł (W.Korcz-J.Wołek) Edyta Geppert
W moim ogrodzie (P.Strojnowski-P.Strojnowski) Daab [14.IX]
Sen o wannie (A.Sikorowski-A.Sikorowski) Maryla Rodowicz
Okruchy wspomnień (S.Sokołowski-A.Sobczak) Danuta Mizgalska [31.VIII]

26-30.VIII.1985 Irena Santor
Lekki zawrót głowy (S.Krajewski-A.Osiecka) Seweryn Krajewski [31.VIII]
Ty mnie jeszcze nie znasz (S.Sokołowski-A.Sobczak) Bolter [7.IX]
Mówię do ścian (R.Szeremeta-K.Żylińska) Irena Santor
Kupię skodę na wodę (J.Koman-J.Skubikowski) Fiesta [14.IX]
Otul mnie swetrem - Jerzy Połomski
Ty ty ty tu tu tu - Marlena Drozdowska
Dobry blues - Wojciech Skowroński

2-6.IX.1985 Włodzimierz Korcz
Przeżyłam z tobą tyle lat (W.Parzyński-A.Jarek) Krystyna Gizowska [7.IX]

9-13.IX.1985 Maria Czubaszek
Dla nowej miłości - Alicja Majewska
Powiedz mi gdzie - Jolanta Arnal

16-20.IX.1985 Wojciech Karolak
Ostatni raz - Roxa
Jesteś wolny - Banda i Wanda [5.X]
Kaziu zakochaj się - Barbara Ciszewska
Nadchodzi niż (W.Reyman-M.Maliszewska) Grażyna Auguścik
Przy niej się tak czujesz jak - Szymon Głodkowski
Mam dosyć wczorajszych spraw (W.Parzyński-J.St.Grochowina) Lidia Michałuszek
To ty słodka (I.Dudek-D.Dusza) Shakin' Dudi [21.IX]
Panorama Tatr (A.Patoh-W.Filipowski) Papa Dance [28.IX]
Obcy ludzie - Ewa Konstanciak
Choroba pogo pogo - Barbara Hutnik
Gdzie jest Franek - Krystyna Sienkiewicz
Sam ze sobą - Piotr Fronczewski
Znowu czekam - Zbigniew Wodecki [5.X]

23-27.IX.1985 Jan Weber
Żegnaj baj baj (S.Sokołowski-K.Łojan) Bolter [28.IX]
Ostatnio zmieniony sob kwie 06, 2013 12:25 am przez marcinparys11, łącznie zmieniany 1 raz.

marcinparys11
Posty: 1698
Rejestracja: pt kwie 01, 2011 10:01 pm

Re: Radiowa Lista Przebojów Programu I

Post autor: marcinparys11 » sob kwie 06, 2013 12:15 am

30.IX.-4.X.1985 Janusz Atlas
Zmysły precz (K.Dębski-J.Cygan) Anna Jurksztowicz
Nie byłam święta - Lucyna Owsińska

7-11.X.1985 Janusz Kondratowicz
Dlaczego nie ja (W.Korcz-M.Dagnan) Alicja Majewska [2.XI]
Reszty nie trzeba - Zbigniew Wodecki
Miły, już jesień (K.Dżokas-M.Wojtaszewska) Eleni [19.X]
Rokoko rock (R.Poznakowski-G.Orlińska) Trubadurzy 85 [12.X]
Nadchodzi niż - Grażyna Auguścik
Halo czarna - Wojciech Skowroński
Baw mnie (S.Krajewski-J.Cygan) Seweryn Krajewski [12.X]
Dobranoc panowie (A.Zieliński-A.Osiecka) Maryla Rodowicz [12.X]
Co ma być, odnajdzie się - Jerzy Połomski
Oczy (A.Brzeski-A.Brzeski) Edyta Geppert
Drobna korekta (W.Korcz-J.Strzelecki) Danuta Błażejczyk
Tylko to - Grażyna Alber

14-18.X.1985 Andrzej Dąbrowski
Spływaj (R.Poznakowski-G.Orlińska) Katarzyna Sobczyk [26.X]
C'est la vie czyli Paryż z pocztówki (W.Pieregorólka-J.Cygan) Andrzej Zaucha

21-25.X.1985 Waldemar Parzyński
Nasz codzienny erotyk - Halina Benedyk
W jakim obcym domu (W.Trzciński-K.Żylińska) Krystyna Prońko [16.XI]

28-31.X.1985 Marian Zacharewicz
Papierowy księżyc - Halina Frąckowiak (ponownie)[9.XI]
Jutro odnajdę ciebie (A.Zieliński-L.A.Moczulski) Klincz [16.XI]
Tańcz reggae (M.Stefankiewicz-J.Cygan) Zdzisława Sośnicka
Za ciosem cios (S.Łosowski-W.Tkaczyk) Kombi [9.XI]
Super układ (J.Skubikowski-J.Skubikowski) Jacek Skubikowski

4-8.XI.1985 Sława Przybylska
Kryształowa (G.Stróżniak-J.Skubikowski) Lombard
Samotność jest jak bliski brzeg (B.Gajkowski-A.Mogielnicki) Kapitan Nemo
Dla mnie ty, tylko ty (R.Poznakowski-G.Orlińska) Bohdan Łazuka
Zanim pan mnie oszuka - Danuta Błażejczyk
Baw się lalkami (R.Poznakowski-G.Orlińska) Andrzej Zaucha
Wesoły deszczyk - Ewa Bem
Czas nas uczy pogody - Anna Jurksztowicz
Dla dobra naszych serc - Ilona Wieczorek
Świąteczny dzień - Agata Kryszak

11-15.XI.1985 Zdzisława Sośnicka
Trzeci akt (J.Kukulski-J.Kondratowicz) Felicjan Andrzejczak [30.XI]
Jutro bal (J.Wojdak-A.Jaspis) Wawele
Idę już (M.Trojan-J.Dąbrowski) Krzysztof Krawczyk [30.XI]
Diament i sól (J.Kozidrak-B.Kozidrak) Bajm [23.XI]
Unikaj zdjęć (I.Czerniawski- P.Kukiz, J.Lach) Aya R.L. [23.XI]

18-22.XI.1985 Zbigniew Wodecki
Tylko bledsze są dni - Elżbieta Wojnowska
U twego boku (R.Szeremeta-W.Jagielski) Irena Santor
Wyjście z cienia (J.Sławiński-J.Kondratowicz) Grażyna Świtała

25-29.XI.1985
Zapomnij o mnie (R.Poznakowski-G.Orlińska) Andrzej Dąbrowski [7.XII]
Zziębnięte serce - Wiesława Gutowska
Nasza dyskoteka - Krystyna Giżowska
Wielki romans małych serc- Danuta Błażejczyk
... - Zbigniew Wodecki
Nie ma ucieczki - Klincz
Dzień dobry Mr Blues - Andrzej Zaucha

2-6.XII.1985
Milczenie we dwoje (H.Alber-J.Wołek) Irena Jarocka
Powiedz, powiedz - Felicjan Andrzejczak
Czekam na cud (R.Szeremeta-K.Żylińska) Krystyna Prońko [21.XII]

9-13.XII.1985 Wojciech Jagielski
Pora na erotyk (M.Hertel-J.Bukowski) Agata Dowhań i Jerzy Połomski
Od dzisiaj mówię stop (K.Dębski-J.Cygan) Anna Jurksztowicz [4.I]
Mogłaś, Małgoś (A.Rybiński-M.Wojtaszewska) Andrzej Rybiński [21.XII]
Złap zimę - Jan Wojdak
Czakam na nowe piosenki (R.Danel-A.Resich-Modlińska) Renata Danel

16-20.XII.1985 Ryszard Poznakowski
Taki cud i miód (W.Korcz-W.Młynarski) Danuta Błażejczyk
Cudowny świąteczny czas
Jasna panna - Zbigniew Wodecki
Marzenia wynalazcy - Rab
Bal dla samotnych serc - Andrzej Zaucha
Nierdzewne szkło - Piotr Schulz (ponownie)
Egzamin z dorosłości (P.Opinorski-Z.Książek) Anna Treter
Niewiele zostało z marzeń (R.Szeremeta-K.Żylińska) Irena Santor

23,27,30.XII.1985, 2-3.I.1986 Marian Zacharewicz
Kto tak, jak ty (R.Kniat-J.Sławko) Jerzy Różycki [28.XII]
Ostatnio zmieniony ndz kwie 21, 2013 12:43 pm przez marcinparys11, łącznie zmieniany 1 raz.

choroszcz
Posty: 486
Rejestracja: czw mar 17, 2005 10:33 pm
Lokalizacja: choroszcz

Re: Radiowa Lista Przebojów Programu I

Post autor: choroszcz » sob kwie 13, 2013 11:13 am

wg mnie :
4-8.III.1985
Na twojej orbicie (M.Ałaszewski,J.Dobrzyński-M.Skolarski) Mad Money [9.III]
Video ((J.Suchocki-M.Zembaty) 2 + 1 [9.III]
Sztuka latania (J.Borysewicz-A.Mogielnicki) Lady Pank [9.III]

w tych dniach piuosenki oceniał Andrzej Mogielnicki ...
ale brakuje mi jakiejs propozycji spiewanej przez Pania Z KREGU MUZYKKI SRODKA ...Mogiel był bezlitosny ...pamietał ze Video tez zjechał no i musial ocenic sam siebie w Sztuce Latania ...

marcinparys11
Posty: 1698
Rejestracja: pt kwie 01, 2011 10:01 pm

Re: Radiowa Lista Przebojów Programu I

Post autor: marcinparys11 » śr kwie 17, 2013 4:32 pm

Dzięki za uzupełnienie recenzenta.
Oczywiście, słuchanie wszystkich propozycji było fizycznie niewykonalne. Tam, gdzie podałem nazwisko dyżurnego krytyka, zapisałem przynajmniej raz w tygodniu trójkę ocenianych piosenek. Starałem się słuchać w każdy czwartek, gdy podawano na wstępie ostatnie notowanie oraz cały zestaw propozycji (w ten dzień można było głosować telefonicznie). Każda piosenka oceniana była przez trzy kolejne tygodnie, z nielicznymi wyjątkami, wtedy po jednym tygodniu w tajemniczy sposób znikała z zestawu.
Akurat w pierwszym tygodniu marca 1985 nie słuchałem programu, ale w zestawie 10 poisenek polskich i pieciu zagranicznych (od kwietnia 15 utworów polskich) mogły znależć się propozycje debiutujące w ciągu dwóch tygodni wcześniejszych.
Czasami zdarzała się sytuacja, że recenzent oceniał samego siebie. Niektórzy wykorzystywali ten fakt jako autopromocję, inni udawali zaskoczonych, a jeszcze inni wstrzymywali się od komentarza, pozostawiając wybór słuchaczom.
Na podstawie całości piosenek widać wyraźnie, jak redaktorzy muzyczni stopniowo eliminowali muzykę rockową na rzecz "środka". Próżno szukać wielu hitów Trójkowych, nie mówiąc już o Rozgłośni Harcerskiej.
W następnym wejściu będzie dalszy ciąg.

marcinparys11
Posty: 1698
Rejestracja: pt kwie 01, 2011 10:01 pm

Re: Radiowa Lista Przebojów Programu I

Post autor: marcinparys11 » ndz kwie 21, 2013 12:41 pm

6-10.I.1986 - bez nowych propozycji

13-17.I.1986 oceniał Krzysztof Sadowski
Padlinożerca (T.Kupidura, G.Łobaszewska-J.Wołek) Grażyna Łobaszewska [1.II]
Nie kochał nas (Tom Logan-K.Żylińska) Majka Jeżowska i Krystyna Prońko [1.II]
Nie, nie kochaj mnie - Mr Z'oob
Dla ciebie jestem ja (K.Dżokas-M.Wojtaszewska) Eleni [18.I]
Dwa długie dni - Wiesława Sós
Urodzony z Niną Ricchi - Ewa Bem
Za tobą pójdę jak na bal (A.Maliszewski-A.Jarek) Krzysztof Krawczyk [18.I]

20-24.I.1986 Iga Cembrzyńska
Pod latarnią (R.Kniat-U.Kasprzak) Urszula i Klincz
Najpiękniejsi są kochankowie (R.Szeremeta-K.Logan) Irena Santor i Marian Kociniak * [18.I]
Nasze randez-vous (W.Tkaczyk-W.Tkaczyk) Kombi [25.I]
Wieczorny koncert - Agata Kryszak

27-31.I.1986 Andrzej Kuryło
Za spełnione wszystkie sny (R.Poznakowski-G.Orlińska) Andrzej Dąbrowski
Cichy brzeg (Ruciński, Sarbak-Wawrzyniak) Gedeon Jerubbaal

3-7.II.1986
Życie z klocków lego ((A.Rybiński-A.Kuryło) Andrzej Rybiński [1.III]
Anatomia, ja płynę, płynę (G.Stróżniak-M.Ostrowska) Lombard [15.II]
Na skraju snu - Ewa Uryga
Metamorfoza - Jolanta Arnal
To obojętność - Anna Jurksztowicz
Bar Paradise (B.Gajkowski-A.Mogielnicki) Kapitan Nemo

10-14.II.1986 Wojciech Trzciński
Kontrolowany luz (T.Kupidura-J.Wołek) Grażyna Łobaszewska [1.III]
Zaopiekuj się mną ((P.Mikołajczyk, Z.Nikodemski, A.Adamiak-A.Senar) Rezerwat [15.II]
Wielka inwazja (J.Kozidrak-B.Kozidrak) Bajm [22.II]
Ostrogi życia (Tel-Mesner) Urząd Celny
Motyw z filmu "Diabelskie szczęście" - Krzysztof Krawczyk

17-21.II.1986 Andrzej Pałłasz
Szok terapia J.J.Dobrzyński-M.Skolarski) Diggi
Idę va banque (A.Żółkoś-M.Skolarski) Joanna Zagdańska [8.III]
Nasz prywatny film (R.Szeremeta-M.Wojtaszewska) Irana Santor

24-28.II.1986 Jacek Skubikowski
Na skrzyżowaniu ulic ((Z.Kosmowski-A.Stańczak, Z.Kosmowski) Rendez vous
Grała mu do ucha (W.Chróst-J.St.Grochowina) Marlena Drozdowska
Sam na linie (G.Ciechowski-G.Ciechowski) Republika
Niech spadną gwiazdy (K.Dębski-J.Cygan) Anna Jurksztowicz
Kto zna olśnienia czas (W.Zieliński-M.Wojtaszewska) Leonard Kaczanowski
Ja i ty (M.Stefankiewicz-J.Sokół) Dorota Stalińska

3-7.III.1986
Meluzyna (A.Korzyński-K.Gradowski) Małgorzata Ostrowska [5.IV]
Żółta żaba żarła żur (J.Skubikowski-J.Skubikowski) Jacek Skubikowski
Dwie komedie - Vox
Ostatni raz zatańczysz ze mną (S.Sokołowski-A.Jarek) Krzysztof Krawczyk [15.III]

10-14.III.1986 Bohdan Loebl
Chińskie latawce (J.Kruk, J.Porter-M.Zembaty) 2+1 i John Porter [5.IV]
Nic do stracenia (S.Sokołowski-A.Sobczak) Bolter [22.III]
Prośba o jedną spokojną noc (J.Hnatowicz-A.Sikorowski) Pod Budą
Naj story (A.Patoh-J.Sokół) Papa Dance [22.III]

17-21.III.1986 Małgorzata Maliszewska
Zwariował cały świat - Wojtek Band
Żyjemy - Lidia Michałuszek
Szalala zabawa trwa (U.Sipińska, J.Konrad-A.Sobczak) Urszula Sipińska [5.IV]
Najbardziej lubię z tobą ranki (R.Szeremeta-K.Logan) Irena Santor i Marian Kociniak [12.IV]

24-28.III.1986 Joanna Rawik
Z tobą (R.Sygitowicz-M.Łuszczyński) Lonstar
Po co ci te sny (W.Zieliński-M.Wojtaszewska) Leonard Kaczanowski
Nie ma lekko (J.Słota-M.Czubaszek) Jerzy Słota
U mnie ciągle nic (J.Skubikowski-J.Skubikowski) Barbara Hutnik
Gdzie jest doktor Bubu (J.Koman-J.Skubikowski) Fiesta [12.IV]
Ostatnio zmieniony wt kwie 23, 2013 4:49 pm przez marcinparys11, łącznie zmieniany 1 raz.

marcinparys11
Posty: 1698
Rejestracja: pt kwie 01, 2011 10:01 pm

Re: Radiowa Lista Przebojów Programu I

Post autor: marcinparys11 » wt kwie 23, 2013 1:44 am

1-4.IV.1986 Jerzy Satanowski
Osobno (J.Borysewicz-A.Mogielnicki) Lady Pank [19.IV]

7-11.IV.1986 Magda Wojtaszewska
Kochać do szleństwa - Aleksander Nowacki
Miecz i kij (M.Jakubowicz-A.Jakubowicz) Martyna Jakubowicz [26.IV]
Powiedz, ile masz lat (R.Lipko-M.Dutkiewicz) Urszula [12.IV]
Słowa wolne są od cła (R.Sygitowicz-J.Cygan) Grazyna Łobaszewska
Po co grasz - Andrzej Thenard

14-18.IV.1986
Nasze zwątpienia (I.Trzaskowska-M.Skolarski) Mad Money
Rozmowa przez ocean (A.Sikorowski-A.Sikorowski) Maryla Rodowicz [3.V]
Kiedy serce śpi (Z.Hołdys-J.Kofta) Irena Jarocka
... Leszek Długosz

21-25.IV.1986
Król i pan - Maria Jeżowska i Krystyna Prońko [17.V]
Gołębie serce (A.Rybiński-A.Kuryło) Andrzej Rybiński [24.V]
Noc jak dziewczyna (B.Papaj-A.Warecka) Jolanta Kubicka
W moim niebie nie ma gwiazd - Fiesta
Droga do powrotu (A.Hetman-A.Thenard) Andrzej Thenard [7.VI]

28-30.IV, 2.V.1986 Jacek Korczakowski
Lubię mieć margines (S.Krajewski-J.Cygan) Seweryn Krajewski [10.V]

5-9.V.1986 Magda Czapińska
Wsiadaj na miotłę (R.Szeremeta-W.Młynarski) Danuta Błażejczyk [17.V]
Black and white (G.Skawiński-J.Cygan) Kombi [10.V]
Fruń górę dół - Danuta Stankiewicz
Gdy porwie cię nostalgia (M.Stefankiewicz-J.Cygan) Zdzisława Sośnicka [31.V]
Tango Mexico (R.Schuberth-R.Schuberth) Wały Jagiellońskie
Najsłodziej śpiewa diabeł (M.Stefankiewicz-A.Riege) Ewa Konstanciak
Kiedy przyjdzie pora (P.Sawicki-J.Fala) Piotr Sawicki
Nie zawieszaj rąk nad ziemią (R.Sygitowicz-J.Cygan) Grażyna Łobaszewska

12-16.V.1986 Antoni Kopff
Mundial song (R.Poznakowski-G.Orlińska) Andrzej Dąbrowski
Milczeć z tobą nie ma o czym - Edyta Geppert
Dwa odbicia w szkle (W.Parzyński-J.Has) Krystyna Giżowska i Andrzej Zaucha
Gołębi puch (G.Stróżniak-M.Ostrowska) Lombard [24.V]
To nie koniec (ponownie) Beata Molak

19-23.V.1986 Krzysztof Sadowski
To jest nasz świat (R.Kniat-A.Jarek) Krzysztof Krawczyk, Klincz i Chór Politechniki Szczecińskiej
Kasa seks (A.Korzyński-A.Korzyński) Maryla Rodowicz [21.VI]

26-28 i 30.V.1986 Ryszard Kniat
Leżę bez słów - Rendez vous
Ostatnio zmieniony czw kwie 25, 2013 2:42 pm przez marcinparys11, łącznie zmieniany 1 raz.

ODPOWIEDZ