ABC Listy - sezon 5, sierpień 2010

Niegdyś, tzn. od 6 kwietnia 2010 do 15 września 2011 w przedpołudniowej audycji „Tu Baron”. Obecnie (w nowej ramówce), od 19 września 2011, również od poniedziałku do czwartku, w audycji „Do południa”. O tej samej porze, około 11:30. Kolejność prezentowanych wykonawców — zasadniczo alfabetyczna...

Moderatorzy: ku3a, jotem3, ku3a, jotem3

Tomekk
Posty: 10726
Rejestracja: pt lip 28, 2006 1:06 am
Listy Przebojów Trójki słucham od: 2003
Lokalizacja: Jelenia Góra

Re: ABC Listy - sezon 5, sierpień 2010

Post autor: Tomekk »

oetam pisze:Ale o co chodzi? Będzie znowu polski top wszechczasów??
może zmienią datę na 11.11 8)
Awatar użytkownika
adameria
Posty: 11784
Rejestracja: sob maja 03, 2008 5:12 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: 36/37/38, 1.R.-B.F.
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Re: ABC Listy - sezon 5, sierpień 2010

Post autor: adameria »

Wracam do tematu.
Jak to określił Balonik - "dziś wyłom w ABC".

4 Non Blondes i... następnego utworu nie pamiętam, choć melodia taka, że jakbym
cover słyszał. No tak, skojarzenie z Chrisem Isaakiem i utworem "Wicked Game".
Ostatnio zmieniony wt sie 31, 2010 11:43 am przez adameria, łącznie zmieniany 3 razy.
Awatar użytkownika
Miszon
Posty: 15265
Rejestracja: pn lis 13, 2006 12:18 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: 640
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: ABC Listy - sezon 5, sierpień 2010

Post autor: Miszon »

leszekno pisze:W książce, z której korzystają Panowie Prowadzący wykonawcy zaczynający się od cyferek są umieszczeni w odpowiednim miejscu alfabetu, tak jak gdyby nazwy te zapisywać fonetycznie.
Np. 10CC jest pod literką T, tak jakby zapis brzmiał : Ten CC, 1984 jest w miejscu jakby zapis brzmiał Tysiąc dziewięcset...., U2 jest pod koniec liyerki U (U Two)
Taki "system" jest stosowany w Encyklopediach, np. w "Wielkiej Encyklopedii Muzyki Rockowej" W. Weissa.
Reasumując, wykonawcy zaczynający się od cyferek również mogą być brani pod uwagę przez prowadzących.
Zatem dziś na literki:

F:
4 Non Blondes - What's up? - mnie się wydaje że u nas też bardzo często to leciało. A nie wiem czemu ten kawałek zawsze mi się myli z Cher - It's in his kiss. Czy Cher wykonywała to jako cover?
A i do dziś bardzo często leci. Nawet w Trójce niedawno słyszałem, chyba w zeszłym tygodniu (Cher zresztą też).
i T (ale też F w sumie ;-) ):
3-11 Porter - Surround Me with Your Love - jestem w szoku że tak się pisze nazwę zespołu. Chociaż, nie wiem czy pierwszy raz nie dowiedziałem się jaki to zespół w Hipisówce u tadzia, kiedy zagrał w swoim TW? (wcześniej kawałek oczywiście znałem ale w życiu nie słyszałem jaka to nazwa, a że tam jakieś cyferki są to już kompletnie nie przypuszczałbym. Raczej myślałem że to jakiś duet czy coś)
Awatar użytkownika
Kertoip
Posty: 3778
Rejestracja: sob paź 11, 2008 7:35 pm

Re: ABC Listy - sezon 5, sierpień 2010

Post autor: Kertoip »

i od listy jeszcze 1944 - Sabaton ;)
Awatar użytkownika
Yacy
Posty: 21971
Rejestracja: wt gru 27, 2005 11:14 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: not. 67 30.07.1983
Lokalizacja: Elbląg
Kontakt:

Re: ABC Listy - sezon 5, sierpień 2010

Post autor: Yacy »

adamwadameria pisze: No tak, skojarzenie z Chrisem Isaakiem i utworem "Wicked Game".
a ja mam skojarzenia z Dire Straits z pierwszej płyty. Może z J.J. Cale...
Zablokowany