Rarytasy "wycięte" z audycji "LP Trójka", czyli taśmociąg...

Ktoś, gdzieś, kiedyś słyszał coś, ale nie wie kto, gdzie, kiedy i z kim — czyli zubożona wersja „Jaka to melodia” :-)

Moderatorzy: danco28, danco28

danco28
Posty: 1337
Rejestracja: ndz lis 23, 2008 2:42 am
Listy Przebojów Trójki słucham od: 859 notowania (1998)
Lokalizacja: Elbląg

Re: RARYTASY "WYCIĘTE" Z AUDYCJI "LP TRÓJKA"

Post autor: danco28 »

No to w tym tygodniu Pan Marek się postarał: :D

* FORMACJA NIEŻYWYCH SCHABUFF - Pieśń o Josarianie Szabalala, LP Trójka - 2010-07-02 - dodaję obie wersje (tymczasowo dla porównania), tzn. tą wyemitowana w LP Trójce w bardzo kiepskiej jakości (tak właśnie brzmi plik mp3 po tzw. odszumianiu, które jak słychać bardzo degraduje dźwięk) i "moją" wersję (skoro Polskie Radio nie posiada lepszej/żadnej), znaczy się od pl80, poprawioną przeze mnie, tzn. przepuszczoną przez "High Pass Filter", który nie degraduje tak dźwięku, a jedynie "uwypukla" wysokie tony;
* POINT - Przelewanie czasu, LP Trójka - 2010-07-02;
* GERRY RAFFERTY - Clear Day, LP Trójka - 2010-07-02;
JC
Posty: 1170
Rejestracja: pn lis 14, 2005 7:26 pm
Lokalizacja: Warszawa

Re: RARYTASY "WYCIĘTE" Z AUDYCJI "LP TRÓJKA"

Post autor: JC »

Szkoda, że wybór którejś z wersji to wybór między złą a beznadziejną albo między marną i jeszcze gorszą. Nie wiem która gorsza. Niestety nigdzie nie ma tego nagrania nawet w wersji "akceptowalnej" :( Jakoś nie chce mi się wierzyć, że członkowie zespołu nie mają tego utworu. Napisałem o tym Panu Markowi w mailu, ale na razie rozmawiałem o tym z dwoma członkami zespołu, którym rzeczywiście to nagranie się nie ostało, mimo że wtedy grali w FNS. Szczęśliwie koledze udało się zorganizować koncert Formacji w moim rodzinnym mieście we wrześniu i..... mam nadzieję, że uda mi się o tym porozmawiać z zespołem i wybłagać to nagranie..... myślę, że autor (tj. Olek Klepacz) na pewno to gdzieś u siebie ma. Poinformuję o rezultatach.
herMMan
Posty: 1527
Rejestracja: czw wrz 21, 2006 10:32 pm
Lokalizacja: Grodzisk Wielkopolski

Re: RARYTASY "WYCIĘTE" Z AUDYCJI "LP TRÓJKA"

Post autor: herMMan »

A mi mimo wszystko jakoś się wierzyć nie chce aby tego nagrania nie było w trójkowym archiwum. Przecież taśm od tak sobie się nie kasuje - przynajmniej nie powinno się tego robić z nagraniami powstałymi w radiu. Utwór może być niewłaściwie opisany, bądź też znajdować się na wspólnej taśmie z jakimś innym materiałem. Myślę tak dlatego, że przecież odszukali dużo starszy Casus "Recepta". W ostateczności w sprawie niektórych nagrań Pan Marek mógłby poprosić znajomych z jedynki o przejrzenie ich zasobów.
Dla chcącego...
JC
Posty: 1170
Rejestracja: pn lis 14, 2005 7:26 pm
Lokalizacja: Warszawa

Re: RARYTASY "WYCIĘTE" Z AUDYCJI "LP TRÓJKA"

Post autor: JC »

Oj tak niestety jest. Nie ma problemów z tymi nagraniami, który były rejestrowane w Polskim Radiu (nieważne czy w Jedynce, czy Trójce). Casus był nagrywany w studiu Polskiego Radia i nie było z tym problemów. Z tym, że w latach 80 oprócz studia nagraniowego PR istniało kilka "prywatnych" studiów nagraniowych, m.in. Marcelego Latoszka, Waltera Chełstowskiego, Andrzeja Puczyńskiego. Z tych powodów np. w Trójce nie mają piosenek Novo Del Arte, które były nagrywane w studiu u Marcelego Latoszka (wiem, bo Jacek Rostocki z NdA pisał mi, że rozmawiał o tym z Markiem Niedźwieckim). To co było nagrywane w Polskim Radio mają na taśmach radiowych, a to co było nagrywane w innych studiach nagraniowych Trójka otrzymywała najczęściej w formie kasety lub taśmy DAT. A takie nośniki pewnie miały mniejsze szanse na przetrwanie. To co było nagrywane w tych prywatnych studiach i wychodziło na nośnikach muzycznych (np. kaseta Zagadang) na pewno w Trójce mają, co do reszty nie mam pewności. Niestety w jednym z takich prywatnych studiów została nagrana "Pieśń o Josarianie Szabalala".
herMMan
Posty: 1527
Rejestracja: czw wrz 21, 2006 10:32 pm
Lokalizacja: Grodzisk Wielkopolski

Re: RARYTASY "WYCIĘTE" Z AUDYCJI "LP TRÓJKA"

Post autor: herMMan »

Będę jednak upierał się przy swoim bo nie widzę żadnych powodów aby kiedykolwiek chciano w Polskim Radiu likwidować jakikolwiek nośnik z nagraniem. Fonoteka radiowa to nie są jakieś tam akta w IPN, które swego czasu niszczono. Zresztą wiadomo jest od dawna, że zasoby radia publicznego są niewyobrażalne. Przykładem świeci choćby cykl odcinków "Tym żył świat". Owszem, niegdyś audycje czasem zgrywano i odtwarzano z taśmy, szczególnie w godzinach nocnych. Nie było więc powodu aby archiwizować taki materiał. Taki los spotkał także wiele notowań listy z dawnych czasów. Podczas ostatniego zlotu rozmawiałem o takich rzeczach z Panem Michałem Jakubikiem. To On w czasie ostatniego Polskiego Topu Wszechczasów odszukał i odtworzył fragment "Baranka" Kultu w remiksie Iwony Wieraszko od dawna już uchodzącego za nieistniejący według Tomasza Żądy.
Chyba jednak nie jest tak źle, liczą się tylko chęci...
JC
Posty: 1170
Rejestracja: pn lis 14, 2005 7:26 pm
Lokalizacja: Warszawa

Re: RARYTASY "WYCIĘTE" Z AUDYCJI "LP TRÓJKA"

Post autor: JC »

Myślę, że nikt z nas tak naprawdę nie wie co do końca jest w zasobach Trojki, a czego nie ma, ale Marek jest ostatnią osobą, którą posądzałbym o brak chęci w tym zakresie.
danco28
Posty: 1337
Rejestracja: ndz lis 23, 2008 2:42 am
Listy Przebojów Trójki słucham od: 859 notowania (1998)
Lokalizacja: Elbląg

Re: RARYTASY "WYCIĘTE" Z AUDYCJI "LP TRÓJKA"

Post autor: danco28 »

Wiadomo co, prawda: :)

* FOTONESS - To co pierwsze, LP Trójka - 2010-07-09
Awatar użytkownika
Yacy
Posty: 22006
Rejestracja: wt gru 27, 2005 11:14 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: not. 67 30.07.1983
Lokalizacja: Elbląg
Kontakt:

Re: RARYTASY "WYCIĘTE" Z AUDYCJI "LP TRÓJKA"

Post autor: Yacy »

Fotoness = rarytas :shock: ;-)

jak zobaczyłem ich w tym wątku to się uśmiechnąłem :-) po prostu dlatego, że ja pamiętam jeszcze jak w Trójce leciało to co dzień ;-) Fakt dawno temu to było, ale pamiętam ;-)
danco28
Posty: 1337
Rejestracja: ndz lis 23, 2008 2:42 am
Listy Przebojów Trójki słucham od: 859 notowania (1998)
Lokalizacja: Elbląg

Re: RARYTASY "WYCIĘTE" Z AUDYCJI "LP TRÓJKA"

Post autor: danco28 »

Dzisiaj wycinamy:

* BAJM - Zielono mi, LP Trójka - 2010-07-16

Pozwoliłem sobie trochę wyrównać kanały, bo jeden był wyraźnie głośniejszy od drugiego. ;) Kto zamówił tą piosenkę, bo miała się ona znaleźć na mojej zbiorczej liście kolejnych propozycji, jaką zamierzam podesłać niebawem do Pana Marka? :)
danco28
Posty: 1337
Rejestracja: ndz lis 23, 2008 2:42 am
Listy Przebojów Trójki słucham od: 859 notowania (1998)
Lokalizacja: Elbląg

Re: RARYTASY "WYCIĘTE" Z AUDYCJI "LP TRÓJKA"

Post autor: danco28 »

Kolejny "zabytek dźwiękowy":

* PIĘKNI I MŁODZI - Kings and Queens and Presidents, LP Trójka - 2010-07-30
PS
Posty: 904
Rejestracja: ndz gru 31, 2006 10:53 am
Listy Przebojów Trójki słucham od: 14.01.1984
Lokalizacja: W-wa
Kontakt:

Post autor: PS »

danco28 pisze:...na mojej zbiorczej liście kolejnych propozycji, jaką zamierzam podesłać niebawem do Pana Marka? :)
:arrow: URSZULA - Fatamorgana '82 (pierwsza wersja z Radia Poznań)

Prosiłem MarkaN już kilka razy o to nagranie, ale bezskutecznie. :| Chyba się nie zachowało. :know:
danco28
Posty: 1337
Rejestracja: ndz lis 23, 2008 2:42 am
Listy Przebojów Trójki słucham od: 859 notowania (1998)
Lokalizacja: Elbląg

Re: RARYTASY "WYCIĘTE" Z AUDYCJI "LP TRÓJKA"

Post autor: danco28 »

Z dzisiejszego wydania LP Trójki - "wynalazek":

* MIESTO WSTRIECZI - Pjatnica, LP Trójka - 2010-08-06 - czyli (info dla niewtajemniczonych ;)) cover przeboju THE CURE - Friday I'm in Love.
danco28
Posty: 1337
Rejestracja: ndz lis 23, 2008 2:42 am
Listy Przebojów Trójki słucham od: 859 notowania (1998)
Lokalizacja: Elbląg

Re: RARYTASY "WYCIĘTE" Z AUDYCJI "LP TRÓJKA"

Post autor: danco28 »

W końcu się zebrałem i podesłałem do Pana Marka garść kolejnych propozycji do zagrania w LP Trójce (utwory "trudnozdobywalne" w dobrych jakościach). Co prawda można je znaleźć tu i ówdzie w necie, tudzież zgrać z YouTube, ale liczę na to, że Niedźwiedź zagra choć część tych pozycji, może nawet z CD. :) -> KLIK
Awatar użytkownika
jotem3
Posty: 3468
Rejestracja: wt maja 23, 2006 6:09 pm
Lokalizacja: Świeszyno

Re: RARYTASY "WYCIĘTE" Z AUDYCJI "LP TRÓJKA"

Post autor: jotem3 »

Piosenki:
U8 - Fantasy For Dreamers
i
Jackson Browne - My Personal Revenge
są już na moim futrzaku.

Pierwsza z płyty Pegasus 101 z roku 1982, a druga wprost z serwisu amazon.co.uk
danco28
Posty: 1337
Rejestracja: ndz lis 23, 2008 2:42 am
Listy Przebojów Trójki słucham od: 859 notowania (1998)
Lokalizacja: Elbląg

Re: RARYTASY "WYCIĘTE" Z AUDYCJI "LP TRÓJKA"

Post autor: danco28 »

Dzięki - skubnąłem tylko JACKSON BROWNE - My Personal Revenge, :)

- U8 - Fantasy for Dreamers - Twoja i moja wersja wydają się identyczne co do jakości, choć ja mam to zgrane z YouTube, być może taka już "uroda" tego nagrania. Może Pan Marek to zaprezentuje w LP Trójce, to wtedy będzie można jeszcze porównać // EDIT: chciałem sprawdzić teraz na YouTubie to nagranie (które zgrałem sobie jakiś czas temu), ale już go chyba nie ma... widać ludzie usuwają dodane przez siebie filmiki... (?) ostało się inne w jeszcze bardziej koszmarnej jakości: klik;

- SOUL II SOUL - A Dream's a Dream - chyba wolę dłuższą wersję (5:38), którą też miałem zgraną z YouTube, a teraz znalazłem zgrane z CD tutaj - Twoja ma tylko 4:12... ;)
Ostatnio zmieniony pt sie 13, 2010 1:46 am przez danco28, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
jotem3
Posty: 3468
Rejestracja: wt maja 23, 2006 6:09 pm
Lokalizacja: Świeszyno

Re: RARYTASY "WYCIĘTE" Z AUDYCJI "LP TRÓJKA"

Post autor: jotem3 »

danco28 pisze:- U8 - Fantasy for Dreamers - Twoja i moja wersja wydają się identyczne co do jakości, choć ja mam to zgrane z YouTube, być może taka już "uroda" tego nagrania. Może Pan Marek to zaprezentuje w LP Trójce, to wtedy będzie można jeszcze porównać;
- SOUL II SOUL - A Dream's a Dream - chyba wolę dłuższą wersję (5:38), którą też miałem zgraną z YouTube, a teraz znalazłem zgrane z CD tutaj - Twoja ma tylko 4:12... ;)
U8 mam całą płytę zripowaną, więc raczej to z youtube nie jest, a wydaje mi się, że do jakości nie można się przyczepić...
Soul II Soul z płyty "Vol.4 The Classic Singles 1988-1993". A ta dłuższa wersja jest z płyty "Vol. II: 1990 – A New Decade". Za chwilkę będzie na swoim miejscu.
danco28
Posty: 1337
Rejestracja: ndz lis 23, 2008 2:42 am
Listy Przebojów Trójki słucham od: 859 notowania (1998)
Lokalizacja: Elbląg

Re: RARYTASY "WYCIĘTE" Z AUDYCJI "LP TRÓJKA"

Post autor: danco28 »

Oj, sporo dzisiaj było sprawdzania, wyszukiwania, porównywania... ale do rzeczy: dzisiaj wycinamy następujące "wynalazki":

* ROBBIE NEVIL - Back on Holiday, LP Trójka - 2010-08-13;
* CZESŁAW NIEMEN & BOSSA NOVA COMBO - Pod Papugami, LP Trójka - 2010-08-13 - wersja pierwotna (nagranie radiowe) z 1963 roku;
* DAVID CASSIDY - The Last Kiss, LP Trójka - 2010-08-13 - dodaję wersję wyemitowaną w LP Trójce i "moją" wersję zgraną z YouTube (ta wydaje mi się w lepszej jakości, jest bardziej "czysta");
* TIMOTHY B. SCHMIT - Don't Give Up, LP Trójka - 2010-08-13
danco28
Posty: 1337
Rejestracja: ndz lis 23, 2008 2:42 am
Listy Przebojów Trójki słucham od: 859 notowania (1998)
Lokalizacja: Elbląg

Re: RARYTASY "WYCIĘTE" Z AUDYCJI "LP TRÓJKA"

Post autor: danco28 »

Co prawda nie z "LP Trójki", ale z dzisiejszego wydania "ABC Listy" dorzucam do rarytasów kolejny trudnozdobywalny utwór:

* YANINA - Kiedyś kochałaś
Awatar użytkownika
jotem3
Posty: 3468
Rejestracja: wt maja 23, 2006 6:09 pm
Lokalizacja: Świeszyno

Re: RARYTASY "WYCIĘTE" Z AUDYCJI "LP TRÓJKA"

Post autor: jotem3 »

YOKASHIN - Włosy
Już jest
danco28
Posty: 1337
Rejestracja: ndz lis 23, 2008 2:42 am
Listy Przebojów Trójki słucham od: 859 notowania (1998)
Lokalizacja: Elbląg

Re: RARYTASY "WYCIĘTE" Z AUDYCJI "LP TRÓJKA"

Post autor: danco28 »

Dzięki. :)
danco28
Posty: 1337
Rejestracja: ndz lis 23, 2008 2:42 am
Listy Przebojów Trójki słucham od: 859 notowania (1998)
Lokalizacja: Elbląg

Re: RARYTASY "WYCIĘTE" Z AUDYCJI "LP TRÓJKA"

Post autor: danco28 »

Dawno nie było nic do wycinania, aż tu nagle zdarzyły nam się dwa rodzynki, które dodaję:

* ADRIAN JOHN LOVERIDGE - 400 Dragons, LP Trójka - 2011-04-29
* INXS - Never Tear Us Apart (video version), LP Trójka - 2011-04-29
Ostatnio zmieniony wt maja 03, 2011 3:52 pm przez danco28, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
Piotr
Rzecznik Administratora
Posty: 8003
Rejestracja: pt gru 16, 2005 8:59 am
Listy Przebojów Trójki słucham od: 24.04.1982

Re: RARYTASY "WYCIĘTE" Z AUDYCJI "LP TRÓJKA"

Post autor: Piotr »

danco28 pisze:Dawno nie było nic do wycinania, aż tu nagle zdarzyły nam się dwa rodzynki, które dodaję:

* ADRIAN JOHN LOVERIDGE - 400 Dragons (LP Trójka - 2011-04-29, cz. 1)
* INXS - Never Tear Us Apart (z intro) (LP Trójka - 2011-04-29, cz. 3)
Nie z intro tylko video version. Ten rodzynek o tyle atrakcyjny, ze nigdy i nigdzie nie zostal wydany na singlu czy tez tego typu podobnym wydawnictwie z wyjatkiem VD.
danco28
Posty: 1337
Rejestracja: ndz lis 23, 2008 2:42 am
Listy Przebojów Trójki słucham od: 859 notowania (1998)
Lokalizacja: Elbląg

Re: RARYTASY "WYCIĘTE" Z AUDYCJI "LP TRÓJKA"

Post autor: danco28 »

Ok, niech Ci będzie. ;)

Tak tylko zapisałem w nawiasie (intro), aby plik był odróżnialny od "wersji podstawowej". Nie zastanawiałem się specjalnie nad tym, jaka to wersja. :)
danco28
Posty: 1337
Rejestracja: ndz lis 23, 2008 2:42 am
Listy Przebojów Trójki słucham od: 859 notowania (1998)
Lokalizacja: Elbląg

Re: RARYTASY "WYCIĘTE" Z AUDYCJI "LP TRÓJKA"

Post autor: danco28 »

Do tej pory miałem ten utwór w bardzo kiepskiej jakości z obcięto-skaczącą końcówką, aż tu niespodziewanie nam się przytrafiło, że Pan Marek zagrał to z radiowego taśmociągu. Dodaję zatem:

* NOAH NOAH - Plejady, LP Trójka - 2011-10-14
danco28
Posty: 1337
Rejestracja: ndz lis 23, 2008 2:42 am
Listy Przebojów Trójki słucham od: 859 notowania (1998)
Lokalizacja: Elbląg

Re: RARYTASY "WYCIĘTE" Z AUDYCJI "LP TRÓJKA"

Post autor: danco28 »

Odnotowuję zaległości:

* GRZEGORZ MARKOWSKI - Kilka z nich, LP Trójka - 2011-09-23, MN
* CHŁOPCY Z PLACU BRONI - Aeroplan (wersja radiowa), LP Trójka - 2011-11-04, PB
* NO LIMITS - Robin, LP Trójka - 2011-12-09, MN
* VICKI BENCKERT - Changing All the Time, LP Trójka - 2011-12-09, MN
* DAVID FOSTER & CANADIAN ALL STARS - Can't You Feel It, LP Trójka - 2012-01-20, MN
11 lipca 2012 o 14:12 danco28 pisze:Kochany Panie Marku może przy okazji aktualnego utworu, który gości na liście, a mianowicie: MAJA KLESZCZ & INCARNATIONS - Rebeka udałoby się wygrzebać z archiwum nieco wcześniejszą wersję tego nagrania, która gościła na liście w roku 1988? Chodzi oczywiście o utwór: REBEKA - Rebeka. Mam ogromną ochotę usłyszeć to nagranie. Życzę owocnych poszukiwań!

kłaniam się
Daniel z Elbląga
* REBEKA - Rebeka, LP Trójka - 2012-07-13, MN

Dziękujemy!
ODPOWIEDZ