Mocnoposzukiwany utwór od kilkunastu lat - proszę o pomoc

Ktoś, gdzieś, kiedyś słyszał coś, ale nie wie kto, gdzie, kiedy i z kim — czyli zubożona wersja „Jaka to melodia” :-)

Moderatorzy: danco28, danco28

mladen77
Posty: 3
Rejestracja: śr sty 08, 2014 2:42 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: 1982

Mocnoposzukiwany utwór od kilkunastu lat - proszę o pomoc

Post autor: mladen77 »

Witam,
Proszę o pomoc w zidentyfikowaniu utworu - link poniżej
http://www37.zippyshare.com/v/32851543/file.html

Utwór słyszałem kilkanaście lat temu i ostatnio sprzątając piwnice po powodzi znalazłem na kasecie - jakoś kiepska ale zawsze to coś.
Moje próby poszukiwań pod tytułem Crying itp. nie pomogły.(
Mam nadzieje że znajdzie się użytkownik który kojarzy ten utwór i poprawna pisownię nazwy wykonawcy i tytułu. (i zacznę następne poszukiwanie oryginału na cd )

pozdrawiam
Awatar użytkownika
Gary
Posty: 12486
Rejestracja: ndz lip 30, 2006 5:42 pm
Lokalizacja: Inowrocław

Re: Mocnoposzukiwany utwór od kilkunastu lat - proszę o pomo

Post autor: Gary »

tam chyba nie śpiewa crying, ale utwór pierwszy raz słyszę. A skąd to zostało nagrane? Szumy jakby z Radia Luxemburg. :-)
Awatar użytkownika
Miszon
Posty: 15265
Rejestracja: pn lis 13, 2006 12:18 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: 640
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: Mocnoposzukiwany utwór od kilkunastu lat - proszę o pomo

Post autor: Miszon »

Raczej crying. Tekst słabo słychać, ale to co słychać jest tak meganieoryginalne, że pasować może do tego ze 100 000 numerów (jak miałem 13 lat to napisałem coś podobnego po angielsku ;-) ), co też przeszkadza w szukaniu.
Ale rzecz ciekawa.
mladen77
Posty: 3
Rejestracja: śr sty 08, 2014 2:42 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: 1982

Re: Mocnoposzukiwany utwór od kilkunastu lat - proszę o pomo

Post autor: mladen77 »

Nagranie kiepskiej jakości zgrane z kasety na dyktafon - utwór z ówczesnej listy przebojów Radia Kraków (chyba był nawet na pierwszym miejscu)
Z bratem stosowaliśmy w opisach na kasetach nazewnictwo ze słuchu - Heavens blue i tytuł utworu Crying (pisownia raczej błędna, nasz poziom języka angielskiego nie był powalający). W każdym razie stosując to nazewnictwo wykorzystałem wiele wyszukiwarek od napstera, audiogalaxy, direct connectów itp. ale niestety bez pozytywnego wyniku w postaci odnalezienia utworu
Awatar użytkownika
Gary
Posty: 12486
Rejestracja: ndz lip 30, 2006 5:42 pm
Lokalizacja: Inowrocław

Re: Mocnoposzukiwany utwór od kilkunastu lat - proszę o pomo

Post autor: Gary »

to napisz raczej w dziale inne listy przebojów. Może ktoś ma archiwalne notowania LP radia Kraków. A który to mniej więcej rok?
Nie lepiej podłączyć magnetofon do karty dźwiękowej kompa? Wtedy jakość zgrania będzie lepsza :-)
mladen77
Posty: 3
Rejestracja: śr sty 08, 2014 2:42 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: 1982

Re: Mocnoposzukiwany utwór od kilkunastu lat - proszę o pomo

Post autor: mladen77 »

Powiem tak - jakby ktoś kojarzył utwór to wysłuchując załączonego pliku rozpoznałby go (oczywiście poszukiwałem utworu wpisując tekst ze słuchu co udało mi się rozpoznać). Jeżeli chodzi nagranie na nowo nie ma takiej możliwości - kaseta się rozpadła i została wyrzucona. utwór był na liście Radia Kraków w połowie lat 90-tych - nie jestem w stanie bardziej sprecyzować
ODPOWIEDZ