ARCHIWALNE WYDANIA LISTY PRZEBOJóW PR.III DO POBRANIA

Ktoś, gdzieś, kiedyś słyszał coś, ale nie wie kto, gdzie, kiedy i z kim — czyli zubożona wersja „Jaka to melodia” :-)

Moderatorzy: danco28, danco28

Awatar użytkownika
freelink
Posty: 18
Rejestracja: pt wrz 07, 2007 8:35 am
Lokalizacja: Opole

ARCHIWALNE WYDANIA LISTY PRZEBOJóW PR.III DO POBRANIA

Post autor: freelink »

Oddaję do waszej dyspozycji minikolekcję audycji prowadzonych przez Marka Niedźwieckiego z nadzieją, że może znajdziecie więcej takich ciekawostek. Pliki zawierają oryginalne, nieedytowane nagranie. Nie grzebałem przy nich. Gdzieniegdzie zachowały się serwisy informacyjne i reklamy z tamtych czasów. Posłuchajcie - rewelacja :-)

zapraszam na http://chomikuj.pl/freelink
Robinson
Posty: 8049
Rejestracja: pt wrz 22, 2006 10:58 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: 1984 r.
Lokalizacja: Krosno

Post autor: Robinson »

To fantastycznie, że masz taką kolekcję.
A co to jest to?
LPpr3 - lata 80-te
Awatar użytkownika
Martyr
Posty: 9274
Rejestracja: ndz gru 31, 2006 7:38 pm
Lokalizacja: Elbląg

Post autor: Martyr »

Rewelacja po prostu :!: :P Dzięki wielkie, freelink :D
Właśnie ściągam... :)
kris3k
Posty: 218
Rejestracja: czw sie 30, 2007 5:54 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: 1986
Lokalizacja: Bielsko-Biała

Post autor: kris3k »

Bedzie czego słuchać :D
Również WIelkie podziekowania.

pozdr.
Awatar użytkownika
Miszon
Posty: 15298
Rejestracja: pn lis 13, 2006 12:18 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: 640
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: Miszon »

UUu - genialne, genialne!!!
I jeszcze w dodatku pierwszy TOP - czad po prostu! :D :lol:
Awatar użytkownika
Megalomaniac 3-owy
Posty: 338
Rejestracja: pt mar 03, 2006 1:48 am
Lokalizacja: Działoszyn

Post autor: Megalomaniac 3-owy »

...tam bez echa :?: a tu widzisz 8) FREELINK masz podziękowania za te udostępnione nagrania
a z mojej strony głębokie ukłony... oj powrócą wspomnienia...
Awatar użytkownika
emilencja
Posty: 456
Rejestracja: śr lis 22, 2006 12:41 am
Listy Przebojów Trójki słucham od: 219

Post autor: emilencja »

Freelink ... po prostu czapki z głów przed Tobą chłopie ...

zasysam to co byłeś łaskaw załadować do chomika i zasłuchuję się - wspomnienia, łzy w oczach ... zwłaszcza przy 250 (przy okazji - opisałeś je błędnie jako 256) ... kiedy zacząłem słuchać tego zapisu, przypomniałem sobie że zacząłem słuchać tego wydania (przypominam sobie że było po normalnym wydaniu Listy a więc dość późno jak na mnie - miałem wtedy 13 lat) i ... usnąłem na "Lovers In The Wind" - czyli na samym początku :) a szkoda, bo kilka minut później niechybnie wybudziłoby mnie TSA :)

dziś dzięki Tobie mam możliwość posłuchania sporego fragmentu audycji przespanej 21 lat temu ...

stokrotne dzięki

pozdrawiam
Emil
Grycek
Posty: 3701
Rejestracja: sob lis 12, 2005 1:49 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: 1111
Lokalizacja: Zurych/Santa Cruz/Saarbrücken/Myslovitze/KATowice/Wroclove

Post autor: Grycek »

Ja też stokrotnie dziękuję.
Awatar użytkownika
freelink
Posty: 18
Rejestracja: pt wrz 07, 2007 8:35 am
Lokalizacja: Opole

Post autor: freelink »

Nie ma sprawy. Od dawna nosiłem się z zamiarem udostępnienia tego wszystkiego w odpowiedni sposób. Impuls dała mi informacja o odejściu Niedźwiedzia z Pr3. Wiecie jak to jest... umarł król, niech żyje król.
Powstanie tych nagrań było przypadkowe.
To były inne czasy. Piątkowe wieczory zawsze były pełne emocji. W końcu następnego dnia rano nie trzeba było iść do szkoły. Dlatego po lekcjach trzeba było jeszcze objechać rowerem parę ważnych miejsc, czasami szybko organizowaliśmy jakiś mały meczyk "w nogę" a potem lecieliśmy do kolegi. Jedliśmy pizzę przygotowaną przez jego mamę, zapijaliśmy Colą i słuchaliśmy Listy. Śmiejcie się, ale w tamtych czasach był to symbol wyzwolenia. Taka namiastka normalności.
Od wczesnych lat 80-tych mieliśmy rewelacyjną wieżę Sanyo przemyconą gdzieś z daleka do naszego kraju. Cała okoliczna łobuzerka schodziła się obejrzeć to cudo. Naturalnie zaraz pojawiły się zamówienia na nagrania. A ponieważ coraz częściej zamiast colą interesowaliśmy się dziewczynami - zaczęliśmy rejestrować ulubione audycje radiowe, które w tamtych czasach stanowiły to co dziś MTV, playstation i internet razem wzięte. Obowiązkowo do odsłuchania były więc: Lista Przebojów Programu Trzeciego, Radio-Mann i Biuro Utworów Znalezionych (Minimax). Ze względu na ograniczony dostęp do nośników oraz niezbyt zasobne kieszenie (dziewczyny też lubiły colę :-) ) kasety nagrywane były wielokrotnie. Zarejestrowane audycje były często powielane na kolejne taśmy. Tym samym większość nagrań straciliśmy bezpowrotnie. Jednak zdarzały się przypadki, że któraś z kaset "poszła w ludzi i nie wróciła", lub gdzieś się zawieruszyła. Różni byli też "rejestratorzy", dlatego ich jakość jest bardzo różna. Ze względu na fakt, że LPPT była najpopularniejszą audycją wśród moich rówieśników, do naszych czasów przetrwały "szczątki" nagrań. Kilka lat temu okazało się, że jeden z kolegów już bardziej świadomie kontynuuje tradycję rejestrowania listy. Niestety jakoś nie przyszło mu do głowy, żeby wykorzystać do tego od razu komputer więc używał tradycyjnej taśmy. No cóż, jak się nie ma co się lubi....

Miłego wspominania życzę i pozdrawiam.
Awatar użytkownika
Bodeczek
Posty: 1017
Rejestracja: pn kwie 10, 2006 11:46 am
Lokalizacja: Kraków

Post autor: Bodeczek »

ukłony :lol:
czasem zdarzają się rzeczy, któe nie śniły się filozofom :lol:
herMMan
Posty: 1527
Rejestracja: czw wrz 21, 2006 10:32 pm
Lokalizacja: Grodzisk Wielkopolski

Post autor: herMMan »

Coś Ty narobił freelink! Wolne miejsce na moim dysku zmniejsza się gwałtownie. Gdybyś jednak miał tego więcej to jestem gotowy dokupić kilkadziesiąt GB :lol: Bardzo serdecznie dziękuję.
greeco
Posty: 15
Rejestracja: śr kwie 11, 2007 9:03 pm
Lokalizacja: Toruń

Post autor: greeco »

REWELACJA!!! Właśnie czegoś takiego od dawna szukałem :D
wielkie dzięki szefie :D
Awatar użytkownika
mateusz15
Posty: 5924
Rejestracja: pt wrz 22, 2006 10:08 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: 2003 roku
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: mateusz15 »

Jeja!!

DZIĘKI PRZEOGROMNIASTE!! :D :D :!: :!:

się sciaga 8)
Awatar użytkownika
Bodeczek
Posty: 1017
Rejestracja: pn kwie 10, 2006 11:46 am
Lokalizacja: Kraków

Post autor: Bodeczek »

info dla szperaczy ...
w notowaniu 312 jest fragment piosenki "Późne wieczory" Róże Europy w wersji studyjnej podobno nieosiągalnej ...
dalej jestem w szoku ... :lol:
ku3a
Posty: 20948
Rejestracja: czw lis 10, 2005 8:32 pm
Lokalizacja: 872, 1186

Post autor: ku3a »

to sie nazywa mocne wejscie! :-D
chlopie, przegenialna sprawa :!: :-D
JC
Posty: 1171
Rejestracja: pn lis 14, 2005 7:26 pm
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: JC »

Ja także bardzo dziękuję. Już wszystko ściągnąłem. Teraz odsłuchuję i właśnie skończyłem słuchać notowanie 628 a tu...... słyszę swój głos sprzed 13 lat! Super! Te nagrania z lat 80 - :D a ta reklama o oczyszczaniu głowicy :wink:
Wielkie dzięki :D
Awatar użytkownika
jaszczomp
Posty: 168
Rejestracja: wt lip 04, 2006 1:47 pm
Lokalizacja: Pyrzyce/Stargard

Post autor: jaszczomp »

No to i ja przyłączam się do podziękowań. Przystępuję do ściągania :)
Awatar użytkownika
freelink
Posty: 18
Rejestracja: pt wrz 07, 2007 8:35 am
Lokalizacja: Opole

Post autor: freelink »

Szczerze mówiąc liczę na to, że przyłączycie się do mojej inicjatywy. Wiem że to forum związane raczej z Listą Przebojów, ale Chillout Cafe czy Markomanię też miło było słuchać...
Ludziska - jeśli macie zarejestrowane nagrania typu Lista Chillout czy Markomania - udostępnijcie je. To nie muszą być nagrania stare. Za kilka lat i tak będą miały wielką sentymentalną wartość. Możemy stworzyć bazę audycji Niedźwiedzia. Co wy na to? Osobiście jeszcze coś tam ciągle dorzucam na "Chomika" i kto wie co jeszcze wynajdę...
Artur K.
Posty: 18
Rejestracja: ndz wrz 02, 2007 12:54 am
Lokalizacja: Kassel/Niemcy

Serdeczne dzieki

Post autor: Artur K. »

Dzieki Ci freelink za udostepnione nagrania.

Niestety osobiscie nie mam mozliwosci wrzucic nic z Trojki -

ale MAM JEDNA PROPOZYCJE.

Napewno wielu sluchaczy ma jeszcze gdzies jakas stara kasete z tamtych lat.
Niestety wielu ludzi albo nie ma czasu, albo ochoty, poznac wszystkich mozliwosci komputera w sensie przegrania kasety na PC zrobienia z tego mp3 i umieszczenia na serwerze.

Nalezaloby wiec

a) zrobic tu dla forumowiczow cos w rodzaju kursu step by step.
b) nalezaloby to zrobic juz teraz, kiedy jeszcze do tego forum przychodza poszukujacy.

Ja osobiscie moge zrobic tyle:

jesli ktos nie ma ochoty sie zajmowac dygitalizacja ze starych kaset, to
ja to zrobie, o ile beda mi w jakikolwiek udostepnione nosniki.

Mozna mi przeslac stare kasety, ktore zaraz po dygitalizacji zostana odeslane. Mozna mnie poinformowac o tym ze takie nosniki sie ma,
i sporzadzic zwykla kopie calego nosnika z kasety na kasete.
Oczywiscie orginaly bylyby lepsze - ale rozumiem doskonale jaka wartosc maja takie kasety.

Ja niestety wyjechalem jako 16-latek z Polski pozostawiajac wtedy caly
material w Polsce. Dopiero w 2005 - czyli 20 lat pozniej - mialem znowu dostep do LP3 przez internet.

I nadal uwazam to za najlepsza liste w europie.

How to... opracuje w tym tygodniu.

Od natychmiast udostepniam wszystkim jednak mozliwosc przesylania
mi kaset z lista. Kto nie chce mi przeslac orginalu - prosze kupic kasete, zrobic kopie. Powiadomic mnie o tym. Zwracam koszta przesylki !!!
Lub orginal.

Piszcie na mail: a.kawa@web.de

P.S.: Lata 1982-1984 sa mile widziane - wiec szukajcie.


Pozdrawiam. Artur.
Robinson
Posty: 8049
Rejestracja: pt wrz 22, 2006 10:58 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: 1984 r.
Lokalizacja: Krosno

Post autor: Robinson »

Ja sobie pościągam dopiero jutro w pracy, gdzie mam szybsze połączenie internetowe, ale już nie mogę się doczekać. :)
Dzięki!
Aha, czy ktoś ściągnął 400 i 401? Czy to są rzeczywiście te notowania, bo data się nie zgadza. One nie były w grudniu.
JC
Posty: 1171
Rejestracja: pn lis 14, 2005 7:26 pm
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: JC »

Robinson pisze: Aha, czy ktoś ściągnął 400 i 401? Czy to są rzeczywiście te notowania, bo data się nie zgadza. One nie były w grudniu.
To rzeczywiście jest nagranie notowania 401, ale pod plikiem 400 kryje się podsumowanie 400 notowań. Fajne bardzo..... :D
Robinson
Posty: 8049
Rejestracja: pt wrz 22, 2006 10:58 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: 1984 r.
Lokalizacja: Krosno

Post autor: Robinson »

JC pisze:pod plikiem 400 kryje się podsumowanie 400 notowań. Fajne bardzo..... :D
Czyli to nie jest to notowanie 400 prowadzone przez Kaczora?
Freelink dał nam w tych free linkach pewne niespodzianki w takim razie, hehe.
Awatar użytkownika
jaszczomp
Posty: 168
Rejestracja: wt lip 04, 2006 1:47 pm
Lokalizacja: Pyrzyce/Stargard

Post autor: jaszczomp »

freelink pisze:To były inne czasy. Piątkowe wieczory zawsze były pełne emocji. W końcu następnego dnia rano nie trzeba było iść do szkoły. Dlatego po lekcjach trzeba było jeszcze objechać rowerem parę ważnych miejsc, czasami szybko organizowaliśmy jakiś mały meczyk "w nogę" a potem lecieliśmy do kolegi. Jedliśmy pizzę przygotowaną przez jego mamę, zapijaliśmy Colą i słuchaliśmy Listy.
Gwoli ścisłości - w tych czasach lista była w soboty. Z ilu "atrakcyjnych" wypadów z kumplami zrezygnowałem, żeby posłuchać, nagrać na kaseciaka, zanotować w zeszycie... :)
A pierwsze spostrzeżenia z przesłuchiwania tych nagrań? Wtedy Kombi nie jechało w trasę ale na TOURNEE :))) I te apele Miecugowa, żeby ktoś kto dzwonił z balangi rozłączył telefon bo się nie można do radia dodzwonić :)))
prz_rulez
Posty: 7363
Rejestracja: pt cze 16, 2006 3:48 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: *1999 - †2020
Lokalizacja: Dziura
Kontakt:

Post autor: prz_rulez »

Nie wiem jak jest ze starowymi szpulowymi magnetofonami, ale w przypadku zwykłych kaset magnetofonowych wystarczy podpiąć jack-jacka do wieży i już :) bywają czasami małe zakłócenia, np. gdy ja coś nagrywam na komputer z wiezy to oprocz utworu nagrywa sie przy okazji ruch szpuli, ale mysle, ze fani listy byliby i tak zadowoleni 8)
niestety ja juz mowie ze nie mam zadnych pelnych nagran lp3. jedyne co moze sie u mnie znajdowac to krotkie komentarze po utworach w latach 2000-2002
Awatar użytkownika
freelink
Posty: 18
Rejestracja: pt wrz 07, 2007 8:35 am
Lokalizacja: Opole

Post autor: freelink »

No tak - co do numeracji notowań to faktycznie jest trochę pomieszana. Kurcze - przepisałem ją z kaset... wyglądała dość wiarygodnie, szczególnie, że jak sami widzicie rozbieżności nie są zbyt duże.
Lista oczywiście bodaj do końca lat 80-tych leciała w sobotę. Ale chyba najbardziej utkwił mi w pamięci czas kiedy - już w liceum - słuchaliśmy Listy w piątki i w sposób bardziej zorganizowany.

p.s.
Na Chomika wrzuciłem jeszcze kilka Markomanii...
ODPOWIEDZ