Poczekalnia Listy Przebojów nr 1 - 2017.09.09

LP Trójka to nowa audycja (na antenie od 9 kwietnia 2010), nadawana w piątkowe przedpołudnie (kiedyś w paśmie „Tu Baron”, obecnie w paśmie „Do południa”) — wspomnienia, nowe nagrania, propozycje z aktualnego Topu... czyli wszystko co związane z LP3.
Poczekalnia LP3 – na antenie od 9 września 2017 roku – w każdą sobotę od 7 do 9, prowadzący: Piotr Baron

Moderatorzy: ku3a, jotem3, ku3a, jotem3

Awatar użytkownika
bobby-x
Posty: 9891
Rejestracja: pt lis 11, 2005 5:00 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: czerwiec 1983
Lokalizacja: Powiat Otwocki, Mazowiecki Park Krajobrazowy
Kontakt:

Re: Poczekalnia Listy Przebojów nr 1 - 2017.09.09

Post autor: bobby-x »

FOXD pisze: pt wrz 15, 2017 12:21 am Trójki słuchałem od wielu już lat jedynie wyrywkowo, natomiast od blisko 2 lat prawie wcale. Tak robi znacząca część moich znajomych, co jednakże nie oznacza, że oddając głosy nie mamy rozeznania w jakości tego co jest prezentowane w zestawie.
Czyli kolejna grupka słuchaczy, która przestawiła pokrętło na inną stację lub w ogóle nie słucha radia.
Awatar użytkownika
bobby-x
Posty: 9891
Rejestracja: pt lis 11, 2005 5:00 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: czerwiec 1983
Lokalizacja: Powiat Otwocki, Mazowiecki Park Krajobrazowy
Kontakt:

Re: Poczekalnia Listy Przebojów nr 1 - 2017.09.09

Post autor: bobby-x »

FOXD pisze: pt wrz 15, 2017 12:21 am Moim zdaniem problemem (od lat) nie są głosujący.....
Problemów jest o wiele więcej ale nie będę o nich pisał, bo po pierwsze nie chcę oczerniać moich ulubionych redaktorów, po drugie szkoda mi na to czasu. To co piszesz wyżej, wszystko się zgadza, niestety. Weźmy np. Depeche Mode. Od wielu lat bardzo przeciętne utwory, żaden powiew świeżości. Na lp3, jakby mogli to byliby 50 tygodni na pierwszym z kawałkami z ostatniej płyty. Ich miejsce w szeregu widać na liście singlowej UK. Utwory z ostatniej płyty poza setką, z poprzedniej okolice 80. miejsca. A pierwsza płyta, ta jeszcze new romantic, a kolejne z lat 80-tych, Top10. Wiem, wiem zaraz odezwą się depeszowcy, że lista Trójki to nie UK czy US. Ale te dwie listy wyznaczały standardy w muzyce rozrywkowej i dalej wyznaczają. Ed 16 utworów w Top20 przy debiucie ostatniej płyty. U nas 36-38 miejsce. Można też popatrzeć na wpisywane listy Euro z 1984-1986 r, ile tam hitów z top10 pojawiło się na lp3, prawie każdy. Na lp3 zawsze siłą było połączenie przebojów z różnych list plus utwory polskie. Można by elaborat napisać. Jeszcze jak Baloniarz sam prowadził listę to coś się działo, wymiana poczekalni w dwa tygodnie 9 nowości w dwóch listach pod rząd, trochę innych kapel np. cięższych, Warszawo walcz!
Ostatnio zmieniony pt wrz 15, 2017 4:57 pm przez bobby-x, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
FOXD
Posty: 22138
Rejestracja: ndz sty 03, 2010 10:54 pm
Lokalizacja: Wrocław/Breslau

Re: Poczekalnia Listy Przebojów nr 1 - 2017.09.09

Post autor: FOXD »

bobby-x pisze: pt wrz 15, 2017 6:54 am
FOXD pisze: pt wrz 15, 2017 12:21 am Trójki słuchałem od wielu już lat jedynie wyrywkowo, natomiast od blisko 2 lat prawie wcale. Tak robi znacząca część moich znajomych, co jednakże nie oznacza, że oddając głosy nie mamy rozeznania w jakości tego co jest prezentowane w zestawie.
Czyli kolejna grupka słuchaczy, która przestawiła pokrętło na inną stację lub w ogóle nie słucha radia.
Cóż, trzeba zaznaczyć, że ów odpływ słuchaczy nie wynika raczej jedynie ze zmian na scenie politycznej. Jak spojrzeć na publikowane co rusz raporty słuchalności stacji radiowych (udział w rynku), to Trójka na przestrzeni lat 2012-2017 straciła ponad 2,1% udziału (z 8,7% w VIII 2012 do 6,6% w VIII 2017), czyli 1/4 słuchaczy. Można jednak też zauważyć szybszą stratę w przeciągu ostatnich blisko już 2 lat, tj. o 1,1% (z 7,7% w VIII 2015 do 6,6 VIII 2017). Przyczyn oczywiście jest wiele, które łącznie składają się na taki wynik.
Na swoim przykładzie oraz mojego środowiska, mogę stwierdzić, że Trójka (a co za tym idzie także lp3) utraciła swój ożywczy i energetyczny klimat. W dużej mierze na taką ocenę składa się poziom muzyczny, który zaczyna klimatem coraz bardziej kojarzyć się z atmosferą PR1 (zresztą także spadek udziału w rynku o ponad 4% w tym samym okresie). Na drugim biegunie do Trójki (choć niekoniecznie) mogę wskazać jedną ze stacji, co do której przekonalem się w ostatnim czasie (zwłaszcza ostatni rok), a która tylko w ostatnich 2-3 latach zyskała blisko 1% udziału (z 0,8% do 1,7%, czyli prawie 100% przyrostu). Przyznam, że tam odnajduję dawny klimat Trójkowy, nie tylko w plaszczyźnie muzycznej.
Dla zainteresowanych: http://www.wirtualnemedia.pl/artykul/du ... ro-do-gory
Awatar użytkownika
bobby-x
Posty: 9891
Rejestracja: pt lis 11, 2005 5:00 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: czerwiec 1983
Lokalizacja: Powiat Otwocki, Mazowiecki Park Krajobrazowy
Kontakt:

Re: Poczekalnia Listy Przebojów nr 1 - 2017.09.09

Post autor: bobby-x »

A Trójka powinna rywalizować z Zetką o drugie miejsce na poziomie 13-15 punktów procentowych. Co prawda ciężko jest wygrywać z komercją, już jest piąta, i pewnie będzie za jakiś czas siódma pod Audytorium 17 i Vox FM. Radio Audytorium 17, pierwszy raz widzę na oczy, proszę bardzo, można? Można!
Awatar użytkownika
FOXD
Posty: 22138
Rejestracja: ndz sty 03, 2010 10:54 pm
Lokalizacja: Wrocław/Breslau

Re: Poczekalnia Listy Przebojów nr 1 - 2017.09.09

Post autor: FOXD »

Wcale nie jest trudno konkurować z konkurencją, tylko trzeba się trzymać pewnych reguł, trendów, klimatów etc., do których Trójka przyzwyczaiła swoich słuchaczy. To składało się na atmosferę trójkową, wypracowana przez lata 70, 80, czy nawet i 90. To głównie z powodu owej atmosfery był napływ do Trójki "młodego zastrzyku" słuchaczy, pozostających z nią.
Niewątpliwie fakt, że Trójka jest rozgłośnią publiczną, a co za tym idzie "podległą" nie sprzyja jej rozwojowi. Jednakże to problem wszystkich mediów publicznych, który winien być w przyszłosci rozwiązany w sposób, pozwalający oderwać je od wpływów politycznych.
prz_rulez
Posty: 7363
Rejestracja: pt cze 16, 2006 3:48 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: *1999 - †2020
Lokalizacja: Dziura
Kontakt:

Re: Poczekalnia Listy Przebojów nr 1 - 2017.09.09

Post autor: prz_rulez »

"Audytorium 17" to po prostu rozgłośnie regionalne Polskiego Radia.
Cóż, dla mnie lista w Wielkiej Brytanii to już żaden wykładnik, ewentualnie lista samych downloadów + nowości z listy winyli (jeszcze na liście indie może być coś ciekawego). Raczej byśmy nie chcieli takiego zestawu jak z listy ogólnej czy streamingu...

Swoją drogą, ten "utarty trójkowy klimat" to też pewna przesada. W Trójce były i odjechane neofolki, i klasyka, i Duck Sauce, więc Trójka potrafiła być bardzo różnorodna.

Aczkolwiek i tak nie narzekam jakoś bardzo na ramówkę muzyczną. Moje większe obawy wzbudzają audycje publicystyczne i w Trójce, i w Jedynce. Dzisiejsza audycja w Trójce o 9:00 - co najmniej bardzo specyficzna. Ale mistrzostwo świata to nowa audycja w Jedynce o 23:10 w czwartki. Bardziej konserwatywna od Pospieszalskiego - a to już coś znaczy...
Awatar użytkownika
FOXD
Posty: 22138
Rejestracja: ndz sty 03, 2010 10:54 pm
Lokalizacja: Wrocław/Breslau

Re: Poczekalnia Listy Przebojów nr 1 - 2017.09.09

Post autor: FOXD »

prz_rulez pisze: pt wrz 15, 2017 9:58 pm Swoją drogą, ten "utarty trójkowy klimat" to też pewna przesada. W Trójce były i odjechane neofolki, i klasyka, i Duck Sauce, więc Trójka potrafiła być bardzo różnorodna.
Jasne i chwała za ową róznorodność drzewiej. Tylko dzisiaj widać, że Trójka (a za nią lp3) jednak skręciła w pewien "dziwny" obszar marności. Ktoś powie nisza. Tylko co to za nisza, skoro lądują do niej kawałki z tego samego klimatycznego obszaru miałkosśi. Ja się pytam gdzie jest Trójka gdy na rynku muzycznym pojawiają się takie kawałki jak np.:
- Royal Blood - HOOK, LINE & SINKER
- John Butler Trio - BULLY
- Queens of the Stone Age - VILLANS OF CIRCUMSTANCE
- The Afghan Whigs - YOU WANT LOVE
- Greta Van Fleet - SAFARI SONG
- Proletaryat - SZAJBA
- Püdelsi - BESTIE
Oczywiście ktoś napisze: "no tak wrzucił swoje preferencje". Tylko po pierwsze jest to tylko pewien wycinek, a po drugie kiedyś trudno było nadążyć za nowościami, które Trójka prezentowała (zwłaszcza te energetyczne). Każdy z tych kawałków powyżej mieści się w tzw. kanonie trójkowym. Dzisiaj Trojkę trzeba "poganiać" by łaskawie na coś zwróciła uwagę.
prz_rulez pisze: pt wrz 15, 2017 9:58 pm Aczkolwiek i tak nie narzekam jakoś bardzo na ramówkę muzyczną. Moje większe obawy wzbudzają audycje publicystyczne i w Trójce, i w Jedynce.
Tej kwestii nawet nie chcę rozwijać, z uwagi na specyfikę forum.
Awatar użytkownika
8azyliszek
Posty: 3509
Rejestracja: pt cze 02, 2017 8:12 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: 2002

Re: Poczekalnia Listy Przebojów nr 1 - 2017.09.09

Post autor: 8azyliszek »

W Trójce Świetlika i Surmacza najbardziej denerwują mnie ostatnio zmiany w ramówce. Widać że chłopaki mieli pomysły, by podbić słuchalność nowymi audycjami. No to im się udało. :) Pół godziny na Muzyczną Pocztę UKF i to jeszcze z reklamami w środku? Proszę was, panowie. Likwidacja komentarzy politycznych po 8.30 też jest do kitu. Nic dziwnego, że Trójka spada.
ODPOWIEDZ