Rarytasy "wycięte" z audycji "LP Trójka", czyli taśmociąg...

Ktoś, gdzieś, kiedyś słyszał coś, ale nie wie kto, gdzie, kiedy i z kim — czyli zubożona wersja „Jaka to melodia” :-)

Moderatorzy: danco28, danco28

Awatar użytkownika
jollyroger72
Posty: 19569
Rejestracja: czw lut 02, 2012 12:26 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: not. 176
Lokalizacja: Port Royal!

Re: Rarytasy "wycięte" z audycji "LP Trójka", czyli taśmocią

Post autor: jollyroger72 »

Na tylnej okładce CD (grzbiety - lewy i prawy) tej samej płyty "Bez Limitu" nazwa jest pisana tak: 2 plus 1 :P
Ja takąż formę przyjąłem i stosuję :wink:
Mariusz
Posty: 4
Rejestracja: wt sty 29, 2013 11:50 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: 1982
Lokalizacja: Białystok

Re: Rarytasy "wycięte" z audycji "LP Trójka", czyli taśmocią

Post autor: Mariusz »

Mam pytanie. Czy "Because i want you to stay" - Grunwald Ice Band to "Cause i want you to stay" - Jerzy Grunwald z płyty Gwiazdka z Nieba??? Czy jest to utwór notowany na liście w styczniu 1985 roku. Słuchałem wtedy listy, ale szczerze powiem, nie pamiętam.
danco28
Posty: 1337
Rejestracja: ndz lis 23, 2008 2:42 am
Listy Przebojów Trójki słucham od: 859 notowania (1998)
Lokalizacja: Elbląg

Re: Rarytasy "wycięte" z audycji "LP Trójka", czyli taśmocią

Post autor: danco28 »

Chyba nie przejrzałeś tego wątku zbyt dokładnie, bo znajduje się tutaj już odpowiedź na Twoje pytanie:
jotem3 pisze:GRUNWALD ICE BAND - Because I Want You to Stay - z płyty Jerzy Grunwald - Gwiazdka z nieba (ta sama wersja co była na Liście, choć na płycie tytuł jest lekko skrócony Cause I Want You to Stay)
A tak w ogóle - to witamy na pokładzie kolejnego weterana lp3! :)
Mariusz
Posty: 4
Rejestracja: wt sty 29, 2013 11:50 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: 1982
Lokalizacja: Białystok

Re: Rarytasy "wycięte" z audycji "LP Trójka", czyli taśmocią

Post autor: Mariusz »

Dzięki za odpowiedź. Czytałem, ale chciałem się upewnić :) Jeśli będę mógł w czymś pomóc to proszę pisać.
danco28
Posty: 1337
Rejestracja: ndz lis 23, 2008 2:42 am
Listy Przebojów Trójki słucham od: 859 notowania (1998)
Lokalizacja: Elbląg

Re: Rarytasy "wycięte" z audycji "LP Trójka", czyli taśmocią

Post autor: danco28 »

LP Trójka - 2013-02-01, MN:

* MR. Z'OOB - A ja się śmieję w głos
* REZERWAT - Kuszący wir
* FRANKIE GOES TO HOLLYWOOD - Welcome to the Pleasuredome (mix by Grzegorz Wasowski)
* URSZULA & BUDKA SUFLERA - Temat Bożeny (zagadany + nie w całości) - teraz niech mnie ktoś uświadomi, ten "inny wstęp", to jest jakaś trójkowa dogrywka (np. z innego utworu), czy jest to jakaś specjalna wersja "Tematu Bożeny"? Jak rozumiem utwór spoza Listy, bo na Liście gościła wersja podstawowa, a ta specjalna - tylko jako podkład w czasie "kącika Marii", czy tak?

Nawet taśmy radiowe nie są idealne. W dwóch ostatnich nagraniach różnica między lewym, a prawym kanałem wynosiła 2dB, a to już dużo, jak dla mnie. Oczywiście zostało to poprawione.

Panie Marku: trzy taśmociągi co tydzień/dwa wystarczą, bo ja już nie wyrabiam czasowo z tym wszystkim! Ale Balonik wróci, to się trochę odpocznie... ;)
Awatar użytkownika
jollyroger72
Posty: 19569
Rejestracja: czw lut 02, 2012 12:26 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: not. 176
Lokalizacja: Port Royal!

Re: Rarytasy "wycięte" z audycji "LP Trójka", czyli taśmocią

Post autor: jollyroger72 »

Przydałaby się normalna wersja Mr Z'OOB - Czego się gapisz?...
PS
Posty: 904
Rejestracja: ndz gru 31, 2006 10:53 am
Listy Przebojów Trójki słucham od: 14.01.1984
Lokalizacja: W-wa
Kontakt:

Re: Rarytasy "wycięte" z audycji "LP Trójka", czyli taśmocią

Post autor: PS »

Pamiętam takie wejście antenowe Marka z Zd3 w 1984 roku, które - po tym jak zapowiedział go kolega - zaczął słowami: A ja się śmieję w głos. :) Po czym nastąpiła premiera nowej piosenki zespołu, który miał wtedy swoje 5 minut po dwóch wielkich hitach w Trójce i telewizyjnych Przebojach Dwójki.

A o "Temat Bożeny" trzeba będzie znowu prosić PanMarka, żeby powtórzył go bez zagadywania, bo ten wstęp jest bezcenny! Nie ma go w żadnej płytowej wersji.
danco28
Posty: 1337
Rejestracja: ndz lis 23, 2008 2:42 am
Listy Przebojów Trójki słucham od: 859 notowania (1998)
Lokalizacja: Elbląg

Re: Rarytasy "wycięte" z audycji "LP Trójka", czyli taśmocią

Post autor: danco28 »

LP Trójka - 2013-02-08:

* JAN KOWALSKI - Opowieść o naszej planecie
* RENDEZ VOUS - I na okrągło
* VOO VOO - Faz

+ bonus z czwartkowej W tonacji Trójki (2013-02-07) - tym razem w całości:

* URSZULA & BUDKA SUFLERA - Temat Bożeny - podziękowanie dla MejsonZone'a za udostępnienie fragmentu audycji z tym nagraniem!
PS
Posty: 904
Rejestracja: ndz gru 31, 2006 10:53 am
Listy Przebojów Trójki słucham od: 14.01.1984
Lokalizacja: W-wa
Kontakt:

Re: Rarytasy "wycięte" z audycji "LP Trójka", czyli taśmocią

Post autor: PS »

Marek inteligentnie szybko się zrehabilitował za zagadanie tego wstępu. :wink:

"I na okrągło" zaczyna się jak "Fabryka małp". : )
Rendez-Vous zdobyło wtedy Metronom '85... Sztandaru Młodych za singiel roku. 8)

A Jan Kowalski to był zespół Alka Mrożka.
I znów police'owsko - straitsowskie gitary. : )
Awatar użytkownika
Yacy
Posty: 22006
Rejestracja: wt gru 27, 2005 11:14 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: not. 67 30.07.1983
Lokalizacja: Elbląg
Kontakt:

Re: Rarytasy "wycięte" z audycji "LP Trójka", czyli taśmocią

Post autor: Yacy »

PS pisze:A Jan Kowalski to był zespół Alka Mrożka.
super, że to nagranie zostało przypomniane. :-) nie mam ani płyty ani kasety Jana Kowalskiego, a słuchając teraz tych nagrań kojarzę je bardzo dobrze... nie pamiętam czy były często na antenie PRIII czy ktoś ze znajomych mógł mieć winyla? W każdym razie płyta jest świetna :-)
chyba trzeba skorzystać z allegro :-P
danco28
Posty: 1337
Rejestracja: ndz lis 23, 2008 2:42 am
Listy Przebojów Trójki słucham od: 859 notowania (1998)
Lokalizacja: Elbląg

Re: Rarytasy "wycięte" z audycji "LP Trójka", czyli taśmocią

Post autor: danco28 »

Jeśli chodzi o zespół JAN KOWALSKI, to mnie najbardziej podoba się utwór "Miasto mężczyzn", mam to gdzieś jeszcze nagrane na... taśmie szpulowej. Nagrane chyba z "Klubu stereo". Nie ja to oczywiście nagrywałem, tylko dostałem kilkanaście taśm gratis od gościa, od którego w 2002 roku kupowałem magnetofon szpulowy "Dama Pik"...
Awatar użytkownika
marekjarek5
Posty: 502
Rejestracja: ndz kwie 08, 2012 2:24 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: od zawsze
Kontakt:

Re: Rarytasy "wycięte" z audycji "LP Trójka", czyli taśmocią

Post autor: marekjarek5 »

danco28 pisze:Jeśli chodzi o zespół JAN KOWALSKI, to
to proszę odebrać PW na forum.
Awatar użytkownika
marekjarek5
Posty: 502
Rejestracja: ndz kwie 08, 2012 2:24 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: od zawsze
Kontakt:

Re: RARYTASY "WYCIĘTE" Z AUDYCJI "LP TRÓJKA"

Post autor: marekjarek5 »

PERFECT - Chcemy być sobą (wersja live ze Stodoły) - debiut w notowaniu 15. (31 lipca 1982),
Na liście była grana ta sama wersja która pod koniec 1982 roku ukazał się na płycie Live. Nie sposób zapomnieć tej wersji, Markowski myli się w tej wersji, w tekście, realizator nagrania szaleje, puszczając publikę raz w tle a raz na pierwszym planie.
Koncert w Stodole realizował program III Polskiego Radia. Ponoć, jak głosi legenda, taśmy z nagrania, z tego koncertu zaginęły bezpowrotnie, coś musi być na rzeczy, bo płyty nigdy nie udało się wznowić na nośniku CD.
PS
Posty: 904
Rejestracja: ndz gru 31, 2006 10:53 am
Listy Przebojów Trójki słucham od: 14.01.1984
Lokalizacja: W-wa
Kontakt:

Re: Chcemy być sobą "live"

Post autor: PS »

Zdaje się, że analizowaliśmy już tę kwestię...

Wg książki o Perfekcie "Wszystkie pilne sprawy", koncert nagrany na potrzeby płyty "Live" odbył się w październiku 1982 roku. Ale kto wie, może masz rację twierdząc, że akurat "Chcemy być sobą" jest na tej płycie w wersji z koncertu lipcowego. Informacje na tylnej okładce płyty winylowej tego nie precyzują. Podane jest tylko: Recorded at Student Club "Stodoła" (live) by PRiTV, Warsaw. Realizowali Przybylski i Regulski.

A co do taśm z koncertu, to owszem... zachowały się. :) Kilka lat temu Piotr Kaczkowski grał fragmenty właśnie z tych taśm. Były tam chyba "Co za hałas, co za szum" i "Nie bój się tego...", których nie ma na płycie. Słyszałem też wypowiedź Hołdysa, który mówił coś o możliwości wydania tego materiału na CD, ale - jak zwykle w jego przypadku - zapał również do tego przedsięwzięcia okazał się słomiany.
Awatar użytkownika
marekjarek5
Posty: 502
Rejestracja: ndz kwie 08, 2012 2:24 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: od zawsze
Kontakt:

Re: Chcemy być sobą "live"

Post autor: marekjarek5 »

Wg książki o Perfekcie "Wszystkie pilne sprawy", koncert nagrany na potrzeby płyty "Live" odbył się w październiku 1982 roku. Ale kto wie, może masz rację twierdząc, że akurat "Chcemy być sobą" jest na tej płycie w wersji z koncertu lipcowego. Informacje na tylnej okładce płyty winylowej tego nie precyzują. Podane jest tylko: Recorded at Student Club "Stodoła" (live) by PRiTV, Warsaw. Realizowali Przybylski i Regulski.
Tak to zapamiętałem, widać błędnie.
A co do taśm z koncertu, to owszem... zachowały się. :) Kilka lat temu Piotr Kaczkowski grał fragmenty właśnie z tych taśm. Były tam chyba "Co za hałas, co za szum" i "Nie bój się tego...", których nie ma na płycie. Słyszałem też wypowiedź Hołdysa, który mówił coś o możliwości wydania tego materiału na CD, ale - jak zwykle w jego przypadku - zapał również do tego przedsięwzięcia okazał się słomiany.
Szkoda gadać. :o :o :o

Przy okazji krótka notka na temat płyty z ówczesnej prasy.
Obrazek
Zarzewie 1983

Oraz, chyba, jedyna recenzja tej płyty, w ówczesnej prasie, pochodząca z Magazynu Muzycznego, z numeru styczeń-luty 1983.
Obrazek
Awatar użytkownika
marekjarek5
Posty: 502
Rejestracja: ndz kwie 08, 2012 2:24 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: od zawsze
Kontakt:

Re: RARYTASY "WYCIĘTE" Z AUDYCJI "LP TRÓJKA"

Post autor: marekjarek5 »

36. MARTYNA JAKUBOWICZ - Ale plama, na kolana -> zamówiony: 2012-05-22 (bez rezultatu - tutaj mam pewność, że nagranie w dobrej jakości znajduje się w archiwum trójkowym, bo kiedyś słyszałem je w Muzycznej Poczcie UKF...)
Chodzi o tą wersję?:

http://www.kppg.waw.pl/plyta.php?plyta=3611
danco28
Posty: 1337
Rejestracja: ndz lis 23, 2008 2:42 am
Listy Przebojów Trójki słucham od: 859 notowania (1998)
Lokalizacja: Elbląg

Re: Rarytasy "wycięte" z audycji "LP Trójka", czyli taśmocią

Post autor: danco28 »

Chyba już nieaktualne, bo właśnie dorwałem tego singla w dobrej jakości...
PS
Posty: 904
Rejestracja: ndz gru 31, 2006 10:53 am
Listy Przebojów Trójki słucham od: 14.01.1984
Lokalizacja: W-wa
Kontakt:

Re: Rarytasy "wycięte" z audycji "LP Trójka", czyli taśmocią

Post autor: PS »

Hej Danco, dorzucisz taśmociągi sprzed tygodnia (WuWu, WooBooDoo, Bryan Adams)?

Please. :)
danco28
Posty: 1337
Rejestracja: ndz lis 23, 2008 2:42 am
Listy Przebojów Trójki słucham od: 859 notowania (1998)
Lokalizacja: Elbląg

Re: Rarytasy "wycięte" z audycji "LP Trójka", czyli taśmocią

Post autor: danco28 »

... a już myślałem, że zapomnicie o tym całym taśmociągu - i że w końcu będę miał święty spokój... ;)

LP Trójka - 2013-03-08:

* MARTYNA JAKUBOWICZ - Ale plama, na kolana, albo zbieg okoliczności, albo Balonik podczytuje nasz wątek (?)

LP Trójka - 2013-03-15:

* VOO VOO - Faza
* WOO BOO DOO - Nie wiem
* BRYAN ADAMS - Diana

Przy okazji: które, pierwsze utwory Voo Voo powinny być sklasyfikowane w archiwum jako WuWu? Nie chce mi się teraz szperać, ale zapewne ktoś z Was wie...
PS
Posty: 904
Rejestracja: ndz gru 31, 2006 10:53 am
Listy Przebojów Trójki słucham od: 14.01.1984
Lokalizacja: W-wa
Kontakt:

Re: Rarytasy "wycięte" z audycji "LP Trójka", czyli taśmocią

Post autor: PS »

Dzięki!

W pierwszej książce Marka N. od początku jest pisane VooVoo, ale to jest perspektywa z lat 90-tych.

W notowaniach listy Rozgłośni Harcerskiej drukowanych w Na Przełaj najpierw było pisane Wu Wu albo WuWu, a dopiero w grudniu 1985, kiedy na listę weszła "Faza III", pojawił się zapis Voo Voo.
danco28
Posty: 1337
Rejestracja: ndz lis 23, 2008 2:42 am
Listy Przebojów Trójki słucham od: 859 notowania (1998)
Lokalizacja: Elbląg

Re: Rarytasy "wycięte" z audycji "LP Trójka", czyli taśmocią

Post autor: danco28 »

4, 5 i 6 kwietnia 2013 roku dla "mojego" nadajnika (Gdańsk/Chwaszczyno) planowane są przerwy konserwacyjne w godzinach 9:00-15:00. -> klik

5 kwietnia 2013 według planów, "LP Trójkę" będzie prowadził Marek Niedźwiecki, więc prawdopodobnie znów może się coś pojawić z taśmociągu. Pytanie/prośba jest prosta - kto ma możliwość nagrania najbliższej "LP Trójki" w dobrej jakości/z dobrego źródła - najlepiej z UKF-u? Przekaz satelitarny też ujdzie, jak nie będzie innego wyboru... Ja uruchomię w tym czasie prawdopodobnie nagrywanie ze streamu internetowego... Jakość wiadomo jaka...

Być może uda mi się też po koleżeńsku załatwić nagrywanie z samej stolicy.

Nie musicie niczego udostępniać - tylko trzymajcie swoje nagrania w razie czego. Z góry dziękuję za ratunek! ;)
danco28
Posty: 1337
Rejestracja: ndz lis 23, 2008 2:42 am
Listy Przebojów Trójki słucham od: 859 notowania (1998)
Lokalizacja: Elbląg

Re: Rarytasy "wycięte" z audycji "LP Trójka", czyli taśmocią

Post autor: danco28 »

Pomyślałem sobie też, że przydałoby się w tym miejscu takie oto zdjęcie. Trójkowe taśmociągi:
Obrazek
źródło: http://minimax.info/
kaem333
Posty: 70
Rejestracja: sob sty 28, 2012 4:31 pm

Re: Rarytasy "wycięte" z audycji "LP Trójka", czyli taśmocią

Post autor: kaem333 »

Zawsze się zastanawiałem, jak taśma może się nawijać na te bobiny, skoro one nie mają żadnej "pokrywki" od góry (tak jak w szpulowcach amatorskich). Ale później dowiedziałem się, że w studiach radiowych faktycznie często robiła się z taśmy "sałata" :D
danco28
Posty: 1337
Rejestracja: ndz lis 23, 2008 2:42 am
Listy Przebojów Trójki słucham od: 859 notowania (1998)
Lokalizacja: Elbląg

Re: Rarytasy "wycięte" z audycji "LP Trójka", czyli taśmocią

Post autor: danco28 »

Chciałbym mieć takie cacko w domu. ;)

Magnetophon M20 M 20 Telefunken AEG
kaem333
Posty: 70
Rejestracja: sob sty 28, 2012 4:31 pm

Re: Rarytasy "wycięte" z audycji "LP Trójka", czyli taśmocią

Post autor: kaem333 »

Czy to są magnetofony stereofoniczne? Iluśladowe? Da się na tym nagrywać i odtwarzać z jakością płyty CD? Czy w studiach nagraniowych też takie mają (mieli), czy tylko w studiach emisyjnych?
ODPOWIEDZ