Mission Imposible

Ktoś, gdzieś, kiedyś słyszał coś, ale nie wie kto, gdzie, kiedy i z kim — czyli zubożona wersja „Jaka to melodia” :-)

Moderatorzy: danco28, danco28

Major
Posty: 3
Rejestracja: czw lis 03, 2011 5:49 pm

Mission Imposible

Post autor: Major »

Witam!
Zagadka nie do rozwiązania która trapi mnie od dawna. Jeżeli ktoś pomoże mi to znaleźć to obiecuje czarnego Johnego Walkera, ale o co chodzi:
Będąc gówniarzem czyli de facto w latach 2000-2008 (?) słyszałem w trójce piosenkę była dość popularna, jaka dokładnie?
Jedyne co pamiętam to melodia i fragment tekstu jaki może zapamiętać 10 latek. Utwór był szybki śpiewany przez kobietę a w refrenach wstawki robił chórek 3 mężczyzn. Raz udało mi się widzieć teledysk do tej piosenki - czarno biały (stylizowany, piosenka była wtedy współczesna) śpiewany przez średnio obciętą blondynkę i w chórku tych 3 facetów. Pamiętam jeszcze że pojawiła się w zimie, śpiewałem ją sobie z radiem w sylwestra (nie pamiętam roku). Czy jest szansa na znalezienie jej? Jestem prawie pewien że pojawiła się kiedyś na niskich miejscach Listy.
Pozdrawiam
Awatar użytkownika
Neo01
Posty: 10709
Rejestracja: wt sty 01, 2008 5:16 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: 1997
Lokalizacja: Rzeszów

Re: Mission Imposible

Post autor: Neo01 »

2000 - 2008? Strasznie duży przedział czasu podałeś. Skoro piszesz że mogłeś mieć wtedy 10 lat, to może spróbuj podać trochę dokładniejsze namiary co do daty :)
Awatar użytkownika
Miszon
Posty: 15288
Rejestracja: pn lis 13, 2006 12:18 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: 640
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: Mission Imposible

Post autor: Miszon »

Polski kawałek czy zagraniczny?
gżegoż

Re: Mission Imposible

Post autor: gżegoż »

Poinformowałem o tym zapytaniu w trakcie komentowania listy i otrzymałem dwie podpowiedzi:
barb42 pisze:mnie z "blondynką średnio ściętą" kojarzy się li i jedynie wokalistka Cardigans.
Miszon pisze:Mnie jeszcze Jennifer Page i Meya. To tak na szybko.
Tak więc można posprawdzać te tropy. Życzę powodzenia! :)
Awatar użytkownika
barb42
Posty: 5458
Rejestracja: ndz sty 01, 2012 12:46 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: odkąd pamiętam
Lokalizacja: stela

Re: Mission Imposible

Post autor: barb42 »

idąc za blondyneczką to i Madonna i Doda pasuje, zależy w którym radio sylwester ;-)
LLucky
Posty: 5049
Rejestracja: wt lip 15, 2008 3:35 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: ?

Re: Mission Imposible

Post autor: LLucky »

"Promises" The Cranberries nie pasuje w 100% do opisu (właściwie brak męskich chórków i trochę wcześniej wydana), ale wklejam, bo różnymi ścieżkami chadza pamięć ludzka...
Awatar użytkownika
Neo01
Posty: 10709
Rejestracja: wt sty 01, 2008 5:16 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: 1997
Lokalizacja: Rzeszów

Re: Mission Imposible

Post autor: Neo01 »

Chyba autor pytania już tu nie zajrzał. Może poczekajmy czy się w ogóle odezwie.
miszony
Posty: 4748
Rejestracja: ndz cze 26, 2011 4:26 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: 1987
Lokalizacja: wroclove

Re: Mission Imposible

Post autor: miszony »

zaintrygowało mnie to pytanie - pierwsza myśl to Madonna i Moloko albo sama Rosin Murphy. Może autor tego postu się sam odezwie i coś podpowie.
Major
Posty: 3
Rejestracja: czw lis 03, 2011 5:49 pm

Re: Mission Imposible

Post autor: Major »

Eh, przepraszam że trwało to tak długo ale miałem maturę w tym roku i tak jakoś zeszło.
Jeżeli miałem wtedy 10 lat to był 2005, ale bardziej przekonany jestem że to 2004 i chyba jesień. To była jedna z takich piosenek które w sumie nie stają się hitami choć są mocno promowane. Źle się wyraziłem ostatnio, wokalistka na teledysku miała włosy a la Marylin Monroe, takie do szyi, z lokami czy falą (nie wiem jak to się nazywa). Wcześniej może trochę pomiędzy wierszami napisałem że piosenka była po francusku i tego jestem pewien. Dlatego wszystkie cranebries odpadają. Tutaj nagrałem w MIDI melodie https://soundcloud.com/pink-floyd-fan tak jak ją zapamiętałem (przepraszam za moje umiejętności muzyczne. Mam nadzieje że może teraz komuś coś zaświta.
Pozdrawiam i przepraszam że tak długo mnie nie było
ODPOWIEDZ