Jingle LP3

Ktoś, gdzieś, kiedyś słyszał coś, ale nie wie kto, gdzie, kiedy i z kim — czyli zubożona wersja „Jaka to melodia” :-)

Moderatorzy: danco28, danco28

gal_
Posty: 2
Rejestracja: pt wrz 12, 2003 6:29 pm

Jingle LP3

Post autor: gal_ »

Zapytuję w sprawie "jingli" towarzyszących Liście Przebojów PR3. "Tytułowa" muzyczka to instrumentalna wersja pieśni "Look Of Life" grupy ABC. A pozostałe? Wszystkie drobne wstawki, typu "Nowość", czy np. podkład zapuszczany, gdy Pan Marek czytał tuż przed pierwszym miejscem całe notowanie (przynajmniej 1991-1993). Poza tym chyba takie stałe punkty, jak np. notowanie Billboardu, też miały swoją własną oprawę dźwiękową.
Przy okazji zapytam jeszcze: w jakim dniu i o jakiej porze LP3 "leciała" w owych latach, tj. 1991-1993?

Pozdrawiam,
Michał
L

Re: Jingle LP3

Post autor: L »

gal_ pisze:Przy okazji zapytam jeszcze: w jakim dniu i o jakiej porze LP3 "leciała" w owych latach, tj. 1991-1993?

Pozdrawiam,
Michał
W latach 1991-1993 Lista była emitowana w piątki między 19:15 a 22:00 (do końca maja 1992) i od początku czerwca 1992 od 19:05 do 22:00.

Te 10 minut między 19:05 a 19:15 było zarezerwowane na powieść
alien
Posty: 1
Rejestracja: czw sie 21, 2003 5:53 am
Lokalizacja: ???

Post autor: alien »

nowosc "bururum bururum" to fragment utworu yesow "into the lens", cale notowania niedzwiedz czytal czasem pod koniec do podkladu talk talk "life`s what you make it"

alien
medikoo
Posty: 5
Rejestracja: wt lut 03, 2004 2:52 pm
Lokalizacja: wawa
Kontakt:

Post autor: medikoo »

dżingiel, kiedy Niedźwiedź przypomina poprzednie pozycje jest na 99% autorski... jakiegoś zasłużonego kolesia, który się przewinął przez załogę listy we wczesnych latach osiemdziesiątych (gdzieś kiedyś pan Marek coś takiego napomknął)
Berni

jingle

Post autor: Berni »

Za moich czasów na LP3 funkcjonowały jingle "wycięte" z takich utworów jak: Wham! - "Young guns", Tina Turner - "I cant stand the rain". Poza tym kiedys poczekalnia była na podkładzie Yello - "She`s got a gun"

Wojtek vel Berni
Greg F.

Post autor: Greg F. »

W powitalnym dżinglu LP3 wykorzystano pod sam koniec intro z piosenki Ultravox "Your Name Has Slipped My Mind Again", zamykającej album "Rage In Eden" z 1981 r.
Pamiętam też, że w latach 80. w ostatniej godzinie Listy między zapowiedziami Marka pojawiał się czasami króciutki fragment "Smooth Operator" Sade (bezpośrednio poprzedzający refren).
Greg F.

Re: Jingle LP3

Post autor: Greg F. »

L pisze: W latach 1991-1993 Lista była emitowana w piątki między 19:15 a 22:00 (do końca maja 1992) i od początku czerwca 1992 od 19:05 do 22:00.

Te 10 minut między 19:05 a 19:15 było zarezerwowane na powieść
Żeby być do końca ścisłym, Listę przeniesiono na piątek już wczesną jesienią 1990 r., chyba pod koniec września.
Randall

Post autor: Randall »

Aktualnie jingle LP3 są takie:
LP Sygnał - szybki pasaż fortepianu zakończony łomotem; daję głowę że to lekko zremiksowane "I Don't Like Mondays" Boomtown Rats
LP ABC - wiadomo, "Look of Love"
LP Blow - elektroniczne granie w stylu Herbiego Hancocka z lat 80, w polu "autor" widnieje "AK" ???
LP Muz Premiera - przesławne potrójne tremolo werbla, ktoś napisał że to Yes, mi się kojarzyło zawsze z Maanam, nie wiem czemu
LP Nowy - trudno nawet opisać... z dawnych czasów tego nie pamiętam...
LP Yello - i w końcu "She's Got a Gun" Yello, czyli wspaniała burza z gwizdaniem
Pozostałe jingle niestety są już wycofane albo używane okazyjnie (np. "Merry merry Christmas" a capella tylko podczas Świąt). A pamiętam jeszcze np. kilkusekundowy fragment "Hard Times" Human League.
emil

jingle

Post autor: emil »

z niewymienionych dotychczas funkcjonowal jeszcze (głównie w latach 80-tych) fragment utworu "Billy`s Line" z płyty "The Circle & The Square" grupy RED BOX, oprócz tego podkładem "Kąciku Marii" był "Temat Bożeny" z filmu "Alabama" - Budka Suflera i Urszula

pozdrawiam
Apaw

Hello

Post autor: Apaw »

:) Nie wiem, czy ktoś pamięta - był jeszcze jeden - "Hello" Lionela Richiego - zawsze na samym końcu listy
rafał71

CHYBA SIE JENAK POMYLIŁES

Post autor: rafał71 »

medikoo pisze:dżingiel, kiedy Niedźwiedź przypomina poprzednie pozycje jest na 99% autorski... jakiegoś zasłużonego kolesia, który się przewinął przez załogę listy we wczesnych latach osiemdziesiątych (gdzieś kiedyś pan Marek coś takiego napomknął)
TO PRZECIEZ UTWÓR YELLOW-she's got a gun
lp

Post autor: lp »

rafał71 pisze:
medikoo pisze:dżingiel, kiedy Niedźwiedź przypomina poprzednie pozycje jest na 99% autorski... jakiegoś zasłużonego kolesia, który się przewinął przez załogę listy we wczesnych latach osiemdziesiątych (gdzieś kiedyś pan Marek coś takiego napomknął)
TO PRZECIEZ UTWÓR YELLOW-she's got a gun
Ja pamiętam sprzed kilkunastu lat inny podkład - dosyć chaotyczne syntetyzatorowe dźwięki - bity/perkusja. Może to któryś z wymienionych tutaj? She's got a gun na pewno to nie był (chociaż ten utwór oczywiście też był wykorzystywany).
Może ktoś by podsumował ten wątek, albo nawet wrzucił próbki o ile ma gdzieś nagrane na kasetach (mówię tu o nagraniach sprzed lat).
Emil

Post autor: Emil »

Był kiedyś taki podkład na którym Marek np przed 20 miejscem podawał tytuły i wykonawców z pozycji 30-21, a przed miejscem 10 - pozycje 20-11 ... tak było ... i to na 100% jest wytwór któregoś z Radiowych "Kaziów" - Niedźwiedź się kiedyś na ten temat wypowiadał. Łatwo poznać ten zlepek, bo jest zloopowany (dla niewtajemniczonych - gra w kółko i może tak bez końca - no, trochę przesadziłem - jak wyłączą prąd to wtedy nie gra) i przewija się w nim "EM" męskim głosem wypowiedziane. Poza tym jest dość dynamiczny. Dużo perkusji. I pewnie o tym mówimy.

Oprócz tego swego czasu w poczekalni albo w otchłani (przez jakiś czas funkcjonowała taka nazwa, kiedy Marek zmienił listę z 30 + 10 na 40. Nieco później zrobiło się 40 + 10, by wreszcie ewoluować na 30 + 20 i tak już zostało) podkładem był zloopowany wycinek instrumentalny z utworu "Life`s What You Make It" grupy TALK TALK

pozdrawiam serdecznie
Emil
drwycior

hmm

Post autor: drwycior »

Powitac...boje sie tych ewentualnych emalii ,ale zaryzykuje ;) - ja mam wszystkie jingle ,w calosci i bez gadania,niestety w mono.
Gdyby ewentualnie ktos byl zainteresowany - drwycior@wp.pl
Leszek

Post autor: Leszek »

nikt nie wspomnial, jaki jingle istnial gdy Lista łączyła sie z USA, i jeden koleś prezentował liste BILLBOARD, chodzi mi o fragment piosenki Aerosmith - "Permanent Vacation" :P pozdrawiam
lp

Re: hmm

Post autor: lp »

drwycior pisze:Powitac...boje sie tych ewentualnych emalii ,ale zaryzykuje ;) - ja mam wszystkie jingle ,w calosci i bez gadania,niestety w mono.
Gdyby ewentualnie ktos byl zainteresowany - drwycior@wp.pl
Wysłałem maila z prośbą jakiś czas temu - bez odpowiedzi - a że nie chcę spamować i ponawiać prośby drogą mailową, napiszę w tym miejscu: czy oferta jest jeszcze aktualna?
Pzdr.
bobby-x

ale macie wiedzę i Jinglach - jestem pod wrazeniem !!!

Post autor: bobby-x »

Leszek pisze:nikt nie wspomnial, jaki jingle istnial gdy Lista łączyła sie z USA, i jeden koleś prezentował liste BILLBOARD, chodzi mi o fragment piosenki Aerosmith - "Permanent Vacation" :P pozdrawiam
Czy Ty Leszku przysłałeś Niedźwiedziowi spis alfabetyczny z 1084 ? 1086 ? notowań listy.
Gość

Post autor: Gość »

Emil pisze:Był kiedyś taki podkład na którym Marek np przed 20 miejscem podawał tytuły i wykonawców z pozycji 30-21, a przed miejscem 10 - pozycje 20-11 ... tak było ... i to na 100% jest wytwór któregoś z Radiowych "Kaziów" - Niedźwiedź się kiedyś na ten temat wypowiadał. Łatwo poznać ten zlepek, bo jest zloopowany (dla niewtajemniczonych - gra w kółko i może tak bez końca - no, trochę przesadziłem - jak wyłączą prąd to wtedy nie gra) i przewija się w nim "EM" męskim głosem wypowiedziane. Poza tym jest dość dynamiczny. Dużo perkusji. I pewnie o tym mówimy.
Figuruje toto w systemie jako jingiel "LP Blow". Wymieniłem go gdzieś powyżej.
duch

Post autor: duch »

Emil pisze:Był kiedyś taki podkład na którym Marek np przed 20 miejscem podawał tytuły i wykonawców z pozycji 30-21, a przed miejscem 10 - pozycje 20-11 ... tak było ... i to na 100% jest wytwór któregoś z Radiowych "Kaziów" - Niedźwiedź się kiedyś na ten temat wypowiadał. Łatwo poznać ten zlepek, bo jest zloopowany (dla niewtajemniczonych - gra w kółko i może tak bez końca - no, trochę przesadziłem - jak wyłączą prąd to wtedy nie gra) i przewija się w nim "EM" męskim głosem wypowiedziane. Poza tym jest dość dynamiczny. Dużo perkusji. I pewnie o tym mówimy.
posiada ktoś to 'eem'?;]

i pytanie co poprzedza ABC? bo to chyba nie jest ten sam utwór?:>
Gość

Post autor: Gość »

i jeszcze...czy ktoś ma instrumentalną wersję abc? bardzo prosiłbym listoman@o2.pl :)
Awatar użytkownika
zbyszu
Posty: 9903
Rejestracja: sob gru 31, 2005 5:03 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: lat 80-tych
Lokalizacja: Warmia / Mazury
Kontakt:

Post autor: zbyszu »

http://www.trojkofan.trojka.info/

Tam jest wszystko. Ogromna robota Ser. Radiofana.
tijger
Posty: 26
Rejestracja: czw sty 27, 2005 2:49 pm

Post autor: tijger »

duch pisze: posiada ktoś to 'eem'?;]
ano 8)
duch

Post autor: duch »

tijger pisze:
duch pisze: posiada ktoś to 'eem'?;]
ano 8)
można prosić? listoman@o2.pl ;>
grzes

lista w piątek

Post autor: grzes »

Lista w piątki jest nadawana od 398 notowania
pbd2
Posty: 1293
Rejestracja: pn lut 23, 2004 6:35 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: ...września 1982
Lokalizacja: Lublin

Post autor: pbd2 »

Błąd. Pierwsza lista piątkowa to notowanie 446 z 7 września 1990 roku. Pamiętam, bo ją przez to przegapiłem...
ODPOWIEDZ