Maanam - demo

Ktoś, gdzieś, kiedyś słyszał coś, ale nie wie kto, gdzie, kiedy i z kim — czyli zubożona wersja „Jaka to melodia” :-)

Moderatorzy: danco28, danco28

Awatar użytkownika
bobby-x
Posty: 9891
Rejestracja: pt lis 11, 2005 5:00 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: czerwiec 1983
Lokalizacja: Powiat Otwocki, Mazowiecki Park Krajobrazowy
Kontakt:

Maanam - demo

Post autor: bobby-x »

No i proszę, wypłynęła w internecie wersja demo utworu Maanamu, która była na liście. Wersja internetowa jest porównana z taśmami z magnetofonu szpulowego i zgadza się na 99.5%. Ja utworów z listy nie zbieram ale pomyślałem, że warto o tym napisać.
Niektórzy chwalą się, że posiadają wszystkie nagrania z lp3, tylko co z tego skoro część z nich jest w niewłaściwych wersjach :mrgreen:
JC
Posty: 1167
Rejestracja: pn lis 14, 2005 7:26 pm
Lokalizacja: Warszawa

Re: Maanam - demo

Post autor: JC »

Czy piszesz bobby o "Miłość jest jak opium" - bo to w sieci to rzeczywiście to właściwe nagranie demo.
Przy okazji Maanamu, to listowymi wersjami były też m.in.: "Elektro Spiro kontra Zanzara" w wersji niewyciszonej tylko z własnym zakończeniem, podobnie z "Eksplozją", "Bądź taka nie bądź taka" w wersji radiowej z końca 1987 r., "Się ściemnia" w wersji radiowej, "Nie bój się nie bój się" w pierwszej wersji radiowej, "Anioł" w pierwszej wersji radiowej, "Bez Ciebie umieram (...) w wersji radiowej sygnowanej nie jako Maanam tylko Kora....
Awatar użytkownika
bobby-x
Posty: 9891
Rejestracja: pt lis 11, 2005 5:00 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: czerwiec 1983
Lokalizacja: Powiat Otwocki, Mazowiecki Park Krajobrazowy
Kontakt:

Re: Maanam - demo

Post autor: bobby-x »

Tak, chyba Miłość. To Ty też należysz do Kolekcjonerów nagrań m.in. z LP3? :shock:
JC
Posty: 1167
Rejestracja: pn lis 14, 2005 7:26 pm
Lokalizacja: Warszawa

Re: Maanam - demo

Post autor: JC »

bobby-x pisze: ndz sty 09, 2022 10:38 pm To Ty też należysz do Kolekcjonerów nagrań m.in. z LP3? :shock:
Od 16 lat zbieram utwory z LP3 w tych właściwych wersjach, i od 16 lat te właściwe wersje ustalam:):) Raczej wszystkie mam w tych właściwych, ale co jakiś czas coś mnie na nowo zaskakuje (ostatnio np. pierwsza wersja "Jutro obudzę się" Voo Voo, wersja z 1984 r. nagrania Wojtka Bruślika pt. "Życie Eskimosa" albo "Ucz się ucz" Bajmu w trójkowej wersji o długości 5.07), udało mi się też zebrać wszystkie piosenki z Nieszczęśliwych 7 (tutaj takie polskie smaczki jak The Chamm, MOA, Złotousty, Sex Shop Boys, Los Demolos), a ostatnio nawet "polskie propozycje do listy" (chociaż tutaj mam trochę braków, bo wielu nagrań nie mogę namierzyć - np. "Krzywe lustro" Rezerwatu, nagrań Ex Midi z sesji do płyty "Próba sił", pierwszych polskich nagrań zespołu Cytadela, "Wciąż jeszcze wierzę w nas" K. Skrzyneckiej, "Nadzieja w serca wstąpi nam" Joanny Dark, "Biała mgła" Rendez Vous, "Komputerowy dom" Kapitana Nemo), nawet mam jeden brak w 2009 roku (Hoo Doo Band - "Find Way Out").
Awatar użytkownika
bobby-x
Posty: 9891
Rejestracja: pt lis 11, 2005 5:00 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: czerwiec 1983
Lokalizacja: Powiat Otwocki, Mazowiecki Park Krajobrazowy
Kontakt:

Re: Maanam - demo

Post autor: bobby-x »

JC pisze: ndz sty 09, 2022 11:58 pm
Od 16 lat zbieram utwory z LP3 w tych właściwych wersjach, i od 16 lat te właściwe wersje ustalam:):) Raczej wszystkie mam w tych właściwych
Dobrze, że napisałeś "raczej" bo raczej trzeba by było mieć nagrane wszystkie listy aby ten temat trącić do końca :mrgreen:
JC pisze: ndz sty 09, 2022 11:58 pm udało mi się też zebrać wszystkie piosenki z Nieszczęśliwych 7 (tutaj takie polskie smaczki jak The Chamm, MOA, Złotousty, Sex Shop Boys, Los Demolos),
To częściowo też z tych co Ci wysłałem w excellu? To może coś byś podesłał na maila, jeśli nie masz zakazu (prawa autorskie).
JC pisze: ndz sty 09, 2022 11:58 pm "polskie propozycje do listy" (chociaż tutaj mam trochę braków, bo wielu nagrań nie mogę namierzyć - np. "Krzywe lustro" Rezerwatu, nagrań Ex Midi z sesji do płyty "Próba sił", pierwszych polskich nagrań zespołu Cytadela, "Wciąż jeszcze wierzę w nas" K. Skrzyneckiej, "Nadzieja w serca wstąpi nam" Joanny Dark, "Biała mgła" Rendez Vous, "Komputerowy dom" Kapitana Nemo), nawet mam jeden brak w 2009 roku (Hoo Doo Band - "Find Way Out").
To Cię wciągnęło nieźle. To propozycje do listy Trójki czy Jedynki?
JC
Posty: 1167
Rejestracja: pn lis 14, 2005 7:26 pm
Lokalizacja: Warszawa

Re: Maanam - demo

Post autor: JC »

bobby-x pisze: pn sty 10, 2022 12:14 am
Dobrze, że napisałeś "raczej" bo raczej trzeba by było mieć nagrane wszystkie listy aby ten temat trącić do końca :mrgreen:

Racja, chociaż mając informację o dacie nagrania można często to wydedukować:) W przypadku zespołu Jajco to "Namiętność Eskimosa" była nagrywana w 1987 r. a pierwsza wersja pod koniec września 1984 r. "Jutro obudzę się" Voo Voo w wersji albumowej było nagrywane w marcu 1989 r. a pierwsza wersja w grudniu 1988 r. Na liście piosenka się pojawiła w styczniu 1989 r. a zatem przed sesją albumową, itd, itd - wiele takich przypadków.
JC pisze: ndz sty 09, 2022 11:58 pm udało mi się też zebrać wszystkie piosenki z Nieszczęśliwych 7 (tutaj takie polskie smaczki jak The Chamm, MOA, Złotousty, Sex Shop Boys, Los Demolos),
To częściowo też z tych co Ci wysłałem w excellu czy te to wcześniejsze sprzed 1000 notowania?
Te pozyskane dzięki Twojej uprzejmości były łatwiejsze do odnalezienia, trudniejsze były te nagrania z nieszczęśliwych podawanych na tym forum przez Leszka, Jacka, Robinsona... te zespoły, których nazwy podałem to lata 80/90.
JC
Posty: 1167
Rejestracja: pn lis 14, 2005 7:26 pm
Lokalizacja: Warszawa

Re: Maanam - demo

Post autor: JC »

bobby-x pisze: pn sty 10, 2022 12:14 am
To Cię wciągnęło nieźle. To propozycje do listy Trójki czy Jedynki?
Te propozycje to akurat z Trójki, ustalane albo w oparciu o stare zestawy do głosowania, propozycje wskazane w archiwalnych gazetach, propozycje prezentowane tutaj na forum - Leszek też podawał propozycje polskie z lat 85-90, wiele namiarów na polskie propozycje mam od starych słuchaczy Trójki, z wieloma korespondowałem, wielu starych słuchaczy listy i trójki skupionych wokół fejsbukowej społeczności też coś mi podsyłało:) od 1991 roku też sam robiłem sobie zapiski co było grane w Trójce:)
Awatar użytkownika
bobby-x
Posty: 9891
Rejestracja: pt lis 11, 2005 5:00 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: czerwiec 1983
Lokalizacja: Powiat Otwocki, Mazowiecki Park Krajobrazowy
Kontakt:

Re: Maanam - demo

Post autor: bobby-x »

Propozycji do listy nigdy nie zapisywałem ale może warto by to było zgromadzić? I z 80-tych i 90-tych? Zestawy do głosowania to mam dopiero od 1200? not a powinienem od 990? - 1000? wtedy chyba Trójka z nową odsłoną listy , zrobiła stronę z propozycjami. Hmm, ale pamięć zawodna, nie pamiętam dokładnie...

Chociaż bardziej mnie interesują fragmencik listy (np not 2) obszerne fragmenty (pods 1982 r) lub całe listy... Obszerne fragmenty wypływają na YT z lat 80-tych ale nie mam czasu tego przegrać i uporządkować.
PS
Posty: 903
Rejestracja: ndz gru 31, 2006 10:53 am
Listy Przebojów Trójki słucham od: 14.01.1984
Lokalizacja: W-wa
Kontakt:

Re: Maanam - demo

Post autor: PS »

bobby-x pisze: ndz sty 09, 2022 1:35 pm Wersja internetowa jest porównana z taśmami z magnetofonu szpulowego i zgadza się na 99.5%.
A co z pozostałym 0,5% ?
;)
JC
Posty: 1167
Rejestracja: pn lis 14, 2005 7:26 pm
Lokalizacja: Warszawa

Re: Maanam - demo

Post autor: JC »

bobby-x pisze: pn sty 10, 2022 9:49 am Propozycji .....przegrać i uporządkować.
Bobby, nie wiem czy Twój adres mail jest cały czas ten sam, napisałem do Ciebie maila, sprawdź:)
Awatar użytkownika
bobby-x
Posty: 9891
Rejestracja: pt lis 11, 2005 5:00 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: czerwiec 1983
Lokalizacja: Powiat Otwocki, Mazowiecki Park Krajobrazowy
Kontakt:

Re: Maanam - demo

Post autor: bobby-x »

PS pisze: pn sty 10, 2022 12:45 pm
bobby-x pisze: ndz sty 09, 2022 1:35 pm Wersja internetowa jest porównana z taśmami z magnetofonu szpulowego i zgadza się na 99.5%.
A co z pozostałym 0,5% ?
;)
To są nierównosci w przesuwie tasmy na rolkach w kaseciaku, systemy dolby B i C , ktore to troche znieksztalcają dzwiek. I troszke inne obroty mają szpulowce i kaseciaki, wiec czasem wychodzą troszkę rozne czasy. To jest te 0,5 %.
ODPOWIEDZ