"Day after day" - piosenka z nieszczęśliwej 7 z 1992 r.

Ktoś, gdzieś, kiedyś słyszał coś, ale nie wie kto, gdzie, kiedy i z kim — czyli zubożona wersja „Jaka to melodia” :-)

Moderatorzy: danco28, danco28

JC
Posty: 1167
Rejestracja: pn lis 14, 2005 7:26 pm
Lokalizacja: Warszawa

"Day after day" - piosenka z nieszczęśliwej 7 z 1992 r.

Post autor: JC »

Od wielu już lat próbuję zidentyfikować jeden utwór z zestawień Nieszczęśliwej Siódemki. Jest to piosenka, która pojawiła się w Nieszczęśliwej do notowania 548 z 1992 r. Miała tytuł "Day after Day", i wykonywał ją jakiś polski zespół. Poniżej wklejam link z odczytaniem tytułu i nazwy zespołu przez Marka, ale trudno ten zespół zidentyfikować (nie mógł tego też zrobił Marek, z którym w tej sprawie korespondowałem). Może ktoś z forowiczów będzie kojarzył ten zespół, albo członków zespołu:
https://megawrzuta.pl/download/029b3786 ... e8dc0.html

Piosenka ta także pojawiła się na Krajowej Liście Przebojów Radia dla Ciebie 27 lipca 1992 r. w notowaniu 83 i dotarła nawet do miejsca 2:
viewtopic.php?f=24&t=7893&start=50
Podobno oficjalnie wtedy TiM drukował tę listę, ale nie trafiłem na wydania tej gazety z okresu po lipcu 1992 r.
Awatar użytkownika
Miszon
Posty: 15265
Rejestracja: pn lis 13, 2006 12:18 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: 640
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: "Day after day" - piosenka z nieszczęśliwej 7 z 1992 r.

Post autor: Miszon »

mi się kojarzy tylko "Day by Day" Golden Life, ale to z roku 1993, wątpliwe aby wyszło na singlu aż rok wcześniej.
JC
Posty: 1167
Rejestracja: pn lis 14, 2005 7:26 pm
Lokalizacja: Warszawa

Re: "Day after day" - piosenka z nieszczęśliwej 7 z 1992 r.

Post autor: JC »

Miszon pisze: ndz gru 30, 2018 3:50 pm mi się kojarzy tylko "Day by Day" Golden Life, ale to z roku 1993, wątpliwe aby wyszło na singlu aż rok wcześniej.
Na pewno nie jest to ta piosenka. Odpisując na maila Niedźwiedź mi napisał, że wydaje mu się, że zapowiadając ten zespół mówi "The Charm" (ale gdziekolwiek brak jakiejkolwiek informacji o zespole o takiej nazwie), natomiast forowicz marcinparys11 zamieszczając notowania Krajowej Listy Przebojów Radia dla Ciebie wskazywał na nazwę zespołu Sharon (rzeczywiście był w latach 90 taki polski zespół ale to nie on wykonywał tą piosenkę, co mi potwierdził sam zespół w osobie lidera - Dariusza Sarny.
Awatar użytkownika
Miszon
Posty: 15265
Rejestracja: pn lis 13, 2006 12:18 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: 640
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: "Day after day" - piosenka z nieszczęśliwej 7 z 1992 r.

Post autor: Miszon »

Mi to najbardziej brzmi jak The Jam/De Jam ;)
Nie było czegoś podobnego w Muzycznej Jedynce? W tym okresie było tam sporo "dziwnych" zespołów.
marcinparys11
Posty: 2345
Rejestracja: pt kwie 01, 2011 10:01 pm

Re: "Day after day" - piosenka z nieszczęśliwej 7 z 1992 r.

Post autor: marcinparys11 »

Dopiero teraz przeczytałem ten wątek i aż musiałem sprawdzić w zeszycie z roku 1992, cóż to za dziw. Tak właśnie mam zapisane, jak podałem. W tym czasie nie kupowałem już tygodnika TiM, nie wiem, czy jeszcze wtedy się ukazywał. Ponieważ mieliśmy wówczas półroczne dziecko, nie bardzo mogłem sobie pozwolić na słuchanie całej listy Radia dla Ciebie, ograniczyłem się do pierwszej dziesiątki. Wiele "dziwnych" zespołów/wykonawców, którzy się przewinęli przez notowania tej właśnie krajowej listy, zapisywałem fonetycznie. I tej nazwy, jak widać, do końca nie rozszyfrowałem. Skoro piosenka spoza dziesiątki awansowała aż na miejsce szóste, to musiała być niezła. Oczywiście utworu nie pamiętam. Pozdrawiam
JC
Posty: 1167
Rejestracja: pn lis 14, 2005 7:26 pm
Lokalizacja: Warszawa

Re: "Day after day" - piosenka z nieszczęśliwej 7 z 1992 r.

Post autor: JC »

Dzięki za wiadomość. Może się uda kiedyś tą zagadkę rozwikłać. Aktualnie śledzę aukcje internetowe w poszukiwaniu ówczesnych wydań TiM'u. Pozdrawiam.
ODPOWIEDZ