Radiowa Lista Przebojów Programu I

Dyskusje wszelakie na temat innych zestawień, czyli nie samą Listą Przebojów Trójki człowiek żyje... ;-)

Moderator: jollyroger72

darewski

Re: Radiowa Lista Przebojów Programu I

Post autor: darewski » ndz lip 22, 2018 7:12 pm

A jednak cuda się zdarzają , odnalezione notowanie 8 i 9 Radiowej Listy Przebojów Programu I z 1974 r
Lista Przebojów Polskiego Radia — wydanie 8 z 24 listopada 1974:
1 (8). Nie odchodźcie, gitarzyści — Wawele;
2 (2). Na luzie — Dwa Plus Jeden;
3. A ty co? — Trubadurzy;
4 (3). Pytasz mnie, co ci dam — Partita;
5 (1). Motylem jestem — Irena Jarocka;
6 (7). Komu weselne dzieci? — Urszula Sipińska;
7 (5). Piosenka o przeciwzasypianiu — Maryla Rodowicz;
8 (10). Gdzie nie spojrzę – ty — Anna Jantar;
9 (6). Hej, dziewczyno! — Krzysztof Krawczyk;
10 (4). Czas relaksu — Andrzej i Eliza;

Lista Przebojów Polskiego Radia — wydanie 9 z 1 grudnia 1974:
1 (1). Motylem jestem — Irena Jarocka;
2 (2). Na luzie — Dwa Plus Jeden;
3. Człowiek od lat — Jerzy Grunwald/En Face;
4 (4). Pytasz mnie, co ci dam — Partita;
5 (8). Gdzie nie spojrzę – ty — Anna Jantar;
6 (6). Komu weselne dzieci? — Urszula Sipińska;
7 (7). Piosenka o przeciwzasypianiu — Maryla Rodowicz;
8 (3). A ty co? — Trubadurzy;
9 (9). Hej, dziewczyno! — Krzysztof Krawczyk;
10 (10). Czas relaksu — Andrzej i Eliza.

marcinparys11

Post autor: marcinparys11 » wt sie 07, 2018 7:11 pm

Skoro już jesteśmy przy roku owym, to podczas penetracji starych gazet ("Radio i Telewizja") natknąłem się na program radiowej Jedynki z 22 lipca 1974, była to wielka uroczystość XXX-lecia PRL.
O godz. 8.10 anonsowano program "Przeboje 74" i nawet przedstawiono, kto będzie wykonywał!
Kolejno: Anna Jantar, Jarema Stępowski, Partita, Jadwiga Strzelecka, Bractwo Kurkowe, Test, Zbigniew Wodecki, Rama 111, Halina Frąckowiak, Czerwone Gitary.
Jakie zabrzmiały wówczas piosenki, można sobie jedynie "dośpiewać".
W poprzedzającą niedzielę 21 lipca Radiowej Piosenki Miesiąca nie było (na podstawie programu z tej samej gazety).

choroszcz

Post autor: choroszcz » ndz sie 19, 2018 3:54 pm

Lato 85 to było chyba najbardziej owocne lato w historii jeśli chodzi o piosenki...o tematyce letniej,wakacyjnej
Naliczyłem aż 5 hitów.
Już nie ma dzikich plaż
Chałupy welcome to
Pocztówka z wakacji
Okruchy wspomnień
Więcej słońca
Wakacje w Amsterdamie
Można dodać...Sorry wspomnienie z Sopotu, Naga plaża

marcinparys11

Post autor: marcinparys11 » sob wrz 08, 2018 7:00 pm

Lato roku 85 było wyjątkowo nieudane jeśli chodzi o pogodę (przeczuwały to "Wały Jagiellońskie", w czerwcowym zestawie kandydowała piosenka "Złote żniwa"). Ale przebojów na lato rzeczywiście, obrodziło jak nigdy.
Być może dopomógł w tym program "Studio Lato" w TVP1. Przez dziennikarzy został odsądzony od czci i wiary, ale miał sporą oglądalność. Nawet powstał cienki kawał "Przychodzi baba do lekarza i mówi: jestem chora bo oglądałam Studio Lato".
Nie powiem, oglądałem kilka (ale tylko kilka!) programów.
Próba kontynuacji programu, w innej wersji pół roku później - tytuł też był inny, ale zapamiętałem jak uczono telewidzów piosenki "Szał baj najt".
Tu przyznam się do znacznie gorszego grzechu. Wysłałem kartkę pocztową z głosami do plebiscytu Non-Stopu "Najlepsi w roku 1985" i jako kompozytora roku wytypowałem... Sławomira Sokołowskiego (lidera zespołu Bolter)! Ciekawe, czy jeszcze znalazł się choć jeden czytelnik NS o takim guście muzycznym. Żeby było ciekawiej, nie znosiłem piosenki "Daj mi tę noc" - a to też był przebój tamtego lata.

choroszcz

Post autor: choroszcz » wt wrz 11, 2018 11:55 pm

Ja uważam,że Studio Lato było fajnym programem , owszem miałem 13 lat ale były w nim i ciekawe piosenki nie tylko polskie ( lansowano m.in The World Girl -Scritti Polliti) były ciekawe tematy np,,słomiany wdowiec '' byli Skauci Piwni czyli sporo humoru i jakis serial .
Studio 1 -tez `było szczególnie jesienią odskocznią od1 niedzielnej nudy w ciemne wieczory.

ODPOWIEDZ