ABC Listy - sezon 3, czerwiec 2010

Niegdyś, tzn. od 6 kwietnia 2010 do 15 września 2011 w przedpołudniowej audycji „Tu Baron”. Obecnie (w nowej ramówce), od 19 września 2011, również od poniedziałku do czwartku, w audycji „Do południa”. O tej samej porze, około 11:30. Kolejność prezentowanych wykonawców — zasadniczo alfabetyczna...

Moderatorzy: ku3a, jotem3, ku3a, jotem3

Awatar użytkownika
tadzio3
Posty: 9775
Rejestracja: czw sie 12, 2004 2:17 am
Lokalizacja: Tykocin / Białystok
Kontakt:

Re: ABC Listy - sezon 3, czerwiec 2010

Post autor: tadzio3 »

Mi dzisiaj bardzo podobało się ABC Listy. New Order od razu poznałem, a Nazareth lubię w tym kawałku.
Awatar użytkownika
adameria
Posty: 11825
Rejestracja: sob maja 03, 2008 5:12 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: 36/37/38, 1.R.-B.F.
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Re: ABC Listy - sezon 3, czerwiec 2010

Post autor: adameria »

Yacy pisze: niezły zestaw wymieniłeś :-)
Dzięki. Do tego zapomniałem dorzucić baaardzo ważny duet. Eurythmics. Zespół, który w wieku 8 lat nazywałem "Euharystia" (pisownia oryginalna) :D .
Jeszcze byłoby Duran Duran, Spandau Ballet, Human Legue (coś źle przeliterowałem, wiem), OMD, itp. itd.
No i szczyt elektro w tamtym czasie - Kraftwerk, do dziś bardzo ważny dla mnie.
słoik
Posty: 11402
Rejestracja: czw lip 31, 2008 9:04 pm
Lokalizacja: Świdnik

Re: ABC Listy - sezon 3, czerwiec 2010

Post autor: słoik »

To fantastycznie, że nawet koneserom muzyki teraz dopiero dane jest poznać takie klasyki jak "Blue monday", choć wydawałoby się, że zna się je od zawsze.
Awatar użytkownika
Yacy
Posty: 22022
Rejestracja: wt gru 27, 2005 11:14 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: not. 67 30.07.1983
Lokalizacja: Elbląg
Kontakt:

Re: ABC Listy - sezon 3, czerwiec 2010

Post autor: Yacy »

adamwadameria, z tych wykonawców wymienionych przez Ciebie wcześniej i później, tylko Human L. mnie zupełnie nie ruszało. Zaryzykuję, że znam może ich 2-3 utwory... Znam = pamiętam, bo gdzieś nawet kaseta się pałęta ;-) Ale jakoś nidgy mnie nie zainteresowali, mimo że dla wielu osób niczym się nie różnią od wielu wymienionych.
Awatar użytkownika
Miszon
Posty: 15298
Rejestracja: pn lis 13, 2006 12:18 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: 640
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: ABC Listy - sezon 3, czerwiec 2010

Post autor: Miszon »

słoik pisze:To fantastycznie, że nawet koneserom muzyki teraz dopiero dane jest poznać takie klasyki jak "Blue monday", choć wydawałoby się, że zna się je od zawsze.
Tzn. daleko mi do konesera i nie wiem, czy poznałem teraz ten kawałek, bo równie dobrze mogłem go już wielokrotnie słyszeć. Za to nadal nie mogę powiedzieć, że znam, bo jakby ktoś mi jutro puścił to nie sądzę abym rozpoznał (tzn. jutro może i tak, chyba że to byłby inny utwór z takim wokalem, ale za tydzień to wątpię). Także raczej nadal obstawiam, że nie znam tego kawałka ;-) . Było to w każdym razie dość traumatyczne przeżycie, bo nie sądziłem że takie rzeczy mogły wówczas odnosić sukcesy na LPP3 i to na tyle duże, że dziś to jakaś legenda czy coś.
JaceK
woźny-konserwator
Posty: 10242
Rejestracja: pn lip 21, 2003 11:01 am
Lokalizacja: Kraków, Galicja
Kontakt:

Re: ABC Listy - sezon 3, czerwiec 2010

Post autor: JaceK »

Oasis - wg. p. Marka wprowadziło na LP3 17 utworów... wg. Archiwum LP3.pl wychodzi że 18 -- znowu się przesłyszałem czy jakieś rozjechane dane?
Awatar użytkownika
adameria
Posty: 11825
Rejestracja: sob maja 03, 2008 5:12 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: 36/37/38, 1.R.-B.F.
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Re: ABC Listy - sezon 3, czerwiec 2010

Post autor: adameria »

Jacku! Ja tego nie rozstrzygnę. Za cienki jestem :know: . Może Pan Marek się po prostu pomylił?

Dziś Oasis i chyba "I'm Outta Time". U Pana Marka w prywatnej liście zdaje się, że to był przebój.
Potem Oldfield w duecie z Maggie Reilly. "Moonlight Shadow".
Pamiętam, że to był wakacyjny przebój. Piękny czas wspomniał Pan Piotr.
No i na koniec FlOOd w wykonaniu Katie. Ładne ABC...
danco28
Posty: 1337
Rejestracja: ndz lis 23, 2008 2:42 am
Listy Przebojów Trójki słucham od: 859 notowania (1998)
Lokalizacja: Elbląg

Re: ABC Listy - sezon 3, czerwiec 2010

Post autor: danco28 »

JaceK pisze:Oasis - wg. p. Marka wprowadziło na LP3 17 utworów... wg. Archiwum LP3.pl wychodzi że 18 -- znowu się przesłyszałem czy jakieś rozjechane dane?
Pan Marek zdaje się korzysta z książki ze statystykami, przygotowanej przez leszekno. Wyglądałoby na to, że książka jest sprzed czerwca 2009 i po prostu nie uwzględnia ostatniego utworu Oasis - Falling Down na liście. To takie moje przypuszczenie. Zresztą nie należy się "przejmować" tym, jakie statystyki podaje Niedźwiedź, czy Balonik, ponieważ niestety często są w "mylnym błędzie". ;)

EDIT: jak już tu jestem, to zgłaszam, że w opisie tego działu jest "literówka", chodzi o poniedziałek...
leszekno
Posty: 929
Rejestracja: ndz wrz 24, 2006 6:58 pm
Lokalizacja: Poznań

Re: ABC Listy - sezon 3, czerwiec 2010

Post autor: leszekno »

JaceK pisze:Oasis - wg. p. Marka wprowadziło na LP3 17 utworów... wg. Archiwum LP3.pl wychodzi że 18 -- znowu się przesłyszałem czy jakieś rozjechane dane?
Książka, którą przygotowałem dla p. Marka i Piotra obejmuje notowania do 1400. Stąd rzeczywiście nie obejmuje utworu „Falling Down”.
Wiem, że istnieją też pewne różnice między mną a Forum, komu przypisać dany utwór (duety, gościny udział w utworze), stąd też pewne rozbieżności. Czasami różnie podawany był wykonawca (inaczej na Liście, inaczej na CD).
W razie czego chętnie służę wyjaśnieniem.
Awatar użytkownika
Miszon
Posty: 15298
Rejestracja: pn lis 13, 2006 12:18 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: 640
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: ABC Listy - sezon 3, czerwiec 2010

Post autor: Miszon »

P jak:
Peszek, Maria - Moje miasto
Pet Shop Boys - (na razie zastanawiam się, jaki to tytuł, bo mimo że znam, to nie po tytule :oops: )
Awatar użytkownika
adameria
Posty: 11825
Rejestracja: sob maja 03, 2008 5:12 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: 36/37/38, 1.R.-B.F.
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Re: ABC Listy - sezon 3, czerwiec 2010

Post autor: adameria »

Oczywiście "Suburbia". Ich pierwszy numero uno.
Ja miałbym takie problemy z muzyką lat 90-tych :) .
Awatar użytkownika
Miszon
Posty: 15298
Rejestracja: pn lis 13, 2006 12:18 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: 640
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: ABC Listy - sezon 3, czerwiec 2010

Post autor: Miszon »

Ja niestety tak mam, że jak słyszę kawałki z lat 80-tych, to często znam, ale jesli nie usłyszę gdzieś tytułu w refrenie, to nie jestem w stanie powiedzieć co to. A nawet jak już tytuł usłyszę, to ciężko może być z wykonawcą (aczkolwiek zwykle już tytuł potrafię powiązać wówczas). I nie ma znaczenia, jak często dany kawałek słyszę, mogą go maglować w różnych złotych radiach czy innych zgred radiach, mogę go mieć na płycie z rocznikami LPP3, a ich tak niewiele to pomaga i nie jestem w stanie rozpoznać po pierwszych dźwiękach. Nawet czasami mam wrażenie, że to właśnie dlatego, że za często słyszę ;-) . Dla mnie to wszystko "jeden pies".

Zaskoczyła mnie informacja, że "Go west" nie było na Liście. Przecież to jeden z 3 ich największych hitów!
Awatar użytkownika
adameria
Posty: 11825
Rejestracja: sob maja 03, 2008 5:12 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: 36/37/38, 1.R.-B.F.
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Re: ABC Listy - sezon 3, czerwiec 2010

Post autor: adameria »

Szczerze... pisząc, to ja miałem jak Pan Marek. Też mi przeszło jak usłyszałem "Go West".
Natomiast utworki będące na LP3 i LPMN z ostaniej płyty - całkiem niezłe.
Pewnie dlatego, że brzmieniem wracające do płyt typu "Actually".
Awatar użytkownika
Yacy
Posty: 22022
Rejestracja: wt gru 27, 2005 11:14 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: not. 67 30.07.1983
Lokalizacja: Elbląg
Kontakt:

Re: ABC Listy - sezon 3, czerwiec 2010

Post autor: Yacy »

Miszon pisze:Pet Shop Boys - (na razie zastanawiam się, jaki to tytuł, bo mimo że znam, to nie po tytule :oops: )
TAKI hicior :shock: bardzo lubię ten kawałek - zdecydowanie mój ulubiony PSB. Niestety nie było mi dane go dziś usłyszeć...
Awatar użytkownika
Miszon
Posty: 15298
Rejestracja: pn lis 13, 2006 12:18 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: 640
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: ABC Listy - sezon 3, czerwiec 2010

Post autor: Miszon »

Tzn. ja też go lubię i jak leci, to nawet czasem nucę. Co nie zmienia faktu, że nie słyszałem nigdy jego tytułu (a jeśli nawet - nie zapamiętałem ;-) ).
Awatar użytkownika
jotem3
Posty: 3468
Rejestracja: wt maja 23, 2006 6:09 pm
Lokalizacja: Świeszyno

Re: ABC Listy - sezon 3, czerwiec 2010

Post autor: jotem3 »

Dziś ABC Listy od Red Box się rozpoczęła. Wielki hit For America. Heart Of The Sun z tej samej płyty również mi się bardzo podobał :-)


I na początek dwa akcenty forumowe.
Robert - trzymaj się i się nie daj chorobie :-)
No i Jacek dał bęcki prowadzącym ;-)

edit:
Reamonn - Supergirl
W sumie 8 piosenek na Liście i dwa numery jeden. A Supergirl tuż za setką w podsumowaniu wszech czasów - na miejscu 133.
Red Box - tylko 6 piosenek, a For America w podsumowaniu wszech czasów na miejscu 369 :-)

W statystykach pomogła mi strona archiwum Listy - www.alp3.pl :-)
Awatar użytkownika
adameria
Posty: 11825
Rejestracja: sob maja 03, 2008 5:12 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: 36/37/38, 1.R.-B.F.
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Re: ABC Listy - sezon 3, czerwiec 2010

Post autor: adameria »

The Red Box - For America. Ależ się ucieszyłem, kiedy ujrzałem ten utwór w zestawie z okazji 25-lecia.
Reamonn - Supergirl. Wtedy miałem trudności ze słuchaniem Listy (wakacje 2000), ale utwór pamiętam.
Za Roberta również trzymam kciuki.

Na koniec WaglabRańczuk.
Awatar użytkownika
Miszon
Posty: 15298
Rejestracja: pn lis 13, 2006 12:18 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: 640
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: ABC Listy - sezon 3, czerwiec 2010

Post autor: Miszon »

Ciekaw jestem, czy Supergirl leciała albumowa, czy singlowa. Różnica jest mała, ale wolę jedną z nich (a jeszcze większa różnica dla mnie przy Josephine).
JaceK
woźny-konserwator
Posty: 10242
Rejestracja: pn lip 21, 2003 11:01 am
Lokalizacja: Kraków, Galicja
Kontakt:

Re: ABC Listy - sezon 3, czerwiec 2010

Post autor: JaceK »

jotem3 pisze:(...)
No i Jacek dał bęcki prowadzącym ;-)
(...)
W statystykach pomogła mi strona archiwum Listy - http://www.alp3.pl :-)
Oj, czasem żałuje się odezwać... zwróciłem uwagę jedynie na zaniżoną liczbę utworów jakie podali przy prezentacji Madonny -- dorobek na LP3 został zaniżony o Celebration w notowaniach 1441–1446 (utwór nie został uwzględniony w opracowaniu LeszkaNo., bo ono obejmuje 1400 wydań). A tu od razu bęcki... Napisałem też, że pełne statystyki (do ostatniego notowania) zawiera strona http://www.alp3.pl -- i widzę, że nie tylko jeden Jacek z niej korzysta ;)
Awatar użytkownika
jotem3
Posty: 3468
Rejestracja: wt maja 23, 2006 6:09 pm
Lokalizacja: Świeszyno

Re: ABC Listy - sezon 3, czerwiec 2010

Post autor: jotem3 »

JaceK pisze:Napisałem też, że pełne statystyki (do ostatniego notowania) zawiera strona http://www.alp3.pl -- i widzę, że nie tylko jeden Jacek z niej korzysta ;)
... bo to bogate, szybkie w obsłudze narzędzie, które polecam każdemu kto chce wiedzieć wszystko o Liście, a bał się do tej pory zapytać... ;-)
danco28
Posty: 1337
Rejestracja: ndz lis 23, 2008 2:42 am
Listy Przebojów Trójki słucham od: 859 notowania (1998)
Lokalizacja: Elbląg

Re: ABC Listy - sezon 3, czerwiec 2010

Post autor: danco28 »

danco28 pisze:(...) zgłaszam, że w opisie tego działu jest "literówka", chodzi o poniedziałek...
Kto ma uprawnienia do poprawiania? ;)

Teraz jest tak: Od poniedziału do czwartku w przedpołudniowej audycji „Tu Baron” przypominani są wykonawcy z Listy Przebojów. Kolejność alfabetyczna...
Awatar użytkownika
jotem3
Posty: 3468
Rejestracja: wt maja 23, 2006 6:09 pm
Lokalizacja: Świeszyno

Re: ABC Listy - sezon 3, czerwiec 2010

Post autor: jotem3 »

danco28 pisze:
danco28 pisze:(...) zgłaszam, że w opisie tego działu jest "literówka", chodzi o poniedziałek...
Kto ma uprawnienia do poprawiania? ;)
Teraz jest tak: Od poniedziału do czwartku w przedpołudniowej audycji „Tu Baron” przypominani są wykonawcy z Listy Przebojów. Kolejność alfabetyczna...
Ale po co dziesięć razy to powtarzać?? Przecież to już było zgłaszane i zostanie poprawione... Cierpliwości odrobinę...
JaceK
woźny-konserwator
Posty: 10242
Rejestracja: pn lip 21, 2003 11:01 am
Lokalizacja: Kraków, Galicja
Kontakt:

Re: ABC Listy - sezon 3, czerwiec 2010

Post autor: JaceK »

poprawione... przepraszam za zwłokę!
danco28
Posty: 1337
Rejestracja: ndz lis 23, 2008 2:42 am
Listy Przebojów Trójki słucham od: 859 notowania (1998)
Lokalizacja: Elbląg

Re: ABC Listy - sezon 3, czerwiec 2010

Post autor: danco28 »

jotem3 pisze:Ale po co dziesięć razy to powtarzać? (...)
Raz! przypomniałem teraz właśnie i po co te nerwy?
Awatar użytkownika
bobby-x
Posty: 9960
Rejestracja: pt lis 11, 2005 5:00 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: czerwiec 1983
Lokalizacja: Powiat Otwocki, Mazowiecki Park Krajobrazowy
Kontakt:

Re: ABC Listy - sezon 3, czerwiec 2010

Post autor: bobby-x »

ABC LISTY nr 028 (C) - wtorek, 01.06.2010
Tracy Chapman - Fast Car (1988)
Crowded House - Don't Dream It's Over (1987)
Katie Melua - The Flood (Not. 1478 - miejsce 4)

Po Katie Melua Baron zaprezentował utwór (propozycję do listy), który dostał od forum, jak się to nazywało? Czy jest track lista z tego dnia w archiwum "Tu Barona" lub play liście z danego dnia, jakoś nie mogę namierzyć tych spisów :know:
Zablokowany