Poczekalnia Listy Przebojów nr 36 - 12.05.2018 - Piotr Baron

LP Trójka to nowa audycja (na antenie od 9 kwietnia 2010), nadawana w piątkowe przedpołudnie (kiedyś w paśmie „Tu Baron”, obecnie w paśmie „Do południa”) — wspomnienia, nowe nagrania, propozycje z aktualnego Topu... czyli wszystko co związane z LP3.
Poczekalnia LP3 – na antenie od 9 września 2017 roku – w każdą sobotę od 7 do 9, prowadzący: Piotr Baron

Moderatorzy: ku3a, jotem3, ku3a, jotem3

Awatar użytkownika
jollyroger72
Posty: 19439
Rejestracja: czw lut 02, 2012 12:26 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: not. 176
Lokalizacja: Port Royal!

Poczekalnia Listy Przebojów nr 36 - 12.05.2018 - Piotr Baron

Post autor: jollyroger72 »

Dzień dobry :)
Czyżby bobby-x dziś zaspał?
Awatar użytkownika
bobby-x
Posty: 9891
Rejestracja: pt lis 11, 2005 5:00 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: czerwiec 1983
Lokalizacja: Powiat Otwocki, Mazowiecki Park Krajobrazowy
Kontakt:

Re: Poczekalnia Listy Przebojów nr 36 - 12.05.2018 - Piotr Baron

Post autor: bobby-x »

Nastawił wieżę na 5:55 i nie wstał.
Awatar użytkownika
jollyroger72
Posty: 19439
Rejestracja: czw lut 02, 2012 12:26 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: not. 176
Lokalizacja: Port Royal!

Re: Poczekalnia Listy Przebojów nr 36 - 12.05.2018 - Piotr Baron

Post autor: jollyroger72 »

Podobno to było ostatnie wydanie Poczekalni?!
Nie usłyszałem tego osobiście, ale nasłuchowcy tak piszą na facebookowej grupie trójkowej.
Ostatnio zmieniony sob maja 12, 2018 11:53 am przez jollyroger72, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
Yacy
Posty: 21971
Rejestracja: wt gru 27, 2005 11:14 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: not. 67 30.07.1983
Lokalizacja: Elbląg
Kontakt:

Re: Poczekalnia Listy Przebojów nr 36 - 12.05.2018 - Piotr Baron

Post autor: Yacy »

Jak powiedział Redaktor za tydzień wchodzi nowa ramówka. Balonik będzie na stałe we wtorki Do południa. A w soboty nowy autor i nowa audycja.
Wreszcie! ;-)
Awatar użytkownika
bobby-x
Posty: 9891
Rejestracja: pt lis 11, 2005 5:00 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: czerwiec 1983
Lokalizacja: Powiat Otwocki, Mazowiecki Park Krajobrazowy
Kontakt:

Re: Poczekalnia Listy Przebojów nr 36 - 12.05.2018 - Piotr Baron

Post autor: bobby-x »

Ooooo, czyżbym zaspał na ostatnią...
TStudent
Posty: 11607
Rejestracja: sob sty 13, 2018 9:48 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: nr 1856
Lokalizacja: zmienna ;)

Re: Poczekalnia Listy Przebojów nr 36 - 12.05.2018 - Piotr Baron

Post autor: TStudent »

Nic nie miałbym przeciwko Poczekalni, ale żeby była jednak wczesnym popołudniem (14-16) i żeby była bardziej promującą utwory z zestawu do głosowania. Ale jak jest ostatnia, to już trudno. ;) Zresztą przy tak wczesnej porze i tak połowa utworów nie docierała do słuchaczy, więc niewiele pomagała w urozmaicaniu Listy. Jedyne, co tu może i trochę sensu mieć, to... wprowadzenie limitu przebywania w P. utworów do 8 tygodni. Może to coś pomoże, bo są i takie osobniki, które przebywają już od 15 tygodni. A Motelik przynosił wstyd przez 43 tygodnie. Harry przez 35 (jakoś na Listę się jednak dostał, ale pozostaje niedocenionym utworem. Gdyby na LP3 głosowało więcej ludzi, pewnie mógłby skończyć i w dziesiątce).
Ciekawe, co Balonik będzie robić Do południa. I tak go nie posłucham, bo mam zajęcia. Pechowo, że do południa. ;)
Awatar użytkownika
Yacy
Posty: 21971
Rejestracja: wt gru 27, 2005 11:14 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: not. 67 30.07.1983
Lokalizacja: Elbląg
Kontakt:

Re: Poczekalnia Listy Przebojów nr 36 - 12.05.2018 - Piotr Baron

Post autor: Yacy »

to co robił w Tu Baronie, w Trzech wymiarach gitary czy w Poczekalni.
czyli puszczał swoje ulubione płyty, przerywane stałymi punktami DP.
to samo robi Niedźwiedź w poniedziałki ;-)
jak dla mnie zmiana raczej na dobre, bo poza poniedziałkami nie słuchałem tego pasma.
Krzysiek1996
Posty: 727
Rejestracja: pn kwie 02, 2018 6:11 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: 2013

Re: Poczekalnia Listy Przebojów nr 36 - 12.05.2018 - Piotr Baron

Post autor: Krzysiek1996 »

Tylko 3 godzinna LP Trójka
Awatar użytkownika
bobby-x
Posty: 9891
Rejestracja: pt lis 11, 2005 5:00 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: czerwiec 1983
Lokalizacja: Powiat Otwocki, Mazowiecki Park Krajobrazowy
Kontakt:

Re: Poczekalnia Listy Przebojów nr 36 - 12.05.2018 - Piotr Baron

Post autor: bobby-x »

TStudent pisze: sob maja 12, 2018 4:20 pm A Motelik przynosił wstyd przez 43 tygodnie. Harry przez 35 (jakoś na Listę się jednak dostał, ale pozostaje niedocenionym utworem. Gdyby na LP3 głosowało więcej ludzi, pewnie mógłby skończyć i w dziesiątce).
Tych ...gdyby... jest dużo więcej:
1. gdyby profil stacji trojkowej był lepiej wyważony, więcej komercji , mniej smutasów , można by długo pisać
2. gdyby 1. to byłoby więcej słuchaczy może młodszych, może bardziej otwartych na np. Harry Styles, Chainsmokers, Sia, wszyscy młodzi uciekli
3. Ilu nowych artystów wypromowała Lista w ostatnich latach, kilku? Greta, Jaromir... eee szkoda czasu na te rozważania, które nic nie dadzą.
kajman
Posty: 64025
Rejestracja: pt wrz 22, 2006 9:00 pm
Lokalizacja: toruń

Re: Poczekalnia Listy Przebojów nr 36 - 12.05.2018 - Piotr Baron

Post autor: kajman »

1. Gyby profil stacji trojkowej był lepiej wyważony, mniej komercji, więcej ciekawej muzyki z pogranicza experymentu, jazzu bądź bluesa.
2. To byłoby więcej słuchaczy może wyrobionych i nie zainteresowanych sieczką, którą grają wszędzie.
3. Ilu nowych artystów wypromowała Lista w ostatnich latach, kilkudziesięciu? Pewnie gdzieś tyle.
Awatar użytkownika
jollyroger72
Posty: 19439
Rejestracja: czw lut 02, 2012 12:26 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: not. 176
Lokalizacja: Port Royal!

Re: Poczekalnia Listy Przebojów nr 36 - 12.05.2018 - Piotr Baron

Post autor: jollyroger72 »

kajman pisze: ndz maja 13, 2018 5:32 pm 1. Gyby profil stacji trojkowej był lepiej wyważony, mniej komercji, więcej ciekawej muzyki z pogranicza experymentu, jazzu bądź bluesa.
A gdzie jest rock? Zwłaszcza polski. Ten prawdziwy a nie pseudo.
O heavy metalu nie wspomnę.
kajman
Posty: 64025
Rejestracja: pt wrz 22, 2006 9:00 pm
Lokalizacja: toruń

Re: Poczekalnia Listy Przebojów nr 36 - 12.05.2018 - Piotr Baron

Post autor: kajman »

Rock mogę dopisać.
Awatar użytkownika
bobby-x
Posty: 9891
Rejestracja: pt lis 11, 2005 5:00 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: czerwiec 1983
Lokalizacja: Powiat Otwocki, Mazowiecki Park Krajobrazowy
Kontakt:

Re: Poczekalnia Listy Przebojów nr 36 - 12.05.2018 - Piotr Baron

Post autor: bobby-x »

Eeeee kajmanie, wg Twoich propozycji Trójce z 6% spadnie do 3%. Szkoda roztrząsać problem. Natomiast jest nazwa nowej audycji zamiast "Poczekalni" będzie to "Zapraszamy na weekend". Hmm ale patrząc dalej na ramówkę 26.05 powraca "Poczekalnia Listy Przebojów" : )

PS. Wszystko co grała Trójka w najlepszych latach, gra teraz rmf oczywiście pomieszane z komercją ale wcale mi to nie przeszkadza, jest to świetnie wyważone i rmf ma 25% a Trójka <6% i nadal jej słupki spadają. Cóż trudno.
TStudent
Posty: 11607
Rejestracja: sob sty 13, 2018 9:48 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: nr 1856
Lokalizacja: zmienna ;)

Re: Poczekalnia Listy Przebojów nr 36 - 12.05.2018 - Piotr Baron

Post autor: TStudent »

I rmf ma 25% a Trójka <6% i nadal jej słupki spadają. Cóż trudno.
Ale chociaż należymy do prawdziwej elity! :)
A RMF, to do jasnej pogody co? On nie gra tyle dobrych utworów, co Trójka. Dawnych Trójkowych utworów w RMF jest może 2-3 na godzinę, a reklamy są co 15 minut, szczególnie w powszednie poza szczytem słuchalności. I RMF generalnie więcej wtrąca nos w politykę aniżeli jeszcze 3-5 lat temu. A muzyka w Trójce przynajmniej nie jest przerywana przez jakieś reklamy loterii, w której możnaby wygrać nie wiadomo co, a tymczasem kończy się przeważnie na niezbyt wielkiej sumie pieniędzy. Błagam - nie róbcie z Trójki RMFu.
Tak więc mam nadzieję, że to są wystarczające argumenty za Trójką.

Choć po cichu przyznaję, że obecnie Trójka jest trochę zbyt mało trójkowa, jak na siebie - ale:
"Po chwili wiosna przyjdzie, ten śnieg znienagła zejdzie!"
Awatar użytkownika
bobby-x
Posty: 9891
Rejestracja: pt lis 11, 2005 5:00 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: czerwiec 1983
Lokalizacja: Powiat Otwocki, Mazowiecki Park Krajobrazowy
Kontakt:

Re: Poczekalnia Listy Przebojów nr 36 - 12.05.2018 - Piotr Baron

Post autor: bobby-x »

TStudent pisze: wt maja 15, 2018 8:57 pm

Ale chociaż należymy do prawdziwej elity! :)
A RMF, to do jasnej pogody co? On nie gra tyle dobrych utworów, co Trójka. Dawnych Trójkowych utworów w RMF jest może 2-3 na godzinę, a reklamy są co 15 minut, szczególnie w powszednie poza szczytem słuchalności. I RMF generalnie więcej wtrąca nos w politykę aniżeli jeszcze 3-5 lat temu. A muzyka w Trójce przynajmniej nie jest przerywana przez jakieś reklamy loterii, w której możnaby wygrać nie wiadomo co, a tymczasem kończy się przeważnie na niezbyt wielkiej sumie pieniędzy. Błagam - nie róbcie z Trójki RMFu.
Tak więc mam nadzieję, że to są wystarczające argumenty za Trójką.
Choć po cichu przyznaję, że obecnie Trójka jest trochę zbyt mało trójkowa, jak na siebie - ale:
"Po chwili wiosna przyjdzie, ten śnieg znienagła zejdzie!"
Wiesz co mam gdzieś takie radio dla Elit, jak tego nie da się po prostu słuchać. Na szczęście mam przyciski w radioodbiorniku i wybieram sobie to co mi odpowiada, od dawna wolę RMF od Trójki - jako radio grające w tle do posłuchania. Właśnie włączyłem RMF do śniadania. Tak jak pisałem nieraz, radio ma grać muzykę popularną w pasmach największej słuchalności, a nie smuty, pierdoły i ciągle tą samą niszę. A Trójka już nawet nie gra swoich przebojów z lat 80-tych i 90-tych, które były popularne na Liście. Zresztą chyba szkoda czasu na dyskusje z Wami, każdy lubi to co lubi, ja Elit nie przekonam, że Trójki nie da się już słuchać, zresztą nie zamierzam.
kajman
Posty: 64025
Rejestracja: pt wrz 22, 2006 9:00 pm
Lokalizacja: toruń

Re: Poczekalnia Listy Przebojów nr 36 - 12.05.2018 - Piotr Baron

Post autor: kajman »

Problemem Trójki jest nie muzyka, a przynajmniej nie tylko muzyka, ale to, że jej słuchaczami byli ludzie o szerokich światopoglądach, a jeżeli nawet nie szerokich to sprecyzowanych i nie takich, jakie są proponowane przez linię programową dyktowaną przez obecne szefostwo. Zakładając nawet, że muzycznie profil rozgłośni zmienił się od l. 90-tych to nie jest jakoś wyraźnie różny od tego, co Trojka proponowała kilka lat temu, a z tego co czytałem to kilka lat temu był on znacząco wyższy. Odchodzą słuchacze, których mierzi publicystyka proponowana obecnie w Trójce i dla których nie do przejścia są dzienniki. I nawet muzyka nie jest w stanie zmienić tego, że odrzuca ich od Trójki. A nie przychodzą nowi, gdyż poziom publicystyki (a nawet nie jej poziom tylko w ogóle jej istnienie) jest dla nich zaporą nie do pokonania.
TStudent
Posty: 11607
Rejestracja: sob sty 13, 2018 9:48 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: nr 1856
Lokalizacja: zmienna ;)

Re: Poczekalnia Listy Przebojów nr 36 - 12.05.2018 - Piotr Baron

Post autor: TStudent »

To co? Powiecie, że spadki w Trójce to wina tych, co głosowali na PiS? W tym, abstrahując, moja? Ciekawa dygresja. A zatem rzeczywistość nie jest taka różowa... W każdym razie, to, że jest kryzys w Trójce, nie ulega wątpliwości, choć na 80% nie wynika z kwestii muzycznych. Owszem, są i koszmary, i nawet upiory muzyczne, ale muzyka nie jest bynajmniej winowajcą kryzysu.
kajman
Posty: 64025
Rejestracja: pt wrz 22, 2006 9:00 pm
Lokalizacja: toruń

Re: Poczekalnia Listy Przebojów nr 36 - 12.05.2018 - Piotr Baron

Post autor: kajman »

1. Piszę jako ja, nie czuję się reprezentantem kogokolwiek i wypowiadam swoją własną opinię (oczywiście nie wykluczam, że są inne osoby, które uważają podobnie, ale nie w tym rzecz) więc nie ma żadnego powodu, żeby w stosunku do mnie używać liczny mnogiej.
2. Nie pisałem nic o o głosujących na jakąkolwiek partię tylko o postępowaniu osób decydujących o zawartości programowej tego, co w Trojce słychać. Zresztą nie tylko w Trójce, z tego co słyszałem w innych mediach publicznych (przede wszystkim w TVP 1). Owe media stały się tubą propagandową na niespotykaną id wielu lat skalę. Nie piszę, że poprzednio było idealnie, ale teraz to co się dzieje to jest przegięcie. I myślę, że tak to odbiera spora część słuchaczy.
3. Muzyka pewnie w jakimś stopniu jest, ale tak się składa, że z tego co się orientuję to muzycznie nie różni się w jakiś zasadniczy sposób od tego, co w Trójce grano na początku tej dekady, kiedy jednak wskaźniki słuchalności były znacznie wyższe. Zarówno wtedy jak i teraz w zestawie pojawiają się nagrania komercyjne i zarówno wtedy jak i teraz rzadko zyskują uznanie słuchaczy. Może jest o tyle gorzej, że przypuszczalnie większość tych osób, która jest Trójce wierna to wierni fani "trójkowych" wykonawców.
TStudent
Posty: 11607
Rejestracja: sob sty 13, 2018 9:48 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: nr 1856
Lokalizacja: zmienna ;)

Re: Poczekalnia Listy Przebojów nr 36 - 12.05.2018 - Piotr Baron

Post autor: TStudent »

kajman pisze: śr maja 16, 2018 7:17 pm 2. Nie pisałem nic o o głosujących na jakąkolwiek partię tylko o postępowaniu osób decydujących o zawartości programowej tego, co w Trojce słychać. Zresztą nie tylko w Trójce, z tego co słyszałem w innych mediach publicznych (przede wszystkim w TVP 1). Owe media stały się tubą propagandową na niespotykaną id wielu lat skalę. Nie piszę, że poprzednio było idealnie, ale teraz to co się dzieje to jest przegięcie. I myślę, że tak to odbiera spora część słuchaczy.
Bardziej naszpikowana propagandą jest jednak telewizja. Z Jedynką na czele. Do radia jakiś poziom zaufania jeszcze można mieć. A tak biorąc pod uwagę początek zdania - od kogo zależy, jakie decyzje podejmują osoby decyzyjne, dajmy na to, w Trójce i innych naszych rozgłośniach? I czemu w ogóle naszych? To my, wyborcy (to znaczy Ci, którzy głosowali na taką a taką partię) wpływamy na stan rzeczy. Oczywiście to, jacy są ludzie, to już inna sprawa, niemniej jednak wyborcy na teraźniejszość wpływają nawet w 90%.
3. Muzyka pewnie w jakimś stopniu jest, ale tak się składa, że z tego co się orientuję to muzycznie nie różni się w jakiś zasadniczy sposób od tego, co w Trójce grano na początku tej dekady, kiedy jednak wskaźniki słuchalności były znacznie wyższe. Zarówno wtedy jak i teraz w zestawie pojawiają się nagrania komercyjne i zarówno wtedy jak i teraz rzadko zyskują uznanie słuchaczy. Może jest o tyle gorzej, że przypuszczalnie większość tych osób, która jest Trójce wierna to wierni fani "trójkowych" wykonawców.
Z tym się zgodzę i to tylko dlatego, że dopiero od jesieni '16 (a więc już oczywiście za PiSu) staram się słuchać Trójki regularnie i w tej chwili dopiero trochę orientuję się, kto jest stricte "trójkowy". Nie znaczy to jednak, że np. taki Nohavica nie był na Liście wcześniej, bo był.
kajman
Posty: 64025
Rejestracja: pt wrz 22, 2006 9:00 pm
Lokalizacja: toruń

Re: Poczekalnia Listy Przebojów nr 36 - 12.05.2018 - Piotr Baron

Post autor: kajman »

TStudent pisze: śr maja 16, 2018 10:30 pm niemniej jednak wyborcy na teraźniejszość wpływają nawet w 90%
No cóż, tutaj uważam inaczej. Jeżeli wyborcy nawet mają jakiś wpływ na teraźniejszość to w moim odczuciu nie przekracza on 9%, a podejrzewam, że nawet i 0,9%.
TStudent pisze: śr maja 16, 2018 10:30 pm kto jest stricte "trójkowy"
To też jest czasem płynne, bo czasami sympatia potrafi nagle się zmienić, a i artysta może być trójkowym tak nie do końca.
TStudent
Posty: 11607
Rejestracja: sob sty 13, 2018 9:48 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: nr 1856
Lokalizacja: zmienna ;)

Re: Poczekalnia Listy Przebojów nr 36 - 12.05.2018 - Piotr Baron

Post autor: TStudent »

kajman pisze: śr maja 16, 2018 10:59 pm
TStudent pisze: śr maja 16, 2018 10:30 pm niemniej jednak wyborcy na teraźniejszość wpływają nawet w 90%
No cóż, tutaj uważam inaczej. Jeżeli wyborcy nawet mają jakiś wpływ na teraźniejszość to w moim odczuciu nie przekracza on 9%, a podejrzewam, że nawet i 0,9%.
A dlaczego tak mało? W momencie wybierania władz ten wpływ rośnie - jak mówię, nawet do 90%. Co prawda wybory są tylko co najwyżej 2 razy do roku, no ale...
I nie przeciągajmy dyskusji. Konkluzje dotyczące polityki są zbyt mało interesujące, a ze mną od niedawna polityka jest tematem tabu.

Jedno w tym temacie jest pewne - Trójka wróci do swoich dobrych czasów, może nie najlepszych (czyli lat 80., gdy nie było jeszcze stacji komercyjnych), lecz z dołka z pewnością wyjdzie. Możemy dopytywać się losu, kiedy to nastąpi. ;) Pewnie za kilka lat już będzie normalnie. Miejmy nadzieję, że dożyjemy.
Awatar użytkownika
Yacy
Posty: 21971
Rejestracja: wt gru 27, 2005 11:14 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: not. 67 30.07.1983
Lokalizacja: Elbląg
Kontakt:

Re: Poczekalnia Listy Przebojów nr 36 - 12.05.2018 - Piotr Baron

Post autor: Yacy »

Od dzisiaj na swoje miejsce wróciła Katarzyna Próchnicka. "Zapraszamy na weekend".
Nie wiem dlaczego nie Zd3, ale to szczegół.
Ważniejsze, że od wielu tygodni wysłuchałem więcej niż 10-15 minut audycji :-)
Dobra zmiana :-P
prz_rulez
Posty: 7363
Rejestracja: pt cze 16, 2006 3:48 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: *1999 - †2020
Lokalizacja: Dziura
Kontakt:

Re: Poczekalnia Listy Przebojów nr 36 - 12.05.2018 - Piotr Baron

Post autor: prz_rulez »

Pisałem długaśny post... I w tym momencie mnie wylogowało :cry:
Ale może później go jakoś odtworzę...
TStudent
Posty: 11607
Rejestracja: sob sty 13, 2018 9:48 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: nr 1856
Lokalizacja: zmienna ;)

Re: Poczekalnia Listy Przebojów nr 36 - 12.05.2018 - Piotr Baron

Post autor: TStudent »

Yacy pisze: sob maja 19, 2018 7:39 am Dobra zmiana :-P
Chociaż nie obciążamy Balonika na początek weekendu - w końcu za tydzień ma znowu Listę. ;)
Awatar użytkownika
8azyliszek
Posty: 3509
Rejestracja: pt cze 02, 2017 8:12 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: 2002

Re: Poczekalnia Listy Przebojów nr 36 - 12.05.2018 - Piotr Baron

Post autor: 8azyliszek »

Ale jak to była ostatnia?? To czego ja czasem na I zmianie będę słuchał?? Poczekalnia, to był dobry pomysł, skoro zmniejszyli LP Trójkę do 2 godzin. Tylko Baron ją ciągle psuł, puszczając w kółko swoich pieszczoszków. I wymyślał. Ale i tak szkoda. To Myślidziecka powinno polecieć.

Trojka za Świetlika zeszła na psy.

I zgadzam się co do rmffm. Włączam je sobie po Południówce i da się słuchać.
ODPOWIEDZ