Radiowa Lista Przebojów Programu I

Dyskusje wszelakie na temat innych zestawień, czyli nie samą Listą Przebojów Trójki człowiek żyje... ;-)

Moderatorzy: jollyroger72, jollyroger72

marcinparys11
Posty: 2357
Rejestracja: pt kwie 01, 2011 10:01 pm

Re: Radiowa Lista Przebojów Programu I

Post autor: marcinparys11 »

Od lutego 1981 fachowcy przyznawali 5 punktów za pierwsze miejsce, a 1 za piąte, stąd wystąpiły znaczące różnice punktowe. Dotychczas punktowali w skali 1-3. Postanowiłem policzyć osobno. Zresztą w najgorszej sytuacji były pod tym względem piosenki z listopada, bo oceniano je tylko raz - następnie było już podsumowanie roku. Ciekawe, jak by wyglądało, gdyby dodać i te zgromadzone punkty z zestawienia rocznego. Muszę policzyć.
arturwozniak
Posty: 4
Rejestracja: śr gru 28, 2011 2:56 pm

Re: Radiowa Lista Przebojów Programu I

Post autor: arturwozniak »

To prawda - do 1981 r redaktorzy z 17 rozgłośni głosowali na 3 piosenki, a potem na 5 piosenek. Przy tej okazji może warto przypomnieć (a dla młodszych forumowiczów - poinformować) redaktorów z tych rozgłośni. Większość z nich podawała punkty ze swoich rozgłośni przez cały okres trwania "Plebiscytu Studia Gama" i "Listy Przebojów Programu I". A więc:
Gdańsk - Krystyna Rejnowicz (nadal pracuje w Radiu Gdańsk), Szczecin - Dorota Zamolska (nadal w Radiu Szczecin), Koszalin - Janusz Lendzion (nadal w Radiu Koszalin), Wrocław - Leszek Kopeć (nadal w Radiu Wrocław), Kraków - Antoni Krupa (nadal w Radiu Kraków), Zielona Góra - Eugeniusz Banachowicz (nadal w Radiu Zachód), Rzeszów - Elżbieta Lewicka (nadal w Radiu Rzeszów), Białystok - Janusz Papaj (nadal w Radiu Białystok), Opole - Edward Spyrka, Bydgoszcz - Ryszard Lewandowski (nadal w Radiu PiK), Poznań - Ryszard Gloger ( nadal w Radiu Merkury), Kielce - Leszek Ślusarski oraz Bogusław Nowicki, Warszawa - najczęściej był to Andrzej Jaroszewski (nieżyjący już niestety).
Pozostałe 4 rozgłośnie - niestety nie pamiętam redaktorów (Katowice, Lublin, Olsztyn, Łódz).
Mam też pytanie i prośbę do Pana Marcina - czy posiada Pan notatki dotyczące następnych festiwali opolskich (czyli po roku 1983)- ja niestety ich nie mam. Mogę jedyne coś odtwarzać w pamięci. Zależy mi głównie na koncertach "Premiery" i "Debiuty". Jeśli można by liczyć na podzielenie się Pana notatkami - to byłbym wdzięczny.
A propos koncertu "Premiery - Opole'83" - przypomniałem sobie (a myślę, że mało kto wiedział o udziale tego utworu w tym koncercie) o piosence Anny Chodakowskiej "Piosenka dla robotnika rannej zmiany", z kultowego spektaklu wg Edwarda Stachury "Msza wędrującego
Robinson
Posty: 8049
Rejestracja: pt wrz 22, 2006 10:58 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: 1984 r.
Lokalizacja: Krosno

Re: Radiowa Lista Przebojów Programu I

Post autor: Robinson »

gregpol pisze:Witajcie! Widzę w tym temacie kilka notowań listy przebojów tygodnika "Panorama". Czy nie lepiej byłoby założyć nowy temat i tam je wrzucać :?: :wink:. Sam posiadam cały rocznik 1982, tego pisma i chętnie się podzielę notowaniami z tej gazety :wink:.
Oczywiście czekam na nowy wątek.
A te notowania Panoramy, które są tutaj, można też skopiować do nowego wątku. :)
kaem333
Posty: 70
Rejestracja: sob sty 28, 2012 4:31 pm

Re: Radiowa Lista Przebojów Programu I

Post autor: kaem333 »

Pamiętajcie, że były też oddzielne listy przebojów w rozgłośniach regionalnych (ale raczej już w latach 90., wcześniej regiony nie miały czasu antenowego na własne listy przebojów). Pamiętam początki list przebojów w Radiu Gdańsk (pierwszy prowadzący: Marcin Sobesto) i Radiu PiK (pierwszy prowadzący: Wojciech Deluga). W Radiu Gdańsk w 1991 roku w czołówce były takie dziś wykopaliska, jak "Too Far" The Pillows i "This House" Alison Moyet. Swoje listy miały też rozgłośnie katolickie (w gdańskiej, w 1994 roku był notowany np. pierwszy zespół Agnieszki Chylińskiej - Second Face).
Ale to już temat na inne wątki...
Awatar użytkownika
jollyroger72
Posty: 19626
Rejestracja: czw lut 02, 2012 12:26 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: not. 176
Lokalizacja: Port Royal!

Re: Radiowa Lista Przebojów Programu I

Post autor: jollyroger72 »

Z tego co pamiętam, była też jakaś lista przebojów w telewizyjnym programie katolickim "RAJ". Tam rządził 2TM2,3...
marcinparys11
Posty: 2357
Rejestracja: pt kwie 01, 2011 10:01 pm

Re: Radiowa Lista Przebojów Programu I

Post autor: marcinparys11 »

W latach 90-tych istniało wiele regionalnych list przebojów, m.in trafiłem podczas wakacji nad morzem w 1995 roku w Radio Gdańsk oraz w Karkonoszach w 1996 - Radio Wrocław. Podsumowanie rozgłośni regionalnych zaistniało jako Ogólnopolska Lista Przebojów, której pierwsze wydanie na antenie radiowej Jedynki przedstawiono 18 maja 1993. Ukazywało się w każdy wtorek, a drukowała przez kilka miesięcy "Gazeta Wyborcza". Powinienem w annałach posiadać te niezapomniane notowania, które prowadził redaktor M. Kolasiński.
Bardzo ciekawe informacje zamieścił arturwoźniak na temat prezenterów 17 rozgłośni. Przypomniałem sobie te nazwiska, niestety, nie zapisywałem, a pozostałych nie pamiętam. Odnotowywałem w latach 80-tych tzw. "dyżurnych krytyków", którzy codziennie oceniali nowe propozycje do Listy Przebojów, a potem Radiowej Piosenki Tygodnia. Gdy je odnajdę, to mogę zamieścić, bo warto - kogóż tam nie było!
A Opole wkrótce obiecuję wrzucić. Pozdrawiam i śledzę na bieżąco wszystkie wpisy.
kaem333
Posty: 70
Rejestracja: sob sty 28, 2012 4:31 pm

Re: Radiowa Lista Przebojów Programu I

Post autor: kaem333 »

marcinparys11 pisze:Odnotowywałem w latach 80-tych tzw. "dyżurnych krytyków", którzy codziennie oceniali nowe propozycje do Listy Przebojów, a potem Radiowej Piosenki Tygodnia. Gdy je odnajdę, to mogę zamieścić, bo warto - kogóż tam nie było!
Pamiętam, pamiętam tych oceniaczy. Kompozytorzy i autorzy tekstów, muzycy rzadziej. Pamiętam m.in. wynurzenia na temat "Zaopiekuj się mną" Rezerwatu ("byłaby to piękna piosenka, gdyby była trochę lepiej zaaranżowana"), jakiejś piosenki Skaldów z okresu "Nie domykajmy drzwi" i bodajże utworu Jerzego Krzemińskiego, który ktoś z tych recenzentów uznał za plagiat piosenki Hansa Vermulena z festiwalu w Sopocie ("nie wolno tego robić"). Jakąś piosenkę grupy Bolter (ale nie "Daj mi tę noc") oceniała chyba Maria Czubaszek, ale mogę się mylić.
choroszcz
Posty: 613
Rejestracja: czw mar 17, 2005 10:33 pm
Lokalizacja: choroszcz

Re: Radiowa Lista Przebojów Programu I

Post autor: choroszcz »

w marcu 85 oceniajacy Andrzej Mogielnicki nie zostawił na propozycjach suchej nitki ...
pamietam jego szydercze oceny typu,, czy to jest moda na retro''
albo dotyczaca piosenki pt Video -2 plus 1 ,,Video to Miłosc- innej nie chce znac ?'' jaka to miłosc pojawia sie czesto na wideo to wiemy..skoro autor innej nie chce znac to ..gratuluję..''
powiedział Mogielnicki
kaem333
Posty: 70
Rejestracja: sob sty 28, 2012 4:31 pm

Re: Radiowa Lista Przebojów Programu I

Post autor: kaem333 »

choroszcz pisze:albo dotyczaca piosenki pt Video -2 plus 1 ,,Video to Miłosc- innej nie chce znac ?'' jaka to miłosc pojawia sie czesto na wideo to wiemy..skoro autor innej nie chce znac to ..gratuluję..''
powiedział Mogielnicki
Łatwo tu było o kompromitację redakcji, gdyby Mogielnicki musiał oceniać piosenkę swojego współautorstwa. Ale widać, sprawdzali przed audycją, co i kto. Mogielnicki napisał kilka tekstów na LP "Video", ale akurat nie ten.
marcinparys11
Posty: 2357
Rejestracja: pt kwie 01, 2011 10:01 pm

Re: Radiowa Lista Przebojów Programu I

Post autor: marcinparys11 »

Jeszcze wrócę na chwilę do tematu głosowania redaktorów muzycznych w "Studio Gama". Spróbowałem w wolnej chwili ujednolicić punktację z okresu 09.1977-01.1981 i zmienić skalę punktów cząstkowych z 3-2-1 na 5-3-1. Wtedy wyniki stałyby się porównywalne do skali pięciopunktowej od 02.1981. Wyszło z tego następujące robocze zestawienie :

Rok 1978
116 pkt Senna kołysanka - Krystyna Prońko
79 Za szybą - Grażyna Łobaszewska
65 Dzień dobry Mr Blues - Ewa Bem
57 W cieniu dobrego drzewa - Leonard Kaczanowski i Krystyna Prońko
57 Wszystko w jednym słowie - Renata Danel
51 Może za jakiś czas - Grażyna Łobaszewska i Piotr Schulz
50 Fantazja - Zbigniew Wodecki

Rok 1979
67 Nim przyjdzie wiosna - Czesław Niemen
62 Płynąć - Urszula Sipińska
54 Cyrk nocą - Maryla Rodowicz
45 Każdy as bierze raz - Ewa Bem
41 Masz w oczach dwa nieba - Vox
38 Poranne łzy- Krystyna Prońko
38 Z biegiem lat - Skaldowie i Agata Dowhań

Rok 1980
59 Bananowy song - Vox
57 Małe tęsknoty - Krystyna Prońko
47 Tak mało chcę - Ewa Bem
44 Serce to jest muzyk - Ewa Bem
44 Chcę wyjechać na wieś - Urszula Sipińska
44 Przytul mnie - Kombi i Maryla Rodowicz
42 Moknie w deszczu diabeł - Hanna Banaszak

Zestawienie zbiorcze 1977-1981
116 Senna kołysanka - Krystyna Prońko
79 Za szybą - Grażyna Łobaszewska
74 Psalm stojących w kolejce - Krystyna Prońko
70 Dzień jak blues - Grażyna Łobaszewska
67 Nim przyjdzie wiosna - Czesław Niemen
67 Psalm o gwieździe - Krystyna Prońko i Teresa Haremza
65 Szał niebieskich ciał - Maanam
62 Płynąć - Urszula Sipińska
59 Bez tego i owego - Ewa Bem
59 Bananowy song - Vox

Oczywiście, wyniki są tylko orientacyjne, bo zapewne w skali 5-punktowej mogłyby się znacznie różnić. Ponadto, jeżeli w zestawie lider wyraźnie pokonał konkurencję, to automatycznie punktów zdobył więcej, niż przy wyrównanej stawce. Dorobek każdej piosenki sumowałem również z dalszych miesięcy, gdy jako laureatka przechodziła do następnego zestawu. Stąd "Kołysanka" oceniana przez trzy miesiące stała się niekwestionowanym liderem.
choroszcz
Posty: 613
Rejestracja: czw mar 17, 2005 10:33 pm
Lokalizacja: choroszcz

Re: Radiowa Lista Przebojów Programu I

Post autor: choroszcz »

wydaje mi sie ,że glosowanie sluchaczy a ocena ekspertow to dwie rozne listy ...powinny byc
Awatar użytkownika
jollyroger72
Posty: 19626
Rejestracja: czw lut 02, 2012 12:26 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: not. 176
Lokalizacja: Port Royal!

Re: Radiowa Lista Przebojów Programu I

Post autor: jollyroger72 »

Znalezione gdzieś w sieci:
Plebiscyt "Rytmu" - Radiowa Piosenka Roku 1990
głosowanie słuchaczy - ogłoszenie wyników 01.01.1991 r.
PR pr.I, 13:00 - 14:00
1. Irena Santor - Wiara przenosi góry
2. Renata Zarębska - Noc z Renatą
3. Bajm - Biała armia
4. Krzysztof Krawczyk - Nie przesadza się starych drzew
5. Magda Durecka - Co ja w tobie widziałam
6. Ryszard Rynkowski - Czemu nie tańczę na ulicach
7. Papa Dance - Ona była inna
8. Vox - Jest inaczej
9. Iwona Niedzielska - Panie Śmiech
10. Lady Pank - Niedokończona ulica

11. Bajm - U stóp szklanych gór
12. Krzysztof Krawczyk - Widzę kraj jakiś
13. De Mono - Zostańmy sami
14. Jacek Skubikowski - XIX wiek
15. Bajm - Miłość i ja
marcinparys11
Posty: 2357
Rejestracja: pt kwie 01, 2011 10:01 pm

Re: Radiowa Lista Przebojów Programu I

Post autor: marcinparys11 »

A to niespodzianka! Od razu się spytam : w jakiej sieci można to odnaleźć?
Podsumowania roczne istniały przez całą dekadę lat 80-tych i pojawiały się w radiowej Jedynce w Nowy Rok w godzinach popołudniowych (najczęściej o 18.00). Nie odbyło się tylko za rok 1985, bo wtedy doszło do wielokrotnie wspominanej zmiany "właściciela" listy. Zdawało mi się, że podsumowania roczne znajdują się na tym forum, tylko nie zawsze miałem czas przeglądać piędziesiąt kolejnych stron. Już wiem, że nie zamieszczono dwudziestki zagranicznej za rok 1983. Ponieważ mam zapisane te wszystkie podsumowania, to chętnie mogę się z nimi podzielić.
Zasady podsumowań za każdym razem były inne :
1982 i 1984 - bliżej nieokreślone
1983 - głosowanie słuchaczy, tylko spośród "numerów jeden" cotygodniowych notowań,
1986-1990 - też głosowanie słuchaczy, tylko spośród piosenek, które w cotygodniowych notowaniach Padiowej Piosenki Tygodnia zajęły miejsca od 1 do 5.
Inne wybory Piosenki Roku (1977-1981) wyszczególniłem podczas prezentacji wyników Studia Gama. Po roku 1991 powrócono do tego samego pomysłu w Plebiscycie Muzycznej Jedynki.
Pozdrawiam.
P.S. Najserdeczniejsze życzenia dla Choroszcza z Choroszczy! Obyśmy doczekali cotygodniowej dziesiątki polskich piosenek, niezależnie na której fali radiowej.
Awatar użytkownika
jollyroger72
Posty: 19626
Rejestracja: czw lut 02, 2012 12:26 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: not. 176
Lokalizacja: Port Royal!

Re: Radiowa Lista Przebojów Programu I

Post autor: jollyroger72 »

marcinparys11 pisze:A to niespodzianka! Od razu się spytam : w jakiej sieci można to odnaleźć?
Odpowiadam: na stronie poświęconej Magdzie Dureckiej.
marcinparys11 pisze: Ponieważ mam zapisane te wszystkie podsumowania, to chętnie mogę się z nimi podzielić.
Oczywiście chętnie się z nimi zapoznam!
Fajnie się porównuje takie roczne podsumowania: punktowe względem wyników głosowania słuchaczy.
P.S. Specjalnie dla Choroszcza warto zanucić - 40 lat minęło jak jeden dzień... Wszystkiego najlepszego na kolejne lat 40!
choroszcz
Posty: 613
Rejestracja: czw mar 17, 2005 10:33 pm
Lokalizacja: choroszcz

Re: Radiowa Lista Przebojów Programu I

Post autor: choroszcz »

dzieki za pamięć ..trojka ma 50 ja 40 ...lista -30 ...

ja pamietam kiedys podsumowanie trojkowe 1.1.1989 ...prowadzacy ok 18...połaczył sie z jedynką ...a tam leciał jakiś hit Skaldów ..i trwało roczne podsumowanie 1988 w jedynce
Nawet zostało to skomentowane w dowcipny sposób .,,Oni tam tez maja swoje podsumowanie''
kaem333
Posty: 70
Rejestracja: sob sty 28, 2012 4:31 pm

Re: Radiowa Lista Przebojów Programu I

Post autor: kaem333 »

marcinparys11 pisze:Odnotowywałem w latach 80-tych tzw. "dyżurnych krytyków", którzy codziennie oceniali nowe propozycje do Listy Przebojów, a potem Radiowej Piosenki Tygodnia. Gdy je odnajdę, to mogę zamieścić, bo warto - kogóż tam nie było!
Trzymamy za słowo i czekamy na kontynuację tematu.
Awatar użytkownika
Rioletto
Posty: 16
Rejestracja: ndz maja 13, 2012 9:24 am
Listy Przebojów Trójki słucham od: 1

Re: Radiowa Lista Przebojów Programu I

Post autor: Rioletto »

Panie Marcinie, z wielkim zainteresowaniem zapoznałem się z archiwalnymi notowaniami Radiowej Listy Przebojów Programu I i Plebiscytu Studia Gama. Dziękuję za tę podróż w krainę dzieciństwa, czyli w lata 70., i gratuluję skrupulatności. Odszukałem pożółkły zeszyt, postaram się uzupełnić wpisy dotyczące notowań z lat 1977-1981.
marcinparys11 pisze:Piosenka Roku 1977 - Słuchacze
1. Nie spoczniemy - Czerwone Gitary
2. Z moich przeczuć - Irena Jarocka
3. Kolorowe jarmarki - Janusz Laskowski
Zanotowałem całą dziesiątkę w głosowaniu słuchaczy wraz z podaną na antenie ilością głosów:

1. Nie spoczniemy – Czerwone Gitary (3620)
2. Z moich przeczuć – Irena Jarocka (2980)
3. Kolorowe jarmarki – Janusz Laskowski (1510)
4. A radości będzie tyle – Fart (1280)
5. Za rok, może dwa – Elżbieta Starostecka (1120)
6. Trzecia miłość - żagle – Czerwone Gitary (1080)
7. Jak się masz, kochanie – Happy End (790)
8. Niebo z moich stron – Czerwone Gitary (690)
9. Staromodne samochody – Czerwone Gitary (580)
10. Idzie na deszcz – Andrzej i Eliza (570)
marcinparys11 pisze:Skoro już jesteśmy przy przebojach roku 1977, podam rozstrzygnięcie Radiokuriera 31.XII. w specjalnym programie popołudniowym od 17.00, jak co roku. Taśmę szpulową z nagraniami pożyczyłem od koleżanki dwa lata później i stąd moja wiedza na temat tego podsumowania.
Przeboje Roku 1977 - Radiokurier
1. We are the Champions - Queen
2. Needles and pins - Smokie
3. Hotel California - Eagles
4. Nie widzę ciebie w swych marzeniach - Skaldowie i Stanisław Wenglorz
5. It's in she lovley ? - Stevie Wonder
6. Yes sir, I can boogie - Baccara
7. C' est la vie - Emerson Lake and Power
8. Living next door to Alice - Smokie
9. Lay back in the arms of someone - Smokie
10. I feel love - Donna Summer
11. Cudowne opowieści - Yes
14. Georgie - Pussycat
15. Angelo - Brotherhood of Man
Nie byłem w stanie odtworzyć tytułów z miejcsc 12 i 13. Może ktoś ma zapisane?
Zdziwiłem się z powodu nieobecności takich gwiazd jak Boney M. czy Abba w pierwszej piętnastce.
Również zanotowałem zestawienie Radiokuriera, jednak kolejność miejscami jest inna:

1. We Are The Champions - Queen (450 głosów)
2. Needles And Pins - Smokie (362 głosy)
3. Hotel California - Eagles
4. Nie spoczniemy - Czerwone Gitary
5. Nie widzę ciebie w swych marzeniach - Stanisław Wenglorz i Skaldowie
6. I Remember Elvis Presley - Danny Mirror
7. Yes Sir, I Can Boogie - Baccara
8. Isn't She Lovley? - Stevie Wonder
9. C' est la vie - Emerson Lake & Palmer
10. Living Next Door To Alice - Smokie
11. Lay Back In The Arms Of Someone - Smokie
12. I Feel Love - Donna Summer
13. Wonderous Stories - Yes
14. Duma rycerska - Czesław Niemen
15. Ma Baker - Boney M.
16. Moody Blue - Elvis Presley
17. Knights In White Satin - Giorgio Moroder
18. Stairway to the Stars - Sweet
19. Georgie - Pussycat
20. Angelo - Brotherhood Of Man

W tamtych czasach zawsze podawano polskie tłumaczenie obcojęzycznych tytułów. Zanotowałem zatem, że np. na miejscu 11. odnotowano piosenkę "Ułóż się w czyichś ramionach", na 12. - "Kocham", a na 15. - "Szefowa gangu".
Awatar użytkownika
jollyroger72
Posty: 19626
Rejestracja: czw lut 02, 2012 12:26 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: not. 176
Lokalizacja: Port Royal!

Re: Radiowa Lista Przebojów Programu I

Post autor: jollyroger72 »

Fajnie, że pojawia się ktoś nowy na forum. Może w ten sposób zostanie uzupełnionych choć trochę braków :P
marcinparys11
Posty: 2357
Rejestracja: pt kwie 01, 2011 10:01 pm

Re: Radiowa Lista Przebojów Programu I

Post autor: marcinparys11 »

Seeeerdeczne dzięki za uzupełnienie!!! A ja już straciłem nadzieję, że ktoś zapisywał w tak zamierzchłych czasach i zachowa swoje notatki! Gwoli ścisłości, pełną dziesiątkę "Studia Gama" prawdopodobnie podano grubo po północy w Sylwestra 77/78, więc jest to tym cenniejszy zapis.
A co do "Radiokuriera", to jeszcze wtedy nie słuchałem, ale pożyczyłem od koleżanki w dwa lata później taśmę (szybkość obrotów 9,5) nagraną na szpulowym ZK 146, na której była podana wcześniej przeze mnie piętnastka (bez duetu Baccara i Stevie Wondera). Przegrałem to na kasetę "jak leci" i tak odtwarzałem. Po jakimś roku usłyszałem u innej osoby podobny układ piosenek, już z w/wym wykonawcami. Bardzo się cieszę, że wspólnymi siłami udało się uzupełnić pełną dwudziestkę. Brakujące miejsca, które nazwałem 12 i 13 odpowiadają w rzeczywistości pozycjom 17 i 18. Wyżej znajdowała się przeróbka przeboju wszechczasów zespołu Moody Blues. To drugie zaś nagranie wielokrotnie odtwarzałem (w Radiokurierze przedstawiono tylko fragment) i najbardziej pasowało mi na głos wokalisty zespołu Sweet. Tylko, że tego nagrania nigdzie nie mogłem znaleźć.
Cierpliwie będę oczekiwał na dalsze uzupełnienia. Pozdrawiam!
Awatar użytkownika
Rioletto
Posty: 16
Rejestracja: ndz maja 13, 2012 9:24 am
Listy Przebojów Trójki słucham od: 1

Re: Radiowa Lista Przebojów Programu I

Post autor: Rioletto »

Dziękuję za miłe powitanie. Sukcesywnie będę dzielił się tym, co zachowały moje notatki. Myślę, że osób zapisujących zestawienia w tamtych czasach było więcej, muszą tylko trafić na to forum.
marcinparys11 pisze:11/12.II.1978 wyniki (132)
1. Popołudnie z tobą - Skaldowie
2. Dyskotekowy bal - Anna Jantar
3. Królem bądź, głową rusz - Andrzej i Eliza
(...)
Jeden z redaktorów powiedział, że piosenka Alicji Majewskiej "Być kobietą" (rzeczywiście, nadawana w radiu do dziś) zajęła wśród słuchaczy minimalnie czwarte miejsce. To był naprawdę pech.
To prawda. Alicja Majewska ze swoją piosenką miała pecha, ale za to jest to utwór do dzisiaj rozpoznawalny i wydawany na przeróżnych kompilacjach – ostatnio na dwypłytowym wydawnictwie „Być kobietą... Co nam w duszy grało” (Magic Records 2011, nr katalogowy: 276 536 9). A podczas podawania wyników plebiscytu styczniowego jedyny chyba raz wymieniono wszystkie pozycje w głosowaniu słuchaczy:

1. Popołudnie z tobą – Skaldowie
2. Dyskotekowy bal – Anna Jantar
3. Królem bądź, głową rusz – Andrzej i Eliza
4. Być kobietą – Alicja Majewska
5. Wszyscy tańczyli całą noc – Andrzej Dąbrowski
6. Jak być sobą – Familia
7. Sen, który się spełnia – Alicja Majewska i Jerzy Połomski
8. Śpiewam i gram – Urszula Sipińska
9. Odpoczywam – Halina Frąckowiak
10. Dzień dobry, Mr. Blues – Ewa Bem
11. Tańczymy w milczeniu – Katarzyna Sobczyk
12. O czym marzą ludzie w małych wioskach – Aura
13. Wieczór już – Zbigniew Wodecki
Przemek pisze: Lubię utwór "W każdym moim śnie", jednak nie sądziłem, że jest to polska wersja zagranicznego przeboju. Kto wykonuje go w oryginale?.
Donna Summer. Tytuł oryginału: „Once Upon A Time”.
marcinparys11 pisze: Zestaw Marzec '78
(...)
(8) A teraz koniec (J.Piatkowski-A.Sobczak)
Piosenkę „A teraz koniec” wykonywał zespół Fart.
Awatar użytkownika
jollyroger72
Posty: 19626
Rejestracja: czw lut 02, 2012 12:26 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: not. 176
Lokalizacja: Port Royal!

Re: Radiowa Lista Przebojów Programu I

Post autor: jollyroger72 »

Rioletto pisze:Dziękuję za miłe powitanie. Sukcesywnie będę dzielił się tym, co zachowały moje notatki.
A czy kolega Rioletto byłby w stanie uzupełnić choć część braków w notowaniach Listy Przebojów Radiowej Jedynki z lat 1974 - 1977?
marcinparys11
Posty: 2357
Rejestracja: pt kwie 01, 2011 10:01 pm

Re: Radiowa Lista Przebojów Programu I

Post autor: marcinparys11 »

Dziękuję za niepublikowaną do tej pory pełną trzynastkę ze stycznia '78. Miałem zapisane 4 i 5 miejsce, ale nie byłem pewien prawdziwości, więc nie podawałem.
Z tego wynika, że podwójnego pecha miał Zbigniew Wodecki, którego propozycja zajęła w obu głosowaniach miejsce... ostatnie! Żeby było ciekawiej, na składance "Z biegiem lat... Piosenki Andrzeja Kuryło" (Polskie Nagrania, 1988) jest wyszczególniona piosenka "Wieczór już", ale w rzeczywistości na płycie zamieszczono inną, też tego autora i wykonawcy.
Cierpliwie czekam na kolejne uzupełnienia.
arturwozniak
Posty: 4
Rejestracja: śr gru 28, 2011 2:56 pm

Re: Radiowa Lista Przebojów Programu I

Post autor: arturwozniak »

Chcę wnieść poprawkę a propos brakującej piosenki nr 9 z zestawienia Lipiec'81, która otrzymała zero punktów od redaktorów.
Otóż była to "Pieśń łagodnych" Wolnej Grupy Bukowina (a nie jak wcześniej typowaliśmy - Zofia Kamińska). Sprawdziłem, to pewne.
Świetnie, że pojawił się wreszcie Pan marcinparys. Pozdrawiam i czekam szczególnie na Opole'84 oraz kolejne Opola z Pana archiwów.
Ostatnio bardzo niewiele tu na forum się działo. Panie i Panowie, piszmy choć po trochu, żeby to nasze forum nie umarło.
Awatar użytkownika
Rioletto
Posty: 16
Rejestracja: ndz maja 13, 2012 9:24 am
Listy Przebojów Trójki słucham od: 1

Re: Radiowa Lista Przebojów Programu I

Post autor: Rioletto »

jollyroger72 pisze: A czy kolega Rioletto byłby w stanie uzupełnić choć część braków w notowaniach Listy Przebojów Radiowej Jedynki z lat 1974 - 1977?
Niestety, nie mam tych notowań.
arturwozniak pisze:Chcę wnieść poprawkę a propos brakującej piosenki nr 9 z zestawienia Lipiec'81, która otrzymała zero punktów od redaktorów.
Otóż była to "Pieśń łagodnych" Wolnej Grupy Bukowina (a nie jak wcześniej typowaliśmy - Zofia Kamińska). Sprawdziłem, to pewne.
Z moich notatek wynika, że była to piosenka „O tym, jak sójka” (muz. Wacław Juszczyszyn, sł. Jacek Wspólny) – wyk. Nasza Basia Kochana, real. Jacek Szymański (PR Warszawa). Piosenki były prezentowane we fragmentach i w montażu radiowym utwór zespołu Nasza Basia Kochana nosił numer 11, pod numerem 9. prezentowano piosenkę „Blues o zużytych butach butach i szczęśliwym końcu szerokiej drogi” w wyk. Martyny Jakubowicz. Inne uzupełnienia dotyczące 1981 roku wkrótce, wracam do roku 1978.
marcinparys11 pisze:Zestaw Czerwiec '78
(4) Barwy lata - Anna Regel (debiut)
W moich notatkach „Swingujące barwy lata” w wykonaniu Anny Redel. Podobnie jak marcinparys11 nie mam autorów tego utworu, być może nie podawano ich na antenie.

Szukałem jakiegokolwiek śladu tej piosenki w sieci i znalazłem „Swingujące barwy lata” (muz. Dariusz Brzeziński, słowa Marek Michalak i Jan Siwek) – piosenkę nagraną również w 1978 roku przez Renatę Danel. Czy możliwe jest, że to ten sam utwór?
marcinparys11 pisze:Zestaw Lipiec '78 (piosenki z Opola)
(1) Nutko molowa (J.Lechowski) Plus
(4) Miłość to jest muzyka (D.Pac-J.Bukowski) Consonans
(...)
--- --- ---
(dalsze punkty bez czterech pierwszych rozgłośni, bo późno wróciłem do domu)
7 Pogrążona we śnie Natalia - Krzysztof Krawczyk
5 Zerwę z nim - Danuta Morel
4 Fantazja - Zbigniew Wodecki (2 raz)
3 Nigdy tak nie pachniały kwiaty - Renata Danel (2 raz)
3 Wycinanki - Ballada
2 Waniliowa miłość - Lidia Stanisławska (2 raz)
1 Kocham po swojemu - Wiesław Chojnacki
1 Miłość to jest muzyka - Consonans
1 Podobny do ludzi - 2+1
„Nutka molowa” (muz. Jan Lechowski, sł. Elżbieta Stępień) wyk. Fart

Zanotowałem komplet punktów redaktorów 17 rozgłośni, również spoza podium:
29 Zwierciadła czasu – Grażyna Łobaszewska
18 Piechotą do lata – Bajm
17 Inna – Barbara Gołaska
12 Pogrążona we śnie - Natalia – Krzysztof Krawczyk
5 Zerwę z nim – Danuta Morel
4 Wycinanki – Ballada
4 Fantazja – Zbigniew Wodecki
3 Podobny do ludzi – Dwa plus Jeden
3 Nigdy tak nie pachniały kwiaty – Renata Danel
2 Miłość to jest muzyka – Consonans
2 Pojadę tam – Alicja Majewska
2 Waniliowa miłość – Lidia Stanisławska
1 Kocham po swojemu - Wiesław Chojnacki

Bez punktów: Plus („Nutka molowa”), Irena Jarocka („Mój słodki Charlie”), Danuta Stankiewicz („Zielona koniczyna”), Stefan Zach („Pyłem księżycowym”).
marcinparys11 pisze:(...)
Cokolwiek zrobię, nie żałuję - Maryla Rodowicz
Orkiestra klownów - 2+1
Rozmowa - Elżbieta Adamiak
Chianti - Łucja Prus
Cztery ostatnie piosenki lansował ówczesny Program III PR.
Ówczesny Program III Polskiego Radia co tydzień lansował inną piosenką polskiego wykonawcy. Oto tytuły i wykonawcy obecni na antenie od wiosny do jesieni 1978 roku:
2 – 6 maja: Może za jakiś czas – Grażyna Łobaszewska i Piotr Schulz
10 – 13 maja: Powiem jak umiem – Łucja Prus
15 – 20 maja: Osiedlowy klub samotnych – Maryla Rodowicz
22 – 27 maja: Bossa nova do poduszki – Maryla Rodowicz
29 maja – 3 czerwca: Chianti, chcianti – Łucja Prus i Wojciech Młynarski
5 – 10 czerwca: Rozmowa – Elżbieta Adamiak
12 – 17 czerwca: Kochałem panią – Seweryn Krajewski
19 – 24 czerwca: Pan chce odsłonić mi swe wnętrze – Łucja Prus
24 – 29 lipca: Cokolwiek robię, nie żałuję – Maryla Rodowicz
31 lipca – 5 sierpnia: Dni już nie liczę – Krystyna Prońko
7 – 12 sierpnia: Że najlepszą są – Andrzej Rosiewicz
14 – 19 sierpnia: Gdy po trudnym dniu – Urszula Sipińska
21 – 26 sierpnia: Rajski deser – Maryla Rodowicz i Marek Grechuta
28 sierpnia – 2 września: Ksieżyc nad Kościeliskiem – Łucja Prus i Wojciech Młynarski
4 – 9 września: Kto się boi salonowych lwów – Jan Ptaszyn Wróblewski
11 – 16 września: Opisywanie mieszkania – Elżbieta Adamiak
18 – 23 września: Wypożyczalnia snów – Urszula Sipińska
25 – 30 września: Głupi albo gra – Łucja Prus
2 – 7 października: Wschód słońca w stadninie koni – Czerwone Gitary

W Programie III Polskiego Radia był też cykl „Gwiazda siedmiu wieczorów”, w którym każdego tygodnia prezentowano nagrania innego wykonawcy. Oto bohaterowie muzycznych spotkań z roku 1978 i początku 1979:
1 – 6.05.1978: Maryla Rodowicz
7 – 13.05.1978: Jiří Korn
14 – 20.05.1978: Carole King
21 – 27.05.1978: Adam Makowicz
29.05. – 4.06.1978: Bee Gees
5 – 11.06.1978: Olivia Newton-John
12 – 18.06.1978: Paul McCartney
19 – 25.06.1978: Adriano Celentano
26.06 – 2.07.1978: Kenny Rogers
3 – 9.07.1978: The Stylistics
10 – 16.07.1978: Gilbert Becaud
17 – 23.07.1978: Wanda Warska
24 – 30.07.1978: Herb Alpert
31.07 – 6.08.1078: Cat Stevens
7 – 13.08.1978: Stan Getz
14 – 20.08.1978: Julien Clerc
21 – 27.08.1978: Phoenix
28.08 – 3.09.1978: Marek Grechuta
4 – 10.09.1978: Gilbert O’Sullivan
11 – 17.09.1978: Elton John
18 – 24.09.1978: Lynsey de Paul
25.09 – 1.10.1978: Seweryn Krajewski
2 – 8.10.1978: Veronika Fischer
9 – 15.10.1978: Ella Fitzgerald
16 – 22.10.1978: Oscar Peterson
23 – 29.10.1978: Neil Sedaka
30.10 – 5.11.1978: Karin Krog
6 – 12.11.1978: Ałła Pugaczowa
13 – 19.11.1978: Baden Powell
20 – 26.11.1978: Elżbieta Adamiak
27.11 – 3.12.1978: Tereza Kesovija
4 – 10.12.1978: Eumir Deodato
11 – 17.12.1978: Elkie Brooks
18 – 24.12.1978: Adam Makowicz
25 – 31.12.1978: Łucja Prus
1 – 7.01.1979: Manhattan Transfer
8 – 14.01.1979: Frank Sinatra
15 – 21.01.1979: Alibabki
Awatar użytkownika
jollyroger72
Posty: 19626
Rejestracja: czw lut 02, 2012 12:26 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: not. 176
Lokalizacja: Port Royal!

Re: Radiowa Lista Przebojów Programu I

Post autor: jollyroger72 »

Rioletto pisze:„Nutka molowa” (muz. Jan Lechowski, sł. Elżbieta Stępień) wyk. Fart
Rioletto pisze:Bez punktów: Plus („Nutka molowa”),
To FART czy PLUS :?:
ODPOWIEDZ