LP Trójka nr 459 - 08.02.2019 - Marek Niedźwiecki

LP Trójka to nowa audycja (na antenie od 9 kwietnia 2010), nadawana w piątkowe przedpołudnie (kiedyś w paśmie „Tu Baron”, obecnie w paśmie „Do południa”) — wspomnienia, nowe nagrania, propozycje z aktualnego Topu... czyli wszystko co związane z LP3.
Poczekalnia LP3 – na antenie od 9 września 2017 roku – w każdą sobotę od 7 do 9, prowadzący: Piotr Baron

Moderatorzy: ku3a, jotem3, ku3a, jotem3

TStudent
Posty: 11607
Rejestracja: sob sty 13, 2018 9:48 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: nr 1856
Lokalizacja: zmienna ;)

Re: LP Trójka nr 459 - 08.02.2019 - Marek Niedźwiecki

Post autor: TStudent »

bobby-x pisze: pt lut 22, 2019 11:30 pm Bo to co gra Trójka teraz jest fantastyczne a to co grała dawno temu a już nie gra, lub cokolwiek nowego co można znaleźć w necie lub w stacjach komercyjnych to jest beee.
Nie wszystko jest be w stacjach komercyjnych. Ja ostatnio wrzuciłem jedną z propozycji w Gabinecie Cieni właśnie ze stacji komercyjnych.
To nie jest tak, że wszystko, co jest w RMF, traktuję jak śmieci. Po prostu od kilku lat poziom utworów granych w RMF spada, bo jest sporo tego dicho, i właśnie to dicho mocno mi uwiera. Ale rokrocznie znajduję jakieś perełki także w RMF.
A w Trójce to nie ma dobrych wykonawców? Riverside, Pablopavo, Zaz, Król, Florence? O niegdyś absolutnie mainstreamowej Lady Gadze nie wspominając.
Awatar użytkownika
bobby-x
Posty: 9891
Rejestracja: pt lis 11, 2005 5:00 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: czerwiec 1983
Lokalizacja: Powiat Otwocki, Mazowiecki Park Krajobrazowy
Kontakt:

Re: LP Trójka nr 459 - 08.02.2019 - Marek Niedźwiecki

Post autor: bobby-x »

TStudent pisze: pt lut 22, 2019 11:37 pm To nie jest tak, że wszystko, co jest w RMF, traktuję jak śmieci. Po prostu od kilku lat poziom utworów granych w RMF spada, bo jest sporo tego dicho, i właśnie to dicho mocno mi uwiera. Ale rokrocznie znajduję jakieś perełki także w RMF.
A w Trójce to nie ma dobrych wykonawców? Riverside, Pablopavo, Zaz, Król, Florence? O niegdyś absolutnie mainstreamowej Lady Gadze nie wspominając.
Jeśli chodzi o RMF, to słucham go bardzo często. Jeśli piszesz o tym, że poziom spada, to nie wiesz o czym piszesz. Właśnie RMF, gra bardzo dużo (coraz więcej) tego co było grane w liście Trójki i Trójce dawno temu, a teraz dla Metza i spółki jest zbyt komercyjne. Cała Zaz i ostatnia Gaga świetne, poprzednia Gaga może niekoniecznie. Riverside, Pablopavo, Florencja, nie bardzo. Natomiast wolny, smutny Kortez (Hey wy, Stare drzewa) byłby fantastyczny gdyby była różnorodność na liście, a tak to smutas Kortez za bardzo zlewa się z innymi smutasami i jest "smutaśna lista" a nie "lista przebojów".
TStudent
Posty: 11607
Rejestracja: sob sty 13, 2018 9:48 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: nr 1856
Lokalizacja: zmienna ;)

Re: LP Trójka nr 459 - 08.02.2019 - Marek Niedźwiecki

Post autor: TStudent »

bobby-x pisze: sob lut 23, 2019 12:09 am Jeśli piszesz o tym, że poziom spada, to nie wiesz o czym piszesz.
To może raczej od jakichś 2 lat zaczął systematycznie rosnąć, bo
Właśnie RMF, gra bardzo dużo (coraz więcej) tego co było grane w liście Trójki i Trójce dawno temu, a teraz dla Metza i spółki jest zbyt komercyjne.
Ale przykładowo w 2016 czy '17 to na POPliście było okropnie dużo tego dicho. To znaczy nadal jest sporo, ale udział procentowy już jest kupę mniejszy.
poprzednia Gaga może niekoniecznie.
Bo Gaga z ostatnich miesięcy i Gaga z wcześniejszych czasów to przepaść. To zupełnie dwie różne osoby.
Natomiast wolny, smutny Kortez (Hey wy, Stare drzewa) byłby fantastyczny gdyby była różnorodność na liście, a tak to smutas Kortez za bardzo zlewa się z innymi smutasami i jest "smutaśna lista" a nie "lista przebojów".
Z tym zgodzę się, ale niestety, należy zgonić na czasy, w których żyję. Z polskiego wiem (jak i Wy też być może wiecie), że historia stanowi wielką sinusoidę, gdzie raz mówi się: chwytaj dzień, dominuje (względnie) optymistyczne podejście do życia i cała sztuka jest nastawiona na afirmację życia i wszystko jest radosne, kolorowe; a innym razem jest zupełnie odwrotnie i jakieś kilka lat temu weszliśmy zdecydowanie w ten drugi trend (być może dlatego takie świetne, afirmujące życie "Harmony Hall" nie jest skłonne nawet dostać się do N13). I dlatego też Lista w większości ma taki charakter, jaki ma. Tyle w temacie.
kajman
Posty: 64026
Rejestracja: pt wrz 22, 2006 9:00 pm
Lokalizacja: toruń

Re: LP Trójka nr 459 - 08.02.2019 - Marek Niedźwiecki

Post autor: kajman »

Zacznę od tego, że prawie wszystko co tutaj piszemy jest bardzo subiektywne. Moje odczucia są takie, że muzycznie Trójka nie różni się muzycznie aż tak od tej powiedzmy z l. 80-tych. Wtedy też nie grała (a przynajmniej nie na Liście) wielu wykonawców komercyjnych, albo grała ich w minimalnych ilościach (to akurat jest obiektywne). Dla Ciebie Ava Max jest lepsza od Sławomira, dla mnie to i to jest beznadziejne, a ktoś inny może uważać na odwrót. Dla Ciebie nagrania z nowej płyty Lao są gorsze od HPW czy wojenki, dla mnie są o wiele lepsze.
Co można ustalić obiektywnie? Wydaje mi się, że to, że w zestawie pojawia się sporo mainstreamowych, ale nie znajdują one uznania wśród słuchaczy Trójki, a konkretnie LP3 (przynajmniej jeżeli chodzi o mainstream zagraniczny). Chyba także to, że słuchacze Listy preferują pewne klimaty, a także pewnych wykonawców. I myślę, że ciężko byłoby teraz zdobywać nowych słuchaczy. Większe nastawienie na komercję raczej tego nie zmieni, a nawet wprost przeciwnie, może zniechęcić tych, którzy jeszcze przy niej wiernie trwają.
I jeszcze jedno, bo uważam, że dokonałeś manipulacji. Po pierwsze liczba 1000 raczej nie ma nic wspólnego z ilością aktywnych forumowiczów, po drugie odniosłeś się do podanych przykładowo czterech osób, a przypuszczalnie jest ich jednak sporo więcej (przypuszczalnie faktycznie stanowi zdecydowaną mniejszość, ale na pewno nie liczoną w promilach).
ODPOWIEDZ