Rarytasy "wycięte" z audycji "LP Trójka", czyli taśmociąg...

Ktoś, gdzieś, kiedyś słyszał coś, ale nie wie kto, gdzie, kiedy i z kim — czyli zubożona wersja „Jaka to melodia” :-)

Moderatorzy: danco28, danco28

Awatar użytkownika
marekjarek5
Posty: 502
Rejestracja: ndz kwie 08, 2012 2:24 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: od zawsze
Kontakt:

Re: Rarytasy "wycięte" z audycji "LP Trójka", czyli taśmocią

Post autor: marekjarek5 »

kaem333 pisze:Czy to są magnetofony stereofoniczne? Iluśladowe? Da się na tym nagrywać i odtwarzać z jakością płyty CD? Czy w studiach nagraniowych też takie mają (mieli), czy tylko w studiach emisyjnych?
Google podpowiada, że są to profesjonalne magnetofony stereofoniczne.. Mamy tutaj końcowy miks do stereo. Z takiego, końcowego miksu stereo, niewiele da się "poprawić " Niestety, często, z takich źródeł robi się, szumnie zapowiadane re-edycje CD.
Te zgrania z taśmociągu grają boooosko, szkoda, że nagrywający, je z analogowego radia, masakruje je stratną kompresją mp3. Pisałem o tym do nagrywającego ale, odpowiedzi nie uzyskałem.
:lol:
Ostatnio zmieniony pn kwie 01, 2013 10:04 pm przez marekjarek5, łącznie zmieniany 1 raz.
danco28
Posty: 1337
Rejestracja: ndz lis 23, 2008 2:42 am
Listy Przebojów Trójki słucham od: 859 notowania (1998)
Lokalizacja: Elbląg

Re: Rarytasy "wycięte" z audycji "LP Trójka", czyli taśmocią

Post autor: danco28 »

Niepotrzebne wpisy zostały przeniesione do osobnego tematu. Spróbuję odbudować ten wątek, choć niesmak i nerwy pozostały...
danco28
Posty: 1337
Rejestracja: ndz lis 23, 2008 2:42 am
Listy Przebojów Trójki słucham od: 859 notowania (1998)
Lokalizacja: Elbląg

Re: Rarytasy "wycięte" z audycji "LP Trójka", czyli taśmocią

Post autor: danco28 »

_______________________________________________________________________________________________
LP Trójka - 2013-04-12:

* MADAME - Gdyby nie szerszenie
* LECH JANERKA - Jest jak w niebie
* DAAB - Podzielono świat
* KRZYSZTOF KLENCZON & CZERWONE GITARY - Latawce z moich stron
* THE STEVE MILLER BAND - Abracadabra
_______________________________________________________________________________________________
LP Trójka - 2013-04-19:

* GRZEGORZ MARKOWSKI - Malowane dni
* THE FRIENDS OF DOCTOR CABA - Postwar Lullaby
* SZTYWNY PAL AZJI - Kurort, wersja albumowa, tyle że z taśmociągu...
_______________________________________________________________________________________________
LP Trójka - 2013-04-26:

* T. LOVE - Idą kołnierze, wersja albumowa, tyle że z taśmociągu...
* FOTONESS - Another Man
* EWA BEM & KOMAN BAND - Czek na życie
_______________________________________________________________________________________________
LP Trójka - 2013-05-17:

* JOHNNY K. & L. VECTOR - Wielka kariera
* HAZARD - Jeśli nie wiesz, co jest grane
* bonus: MAANAM - Lucciola, wersja anglojęzyczna, ale na pewno nie z płyty "Wet Cat" (1985), bo brzmi inaczej...
_______________________________________________________________________________________________
LP Trójka - 2013-05-24:

* FOTONESS - 15-10-5
* MR. Z'OOB - Czego się gapisz
* KOMBI - Casablanca, przegapiło misie ;), bo utwór poleciał na koniec trzeciej godziny, bez żadnego zająknięcia ze strony prowadzącego, że to taśmociąg. Ale PS czuwa! Dzięki! :) Dobrze, że ktoś oprócz mnie również pilnuje tych rarytasów. Nie wiem czy dobrze szukałem, ale to zdaje się zostało wydane tylko na kasetowej kompilacji "Instrumental Hits" (1985) - ale z trójkowego taśmociągu gra to o wiele lepiej...
_______________________________________________________________________________________________
LP Trójka - 2013-06-07:

* RENDEZ VOUS - I na okrągło, "Powtórka z rozrywki", bo utwór zaprezentowany ponownie - po raz pierwszy: 2013-02-08
* DE MONO - P jak pieniądze
* NOAH NOAH - Mocne przyciąganie
_______________________________________________________________________________________________
LP Trójka - 2013-06-14:

* KOBRANOCKA - Biedna pani
* RÓŻOWE CZUBY - Dentysta sadysta, być może do roku 1996 rarytas, bo wtedy został ten utwór wydany na "Antologii 2" (1996), a i na obecnej "Antologii" (2013) również - więc sobie darujemy...
* AYA RL - Nomadeus, tutaj też nie wiem o co chodziło Panu Markowi - przecież utwór został wydany od razu w roku 1994 na płytoobrotniku... ;)
danco28
Posty: 1337
Rejestracja: ndz lis 23, 2008 2:42 am
Listy Przebojów Trójki słucham od: 859 notowania (1998)
Lokalizacja: Elbląg

Re: Rarytasy "wycięte" z audycji "LP Trójka", czyli taśmocią

Post autor: danco28 »

LP Trójka - 2013-06-28:

* OPERA - Nieznany brzeg
* KOBRANOCKA - Gorycz w chlebie, co prawda jest to ta sama wersja, która ukazała się na składance "Gold" (1999), ale z taśmociągu gra to o wiele lepiej. Na CD dźwięk "płaski jak deska" - bez życia - prawdopodobnie zastosowano kompresję dynamiki.
* AYA RL - Wha-mo-yá, Pan Marek uparcie twierdzi, że to był kiedyś taśmociąg. OK, niech mu będzie. ;) Przy okazji: poprawka do archiwum.
Awatar użytkownika
Miszon
Posty: 15288
Rejestracja: pn lis 13, 2006 12:18 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: 640
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: Rarytasy "wycięte" z audycji "LP Trójka", czyli taśmocią

Post autor: Miszon »

No właśnie, też mnie zdziwiły te afrykańskie Aye eReLy, przecież to 1994, od razu kompakt był.
Awatar użytkownika
marekjarek5
Posty: 502
Rejestracja: ndz kwie 08, 2012 2:24 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: od zawsze
Kontakt:

Re: Rarytasy "wycięte" z audycji "LP Trójka", czyli taśmocią

Post autor: marekjarek5 »

Dziękuję za kontynuację tematu.
Może nigdy nie posłucham tych nagrań ale, fajnie jest poczytać że takowe były.
danco28
Posty: 1337
Rejestracja: ndz lis 23, 2008 2:42 am
Listy Przebojów Trójki słucham od: 859 notowania (1998)
Lokalizacja: Elbląg

Re: Rarytasy "wycięte" z audycji "LP Trójka", czyli taśmocią

Post autor: danco28 »

LP Trójka - 2013-07-19:

* NASZ WSPÓLNY ŚWIAT - Stanie się cud, nagranie niepełne (szczegóły tutaj) + utwór w mono. A tej wyciętej części pierwszej zwrotki - to brakuje jakieś 26 sekund - tyle wycięto.
* VOO VOO - Zatoka spokojnych głów
* DE MONO - Psychokiller
PS
Posty: 904
Rejestracja: ndz gru 31, 2006 10:53 am
Listy Przebojów Trójki słucham od: 14.01.1984
Lokalizacja: W-wa
Kontakt:

Re: Rarytasy "wycięte" z audycji "LP Trójka", czyli taśmocią

Post autor: PS »

Uprzedzając Danco - powiem, że...

- "Riders On The Storm" Voo Voo to rarytas, :) bo wersja z taśmociągu jest zupełnie inna niż ta z płyty "Zespół gitar elektrycznych".

- "Zwykłe ciało" T.Love to mega-rarytas, :D bo wszyscy znają tę piosenkę jako "Autobusy i tramwaje" w wersji z 1992 roku, która zawsze potem była powielana na wszystkich składankach Best of.

- "No to co" Malarzy i Żołnierzy nie kojarzę... :? Nie wiem czy to jest ta sama wersja co na płycie MTJ, czy może inna...
Awatar użytkownika
marekjarek5
Posty: 502
Rejestracja: ndz kwie 08, 2012 2:24 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: od zawsze
Kontakt:

Re: Rarytasy "wycięte" z audycji "LP Trójka", czyli taśmocią

Post autor: marekjarek5 »

Myślałem że, niedane mi będzie posłuchać gdyż, pora emisji ewidentnie dla emerytów, gdy emitują te nagrania to ja jestem w pracy, nie tylko nie mogę nagrać sobie, często w ogóle nie mogę posłuchać.
Stało się inaczej, są jeszcze dobrzy ludzie na tym łez padole. ;-)

http://andrzejkowalik.blogspot.com/
PS
Posty: 904
Rejestracja: ndz gru 31, 2006 10:53 am
Listy Przebojów Trójki słucham od: 14.01.1984
Lokalizacja: W-wa
Kontakt:

Danco28

Post autor: PS »

Minęło już ponad 5 lat odkąd przedwcześnie opuścił nas na zawsze kolega Danco. :( W notowaniu 1654 Piotr Baron zadedykował jego pamięci "Graffiti On The Train" Stereophonics.

Nigdy nie poznałem Daniela osobiście, ale wymieniałem z nim uwagi na niniejszym forum i korzystałem z jego nagrań z Taśmociągu, które udostępniał nam w świetnej jakości. Chomik Danco28 już nie istnieje a z nagrań wymienionych w tym wątku z jakiegoś powodu nie uchowały się u mnie:

DAVID CASSIDY - The Last Kiss
TIMOTHY B. SCHMIT - Don't Give Up
ROBBIE NEVIL - Back On Holiday
YANINA - Kiedyś kochałaś

Jeśli ktoś zarchiwizował wówczas te konkretne pliki (mp3 320 kbps), proszę o priv.
zuchu666
Posty: 3
Rejestracja: pn maja 04, 2020 12:29 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: 1986

Re: Rarytasy "wycięte" z audycji "LP Trójka", czyli taśmociąg...

Post autor: zuchu666 »

Nie ukrywam, że między innymi ten wątek skłonił mnie do rejestracji na tym forum. Szalenie mi przykro, że osoba która go utworzyła opuściła nas przedwcześnie :( Ale w związku z tym prośba /propozycja do userów tego forum, którzy korzystali z pracy kolegi danco28. Może warto utworzyć gdzieś jakiś upload gdzie wrzucilibyście te skarby jakie on pieczołowicie zgrywał? Tym samym jego robota nadal by służyła wszystkim fanom polskiej muzyki. Nie ukrywam, że sam szukam kilku kawałków z tego wątku, które chyba tylko tu można było pozyskać...
ODPOWIEDZ