Poszukiwane informacje o zespole Point

Ktoś, gdzieś, kiedyś słyszał coś, ale nie wie kto, gdzie, kiedy i z kim — czyli zubożona wersja „Jaka to melodia” :-)

Moderatorzy: danco28, danco28

nemopres
Posty: 2
Rejestracja: sob sie 02, 2014 5:51 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: 1996

Poszukiwane informacje o zespole Point

Post autor: nemopres »

Witam,
Poszukuję info o zespole Point i piosence "Przelewanie czasu" nagranej z Edtą Geppert w maju 1983 roku. Pojawiła się w 3 notowaniach LP3, debiut w notowaniu 62 (z 25 czerwca 1983 roku) - miejsce 28, potem było miejsce 23 - najwyższe i w 64-tym notowaniu (09.07.1983) miejsce 27
Mowa o tej piosence http://ulub.pl/tl6R0fGXgy/point-edyta-g ... czasu-1983
Czy ktoś z Was wie, słyszał może gdzieś coś więcej na temat grupy POINT - składu muzyków, na przykład? Czy jakieś inne utwory tego zespołu gdzieś funkcjonują? No i - kto stworzył ten utwór "Przelewanie czasu"... Autorzy tekstu, muzyki? Z jakiej okazji ten utwór został nagrany? A może jest ktoś inny, kto ma garść info na ten temat? Cokolwiek! Internet na ten temat milczy, także za jakiekolwiek info będę wdzięczna.
Wiem, że kiedyś była o tym mowa w Markomanii, nawet był ten utwór zagadką muzyczną, ale niestety nie pamiętam szczegółów.
Dzięki!
M
JC
Posty: 1171
Rejestracja: pn lis 14, 2005 7:26 pm
Lokalizacja: Warszawa

Re: Poszukiwane informacje o zespole Point

Post autor: JC »

nemopres pisze:Witam,
Poszukuję info o zespole Point i piosence "Przelewanie czasu" nagranej z Edtą Geppert w maju 1983 roku. Pojawiła się w 3 notowaniach LP3, debiut w notowaniu 62 (z 25 czerwca 1983 roku) - miejsce 28, potem było miejsce 23 - najwyższe i w 64-tym notowaniu (09.07.1983) miejsce 27
Mowa o tej piosence http://ulub.pl/tl6R0fGXgy/point-edyta-g ... czasu-1983
Czy ktoś z Was wie, słyszał może gdzieś coś więcej na temat grupy POINT - składu muzyków, na przykład? Czy jakieś inne utwory tego zespołu gdzieś funkcjonują? No i - kto stworzył ten utwór "Przelewanie czasu"... Autorzy tekstu, muzyki? Z jakiej okazji ten utwór został nagrany? A może jest ktoś inny, kto ma garść info na ten temat? Cokolwiek! Internet na ten temat milczy, także za jakiekolwiek info będę wdzięczna.
Wiem, że kiedyś była o tym mowa w Markomanii, nawet był ten utwór zagadką muzyczną, ale niestety nie pamiętam szczegółów.
Dzięki!
M
Pamiętam tą zagadkę w jakimś okołolistowym programie.... wydaje mi się, że jeszcze to było w Trójkowym Expressie (pytanie dotyczyło oczywiście Pani na wokalu), potem Marek prezentował tą piosenkę i w Markomanii (chyba w 2002 roku) i nie tak dawno w LP Trójce. Ja natknąłem się na autorów tej piosenki: muzyka Marek Szulc, słowa Ewa Konstanciak. Niestety nic o innych nagraniach tej grupy nie wiem.
nemopres
Posty: 2
Rejestracja: sob sie 02, 2014 5:51 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: 1996

Re: Poszukiwane informacje o zespole Point

Post autor: nemopres »

Dzięki! Jest to dość istotna informacja :)
JC
Posty: 1171
Rejestracja: pn lis 14, 2005 7:26 pm
Lokalizacja: Warszawa

Re: Poszukiwane informacje o zespole Point

Post autor: JC »

Nieco odgrzany temat.... ale udało mi się kilka informacji o tym zespole zdobyć (w sieci praktycznie nic nie ma).
Na pewno członkami zespołu byli: Marek Szulc i Krzysztof Kurach. Pisali oni muzykę do piosenek, a teksty pisała Ewa Koszniec (potem żona Marka Szulca), obecnie Ewa Koszniec Szulc. Obecnie ta tekściarka zajmuje się.... gotowaniem i prowadzeniem firmy gastronomicznej, w Warszawie:)
Początkowo w zespole śpiewał Krzysztof Kurach, ale słabo mu to wychodziło dlatego zespół znalazł... Edytę Geppert.
Piosenki z Kurachem na wokalu to:
- Bezwolny tancerz
- Gracz
- Szczęśliwy człowiek
Potem już z Edytą Geppert na wokalu:
- Bezwolny tancerz (czyli ta sama piosenka z wokalem kobiecym)
- Przelewanie czasu
- Na środku drogi.
Zespół się chyba szybko rozpadł, bo ślad po nim zaczyna się i kończy w 1983 roku.
ODPOWIEDZ