Radiowa Lista Przebojów Programu I

Dyskusje wszelakie na temat innych zestawień, czyli nie samą Listą Przebojów Trójki człowiek żyje... ;-)

Moderatorzy: jollyroger72, jollyroger72

Awatar użytkownika
Rioletto
Posty: 16
Rejestracja: ndz maja 13, 2012 9:24 am
Listy Przebojów Trójki słucham od: 1

Re: Radiowa Lista Przebojów Programu I

Post autor: Rioletto »

PLUS – zdecydowanie. Fart był w dwóch wiosennych notowaniach plebiscytu.
marcinparys11 pisze:Piosenka Roku 1978 - 17 rozgłośni
1. Remedium - Maryla Rodowicz (22 pkt)
2. Senna kołysanka - Krystyna Prońko (21 pkt)
3. Zacznij od Bacha - Zbigniew Wodecki (20 pkt)
Głosy rozgłośni łódzkiej prezentowała najczęściej red. Krystyna Pietranek, a w grudniu 1978 roku przekazał je red. Marek Niedźwiecki. Czy był to debiut na antenie ogólnopolskiej?
marcinparys11 pisze: Piosenka Roku 1978 wg czytelników NonStopu
1. Remedium - Maryla Rodowicz
2. Ding dong - 2+1
3. Uspokojenie wieczorne - Exodus
4. Senna kołysanka - Krystyna Prońko
5. Windą do nieba - 2+1
Dorzucę przeboje „Radiokuriera” z 1978 roku:
1. Mexican Girl - Smokie
2. Bicycle Race – Queen
3. Rivers Of Babylon – Boney M.
4. It’s A Heartache – Bonnie Tyler
5. For A Few Dollars More – Smokie
6. Oh, Carol – Smokie
7. Darlin’ – Frankie Miller
8. Too Much Heaven – Bee Gees
9. Tu – Umberto Tozzi
10. Take A Chance On Me – ABBA
11. Love Is Like Oxygen – Sweet
12. Mr. Blue Sky – Electric Light Orchestra
13. Mull Of Kintyre – Paul McCartney & The Wings
14. Do You Think I’m Sexy? – Rod Stewart
15. Wuthering Heights – Kate Bush
16. Deliver Your Children – Paul McCartney & The Wings
17. Baker Street – Gerry Rafferty
18. How Deep Is Your Love – Bee Gees
19. Every 1’s A Winner – Hot Chocolate
20. Follow Me, Follow You – Genesis
21. Stayin’ Alive – Bee Gees
22. Kiss You All Over – Exile
23. MacArthur Park – Donna Summer
24. Making Up Again – Goldie
25. Moths – Jethro Tull
Awatar użytkownika
Rioletto
Posty: 16
Rejestracja: ndz maja 13, 2012 9:24 am
Listy Przebojów Trójki słucham od: 1

Re: Radiowa Lista Przebojów Programu I

Post autor: Rioletto »

Drobne poprawki i uzupełnienia do notowań z 1979 roku:
marcinparys11 pisze: Zestaw Sierpień '79
(...)
(3) Przy ognisku (K.Gaertner-...) Marek Stołowski
(...)
(8) Na piasku piszę "Kocham cię" (J.Lisewski-J.Cygan) Grażyna Łobaszewska
Przy ognisku (muz. Katarzyna Gaertner, sł. Jerzy Medyński) wyk. Marek Stołowski
marcinparys11 pisze:3.IX.1979 wyniki (149)
1. Żegnaj lato na rok - Zdzisława Sośnicka
2 lub 3. Ballada powstańcza - Kazimierz Kowalski
(...)
Wyniki słuchaczy zostały podane w pierwszej godzinie Studia Gama, gdy jeszcze nie zdążyłem wyjść z pracy. To, co zamieściłem, wynikało z kontekstu wypowiedzi fachowców muzycznych. Brakujące miejsce słuchaczy mogła zająćalbo piosenka-laureatka fachowców (to mało prawdopodobne) albo laureatka z lipca (to już bardziej możliwe).
Plebiscyt sierpniowy – laureatki głosowania radiosłuchaczy:
1. Ballada powstańcza – Kazimierz Kowalski
2. Żegnaj lato na rok – Zdzisława Sośnicka
3. Taksówka nr 5 – Dwa plus Jeden
marcinparys11 pisze: Zestaw Listopad '79
(...)
(2) Co ja zrobię, lubię spać (J.J.Dobrzyński-P.Weiss) Gem
Co ja zrobię, lubię spać (muz. Jarosław Dobrzyński, sł. Jacek Weiss) wyk. Gem
marcinparys11
Posty: 2355
Rejestracja: pt kwie 01, 2011 10:01 pm

Re: Radiowa Lista Przebojów Programu I

Post autor: marcinparys11 »

Bardzo dziękuję za dotychczasowe poprawki - myślałem, że nie ma więcej zapisywaczy z tamtego okresu, a tu taka niespodzianka! Oczywiście, przy okazji 1981 roku będę bardzo wdzięczny za kolejność piosenek z lipca, gdyż ani razu nie usłyszałem fragmentów "piętnastki" (przebywałem, jak większość na wakacjach).
A za niezapomniany Radiokurier w zimę stulecia - wielkie dzięki. Nareszcie wiem, że Moths znaczy ćmy.
choroszcz
Posty: 613
Rejestracja: czw mar 17, 2005 10:33 pm
Lokalizacja: choroszcz

Re: Radiowa Lista Przebojów Programu I

Post autor: choroszcz »

a wasze wspaniałe notatki i zapiski kolejnosci wystepow festiwali Opolskich pozwalaja mi całkiem ciekawie sledzic tamte wydarzenia powtarzane w TVP Historia , ostatnio leciał koncert Opole 77 i 78 ...az musialem tutaj zajrzec.
Awatar użytkownika
Rioletto
Posty: 16
Rejestracja: ndz maja 13, 2012 9:24 am
Listy Przebojów Trójki słucham od: 1

Re: Radiowa Lista Przebojów Programu I

Post autor: Rioletto »

Drobne poprawki i uzupełnienia do smakowicie przedstawionych notowań z 1980 roku:
marcinparys11 pisze: Zestaw Kwiecień '80
(...)
(3) Spełni się (B.Papaj-A.Markowa) Alicja Majewska
(...)
(5) Byle kogoś mieć (Z.Mioduski-G.Walczak) Grzegorz Markowski
Spełni się (muz. Janusz Papaj, sł. Anna Markowa, arr. Piotr Moss) wyk. Alicja Majewska
Byle kogoś mieć (muz. Andrzej Mioduski, sł. Grzegorz Walczak, arr. Wojciech Zieliński) wyk. Grzegorz Markowski
marcinparys11 pisze: Zestaw Maj '80
(...)
(9) Stracone dni minionych lat (A.Ellmann-A.Netta) Andrzej Ellmann
Stracone dni minionych lat (muz. Andrzej Ellmann, sł. Andrzej Neto) wyk. Andrzej Ellmann
Andrzej Neto to pseudonim Andrzeja Sobczaka.
marcinparys11 pisze: Zestaw Czerwiec '80
(...)
(9) Temat wejść (P.Figiel-W.Jagielski) Maria Jeżowska
W moich zapiskach tytuł tej piosenki to „W temat wejść”.
marcinparys11 pisze: Zestaw Październik '80
(...)
(6) Codziennie kocham ciebie mniej (M.Jeżowska-B.Olewicz) Maria Jeżowska
Tytuł piosenki ustalał się w trakcie jej obecności w plebiscycie. Zaprezentowano ją jako „Co dzień kocham ciebie mniej”, potem pojawił się tytuł „Dziś mam dobry humor”, ostatecznie stanęło na „Codziennie kocham ciebie mniej”.
marcinparys11 pisze: Zestaw Listopad '80
(...)
(3) Choćbyś przeszukała cały świat (J.Rybiński-B.Olewicz) Andrzej i Eliza
Piosenkę tę prezentowano początkowo pod tytułem „Choćby przestała mnie kochać”.
marcinparys11
Posty: 2355
Rejestracja: pt kwie 01, 2011 10:01 pm

Re: Radiowa Lista Przebojów Programu I

Post autor: marcinparys11 »

I to wszystko są prawdziwe informacje. Piosenka Marii Jeżowskiej, która zmieniała tytuł jest chyba niedostępna na oficjalnie wydanych płytach. Pierwotny "Dziś mam dobry humor" był nie do zaakceptowania, gdyż za bardzo przypominał tytuł uznanego przeboju opolskiego. Ciekawe, czemu ów przebój nie trafił do zestawów.
A w temacie piosenki o swingujących barwach lata z czerwca 1978 - słyszałem ten fragment tylko raz, a spiker tak szybko zapowiedział, że do tej pory nie wiedziałem, jakie te barwy były naprawdę. I kim jest tajemnicza wokalistka, która tylko raz zaznaczyła obecność. Ten zestaw z czerwca '78 przez pierwsze dwa tygodnie zmieniał się, kilka piosenek wypadło, pojawiły się inne (m.in wyżej wymieniona), aż do samego rozwiązania - wtedy usłyszałem całą jedenastkę we fragmentach.
Zestaw piosenek lansowanych przez "starą dobrą Trójkę" - rewelacja!
Czekam na dalsze ciekawostki i pozdrawiam.
Awatar użytkownika
Rioletto
Posty: 16
Rejestracja: ndz maja 13, 2012 9:24 am
Listy Przebojów Trójki słucham od: 1

Re: Radiowa Lista Przebojów Programu I

Post autor: Rioletto »

Bardzo proszę. Oto ostatnia porcja uzupełnień, poprawek i dopowiedzeń do Plebiscytu Studia Gama – dotycząca roku 1981:
marcinparys11 pisze: Zestaw Styczeń '81
(...)
(13) Dziewczyno, nie jesteś sama (J.Milian-A.Kosmala) Krzysztof Krawczyk
(14) Nie dotykaj księżyca (M.Koligowski-M.Szwed) Tender
Autorami słów piosenki „Dziewczyno, nie jesteś sama” są Andrzej Sobczak i Andrzej Kosmala, utwór „Nie dotykaj księżyca” skomponował Jacek Koźbielski.
marcinparys11 pisze:Zestaw Luty '81
(...)
(7) Droga płonąca od liści (L.Kaszycki-J.Zalewski) Irena Santor
(...)
(11) Od dnia do dnia (W.Szpilman-R.Maklakiewicz) Hanna Banaszak
(...)
(15) Dopiero warto żyć (T.Klimonda-M.Zabrodzki) Grupa Doktora Q
„Droga od liści płonąca” – tak utrwaliłem w swoich notatkach tytuł nagrania Ireny Santor. Kompozytorem piosenki „Od dnia do dnia” jest Andrzej Szpilman, a twórcy utworu „Dopiero warto żyć” to Tadeusz Klimonda, Mariusz Zabrodzki (kompozytorzy) i Wojciech Jagielski (autor tekstu).
marcinparys11 pisze: Mama chita - to był hit, ale na jakiej to można znaleźć płycie? Może na singlu wydanym w RFN?
Oczywiście. Piosenka ta ukazała się najpierw w 1980 roku na singlu „Mama Chita”/„Singapore”, a w roku następnym na albumie „Warsaw Nights”. Oba wydała wytwórnia Autobahn. Dostępna jest ponadto na wydanej u nas płycie CD „Easy Come, Easy Go”/ „Warsaw Nights” (Sonic). A świetnie zapowiadającą się karierę zespołu na Zachodzie przekreślił stan wojenny.

Obrazek
marcinparys11 pisze:Zestaw Marzec '81
(...)
(10) A może by (J.Kaczmarek-G.Walczak) Transport Band
(...)
Zestaw marcowy, niezależnie od wyników oceniam jako jeden z najlepszych w historii Studia Gama.
(...)
Ale rozwiązanie piosenki marca miało miejsce w punkcie kulminacyjnym kryzysu bydgoskiego. Na ostatni dzień marca "Solidarność" zaplanowała strajk generalny i podpisane w przeddzień tzw. porozumienie warszawskie wstrzymało niekontrolowany rozwój wydarzeń.
Kompozytorami piosenki „A może by...” są Jerzy Kaczmarek i Romuald Frey.

Zgadzam się z opinią, że zestaw marcowy należał do bardzo udanych, kilka nagrań z tego zestawienia rezonuje do dzisiaj. A wydarzenia polityczne odbiły się też na funkcjonowaniu redakcji: przyspieszono rozwiązanie plebiscytu, po raz pierwszy głosowanie redaktorów z poszczególnych rozgłośni nagrano dzień wcześniej na taśmę, prowadzący pomylił się w liczeniu głosów, co jednak zostało sprostowane. Oto list, który dostałem od red. Andrzeja Jaroszewskiego:

Obrazek
marcinparys11 pisze: Zestaw Kwiecień '81
(1) Co warto (J.Sapenowski-E.Stachura) Piotr Fronczewski
(13) Wejdź siostro (G.Skawiński-J.Żuławski) Kombi
Kompozytorem utworu „Co warto” jest Jerzy Satanowski, muzykę do piosenki „Wejdź, siostro” napisali Grzegorz Skawiński i Jan Pluta.
marcinparys11 pisze: Zestaw Maj '81
(...)
(9) Żyj w pełni (B.Sołtysik-J.Słowikowski) Pro Contra
Autorem słów piosenki „Żyj w pełni” jest Piotr Słowikowski.
marcinparys11 pisze: Oczywiście, przy okazji 1981 roku będę bardzo wdzięczny za kolejność piosenek z lipca, gdyż ani razu nie usłyszałem fragmentów "piętnastki" (przebywałem, jak większość na wakacjach).
Bardzo proszę, oto kolejność nagrań z plebiscytu lipcowego, zgodna z radiowym montażem fragmentów piosenek:
(1) Bądź wśród nas – Seweryn Krajewski i Czerwone Gitary
(2) Nie ma rzeczy niemożliwych – Bank
(3) Czas nas uczy pogody – Stanisław Sojka
(4) Maraton Sopot-Puck – Wojciech Młynarski
(5) Zwyczajni tacy – Gang Marcela
(6) Chłopcy radarowcy – Andrzej Rosiewicz
(7) Sen o wodzie – Hanna Banaszak i Kombi
(8) Ja dla pana czasu nie mam – Hanna Banaszak
(9) Blues o zużytych butach i szczęśliwym końcu szerokiej drogi – Martyna Jakubowicz
(10) Nie taki znów wolny – Budka Suflera
(11) O tym, jak sójka – Nasza Basia Kochana
(12) Opadają mi ręce – Krystyna Prońko
(13) Hej, żeglujże żeglarzu – Maryla Rodowicz i Gang Marcela
(14) Chcemy być sobą – Perfect
(15) Jestem automatem – Exodus
marcinparys11 pisze:Zestaw Sierpień '81
(...)
(7) La valdi mal (J.Matuszkiewicz-W.Młynarski) Kalina Jędrusik
(...)
(11) Pogoda dla podróżnych (S.Kamińska-K.Jerzykowska) Ewa Rutkowska i Marek Snieć
(12) Kwietniki z mych stron (W.Zieliński-W.Młynarski) Alicja Majewska
Tytuł piosenki Kaliny Jędrusik to „La valse du mal”, motyw muzyczny Jerzego Matuszkiewicza pochodzi z filmu „Palace hotel”. Kompozytorka piosenki „Pogoda dla podróżnych” to Małgorzata Kamińska, a piosenka Alicji Majewskiej nosi tytuł „Kwietniki z twych stron”.
marcinparys11 pisze: Zestaw Wrzesień '81
(...)
(15) Ballada o walce z wiatrakami (A.Rybiński-K.Logan) Andrzej i Eliza
Według moich notatek słowa do tej piosenki napisał Andrzej Mogielnicki.
marcinparys11 pisze:Wyniki z września zapisałem dopiero od połowy (bo tak mi się udało skończyć zajęcia na drugim roku studiów), dlatego punkty i kolejność od czwartego miejsca mogą ulec zmianie. Punkty medalowej trójki odpowiadają rzeczywistości.

30.IX.1981, środa wyniki (172)
38 pkt Skok na bank - Krystyna Prońko
34 Żal prostych słów - Bajm
33 Walc - Andrzej Zaucha
--- --- ---
20 Ballada o walce z wiatrakami - Andrzej i Eliza
14 Ta noc do innych jest niepodobna - Maanam
9 Warkocze jak ze snu - Krzysztof Krawczyk
7 Bla bla bla - Perfect
6 Radio - Country Family
5 Zaręczyny - Ewa Dębicka i Bogusław Mec
5 O niewinnych pocałunkach - Alicja Majewska
4 Deszcze z zielonych lat - Maria Jeżowska
2 Jutrzenka - Anna Chodakowska
1 Amanda - Mariusz Domaszewicz
1 Bilans - Danuta Rinn
0 Rudy wrzesień - Jerzy Rybiński
Oto punktacja od czwartego miejsca, uwzględniajaca głosy ze wszystkich rozgłośni:
30 Ballada o walce z wiatrakami – Andrzej i Eliza
25 Ta noc do innych jest niepodobna – Maanam
18 Bla bla bla – Perfect
15 O niewinnych pocałunkach – Alicja Majewska
14 Radio – Country Family
12 Deszcze z zielonych lat – Maria Jeżowska
12 Warkocze jak ze snu – Krzysztof Krawczyk
8 Jutrzenka – Anna Chodakowska
6 Zaręczyny – Ewa Dębicka i Bogusław Mec
3 Amanda – Mariusz Domaszewicz
1 Bilans – Danuta Rinn
0 Rudy wrzesień – Jerzy Rybiński
marcinparys11 pisze:Zestaw Październik '81
(...)
(7) Dlaczego nie chcesz spać (H.Wars-J.Starski) Maryla Rodowicz
(...)
(9) Przyjęcie dla dobrych starych nieproszonych gości (S.Kamińska-K.Jerzykowska) Ewa Rutkowska i Marek Śnieć
Autorem słów piosenki „Dlaczego nie chcesz spać” jest Ludwik Starski, kompozytorka piosenki „Przyjęcie dla dobrych, starych, nieproszonych gości” to Małgorzata Kamińska.
marcinparys11 pisze:Zestaw Listopad '81
(1) Piosenka z serialu "07 zgłoś się" (W.Korcz-Z.Stawecki) Alicja Majewska
(...)
(3) Serce się nie zlęknie (E.Majchrzak-A.Mantelska) Danuta Rinn
Piosenka z serialu „07 zgłoś się” nosi tytuł „Przed nocą i mgłą”, słowa piosenki „Serce się nie zlęknie” napisała Agnieszka Meterska.
arturwozniak pisze:Przy tej okazji może warto przypomnieć (a dla młodszych forumowiczów - poinformować) redaktorów z tych rozgłośni. Większość z nich podawała punkty ze swoich rozgłośni przez cały okres trwania "Plebiscytu Studia Gama" i "Listy Przebojów Programu I". A więc:
Gdańsk - Krystyna Rejnowicz (nadal pracuje w Radiu Gdańsk), Szczecin - Dorota Zamolska (nadal w Radiu Szczecin), Koszalin - Janusz Lendzion (nadal w Radiu Koszalin), Wrocław - Leszek Kopeć (nadal w Radiu Wrocław), Kraków - Antoni Krupa (nadal w Radiu Kraków), Zielona Góra - Eugeniusz Banachowicz (nadal w Radiu Zachód), Rzeszów - Elżbieta Lewicka (nadal w Radiu Rzeszów), Białystok - Janusz Papaj (nadal w Radiu Białystok), Opole - Edward Spyrka, Bydgoszcz - Ryszard Lewandowski (nadal w Radiu PiK), Poznań - Ryszard Gloger ( nadal w Radiu Merkury), Kielce - Leszek Ślusarski oraz Bogusław Nowicki, Warszawa - najczęściej był to Andrzej Jaroszewski (nieżyjący już niestety).
Pozostałe 4 rozgłośnie - niestety nie pamiętam redaktorów (Katowice, Lublin, Olsztyn, Łódz).
Uzupełnię brakujące imiona i nazwiska redaktorów rozgłośni regionalnych, podających na antenie wyniki głosowania swoich redakcji, oraz ułożę całą listę zgodnie z częstotliwością pojawiania się poszczególnych osób w „Studiu Gama”:
Gdańsk – Krystyna Rejnowicz, Aleksander Szostak, Krystyna Dullowa,
Szczecin – Dorota Zamolska, Halina Więcek-Przybyłowa, Anna Szajbe,
Bydgoszcz – Ryszard Lewandowski, Paweł Janicki, Zdzisław Pająk, Krzysztof Kurianiuk,
Koszalin – Wincenty Stachowski, Lucyna Hermanowicz,
Białystok – Janusz Papaj, Barbara Rutkowska,
Lublin – Witold Miszczak, Jerzy Janiszewski, Irena Filus,
Łódź – Marek Niedźwiecki, Krystyna Pietranek, Jerzy Kijo, Anna Kolasa, Ilona Grzesiak,
Poznań – Ryszard Gloger (realizator wielu piosenek odnotowanych w plebiscycie), Janusz Hojan, Halina Zasada, Stanisław Kamiński, Wojciech Kubiak, Andrzej Sobczak,
Katowice – Grażyna Brewińska, Janusz Witkowski, Henryk Sierpik,
Kielce – Leszek Ślusarski, Janusz Woś, Małgorzata Janiszewska,
Kraków – Antoni Mleczko, Antoni Krupa, Tadeusz Kwaśniak,
Olsztyn – Andrzej Włodarski, Włodzimierz Jarmołowicz,
Wrocław – Małgorzata Cichocka, Adam Kasprzyk, Jadwiga Witka,
Zielona Góra – Eugeniusz Banachowicz, Krystyna Jaszczewska, Ryszard Malitowski, Andrzej Nawrocki,
Opole – Edward Spyrka, Robert Skrobich, Jan Studencki,
Rzeszów – Ryszard Krużel, Zofia Stopińska, Jerzy Dynia, Anna Hetmańska,
Warszawa – Andrzej Jaroszewski, Ryszard Wolański, Andrzej Paweł Wojciechowski, Andrzej Witkowski, Krzysztof Szewczyk, Jadwiga Skolarska, Zofia Nowicka, Jerzy Rowiński.

Andrzej Jaroszewski zmarł w wieku 65 lat. Tutaj przeczytać można wspomnienie Pawła Brodowskiego:
http://www.diapazon.pl/PelnaWiadomosc.p ... uly&Id=145

Warto dodać, że audycja miała swój sygnał, skomponowany przez Włodzimierza Korcza i wykonywany przez aktorów teatru „Na Targówku”. Śpiewana miniaturka w dwóch odmianach – dynamicznej i lirycznej - ukazała się na piątej części kasety „Plebiscyt Studia Gama”. Odnotowałem, że odtworzona została podczas koncertu opolskiego w 1979 roku z przebojami audycji.

Wydaje się to oczywistością, dopowiem jednak, że nie nastąpiło rozstrzygnięcie plebiscytu na piosenkę roku 1981, ponieważ 13 grudnia wprowadzony został stan wojenny i wszystkie audycje przewidziane w ramówce zostały zawieszone. „Studio Gama” ze swoim plebiscytem już nie powróciło...
marcinparys11
Posty: 2355
Rejestracja: pt kwie 01, 2011 10:01 pm

Re: Radiowa Lista Przebojów Programu I

Post autor: marcinparys11 »

Serdeczne dzięki za uzupełnienia - będę miał możliwość dokonania poprawek.
"Studio Gama" już nie powróciło, ale pomysły zostały powielone w przyszłości. Plebiscyt "Muzycznej Jedynki" od października 1991 funkcjonował na identycznych zasadach - aktualnie sukcesywnie wrzucam poszczególne notowania.
List od p. red. Jaroszewskiego - szacunek!
Pytanie osobiste do Rioletto : a co było przyczyną (poza stanem wojennym) zaprzestania tak szczegółowego zapisywania? Z doświadczenia własnego wiem, że z takiej pasji ciężko jest "wyrosnąć".
Pozdrawiam i jeszcze mam w zanadrzu kilka zapisków, które nie pozwolą tej stronie forum umrzeć śmiercią naturalną.
Awatar użytkownika
jollyroger72
Posty: 19575
Rejestracja: czw lut 02, 2012 12:26 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: not. 176
Lokalizacja: Port Royal!

Re: Radiowa Lista Przebojów Programu I

Post autor: jollyroger72 »

marcinparys11 pisze:Pozdrawiam i jeszcze mam w zanadrzu kilka zapisków, które nie pozwolą tej stronie forum umrzeć śmiercią naturalną.
Wiemy, wiemy. Zwłaszcza, że kiedyś obiecałeś:
marcinparys11 pisze:Już wiem, że nie zamieszczono dwudziestki zagranicznej za rok 1983. Ponieważ mam zapisane te wszystkie podsumowania, to chętnie mogę się z nimi podzielić.
Awatar użytkownika
Rioletto
Posty: 16
Rejestracja: ndz maja 13, 2012 9:24 am
Listy Przebojów Trójki słucham od: 1

Re: Radiowa Lista Przebojów Programu I

Post autor: Rioletto »

marcinparys11 pisze: Pytanie osobiste do Rioletto : a co było przyczyną (poza stanem wojennym) zaprzestania tak szczegółowego zapisywania? Z doświadczenia własnego wiem, że z takiej pasji ciężko jest "wyrosnąć".
Zacząłem słuchać i notować Listę Przebojów Programu III. Śledziłem, owszem, notowania następczyni Plebiscytu Studia Gama, ale bez zapisywania.

Marcinparys11, dawkuj zatem swoje zapiski, abyśmy jeszcze mogli posmakować klimatu tamtej listy.

Ciekawym wydaje się wątek dotyczący metryczek poszczególnych nagrań z Plebiscytu Studia Gama. Od końca 1978 roku były one bardzo szczegółowe – poza kompozytorem i autorem tekstu podawano imiona i nazwiska aranżera oraz realizatora nagrania (wraz z lokalizacją studia, w którym daną piosenkę nagrano). Z czasem bezbłędnie rozpoznawałem brzmienie nagrań z Poznania, Katowic, Lublina czy Łodzi. Najmniej charakterystyczne wydawały mi się zawsze utwory zarejestrowane w studiach warszawskich. Ówczesne orkiestry stołeczne nie miały – moim zdaniem – „wyróżników dźwiękowych”, pozwalających na ich bezbłędną identyfikację.
marcinparys11
Posty: 2355
Rejestracja: pt kwie 01, 2011 10:01 pm

Re: Radiowa Lista Przebojów Programu I

Post autor: marcinparys11 »

Dzięki za odpowiedź. Bo wciąż wymagają uzupełnień kwartalne notowania Radiokuriera z 1981 roku oraz cotygodniowe z marca 1982 (było ich cztery, są wpisane w wątku "Przedlista - prośba o pomoc").
Wcale się nie dziwię, że Rioletto zaczął zapisywać Trójkę, gdyż w stanie wojennym słuchanie Jedynki to był totalny obciach. Ukazująca się raz w tygodniu Lista Przebojów Programu Pierwszego była jedyną audycją, dla której się "złamałem".
Wkrótce wrócę do zaległych zapisków.
Jedna prośba - o uzupełnienie punktów z października 1981 (plebiscytu rozgłośni), bo wtedy też się spóźniłem na pierwsze trzy głosowania.
Co do realizatorów i aranżerów nagrań - nie przywiązywałem do tego wagi, ale rzeczywiście, od około 1979 roku były już podawane. Na płytach wydawanych przez "Wifon" drukowano kolejno : kompozytor, aranżer i autor tekstów.
Awatar użytkownika
marekjarek5
Posty: 502
Rejestracja: ndz kwie 08, 2012 2:24 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: od zawsze
Kontakt:

Re: Radiowa Lista Przebojów Programu I

Post autor: marekjarek5 »

Na płytach wydawanych przez "Wifon" drukowano kolejno : kompozytor, aranżer i autor tekstów
Nie mam teraz pod ręką wszystkich płyt Wifonu, ale mogę sprawdzić czy tak było jak powyżej napisał kolega, tylko nie wiem czy będzie taka potrzeba po przeczytaniu mojego wpisu do końca. Mam akurat pod ręką płytę "Andrzej I Eliza" Od jutra już" - swoją drogą świetna płyta, niestety chyba do dziś na CD nie wznowiona. Na tejże płycie podani są na okładce płyty - na labelu płyty są tylko tytuły utworów - przy każdym nagraniu autor muzyki i słów, nie ma informacji kto dany utwór aranżował. Taka informacja pojawia się, ale dopiero w zestawie informacji ogólnych, czyli gdzie nagrania powstały kto zagrał itp.
I tak to mniej więcej wyglądało, w przypadku większości płyt winylowych z tamtego okresu. Informacja o aranżerach danego utworów, o ile się
pojawiała, a pojawiała się rzadko, była podawana w informacjach dodatkowych. Oczywiście były też odstępstwa, np w przypadku nagrań z muzyką instrumentalną, wszelkiej maści nagrania orkiestr tanecznych lub rozrywkowych, ale też nie zawsze.
Obowiązywał schemat podawania autorów muzyki i słów, aranżerzy, o ile byli wymieniani, wymieniani byli rzadko, i najczęściej w informacjach dodatkowych.
Z tego co pamiętam, i chyba to obowiązuje do dziś, ZAIKS płaci tantiemy dla autorów muzyki i słów, aranżer nie dostaje nic. Podobnie jak wykonawca.
marcinparys11
Posty: 2355
Rejestracja: pt kwie 01, 2011 10:01 pm

Re: Radiowa Lista Przebojów Programu I

Post autor: marcinparys11 »

Oczywiście, nazwisko aranżera nie dotyczy wszystkich płyt Wifonu. Odnalazłem dwie : Urszuli Sipińskiej "W podróży" LP022 oraz debiutancki LP036 Marii Jeżowskiej. Ale wtedy rzuciło mi się w oczy, że oprócz tradycyjnych nazwisk kompozytora i tekściarza pojawił się też aranżer. Na płycie Krzysztofa Krawczyka "Wstaje nowy dzień" LP099 aranżacje podane są na osobnym miejscu.
A pożegnalnej płyty Andrzeja i Elizy "Od jutra już" trochę szkoda. W roku 1981 pojawiło się kilka ich nagrań, których chyba próżno szukać nawet w przepastnych archiwach radiowych. A przecież zdobywały niezłe punkty od fachowców.
Awatar użytkownika
Rioletto
Posty: 16
Rejestracja: ndz maja 13, 2012 9:24 am
Listy Przebojów Trójki słucham od: 1

Re: Radiowa Lista Przebojów Programu I

Post autor: Rioletto »

marcinparys11 pisze:Jedna prośba - o uzupełnienie punktów z października 1981 (plebiscytu rozgłośni), bo wtedy też się spóźniłem na pierwsze trzy głosowania.
Bardzo proszę, oto punktacja z października 1981 roku:

49 Wzywam cię – Halina Frąckowiak
33 Dlaczego nie chcesz spać – Maryla Rodowicz i Gang Marcela
30 Gdy samotność – Zbigniew Wodecki
---------
27 Coś dzieje się w mej biednej głowie – Perfect
21 Powiedz mi coś o sobie – Bank
15 Ballada o wojnie i pokoju – Pod Budą
14 Gdzieś między – Martyna Jukubowicz
13 Przyjęcie dla dobrych, starych, nieproszonych gości – Ewa Rutkowska
10 Kto nam da popalić – Janusz Józefowicz
7 Gdzie pan wtedy był – Danuta Rinn
6 Nasza prywatna wyspa – Krystyna Prońko i Prońko Band
6 Niebieskie marzenia – Ilona Wieczorek
5 Tankuj do pełna – Zbigniew Rojek i Trzeci Oddech Kaczuchy

Bez punktów pozostały dwie piosenki: „Wielkich zabaw czas” w wyk. zespołu Tragap i „Przyda się do kartoteki” w wyk. Izabeli Trojanowskiej i grupy Stalowy Bagaż.
marekjarek5 pisze:Mam akurat pod ręką płytę "Andrzej I Eliza" Od jutra już" - swoją drogą świetna płyta, niestety chyba do dziś na CD nie wznowiona.
Zespół Andrzej i Eliza fonograficznie został potraktowany po macoszemu. Na CD wydano jedynie albumy „Drzewo rodzinne” i „Czas relaksu” z bonusami singlowymi oraz kompilację największych przebojów. To bardzo skromny dorobek kompaktowy. Znacznie bogatsze są reedycje cyfrowe płyt zespołu Dwa plus Jeden. Upadł, niestety, pomysł wydania nagrań radiowych grupy na dwóch krążkach w cyklu „Z archiwum Polskiego Radia”. Dlatego tylko niektóre ich piosenki odnotowane w Plebiscycie Studia Gama dostępne są na jakimkolwiek nośniku. A pomysł, by wydać nagrania radiowe zespołu Andrzej i Eliza to pewnie nawet się nie narodził.
Awatar użytkownika
marekjarek5
Posty: 502
Rejestracja: ndz kwie 08, 2012 2:24 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: od zawsze
Kontakt:

Re: Radiowa Lista Przebojów Programu I

Post autor: marekjarek5 »

Zespół Andrzej i Eliza fonograficznie został potraktowany po macoszemu. Na CD wydano jedynie albumy „Drzewo rodzinne” i „Czas relaksu” z bonusami singlowymi oraz kompilację największych przebojów. To bardzo skromny dorobek kompaktowy.
Nie jest beznadziejnie, ale też dobrze nie jest, dwie płyty winylowe doczekały się wznowienia na CD - inna sprawa, że w serii z bardzo nieładną poligrafią, kiepskim remasteringiem, to w ogóle dziwna seria była, Polskie Nagrania i Andromeda - doczekały się gdyż winyle wydały Polskie Nagrania. Dwie pozostałe płyty winylowe, pierwsza wydana przez Pronit, druga przez Wifon, nie miały szans aby ukazać się w serii o której napisałem Polskich Nagrań, bo Polskie Nagrania nie miały do tego praw. Nie pamiętam jak było w przypadku płyty wydanej przez Pronit - ale mogę sprawdzić, w przypadku płyty wydanej przez Wifon , nagrania powstały w Radiu Opole, są to więc nagrania radiowe, i jeśli ktoś miałby wznowić płytę, to Polskie Radio, ale niestety na serię "Niepokonani" płyta nie załapała się, na serię "Z Archiwum Polskiego Radia" zespół nie załapał się. Pozostają różne składanki, autorskie i inne. Ciekawa jest składana autorska wydana w roku 1993, zawiera kilka nagrań nigdzie indziej nie publikowanych, w tym radiowych.
Wśród składanek innych, najbardziej intryguje mnie seria "Plebiscyt Studia Gama" wydawana na kasetach magnetofonowych, pod koniec lat 70, i chyba na początku lat 80, przez firmę Wifon właśnie, zawiera głównie nagrania radiowe. Ile było części tej serii? Ja posiadam numer 10 i wcześniejsze, ale nie wszystkie. Intryguje mnie co było na kasetach "Przeboje Studia Gama" numer 3, 5, 6. Może ktoś wie lub ma te kasety?
Może na nich są, również jakieś nagrania Andrzeja I Elizy? Bardzo by mi zależało na skompletowaniu całej serii, chętnie pomogę w uzupełnieniu braków.
O nagraniach powstałych poza Polską, o solowych nagraniach Jerzego Rybińskiego, to nie wspominam, bo i tak za bardzo rozpisałem się.
Awatar użytkownika
marekjarek5
Posty: 502
Rejestracja: ndz kwie 08, 2012 2:24 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: od zawsze
Kontakt:

Re: Radiowa Lista Przebojów Programu I

Post autor: marekjarek5 »

Niestety, nie będzie to odtworzenie transmisji telewizyjnej. W lipcu 1983 roku nie było mnie jeszcze na świecie. No to jedziemy z "Premierami" :D
Wydawnictwo "Opole - 45 przebojów na 45 lecie" CD3, nagranie numer 9 (Rok wydania 2008)

Obrazek

Hmmmm?
Awatar użytkownika
marekjarek5
Posty: 502
Rejestracja: ndz kwie 08, 2012 2:24 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: od zawsze
Kontakt:

Re: Radiowa Lista Przebojów Programu I

Post autor: marekjarek5 »

Myślę, że po latach ciekawie może wyglądać taki zestaw, który oceniano w tygodniu
11-15.VII.1983
(1) Dmuchawce, latawce, wiatr - Urszula
(2) I like Chopin - Gazebo
(3) Sen o dolinie - Krzysztof Cugowski i Budka Suflera
(4) Szklana pogoda - Lombard
(5) Don't stop so crazy rhytm - Modern Romance
(6) Nie będę Julią - Banda i Wanda
(7) Nie liczę godzin i lat - Andrzej Rybiński
(8) Midnight blue - Dreamers
(9) Jedyny hotel w mieście - Jacek Skubikowski
(10) W leśniczówce - Krystyna Prońko
(11) She work hard for the money - Donna Summer
(12) Pijmy wino za kolegów - Seweryn Krajewski
(13) Dysk dżokej - Franek Kimono
(14) Rock'n'roll is king - E.L.O.
(15) Hallo panie Freud - 2+1

Ile piosenek z tego zestawu znanych jest do dziś?
Poza pozycją 5,8, 10 wszystkie inne znam, bez mała na pamięć. Szczególnie intryguje mnie nagranie numer 10. Gdzieś można tej piosenki posłuchać?
missisipilisly
Posty: 44
Rejestracja: wt sie 23, 2011 8:19 am

Re: Radiowa Lista Przebojów Programu I

Post autor: missisipilisly »

marekjarek5 pisze:
Niestety, nie będzie to odtworzenie transmisji telewizyjnej. W lipcu 1983 roku nie było mnie jeszcze na świecie. No to jedziemy z "Premierami" :D
Wydawnictwo "Opole - 45 przebojów na 45 lecie" CD3, nagranie numer 9 (Rok wydania 2008)

Obrazek

Hmmmm?
To niemożliwe. Jak długo siedzę w temacie, ani razu, poza tą Twoją wrzutką nie spotkałem się, nawet w recenzjach prasowych, aby Mannam wziął udział w Opolu w 1983 roku.
Awatar użytkownika
marekjarek5
Posty: 502
Rejestracja: ndz kwie 08, 2012 2:24 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: od zawsze
Kontakt:

Re: Radiowa Lista Przebojów Programu I

Post autor: marekjarek5 »

To niemożliwe. Jak długo siedzę w temacie, ani razu, poza tą Twoją wrzutką nie spotkałem się, nawet w recenzjach prasowych, aby Mannam wziął udział w Opolu w 1983 roku
Dla mnie to też zagadkowe, ale tak wydawca opisał, jak na podesłanej fotce. A nagrania które zamieścił, gra tak:
http://www66.zippyshare.com/v/1248556/file.html

Sam nie wiem, co o tym myśleć
Awatar użytkownika
marekjarek5
Posty: 502
Rejestracja: ndz kwie 08, 2012 2:24 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: od zawsze
Kontakt:

Re: Radiowa Lista Przebojów Programu I

Post autor: marekjarek5 »

marcinparys11 pisze:24/25.VI.1978 wyniki (136)
1. Mój słodki Charlie - Irena Jarocka
2. Zielona koniczyna - Danuta Stankiewicz
3. Pyłem księżycowym - Stefan Zach
W głosowaniu redaktorów:
28 pkt. Fantazja - Zbigniew Wodecki
23 Nigdy tak nie pachniały kwiaty - Renata Danel
12 Waniliowa miłość - Lidia Stanisławska
12 Pyłem księżycowym - Stefan Zach
--- --- ---
9 Mój słodki Charlie - Irena Jarocka
8 Może za jakiś czas - Grażyna Łobaszewska i Piotr Schulz (2 raz)
3 Za szybą - Grażyna Łobaszewska (3 raz)
2 Blues o starych sąsiadach - Pod Budą (2 raz)
2 Śladem chmur - Wiesław Chojnacki
1 Siedem strun gitary - Halina Kunicka
1 Był sobie taki czas - Sława Przybylska
1 Mam skłonności do przesady - Homo Homini
0 Barwy lata - Anna Regel
0 Zielona koniczyna - Danuta Stankiewicz
Wpadła mi dziś w ręce karta katalogowa, z informacją na temat kasety magnetofonowej, wydanej przez Wifon, w roku, chyba 1979, zatytułowanej "Plebiscyt Studia Gama 3 - Piosenki Laureatki". Numer kat NK-520. Zestaw nagrań bardzo podobny, ale nie do końca. Jest nagranie "Piechotą do lata", to chyba wynik wygrania przez tą piosenkę festiwalu, ale pewności nie mam. Ciekawe w jakiej wersji zamieszczono to nagranie, na tym wydawnictwie? Live, czy w wersji studyjne? Podpowiem, wersja live ukazała się, i chyba tylko na tym wydawnictwie, na płycie winylowej "Przeboje 78". Jest to wersja stereo.
Jest na tym wydawnictwie, również piosenka "Inna" w wykonaniu Barbary Gołaski, artystka otrzymała otrzymała II nagrodę za interpretację, na festiwalu w Opolu w roku 1978. Pytanie brzmi, czy ktoś wie w jakiej wersji wydano to nagranie na tej kasecie? Oraz, czy gdzieś w ogóle wydano tą piosenkę. Posiadam tylko wersję z transmisji telewizyjnej z festiwalu w Opolu.

Niestety, ktoś kasetę wypożyczył i nie zwrócił, do dziś, i już nie zwróci. A może ktoś posiada? :D

Obrazek
marcinparys11
Posty: 2355
Rejestracja: pt kwie 01, 2011 10:01 pm

Re: Radiowa Lista Przebojów Programu I

Post autor: marcinparys11 »

W swojej kolekcji posiadałem (do czasu, kiedy potrzebowałem czystych kaset w latach kryzysu) tylko dwie kasety z serii "Plebiscyt Studia Gama", konkretnie nr 2 i nr 6. Mam tylko zapisaną kolejność piosenek. Tej z lata 1978 nie kupowałem, gdyż materiał z Opola nagrywałem na magnetofon szpulowy - niestety, nie zachowałem tych cennych nagrań. Studyjne nagranie "Piechotą do lata" mogłoby się ukazać na singlu Tonpressu (na drugiej stronie jest "Rano"), który to singiel dość szybko zniknął ze sklepów. Piosenka "Inna" chyba jeszcze wtedy nie miała wersji studyjnej.
A dlaczego na kasecie znalazła się dość często wtedy odtwarzana piosenka Wiesława Chojnackiego, która przecież nie została laureatką lipcowej edycji plebiscytu?
Gdyby jakiś wydawca postarał się o reedycje w/w kaset, chyba by na tym nie stracił.
Awatar użytkownika
marekjarek5
Posty: 502
Rejestracja: ndz kwie 08, 2012 2:24 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: od zawsze
Kontakt:

Re: Radiowa Lista Przebojów Programu I

Post autor: marekjarek5 »

W swojej kolekcji posiadałem (do czasu, kiedy potrzebowałem czystych kaset w latach kryzysu) tylko dwie kasety z serii "Plebiscyt Studia Gama", konkretnie nr 2 i nr 6. Mam tylko zapisaną kolejność piosenek.
Jeśli można, to poproszę o spis piosenek z cz.6, będę wiedział, co mnie bezpowrotnie ominęło.
Gdyby jakiś wydawca postarał się o reedycje w/w kaset, chyba by na tym nie stracił
Nie jakiś wydawca, tylko konkretnie Polskie Radio. W takiej postaci tego nie wznowią, bo kto dziś pamięta Studio Gama. Może w innej. Przydarzały się wydawcy, w serii "Z archiwum Polskiego Radia" składanki tematyczne, nie było ich wiele, ale były. Ostatnia, to chyba ta "skompilowana" przez Marka Niedźwieckiego - "Z Archiwum polskiego beatu" Tyle, że polskie beat jako hasło jest kojarzony, napis na okładce że poleca Marek Niedźwiecki, chyba jeszcze bardziej.
Awatar użytkownika
Rioletto
Posty: 16
Rejestracja: ndz maja 13, 2012 9:24 am
Listy Przebojów Trójki słucham od: 1

Re: Radiowa Lista Przebojów Programu I

Post autor: Rioletto »

marekjarek5 pisze: Pozostają różne składanki, autorskie i inne. Ciekawa jest składana autorska wydana w roku 1993, zawiera kilka nagrań nigdzie indziej nie publikowanych, w tym radiowych.
A jaka to składanka z nagraniami zespołu Andrzej i Eliza? Mogę prosić o jej tytuł i program?
marekjarek5 pisze: Wśród składanek innych, najbardziej intryguje mnie seria "Plebiscyt Studia Gama" wydawana na kasetach magnetofonowych, pod koniec lat 70, i chyba na początku lat 80, przez firmę Wifon właśnie, zawiera głównie nagrania radiowe. Ile było części tej serii? Ja posiadam numer 10 i wcześniejsze, ale nie wszystkie. Intryguje mnie co było na kasetach "Przeboje Studia Gama" numer 3, 5, 6. Może ktoś wie lub ma te kasety?
Może na nich są, również jakieś nagrania Andrzeja I Elizy? Bardzo by mi zależało na skompletowaniu całej serii, chętnie pomogę w uzupełnieniu braków.
W serii „Plebiscyt Studia Gama” wydano najprawdopodobniej dziesięć kaset, ukazały się w latach 1978 – 1980. Może wspólnymi siłami udałoby się ustalić ich zawartość? Program kasety nr 3 już znamy. W moich zbiorach zachowała się kaseta nr 5 i obwoluta kasety nr 9:

„Plebiscyt Studia Gama” – 5
Piosenki – laureatki

Strona A
1. A kto się kocha w tobie (A. Korzyński – B. Olewicz) wyk. Zdzisława Sośnicka. Nagranie: PRiTV 3’45
2. Szukam siebie (M. Siejka – K. Maracz) wyk. Bogusław Mec. Nagranie: Tonpress KAW 3’38
3. Płynąć (A. Ellman – A. Kuryło) wyk. Urszula Sipińska. Nagranie: Program III PR 3’50
4. Każdy as bierze raz (W. Karolak – M. Czubaszek) wyk. Ewa Bem. Nagranie: Program III PR 5’00
5. California mon amour (J. Kruk – M. Dutkiewicz) wyk. Zespół Dwa plus Jeden. Nagranie P.P. „Polskie Nagrania” 2’45

Strona B
1. Nic nie może wiecznie trwać (R. Lipko – A. Mogielnicki) wyk. Anna Jantar i zespół Budka Suflera. Nagranie: PRiTV 4’00
2. Ja już tamtej nie pamiętam (S. Krajewski – J. Has) wyk. Piotr Loretz. Nagranie: PRiTV 3’02
3. Pada śnieg na me okno (R. Poznakowski – B. Olewicz) wyk. Renata Danel. Nagranie: PRiTV 4’45
4. Ale feeling (R. Rynkowski – P. Howil) wyk. grupa vokalna Vox i zespół Alex Band. Nagranie: PRiTV 4’00
5. Cyrk nocą (J. Mikuła – A. Osiecka) wyk. Maryla Rodowicz. Nagranie: Program III PR 3’40

Komentarz – Andrzej Jaroszewski

Plebiscyt „Studia Gama” – 9
Piosenki laureatki m-ca stycznia, lutego i marca 1980 r.

Strona A
1. Są takie dni w tygodniu (muz. J. Konrad, sł. A. Kuryło) wyk. Urszula Sipińska. Nagranie: PRiTV 3’50
2. Dla mojej dziewczyny (muz. R. Poznakowski, sł. J. Dąbrowski) wyk. Krzysztof Krawczyk. Nagranie: P.P. „Polskie Nagrania” 3’50
3. Moknie w deszczu diabeł (muz. J. Koman, sł. W. Młynarski) wyk. Hanna Banaszak Nagranie: PRiTV 5’25
4. Kołysanka dla Aluni (muz. i sł. M. Wolny) wyk. J. Skrzek i K. Stęslowska. Nagranie: PRiTV 3’35
5. Serce to jest muzyk (muz. J. Mikuła, sł. W. Młynarski) wyk. Ewa Bem Nagranie: PRiTV 3’35

Strona B
1. Przytul mnie (muz. S. Łosowski, sł. M. Dutkiewicz) wyk. Maryla Rodowicz i zespół Kombi. Nagranie: PRiTV 4’40
2. Ach, cóż to za romans był (muz. J. Konrad, sł. A, Kuryło) wyk. Urszula Sipińska. Nagranie: PRiTV 3’25
3. Żyć do pełna (muz. M. Jeżowska, sł. W. Jagielski) wyk. Maria Jeżowska. Nagranie: PRiTV 3’15
4. Oprócz mnie (muz. J. Koman, sł. W. Jagielski) wyk. Krzysztof Krawczyk. Nagranie: PRiTV 5’05
5. Pozwolił nam los (muz. J. Kukulski, sł. J. Dąbrowski) wyk. Anna Jantar i Bogusław Mec. Nagranie: Tonpress KAW 3’15

W sieci trafiłem na obwoluty trzech innych kaset, z których przepisałem poniższe informacje:

Plebiscyt „Studia Gama” [kaseta nr 1]
Piosenki – laureatki Plebiscytu Studia Gama m-ca stycznia i lutego 78 r.

Strona A
1.* „Dzień dobry, Mr Blues” (J. Wasowski, B. Perkun) – Ewa Bem 3’30
2. „Odpoczywam” (A. Maliszewski, J. Kleyny) – Halina Frąckowiak 5’40
3. „Pamiętam ciebie z tamtych lat” (W. Trzciński, K. Krawczyk, B. Olewicz) – Krzysztof Krawczyk 4’00
4. „Dyskotekowy bal” (J. Kukulski, M. Bellan) – Anna Jantar 4’10
5. „Królem bądź – głową rusz” (A. Rybiński, M. Maliszewska) – Andrzej i Eliza 3’10

Strona B
1.* „Śpiewam i gram” (J. Konrad, A. Kreczmar) – Urszula Sipińska 4’55
2. „Nie wierz mi, nie ufaj mi” (A. Kopff, A. Bianusz) – Anna Jantar 4’20
3. „Motyw z Walta Disney’a” (W. Wiński, M. Dutkiewicz) – Halina Frąckowiak 3’30
4. „Pieśń dla ciebie” (J. Lisewski, N. Zataj) – Grażyna Łobaszewska 3’20
5. „W cieniu dobrego drzewa” (W. Trzciński, M. Dutkiewicz) – Krystyna Prońko, Leonard Kaczanowski 4’30

* Nagrania archiwalne Programu III PR

Plebiscyt „Studia Gama” – 2
Piosenki laureatki

Strona A
1. „Jak minął dzień” (W. Trzciński, K. Krawczyk – J. Kleyny) wyk. Krzysztof Krawczyk. Nagranie: PRiTV 3’50
2. „Może za jakiś czas” (Zb. Górny – A. Sobczak) wyk. Grażyna Łobaszewska i Piotr Schulz. Nagranie: PRiTV 4’15
3. „Kto umie tęsknić” (J. Kukulski – W. Patuszyński) wyk. Anna Jantar i Andrzej Tenard. Nagranie: Tonpress KAW 3’02
4. „Za szybą” (J. Cygan, J. Fillar – A. Pawlukiewicz) wyk. Grażyna Łobaszewska. Nagranie: PRiTV 4’33
5. „Popołudnie z tobą” (A. Zieliński – A. Jastrzębiec-Kozłowski) wyk. Skaldowie. Nagranie: PRiTV 3’51

Strona B
1. „Remedium” (S. Krajewski – M. Czapińska) wyk. Maryla Rodowicz. Nagranie: Program III PR 5’30
2. „Zacznij od Bacha” (Z. Wodecki – J. Terakowski) wyk. Zbigniew Wodecki. Nagranie: PRiTV 5’00
3. „Blues o starych sąsiadach” (J. Hnatowicz- A. Sikorowski) wyk. Anna Treter, Andrzej Sikorowski i zespół „Pod Budą”. Nagranie: PRiTV 5’14
4. „Idę przez świat” (R. Poznakowski – St. Halny) wyk. Lucyna Owsińska. Nagranie: PP „Polskie Nagrania” 3’22

Plebiscyt „Studia Gama” – 7
Piosenki – laureatki

Strona A
1. Taksówka nr 5 (muz. J. Kruk, sł. A. Mogielnicki) wyk. zespół Dwa plus Jeden. Nagranie: PRiTV 3’55
2. Wielka woda (muz. K. Gaertner, sł. A. Osiecka) wyk. Maryla Rodowicz. Nagranie: Program III PR 5’12
3. Ballada powstańcza (muz. J. Szczygieł, sł. J. Bekker) wyk. Kazimierz Kowalski. Nagranie: P.P. „Polskie Nagrania” 2’57
4. Wieczór nad rzeką zdarzeń (muz. J. Koman, sł. J. Kondratowicz) wyk. Andrzej Zaucha. Nagranie: PRiTV 4’25
5. Jutro zaczyna się tu sezon (muz. Wł. Sendecki, sł. M. Maliszewska) wyk. Krystyna Prońko. Nagranie: PRiTV 4’10

Strona B
1. Ballada o ciotce Matyldzie (muz. A. Sikorowski, sł. J. Hnatowicz) wyk. grupa „Pod Budą”. Nagranie: PRiTV 3’30
2. Poranne łzy (muz. Z. Jaremko, sł. W. Młynarski) wyk. Krystyna Prońko. Nagranie: Program III PR 6’10
3. Masz w oczach dwa nieba (muz. R. Rynkowski, sł. T. Rayen) wyk. grupa Vox i Alex Band. Nagranie: PRiTV 5’30
4. Żegnaj lato na rok (muz. W. Trzciński, sł. B. Olewicz) wyk. Zdzisława Sośnicka. Nagranie: PRiTV 4’55
Ostatnio zmieniony sob cze 16, 2012 7:49 am przez Rioletto, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
marekjarek5
Posty: 502
Rejestracja: ndz kwie 08, 2012 2:24 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: od zawsze
Kontakt:

Re: Radiowa Lista Przebojów Programu I

Post autor: marekjarek5 »

A jaka to składanka z nagraniami zespołu Andrzej i Eliza? Mogę prosić o jej tytuł i program?
ANDRZEJ i ELIZA - Greatest Hits (1993)

1.Przechadzka, 2.Kiedy człowiek sam na świecie, 3.Zaloty jesienne A.D. 1971, 4.W starym domu ciotki Emilii, 5.Wstawanie wczesnym rankiem, 6.Dobra miłość między nami, 7.W sześć lat po ślubie, 8.Czeka na nas świat, 9.Święta we dwoje, 10.Czas relaksu, 11.Rzuciła mnie dziewczyna, 12.Mój powrót, 13.Królem bądź, głową rusz, 14.Dzieląc świat na pół, 15.Ballada o butach, 16.Zostawmy miasto za zakrętem, 17.Coraz mniejszy świat, 18.Idzie deszcz, 19.Z dobrego serca, 20.Dziewczyna z miejscówkami, 21.Choćbyś przeszukała cały świat, 22.Kuglarskie sztuczki (wszystkie utwory w wersjach oryginalnych z lat 70-tych)
Czasem trafi się za 15 złotych
W serii „Plebiscyt Studia Gama” wydano najprawdopodobniej dziesięć kaset, ukazały się w latach 1978 – 1980. Może wspólnymi siłami udałoby się ustalić ich zawartość? Program kasety nr 3 już znamy. W moich zbiorach zachowała się kaseta nr 5 i obwoluta kasety nr 9:
Bardzo jestem zainteresowany zawartością dźwiękową (w formacie wav) i poligrafią numeru 5 - (a także numeru 3 i 6)


W ramach uzupełnienia, brakujące zestawy nagrań, w formie fotek, jakby ktoś przepisał informacje, bo fotki szybko znikają, służyłoby to innym dużo dłużej. Jak widać, "Wifon" wydawał wtedy bardzo dużo pozycji na kasetach magnetofonowych, które nie miały swoich odpowiedników w postaci płyt winylowych.

Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek

Okładka cz.10 sugeruje, że, może, były kolejne części, albo być miały. Nigdy nie spotakłem
Awatar użytkownika
Rioletto
Posty: 16
Rejestracja: ndz maja 13, 2012 9:24 am
Listy Przebojów Trójki słucham od: 1

Re: Radiowa Lista Przebojów Programu I

Post autor: Rioletto »

marekjarek5 pisze:ANDRZEJ i ELIZA - Greatest Hits (1993)

1.Przechadzka, 2.Kiedy człowiek sam na świecie, 3.Zaloty jesienne A.D. 1971, 4.W starym domu ciotki Emilii, 5.Wstawanie wczesnym rankiem, 6.Dobra miłość między nami, 7.W sześć lat po ślubie, 8.Czeka na nas świat, 9.Święta we dwoje, 10.Czas relaksu, 11.Rzuciła mnie dziewczyna, 12.Mój powrót, 13.Królem bądź, głową rusz, 14.Dzieląc świat na pół, 15.Ballada o butach, 16.Zostawmy miasto za zakrętem, 17.Coraz mniejszy świat, 18.Idzie deszcz, 19.Z dobrego serca, 20.Dziewczyna z miejscówkami, 21.Choćbyś przeszukała cały świat, 22.Kuglarskie sztuczki (wszystkie utwory w wersjach oryginalnych z lat 70-tych)
Czasem trafi się za 15 złotych
Bardzo dobra kompilacja, dziękuję za informację. Dodam, że piosenka „Mój najdziwniejszy dzień” zespołu Andrzej i Eliza dostępna jest w oryginalnej wersji radiowej na CD „Odpływają kawiarenki. Lata 70-te” (A.A. MTJ, nr katalogowy: CD 10713, rok wydania: 2008). Na zestawie tym po raz pierwszy w wersji cyfrowej ukazało się kilka innych nagrań z lat 70., m.in. „Podaj rękę w taki czas” (wyk. Andrzej Frajndt i Partita), „Port piratów” (wersja radiowa; wyk. zespół Czerwone Gitary), „Wszystko w jednym słowie” (wyk. Renata Danel), „Szukam siebie” (wyk. Bogusław Mec), „Sto tysięcy złotych” (wyk. Skaldowie). Zdecydowanie polecam. Krążek ten można kupić w sieci za 15-20zł.
marekjarek5 pisze: W ramach uzupełnienia, brakujące zestawy nagrań, w formie fotek, jakby ktoś przepisał informacje, bo fotki szybko znikają, służyłoby to innym dużo dłużej.
Plebiscyt “Studia Gama” – 3
Piosenki laureatki

Strona A
1. Kocham po swojemu (Z. Piszczek – R. Maklakiewicz) wyk. Wiesław Chojnacki.
2. Pyłem księżycowym (R. Pokorski – K.I. Gałczyński) wyk. Stefan Zach.
3. Nigdy tak nie pachniały kwiaty (R. Danel – J. Gałkowski) wyk. Renata Danel.
4. Fantazja (Z. Wodecki – J. Terakowski) wyk. Zbigniew Wodecki.
5. Waniliowa miłość (R. Żyliński – S. Grochowiak) wyk. Lidia Stanisławska.

Strona B
1. Piechotą do lata (J. Kozidrak – B. Kozidrak) wyk. zespół Bajm.
2. Inna (J. Sent – Z. Stawecki) wyk. Barbara Gołaska.
3. Zwierciadła czasu (A. Maliszewski – K. Łojan) wyk. Grażyna Łobaszewska.
4. Zielona koniczyna (K. Kwiatkowska-Marczyk – A. Przemyska) wyk. Danuta Stankiewicz.
5. Mój słodki Charlie (J. Mikuła – B. Olewicz) wyk. Irena Jarocka.

Plebiscyt “Studia Gama” – 4
Piosenki laureatki

Strona A
1. Nie szkoda róż (J. Wojdak, A. Zygierewicz- E. Zechenter-Spławińska) wyk. Wawele. Nagranie: PRiTV 3’00
2. Być narzeczoną twą (P. Figiel – W. Młynarski) wyk. Irena Jarocka. Nagranie: P.P. „Polskie Nagrania” 3’23
3. Słońce za mną chodzi (M. Śniegocki – J. Chomicka) wyk. Anna Jantar. Nagranie: PRiTV 3’28
4. Gdy po trudnym dniu (U. Sipińska – J. Grań) wyk. Urszula Sipińska. Nagranie: Program III PR. 4’05
5. Coraz mniejszy świat (J. Rybiński – A. Kuryło) wyk. zespół Andrzej i Eliza. Nagranie: PRiTV 2’50
6. Rano (J. Kozidrak – J. Giszczak) wyk. zespół Bajm. Nagranie: PRiTV 2’43

Strona B
1. Tylko mnie poproś do tańca (W. Żukowska – B. Olewicz) wyk. Anna Jantar. Nagranie: Tonpress KAW 5’00
2. Życie jest jakie jest (J. Rybiński – A. Kuryło) wyk. zespół Andrzej i Eliza. Nagranie: PRiTV 2’27
3. Nie żałujmy tej miłości (E. Berg – J. Szczepkowski) wyk. Emilia Czerwińska. Nagranie: PRiTV 2’36
4. Dziewczyna ze snu (S. Krajewski – A. Osiecka) wyk. Maryla Rodowicz. Nagranie: PRiTV 3’35
5. Wszystko w jednym słowie (R. Danel, A. Hetman – K. Drzewiecki) wyk. Renata Danel. Nagranie: Tonpress KAW 3’10
6. Senna kołysanka (T. Woźniak – B. Chorążuk) wyk. Krystyna Prońko. Nagranie: Wifon 2’53

Plebiscyt “Studia Gama” – 8
Piosenki – laureatki

Strona A
1. Już tylko my (muz. S. Krajewski, sł. J. Has) wyk. Seweryn Krajewski. Nagranie: PRiTV 2’45
2. Z biegiem lat (muz. A. Zieliński, sł. A. Kuryło) wyk. Agata Dowhań i Andrzej Zieliński. Nagranie: Program III PR 4’10
3. Twoje oczy będę śnić (muz. J. Wojdak, sł. M. Dutkiewicz) wyk. Jan Wojdak i zespół Wawele. Nagranie: PRiTV 4’00
4. Gdzie są dzisiaj tamci ludzie (muz. J. Kukulski, sł. B. Olewicz) wyk. Anna Jantar, Nagranie: Tonpress KAW 3’20
5. Pamiętam nas (muz. U. Sipińska, sł. A. Kuryło) wyk. Urszula Sipińska. Nagranie: PRiTV 4’45

Strona B
1. Nim przyjdzie wiosna (muz. Cz. Niemen, sł. J. Iwaszkiewicz) wyk. Czesław Niemen. Nagranie: Wifon 5’00
2. Hamlet (muz. M. Jackowski, sł. O. Jackowska) wyk. zespół Maanam. Nagranie: PRiTV 3’10
3. Wariatka tańczy (muz. S. Krajewski, sł. A. Osiecka) wyk. Maryla Rodowicz. Nagranie: Program III PR 4’50
4. Bez ciebie jesień (muz. M. Hertel, sł. J. Bukowski) wyk. Zdzisława Sośnicka. Nagranie: PRiTV 3’35
5. Zabawa w stylu folk (muz. R. Poznakowski, sł. A. Mogielnicki) wyk. Krzysztof Krawczyk. Nagranie: PRiTV 3’25

Plebiscyt “Studia Gama” – 10
Piosenki laureatki
m-ca kwietnia, maja i czerwca 1980 r.

Strona A
1. Bananowy song (muz. R. Rynkowski, sł. T. Rayer) wyk. Zespół Vox. Nagranie: Tonpress KAW 4’35
2. Tam, gdzie lekki wieje wiatr (muz. W. Trzciński, sł. K. Bukowski) wyk. Krystyna Prońko i Halina Frąckowiak. Nagranie: PRiTV 2’20
3. Nie odchodź jeszcze (muz. i arr. R. Lipko, sł. A. Mogielnicki) wyk. Irena Jarocka. Nagranie: Tonpress KAW 4’25
4. Byłaś dla mnie dobra (muz. i arr. Z. Wodecki, sł. J. Terakowski) wyk. Zbigniew Wodecki. Nagranie: PRiTV 3’30
5. Poszedł w świat (muz. i arr. M. Szymański, sł. A. Sobczak) wyk. zespół Vist. Nagranie: PRiTV 4’10

Strona B
1. Tyle samo prawd ile kłamstw (muz. i arr. R. Lipko, sł. A. Mogielnicki) wyk. Izabela Trojanowska. Nagranie: PRiTV 4’25
2. Wielka zima (muz. Z. Hołdys, arr. W. Trzciński, sł. A. Mogielnicki) wyk. Krystyna Prońko. Nagranie: PRiTV 3’50
3. A przecież taki był (muz. i arr. J. Millian, sł. A. Neto) wyk. Wojciech Skowroński. Nagranie: PRiTV 3’10
4. We dwoje (muz. R. Kniat, sł. A. Kosmala i A. Sobczak) wyk. Renata Danel. Nagranie: PRiTV 3’45
5. To, co dał nam świat (muz. i arr. J. Kukulski, sł. L. Konopiński) wyk. Krzysztof Krawczyk. Nagranie: Tonpress KAW 4’10

Brakuje nam jedynie programu części 6. tej serii kaset.
ODPOWIEDZ