Instrumentalne utwory wykorzystywane niegdyś w lp3...

Ktoś, gdzieś, kiedyś słyszał coś, ale nie wie kto, gdzie, kiedy i z kim — czyli zubożona wersja „Jaka to melodia” :-)

Moderatorzy: danco28, danco28

danco28
Posty: 1337
Rejestracja: ndz lis 23, 2008 2:42 am
Listy Przebojów Trójki słucham od: 859 notowania (1998)
Lokalizacja: Elbląg

Instrumentalne utwory wykorzystywane niegdyś w lp3...

Post autor: danco28 »

Mam pytanie do weteranów lp3.

Czy wszystkie wymienione niżej utwory były wykorzystywane na liście, jako podkłady muzyczne?

1. The Human League - Love Action (I Believe in Love) [instrumental] (1981)
2. The Human League - Don't You Want Me [extended dance mix] (1981)
3. Herbie Hancock - Rockit (1983)
4. Jan Hammer - Crockett's Theme (1984)
5. Pat Metheny Group - Chris (1985)
6. Piano Fantasia - Song for Denise (1985) <- ten utwór bardziej mi się chyba kojarzy z Bogdanem Fabiańskim, aniżeli z lp3 (?)

Przy okazji:

7. Z jakiej konkretnie wersji utworu "Hello" Lionela Richiego, wycięto dżingiel, który kiedyś kończył listę?
8. Z jakiego utworu pochodził dżingiel "Three, Two, One" wykorzystywany w czołówce notowania?
herMMan
Posty: 1527
Rejestracja: czw wrz 21, 2006 10:32 pm
Lokalizacja: Grodzisk Wielkopolski

Re: Instrumentalne utwory wykorzystywane niegdyś w lp3...

Post autor: herMMan »

Z tego co pamiętam to Song for Denise był wykorzystany w telewizyjnym 5-10-15 jako podkład w kąciku "Shortpress".
mark
Posty: 302
Rejestracja: śr maja 30, 2007 7:46 pm
Lokalizacja: Jelenia Góra

Re: Instrumentalne utwory wykorzystywane niegdyś w lp3...

Post autor: mark »

"Song for Denise" - ten utwór wykorzystywał Marek Wiernik, kiedy prowadził w latach 80-ych muzyczny serwis "Dropsa". A DROPS leciał w sobotnie poranki w TVP 1 ok. 9.00, wcześniej w tym paśmie leciała "Sobótka" i słynna "Załoga J", ale tam już rządził muzycznie Krzysztof Surgowt, obecnie prezes Astra Polska.
Awatar użytkownika
jollyroger72
Posty: 19574
Rejestracja: czw lut 02, 2012 12:26 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: not. 176
Lokalizacja: Port Royal!

Re: Instrumentalne utwory wykorzystywane niegdyś w lp3...

Post autor: jollyroger72 »

mark pisze:(...) wcześniej w tym paśmie leciała "Sobótka" i słynna "Załoga J",
Załoga "G" :wink:
danco28
Posty: 1337
Rejestracja: ndz lis 23, 2008 2:42 am
Listy Przebojów Trójki słucham od: 859 notowania (1998)
Lokalizacja: Elbląg

Re: Instrumentalne utwory wykorzystywane niegdyś w lp3...

Post autor: danco28 »

Czyli nr 6 na pewno nie był wykorzystywany w lp3?

Co do reszty tytułów to moje wątpliwości wzięły się z czegoś, co na 30-lecie lp3 niejaki artu umieścił na swoim blogu muzycznym:
artu pisze: Po cichu liczyłem, że przy okazji świętowania 30 lat "Listy Przebojów Programu III" ukaże się płyta zawierająca różne takie trudno dostępne utwory z trójkowej listy jak np. Outsiders - "Down come the tears", czy utwory, które nie były notowane, ale bardzo często wybrzmiewały, stając się znakami rozpoznawczymi programu - jingle, podkłady. Niestety nie doczekałem się i zrobiłem sobie sam taki zestawik do podróżowania w czasie, a może i w przestrzeni. Czasem nie było łatwo dotrzeć do tych dźwięków, bo np. utwór zespołu Yello - "She’s Got a Gun" w wersji instrumentalnej z 1981 roku, do tej pory nie wyszedł na CD (kawałek wykorzystywany w czasie wspominania starych notowań). Można jeszcze usłyszeć zapowiedź Marka Niedźwieckiego z drugiego notowania listy z 02 05 1982, "Poland" - Classix Nouveaux w wersji "a capella" (nie wyszło na żadnym nośniku materialnym), czy "Chi Mai" - Ennio Morricone w trójkowej wersji z burzą (to już było kiedyś na bloggerze). Jest też sygnał "Teatrzyku Zielone Oko", który kiedyś był i był zaraz po liście - narastające kroki i przerażający krzyk - ciary!.
* do poczytania
* do pobrania i do posłuchania
* do popatrzenia ;)
Awatar użytkownika
bobby-x
Posty: 9940
Rejestracja: pt lis 11, 2005 5:00 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: czerwiec 1983
Lokalizacja: Powiat Otwocki, Mazowiecki Park Krajobrazowy
Kontakt:

Re: Instrumentalne utwory wykorzystywane niegdyś w lp3...

Post autor: bobby-x »

Wpadnij na zlot, przywieź próbki nagrań to pewnie Leszek lub Marcin odpowiedzą ci na te nurtujące pytania.
ODPOWIEDZ