Listomania

Ktoś, gdzieś, kiedyś słyszał coś, ale nie wie kto, gdzie, kiedy i z kim — czyli zubożona wersja „Jaka to melodia” :-)

Moderatorzy: danco28, danco28

Awatar użytkownika
marekjarek5
Posty: 502
Rejestracja: ndz kwie 08, 2012 2:24 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: od zawsze
Kontakt:

Listomania

Post autor: marekjarek5 »

Obrazek
Obrazek
Obrazek

Wart przeczytania i przepisania artykuł, może komuś będzie chciało się to zrobić? To nadal tak się kręci - szczególnie w przypadku Listy Przebojów Programu Trzeciego i tego forum : -)

Źródło: Sztandar Młodych, rok 1983.

Właściwe pytanie brzmi, gdzie w Polsce, w latach 1960-1989, publikowano w formie pisanej listy przebojów. Z tego co ja ustaliłem było to tak:

Gazeta Młodych - Lista Przebojów Trójki, Lista Przebojów Rozgłośni Harcerskiej, Lista Przebojów Gazety Młodych
Sztandar Młodych - Lista Przebojów Nastolatków, Lista Przebojów Rozgłośni Harcerskiej, Lista Przebojów Studia Rytm, Radiowa Lista Przebojów, Międzyklubowa Lista Przebojów, Lista Przebojów Radia Lublin
Tygodnik Panorama - Młodzieżowa Lista Przebojów, Międzyklubowa Lista Przebojów, Klubowa Lista Przebojów
Tygodnik Na Przełaj - Lista Przebojów Rozgłośni Harcerskiej, Lista Przebojów Klub Czarnego Krążka, Metal Top20
Tygodnik Razem - Telewizyjna Lista Przebojów
Tygodnik Zarzewie - Telewizyjna Lista Przebojów
Miesięcznik Non Stop - Lista Przebojów Non Stopu
Tygodnik Kulturalny - nie znam nazwy listy
Kurier Lubelski - nie znam nazwy listy (być może to Lista Przebojów Radia Lublin)
Gazeta Robotnicza (wrocławska) - nie znam nazwy listy
Gazeta Olsztyńska - nie znam nazwy listy
Wieczór (katowicki) - nie znam nazwy listy (były ponoć dwie listy)
Nowiny (rzeszowskie) - nie znam nazwy listy
Ostatnio zmieniony pt lip 20, 2012 5:58 pm przez marekjarek5, łącznie zmieniany 2 razy.
Awatar użytkownika
marekjarek5
Posty: 502
Rejestracja: ndz kwie 08, 2012 2:24 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: od zawsze
Kontakt:

Listomania - Lista list - Styczeń 1983

Post autor: marekjarek5 »

Źródło: Sztandar Młodych. Marzec 1983. Dariusz Michalski.

Nie bardzo wiedziałem, gdzie to - pomysłowe - zestawienie umieścić. Zdecydowałem się umieścić tym dziale, czyli "Poszukiwana, poszukiwany"
Dlatego, że przeglądnąłem dalsze wydania Sztandaru Młodych i niestety kontynuacji takiej listy - mimo zapowiedzi - nie znalazłem. Ba, żadnej listy nie znalazłem. Albo coś przeoczyłem, albo żadne polskie listy przebojów nie były już dalej w Sztandarze Młodych publikowane? Chyba pomysł nie chwycił, bo nie sądzę aby takie podsumowanie redaktora Dariusz Michalskiego przerosło. Nie takie zestawienia publikował. Swoją drogą to geniusz. Który, po dziś dzień, nie doczekał się hasła w Wkipedii. :D Śmiechu warte :shock:

Obrazek
ODPOWIEDZ