PILNIE poszukiwane rarytasy LP3!!!

Ktoś, gdzieś, kiedyś słyszał coś, ale nie wie kto, gdzie, kiedy i z kim — czyli zubożona wersja „Jaka to melodia” :-)

Moderatorzy: danco28, danco28

Awatar użytkownika
ManRomantic
Posty: 82
Rejestracja: wt sty 17, 2012 3:42 pm
Lokalizacja: Krzeszowice

PILNIE poszukiwane rarytasy LP3!!!

Post autor: ManRomantic »

Witam wszystkich fanów LP3, a w szczególności tych najbardziej zagorzałych, bo to chyba do nich głównie skieruję tę prośbę.
Szukam kilku archiwalnych utworów z Listy:

1. DŻEM - Ballada o malarzu [1982] (pierwsza radiowa wersja!)

2. MR. Z`OOB - Czego się gapisz [1985] (pierwsza wersja!)

3. VOO VOO - Fa [1985] (utwór nagrany tylko dla radia, sygnowany nazwą WuWu lub Morawski, Waglewski, Nowicki, bez Hołdysa)

4. VOO VOO - Faza [1985] (jak wyżej...)

5. EDYTA GEPPERT - Punkt zwrotny [1985] (wcześniejsza wersja (radiowa?) niż na albumie "Recital Live" nagranego w grudniu 85r.)

6. ROXA - Moje marzenia [1985] (wcześniejsza wersja niż na kasecie "Roxa" z 1987r., wydanej przez... Polski Związek Niewidomych [PZN])

7. SAMOLOT - Czytałem w bardzo mądrych książkach [1985] (voc. Grzegorz Markowski)

8. ZIEMEK KOSMOWSKI - Pstro [1987] (Utwór nagrany dla Rozgłośni Harcerskiej)

9. ZIEMEK KOSMOWSKI - Wszystko to co już mam [1987] (polska wersja utworu "Come to me" z albumu "Ziemek" [1989])

10. DE MONO - P jak pieniądze [1988] (pierwsza, studyjna wersja nagrana na początku 1988r.)

11. DE MONO - Do ciebie mówię [1988] (jak wyżej...)

12. RÓŻE EUROPY - Młode koty noszą wykrochmalone kołnierzyki [1988] (pierwsza wersja, nagrana dla pr.III PR. 2-3 lata później nagrany na nowo jako "Rock'n'rollowcy".)

Za cokolwiek z tych nagrań z góry serdecznie dziękuję i będę zobowiązany!!!
Ostatnio zmieniony pn maja 07, 2012 4:09 pm przez ManRomantic, łącznie zmieniany 3 razy.
danco28
Posty: 1337
Rejestracja: ndz lis 23, 2008 2:42 am
Listy Przebojów Trójki słucham od: 859 notowania (1998)
Lokalizacja: Elbląg

Re: PILNIE poszukiwane rarytasy LP3!!!

Post autor: danco28 »

Może być ciężko...

Ja bym również proponował napisać maila do Niedźwiedzia z prośbą o przypomnienie tych nagrań w LP Trójce. Mnie się parę razy udało o coś doprosić (np. Casus - Recepta). Może Tobie też się uda. Na stronie http://www.lpmn.pl/ jest też specjalny formularz, przy pomocy którego można zamówić dany utwór z historii Listy. Jak się Panu Markowi będzie chciało pogrzebać w fonotece, to z pewnością coś wyciągnie...

Przy okazji pytanie chyba to Piotra Szruby: jak lepiej (skuteczniej) prosić Pana Marka o dany utwór w LP Trójce? Za pomocą - maila: marek.niedzwiecki@polskieradio.pl, czy też właśnie za pomocą formularza na http://www.lpmn.pl/? Czy prośby kierowane z tego formularza trafiają na jakąś inną, osobną skrzynkę? Jak dużo Pan Marek tygodniowo dostaje próśb o przypomnienie jakiegoś nagrania? Dużo tego jest?
Awatar użytkownika
jollyroger72
Posty: 19626
Rejestracja: czw lut 02, 2012 12:26 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: not. 176
Lokalizacja: Port Royal!

Re: PILNIE poszukiwane rarytasy LP3!!!

Post autor: jollyroger72 »

A ja poszukuję:
1. CZERWONY KAPTUREK - Hej Hej Hej (nigdy nie weszło do podstawowego zestawienia)
a ponadto:
2. MENESS - W teledysku
3. KLATU - Ona
Z góry dzięki, jeśli coś się znajdzie!
Awatar użytkownika
ManRomantic
Posty: 82
Rejestracja: wt sty 17, 2012 3:42 pm
Lokalizacja: Krzeszowice

Re: PILNIE poszukiwane rarytasy LP3!!!

Post autor: ManRomantic »

CZERWONY KAPTUREK jest na reedycji CD pierwszego albumu grupy REZERWAT jako bonus.
Awatar użytkownika
jollyroger72
Posty: 19626
Rejestracja: czw lut 02, 2012 12:26 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: not. 176
Lokalizacja: Port Royal!

Re: PILNIE poszukiwane rarytasy LP3!!!

Post autor: jollyroger72 »

Dzięki!
Awatar użytkownika
marekjarek5
Posty: 502
Rejestracja: ndz kwie 08, 2012 2:24 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: od zawsze
Kontakt:

Re: PILNIE poszukiwane rarytasy LP3!!!

Post autor: marekjarek5 »

ROXA - Moje marzenia
Posiadam całą płytę, wraz z tym nagraniem, zespołu Roxa.
Oczekuję sensownych propozycji.

pozdrawiam
Awatar użytkownika
ManRomantic
Posty: 82
Rejestracja: wt sty 17, 2012 3:42 pm
Lokalizacja: Krzeszowice

Re: PILNIE poszukiwane rarytasy LP3!!!

Post autor: ManRomantic »

Zaraz, zaraz, bo nie bardzo rozumiem...
Wersja, która gościła na LP3 nie została wydana nigdy i nigdzie! Czyżbyś posiadał jakiś bootleg?! Czy jest tak jak podejrzewam: masz na myśli kasetę "Roxa" wyd. przez... PZN (Polski Związek Niewidomych) [1987], a tam jest nie ta wersja, która była na Liście. Mi chodzi o tą wcześniejszą z 1985 roku.
Awatar użytkownika
marekjarek5
Posty: 502
Rejestracja: ndz kwie 08, 2012 2:24 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: od zawsze
Kontakt:

Re: PILNIE poszukiwane rarytasy LP3!!!

Post autor: marekjarek5 »

ManRomantic pisze:Zaraz, zaraz, bo nie bardzo rozumiem...
Wersja, która gościła na LP3 nie została wydana nigdy i nigdzie! Czyżbyś posiadał jakiś bootleg?! Czy jest tak jak podejrzewam: masz na myśli kasetę "Roxa" wyd. przez... PZN (Polski Związek Niewidomych) [1987], a tam jest nie ta wersja, która była na Liście. Mi chodzi o tą wcześniejszą z 1985 roku.
Myślałem, że chodzi o wersję z właśnie tej kasety.
W Archiwum LP, podane jest, że nagrania debiutowało na liście "29.11.1986" . Data debiutu nagrania, na LP3 wskazuje, że chodzi o nagranie właśnie z tej kasety. Nie pasuje tutaj rok 1985. :) Czyli co? nagranie powstało w roku 1985, przeleżało w archiwum, coś około 2 lat, aby zadebiutować? To się kupy nie trzyma, z lekka. No ale, historia różne zna przypadki.
Ciekawi mnie jaki jest ten przypadek?
Awatar użytkownika
ManRomantic
Posty: 82
Rejestracja: wt sty 17, 2012 3:42 pm
Lokalizacja: Krzeszowice

Re: PILNIE poszukiwane rarytasy LP3!!!

Post autor: ManRomantic »

Spokojnie, wszystko się trzyma - za przeproszeniem - kupy :D
Po prostu pomyliłeś dwa utwory Roxa - "Aleja marzeń"[1986] z "Moje marzenia"[1985].
Oba były na LP3 i masz rację "Aleja marzeń" gościła w tej wersji co na kasecie, a "Moje marzenia" na tą samą kasetę zostały nagrane na nowo.
Awatar użytkownika
marekjarek5
Posty: 502
Rejestracja: ndz kwie 08, 2012 2:24 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: od zawsze
Kontakt:

Re: PILNIE poszukiwane rarytasy LP3!!!

Post autor: marekjarek5 »

ManRomantic pisze:Spokojnie, wszystko się trzyma - za przeproszeniem - kupy :D
Po prostu pomyliłeś dwa utwory Roxa - "Aleja marzeń"[1986] z "Moje marzenia"[1985].
Oba były na LP3 i masz rację "Aleja marzeń" gościła w tej wersji co na kasecie, a "Moje marzenia" na tą samą kasetę zostały nagrane na nowo.
Teraz tak, teraz to ma sens :D

Swoją drogą, "Naiwne pytania" zespołu Dżem, na liście były w wersji z płyty "Przeboje na trójkę"? Czy w jeszcze jakieś innej, bo chyba nie w wersji z płyty "Zemsta Nietoperzy" bo to rok 1987.
Jeśli w wersji z płyty "Przeboje na trojkę", to czy ta wersja gdzieś na płycie CD ukazała się?
Awatar użytkownika
ManRomantic
Posty: 82
Rejestracja: wt sty 17, 2012 3:42 pm
Lokalizacja: Krzeszowice

Re: PILNIE poszukiwane rarytasy LP3!!!

Post autor: ManRomantic »

Swoją drogą, "Naiwne pytania" zespołu Dżem, na liście były w wersji z płyty "Przeboje na trójkę"? Czy w jeszcze jakieś innej, bo chyba nie w wersji z płyty "Zemsta Nietoperzy" bo to rok 1987.
Jeśli w wersji z płyty "Przeboje na trojkę", to czy ta wersja gdzieś na płycie CD ukazała się?
Tak!
Na Liście była wersja z LP "Przeboje na Trójkę" wyd. w 1987r. Utwór nagrano dla pr.III w sierpniu 1985r. I tylko ta wersja była wtedy na Liście, żadna inna! Niestety nigdy nie wydana na CD. Przynajmniej oficjalnie.
Awatar użytkownika
marekjarek5
Posty: 502
Rejestracja: ndz kwie 08, 2012 2:24 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: od zawsze
Kontakt:

Re: PILNIE poszukiwane rarytasy LP3!!!

Post autor: marekjarek5 »

Niestety nigdy nie wydana na CD.
A to takie ważne nagranie w historii tego zespołu. Ech....
Awatar użytkownika
Krzychumag
Posty: 4
Rejestracja: sob cze 29, 2013 8:00 am
Listy Przebojów Trójki słucham od: od czasu do czasu

Re: PILNIE poszukiwane rarytasy LP3!!!

Post autor: Krzychumag »

Witam serdecznie na forum. Jestem nowym użytkownikiem tego forum. Chciałbym sprostować kilka informacji co do poszukiwanych utworów. Utwory "Naiwne pytania" zespołu Dżem i DE MONO - P jak pieniądze wyszły na płycie CD, tylko nie wiem czy DE MONO jest w studyjnej wersji. Co do zespołu VOO VOO to tez posiadam te utwory ale pochodzą z 1986 roku - piszę tu o Fa i Faza.
Awatar użytkownika
marekjarek5
Posty: 502
Rejestracja: ndz kwie 08, 2012 2:24 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: od zawsze
Kontakt:

Re: PILNIE poszukiwane rarytasy LP3!!!

Post autor: marekjarek5 »

Utwory "Naiwne pytania" [.....] wyszły na płycie CD [....]
Na jakiej?
ODPOWIEDZ