ARCHIWALNE WYDANIA LISTY PRZEBOJóW PR.III DO POBRANIA

Ktoś, gdzieś, kiedyś słyszał coś, ale nie wie kto, gdzie, kiedy i z kim — czyli zubożona wersja „Jaka to melodia” :-)

Moderatorzy: danco28, danco28

Awatar użytkownika
djjack
Posty: 2027
Rejestracja: pn sie 04, 2003 2:08 pm
Lokalizacja: Gdańsk
Kontakt:

Teatrzyk Zielone Oko

Post autor: djjack »

Robinson pisze: (...)
Jeśli masz też chociaż fragmencik kilkudziesięcioskundowy zapowiedzi Teatrzyku Zielone Oko, który był po wiadomościach, to może też wrzucisz?
(...)
W tym przypadku nie mogę pomóc, ponieważ nie dysponuję późniejszym materiałem dźwiękowym z tego dnia :cry:.
Robinson
Posty: 8049
Rejestracja: pt wrz 22, 2006 10:58 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: 1984 r.
Lokalizacja: Krosno

Re: Teatrzyk Zielone Oko

Post autor: Robinson »

djjack pisze:
Robinson pisze:Jeśli masz też chociaż fragmencik kilkudziesięcioskundowy zapowiedzi Teatrzyku Zielone Oko, który był po wiadomościach, to może też wrzucisz?
W tym przypadku nie mogę pomóc, ponieważ nie dysponuję późniejszym materiałem dźwiękowym z tego dnia :cry:.
Gdybyś w swoich przepastnych taśmotekach natrafił na słuchowiska TZO z tamtego okresu, to bardzo bym Cię prosił o wrzucenie ich do tematu o Teatrzyku.
ku3a
Posty: 20945
Rejestracja: czw lis 10, 2005 8:32 pm
Lokalizacja: 872, 1186

Re: Notowanie 131

Post autor: ku3a »

Robinson pisze:Edycja: Widząc tą dziewczynę, która zaprasza mnie do siebie, uprasza się Neonkę o niewchodzenie na tą stronę. ;)
w koncu to evilshare ;-)
Robinson
Posty: 8049
Rejestracja: pt wrz 22, 2006 10:58 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: 1984 r.
Lokalizacja: Krosno

Re: Notowanie 131

Post autor: Robinson »

djjack pisze:Dość spory zestaw zapisów dźwiękowych dotyczących 131 notowania. Łącznie - mniej więcej 200 MB.
Pozwoliłem sobie połączyć te pliki w jeden i zapisałem jako OGG. 78 minut - 34 MB:
http://chomikuj.pl/Robinson/LP3_not_131_djjack.ogg
Dodatkowo jako mp3 (ponad 70 MB):
http://rapidshare.com/files/83218910/not131x.rar.html

PS. Na 25-lecie Listy w TuBaronie puszczano fragmenciki tego notowania 131. Czy to było właśnie od Ciebie, djjack? :)
mikrobi
Posty: 791
Rejestracja: ndz sty 14, 2007 8:02 pm

Post autor: mikrobi »

U mnie się ten plik nie chce otworzyć. Czy u Was jest to plik muzyczny?
Robinson
Posty: 8049
Rejestracja: pt wrz 22, 2006 10:58 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: 1984 r.
Lokalizacja: Krosno

Post autor: Robinson »

mikrobi pisze:U mnie się ten plik nie chce otworzyć. Czy u Was jest to plik muzyczny?
Ale który plik? Chodzi Ci o któryś z tych 2 plików, które są połączeniem plików djjacka?
Pierwszy jest w formacie *.ogg, a drugi to zwykły mp3, ale żeby go ściągnąć z Rapida, trzeba nacisnąć "Free", wpisać kod z obrazka i odczekać kilkadziesiąt sekund.
mikrobi
Posty: 791
Rejestracja: ndz sty 14, 2007 8:02 pm

Post autor: mikrobi »

Robinson pisze:
mikrobi pisze:U mnie się ten plik nie chce otworzyć. Czy u Was jest to plik muzyczny?
Ale który plik? Chodzi Ci o któryś z tych 2 plików, które są połączeniem plików djjacka?
Pierwszy jest w formacie *.ogg, a drugi to zwykły mp3, ale żeby go ściągnąć z Rapida, trzeba nacisnąć "Free", wpisać kod z obrazka i odczekać kilkadziesiąt sekund.
Otóż u mnie się sciąga, ale się nie chce otworzyć.
I funkcjonuje jako "nieznany typ pliku" a nie plik muzyczny.
W każdej wersji.
Robinson
Posty: 8049
Rejestracja: pt wrz 22, 2006 10:58 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: 1984 r.
Lokalizacja: Krosno

Post autor: Robinson »

mikrobi pisze:Otóż u mnie się sciąga, ale się nie chce otworzyć.
I funkcjonuje jako "nieznany typ pliku" a nie plik muzyczny.
W każdej wersji.
Jeśli chodzi Ci o plik mp3, to może być mój błąd. W tym sensie, że może przez pomyłkę wycięte zostało rozszerzenie mp3, które może trzeba dopisać po kropce do nazwy pliku.
A jeśli masz na myśli plik ogg, to może Twój program nie odtwarza tego typu plików?
Edycja: Aha, plik mp3 jest spakowany rar-em! Najpierw trzeba go rozpakować, np. programem Winrar, bo jak nie rozpakujesz, to rzeczywiście nie jest to plik muzyczny.
mikrobi
Posty: 791
Rejestracja: ndz sty 14, 2007 8:02 pm

Post autor: mikrobi »

OK., udało się odsłuchałem.
A teraz wrażenia
1. Poza jednym utworem (Alphaville, Big in Japan, zresztą okropnym) nagrały się wszystkie zapowiedzi
2. Wiadomo, ze Marek nie prowadził następnego notowania (bo tu się żegnał)
3. Szlaban na "Simple story" był dość wcześnie zdjęty (a ktoś pisał, że do końca były werbelki)
4. Cenzura obyczajowa przy Cyndi Lauper - "She bop" to chyba nie jest "ona tańczy", w piosence chodziło o coś innego
5. Jakie były piosenki filmowe oprócz "Ghostbusters" i "Neverending story"?
6. No i serwis - to jeszcze była głęboka kumuna (to straszne NATO i szlachetny Układ Warszawski), serwisy z 1988 r. jakby bardziej ludzkie. No a bezcenna ostatnia wiadomość, która się nie nagrała, bezcenna - znaczy że wtedy, dzień po, już wszyscy wiedzieli. Choć oczywiście nie wszystko.
herMMan
Posty: 1527
Rejestracja: czw wrz 21, 2006 10:32 pm
Lokalizacja: Grodzisk Wielkopolski

Post autor: herMMan »

mikrobi pisze:5. Jakie były piosenki filmowe oprócz "Ghostbusters" i "Neverending story"?
Jutro zaprezentuję kopię wprawdzie nie 131 lecz następnego notowania z trójkowego archiwum. Jeśli jesteś dobrym grafologiem, może dowiesz się więcej na ten temat :wink: (nie sugerować się tym co jest w "airplay list", bo to chyba jakiś klon? :shock: ).
Awatar użytkownika
emilencja
Posty: 456
Rejestracja: śr lis 22, 2006 12:41 am
Listy Przebojów Trójki słucham od: 219

Post autor: emilencja »

po pierwsze - stokrotne dzięki Jacku za to, że podzieliłeś się z nami tym archiwalnym rarytasem

po drugie - mam dziwne wrażenie, że "To tylko pech" Oddziału Zamkniętego brzmi jakoś inaczej - tzn słowa i dźwięki są na swoim miejscu, ale tempo nagrania jest jakby wolniejsze niż wersje z płyt "Reda nocą" i "Greatest Hits" - a z drugiej strony nie słychać też różnic w tempie odtwarzania (jak ma to miejsce w przypadku nierównej pracy szpuli - raz tak, raz tak) - czy ktoś jeszcze odniósł takie wrażenie, czy tylko mi słoń na ucho nadepnął ? :)

po trzecie - niesamowicie się tego słucha w nocy ... wspomnień czar ...

jeszcze raz dziękuję

pozdrawiam
Emil
herMMan
Posty: 1527
Rejestracja: czw wrz 21, 2006 10:32 pm
Lokalizacja: Grodzisk Wielkopolski

Post autor: herMMan »

HERMMAN pisze:
mikrobi pisze:5. Jakie były piosenki filmowe oprócz "Ghostbusters" i "Neverending story"?
Jutro zaprezentuję kopię wprawdzie nie 131 lecz następnego notowania z trójkowego archiwum. Jeśli jesteś dobrym grafologiem, może dowiesz się więcej na ten temat :wink: (nie sugerować się tym co jest w "airplay list", bo to chyba jakiś klon? :shock: ).
Na swego chomika wrzuciłem kopię wspomnianego notowania. Niestety nie mam skanera, więc zdjęcie z komóry musi wystarczyć :(

PROGRAM III/różne/--3--, --4--
choroszcz
Posty: 613
Rejestracja: czw mar 17, 2005 10:33 pm
Lokalizacja: choroszcz

Post autor: choroszcz »

mikrobi pisze:OK., udało się odsłuchałem.
A teraz wrażenia
1. Poza jednym utworem (Alphaville, Big in Japan, zresztą okropnym) nagrały się wszystkie zapowiedzi
2. Wiadomo, ze Marek nie prowadził następnego notowania (bo tu się żegnał)
3. Szlaban na "Simple story" był dość wcześnie zdjęty (a ktoś pisał, że do końca były werbelki)
4. Cenzura obyczajowa przy Cyndi Lauper - "She bop" to chyba nie jest "ona tańczy", w piosence chodziło o coś innego
5. Jakie były piosenki filmowe oprócz "Ghostbusters" i "Neverending story"?
6. No i serwis - to jeszcze była głęboka kumuna (to straszne NATO i szlachetny Układ Warszawski), serwisy z 1988 r. jakby bardziej ludzkie. No a bezcenna ostatnia wiadomość, która się nie nagrała, bezcenna - znaczy że wtedy, dzień po, już wszyscy wiedzieli. Choć oczywiście nie wszystko.

BOMBA -COS NIESAMOWITEGO TO NOT 131
w odpowiedzi
ad4. she bop,, niedzwiedz mial swoje tłumaczenia nie zawsze dokładne''
ad5. Together in electric dream -z filmu ,,electric dream''
ad6. w serwisie jest wzmianka o uprowadzeniu ksiedza Popiełuszki

CZY KTOS MOZE PODRZUCIC WSPOMNIANE TU NOT,113,127.
w 1000 not -NIEDZWIEDZ PUSZCZA FRAGMENT NOT 2, kiedy zapowiadał KOMBI-SLODKA JEST NOC. i sam smial sie z siebie.CZY KTOS TO MA
Awatar użytkownika
jotem3
Posty: 3468
Rejestracja: wt maja 23, 2006 6:09 pm
Lokalizacja: Świeszyno

Post autor: jotem3 »

choroszcz pisze:CZY KTOS MOZE PODRZUCIC:
w 1000 not -NIEDZWIEDZ PUSZCZA FRAGMENT NOT 2, kiedy zapowiadał KOMBI-SLODKA JEST NOC. i sam smial sie z siebie.CZY KTOS TO MA
raczej nie śmiał się za bardzo, tylko taki dżingielek był, a on sam bardzo spięty był ;-)
http://rapidshare.com/files/115058381/Notowanie_2.mp3
choroszcz
Posty: 613
Rejestracja: czw mar 17, 2005 10:33 pm
Lokalizacja: choroszcz

Post autor: choroszcz »

OOO, DZIEKI.
ZAPOWIEDZI JOAN JET NIE SLYSZALEM .pamietam jak w 1000 leciala zapowiedz kombi-i Niedzwiedz powiedzial wtedy ...,,ale skitrany byłem'' wiec o to mi chodzilo ze sie smiał.

A MOZE KTOS MA WIECEJ TEGO NOTOWANIA -TO RARYTAS I CHYBA NAJSTARSZY ZAPIS
gal_
Posty: 2
Rejestracja: pt wrz 12, 2003 6:29 pm

Re: ARCHIWALNE WYDANIA LISTY PRZEBOJóW PR.III DO POBRANIA

Post autor: gal_ »

Witam!

W niniejszym wątku od dawna nie było nowej wiadomości, ale jest to chyba dobre miejsce na zamieszczenie mojego pytania:

Interesuje mnie to, czy w sieci są dostępne notowania (audio) z przedziału notowań ~500-620 (od połowy roku 1991 do roku 1993 włącznie), a W SZCZEGÓLNOŚCI 501-547, lub czy ktoś posiada takie nagrania w swoich zbiorach i w przyszłości (niekoniecznie najbliższej - bardziej interesuje mnie fakt, czy takie materiały się "zachowały") będzie je chciał i potrafił udostępnić?
Jakiś czas temu w serwisie Chomikuj użytkownik "ff3286" udostępnił sporo archiwalnych nagrań Listy (w tym: 500, 548, 554, 556, 560, 566, 575, 583, 599, 600), ale akurat jest duża "luka" w notowaniach i z przedziału 501-547 nie ma żadnego - wyjaśnię więc, że był to okres, w którym zacząłem słuchać Listy (jako 10-latek), darzę go ogromnym sentymentem i chciałbym kiedyś zdobyć zapis audio tamtych notowań.

Pozdrawiam.
mark
Posty: 302
Rejestracja: śr maja 30, 2007 7:46 pm
Lokalizacja: Jelenia Góra

Re: ARCHIWALNE WYDANIA LISTY PRZEBOJóW PR.III DO POBRANIA

Post autor: mark »

Odgruzowuję archiwa i natrafiłem na krótki fragment notowania 134 lp3 z listopada 1984 - R. Rogowiecki - wrzucam

http://w330.wrzuta.pl/audio/8tTJa2Zwu8u ... zpula_roro
danco28
Posty: 1337
Rejestracja: ndz lis 23, 2008 2:42 am
Listy Przebojów Trójki słucham od: 859 notowania (1998)
Lokalizacja: Elbląg

Re: ARCHIWALNE WYDANIA LISTY PRZEBOJóW PR.III DO POBRANIA

Post autor: danco28 »

mark pisze:Odgruzowuję archiwa i natrafiłem na krótki fragment notowania 134 lp3 z listopada 1984 - R. Rogowiecki - wrzucam

http://w330.wrzuta.pl/audio/8tTJa2Zwu8u ... zpula_roro
A czy dałoby radę wrzucić to gdzieś indziej, skąd można by to normalnie pobrać bez pogarszania jakości. Niestety, ale strony typu zapiska.pl oryginalne pliki z wrzuty automatycznie przekonwertowują do jakości mp3 128kb/s, a więc co za tym idzie pogarszają jakość oryginalnego pliku. A z tego co widzę, to Twój plik ma rozmiar 7,31 MB, więc jakość pewnie 320kb/s i do tego pewnie 48kHz. Plik po pobraniu przy pomocy strony zapiska.pl ma rozmiar zaledwie 1,3 MB.
falcoeagle
Posty: 755
Rejestracja: pt cze 27, 2008 12:37 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: czasu do czasu
Lokalizacja: Warszawa

Re: ARCHIWALNE WYDANIA LISTY PRZEBOJóW PR.III DO POBRANIA

Post autor: falcoeagle »

Po krótkim badaniu stwierdzam, że to wrzuta rekompresuje utwory do odtwarzania przez wbudowany odtwarzacz. Tak więc możliwość wyciągnięcia oryginalnego pliku jest znacznie ograniczona.

Czyli prośba do wrzucającego o wrzucenie pliku dźwiękowego na inny serwis hostujący plik.
mark
Posty: 302
Rejestracja: śr maja 30, 2007 7:46 pm
Lokalizacja: Jelenia Góra

Re: ARCHIWALNE WYDANIA LISTY PRZEBOJóW PR.III DO POBRANIA

Post autor: mark »

Uwzględniając powyższe prośby wrzucam tutaj
- http://www.przeklej.pl/plik/lp3-134-fra ... 2cc702pbq4
Obawiam się jednak, że jakość nagrania jest słaba - zgrywałem z magnetofonu szpulowego, a o ile pamiętam, to w 1984 ( miałem wtedy 10 lat ) nagrywałem to z monofonicznego radia za pomocą mikrofonu. Pozdrawiam.
danco28
Posty: 1337
Rejestracja: ndz lis 23, 2008 2:42 am
Listy Przebojów Trójki słucham od: 859 notowania (1998)
Lokalizacja: Elbląg

Re: ARCHIWALNE WYDANIA LISTY PRZEBOJóW PR.III DO POBRANIA

Post autor: danco28 »

mark pisze:Uwzględniając powyższe prośby wrzucam tutaj
- http://www.przeklej.pl/plik/lp3-134-fra ... 2cc702pbq4
Dzięki Ci wielkie! :) A jednak to plik WAV. To jeszcze lepiej. :)

Czyli rzeczywiście, co by za plik muzyczny nie wrzucić na wrzutę - to bestia i tak przerobi go na mp3 128kb/s. Także nie warto tam niczego wrzucać, to co ewentualnie chcieliby inni sobie pobrać.
danco28
Posty: 1337
Rejestracja: ndz lis 23, 2008 2:42 am
Listy Przebojów Trójki słucham od: 859 notowania (1998)
Lokalizacja: Elbląg

Re: ARCHIWALNE WYDANIA LISTY PRZEBOJóW PR.III DO POBRANIA

Post autor: danco28 »

djjack pisze:Ciekawostka - wg danych statystycznych notowanie 127 prowadził Wojciech Zamorski.
Do kogo zatem należy ten głos zapowiadający Limahla, Classix Nouveaux, The Jacksons i Depeche Mode w tym samym 127 notowaniu?
http://www.evilshare.com/b418ec98-02d5- ... 0b6aa2a5f8
http://www.evilshare.com/fac2be3a-02d5- ... 0b6aa2a5f8
http://www.evilshare.com/3ab07262-02d6- ... 0b6aa2a5f8
djjack pisze:Paczka z kilkoma zapowiedziami z notowania 113 + jedną zawieruszoną zapowiedzią jeszcze z notowania 127.
(wave, 3,91 MB)
djjack pisze:Dość spory zestaw zapisów dźwiękowych dotyczących 131 notowania. Łącznie - mniej więcej 200 MB.
Dla łatwiejszej obsługi - 18 plików połączono w paczuszki po trzy w jednej, zaczynając od wspomnień dotyczących miejsca 40, a kończąc na zapisie czołówki i wiadomości po 22.00. A teraz bez patrzenia poniżej - szybka zagadka matematyczna - ile jest paczuszek? :wink:
Paczka I (34,5 MB)
Paczka II (15,21 MB)
Paczka III (14,05 MB)
Paczka IV (12,09 MB)
Paczka V (26,83 MB)
Paczka VI (27,18 MB)
Czy byłaby szansa wrzucenia tego wszystkiego gdzieś jeszcze raz? Co prawda 131 notowanie w całości znam od Robinsona, ale jakby była taka możliwość - to chciałbym poznać pliki źródłowe tzn. oryginały.
Awatar użytkownika
ManRomantic
Posty: 82
Rejestracja: wt sty 17, 2012 3:42 pm
Lokalizacja: Krzeszowice

Re: ARCHIWALNE WYDANIA LISTY PRZEBOJóW PR.III DO POBRANIA

Post autor: ManRomantic »

Szkoda, że te linki już nie aktywne. :(
Awatar użytkownika
abd3mz
Posty: 7751
Rejestracja: wt mar 20, 2007 1:56 pm
Lokalizacja: Kraków nieaktualny ;-)

Re: ARCHIWALNE WYDANIA LISTY PRZEBOJóW PR.III DO POBRANIA

Post autor: abd3mz »

ManRomantic pisze:Z LP3 od: 1982.V.22, Notowania 5, pozycji 15, utworu Perfect - Pepe wróć, ok. godz. 20:45.
wow!
Szczota
Posty: 2
Rejestracja: śr gru 12, 2012 12:52 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: 1987
Lokalizacja: Piła

Re: ARCHIWALNE WYDANIA LISTY PRZEBOJóW PR.III DO POBRANIA

Post autor: Szczota »

Witam. Dzisiaj mija 25 lat od 300 wydania Listy, zatem... http://chomikuj.pl/mixerman/LPP3. :D
ODPOWIEDZ