LP Trójka nr 303 - 29.01.2016 - Marek Niedźwiecki

LP Trójka to nowa audycja (na antenie od 9 kwietnia 2010), nadawana w piątkowe przedpołudnie (kiedyś w paśmie „Tu Baron”, obecnie w paśmie „Do południa”) — wspomnienia, nowe nagrania, propozycje z aktualnego Topu... czyli wszystko co związane z LP3.
Poczekalnia LP3 – na antenie od 9 września 2017 roku – w każdą sobotę od 7 do 9, prowadzący: Piotr Baron

Moderatorzy: ku3a, jotem3, ku3a, jotem3

Awatar użytkownika
Miszon
Posty: 15265
Rejestracja: pn lis 13, 2006 12:18 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: 640
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

LP Trójka nr 303 - 29.01.2016 - Marek Niedźwiecki

Post autor: Miszon »

Dziś warto było zwrócić uwagę na Bank z taśmociągu (ciekawy numer, trochę w stylu Queen - szczególnie klawisze i gitary, a nawet trochę linia melodyczna, tylko bas się nie zgadzał), a także REWELACYJNĄ nową Julię Marcell - po polsku i od razu niesamowicie. Liczę na miejsce pierwsze.
Tylko nie dosłyszałem tytułu tej piosenki Julii?
Awatar użytkownika
Yacy
Posty: 21971
Rejestracja: wt gru 27, 2005 11:14 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: not. 67 30.07.1983
Lokalizacja: Elbląg
Kontakt:

Re: LP Trójka nr 303 - 29.01.2016 - Marek Niedźwiecki

Post autor: Yacy »

gdybyś głosował w wątku z głosowaniem to byś wiedział.
:-)
Awatar użytkownika
Miszon
Posty: 15265
Rejestracja: pn lis 13, 2006 12:18 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: 640
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: LP Trójka nr 303 - 29.01.2016 - Marek Niedźwiecki

Post autor: Miszon »

a raczej gdybym głosował

w każdym razie mam pierwszego kandydata na piosenkę roku (ostatnio też Ślady wygrały już w styczniu i nie poddały się cały rok).
PS
Posty: 903
Rejestracja: ndz gru 31, 2006 10:53 am
Listy Przebojów Trójki słucham od: 14.01.1984
Lokalizacja: W-wa
Kontakt:

Re: LP Trójka 29.01.2016 - Marek Niedźwiecki - Taśmociąg

Post autor: PS »

Bank – MIJA CZAS I NIC
...ten zespół kojarzy mi się z Telewizyjną Listą Przebojów, którą oglądałem od 1983 roku, czyli wcześniej niż zacząłem słuchać LP3... Myślę, że wspomniana w zapowiedzi piosenka "Ciągle ktoś mówi coś" (notabene była w piątek w Muzycznej Poczcie UKF) ukazała się w 1982 roku i mogła trafić na Listę Trójki. Jeśli się na niej nie znalazła, to chyba po prostu z powodu zbyt małej liczby głosów. Bank był jednym z prekursorów rocka lat 80-tych w Polsce, ale przepadł zanim rockowy boom wybuchł na dobre, bo grał muzyką sięgającą wstecz (do lat 70-tych) i miał zbyt miałkie teksty.

Kombi – YOU ARE WRONG
...numer nagrany w Londynie, ale singiel (dokładniej maxi-singiel z wersją 'Club Mix') ukazał się chyba tylko w Niemczech. Czasem na Allegro potrafi osiągać cenę w granicach 150zł. Prezentowana przez Marka podstawowa wersja ukazała się tylko na kasecie „The Best of Kombi” wydanej w 1985 roku przez firmę Merimpex.

Black – LISTEN
...nie kojarzyłem tego kawałka. Już wtedy - w 1991 - zespół Black był... zapomniany. Typowy one-hit wonder, ale dał nam piosenkę na całe życie ("Wonderful Life").
ODPOWIEDZ